Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95) Namelesske válasza Keeperv85 (#91) üzenetére


Namelesske
addikt

Speciális esetekben nem segít a hotkey. Ubuntu phone esetén csak úgy lehetett bootolásra bírni, ha levetted az akku érintkezőket. Na ezért lenne jó kivehető aksi egy Developer Referencia telefonnak.

Nem is én kevertem ide az Apple cuccait, még a végén Apple fanboy leszek egy Androidos fórumba lol. Lumia user vagyok. Itt azzal van baj, hogy az Apple termékei és a Google termékei nagyon nem egy célcsoport, és aki androidos telefont vesz az rohadtul nem akarja csavarhúzóval szétszedni a telefont egy egy kernelbootloop esetén.

(#92) vtomi2

Úgy hogy elolvastam a cikket, és korábban egész tisztességesen kitapasztaltam a romfőzést, a scriptezést és néhány hozzászólással ezelőtt leírtam ezeknek a programoknak a veszélyeit.

(#94) Keeperv85
"Csak addig mondod, még nem tudod az XDA-n mennyi magát géniusznak tartó nyomorék van. Közben egy 3 soros scriptet sem tud lefuttatni némelyik. Nagyon belterjes lett az is az utóbbi időkben... :U

Továbbá hadd jegyezzem meg, hogy még a CM esetében sincs szó OS fejlesztésről. Egy meglévő alap újra átgondolása csupán. A külső kernel programozók pl. még csak a közelébe sem kerülnek a komolyabb fejlesztéseknek. Nem véletlen, hogy a fő repo-ban nincs egyetlen CM lltal megkezdett artifact sem mergelve... Sőt! A CM kód szorosan az AOSP mellé épül és nem helyette. Nem lehet belejavítani pl. egy főágban lévő elgépelt szövegbe, mert a szerverek közötti szinkron integritása megsérülne a folyamat alatt, így azzal, amit a Google csinál az AOSP-ben szembe kell nézni a CM fejlesztésekben is. Ha az előbbi hiányos vagy rossz, akkor a CM vagy lemarad és vár a javításra, vagy szépen beforog a hiba ideát is, ha tudnak róla, ha nem...
"

Na igen emiatt is van az az elvakult a Nexus über alles hozzáállás mindenütt, mikor az egész csak addig tart a nagy csoda ameddig támogatja a chipset gyártó a hardvert, még a Google atyaúristen se szarik rájuk 18 hónap után, még biztonsági frissítésekkel sem (!), akkor milyen a többi droidos cucc... Az egész egy tákolmány, mert 18 hónap közben általában 1-2 szer önkéntes béta teszterek a userek majd amikor vége a támogatásnak akkor meg CM nightly teszterekké válnak. Az XDA-val való példálózás pedig egyszerűen nonszensz egy androidos low cost telefon vagy egy full kínai mobillal, mert gyakorlatilag nem létezik hozzá közösségi támogatás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.