Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A bomba ár már csak azért nem helytálló, mert közel hasonlót, vagy ezzel megegyezőt tud a WayteQ xTAB 7x, 30 ezerért.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) vittorio7


vittorio7
őstag

Ez is hasonló áron van(36-37 ezer) és már kapható egy ideje: ConCorde tab KRONOS IPS

Tehát Bomba árnak én sem mondanám.

(#3) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Nem rossz,jól felszerelt és még olcsó is :D

Ép a napokban olvastam a "szuper olcsó" HP 7 Plus tablet -ről,arról is szívesen elolvasnék egy ilyen tetszett. ;]

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#4) GIJoe


GIJoe
addikt

Engem pl kiver a víz ha meglátok egy ilyen 7" tabletet, gyerekjátéknak látszik...
Minimum ez a 7,9" mini ipad arányú mint a WayteQ xTAB-79qci

[ Szerkesztve ]

(#5) vittorio7 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Az a WayteQ xTAB 7x, 30 ezerért viszont „csak” kétmagos ARM Cortex-A7 procival és 4GB belső tárhellyel rendelkezik.

Tehát kb. ezzel van pariban. Mint árban, mint tudásban.

[ Szerkesztve ]

(#6) noisia


noisia
aktív tag

Én amúgy kezdek fázni ezektől az olcsó, garanciás tabletektől.
Az öcsémnek vettem karácsonyra egy Prestigio 7"-es kis olcsót, és 1 hónapja tönkre ment, de úgy hogy néha jó és utána lefagy, hard-reset kell, hogy újra be lehessen kapcsolni. Szóval nem tudom.

Mondjuk ez tényleg jónak tűnik ennyi pénzért, de összehasonlításképp az én tabletem, egy kínai Cube U30gt mini, ami már nálam van 2 éve és már a PH-n is használtan vettem, soha semmilyen problémája sem volt, pedig amióta nálam van nincs kímélve.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#7) z0d1AK válasza vittorio7 (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az lehet, hogy kétmagos, de a MediaTek SoC-it inkább elfogadom, mint a Broadcomot.
Hiába a négy mag, ha teljesítményben közel sem tud felé nőni az MT8312-nek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) vittorio7 válasza z0d1AK (#7) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok. Értem.

(#9) vittorio7 válasza noisia (#6) üzenetére


vittorio7
őstag

"Én amúgy kezdek fázni ezektől az olcsó, garanciás tabletektől."

Én akkor fáznék tőlük, ha még garancia sem lenne rájuk. :DDD De tény, hogy hullanak mint a legyek. Legalábbis ezt tapasztalom az ismeretségi körömben.

[ Szerkesztve ]

(#10) z0d1AK válasza noisia (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Talán nem jó a fűtőértékük, hogy fázol tőlük?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) Peaceliker válasza vittorio7 (#2) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, ez tetszik!! Epp akartam kerdezni, hogy nincs e vmi ertelmesebb soc al. Ez az mt8382 a 6589 el kb pariban van? Mert ilyen telom van, ezzel kb meg vagyok elegedve …
60ig nincs vmi meg jobb 3gs tabla? :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#12) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nem lesz ez rossz, ha az ára becsúszik 25eFt környékére. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#13) .mf


.mf
veterán

"Azzal is fejeztük be a tesztünket, hogy IPS kijelzővel és négy maggal lenne az igazi. Hát, most megkaptuk, amit kértünk!
Az Alcor Access Q787I-nek ugyanis héthüvelykes, 1024x600 pixeles, IPS paneles kijelzője van
"

Akkor pontositanek: legyen mar HD az a kijelzo :))
Nem ertem, ha mar tartalom-fogyasztasra keszitik ezeket a kis tableteket, akkor miert nem a filmekhez passzolo felbontassal? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) wolfman


wolfman
veterán

Lehet hogy evidens a működése, mert nem nagyon követem a tabletek fejlődését, de a GPS részére kíváncsi lettem volna, hogyan muzsikál. mennyire gyorsan talál műholdat, mennyire pontos, gyors stb.

Milyen szoftver is megy ezekre navigációnak?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) vittorio7 válasza Peaceliker (#11) üzenetére


vittorio7
őstag

"60ig nincs vmi meg jobb 3gs tabla?"

Hát én olyan drágákat már nem nézek. :DDD

(#12) HUNNIA1920

"Nem lesz ez rossz, ha az ára becsúszik 25eFt környékére. :K"

Olyanra várok én is...

Csak...

(#13) .mf

"Akkor pontositanek: legyen mar HD az a kijelzo :))"

Ilyet szeretnék én is, kb. 25K-ért. Csak ez ebben az évben még nem fog összejönni. :D

(#16) z0d1AK válasza vittorio7 (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az a baj, hogy igények vannak, pénz meg nincs, és ez általános. Mindenki HD-t akar, meg FullHD-t, négy magot, 2 GB RAM-ot, meg 32 GB háttértárat ajándék 64-es memóriakártyával, na meg olyan minőséget, hogy az 100 év múlva is működjön. A tényleges árát ennek viszont senki sem akarja megfizetni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) tjb007 válasza Peaceliker (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, „kb pariban van”.

„60ig nincs vmi meg jobb 3gs tabla?”

Nincs.

(#12) HUNNIA1920

Rég nem lesz ez már piacon, amire becsúszhatna oda.

(#14) wolfman

„Milyen szoftver is megy ezekre navigációnak?”

Ami a Play Áruházban csak fellelhető (pl. Sygic, MapFactor, BE-ON-ROAD stb.).

[ Szerkesztve ]

(#18) vittorio7 válasza z0d1AK (#16) üzenetére


vittorio7
őstag

Igazad is van. Csak az a baj, hogy a drága sem fog sokkal tovább tartani mint az olcsóbb. Aki meg összeszereli őket nem kap magasabb fizetést a drágább összeszereléséért.

(#19) .mf válasza vittorio7 (#15) üzenetére


.mf
veterán

"(#13) .mf

"Akkor pontositanek: legyen mar HD az a kijelzo :))"

Ilyet szeretnék én is, kb. 25K-ért. Csak ez ebben az évben még nem fog összejönni. :D"

Akkor nezz jobban korbe :P
Wayteqnek van 7" HD IPS kijelzos tabletje 24k-ert (4-magos, de lepkefing-erossegu A5-re epulo SoC, sokan panaszkodtak a teljesitmenyere) ill. 26k-ert (2-magos, de A7 vagy A9, tehat mar korrektebb, illetve az IGP-je is jobban tamogatott). Legalabbis par honapja meg ennyiert mentek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Peaceliker válasza tjb007 (#17) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tehat akkor ez a 3x ezres kategoria utana a 100 koruli jon?
Mert gondolkodtam rajta, hogy a telom lecserelem vmi 3g tablara. Ugysem telefonalok sokat es akkor azt headsettel megoldom …most is 5.8 colos telom van …

Koszi egyebkent az infot :)

"Oh my Goa'uld!"

(#21) vittorio7 válasza .mf (#19) üzenetére


vittorio7
őstag

Olyat szeretnék ami élhető is. A lepkefing az nem olyan. De ezek szerint karácsonyra összejöhet a dolog.

Mert lennék olyan bátor, hogy akkor egy ilyet használnék telefonnak is. :DDD

Csak a led villanó hiányozna.

Mondjuk nagy öröm, hogy kikoptak a 7" 480x800-as kijelzőjű táblák. Az tényleg nagyon kommersz volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) z0d1AK válasza vittorio7 (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem koptak ki a 800x480 pixeles 7"-os masinák, csak mostmár 15-20 ezer forint között adják őket. De mondok jobbat, van még aki 2014-ben is bevállalja a már három éve is gagyinak kikiáltott 9"-os 800x480 pixeles kijelzővel szerelt tabletet...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) tjb007 válasza Peaceliker (#20) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amik jobbak (értsd erősebb SoC van benne, több a RAM, jobb a kijelző stb.) azok akörül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25) vittorio7 válasza z0d1AK (#23) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok. Ha jól rémlik a madaras-tesco újságban nemrég láttam 13k ért is 800x480 pixeles 7"-ost. De ezektől a hideg fut végig a hátamon. De lassan tényleg kikopnak. Legalább is innen. :))

"De mondok jobbat, van még aki 2014-ben is bevállalja a már három éve is gagyinak kikiáltott 9"-os 800x480 pixeles kijelzővel szerelt tabletet..."

Egészségére. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) z0d1AK válasza vittorio7 (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos valószínűleg egészen addig nem fognak kikopni, amíg a kínaiak ilyen panelt gyártanak. Mondhatni van igény a minél olcsóbb tabletekre. Ha begyűrűzik a 15-20 ezres kategóriába is az 1024x600 pixel, akkor a mostani 800x480 pixeleseket meg adják mondjuk 10 ezerért és akkor elmondhatjuk, hogy szarért, hugyért is lehet venni tabletet itthon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) Peaceliker válasza tjb007 (#24) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ok, koszi!
Akkor egyelore marad a telom. :))

"Oh my Goa'uld!"

(#28) wolfman válasza tjb007 (#17) üzenetére


wolfman
veterán

I-Go androidon van?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29) z0d1AK válasza wolfman (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem érhető el hivatalosan a mai készülékekre. Legutóbb még tavaly volt hír arról, hogy kiadásra kerül, de eddig ez nem történt meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) vittorio7 válasza z0d1AK (#26) üzenetére


vittorio7
őstag

És kb. így is van, ahogy mondtad.

(#31) ollie válasza .mf (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert akkor erősebb proci és gpu is kéne bele, hogy le tudja játszani a HD-s filmeket azon a felbontáson. És persze másfélszer ennyibe kerülne. Amúgy meg miért nem elég ez a felbontás 7 colon egy filmhez? Mozgóképnél nagy különbséget nem látsz ekkorában.

***

(#32) z0d1AK válasza ollie (#31) üzenetére


z0d1AK
veterán

Magához a média lejátszáshoz nem feltétlenül kell nagyobb hardver, Már a belépőszintű cuccok is gyakran kényelmesen elvannak a HD és FullHD filmekkel, némely SoC-nek már a 4K sem okoz gondot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) kelzsoca válasza ollie (#31) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amúgy meg miért nem elég ez a felbontás 7 colon egy filmhez?

Érdekes egyébként, hogy egy notebook esetén 200k-ig is ritka az 1366x768-nál nagyobb felbontás 15"-on, itt a belépőszíntű tableteknél pedig 7"-ra jut 1024x600-as felbontás, és sokan húzzák a szájukat.

https://vertigostore.eu

(#34) Ice&Lime válasza kelzsoca (#33) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez tényleg érdekes, sokat használnak laptpot 1366x768-ban, sőt, a legtöbben.

[ Szerkesztve ]

(#35) rudi válasza kelzsoca (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Bele kell itt számolni a nézési távolságot és az operációs rendszer milyenségét is. A notebookot jellemzően két-háromszor távolabbról nézed mint egy tabletet, ezért a fele, harmada akkora pixelsűrűséget (15-ös notin az 1366x768 kb. 100 ppi) is emészthetőnek látod (a 7"-os tableten az 1024x600 192 ppi). Ráadásul az Android jellemzően magas kontrasztos felületű, sötét háttéren világos betűkkel, a Windows meg pont fordítva.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) kelzsoca válasza rudi (#35) üzenetére


kelzsoca
félisten

A legtöbb user még csak képen látta a készüléket, és leírásból látta a kijelző felbontást de már megy a fikázás. :)

https://vertigostore.eu

(#38) vittorio7 válasza kelzsoca (#36) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez így van. De 800x480 pixeles kijelzővel szerelt 7" tabletet láttam már egy jó párat. És annak valóban okádék a kijelzője.

7"-os tableten az 1024x600 viszont egész tűrhető. A fentihez viszonyítva meg mennyei. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) bollokcs80 válasza vittorio7 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azért ha jól körülnézünk ebben az árkategóriában már ott van egy másik WayteQ is...ha jól tudom, a Rockchip azért kicsit combosabb az MTK-nál és a Broadcomnál is, kijelző nagyobb, felbontás jobb, és van KitKat - igaz, hogy nincs GPS. :)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#48) ivógéptanács válasza bollokcs80 (#47) üzenetére


ivógéptanács
tag

De ebben hol a dual sim meg a gps, akkor meg .. ?

(#49) Duree


Duree
veterán

Lehetne jobb is,de ennyi pénzért talán ne várjunk többet.Egy kicsit olyan az érzésem ezzel kapcsolatban,mint a mesében hozzál is meg nem is valamit.Itt kapunk is valamint meg nem is.

duree54

(#50) cellpeti


cellpeti
veterán

meg nem is új, elég régóta áruljuk mi is. Nagyon sokat visznek és még egyet sem hoztak vissza. Én is nézegettem, sztem jó masina.

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.