Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) vtomi2 válasza #20749568 (#1) üzenetére


vtomi2
őstag

Nekem tetszett, már előre várom a következő részt :)

Most megyek és kipróbálom mindet :U

(#3) halkow


halkow
őstag

ez az a híres cucc :)
AKAI PHA-3880 ?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#4) kpityu2


kpityu2
őstag

Köszi, kipróbálom a progikat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

"Tudni kell, hogy a rootolás garanciavesztéssel jár sok esetben, éppen ezért az itt leírtakat csak az alkalmazza, akinek már nincs garancia a telefonján."

Ez így ebben a formában nem igaz! A garanciavesztett állapot addig áll fenn, még a root megvan. Miven MINDEN készülék unrootolható és az unroot után, ha feltételezzük a gyári szoftver jelenlétét akár részben is, garanciális a szoftveres oldalról (kivéve a custom recovery, vagy custom fw).

(#6) shifty!


shifty!
senior tag

Remek cikk, van még azért pár okosság, de a lehető legjobbakkal kezdted :)
Irány tovább, szép munka :))

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7) gghrtz


gghrtz
őstag

Mi a kulonbseg, ha igy kapcsolom be a gpu renderelest, vagy a fejlesztoi lehetosegekben?

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm!Viszont nem figyeltem...és most szervízbe van az okos telefonom :)
Ugyebár se rendszermentés semmi és így jártam.
Ha visszajön a telcsim még pár dolgot kifogok probálni!
Mindenki figyeljen oda ha a rendszerbe nyúl bele...mert könnyen úgy jár mint én:)
Ne éjszaka 1 kor jusson eszetekbe,mint nekem:)

(#9) aprokaroka87 válasza gghrtz (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez jó kérdés...ugyanis ha ott be van kapcsolva a pipa elvileg a scrollozásnak folyamatosabbnak kellene lennie,viszont nem így van.
ahhoz Root kell hogy bekapcsolja azt a funkciót

(#10) ben11


ben11
őstag

Ezek közül valami működik inteles platformon? Konkrétabban egy asus fonepad-ről lenne szó.

Köszi!

(#11) #79335424 válasza gghrtz (#7) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a miniPC -re gondolsz, akkor szerintem semmi. Úgy tapasztalom, hogy a mi esetünkben mindkét módszer böngésző összeomláshoz vezet.

Keeperv85:
Ez így, ebben a formában nem igaz. Van olyan szitu, amiben a root után nem állítható vissza garanciaképesre az eredeti állapot (pl. Knox).

[ Szerkesztve ]

(#12) Keeperv85 válasza ben11 (#10) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Intel platform mellett szinte biztos a Power VR grafikus chip, ez a cikk főként az EGL alapú megoldásokra épít....

(#13) EnterR


EnterR
veterán

Szép munka.

Én nagy megszállottja vagyok az Androidos buherának. Minden flashelésnél első, hogy a bloatware appokat eltávolítom (Galaxy S3). Samsung rengeteg ökörséget rápakol a telefonra annak a 10 embernek, aki valóban hasznát is veszi :D

Amúgy a Root Explorer-t 4.4-en nem bírtam életre kelteni, ezért FX File Explorer-t használok. Akinek hasonló problematikája van, annak ajánlom ezt az appot ;)

PSN ID: marquuard

(#14) EnterR válasza EnterR (#13) üzenetére


EnterR
veterán

Amúgy a 2D hardvergyorsítás a fejlesztői lehetőségeknél is elérhető, nem csak a Pimp My ROM-ban. Vagy a kettő nem ugyanaz?

Play-ről elérhető ingyen az Android Tweaker nevű app (folyamatos fejlesztés), hasonlóak a képességei.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#15) ATM_automata válasza EnterR (#14) üzenetére


ATM_automata
őstag

..

[ Szerkesztve ]

What else?

(#16) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Klassz írás. Pont kapóra jött volna, de sajnos a Belső tárhely növelése részt sehogy sem tudom megfejteni, mivel a jelenleg elérhető System Tunerben sehol sem találom a User és System menüket. A kezelőfelület köszönő viszonyban sincs azzal, amit a cikkben látok.

A jövőbeni cikkekkel kapcsolatben egy építő kritikám lenne, ha képekkel illusztráltan mutatsz be folyamatokat, akkor lehet érthetőbb lenne az egész, ha a képeken jelölnéd amiről beszél. Ergó nyilak, körök stb lennének az érintett részeken. Úgy sokkal felhasználóbarátabb a folyamat.

Ami nem világos, hogy hol System mappáról hogy System partícióról van szó...ha jól olvasom. Nem világos, hogy akkor most a System könyvtárból a System partícióra teszünk át dolgokat? Bocs, de ez a része most nekem egy kicsit kusza.

Esetleg ezekre tudnál válaszolni?

What else?

(#17) MaxTorque


MaxTorque
tag

Nekem sohasem fűlött hozzá a fogam, hogy programokkal intézzem el a build.prop piszkálását. Ott a leírás a neten, könnyedén meg lehet csinálni.
Belső tárhely problémákra pedig ext partíció a memkarin, mondjuk ahhoz egy Class 10-es kártya javallott, de minimum Class 6 (mondjuk egy Blédnél mondjuk a Class 4 is megtette). Sajnos ehhez már recovery is kell.

[ Szerkesztve ]

(#18) Garada


Garada
őstag

Mindent kipróbálok és várom a következő rész :)

(#19) #79335424 válasza MaxTorque (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kényszer nagy úr, de én nem vagyok híve a külső kártyás megoldásoknak. Inkább a /data/data alól átrakom a "vaskosabb" dolgokat a /mnt/sdcard alá és symlink -kel visszalinkelem. Persze ha nincs felhasználói tár, akkor nincs mit tenni, marad a külső kártya.

(#20) devast


devast
addikt

Cikkírónak milyen android verziója van ?
Csak csekkolok egy placebót :)

(#21) Sethdobaloah válasza Keeperv85 (#5) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én eddig az összes garanciális problémámmal rootolt telefont vittem vissza. Mivel bármit mondok, úgyis úgy kezdik, hogy flashelnek rá egy friss gyári romot...

...csak én vagyok helikopter?

(#22) kchris78


kchris78
veterán

Laggolás örök téma:). Kövezzetek meg de én a haverom snapi 800as z1 compactjanak a scrollozasat laggolosnak láttam,cyanogen rommal. Legközelebb a kezembe kerül megnézem a force gpu renderinget.. Iphone5 ill. Snapi 800as lumia a viszonyítási alap. Igaz sokkal jobb mint a samu note.

(#23) aizen92 válasza kchris78 (#22) üzenetére


aizen92
addikt

engem kiakaszt, hogy az összes nexuson úgy szaggat pl. a pdf scrollozás, hogy az már fáj.... honlapoknál nincs gond, meg mindenhol nagyon smooth a rendszer, de ha pdf/ppt-t kell scroolozni.... egy iphone 3GSen gördülékenyebb... ami egyszerűen vicc kategória. ezt nem értem máig miért nem sikerült megoldani...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24) Narxis


Narxis
nagyúr

Jók a tippek! Ez a belső tárhely probléma érdekes... Nemrég cseréltem le a Moto Defymet egy olcsó kis ZTE Blade V-re és szomorúan konstatáltam belső tárhely és sdcard helyett megfelezték a belső tárhelyet internal memory és sdcard0-ra a memóriakártya pedig sdcard1 néven szerepel. Ennek következménye, hogy pár játék és mondjuk Nova launcher téma után képes megtelni az internal memory. A Navigon a térképeket az sdcard0-ra tölti amit mondjuk manuálisan át lehet rakni az sdcard1-re. Ennek egyszerűen mi értelme? Mielőtt megvettem még néztem a Sony Xperia M-et, L-t és SP-t is de ott is valami tárhely dologra panaszkodtak. Állítólag android 4-től már le van butítva az sd kártya kezelés.

Vehettem volna Nexus-t vagy egy Moto G-t de egyáltalán nem gondoltam, hogy ilyen idióta módon felosztották a belső tárhelyet. Azért akartam olcsóbb telót mert alap dolgokra használom a Nexus 7 tabletem miatt. 1-2 egyszerű játék van rajta, néha böngészek ha nincs tablet nálam és kb. ennyi.

Thanos was right.

(#25) PAtr0n válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jó kis írás, hasznos app-ok, de azt is jó lenne tudni, hogy ezek a különböző rendszer tweak-ek mennyire nyúlnak az akuidőhöz. Ezt sikerült már monitoroznod?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#26) ivana


ivana
Ármester

Systembe szerintem nem nagyon érdemes áthelyezni az alaklmazást inkább az sd-re (ha a systembe rakod akkor minden update után újra át kell másolni mert az a databa települ). A könyvtárak pedig /data és /system nem pedig /System és /Data, minden ilyen case sensitive.

Ha az egl.cfg-ben nem volt bekapcsolva a gpu rendering akkor nem biztos, hogy érdemes bekapcsolni (lehet, hogy nincs rá felkészítve a driver és akkor lassú, az új eszközökön pedig már be van kapcsolva alapból.)

A SurfaceFlinger-el érdemes vigyázni mert könnyen lehet, hogy csökkenti ez a tweak az aku időt.

A Seeder az általában az SSL-es alkalmazásokta gyorsítja, de fontos, hogy a biztonságot is csökkenti.

(#27) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki megtudná nekem nézni hogy ha a gpu renderinget bekapcsolja a fejlesztői beáillátosakban,hogy újrainditás után is ott marad a pipa?

(#28) razorka777 válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, ott marad. :K

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#29) aprokaroka87 válasza razorka777 (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha kiveszed onnan a pipát és újrainditod útánna magától vissza rakja?Bár sanszos hogy a Cm romban az alapból bevan kapcsolva.

(#30) razorka777 válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


razorka777
veterán

Ha kiveszem, akkor az úgy is marad, mivel alapértelmezett ki van kapcsolva.Romtól függetlenül.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#31) aprokaroka87 válasza razorka777 (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi!tapasztalsz valami változást a két állapot közt sebbeségben?Mert én annó hiába raktam oda a pipát nem lett gyorsabb és a pipa sem maradt ott,most viszont ott marad és gyorsabb is.

(#32) razorka777 válasza aprokaroka87 (#31) üzenetére


razorka777
veterán

Sok javulást én sem tapasztalok.Talán a játékoknál vagy egy hangyányi különbség, de alig észrevehető.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#33) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki világositson már fel hogyha állitolag az Android 4.0 tól hardveres gyorsitás vam,mégis miért van ez a GPU Rendering opció?Vagy alapból nem is a Gpu végzi a számolást?A Régi lg gt540-em CM 7.2 ben a gpu rendering szintén opció volt.

(#34) Attici


Attici
őstag

Ezek érdekes infók, voltak, ha időm lesz rá kipróbálom.
köszi! :R

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#35) fatorzs válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


fatorzs
tag

Force gpu rendering az eredeti szöveg. Ha ezt bekapcsolod, akkor olyan alkalmazásoknál is erőltetni fogja a hw gyorsítást, amik nem igénylik/nincsenek felkészítve rá, tehát jó eséllyel több bajt okoz, mint amit esetleg gyorsítana. Nem véletlenül van a fejlesztői opciók között, ez sajnos nem egy mágikus gomb, amitől gyorsul az android.
Ahol lehet, ott használ a robot hw gyorsítást már néhány éve, attól függetlenül, hogy ez a kapcsoló hogy áll.

[ Szerkesztve ]

(#36) gghrtz válasza fatorzs (#35) üzenetére


gghrtz
őstag

RK3188 alatt pl. a PDF-ek és a felület is látványosan gyorsabb. (A pdf sokkal..)

(#37) privacy99


privacy99
senior tag

Pont erről beszél az, aki azt mondja hogy az Androidot hegesztgetni kell, mert egy tákolmány. :(

Szép munka nem arról van szó, csak nem értem, hogy egy rendszert miért nem lehet olyanra csinálni, hogy ne kelljen ilyeneket "szerelni"rajta. (lásd iOS)

Vagy a csúcs készülékeknél nem kell ilyeneket csinálni? Mert a következő telefonommal kipróbálnám milyen mostanában az Android, de ha az is laggol meg minden baja van akkor nem kell, ezt már a Desire-el eljátszottam párszor, olyan f*s nem kell még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#38) Keeperv85 válasza privacy99 (#37) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megfordítva a dolgot ez azt jelenti, hogy ebben a rendszerben HA nem tetszik, akkor van lehetőséged javítani esetleg a helyzeten, gyorsítani, kényelmesebbé tenni. ...és az iOS? Alapban jó. Tudjuk. Minőségi. Stb..stb.. no de mi van, ha valami homok kerül a gépezetbe és egyik frissítés után jól elkezd "laggolni"? Akkor ugye jöhet a várakozás, hogy jön egy új javítás... mert addig nem igazán kotorászol benne!

(#39) fatorzs válasza gghrtz (#36) üzenetére


fatorzs
tag

Akkor azért érdemes kísérletezni :K Bár snapdragon s2 és adreno 205 mellett viszont semmit sem ért ez a kapcsoló.

(#40) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

szerintem a gpu rendering és a hardveres gyorsitás teljesen külön dolog.Valójában ez esetben a CPU válláról vesszük le a kiszámolás feladatát,és azt igy a GPU végzi el.szerintem ennek az a feltétele hogy az app hardveresen gyors.legyen.

(#41) qdak


qdak
addikt

eleg sok, nalam ~20MB ot jelentett 1 1xu (hozzateszem sokkal jobb, varialhatobb) billentyu (multiling 0 keyb.) ezt leszedtem, alap ertelmeztem, az eredeti 26+MB vackot toroltem :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42) ripla


ripla
őstag

android lol.
ha normális telefont vennél, akkor nem lennének ilyen problémáid.

(#43) razorka777 válasza ripla (#42) üzenetére


razorka777
veterán

Köszönjük Emese.
Viszlát!

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#44) ripla válasza razorka777 (#43) üzenetére


ripla
őstag

nincs mit morcika. :)

(#45) gghrtz


gghrtz
őstag

Igazából nem az Android a szar, hanem a gyártók köcsögök, hogy ennyire leszarják a szoftver optimalizációt.(Azért az ilyen fejlesztők biztos nem keveset kérnek el) Inkább kiadnak félévente egy erősebb hardverú telefont, amit kajál a nép mert már lassan annyi RAM lesz bennük, mint a számítógépemben, meg több mag is a felbontás meg akkora hogy a TV-mnek nincs ekkora. Ugye a paraméterek mellett meg már kit érdekel a software. Így olcsón megússzák a dolgot, mert ugye az optimalizáció egy olyan dolog, amit a specifikációba nem lehet leírni, és csak használat közben fog kiderülni. Na meg persze össze is lehet hazudni fűt meg fát, hogy peeersze lesz majd rá, aztán meg azt mondják, hogy ja bocs csak ennyit tudtunk tenni az ügyért, de majd vedd meg a következő telefonunkat az majd tuti jobb lesz.

(#46) icemad válasza privacy99 (#37) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem annyira régen én is hasonló cipőben jártam, elegem lett az androidból, de adtam még neki egy utolsó esélyt. Szerencsémre sikerült kifognom egy rendkívül jó telefont relatíve olcsón, és nem bántam meg. Kívül belül tökéletes, ez az első telefonom, ami nem akkor indul újra vagy fagy le, amikor a legjobban kellene. Gyári rendszerrel, módosítás nélkül, elképesztően jó.

Az a baj, hogy nekem nem is nagyon van más alternatíva. Az ios nekem baromi drága, a csempe kőműves kezébe való, a tűzróka még csak gyújtós, marad az android és a blackberry...

(#47) Narxis válasza ripla (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem mindenki akar egy kihaló félben lévő telefont(Blackberry)... :)

Thanos was right.

(#48) ripla válasza Narxis (#47) üzenetére


ripla
őstag

de itt most az oprendszerről volt szó, ha jól vettem ki. abban meg az androidnál minden jobb, de ha már felhoztad, akkor a blackberry meg főleg kenterbe veri. :p mindegy.

(#49) Narxis válasza ripla (#48) üzenetére


Narxis
nagyúr

A nagy francokat.:p

Thanos was right.

(#50) razorka777


razorka777
veterán

Úgy érzem egy kicsit eltértünk a témától. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.