Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) aggleány válasza SeriouS_77 (#200) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. Az nagyon praktikus kis progi, én nagyon szerettem. :K

(#202) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Nagyon érdekes cikk lett. :R

(#203) Adamis


Adamis
őstag

Nem tudná valaki megmondani nekem azt, hogy melyik az a progi, amelyikkel lehet Skype fiókkal video-telefonálni? A mostani Skype nagyon alap... Lehet, hogy belenyúltam a cikk folytatásába, de ha lehetne mégis... Köszi!

(#204) aggleány


aggleány
addikt

BMWFan

Köszi, igyekeztem sok dolgot összeszedni, ami hasznos lehet. :K

Adamis

Lesz valami hasonló is, de még gyűjtöm a dolgokat. Nézz be az Android appz topikba, ott biztosan tudnak Neked segíteni. :K

(#205) baandii


baandii
senior tag

Grat!

Tényleg jó cikk!
Látom hozzá értő vagy...esetleg nem tudnál ajánlani egy olyan app-ot amit widgetként ki lehet tenni és a wifi-t meg e netet lelövi egy érintésre.

Köszi előre is!

(#206) aggleány válasza baandii (#205) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm. :R Az Extended Controls-ban és ami még fel van sorolva alternatívának, azokban van ilyen widget is. Telepítsd a progit, és azt a widgetet tedd ki, amelyik Neked kell. :K

(#207) Norwich


Norwich
tag

Szerintem első dolog amit érdemes megcsinálni egy ANDROiD - os telóval az a ROOT - olás.
Mivel így te magad lehetsz a telefonod rendszergazdája és tűzfalon letilthatsz programokat hogy ne barangoljanak a neten és ne szedje le az egyenleged.
ROOT - olás után lehet rá tűzfalat letölteni, neve DroidWall.
Ezenkívűl ami nekem még bevált az a BatteryCalibration nevű progi.
50% - al növelte az akksim készenlétét!!!
Fotózáshoz és szerkesztéshez ajánlom a LittlePhoto nevű progit.
Hihetetlen mennyi effekt és hogy milyen minőségűek. Egyszerűen tökéletes.
Zenelejátszáshoz pedig a PowerAMP a legjobb tapasztalataim szerint.
Sokkal jobb mint a Winamp vagy bármi más. Több funkció, több élvezet. :)
Többet nem is koptatom a bill.-t :DDD

(#208) aggleány válasza Norwich (#207) üzenetére


aggleány
addikt

A rootolást azért nem írtam, mert nem muszáj megcsinálni, és van, aki nem akar belenyúlni ilyen szinten a telefonba, én sem szeretem. Enélkül is tökéletesen lehet használni a készüléket, és ez egy kezdőbb valakinek nem ajánlott, mivel akár véletlenül is törölhet egy rendszerprogit, aztán lesheti, hogy hogyan tudja visszatenni. A netet rootolás nélkül is tökéletesen le lehet tiltani, tehát emiatt felesleges rootolni.

A kicsit specifikusabb progik a II. részben lesznek, és lesz egy szórakoztató progis rész is, a fotózás, zene, film és társai oda kerülnek. :K A Battery Calibrationt nem ismerem, de kipróbálom. Ha nálam (és még pár embernél beválik, bekerül a II. részbe. Köszönöm az ajánlatot. :R

Írjál még nyugodtan bármilyen progit, ami Nálad bevált, az a cél, hogy minél jobb progikat lehessen összeszedni egy kupacba.

(#209) Capricornus válasza Norwich (#207) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Gyááá, a Power Amp tényleg marha jó, köszi a tippet ;-)

Per aspera ad astra!

(#210) seger válasza Norwich (#207) üzenetére


seger
addikt

Elmondod a batterycalibration-t hogyan kell alkalmazni?

(#211) Rickazoid válasza seger (#210) üzenetére


Rickazoid
addikt

A program felesleges hozzá, sőt nagyon nem elég. Feltöltöd a telefont 100%-ra, nem veszed le a töltőről, törlöd a /data/system/batterystats.bin fájlt, kikapcsolod a telefont, miközben még a töltőn van, ha megjelent a 100%, kiveszed az akkut, ha megjelent a kérdőjel visszarakod és töltöd 100%-ig (ha valami nem volt jó, akár háromnegyed órán keresztül is töltheti még, 60%-ról indulva). Ha kész, leveszed töltőről és bekapcsolod, majd lemeríted teljesen (én 5%-nál már fel szoktam tenni töltőre).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#212) Norwich válasza seger (#210) üzenetére


Norwich
tag

hát én csak felraktam >> feltöltöttem 100%-ra és mielött kihúztam volna rányomtam h "Battery Calibration".

(#213) seger válasza Rickazoid (#211) üzenetére


seger
addikt

Kiveszed az akkut? Biztos szét nem szedem!!

(#214) Lasy válasza aggleány (#6) üzenetére


Lasy
veterán

FileBro Lite *
Ez egy fájlkezelő program, egyetlen képessége miatt került ide, ez pedig az, hogy egy akármilyen fájlt ki lehet tenni vele a kezdőképernyőre. Számomra nagyon hasznos, mert így egy-egy doksit, zenét vagy akármit ki lehet tenni "widget"-ként a Home felületre.

Megjegyezném, hogy az ASTRO is ugyan ilyen, így akkor az is kerülhetett volna oda... Vagy ezt nem is nézted?

Amúgy nagyon jó lett gratulálok.

+36702778032

(#215) aggleány válasza Lasy (#214) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm. :R

Hol van ilyen lehetőség az Astroban? Miért nem találtam meg??? :F

(#216) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Azt hogyan lehet beállítani, hogy egy letöltött program update-jét ne indítsa automatikusan?
A probléma az, hogy otthon WI-Fi-n elkezdtem egy program updat-jét a marketből leszedni, de nem volt időm befejezni (hálózati problémák miatt). Eljöttem otthonról és mobilneten szerettem volna megnézni a leveleimet, de a telefon elkezdte a tegnapi update-t is folytatni, amit viszont nem szeretnék, hogy mobilneten keresztül töltse. Hogyan lehet kilőni, vagy rábírni, hogy rákérdezzen és ne folytassa automatikusan?

Másik kérdésem: van olyan program, amivel el lehet azt érni, hogy a névjegyek úgy működjenek, mint Samsungnál? Tehát, ha egyik irányba húzom, akkor felhívja a készülék, ha a másik irányba, akkor SMS-t lehet küldeni. Találtam egy Call Confirm Slide nevű programot, de az csak a véletlen tárcsázás elkerülésére jó.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#217) aggleány válasza Jim74 (#216) üzenetére


aggleány
addikt

Ha minden igaz, akkor névjegy ügyben a Rocket Dial lesz a Te progid, azt olvastam, hogy abban van ilyen funkció.

A másik kérdésedre sajnos nem tudom a választ. :(

(#218) Jim74 válasza aggleány (#217) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, megnézem.

Jut eszembe, meg keresnék jófajta profile kezelő programot. Amiben be tudom állítani napra, órára, hogy milyen profilba kapcsoljon a telefon (halk, normál, repülő, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#219) aggleány válasza Jim74 (#218) üzenetére


aggleány
addikt

Hüm-hüm, olyat is tudok. :D MyProfiles, QuickProfiles, PhoneWeaver, lehet válogatni. A QuickProfiles-nak és a MyProfiles-nak van ingyenes verziója is, a PhoneWeaver-nél pedig egy 12 napos próbaverzióval lehet kezdeni az ismerkedést. :K

Innen sajnos most nem tudok linkelni, de ugyanezen a néven csak egy-egy progi van a Marketen.

[ Szerkesztve ]

(#220) Jim74 válasza aggleány (#219) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Egyelőre ingyenes programokat keresgélek. A kettő közül melyik a felhasználóbarátabb? Vagy ízlések és pofonok alapján ez egyiket válasszam ki?

Amennyire idegenkedtem ettől az androidos dologtól, annyira kezd egyre jobban megtetszeni :)

[ Szerkesztve ]

(#221) aggleány válasza Jim74 (#220) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem ízlés kérdése, nekem a Quick Profiles jön be jobban.

(#222) Jim74 válasza aggleány (#221) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egyébként olvastam a cikkedet is és nagyon sok hasznos infó volt számomra benne :C :R

(#223) aggleány válasza Jim74 (#222) üzenetére


aggleány
addikt

Örülök, hogy tetszett. :K

(#224) Lasy válasza aggleány (#215) üzenetére


Lasy
veterán

kijelző hosszan nyomod.
ott lesz az ASTRO ikon, és kiválasztod amit meg szeretnél nyitni.
tehát ugyan az... ;]

+36702778032

(#225) Rickazoid válasza seger (#213) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az akku kiszedése nem szétszedés. Egyébként így működik a dolog, képzelheted milyen a töltöttségi szintje, amikor az Android 100%-nak látja és lekapcsolja a töltést, ha még háromnegyed órán keresztül töltődik kikapcsolt állapotban az akku kivétele majd visszarakása után. Persze nem mindig és nem minden telefonnál fordul elő a hiba, de MOD-oknál vagy főzött ROM-oknál valószínű a dolog.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#226) aggleány válasza Lasy (#224) üzenetére


aggleány
addikt

Nem-nem. :N Én arra gondoltam, hogy magát a fájlt teszem ki a kijelzőre, és ha megnyomom, már nyílik is, nem kell keresgélni. Nálam könytárakban és alkönytárakban vannak a cuccok, van, ami 4-5 al-al-alkönyvtáradikban. :DDD

(#227) Lasy válasza aggleány (#226) üzenetére


Lasy
veterán

ez is az. csak akkor nem érted.
kijelző hosszan nyom
parancsikon
ASTRO
és itt oda lépkedsz amit ki szeretnél tenni akár 5-akár 10 mappában van. és már ki is van téve.

+36702778032

(#228) aggleány válasza Lasy (#227) üzenetére


aggleány
addikt

Tényleg nem értettem. :B Kipróbáltam, és nagyon jóóóó!!! Még sokkal szebb ikont tesz ki, mint a FileBro Lite. Már le is szedtem a FileBro-s kitéteményeket, és mindjárt kipakolom a cuccokat az Astro-val. Köszönöm! :R

Honnan tudsz Te ilyeneket??? :Y

(#229) Jim74 válasza Lasy (#227) üzenetére


Jim74
nagyúr

Úgy érzem ezt a topikot sűrűn kell látogatnom :K

Ha letöltök valamit marketről, azt a telefon memóriájába, vagy az SD-re menti? Vagy beállítás kérdése? Az Astroval gondolom át lehet pakolni őket, ha a telefonra ment alapból? Ugye nem bonyolult? :B

(#230) seger válasza Rickazoid (#225) üzenetére


seger
addikt

Akkor ezt nem értem. Hogyan is kell akkut kivenni szétszedés nélkül? Megtennéd hogy leírod nekem pontosan a menetet hülyegyerek módjára? :-)

(#231) Jim74 válasza seger (#230) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hátlap lepattint, akku kiszed. Nagyjából ennyi.
Mondjuk van egy-két elvetemült készülék, amiben beépített akku van, ha jól tudom...

(#232) Rickazoid válasza Jim74 (#231) üzenetére


Rickazoid
addikt

Androidosban is van olyan? :F Ba****! Melyik?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#233) aggleány válasza Rickazoid (#232) üzenetére


aggleány
addikt

Pl. az SE Xperia X10 Mini. :K

(#234) seger válasza Jim74 (#231) üzenetére


seger
addikt

Na jah, csak a galaxy p1000-es baromira nem szétszedhető. Ezért nem értettem, utobbi 3 telefonomból nem lehetett kiszedni az akkut.

(#235) Jim74 válasza seger (#234) üzenetére


Jim74
nagyúr

Aztaku***** :Y Tehát, ha lefagy pl. és meg kellenne szüntetni az áramellátást, akkor csavarhúzó elő? :F

(#236) seger válasza Jim74 (#235) üzenetére


seger
addikt

Nem. Ha lefagy, ez kb 2 alkalommal volt, akkor bekapcs gomb nyom hosszant, és leáll. Nem kell csavahúzó.

(#237) zso73 válasza Rickazoid (#225) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is túlmelegedett az akksi a főzött romtól. kikapcsolt a teló. gyárival nincs ilyen gondom.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#238) Keresztapper válasza Jim74 (#229) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ez az oprendszered verziójától is függ. Ha legalább froyo van a PDA-n, akkor az app 2 SD-vel át lehet mozgatni a telepített alkalmazások adatait az SD kártyára, de a legjobb megoldás, ha van egy ext4-es partíciód az SD kártya elején, ami mountolható internal storage-ként.

http://palscoffeetech.com/

(#239) Keresztapper válasza zso73 (#237) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Akkor kuka főzött ROM-ot próbáltál. :)

Amúgy jó megoldás lehet még a CPU alul feszelése is, csak olyan kernel kell, ami ezt támogatja.

http://palscoffeetech.com/

(#240) Lasy válasza Keresztapper (#239) üzenetére


Lasy
veterán

Nem feltétel, hogy kuka a főzött rom, de az lehet, hogy túl nagy volt a proci húzása.

+36702778032

(#241) Keresztapper válasza Lasy (#240) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nem a főzött ROM kuka, hanem az a főzött ROM, amelyik alatt a PDA így viselkedik. :) De az akkor is kuka! :D

http://palscoffeetech.com/

(#242) Lasy válasza aggleány (#228) üzenetére


Lasy
veterán

Tudod ez csak a használatból adódik. :D
De legalább megvan...

+36702778032

(#243) aggleány válasza Lasy (#242) üzenetére


aggleány
addikt

:P Én is használom, de ezek szerint nem elég jól. Mondjuk többeknek újat mondtam azzal, hogy lehet vele apk-kat menteni, úgyhogy van, aki még annyira sem ásta bele magát a használatba, mint én. :))

Milyen furcsa aláírásod van! :Y :DDD

(#244) Lasy válasza aggleány (#243) üzenetére


Lasy
veterán

Ugyan olyan lenne az aláírásom?

Bezzeg az avatarom fel sem tünt mi. :(
:P

+36702778032

(#245) xnace


xnace
őstag

Nagyon jó írás :C :R

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#246) aggleány válasza Lasy (#244) üzenetére


aggleány
addikt

Lasy

Dehogy ugyanolyan! Csak véletlenül visz ugyanoda. :DDD

xnace

Köszönöm. :R

(#247) Lasy válasza aggleány (#246) üzenetére


Lasy
veterán

Mindenki máshogy használja a telefonját, de ha elolvasom mi az ami neked jó akkor néha tudok egyszerűbben is mint amit te, de szerintem sokan vannak így vele.
Most pl láttam a magyarításban egy appot amivel időzíteni lehet a rezgő módot.
Nem is tudtam, hogy ilyen hasznos lehet másnak.
Ma az volt az első, hogy másnak megadtam, és nagyon tetszik neki.
[link]

+36702778032

(#248) aggleány válasza Lasy (#247) üzenetére


aggleány
addikt

Pont ezt néztem én is tegnap. :D Jónak tűnik, a következő körben valószínűleg benne lesz. Hasznos progik témában még a gyűjtögető fázisnál tartok, de a szórakoztató rész már elég jól áll. :K

(#249) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Én is ajánlok valamit:

Egy XDA-s fejlesztő alkalmazása, amiben mindenféle eseményt (programok indítása, hangprofilok, rádiók állása, képernyő tulajdonságok) triggerelni lehet. Szerintem nézd meg, mert nagyon hasznos dolog.

http://palscoffeetech.com/

(#250) aggleány válasza Keresztapper (#249) üzenetére


aggleány
addikt

Megnézem, ha megírod, hogy mi az, hogy "triggerelni". :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.