Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A tarhelyes megoldas jo, a tobbi sajnos nulla .

A kijelzo nagyon keves a hardver valszeg szirszar aron erkezett... Es a spreadtrumhoz keves a "szakember"

Ongol...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) batai15


batai15
félisten

Mi a kínai eredeti telefon verziója?

(#3) Ryser


Ryser
csendes tag

Nagyon tetszik ez a fusion storage dolog, bár nehezen tudom értelmezni, hogy h csinálja, hiszen azért egy sd kártya lassabban ír-olvas mint a belső tárhely. Azon kívül viszont elég nagy kuka, semmi egyediség vagy különlegesség nincs benne 35-ért sztem. :) :))

iPhone 12

(#4) Bucsi13


Bucsi13
tag

Nem úgy volt, hogy az M már tudni fog ilyet?
Mindegy, jó dolog ez utólag berakva is. Kár a teló többi részéért :/

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#5) Graphics válasza batai15 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet kideríteni, kismillió OEM partner van, és ha jól tudom az Archosnak is legalább 5-10 partnere van-volt.

Ezeket meg nem kapod meg a kínai piacon, mert "saját" márkásakat nem készítenek.

Olyan gyártópartnerek, hogy én is csak lesek :

Chungs, Coosea, Firstview, Goldencharm, Huaqin, Luckystar, Powerland, Saga, Sungworld, Wingtech,Yifang, és a lista nem teljes, ezek pl szinte csak OEM cuccokat gyártanak, más "brandeknek"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) batai15 válasza Graphics (#5) üzenetére


batai15
félisten

Egyiket se ismerem.

(#7) blagolf


blagolf
senior tag

"Nappali fényviszonyok között a fényképek minősége egyáltalán nem vállalhatatlan, a vonalélesség rendben van"
Az lenne a kérdésem, hogy a teszt írója teljesen vak? Vonalélesség? Minden kép olyan mint egy olajfestmény!
Romlik a színvonal a Mobilarénánál! :C :W

Üdv, Zoli

(#8) Graphics válasza batai15 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Senkise, ezek bérgyártók, ilyen-olyan minőséggel...

Átcímkézve lehet lenne ismerős az itthoni aljából is... / Beex, myphone, myaudio stbstbstb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Húszezernél többet nem ér. A teszt ezt bebizonyította.

(#10) f(x)=exp(x) válasza blagolf (#7) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem teljesen elfogadható, óriási zaj van lehet az zavar... ;)

(#11) jojoando válasza cezarlacrone (#9) üzenetére


jojoando
senior tag

Ez a cég alapjaiban tréé, az Archos 50 Diamond is készül egy ideje, aztán a Kínai ár és a hasznuk nem fér össze!

(#12) batai15 válasza Graphics (#8) üzenetére


batai15
félisten

Pont ezért mondom.

(#13) kibergx


kibergx
csendes tag

Pont 35 korul akarok uj telot venni. Ja csak rohadtul nem ezt. Sztem marad a lumia 535-re valtas ötletem, mivel ilyen árban nincs jobb droidos megoldas.

(#14) helixP válasza blagolf (#7) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem nem romlik a színvonal, csak teljesen random a kamera értékelés.
Amit Bog lealáz, az Szentkuti szerint elfogadható, Bone szerint jó, Legendd megint lehúzza, stb.
Valami egységesség nagyon ráférne erre a részre.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza kibergx (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vodafone-os vagy, akkor ott van az Alcatel-féle telefon :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) cezarlacrone válasza jojoando (#11) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Képesek mégis felvállalni a lehetetlent, ehhez azért kell némi önbizalom. Szerintem nekik nincs jelenleg "konkurenciájuk". :N ;]

(#17) vicze válasza Bucsi13 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Az M tudni fogja, de nem így, és nem ez a neve. Archos úgy 1éve használja ezt a megoldást.
M-mel nem fogod tudni az SD-t más készülékben használni formázás nélkül.

(#18) Graphics válasza vicze (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb nem is értem miért nem csinálták meg eddig..

Habár így is lesznek buktatói a dolognak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) kortic válasza kibergx (#13) üzenetére


kortic
tag

Kicsit még kuporgass hozzá, a Sony Xperia E4g 38-45 körül mozog független áron, itt Ajánlott plecsnit kapott ;)

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#20) Simi87


Simi87
senior tag

Szerintem a 3,5-4 óra kijelző idő siralmas.

(#21) fornettisuti


fornettisuti
veterán

mtk 6582 - 35k-ért gratulálok archos az ipari hulladékhoz

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22) Graphics válasza fornettisuti (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na még egyszer olvasd el. :)) Mert ilyet sehol nem írnak :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) vicze válasza Graphics (#18) üzenetére


vicze
félisten

Mert rengeteg buktatója van. Az hogy egy Archos-nál a belső memória sebessége a béka segge alatt van és azonos az SD-vel és hogy FAT-on semmilyen jogosultságkezelés nincs, az nyilván low-end-ben nem zavar senkit. De felsőbb kategóriában erőteljes problémákat okoz. Az Adopted storage csak a "External Storage" és a "Secondary Storage" API-k problematikáján változtat igazából, ahogy az Archos megoldás is lényegében, ami itt csak egy symlinkelgetés, M esetében valamivel több.

@22: Mert ha rájön, hogy jó kis tajvani helyett még gyengébb kínai van benne, akkor jobb lesz a véleménye? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Simi87 válasza vicze (#23) üzenetére


Simi87
senior tag

Tajvan hol van szerinted? :F

(#25) Archos2014


Archos2014
tag

Néhány megjegyzést hozzá kell fűznöm.
A Neon név a 4 magos belépő szintet jelöli minden Archos tableten és telefonon, nem a sárga hátlapra utal.:)

Nem érzem fair-nek az összehasonlítást a kártyás telefon árakkal. Azok mind kizárólag 1 SIM kártyát tudnak befogadni, abból is csak az adott szolgáltatóét. 2 hét külföldi tartózkodás esetén egy fél telefon árát meg lehet spórolni, ha valaki helyi kártyát használ és nem roamingol.
Az arukereso.hu -n elég jól lehet szűrni, ha 5", 4 mag, 1GB RAM, 8GB tárhelyre szűrsz, nem sok olcsóbb találat jön. És akkor a Fusion Storage-ről még nem beszéltünk.

A 35000 HUF nem azt jelenti, hogy a legolcsóbb ÁFA játékos webshopban fog ennyibe kerülni, hanem a tradicionális hálózatokban.
Képernyő felbontás: A Lenovo A536 is pont ezt tudja. IPS nélkül, drágábban és a piac egyik bestsellere.
Audio: a fülhallgató telefonálásra való, ahogy a cikk is írta.

Volt egy Diamond-os megjegyzés : Valóban, nem tud az Archos eleget gyártani belőle, ezért alig kapható még nyugaton is.

(#26) vicze válasza Simi87 (#24) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem érted a viccet inkább ne köss bele. :)
Ne menjünk bele sokadszorra, két külön ország olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#27) fornettisuti válasza Graphics (#22) üzenetére


fornettisuti
veterán

Jogos, Spreadtrum SC7731G :Y még tosszabb, mint az MTK, a többit tartom :DDD

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) Simi87 válasza vicze (#26) üzenetére


Simi87
senior tag

A Kínai Köztársaság, ismertebb nevén Tajvan a csendes-óceáni Tajvan szigetén és pár kisebb szigeten fekszik, a kontinentális Kína partjaitól kb. 200 km-re délkeletre.
(Wikipédia)

(#29) Archos2014 válasza cezarlacrone (#9) üzenetére


Archos2014
tag

Belinkelnéd a húszezres telefont??

(#30) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez a Fusion Storage ez androidosok milliójának lenne áldás. Ez nagyon jó dolog, és látszik hogy nem kivitelezhetetlen.

Viszont ez a Quad Core CPU nevű parasztvakítás a dobozon még mindig arcul csapóan gáz :D
Persze, az egyszeri felhasználó aki a Media Markban kavirnyál, meglátja a telefont, meglátja az árát, meglátja hogy négymagoscépéúú és már dobja is a kosárba. 2 hét múlva meg kurvaanyázik mert akad rajta lassan még az android is. De ez a marketing, és ez a Quad Core CPU még mindig hangzatos. Nem baj hogy még a 2 magos Snapdargon S4 SoC-vel szerelt Xperia SP-m is erősebb hardverileg mint ezek az úberkirály négymagoscépépúk :D

Trollmode: OFF

All→M8

(#31) ollie válasza Simi87 (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az itteni tesztekben olvasott képernyőidőt általában megszorozhatod 1,3-1,5-tel, mert sokkal intenzívebben veszik igénybe a teszt során a vasat, mint az átlag felhasználó.

(#28) Simi87: Tajvan csak hivatalosan Kína része (legalábbis Kína szerint), gyakorlatilag meg teljesen önálló országként működik, saját közigazgatással, központi bankkal, gazdasággal, stb.

[ Szerkesztve ]

***

(#32) svgyula


svgyula
addikt

Hát ez a "telefony" kb olyan mint a Dacia "nejon spojiler" ezt kb 2 évvel ezelőtt kellett volna ilyen paraméterekkel a piacra dobni. akkor talán talán lett volna helye valahol de most a 90$-os egyszer használatos kategóriába talán befér....... vagyis ha útközben tönkre megy a telefon akkor amíg hazaérünk használhatjuk de semmit nem várjunk főleg 1-2 hónapon túl :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#33) Simi87 válasza ollie (#31) üzenetére


Simi87
senior tag

Én is elég intenzíven használom, de ezen nem tudom mit lehet annyit nyomogatni. :)

(#34) svgyula válasza svgyula (#32) üzenetére


svgyula
addikt

Ja még valami! Talán nem az MTK 6582-vel hanem az MTK 6589-el kellett volna hasonlítani. Nagyságrendileg az van ott.
A fényképek pedig tökéletesek :D ha ezzel fényképez valaki nem kell félni, hogy felismerik a fotón vagyis nem kell kikockázni a fejét :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#35) Franklin válasza Archos2014 (#25) üzenetére


Franklin
addikt

És az Open Dott-tal való összehasonlítás már fair lenne? :-)

Igaz nem 5", csak 4.5", de a felbontása nagyobb és az is dual sim-es. És csak 30e Ft (de hamarosan akciós lesz, 26e)

(#36) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Masfel eve meg elment volna, de most mar ennyiert az ellensegeimnek sem ajanlanam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) Tomi_Ohl válasza Ryser (#3) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ez azért függ a belső tárhelytől is, na meg persze Class10 UHS-I kártyával lesz az igazi.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#38) Archos2014 válasza Franklin (#35) üzenetére


Archos2014
tag

http://www.op3ndott.hu/#hardware

"Szolgáltatás átmenetileg szünetel, hamarosan visszatérünk.
Op3ndott csapata "

Hát, ezzel nem nehéz összehasonlítani:)

(#39) #84490496 válasza Archos2014 (#38) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igyekszem nem fikázni senkit és semmit,de az eddigi tapasztalat szerint a spreadtrum "proci" kb arra jó,hogy elmondhassák : van benne valami,amit "mag" nak neveznek. Annál BÁRMI erősebb jóformán. (Kis túlzással). Gyakorlatilag azt tudom mondani,hogy egy 2-3 évvel ezelőtti használt kinai dualsimessel is jobban jár bárki,mint ezzel. Nyugodtan védheted,neked ez a véleményed,tiszteletben tartom. Ellenben aki kicsit is mélyebben foglalkozik a telókkal, a büdös életbe nem fogja ezeket a telókat ajánlani senkinek. Gázos minden ezen a telón a tárhely megoldás kivételével. Ez így csak pénzkidobás lenne...

(#40) moleculez


moleculez
veterán

3,5-4 ora kepernyoido??? Ti kepesek voltatok ennyit masszirozni ezt a sz@rt???

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) shifty! válasza Archos2014 (#38) üzenetére


shifty!
senior tag

Függetlenül attól, hogy erősen véded ezt az egyébként manapság lassan (ilyen áron) vállalhatatlan telefont, készült az Op3n Dott-ról is egy teszt. Javaslom olvasd el azt is, és gondold végig :)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#42) Archos2014 válasza #84490496 (#39) üzenetére


Archos2014
tag

A Spreadtrum 20%-ban Intel tulajdon, tavaly szeptemberben fektettek be.
[link]
Minderre elköltött más milliárd dollárd.
Ők valószínűleg nem foglalkoztak mélyebben a telókkal.

(#43) #84490496 válasza Archos2014 (#42) üzenetére


#84490496
törölt tag

:) Ezt tudom,ellenben telefonos prociban az intel is a béka segge alatt van (még) a többiekhez képest..

(#44) moleculez válasza #84490496 (#43) üzenetére


moleculez
veterán

Azert az tulzas kicsit, az ujabbak egesz jok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45) Archos2014 válasza shifty! (#41) üzenetére


Archos2014
tag

Nem véletlenül nem elérhető ma már ennyiért a Tescos telefon. Fél éve, mikor a cikk íródott, 260 HUF volt 1 dollár, most 280,-
Ma, gondolom, 32-33 ezerbe kerülne. Cserébe kisebb a kijelzője.
Az 540 és 480 sor közt 12,5% a különbség.
Nekem nagyon furcsa az, hogy lehulladékozzák ezt a telefont jópáran, de még senki sem linkelt be egy legális magyar webshopot, ahol, az Artisjus és ÁFA, kisker és nagyker árrés után ilyen paraméterű telefon jóval olcsóbb lenne, vagy ennyiért lényegesen jobb telefon lenne elérhető.

Ha átolvasod a cikket figyelmesen, akkor az jön le, hogy ez az árához képest teljesen rendben van, kapott a 10-ből átlag 7 pontot. Nem kapott 5-nél rosszabbat egyetlen paraméterre sem. 35000 forintért hányat kapjon?

(#46) #84490496


#84490496
törölt tag

Sajna kifutottam az időből.. Az intel befektetése nem egyenlő azzal,hogy tudásban és árban versenyképes a spreadtrum a többiekkel. Remélhetőleg az LESZ majd,ami nekünk felhasználóknak jó,de jelenleg nem alternatíva egyetlen megoldásuk sem. Egyenlőre sztem még tanulnak és próbálkoznak. Az én véleményem szerint eddig sikertelenül ( sztem nem csak én látom így :) ).

#44: Az intelé igen,de most nem róluk van szó ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) forgonati


forgonati
őstag

"a vonalélesség rendben van"

Aham :U Nem tudom a kedves tesztelőnek milyen telefonja van privátban, ha neki ez rendben van, képzelem az a telefon milyen képeket készíthet. Nagyon alacsonyak az igények...

Keelah Se'lai!

(#48) moleculez válasza forgonati (#47) üzenetére


moleculez
veterán

Arat is nezd kerlek, ettol a gyartotol ennyiert(!) rendben van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#49) Franklin válasza Archos2014 (#45) üzenetére


Franklin
addikt

Kb.bármelyik nagyobb teszkóban kapható még a készülék, változatlan áron, 30e Ft-ért. Pár nap múlva akciós lesz, 26-ért (itt van előttem az akciós újságjuk).

Az hogy az oldaluk nem elérhető, nem jelent semmit. A készülék kapható.

(#50) cezarlacrone válasza Archos2014 (#29) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Belinkelem szívesen:

[link]

Ára:

[link]

17 000 Ft. Megfelelő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.