Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Szépen összeszedett cikk, gratula. :R

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ez jól néz ki, kár, hogy az AMD linuxos támogatása olyan, amilyen... :(

Mindenesetre már a ház miatt érdemes volt megnézni a cikket, megyek is és veszek egyet az ionos HTPC-mnek :)

DRM is theft

(#3) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Tetszik. A ház is. Lehet ebbe slim optikai drive-ot tenni?

(#4) z00li


z00li
senior tag

Remek cikk lett. Grat. :R

"Az előbb felsorolt területeken pedig érezhetően hozza az előző generációs 785G+Athlon II x2 teljesítményét, sőt néha gyorsabb is (pl. Shader-intenzív megjelenítés)." Egy összehasonlító tesztet nincs kedved készíteni (néhány tesztprogival megspékelve)? :F

zotyesz66: nem :N

[ Szerkesztve ]

(#5) hack69 válasza dabadab (#2) üzenetére


hack69
aktív tag

A fusion állítólag kivétel lesz, bár nem értek hozzá.

(#6) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

jó cikk! :) esetleg XMBC-t nem indítanál rajta, hogy az mennyire kompatibilis a Brazos-sal? köszi :)

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#7) adorjant válasza z00li (#4) üzenetére


adorjant
senior tag

Egy összehasonlítás engem is érdekelne,bár igazából,ha hétköznapi használatban nem érez nagy különbséget,az már túlságosan rosszat nem jelent :)

(#8) dabadab válasza hack69 (#5) üzenetére


dabadab
titán

A Fusiont is ugyanaz a Catalyst hajtja meg, mint a többit (már csak azért is, mert ugyanaz az UVD3 van benne), és persze ugyanúgy bugos, idézném a Phoronix két héttel ezelőtti E350 tesztjét: "AMD recently opened up the XvBA interface, but no major media applications have yet adopted the API that is exclusive to AMD hardware and the proprietary driver. There is the VA-API front-end to XvBA as the common solution right now, but even still with the latest Catalyst drivers the XvBA/video implementation can be buggy depending upon several factors. Overall, AMD still has a ways to go to catch up to the NVIDIA Linux playback experience when using VDPAU."

Pedig jó lenne, ha összekapnák magukat, mert amúgy remek HTPC platform lehetne, a techreport paneltáppal 23W max. fogyasztást mért a konnektornál :K

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Jó cikk, jó gép! Mennyivel fogyaszt kevesebbet, mint a Athlon X2?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) dabadab válasza Victoryus (#9) üzenetére


dabadab
titán

A komplett gép fogyasztása (SSD-vel, tápveszteséggel, mindennel együtt) 30 W alatt van full terhelésen is, idle-ben meg a fele (sem).

DRM is theft

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Már a múltkor is tetszett az írás, jó felépítményű PC-re tettél szert, a jövőben én is fogok egy ilyet építeni!:)
Üdv! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#12) z00li válasza adorjant (#7) üzenetére


z00li
senior tag

Most vettem észre a cikk végén van egy árulkodó sor, miszerint lesz folytatás:
"A következő részről egyelőre ennyit: Hővédelem és energiamenedzsment Brazos módra"
Hátha kapunk még teszteket a kis gépről. :D

(#13) noisia


noisia
aktív tag

Komolyan elgondolkodtam, hogy a jövőben építek egy ilyen gépet.
Ha tényleg ennyit fogyaszt, ilyen halk, jó a teljesítménye (és hiszek a cikkírónak :) ), akkor 55k egy teljesen megköthető kompromisszum.
Ha csak egy kicsit netezni akarok, vagy megnézni 1-2 sorozatrészt kaja közben, arra felesleges lenne majd bekapcsolnom az energiazabáló, (ehhez képest) hangos nagyvasat.
Egy hálózati adattár két gép közé iktatásával pedig megoldott lenne mindkét gép számára az adatelérés.

HMMM .... :DD :K

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én ugy vettem észre,hogy a 2.5" merevlemezem pont ugyanannyit fogyaszt mint a Kingston ssd megjatoja,igy nem teljesen igaz,hogy ezzel tovább csökkent a fogyasztás.
Persze ez nem mérvado kb 1-3 watt. :)
Jo kis gépet hoztál össze! :C

(#15) canniball


canniball
nagyúr

Némi javítanivaló:
- az első oldalon a paneltáp linkjét javítani kéne (maradt egy kis kriksz-kraksz alatta)
- első oldal: "Samsung HDD 2.5" 150GB 7200 RPM hdd" vs. második oldal: "Seagate Momentus 7200.2 160GB"
- rossz helyen van a gép: az én íróasztalomon kéne lennie! :D

dabadab&litvitcsak.a!
XMBC AMD-re.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16) GIJoe


GIJoe
addikt

Remek írás! :R

Valószínűleg nekem is ilyet kell építenem, csak venti-mentes kivitelben HDC-I2/E-240-el...

(#17) stratova válasza canniball (#15) üzenetére


stratova
veterán

Nem ér! Én akartam linkelni, de gyorsabb voltál :D

Ga:Egész baráti áron összeszedegetted ezt a konfigot, tetszetős nagyon. A házat sem láttam még, ezután megnézem mit kínál még ez a gyártó. Köszönjük a cikket jó lett :R

(#18) dabadab válasza canniball (#15) üzenetére


dabadab
titán

"XMBC AMD-re."

Itt is ilyeneket írnak, hogy "HP@L4.1 / AP@L3 max". Érnie kell még ennek.

DRM is theft

(#19) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Azzal hogy leszerelted a kis 4centis alap hűtőt és raktál helyette nagyobb 12centiset, nem melegedett túlságosan a gép? Mert azért a nagy hűtő az nem a procit hűtötte közvetlenül, nem? Engem is a kis venti zavar és azt szeretném cserélni. Csak olyan kicsi a hely, hogy alig férne oda más a helyére. Köszi

(#20) canniball válasza GIJoe (#16) üzenetére


canniball
nagyúr

Az hogy a lap passzív nem feltétlenül jelenti azt hogy venti nélkül lehet járatni, érdemes lehet belenézni a mánüelbe is!

stratova!
Had legyen már néha nekem is egy kis sikerélményem. :)

dabadab!
Tudod ebből mit értek... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Pl szerintetek egy [ilyen] az elég lenne a rendszer hűtésére? És akkor levehetném a 4centist? Köszi

(#22) madgie válasza dabadab (#18) üzenetére


madgie
titán

Egy hónapja van meg nekem, minden filmet elvitt eddig lazán. Igaz, nem néztem meg külön, van-e köztük L5.1-es :D

(#23) vinibali


vinibali
őstag

nagyon jó cikk lett! ha nem olvastam volna végig megemlítettem volna az ssd lehetőségét, de így tárgytalan a dolog még1x gratulálok :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom emberek. De nekem ez tetszik.

Miért van egy olyan érzésem, hogy ez és ehhez hasonló eszközök le fogják váltani az asztali DVD lejátszókat és a "letöltős" / netezős gépeket és az egészet egybefogva lehet majd használni?

[ Szerkesztve ]

(#25) nonoka74


nonoka74
tag

Nekem is tetszik!gratula a masinának!

(#26) Enton


Enton
addikt

Nagyon pöpec lett árban meg ott van mint egy mostani x2 használtgép.
Attól meg jóval kissebb, kevesebbet eszik és praktikusabb.
Várható volt mihelyst elterjednek ezek a lapok hogy sok lesz itt a felhasználó.
Ekkora fogyasztás mellet ilyen mérettel. :C

(#24) Vasinger!:

Hozzácsapsz még egy ilyet szépen debobozolod igényesen bekábelezed és máris a bluray meghajtókat is leválthatod vele nem csak a DVD-ket.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#27) Enton válasza Enton (#26) üzenetére


Enton
addikt

Az ilyet-hez itt a link az előbb lemaradt:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28) Vasinger! válasza Enton (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, nem jól fogalmaztam. Asztali lejátszókra gondoltam összességében. És ebben már a DVD felvevő is benne van...

(#29) xdx@


xdx@
aktív tag

Jó volt olvasni most egy ilyen tesztet, igényes. :R

(#30) mexicanraven válasza Vasinger! (#24) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Minek legyen 5 eszközöm, ha azt 1 is tökéletesen kiváltja? :))

when the sun shines, we'll shine together

(#31) attila199207


attila199207
tag

Jó cikk gratula :C :C
ment a pü.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

tyű ez nagyon jó, megfontolandó építeni egy ilyet otthonra :D

(#33) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nagyon jó kis PC. (a szó szoros értelmében!) :DDD És persze jó cikk! :R

PS4

(#34) Duree


Duree
veterán

remek igényes cikk,persze a kis gép összerakása is remek munka,Csak gratulálni tudok hozzá

duree54

(#35) superecneB


superecneB
őstag

Esetleg ha lenne kedved megnézhetnél egy két FPS értéket is, mert engem az egyetlen dolog ami visszatart az ilyen vagy hasonló platformra váltástól, hogy a játékok amikkel játszom nem futnak rajta olyan jól mint most szal pl lehet 20-30fps-sel singleben el lehet bohóckodni hl2ben, de mondjuk sourceban csak kéne az a fix 100 fps. Szóval az érdekelne hogy ilyen szinten mennyire tud sokat egy ilyen gép?

(#36) dízelracer


dízelracer
senior tag

Grat. :R Részletes, jól megfogalmazott írás. Címlapra vele.

superceneB: engem is érdekelne, hogy a régebbi játékok (UT2004, DoD:Source, CoD2 stb...) hogyan futhatnak rajta. Irodába de jó lenne egy ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) hohoo válasza dabadab (#18) üzenetére


hohoo
senior tag

Az l4.1 felettinek még most sincs semmi értelme, szal nem baj.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#38) neorow1 válasza dízelracer (#36) üzenetére


neorow1
senior tag

COD2 engem is érdekelne, xboxot eladtam, nincs rendes PC-m.

Jövő héten én is rendelek egy ilyen lapot 4GB kingmax-al. Dobok bele egy 500-as samu F3-at, oszt' majd lesz valami :). Vajon ebbe bele lehet rakni mondjuk egy, low-profile 9600GT-t ha 150W-os a táp?

(#39) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Nekem WoW-ra is kéne, az az egy, amivel még játszom. Meg persze HTPC.

(#40) devast válasza hohoo (#37) üzenetére


devast
addikt

Neked. Nekem viszont a htpc-m egyben nas is, 5db vinyóval szoftveres raidbe kötve. És az l5.0/l5.1 csontra fagyasztja az egész rendszeremet. Reset/áramszünet szoftveres raidemet kinyírhatja, ezért van mögötte szünetmentes, viszont az ati hüjesége ellen egyelőre csak úgy tudok védekezni, hogy nem használom médialejátszásra. Mellesleg vaapi/xvba implementáció úgy szar ahogy van. vdpau sokkal többet tud, és stabil.

Röviden: ha valaki brazos-t akar htpc-nek használni, kizárólag windows-t tegyen rá.

[ Szerkesztve ]

(#41) Darren82


Darren82
tag

Hali!
32bites Home premium,esetleg professional volt?

(#42) superecneB válasza neorow1 (#38) üzenetére


superecneB
őstag

Én csak a Galaxy LP változatát ismerem a 9600GTből de annak szüksége van a kiegészítő PCI-Express csatira, tehát valószínű hogy nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#43) dabadab válasza madgie (#22) üzenetére


dabadab
titán

Linux van rajta?

DRM is theft

(#44) Vladi válasza dabadab (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nemrég döngették a mellüket, hogy mostmár a szoftver szuport...
Nem hülyeség, hogy fogjon az AMD egy xbmc-t meg a linux disztrót alapnak és hegessze meg működőre média os-nek kifejezetten brazosra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) schawo


schawo
titán

Köszi a cikket, nagyon jól sikerült. Pont egy ilyen összeállításán gondolkodtam, sokat segítettél. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) Csicsóka válasza dabadab (#18) üzenetére


Csicsóka
őstag

Érnie kell, de ezen a vason szerencsére hibátlanul megy. Tesztelték, és azóta is nagy az öröm. Részletek: itt,és itt.

(#47) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást és a képeket :R
Jó kis gép, tetszik :)

Dave666

(#48) Ga


Ga
tag

Köszönöm a pozittiv és konstruktiv visszajelzéseket.

Gyorsban megpróbálok válaszolni a kérdésekre:

#4,#35: összehasonlitó teszteredményekről is lesz elvileg cikk a napokban, viszont nem az én tollamból. Annyit elmondhatok, hogy a 785G hamarabb kifeküdt, ha shader alapú postprocess-t használtam mplayer-hc alatt. CIV4, illetve egy 3D-s tower defense game (Defense Grid) alatt is jobban muzsikál a Brazos, annyira, hogy emelni tudtam a graf részletességet is. HL2:EP2-ben is még épp használhatónak tűnt, pedig korábban a 785G láthatóan nem birta. Minden persze 1360x768-ban...

#6: XMBC-t nem próbáltam, de mások már igen, ld erre

#19: A hűtéses témát folytatni fogom (ld befejező sor), tanulságos volt több szempontból. Hosszú téma lesz...

Ami még meglepő volt próbálgatás közben, hogy pl. egy Unigine bench mellett (70-80% cpu) egy másik ablakban egy 720p-s hd movie is simán elfutott...

Üdv,
Ga

(#49) mszl


mszl
aktív tag

Szia!

Tudnál mérni felvett teljesítményt egy kis egyszerű konnektorba dugható fogyasztásmérővel?? (Gigabyte D525 1db WD 320 GB 2,5" HDD és WD 3,5" 1 TB SAMSUNG HDD -vel 40-43 W körül mozgott a fogyasztás mérő)
Összehasonlításképpen megnéznél egy Youtube-os videót?
[link]

Big Buck Bunny 1080 HD-ben böngészőben és letöltve valamilyen média lejátszó programmal? (pl. BSPlayer)

Nekem egy GIGABYTE D525 Atom procis gépem van és ez a videó kicsit szaggat rajta 1080HD-ben proci teljesítmény is 90% körül mozog WIN7-el, amúgy minden videó folymatos, csak az MKV és 1080 felbontásúaknál akad, vagy ugrik.

Jó lenne egy összehasonlító teszt az AMD 350 és az ATOM D525-ről, mert úgy gondolom, hogy ebben a szegmensben fogyasztásilag és teljesítményben is ez a két leghasználhatóbb proci!!!
Gondolkozom beszerezni egy BRAZOS alaplapot így hát jól jönne egy kis párbaj, hogy eldönthetném hogy érdemes-e belevágni, nekem csak a 1080HD video lejátszásokkal van bajom amúgy mindenre tökéletes otthoni irodai felhasználásnál.

Nagyon tuti az a kis házikó!!!!! Hol vetted a házikót a külső táppal ennyiért???

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#50) attila199207 válasza mszl (#49) üzenetére


attila199207
tag

Már készül erről a cikk:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.