Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ripla válasza Narxis (#49) üzenetére


ripla
őstag

tényeken nem fogok vitatkozni. :D

(#52) qdak válasza ripla (#48) üzenetére


qdak
addikt

nem az op a hibas, hanem a gyarto, szamomra is erthetetlen, meddig tartana a kisebb telokat is nagyobb kapacitassal kiadni...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#53) zeg válasza ripla (#51) üzenetére


zeg
senior tag

Kétkártyás készülékem van, így nem kell 2db telót cipelnem. Kár a tényeken vitatkozni, mivel sem almáék sem szederék nem csinálnak ilyet, azaz számomra hasznavehetetlenek :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#54) hcl válasza privacy99 (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha megfelel úgy, ahogy kaptad, akkor nem kell hegesztgetni...

@ripla : Szintén. A legtöbbeknek úgy jó a teló, ahogy kapták, csak ha akarsz, ebbe belenyúlhatsz. A többin nem nagyon írod át a rendszerkonfigot :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) svgyula


svgyula
addikt

Üdv. Kérdésem lenne ha jól értettem a gpu alapbeállításait is módosítottad? Ehhez nem kellene a cpu-t is "buherálni"?
A másik kérdésem az lenne mennyit rontott az akkumulátor teljesítményén az, hogy ilyen mélységig belepiszkálsz egy "gyárilag" optimalizált rendszerbe?
Arra nem gondoltál hogy egy másik launcher-t felraksz? Fele annyi idő lenne! Meg egy tanács ha telefont vásárolsz előtte érdemes megnézni a "bőségszarut" vagyis a play áruházat és ha az egészet :Y használni akarod, akkor ehhez mérten vegyél telefont. Amit belinkeltél az igen kis tárhellyel rendelkezik, így nem is arra tervezték amire te akarod használni. Az sd kártyán rengeteg alkalmazás elfér és nem kell okvetlenül mindent azonnal betölteni mivel ez nem windows hogy kép a képben 5-10 alkalmazást futtatunk egyszerre és mindet látjuk is. Arra ott a pc, laptop, esetleg tablet. A játékok amik fent vannak az csak a hab a tortán. Elsődleges funkció a telefonálás, internet, esetleg fényképezés, gps. Idén volt szerencsém két modellt is kipróbálni. Egyik sem a "prémium" kategória mégsem volt velük még hasonló gondom sem pedig tettem fel rá igen komoly játékokat is meg egy csomó egyéb apk-t. Tehát nem a trabantból kell ferrarit csinálni hanem megvenni a ferrarit. A trabantot nem arra gyártották hogy versenyezzünk vele :(
Na de ez csak az én véleményem. :B

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56) ripla válasza hcl (#54) üzenetére


ripla
őstag

"A többin nem nagyon írod át a rendszerkonfigot."
mert egy tökéletesen működő oprendszert nem kell birizgálni, nem kell átírogatni, ellenben az androiddal, ugye. ugye? :D
(bocs, de nagyon magas labda volt :P)

az igazság az, hogy pont ez miatt adtam túl az androidos mobilomon. nekem az nem jött be rajta, hogy ahány gyártó, annyiféleképpen megbuherált androidos rendszer. nekem pont emiatt a nagy variálhatósága miatt nem jött be, úgy gondolom hogy ez a variálhatósági előny, egyben a hátránya is. semmi kedvem megvenni egy telefont, majd elkezdeni átírogatni rajta mindent, ami vagy sikerül, vagy tégla. kösz, de nem.
de elég csak elolvasni ennek a cikknek az ajánlóját; "Szomorúan tapasztaltam, hogy elfogyott a belső tárhely és szaggatott a scrollozás, ezért valamit tennem kellett", vagy beleolvasni az androidos véleményekbe.
most nem azért mondom, de az általad említett 2 másik gyártónál nincsenek ilyen problémák, soha nem is voltak.
illetve volt iphone4-em is, 3 és fél év után adtam el, kb. akkor kezdtem el érezni, hogy kezd lassú lenni. androidnál nem tudsz nekem mutatni olyan telefont, ami 3 év után is megfelelő sebességgel működik, és az alatt a 3 év alatt meg is kapja a frissítéseket.
hát ezek azok a dolgok, amik miatt nálam nem játszik az android. semmi kedvem félévenként új mobilt venni. :)
na de befejeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#57) Narxis válasza ripla (#56) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez nem az android hibája hanem a gyártóké. Nekik nem mindig érdekük, hogy minden jól működjön ellenben egy Nexus-szal.

Thanos was right.

(#58) ripla válasza Narxis (#57) üzenetére


ripla
őstag

egy nexusra sem fogsz kapni 3+ év után frissítéseket kapni.
a véleményem az, hogy az androidnál akkora a szórás, hogy pont emiatt lehetetlen kordában tartani. erre írtam, hogy a nagy szabadsága egyben a hátránya is.

(#59) Narxis válasza ripla (#58) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ne viccelj már, 3 év után a power user cseréli a telefont. Aki meg nem foglalkozik ilyenekkel az pont leszarja, hogy milyen verzió fut rajta.

Thanos was right.

(#60) ripla válasza hcl (#54) üzenetére


ripla
őstag

"most nem azért mondom, de az általad említett 2 másik gyártónál nincsenek ilyen problémák, soha nem is voltak."
izé, ez a válaszom az eggyel fölötted lévő véleményhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#61) ripla válasza Narxis (#59) üzenetére


ripla
őstag

félreérted. arra akartam utalni, hogy amíg egy iphone vagy egy blackberry vígan elmegy egy 2-3 éves oprendszerrel, és a hozzá kiadott frissítésekkel, mert a gyártó cég nem felejt el egy adott mobilt a kiadás után, addig egy androidot futtató teló már ott elvérzik, hogy fél év után már nincs is rá frissítés. legalábbis nem túl gyakori. iphone4 pl. 3+ éves telefon, és a legutóbbi frissítéssel gyakorlatilag hozza egy fél éves középkategóriás android szintjét. hangsúlyozom, 3+ éves mobilról beszélünk.
a másik a blackberry 10.2, nem hallottam még olyat, illetve nem tapasztaltam még olyat, hogy bármilyen működésbeli problémája lenne, beleértve a lassulásokat, akadásokat, stb. az itt felmerülő esetleges problémák az vagy user error, vagy hardware error, előbbivel nem lehet mit csinálni, az utóbbit meg a gyártó gondolkodás nélkül cseréli egy új mobilra.
nem szeretnék flémet generálni, én csak tényekről beszélek, amit a tapasztalataim is alátámasztanak.
persze nem mondom, hogy az iphone vagy a blackberry a tökéletes választás, és abszolút hibamentesek.
de a hibalehetőségeik gyakorlatilag eltörpülnek, az android "közös lónak túrós a háta" megoldásai mellett.

[ Szerkesztve ]

(#62) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az android a dalvik és jit miatt szaggat,illetve mert sok app valójában nem is használ hardveres gyorsitást,pl a Maxthon böngésző is nemrég kapta meg,gyorsabb is lett.A Hardveres gyorsitás alapból csak a gyári appok tudják 4.0-tól.

(#63) aprokaroka87 válasza svgyula (#55) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annyit csináltam hogy a governort állitottam hotplugról ondemandra.nem piszkáltam a gpu t.érdemes rákeresni így hogy "disable cpu rendering android" a google-ban.Az üzemidő kicsit rosszabb lett,de sokkal gyorsabb is lett.

(#64) #79335424


#79335424
törölt tag

Láttam a modulok között usb-lan -t. Össze lehetne ezt hozni telón? Valaki csinált már ilyet? Van kompatibilis adapterem és a terminál sem idegen.

(#65) ben11 válasza ripla (#61) üzenetére


ben11
őstag

Az nem semmi, hogy senior tag létedre képes vagy ilyen szinten trollkodni egy topicban.. Csodálom, hogy egy moderátor még nem talált meg téged.. Itt senki nem kívácsi rá, hogy mennyire vagy elégedett a Blackberry-vel, hisz nem erről szól a topic. Jól lenne ha ehhez tartanád magad. :U

(#66) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki kipróbálta már?van gyorsulás a gpu renderingnél?

(#67) Namelesske


Namelesske
addikt

Én már régi motors vagyok a témában, olyannyira hogy már nem is Androidos telefont használok, nagyon sokat szoptam így, de system partícióba tenni az appokat, hát.. semmi értelme, úgyis pont annyi hely kell nekik a data-n amennyit elfoglal ha frissíteni szeretnéd, utána meg kézzel bemozgatni a system partícióba... hát csinálja aki ráér... Én inkább a link2sd-re esküszöm meg egy Class 10 kártyára, ext4 partícióval automata linkeléssel stb... Ott is dupla helyet foglal, de legalább kényelmes, és sok extra jár a link2sd appal.

Egyébként szélmalomharc az egész, például jó be lehet forcedre tenni a gpu rendert, lehet mondjuk a launcher smooth-abb lesz de ezer másik program fog szaggatni miatta, vagy fordítva.

A syctl,conf a init.d scriptezés, meg a build.prop buherálás is sok lehetőséget tartogat. Ezeket nem lehet ilyen kis előre megírt programokkal rendesen a telefonhoz szabni. Appok közzül Greenify-t sem szabad kifelejteni.

Az egész Androidos bohóckodás egy nagy idő feketelyuk, sose hozza vissza a ráfordított időt, meg mindig a legfontosabb pillatanban fog elromlani. Jól fog működni otthon az asztalon, meg labor körülmények között, de tuti hogy lesz gixer vele a vadonba. Ezért utáltam meg hogy még a rohadt nexus is olyan béta mint az állat, meg funkció szegény gyárilag. Még a CM hivatalos buildek sem érték el azt a szintet amire azt mondtam volna hogy na ez profi. Mindig éreztem a buherát mindenbe...

A Seederrel kapcsolatban meg érdemes tudni, hogy bizonyos szinten csökkenti a rendszer biztonságát.

A legjobb megoldás ha ismered az ADB-t és megkeresed a fent említett programok eredeti forrását az XDA-n és magad drótozod a rendszerbe, mert ezek a programok úgy elfogják barmolni a romot egyetlen kattintással ha nem tapasztalt az ember, hogy öröm lesz a bootloppot látni. Onnan pedig recovery vagy fastboot + nandroid vagy flashelhető fájlok nélkül rohadt nehéz kiszedni a telefont.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#68) Namelesske válasza ripla (#61) üzenetére


Namelesske
addikt

Ennyi. Vettem egy Lumia 520-at és alázza a Galaxy Nexust sebességben megbízhatóságban és akkuidőben. A Nexus árán a páromnak is lett meg nekem is egy vadiúj 520 első okos-telefonja és öröm látni hogy nem szenved mint sokan az olcsó droiddal, mert Just Works.

Persze van rengeteg kompromisszum, az alkalmazáskínálat depresszív, de ezek javulnak. A nexus pedig csak egy dolgot tudott nálam, problémázni. De az előző Androidos telefonom is dettó olyan volt, sőt jobb mert legalább nem fagyott annyit deep sleep-ben.

Nexusok élete 18 hónap, ennyit támogatja a google utána meg kb még ennyit a közösség, és szevasz tavasz.

De itt sose a frissítésekkel meg a bleeding edge dolgok követelésével van baj, hanem hogy a biztonsági frissítéseket se kapják a "nem támogatott" telefonok.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#69) Narxis válasza ripla (#61) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért nincs 3 év után frissítés mert kihozták a hardverből a maximut. A BB-t meg még nagyon kevesen használják és ezért kevés is a tapasztalat főleg az olcsóbb mobilosok körében akik sokszor semmit se tudnak a telefonjukról és össze-vissza nyomogatják.

(#68) Namelesske: azért amikor valaki bénázik egy Nexus-al miközben a Nexus tulajok 99%-a elégedett vele akkor el kellene gondolkozni, hogy ki is a hibás.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#70) hcl válasza ripla (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mert egy tökéletesen működő oprendszert nem kell birizgálni, nem kell átírogatni, ellenben az androiddal, ugye. ugye? :D"
Érdekes, akkor az Ios miért jó úgy, és az Android miért nem jó úgy, ahogy van? Kettős mérce?
Nem vagyok benne a telefonokban, de láttam már pár androidos izét, és nekem kb. mind megfelelt sebességben, stb.
Ellenben az almás, áfonyás, mikrós telókban is vannak idegesítő dolgok, csak azokon még ha nem tetszik, akkor sem tudod variálni. Nem többet mondtam.
Az Androidot sem kell variálni, ha nem akarod. Nem kötelező.
Nekem mostvegy nagyonkínai droidos tabletem és egy még kínaibb droidos telóm van, igazából mind akettő megfelel úgy, ahogy van.
Mind a kettőt azért buherálnám (ha ráérnék) mert érdekel.
És ez ugyanolyan, mint a tuning. Megvettél x ezerért valamit, egy almánál itt vége a történetnek, egy droidnál meg ha akarod, és érdekel, sokkal többet kihozhatsz belőle.

@Narxis : Na ennyi.
Amúgy nem tudom, engem a laggolás rohadtul nem tud zavarni, ha amúgy nem kell mindenre perceket várni (nekem kell, de egy 5000Ft-os kínai egymagos táblán? LOL).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) Namelesske válasza Narxis (#69) üzenetére


Namelesske
addikt

Konkrétan a TI OMAP 4 SOC volt a hibás. Meg az ilyen arrogáns kommentelők akik magukat mindenkinél okosabbnak hiszik, meg a Nexusról túlságosan elfogultan csak jót nyilatkoznak, amikor mélyre merül az ember a mocsokba meglátja a dolgok árnyoldalát is.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#72) Keeperv85 válasza Namelesske (#71) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"amikor mélyre merül az ember a mocsokba meglátja a dolgok árnyoldalát is"

Véletlen van itt két szifon, hadd ne kezdjük el... egyik sem azért jött ide, mert kifogástalan lenne a minőségük...

(#73) ripla válasza hcl (#70) üzenetére


ripla
őstag

az androidot idővel úgyis buherálni fogod, mert megvan rá a lehetőséged. vagy nem leszel vele megelégedve, illetve nincs kedved buherálni, és akkor eladod. nálam ez az utóbbi játszott be.
android után lett iphone4-em, azt használtam kb. 3 hónapig, és csak azért adtam el, mert nem tetszett a zárt rendszere, hogy mindenhez itunes kell, nem lehet rá csak úgy átmásolni dolgokat, ilyesmi.
most blackberry z10 van, ami egy android szabadságával, és egy iphone stabilitásával rendelkezik. a következő mobilom valószínű megint blackberry lesz, egy z30, vagy ha addig kijön egy újabb, akkor az.

[ Szerkesztve ]

(#74) hcl válasza ripla (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"android után lett iphone4-em, azt használtam kb. 3 hónapig, és csak azért adtam el, mert nem tetszett a zárt rendszere, hogy mindenhez itunes kell, nem lehet rá csak úgy átmásolni dolgokat, ilyesmi."
De persze az tökéletes.

Nem, az androidot én spec. azért buherálom, mert buherálni szeretném (informatikusként és hardver javítással foglalkozóként kb. kötelező). Más meg nem buherálja. Sok mbert ismerek, akinek van egy androidos telója, feltette rá azt a pár appot, amit használ, és használja. Mi ezen a nehezen érthető?

"az androidot idővel úgyis buherálni fogod, mert megvan rá a lehetőséged."
Pl. anyám biztos elkezdi majd, ha neki adom a mostani telómat :D (MTK platform, lehet nem tudok vele mit kezdeni :D ) Majd fordít rá CM-t.

BB-t soha nem használtam, mondjuk szifont sem, viszont BB-t láttam eleget belülről. Nem rossz dolog, de nem jobb, vagy rosszabb, mint egy áfonya, vagy egy droid. Nem vallás ez, hogy bizonygatni kelljen, hogy mennyire fasza.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) Namelesske válasza Keeperv85 (#72) üzenetére


Namelesske
addikt

Ha mélyre merülsz a Windows Phone-ba ott pláne nem fenékig tefjel az élet. Miért lepődnék meg az Apple cuccain. Szinte biztos hogy ott is vannak elégedetlen felhasználók, és hardverhibás darabok. Meg biztos vannak váratlan bugok is egy egy update után. Ezzel nincs is baj ameddig nem néznek hülyének.

Csak ami a Nexusokat övezi az a hamis imádat az már felháborító. Egy szar developer cucc, nem pedig piaci termék. A Galaxy Nexus egy kritikán aluli szar lett, eleve hibás kijelzővel, erre rátett egy lapáttal a Nexus 4 a megbízhatatlansággal és cserélhetetlen akkumulátorral, majd jöttek az elsőszériás Nexus 5-ök hibás hangszórókkal meg lötyögő gombokkal, és a gerinctelen Google meg LG javította a hibát, de aki elsőszériást vett az így járt. Ugyan ez igaz a Nokiára is WP fronton, vagy bármelyik másik gyártóra.

Ezért is utálom a "Bezzeg Nexus" kommenteket. Hazugság az egész, aki ilyeneket kommentel sose olvasott a dolgok után sose használt mindennapokban Nexust. Általában aki elégedett az nem nagyon veri nagydobra.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#76) vtomi2 válasza Namelesske (#75) üzenetére


vtomi2
őstag

Iphonban se lehet cserélni a akkumulátort...

Nem mondom, hogy a nexus jobb, de tőle még nem hánytak

(#77) ripla válasza hcl (#74) üzenetére


ripla
őstag

kérlek forgasd ki a szavaimat, de tényleg. mit nem bírsz megérteni azon, hogy nekem nem tetszik az android szabad átjárhatósága abban a formában ahogy jelenleg létezik? én nem buherálni akarom, hanem használni, viszont x idő után vagy buherálom, vagy eladhatom, más lehetőségem nem lesz, mert 1 év után már valószínű frissítést sem kapok rá. nincs kedvem évente új mobilt venni, csak azért mert ez a trendi.

szerk.: ja várjál, most fogtam fel (5 óra vezetés után vagyok)

"BB-t soha nem használtam, mondjuk szifont sem,"

na, veled ellentétben én huzamosabb ideig használtam az utóbbit, és jelenleg használom az előbbit, úgyhogy akkor szerintem itt ezen a ponton abba is hagyhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#78) bolvar válasza Keeperv85 (#38) üzenetére


bolvar
senior tag

Azért hiába hogy a droidon tudsz mólolni a
Felhasználók 70-80% hozzá se tud szagolni ahhoz higy belenyúljon a rendszerbe.Jó leírás amúgy megnézem egy moto mm2 mit ad pluszba :)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#79) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

sokan elfelejtik hogy a droidban rengeteg soc és kernel specifikus dolog van,megkellene érteni hogy nem úgy van hogy,fogom és ráhuzom a telefonra a droidot,a gyártoknak kell a saját telefonjaikra rá optimalizálni az os-t.

(#80) gghrtz válasza aprokaroka87 (#79) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezt írtam én is. Ha szar a rendszer, az általában a gyártók sara. Ugye az árban benne van az is hogy foglalkoznak az Androiddal, aztán általában csak odáig sikerül eljutni, hogy van egy saját csilli-villi launcher, pár használhatatlan program, meg a gép nagyszerűen csal Antutuban. A többi optimalizációt költségét meg lenyelni a gyártó mint hasznot. Persze néha foglalkoznak is vele kijavítanak ezt azt, de csak annyira, hogy éppen jó legyen.

(#81) hcl válasza ripla (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt, hogy egy rendszer alapvető tulajdonságát miért kell fikázni, amikor nem is kötelező használnod. Használtad, nem tetszik. Ennyi. Nem veszel többet olyat. Ettől, hogy neked nem felel meg, nem érdemes kijelenteni kategorikusan, hogy szar, mert egyrészt nem az, másrészt ilyen általánosítás elég nevetséges.

" én nem buherálni akarom, hanem használni, viszont x idő után vagy buherálom, vagy eladhatom, más lehetőségem nem lesz, mert 1 év után már valószínű frissítést sem kapok rá."
Ettől még megint csak nem kötelező eladni, főleg ha csak használod. Buherálni sem, használod úgy tovább, ahogy van. Ha megfelel arra, amire kell, akkor?

"nincs kedvem évente új mobilt venni, csak azért mert ez a trendi."
Hát a telefonok életciklusa már régóta 1 év, ez mondjuk nekem sem tetszik, de én sem cserélek évente telót.

Az meg amúgy sem az Android sara, hogy a gyártók nem supportálják a régi modelljeiket. (WP, IOS, BB esetén persze, hogy könnyebb a support.)

Amúgy attól még, hogy nem használtam huzamosabb ideig (így értsd a nem használtamot), volt a kezemben BB, alma is, és azokat is tudnám használni. Ettől még nem szarozom le. Mondjuk az más kérdés, hogy WP-t elvből nem veszek, alma meg drága. De igazából ezek mind kb. ugyanarra jók, szóval akkor már vehetek Androidot is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) aprokaroka87 válasza hcl (#81) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj,hogy sok esetben elvárjuk a frissitést,miközben az elöző verzioból sem hoznak ki sokat a gyártók,egy Cm 7.2 valamiben többet tud mint egy stock 4.2 droid,a cm fejlesztéseket is ellehetne rejteni a stock romokban.

(#83) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#79) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt meg még inkább, hogy a rengeteg SoC nagyjából 3 féle belsőt takar. A Cortex A5-ös mafokat mindegy mibe csomagolod bele, attól még azok Cortex A5-ös magok maradnak... Van nagyjából 4 SoC gyártó jelenleg a globális piacon, ebből 3-at natív kódúton támogat az Android. A dolgok nem itt buknak meg...

(#84) hcl válasza aprokaroka87 (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, elég égés a gyártóknak, hogy az opensource közösség jobbat csinál...

@Keeperv85 : Na de rengeteg féle hardver variációjáról beszélünk, azért az már macerásabb... Amikor bizonyos SoC-ok cuccai bizonyos hardverekkel bugzanak... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) Keeperv85 válasza hcl (#84) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ennyi erővel az asztali Linux és egyéb rendszerek sem optimalizálhatóak más és más gépekre. Lásd mégis jól elvannak. Gyártói kifogás a hanyagságukra az esetek többsége. Eleve ne válogassa be azokat a hardverelemeket, amikről tudja már a proto modellek után, hogy problémás ahhoz a SoC-hoz rendelni őket....

(#86) hcl válasza Keeperv85 (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez igaz! Ez a macera inkább a főzött romok esetén lehetne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) sqpp válasza ripla (#77) üzenetére


sqpp
őstag

Gondoljunk csak a lányokra. Van akinek ez, van akinek az..
Ha összejössz egy lánnyal és azóta megismerted a hibáit, mivel mindenkinek vannak, akkor egyből eldobod és lecseréled másra, újabbra? ;]

Lehet, hogy tényleg vannak hibái az Androidnak, de én még mindig jobban szeretem azt, amikor én vagyok az ura a telefonomnak, mivel valljuk be azért úgy az igazi.. És ha netán értesz hozzá, akkor van lehetőséged buherálni. Nem kell semmit sem téglázni, mert ha van egy leírás a interneten és azt jól követed, akkor elég kicsi az esélye, hogy az téglázódik is.. Persze ez is tapasztalat kérdése.
Vegyük a WayteQ-et, kínai tableteivel azért nem olyan rossz.. sőt a kínai tabletek között az egyik legjobb..
Lehet, hogy voltak gondjai és én hozzányúltam a buherálás lehetőségéhez. És alapjáraton nem egy normális rendszer futott rajta, de ilyenkor jó, ha kicsit informálódik az ember az adott telefonról, amit vásárol vagy ami épp tetszik neki.. Egy jó példa.. Az egyik barátom vásárolt egy Samsung Chat-et, és mivel ő elég sokat SMS-ezik és meg is tartja azokat, ezért be is telt neki a memória.. Na ilyenkor volt az, hogy szólt nekem, hogy örülne ha letudnánk valahogy menteni azokat gépre, csak hát ez éppenséggel lehetetlen volt, mert azon olyan rendszer futott ami épp azt sehogy sem támogatta, sem számítógépes programmal, sem speciális módon.. egyszóval sehogy... Android-nál nagyon egyszerű lett volna az egész "pár érintés". Én annak idején mikor telefont néztem mindig körültekintő voltam. Nem secc-peccre választottam telefont. Megnéztem, hogy miket is tud, ellentétben másik telefonnal, stb.. Egyszóval mi az előnye mi a hátránya.. És esetleg mennyire buherálható, mert én mindig is szerettem buherálgatni mindent. De ez csak személyes..

Mindenesetre tényleg mindenki azt veszi, amit akar, illetve amit megtehet magának.. És semmi értelme a másikat piszkálni, mivel minden rendszernek van előnye és hátránya... Android korlátok nélküli a maga módján.. Az Apple termékek számokra stílusosak és erős hardverűek , viszont túl zárt és drága.. A BlackBerry divat telefon(nekem).. és szintén drága. A FireFox-ot nemrég volt alkalmam kipróbálni (Veletech 2014).. Nekem különösebben tetszett bár úgy is élesben dőlt volna el minden és azért még elég kezdetleges időszakban van...
Szóval mindenkinek más-más a jó.. Döntse el maga! ;)

[ Szerkesztve ]

(#88) hcl válasza sqpp (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A BB üzleti cucc inkább...

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) sqpp válasza hcl (#88) üzenetére


sqpp
őstag

Hát itt a környéken inkább csak a "nagy arcúak" veszik, meg aki persze megteheti..
Nekem csak a fizikai billentyűzet miatt jön be, amúgy egyáltalán nem.

Emiatt is van Mini Pro-m :P

[ Szerkesztve ]

(#90) Namelesske válasza vtomi2 (#76) üzenetére


Namelesske
addikt

Azért egy Referencia / Developer-nek szánt készüléken eléggé fos, hogy nem tudod kivenni az akkut, ezer meg egy oka lehet miért kell áramtalanítani a szerkezetet. Aki nem ért hozzá annyira annak ott a Google Play Edition kiadás, de basszus, hogy azok jobbak legyenek mint a Nexus és ráadásul a frissítést meg a gyártótól kapják. Ez az egész Android identitás zavarral küzd ilyen téren.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#91) Keeperv85 válasza Namelesske (#90) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Oh tényleg... azért egy magát fejlesztőnek tartó embernek -hogy téged idézzelek- eléggé fos érv, hogy nem tudja újraindítani az akku kiszedése nélkül a készüléket. Hint: ítélet ideje beépített lehetőség a bekapcs. gomb hosszú megnyomására történő reset...

Nem mellesleg az összes Apple termék unibody, akkor kitől is ered az identitászavar? :U

(#92) vtomi2 válasza Namelesske (#90) üzenetére


vtomi2
őstag

Amúgy hogy is kerültél ide, mert ez itt nem szifonos fórum, és ha ennyire utálod az androidot, akkor minek jöttél ide ízetlenkedni?

(#93) aprokaroka87 válasza hcl (#84) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na ezért mondtam már sokszor XDA kezébe adnám az egész OS fejlesztést,miután kiadta a Google a legfrissebb Android verziót.

(#94) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#93) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak addig mondod, még nem tudod az XDA-n mennyi magát géniusznak tartó nyomorék van. Közben egy 3 soros scriptet sem tud lefuttatni némelyik. Nagyon belterjes lett az is az utóbbi időkben... :U

Továbbá hadd jegyezzem meg, hogy még a CM esetében sincs szó OS fejlesztésről. Egy meglévő alap újra átgondolása csupán. A külső kernel programozók pl. még csak a közelébe sem kerülnek a komolyabb fejlesztéseknek. Nem véletlen, hogy a fő repo-ban nincs egyetlen CM lltal megkezdett artifact sem mergelve... Sőt! A CM kód szorosan az AOSP mellé épül és nem helyette. Nem lehet belejavítani pl. egy főágban lévő elgépelt szövegbe, mert a szerverek közötti szinkron integritása megsérülne a folyamat alatt, így azzal, amit a Google csinál az AOSP-ben szembe kell nézni a CM fejlesztésekben is. Ha az előbbi hiányos vagy rossz, akkor a CM vagy lemarad és vár a javításra, vagy szépen beforog a hiba ideát is, ha tudnak róla, ha nem...

(#95) Namelesske válasza Keeperv85 (#91) üzenetére


Namelesske
addikt

Speciális esetekben nem segít a hotkey. Ubuntu phone esetén csak úgy lehetett bootolásra bírni, ha levetted az akku érintkezőket. Na ezért lenne jó kivehető aksi egy Developer Referencia telefonnak.

Nem is én kevertem ide az Apple cuccait, még a végén Apple fanboy leszek egy Androidos fórumba lol. Lumia user vagyok. Itt azzal van baj, hogy az Apple termékei és a Google termékei nagyon nem egy célcsoport, és aki androidos telefont vesz az rohadtul nem akarja csavarhúzóval szétszedni a telefont egy egy kernelbootloop esetén.

(#92) vtomi2

Úgy hogy elolvastam a cikket, és korábban egész tisztességesen kitapasztaltam a romfőzést, a scriptezést és néhány hozzászólással ezelőtt leírtam ezeknek a programoknak a veszélyeit.

(#94) Keeperv85
"Csak addig mondod, még nem tudod az XDA-n mennyi magát géniusznak tartó nyomorék van. Közben egy 3 soros scriptet sem tud lefuttatni némelyik. Nagyon belterjes lett az is az utóbbi időkben... :U

Továbbá hadd jegyezzem meg, hogy még a CM esetében sincs szó OS fejlesztésről. Egy meglévő alap újra átgondolása csupán. A külső kernel programozók pl. még csak a közelébe sem kerülnek a komolyabb fejlesztéseknek. Nem véletlen, hogy a fő repo-ban nincs egyetlen CM lltal megkezdett artifact sem mergelve... Sőt! A CM kód szorosan az AOSP mellé épül és nem helyette. Nem lehet belejavítani pl. egy főágban lévő elgépelt szövegbe, mert a szerverek közötti szinkron integritása megsérülne a folyamat alatt, így azzal, amit a Google csinál az AOSP-ben szembe kell nézni a CM fejlesztésekben is. Ha az előbbi hiányos vagy rossz, akkor a CM vagy lemarad és vár a javításra, vagy szépen beforog a hiba ideát is, ha tudnak róla, ha nem...
"

Na igen emiatt is van az az elvakult a Nexus über alles hozzáállás mindenütt, mikor az egész csak addig tart a nagy csoda ameddig támogatja a chipset gyártó a hardvert, még a Google atyaúristen se szarik rájuk 18 hónap után, még biztonsági frissítésekkel sem (!), akkor milyen a többi droidos cucc... Az egész egy tákolmány, mert 18 hónap közben általában 1-2 szer önkéntes béta teszterek a userek majd amikor vége a támogatásnak akkor meg CM nightly teszterekké válnak. Az XDA-val való példálózás pedig egyszerűen nonszensz egy androidos low cost telefon vagy egy full kínai mobillal, mert gyakorlatilag nem létezik hozzá közösségi támogatás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#96) hcl válasza Namelesske (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk egy kínai cuccnál nem is csodálkozok, de az a 18 hónap nekem is durva. (Nekem is kínai telóm van, azt se tudom, valójában micsoda, sehol nem láttak pont ilyet se az XDA-n, se a Slatedroidon, se koreai oldalakon :D YUSU E615, GRK39F, de ennyi, sehol nem találsz hozzá semmit :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#94) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na igen...csak tudod az egész ott kezdődik hogy ők adott esetben az alapot oldják meg jobban,persze van hogy hibáznak.
Jó példa erre a mostani telefonom...amikor megvettem olyan lomha volt hogy az már fájt(pedig 2 magos cpu,512mb ram)
Az egymagos LG gt540-em sokkal gyorsabb volt CM rommal mint ez Stock rommal,ja igen csak ott egyedi kernel és egyedi fejlesztések voltak.

A cikkben leírt dolgok sok CM romban már alapból benne vannak,sőt pl a Nexus 5 egyes romjaibam.
Milyen furcsa pl hogy a Project svelte nevű fejlesztést,amit a Google kitalált a 4.4-ben....egy CM 7-ben már sok esetben alapból benne van,ami ugye 2.3 ra épült.

(#98) Namelesske válasza aprokaroka87 (#97) üzenetére


Namelesske
addikt

Mondj egy példát rá! Mi volt a CM 7.2 ben ami a 4.4-ben. Ez a Sveltés dolog érdekel konkrétan.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#99) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#97) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Na igen...csak tudod az egész ott kezdődik hogy ők adott esetben az alapot oldják meg jobban,persze van hogy hibáznak."

Nem nagyon nyúlnak az alapokba, nem tehetik. Amibe bele tudnak nyúlni, abban már meglévő optimalizálásokat lehet eszközölni egy másik készülékre esetleg. Jó példa erre pl. a Bravia Engine, bár ez optikai tuning, nem sebesség.

"Milyen furcsa pl hogy a Project svelte nevű fejlesztést,amit a Google kitalált a 4.4-ben....egy CM 7-ben már sok esetben alapból benne van,ami ugye 2.3 ra épült."

Milyen furcsa az, hogy egyetlen olyan CM fejlesztés sincs viszont, amit ők találtak volna ki. A téma motort a T-Mobile írta, a DSP-t a Sony és így tovább. A Project Butter alap Google kódút, az ART engine dettó. A Trebuchet launcher 80%-a AOSP kód... Az csak egy dolog, hogy a CM csapat olyan eszközökre is elhozza, ahol másként soha sem lenne kész. (Vagy éppen valamelyik külső kontributor, ha nincs CM fejlesztés az eszközre még vagy már...).

(#100) aprokaroka87 válasza Namelesske (#98) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

KSM,ZRAM,Hardveres gyorsitás már CM6-tól,meg egy csomó minden.....mondom vannak fejlesztéseik amik náluk már évek óta benne vannak.

sőt náluk már CM6-ban müködöt az SD kártyára app helyezés,de pl CM6-ban már bekapcsolhattad a JIT gyorsitót,bizonyos Scriptel.....és ugye ezek mind még a 2.X-es időkből való.

(#101) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#99) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor várom az ART runtime-ot Android 4.1 ig visszamenően.A Google által kiadva.

[ Szerkesztve ]

(#102) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#101) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én már annak is örülnék, ha a 4.4-ben vagy a CM11-ben normálisan működne... Pillanatnyilag szerintem érdemesebb bevárni az 5.0-át... :U

(#103) Namelesske válasza aprokaroka87 (#100) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezek jó része Linux specifikus nem pedig Android! A JIT 2.2 alap kelléke volt és alapértelmezetten be is volt kapcsolva az 512 MB-os telókon. (Nexus One) App To SD már 2.1 ben is volt csak egy kis init.d szerkesztés kellett hozzá.

A CM nem talált fel semmit, csak elvégezte a userek helyett a piszkos munkát, összeollózta a cuccokat úgy, hogy a rendszer jellege AOSP maradjon. Nekem nagyon tetszik a filozófia, de ők sem tudnak csodát tenni, elég megnézni hány hivatalos stable build van kint és mennyi unofficial port. Egyből nem rózsás a helyzet. Nightlyzás nem ér!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#104) aprokaroka87 válasza Namelesske (#103) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na igen,csak ha nincs cm fejlesztés,akkor ők hogy jönnek rá pl arra hogy mit kell beirni a build.prop-ba,mert vannak dolgok amit ha a stock romba irunk be is működik.Vagy vannak titkos fejlesztések,amit a google nem rak bele a stock romba?

(#105) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Vagy vannak titkos fejlesztések,amit a google nem rak bele a stock romba?"

Egész pontosan vannak olyan artifactek, amik soha sem mergelődnek az AOSP kódútba. Vagy azért, mert a review alatt megbuktatják őket, vagy azért, mert szimplán vissza lesznek fogva és a következő verzióig elhagyott státuszba kerülnek. Mondok egy nagyon jó és hétköznapi példát erre. Az CM7 egyik újdonsága volt, hogy a 2.3.5-ben megjelentek az állapotsori kapcsolók. Az AOSP-be nem kerültek bele. Jött a Honeycomb és láss csodát... megjöttek a kapcsolók! Aztán ugyan ezt követte a tablet UI... szintén a CM7-be integrálva. ...és lásd: az is előkerült... Már csak egy dolgot nem tudom miért nem csinálnak meg: a T-Mobile-féle téma motort... ítélet ideje készen van, ott van a CM romokban és nem és nem és újra nem... :W

(#106) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#105) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De ilyen pl a Boot Audio kikapcsolása,de pl olyan apróságok hogy a csengőhang a fülhallgatón vagy a hangszoron szólaljon meg a fülhallgató csatlakoztatva van,vagy pl többféle akkumlátor,óra,térerő kijelző piktogram az állapotsoron........de pl vannak appok amik maguktól eltudnak fordulni CM-romban ha eldöntjük a telefont,igen csak ezekhez root jogosultság kell,és akkor alapból úgy kellene árulni a telefonokat,de pl a szokásos 3 gombot is szabadon lehetett variálni.

Egy jobb CM Rom után a Stock Droid egy funkció szegény valami................pl az én telefonomon sem voltak állapotsori kapcsolók,nekem kelett megoldani power toogles-el,külön vicc a gyári videó lejátszó...csak akkor fordul el habekapcsolom az elforgatást renderszinten,MX player,Quickpick alapból tudja...........és ne mondják hogy nehéz lenne megoldani.

(#107) #79335424 válasza aprokaroka87 (#106) üzenetére


#79335424
törölt tag

No igen. Ez a forgatósdi engem is bosszant. Egyes telókon a gyári launcher nem tudja forgatni a főképernyőt. Azt sem értem, hogy miért nem kötelező az alkalmazásoknál mindkét nézet. Pl. Port.hu. Az alkalmazás tud fekvő lenni, de a betöltőkép nem. Szerencsétlen droid meg forgatja ide-oda (akkor is, ha fix fekvő nézetet állítok be a telón). Ilyen volt az új Dolphin böngésző megosztás menüje is. Emiatt nagyon lassan nyílt meg. Mentségére legyen, hogy ezt még a bétában tapasztaltam. A véglegest még nem próbáltam. Jó lenne, ha a fektetett nézetet a Google kötelezővé tenné, mert a hiánya nem csak idő és erőforráspazarló, de inkompatibilitási problémákat is okozhat. Pl. miniPC -n érdekes a szitu. Ott a rendszer rá van kényszerítve a landscape nézetre. Ezért csomó alkalmazás csak manuálisan telepíthető. Elég viccesen néz ki az álló nézetű port.hu logó fekvőre torzítva. Vagy a speedtest, aminek egyáltalán nincs fekvő nézete.

[ Szerkesztve ]

(#108) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aki kicsit jártas a Droid fejlesztésben...kérdeznék valamit!
A Kernel Tuner szerint a VSYNC off álapotban van a telefonomon....viszont ha jól tudom a Project Butter a VSYNC-re épül,vagy ez nem az?
Elvileg a GPU támogatja,vagy ezt is kikapcsolhatják a gyártók?
Lehet hogy Sok telefonban nem is müködik a Project Butter?
Vagy van olyan kernel ahol ezt kilehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#109) Namelesske válasza aprokaroka87 (#104) üzenetére


Namelesske
addikt

Ugyan már, minden dokumentálva van valahol, főleg hogy az egész Android Open Source Project alatt készül. Szerinted úgy jöttek rá ezekre a dolgokra hogy random beírtak valami marhaságot angolul egy konfigurációs fájlba? Szépen le van minden dokumentálva, és szépen lehet követni a mindennapos fejlesztést például a CM-nél is.Csak a bookmarkjaimból csemegezéve: [link]

Nem vagyok developer, de a PB több apró részletből áll össze. Ilyen például a Google-által fejlesztett Interactive CPU ütemező, ami a digitalizáló jelére megugrasztja a CPU órajelét és még érintés előtt. Ehhez jön hozzá a 60fps + vsync, vannak alkalmazáson belüli optimalizációk, mint például a billentyűzet és a tárcsázó is jobban és gyorsabban reagál az érintésre. Elvileg kontextus érzékeny a memória kezelése, és próbálja megtippelni hogy mire fogsz kattintatni egy adott művelet után és betölti a memóriába, hogy gyorsabban nyílhassanak meg, nem tudom hogy ebből mennyi került át a felhasználói alkalmazásokhoz.

A Project Svelte ezt gondolta tovább

Csökkentették az egész rendszer memória felhasználását, majd lehetővé tették az alkalmazásoknak hogy figyeljék a memória használatot és ha akarnak automatikusan kerüljenek egy kevésbé memória igényes állapotba helyet adva az éppen aktuális folyamatnak. Sajnos ehhez az kell hogy az alkalmazások is ezeket az irányelveket figyelemmel kísérve íródjanak, tehát a régi appok ugyan olyan rőforrászabálóak mint eddig.

A jövőben az ART hivatott leváltani a JIT okozta lassulásokat, mivel a telepítés pillanatában már fordulnak az alkalmazások a nagyobb hardverek és gyorsabb háttértárak miatt így gyorsabban töltődnek be egyszerre a memóriába.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#110) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#108) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez egy kicsit összetett kérdés. A V-Sync hiányában is megy a Project Butter, ilyenkor fake v-sync fut, vagy éppen az sem. Nem mindegy az sem, hogy (korlátozódjunk a Qualcomm megoldásaira, abból van a legtöbb) ION kódúton fut a kernel, vagy még a PMEM-re épül. Vagy éppen ezek sajátos keveréke, mert éppen valamelyik mérnökség egy elborult pillanatában keresztezte őket...

(#111) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nekem régebben volt már 2 androidos telefonom, egy Voda845 meg egy Xperia Mini Pro, jó egyikse volt egy atomerőmű, mégis szerettem őket (mai napig visszasírom az Xperia Mini Pro-mat a fizikai bill miatt), most új teló vásárlása előtt elgondolkodtam, hogy WP-t (Lumia 525) veszek, de mégis maradtam Androidnál, egy Xperia M-et gyűrök 2 hete, eddig semmi akadás, semmi újraindulás...

Amúgy meg hogy témához is hozzáírjak valamit, szerintem azért a felhasználón is múlik az, hogy mennyire marad "smooth" a telefon, ha teleszemeteli a telefont mindenféle sz*rsággal, utána meg rinyál, hogy így kaki az Android, meg úgy...

Az okostelefonokhoz kellenének okos emberek is... :))

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#112) aprokaroka87 válasza HoaryFox (#111) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Probléma azzal van inkább hogy iszonyatos különbség van a jól és a rosszul megírt appok közt,sok esetben hiába van erős hardver a telefonodban,ha nem mindenhol tudsz gyors kódfuttatást végrehajtani.
Számtalan olyan alkalmazással találkoztam ami ugyanazon müveletet akár 10x lasabban csinálta meg,de pl funkcióban meg sokkal többet tud.
Olyan sincs hogy hogy teleszemeteled a telefonod,persze ha kifogsz egy rosszul megírt alkalmazást akkor azt fogod érezni hogy sz*r a Droid....Nyilván a Google sajátjaiért a Cég felel.

(#113) Rico83


Rico83
tag

Ide még vissza kell néznem... :K

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#114) cserkész


cserkész
tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem.... nem találtam kimondottan témába vágó topikot, úgyhogy gondoltam talán itt valaki tud segíteni. Adott egy androidos tv, a pontos tipus kdl-55w808c Rootolásban kellene segítség. Sajnos nem nagyon találok semmit hozzá, a "gyors" programok mint a kingroot,stb nem tudják megoldani. Jelenleg android 7.0 van rajta, nemrég frissült...

"Vulnerant omnes ultima necat"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.