Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Ez pl. ugyanennyiért (35.900) pár dologban (hdmi, nagyobb akksi, + otg kábel, + fülhallgató) többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#52) radamsky


radamsky
senior tag

na

concorde-rol is lesz teszt??

Nekem gps-re kéne, lassan nyugdijba vonul a PNA és ennyi pénzért szépen sorakoznak a versenyzők:DD

Gondolom itt is egyik micro simes

GPS része érdekelne, mennyire stabil, mennyira tartja a jelet

(#53) Rick4 válasza rudi (#35) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem úgy van, hogy ha ezt nyomkodom, vagy a notit püfölöm, akkor a karom hossza határozza meg, hogy a kijelző max mennyire lesz a fejemtől? Sok szépítenivaló nincs ennyiért, nekem 90% gps-re kell, concorde kronos ips vagy alcor legyen? Lehet netet is osztok majd róla, de sehol se találok infót a hspa modemről. 21, 42, mi van benne? Még lehet telefonálni is erről fogok, a klasszikus fülre szorítós megoldás az csak sz alcornál megy?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54) tjb007 válasza Rick4 (#53) üzenetére


tjb007
nagyúr

21 Mbps, a klasszikus -szavaiddal élve- fülre szorítós megoldás meg számtan másik modellnél is megy.

(#55) Rick4 válasza tjb007 (#54) üzenetére


Rick4
félisten

Nem ez a pár dolog amin múlik, de ha nincs mindig headset, és inkább ezt vinném, ne szívjam már meg... A concorde kronoshoz járhat autós szett (tartó+ töltő) mint ehhez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56) tjb007 válasza Rick4 (#55) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyárilag nem jár, ettől függetlenül előfordulhat, hogy valamelyik kereskedő ajándékba adja mellé.

(#57) Rick4 válasza tjb007 (#56) üzenetére


Rick4
félisten

Az ips-es alcorhoz az edigital adja...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58) Rick4


Rick4
félisten

Natehát az IPS-es alcorhoz nem adják a tartót, csak az olcsó nem IPS-eshez. Megvettem a Q787I-t, pofára jó, telefonálni jó, de ez annyira nem tetszik:

Balról az alcor, jobbról egy Morotola MotoG, 120-as netem van, openwrt-s normális routerem kb 1.5 m-re a mérési helytől, normális notival átmegy a 80Mbit, a MotoG-vel 50 körül (mint ahogy látható is), de az alcor nem prezentált komoly tempót, így minden letöltés nyögvenyelős, streamelés kizárva. Ha nem változik a dolog, holnap viszem vissza.....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#59) rudi válasza Rick4 (#58) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Alcor oldalán lévő frissebb firmware-t feltetted?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#60) Rick4 válasza rudi (#59) üzenetére


Rick4
félisten

Minnyá... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61) Rick4 válasza Rick4 (#60) üzenetére


Rick4
félisten

Korrekt a leírás, pár pici pontatlansággal, mint pl mikor kiválasztottam a megfeleő mappát az 5. pontnál, nem ártana egy 5.5-ös pont, miszerint a felső sor bal oldalánál kattintsak vissza a settings fülről (amivel indul a program) a download fülre, ha nagy zöld gombot akarok keresni. Amúgy a tempó azonnal megjavult, a régi fw-ben pl a beállítás gombnál majdnem az összes szöveg látszott, most meg csak az első 10 sor, pedig a betűméret ugyanúgy normál. Tempó oké, 23/12-vel szalad. Nézegetem a mobilnet részt.

Köszi a tippet. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62) Rick4 válasza Rick4 (#61) üzenetére


Rick4
félisten

Na, jó lesz ez, de valami mégsem kerek, néha úgy gondolja a kütyü, hogy a wifi látszik, de mégsem ad netet a programoknak... Aztán egy perc múlva minden megy tovább...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63) Rick4


Rick4
félisten

Asszem megy vissza a készülék, beleteszek egy sim-et, mobilet van, hanghívás nincs, mikor tárcsáznék, kiírja, hogy a hanghívás nem támogatott, holott a frissítés előtt kipróbáltam, beszéltem is rajta... . Mikor hívnak, meg se nyekken, a másik félnél kicsöng... Betettem egy T-mobile-os szim-et, térerő, minden működik, felhívva a számot a másik félnél kicseng, és nem látok semmit belőle, csak hogy van egy nem fogadott hívásom... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64) Rick4 válasza Rick4 (#63) üzenetére


Rick4
félisten

Gyári beállítások visszaállítása után semmi változás, fw újra felpakolása után semmi változás, ill csak annyi, hogy nincs tárcsázó, nincs semmi, amivel a telefonálás részt lehetne használni... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65) Rick4 válasza Rick4 (#63) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt már egy lenovo a3000-ről írom, ma visszavittem al alcort. A kettő a hasonló hardver ellenére ég és föld, ennek ellenére ez az edigitalnál most kuponnal 39900 volt. Jól, vagyis jobban jártam így....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy ilyenbe ( mindegy, hogy ez vagy egy másik hasonló készülék ) beleteszek egy olyan memókártyát, amin van igo navi, akkor az működni fog rajta offline ( mint egy normál navigáció ) vagy erre csak valami saját navit vagy programot lehet letölteni és az online működik, tehát internet kapcsolat szükséges hozzá ?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#67) Rick4 válasza Vackor1 (#66) üzenetére


Rick4
félisten

a play áruházból is letölthető, és egyéb forrásból is beszerezhető ANDROIDOS navira van szükséged, és ha megy, offline módon dolgozik, persze ha van mobilnet, érdemes a TMC miatt használni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68) Vackor1 válasza Rick4 (#67) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm a választ!
Esetleg a nevét is tudod, hogy mit keressek? Gondolom androidos telóra is jó az akkor?

További szép estét neked!
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#69) Rick4 válasza Vackor1 (#68) üzenetére


Rick4
félisten

A nevét már leírtad... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#70) stemplar07


stemplar07
őstag

Valaki esetleg a GPS -ről írna ? milyen gyorsan indul hidegen..(Glonasshoz képest) (Igo,tomtom , sygic hogy megy rajta ?) stb
thx

(#71) Rick4 válasza stemplar07 (#70) üzenetére


Rick4
félisten

Rendben volt, hidegen a szokásos 1.5 perc alatt 5-6 hold, szépen dolgozott. A naviprogramokkal meg ugye nincs gond, ha rendesen fel van téve minden.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#72) stemplar07 válasza Rick4 (#71) üzenetére


stemplar07
őstag

Köszönöm Sir a választ !
ezek szerint nem dobálja el a holdakat .
elég jó kis alternatíva egy ,,társ sim kártyával ,, gps, net , film, és egyéb dolgokra autóban ..

(#73) Vackor1 válasza Rick4 (#69) üzenetére


Vackor1
tag

:)

Köszönöm :R , bocs ha amatőr kérdés volt, de nagggggyon nem értek én ezekhez a dolgokhoz.. :)
Még egy és nem zargatlak tovább: ezek szerint jól értem, hogy "az" :) memókártyáról egy androidos telón is működik online módban? :O

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#74) Rick4 válasza stemplar07 (#72) üzenetére


Rick4
félisten

Én is erre készülök, bár írtam, hogy én más problémák miatt két nap után visszavittem, és egy lenovo ideatab A3000-es lett kuponnal 39900-ért, ami ma élesben kapott lehetőséget 500km-es navigálásra, míg a wayteq navim Szegedtől BP elejéig küzdött legalább egy azaz 1 db tmc infó beszerzésén, ez ezerrel dobálta az új infókat. Vodás nettel az M5-ös pályán 5-8Mbit letöltést mértem, Pesten meg 15-17Mbit körül szaladt a jobb helyeken, de akárhol mértem, 10 fölött volt, szóval tényleg nem rossz. Ehhez képest az Alcor egy kétpálcás céllövöldés május elsejei termék, ami annak fényében, hogy ezt itt lehet sokan nem szívlelik, mégis sok tényszerűséget, és igazságot tartalmaz, volt a kezemben, próbálkoztam szoftverfrissítéssel, nálam nem jössz össze az, hogy örülhessek neki.

Ja, az már csak hab a tortán, hogy a lenovo hangszórója kb 3x olyan hangosan szól, és a hangosság ellenére végig tiszta, jó hangú marad, nem halk, nem torz.. Szóval jó döntés volt a csere.

vackor1--> play áruházból olyan navit töltesz le rá, amilyet szeretnél. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#75) Kapor_Ur válasza Rick4 (#74) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

Egy ilyen Alcort készültem/-ök venni, kb. a bolt ajtóból fordultam vissza (legalábbis indulás előtt) a kommentek hatására.
Elsősorban navigálni kellene /offline/, ebben jó?

Ezek szerint a fw-frissítéssel ugrik a telefon?

A korábban említett két "vetélytársról":

A Concorde Tab Kronosban /51. hsz/ van akkor hdmi kimenet? Nem lenne rossz, de a leírásokban hallgatnak róla.

Ideatab 3000 : ez 4G-s "háttértárral" van ellátva? Micro SD megy bele, illetve a normál méretű sim kártáyt fogadja?

(#76) Rick4 válasza Kapor_Ur (#75) üzenetére


Rick4
félisten

Ami nekem nem volt szimpi az alcorban, és a lenovo birtokában bátran állíthatom, hogy gyenge: A kijelző iszonyat gyengus, a betűk, ikonok nem szépek, a fehér szín kékesfehér, a színek általánosan fakók. A wifi sebesség a frissítés előtt 1Mbps, utána 18-20 mbit, de nincs teló, és folyamatosan leakadt a wifiről, ami 1m-re van, tp- link wdr 3600-as, dupla antennás, openwrt-vel, 40MHz-re állított, korrekten belőtt. Egy szobával arrébb g/n-re állított 20MHz-es wifivel a helyzet ugyanez, gyakorlatilag nem jutottam vele előre. A háttértár lehet annyi, amennyi, ha meghal a készüléked, cseszheted, akármit is tartasz rajta, az odalesz. Ha ezen múlik, veszel egy kingston 16GB-os UHS-1-es kártyát kemény 2300Ft-ért a dvdpapa.hu-ról, azt pakolsz rá amit akarsz, próbálotam, 30-40MB/sec-kel másol, de a legfontosabb, hogy a készüléktől fzikálisan különválasztható, ergo ha tablet csere, gari, halál van, az adataid megmaradnak.... Véleményem szerint jobb is ez így, hogy a lenovoban 4GB hely van, menjen oda pár progi, de fontosabbak, fényképek menjenek csak a kártyára.

Az alcornál a gyártó weboldaláról letöltött frissítés előtt 1Mbit sebesség volt a 120-as nettel, (ezért akartam frissíteni) a motog-mmel mérve kb 50mbitet tudó wifivel, utána legalább lett 20 Mbit, de a telefon ugrott, a leszakadozás megmaradt... Az már csak hab a tortán, hogy az alcor kint jól dolgozott, idebent persze nem volt GPS jel, ezzel szemben a lenovo rádióban piszok erős, a szobában 5 holdat lát, és pozíciót fog.
A concorde cronost meg se próbáltam, tekintve hogy a lenovo az edigitalánál most 10K-s kuponnal egyben véve mindössze 2K-val került többe nála, és máshol kupon híján jó 10-14K-val drágább. Megvettem, itt kell szoftfrissítés, hogy legyen telefon, ez kb 10 perces procedúra mindennel együtt, de azután viszont király módon működik mind Bt fülessel, mind a saját hangszórójával is. Tegnap 5 órán keresztül neteztem, navigáltam, telefonáltam, töltőről levéve 58%-ra ment le az akksi. Egy napot simán elvan egy töltéssel.
Ennyi használat után én bártan ajánlom a lenovot, egy szívfájdalmam van, az alcornak van saját autós tartója, ami illeszkedik a készülék oldalán lévő kis résekbe, ide meg vennem kell egy univerzális tartót...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77) Kapor_Ur válasza Rick4 (#76) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

Köszönöm a részletes választ.

Végül mégis az Alcort vettem meg, az "elektronikus digitálisoknál" 20%-kal olcsóbb volt mint a Lenovo /ami tényleg jó árban van/, a Concordot kilőttem.
A Lenovo-ról azért is mondtam le, mert valami távol-keleti firmware kell a telefon részhez, kevés vagyok ahhoz hogy vadi új készüléken ilyen bűvészkedést csináljak.

Egy rövid teszt után - lekopogom - azt mondhatom, hogy az én Alcoromon a leírt problémák (még) nem jelentkeztek, wifi stabil és gyors /routertől - UPC előfizetéshez adott stock - 7-8 méterig, ekkora a lakás :) /, GPS holdakat szobában is talált /4-et, Bp./. Konkrét mérést még nem csináltam, de 1-2 mbitnél érezhetően gyorsabb.

Kijelző, hát, tegnap este sötétben nem volt probléma, így nappal vakító napsütésben kicsit kevés a fényerő, és valóban, a kontrasztok-színek - Sony telefonommal összehasonlítva - nem bajnokok. Viszont a gyári kijelzővédő fóliának én örülök, nem tudom, mennyire szokás ez.

A telefon funkciót még nem tudtam kipróbálni, ez lesz a "majom a vízbe" szituáció. A fw rajta "2013.03.29" dátumú, a gyártó oldalán áprilisi van, azaz, amit nem szabad feltenni...?

A tárhely tényleg nem kérdés, sd kártya árak miatt, de akit érdekel leírom, hogy a 8G-ból kb. 6 G elérhető .

(#78) Rick4 válasza Kapor_Ur (#77) üzenetére


Rick4
félisten

A lenovonál nem távolkeleti a fw, csak egy másik fw, amin engedélyezve van hanghívás, de nekem azon túl, hogy ez működik, nagyon szimpatikus volt, hogy rendeteg plusz szoftver gyárilag telepítve van már, mindenféle tévéző, asszisztens, office dolog, frissíteni meg kb pont ugyanannyi felelősség- idő, mint az alcort....

Ha az újabbat akarod feltenni, valószínű az lesz, mint nálam, nem lesz telefon. Bár a wifi problémából kiindulva az enyémmel lehetett valami bibi, mert semmilyen megoldás nem lett rá. ATe kijelződön is kékes színű a fehét? Olyan extra- cold színbeállításnak tűnik, nem az a természetes fehér.
Szerintem megpróbálhatod a frissítést, és ha ettől nálad is eltűnik a telefon, az edigitalban szó nélkül cserélik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79) Kapor_Ur válasza Rick4 (#78) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

Kipróbáltam a telefon részt, működik, és wifi-n 20mbittel jönnek az adatok (ez az előfizetésem határa). Mivel ez így jónak tűnik, nem frissítem a firmware-t.
A fehér árnyalata és a színek - nem tűnt zavaróan kékesnek, majd lefényképezem, most nincs nálam a tab, kölcsönadtam navigálni a hétvégére.

(#80) Rick4 válasza Kapor_Ur (#79) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, szerintem én húztam bele, mind nem lehet ilyen.. A gyártó is azt írta, a frissítés után is lehet telefonálni, csak nálam nem működött. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#81) gghrtz


gghrtz
őstag

Az előlapi kamera képén jót nevettem! :DD

(#82) Gábor0


Gábor0
tag

Az extreme digital 30 ezerért dobálja, akciósan.
Amúgy 33 ezer Ft. :)

(#83) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Én is nézegetem ezt a tabot egy ideje. Engem az érdekelne, hogy játékok alatt hogy muzsikál? Pl. egy Asphalt 8 vagy Real Racing 3 elfogadhatóan fut?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#84) BRIKLY válasza icemad (#83) üzenetére


BRIKLY
veterán

Asphalt 8-at kipróbáltam. Nem mondom,hogy akadásmentes,de szerintem játszható. :K pedig én mediumon próbáltam. Low-on lehet hogy akadásmentes lenne.

(#85) majorgent


majorgent
tag

Esetlwg van más tipus ami ezeket tudja: ips, gps, 3g, sim kártya. Hasonló áron! És mondjuk legyen kapható euronicsban?

(#86) icemad válasza BRIKLY (#84) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, akkor annyira nem is lehet gyenge. Gyerekeknek szánnám... Még gondolkodom rajta.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#87) BRIKLY válasza icemad (#86) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én tegnap vettem az Auchan 30k-ért. Szerintem ennyit megér.Nyomkodtam ott 1-2 magos tabokat,de borzasztó lassúak.Ennek nincs gondom a sebességével,konkrétan gyorsabb,mint az Xperia SP-m volt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#88) icemad válasza BRIKLY (#87) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy ez 4 magos, semmit nem jelent, nem az számít. Pont azért kérdeztem, hogy élőben milyen. Auchanban van egy másik alcor is, az is tetszik. Kicsivel drágább, nincs benne gps és sim, de nagyobb a kijelző is, 2gb ram van benne, meg az aksi majdnem duplája. Hosszabb távon lehet, hogy jobb vétel.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#89) BRIKLY válasza icemad (#88) üzenetére


BRIKLY
veterán

Tudom,de én végig nyomkodtam a mediamark-ban,aTescoban,Auchan-ban az összeset ami 15-35k-ig volt,és ez tűnt a leggyorsabbnak.
Nekem tetszik,szerintem ennyit megér. :)Mondjuk én nem játékra használom.

[ Szerkesztve ]

(#90) majorgent


majorgent
tag

Nos a bomba ár ugy alakul hogy tegnap eurincsban asszony megvette 30-ért. Jövő héten postázza, akkor már személyes tapasztalatokat is tudok irni. Videonézés, email-ezés, skype, és böngészés lesz a főbb tevékenység.

(#91) darthdevil


darthdevil
csendes tag

Üdv mindenkinek! Akinek van ilyen tablete, vagy akár a wayteq xtab x7-e vagy kronos-a az meg tudná nekem mondani hogy ezekben van rezgő hívásjelzés? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#92) BRIKLY válasza darthdevil (#91) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ebben van,a többiben nem tudom. :)

(#93) darthdevil válasza BRIKLY (#92) üzenetére


darthdevil
csendes tag

Királyság :) Köszönöm a választ!

(#94) BRIKLY válasza darthdevil (#93) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igazán nincs mit. :)

(#95) public73


public73
aktív tag

rootolni valaki megpróbálta már?
drivert win 8,1-hez hol találok hozzá?
egyébként GPS-re használom és fénysebességgel gyorsabb, mint a wayteq x960bt-m volt!

(#96) Emb3rke


Emb3rke
tag

Ha valakinek szüksége van az autóstartóra a készülékhez, írjon privit. Jelképes áron odaadom.
http://static0.edigital.hu//files/product_images/normal/403/493315.jpg

(#97) beelaim


beelaim
csendes tag

Videó lejátszás közben töltőre téve is merül a drága , igaz nagyon lassan , de merül , pedig nem is a gyári 1.5 A -eressel töltöm , hanem egy 2 A-ossal. Vigyem vissza , vagy ez normális ennél a kütyünél ?

(#98) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok alcor access q787i lehet rootolni?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#99) madar8686


madar8686
csendes tag

Ma megvettem :-( Nem vagyok semmi jónak azelrontoja de....egy két dologban gyengébb mint az előd.
A gps pontosság javult és az érintések pontossága is jobb lett.
A szinek gyengék,nagyon gyenge a wifi az elődnél sem volt jobb,és eléggé lassu...sajnos nem látszik meg a jobb processzor sok esetben.Gyorsabban indul,viszont a kamerát sok program nem kezeli csak a sötétség vagy lefagy illetve kilép :-(
Lehet egyediek a gondok.
A betekintési szögek nagyon jók a D786m-hez képest.
Lenne még hová fejleszteni.
Összességében látni fejlődést csak ez a lelassulás fagyogatással kisérve ne lenne.

(#100) szilagj válasza madar8686 (#99) üzenetére


szilagj
csendes tag

az enyémek semmi baja,használtan vettem,frissítve nem volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.