Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Crystalheart válasza dabadab (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Most mé' ne lehetnék én polihisztor? ;))

Philoxenia közel jár a valósághoz, de azért ennél árnyaltabb a dolog. Egyszerűen csak nem állok le az első kötött munkahelynél. Nem a munka milyensége (hogy hány ugyanolyan fájlt kapok ki) a meghatározó, hanem hogy az adott társaságban milyen beleszólása van egy sima programozónak az ötletekbe. Mert magát a játékot csomó helyen együtt, közösen ötlik ki, az egyes elemeket megbeszélik stb. Van - sajnos csak neten - pár játékprogramozó ismerősöm, és igencsak tetszett, ahogy felvázolták a dolgot. Abszolút együtt dolgoznak, beleszólhatnak, és bele is szólnak a koncepcióba, végtére is ők készítik. És ez a lényeg, az igazi alkotás.

Egyébként természetesen nem kívánok ráspecializálódni csak a programozásra - bár a vezetői munkához sosem árt a tapasztalat sem -, ezért említettem a könyvet és a filmet is. Ezek a populáris (!) elemek már bizonyítottan jól hatnak együtt, tehát ezekben együtt kell nagyot tenni.

Szerintem az egész elszántság kérdése. Ezt céloztam meg, mert ez az eszköz. Ha nem sikerülnének a terveim, és csak szimpla, hétköznapi életem lenne, úgy az egész értelmetlen, de addigis legalább némi pénzt keresek majd a családomnak.

De ne aggódj, nem tapostál bele semmibe - ezek nem illúziók, hanem csupán tervek. :) Úgyis úgy lesz, ahogy alakul, de remélem, inkább ahogy alakítom. Az adott helyzet majd hozza. Egyelőre programozónak tanulok, mert így vagy úgy, de legalább pénz, és egy lehetőség a több közül. De azt nem hagyom, hogy belefásuljak.

(Előre és utólag is bocs az írás alkotójának... :DDD)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.