Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56230144


#56230144
törölt tag

nvidia masterrace.

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Erre is vártam. Köszi. :R

Live-Die-Respawn

(#3) Hiftu


Hiftu
senior tag

Az MMO és MOBA piacot az AMD gyengébb kártyái is ugyanúgy megugorják, nem?
Mi ebben az előny, hogy az NVIDIA ezt támogatja?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) vhw


vhw
addikt

City Interactive? Jááj kellemes emlékek... :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) shiftac


shiftac
aktív tag

City Interactive? :D Segény Nvidia :N
Azért a Far Cry 4-el is voltak gondok a megjelenéskor. De számomra NVIDIA FOREVER

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#6) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Az AMD jobban tenné ha maradna a pénztárgép felbontású konzolokba gyártott kvarcóraGPUnál, PC-be többet nem teszem a fűtőtestjeiket.

/s

(#7) Laja333 válasza wjbhbdux (#6) üzenetére


Laja333
őstag

Ez egy Nvidia cikk :F

Mellesleg én ugyan így vagyok Nvidiával mint te AMDvel :DD

(#8) BazsiBazsi válasza wjbhbdux (#6) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Mi ez a giga amd hate? :D

Valahogy a pc-gamekben nem látok túl sok nvidia megoldást. Nem nyújt túl sok előnyt számomra az amd-vel szemben.

(#9) Bjørgersson válasza #56230144 (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

filthy amd peasants

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) #90933760 válasza wjbhbdux (#6) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mert a GTX200, 400, 500 az nem kazán volt ugye?

(#11) Csapoati válasza wjbhbdux (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt hiszem nem teljesen értelek. Kifejtenéd bővebben? De csak akkor, ha nem trollkodás - bár jó eséllyel az.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) lezso6 válasza Csapoati (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sokan magukat az éppen megvásárolt termék márkájával azonosítják, egójuk hatalmas, maximalisták, így utálnak másodikok lenni, tehát a választott gyártónak is ilyennek kell lenni. Nagyon fontos számukra überelés (lásd Vér István komplexus), amit megvesznek, annak kell uralnia az adott piacot vagy legalább annak kell a legjobbnak lennie az a felső-kategóriában. Természetesen ez utóbbira általában nincs anyagi forrásuk, be kell érniük egy alsóbb kategóriás darabbal. Ők az Intel / Nvidia fanok.

Mások pedig szeretnek szembemenni a rendszerrel, mániájuk a kevésbé népszerű, alternatív megoldás, mely jövőbe tekintve fűt-fát megígér, így igen jó döntésnek tűnik a megvásárlása, főleg hosszútávon. Az ilyen emberek nagyon okosnak tartják magukat, imádják összeesküvés-elméleteket, és szánalommal tekintenek a mainstream zombijaira, akik semmit sem tudnak a valóságról. Ők az AMD fanok.

Mellékszál zárható. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nnnnna, kezdődik... :U AMD vs nVidia. Szóval addig szólok hozzá, amíg értelme van ;]

Mondjuk csak ezért szólok hozzá :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#14) dergander


dergander
addikt

Az a baj az nvidiával hogy neki érdeke az hogy egy játék optimalizálatlan legyen,csakhogy a csúcs VGAkat rásózza az emberekre,az AMD viszont a game evolved programba ennek ellentetje, náluk fontos az optimálisan fusson.
Most ezt lehet ragozni ez akkor is így van,csak példaképp ott van a Ubisoft...milyen partnerprogram az ahol cél az hogy egy 180e forintos kártyán is laggoljon a játék,és hogy megoldódjön vegyél 2 belőle. Én egyik oldalnak se vagyok a híve nekem volt mindkettő,tehát nemvagyok az a megszállott only Nv és semmi más mint a jelenlevő forumozók nagy része,Jelenleg 290xel operálok de előtte GTX770esem volt.
Na de visszatérve,a fejlesztőknek is feladata az optimalizáltság,csak épp az Nv erre egyátalán nemfigyel oda,lásd az AMD gaming programot ha nem érdekel a dolog kizárnak...ennyi,gyerekek... a lustaság mindkét félre odavetíti a rossz fényt. Assassin Creed Unity - Ubisoft - Nvidia. :B

Ez pedig nem egy AMD vs Nvidia csata kezdete,mert engem nem érdekel a nagy fanok csatája. Csak egy észrevétel.

[ Szerkesztve ]

(#15) 7time


7time
senior tag

Szerintem könnyebb lenne azt számolni hogy mit tettek ellene, és ez minden rosszindulat nélkül.

(#16) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Azért sokat elárul az egész helyzetről, hogy a múltkori "Amit az AMD tesz a PC-s játékokért" cikk kommentjei sokkal kulturáltabbak voltak, nem az adott gyártó istenítéséről és a másik pocskondiázásáról szóltak.
A hatereknek ajánlom dühöngőnek ezt a topikot: [link] :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) Laja333 válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Laja333
őstag

Valóban. Épp most olvastam el az ottani kommenteket és szembetűnő volt a különbség. Na meg az is, hogy a nagy megmondók hallgatnak. :U

(#18) Hokunda válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Ahhoz kepest, hogy hol milyen minosegu diskurzus folyik az egy egesz nvidias trollkodasra jott ot masik az ellenkezo oldalrol. Szoval parttalan a vita. Azert a proci intel/amd hasonlat megmosolyogtato volt.:-) Amdskent mondom, mintha a forma 1-ben kene indulnom a Renault Cliommal.

(#19) b. válasza lezso6 (#12) üzenetére


b.
félisten

Ez volt eddig a legtutibban megfogalmazott összefoglaló amit én is így gondolok erről. Persze (és szerencsére) mindkettő táborban vannak kivételek, ők a realisták . :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) Bjørgersson válasza #90933760 (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Normális hűtővel nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21) Egon válasza #90933760 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Az 500-as széria egyáltalán nem volt kazán, elgalábbis a felső-/középkategóriában biztosan nem. Vagy ha igen, akkor az AMD is. Itt a teljesítmény/fogyasztás grafikon: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) 7time válasza b. (#19) üzenetére


7time
senior tag

Hatalmas baromságok vannak ott összeirkálva, én is tudok mondani párat: aki nem hisz a döglött tehenekben az megveti az ufókat, a papok egyben pedofilok is,akinek nincs gyereke az homoszexuális, stb. nem szabadna ilyen skatulyákba hinni.

(#23) Egon válasza 7time (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudod, van egy mondás: akinek nem inge... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Hokunda válasza 7time (#22) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Egy poenokkal teli, ironiaval atszott hszt miert kell veresen komolyan venni? Foleg ugy, hogy mindket oldal megkapja a magaet.

(#25) 7time válasza Hokunda (#24) üzenetére


7time
senior tag

Azért mert egyik oldalra sem igaz, ez azért nem olyan poénnak volt szánva. Amúgy például én utálom az összeesküvés elméleteket, ha pedig az Intel uralomra gondolt akkor ott a EU által kiszabott 1,5 milliárdos büntetés.

[ Szerkesztve ]

(#26) Raysen623


Raysen623
addikt

Érthető az NV startégiája, és valahol jogos is az AAA kategória támogatásának háttérbe szorítása (márcsak a cikkben felhozott konkrét példán okulva is :DDD ), és a középkategória felé való nyitás. A probléma ott meg a következő lesz: MMO és MOBA oldalon ugye általában olyan PC-k sőt laptopok szerepelnek, melyekre nem igazán érvényes a túl erős hardware (ez még úgy rendbben is van), azonban a legnagyobb keveredés is itt van, ami a videókártyákat illeti. Márpedig mivel nincs egy alapvető minőségi szint megadva, ezért gyengébb hatdveren, ahol mégfontosabb a optimalizáció lehet jobban ki fognak ütközni a problémák az adott effekteknél. Innentől kezdve vagy kihagyják az effekteket, vagy sajátot írnak, vagy licenszelik az NV félét hogy átírhassák, vagy erősebb hardvert írnak ki követelménynek...50%-ban a hülye user jár rosszul, ami azért az MMO árakat tekintve gáz. Az F2p megoldások itt sem relevánsak, hiszen ott is fizetni kell ha rendesen akarsz játszani (mondhatni az egész egy nagy átverés show).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#27) b. válasza 7time (#25) üzenetére


b.
félisten

Az az ironikus hsz. pont az ilyen gondolkodású és látásmódú fórumozóknak szólt mint Te. Egy kis olvasgatás jót tenne hogy megértsd a hsz. mögött bujkáló humort és kifordított tükröt amit a fanatikusok elé tart. A példák amiket felhoztál pedig nem baromságok hanem egy fajta alacsony IQ szintet képviselnek, amiket normális gondolkodású ember nem tart még csak humorosnak sem, nem hogy igaznak. Abban a hsz.-ben pedig volt igazság tartalom, nem is kevés. ..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) 7time válasza b. (#27) üzenetére


7time
senior tag

Jó sok baromság, de legalább azt gondolod hogy igaz.

(#29) E1even válasza lezso6 (#12) üzenetére


E1even
senior tag

Szerintem is nagyon jól leírtad. :DD ;]
Köszi! :R :C

(#19) b.: És tényleg vannak a realisták is.

U.I.: Akik rendszeresen olvassák mondjuk a 290/290X és a 970/980 topikot, azok tudják miről írt a két kedves fórumozó. :D

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#30) #90933760 válasza Egon (#21) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudom, nem azért mondtam. Csak már unalmas ez a fűtőtestes hülye duma amit még mindig csomóan beköhögnek direkt trollkodni. erre nem lehet mást reagálni már, ugyanúgy lehet szidni érte az nV is meg az AMD-t is, mert mindketten csináltak ilyen kazán szarokat.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Részemről megértem a márkahűséget, illetve a mximális teljesítményre való törekvést is. Régebben nekem is volt benchmarkos vízhűtéses gépem, de jó ideje már normál felhasználásra számomra a legkedvezőbb ár/érték arányt szem előtt tartva vásárolok. Physx többet ér nekem jelenleg mint TressFx ezért van Nvidia kártyám egyrészt. Volt szerencsém a másik oldalhoz is, különösebb problémám azzal a kombóval sem volt. DX12-re kíváncsi vagyok az elvileg az AMD architektúrának kedvez inkább.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) Ragnar_ válasza b. (#27) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én a csóró Intel/Nvidia vásárló vagyok. Ugye alap kellene, hogy legyen az i7 4.5GHz/780Ti ha már Intel/Nvidia a többi termék idiótáknak készül és valószínűleg nem is igen adnak el belőle. Már akkor megkérdezem, ha értjük az iróniát, hogy te melyik vagy ? A Vér Pista milliomos intel/nvidia, vagy a csóró középkat. intel/Nvidia vagy a full kretén amd user ? :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#33) smkb válasza lezso6 (#12) üzenetére


smkb
őstag

:) :) igazán úgy lenne a szép, ha az AMD-sek Linuxot használnának ... kár, hogy nem :)

(#34) lezso6 válasza smkb (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AMD-fanok nem használhatnak linuxot, mert köztudott, hogy azon szarok a drivereik, de ők természetesen fostos OpenGL-t okolják ezért. Majd talán ha lesz rá Mantle. :U Az NV / Intel fanok meg már elvből körberöhögik ezt a gányolós, működésképtelen rendszert, melyben az egyetlen normális szintet megütő dolog az Ő gyártójuk tökéletes szmút drivere.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) nonsen5e válasza lezso6 (#34) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezért használunk VIAt :P

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) 7time válasza lezso6 (#34) üzenetére


7time
senior tag

Kezdesz túllőni a célon, fogjunk neki blamálni a DJ-ket, simán előhúzok jó pár lejárató történetet.

(#37) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Nvidia tulaj vagyok de az AMD játék támogatási stratégiája és a nyílt licencekhez való viszonya sokkal szimpatikusabb. Véleményem szerint a cél hogy egyazon gépen fusson a böngésző a média play és a játékok. ezt eddig csak a pck tudták megadni a legkisseb kompromisszummal. Amit a két cég próbál az nekünk csak jó. Ha harcolnak a piacért az nekünk jó. Hogy ki a jobb jó kérdés majd elválik. Hogy ki a szimpatikusabb????

Én kényelmes vagyok és nem szeretek driverekkel bíbelődni, ennek meg ára van, ezért veszek nv vga-t. Kár hogy nincs hozzá gaming evolved.

[ Szerkesztve ]

(#38) lezso6 válasza 7time (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akinek nem inge... Nem értem mi a bajod. Amúgy meg: [link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) #90933760 válasza lezso6 (#38) üzenetére


#90933760
törölt tag

Darude - Sandstorm

;]

(#40) dergander válasza cacasz02 (#37) üzenetére


dergander
addikt

Ezt énis igy vettem észre,sajna az AMD cseszteti a fejlesztőket akik a partnerprogramba vannak hogy csinálják meg normálisan amit kiadnak,az nvidia valahogy nem is érdeke ez,ha valaminek brutál gépigénye van/lesz akkor majd nincs semmi gond,mert van eladó csúcskártya. Most nézzük meg hogy csúcskártyája csak a népnek a töredékének van,a sokkal nagyobb %-a mind középkategória körüli. Ha egy fejlesztő ami az nvidiával közösen alkotnak valamit akkor szerintem elvárás hogy optimalizáljon,különben rossz fényt vett mindkét félre. Ubisoft hírek ide vagy oda,szerintem az nagy túlzás hogy minimum gépigényhez oda írják hogy 680 vagy 7970-es kártya.
Viszont azt megkell vallani hogy a maxwellek most igen jó fejlesztések lett,fogyasztás mutatóval pedig egyenesen perfect,csak kicsit az nv logó élvezte játékok szedjék össze magukat,márcsak hogy a gaming evolvedes játékok nvidián is jól muzsikálnak.

(#41) 7time válasza dergander (#40) üzenetére


7time
senior tag

maxwellek most igen jó fejlesztések lett,fogyasztás mutatóval pedig egyenesen perfect,csak kicsit az nv logó élvezte

Valóban igaz de egy VGA esetén a fogyasztás nem az elsődleges, sokkal jobban érdekel hogy egy játék milyen % használja ki.

(#42) shiftac válasza 7time (#41) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nekem azért számít a fogyasztás, mert a tápom nem bír el akármit.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#43) 7time válasza shiftac (#42) üzenetére


7time
senior tag

Mit nem bír el, a legnagyobb VGA -t is viszi jelenleg egy 550W táp CPU-val együtt.

(#44) shiftac válasza 7time (#43) üzenetére


shiftac
aktív tag

Ha nem osztott a 12V-os ág, akkor persze...
Ezért szeretem én a Maxwellt, mert keveset fogyaszt, mégis erős.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45) nonsen5e válasza 7time (#43) üzenetére


nonsen5e
addikt

GTX 590 + FX-9590? :P ;]

shiftac: Na vazz, azt nem is láttam, hogy annyit eszik. :Y

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46) shiftac válasza nonsen5e (#45) üzenetére


shiftac
aktív tag

Inkább r9 295x2 :DDD

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#47) dergander válasza shiftac (#44) üzenetére


dergander
addikt

Mondjuk aki csúcskategóriás kártyát vesz annak pont nem a fogyasztás fog határt szabni ;] Ott vannak az AMD procik esznek is mint a bolond,mégis milyen sokan megveszik.

(#48) cacasz02 válasza dergander (#47) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Ez mondjuk igaz, de ha pl hömérséklet zaj vagy mittoménmi számít akkor job a kis tdp. Mondjuk nappaliban egy 295 oc kicsit hangos, bár ahoz már legyen péz víre is. Mondjuk ha az amd és az nv összeállna senki nem venne konzolt soha többé, aztán bilibe lógott a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#49) 7time válasza cacasz02 (#48) üzenetére


7time
senior tag

Mondjuk ha az amd és az nv összeállna senki nem venne konzolt soha többé, aztán bilibe lógott a kezem.

Ezt miből gondolod, a legtöbb konzol felhasználó azért vesz konzolt mert nem akar 2 évente 100k+ költeni csak VGA -ra és akkor hol van a többi, mondjuk most a DX12 a CPU gondot megoldja de a VGA még mindig marad.

(#50) Raysen623 válasza shiftac (#42) üzenetére


Raysen623
addikt

Most már aztán komolyan dühítő amit itt rendeztek fogyasztás ügyben!!!! Nem veszitek észre milyen nevetségesek vagytok?! :W
Egy 400W-os táppal hajtok meg egy 6950-et (két 12V megy rá), egy AMD FX4170-es procival és 4db merevlemezzel + DVD íróval együtt!!! Milyen fogyasztásról beszéltek ti itt???? Öcsémnek Intele van egy gyengébb videókártyával és mégis nagyobb táppal hajtja!!! :P Szóval vicc amit itt rendeztek. VGA vásárlásakor soha nem fogyasztást nézem, hanem a teljesítményt és az élettartamot.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.