Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) püki válasza joe465 (#2150) üzenetére


püki
aktív tag

Akksi: nálam a háttérben futó dolgok pl. időnkénti szinkronizálás,le vannak tiltva, wifi sem megy csak ha netezni akarok, nincs semmiféle task manager, vagy akku kímélő progi feltéve és így 1-1,5napot kibír.

Hálózat: Nem feltétlen a telefon hibája, lehet hogy a szolgáltató miatt van. Én "kék" toronytól légvonalban kb 150m-re lakom, és van hogy nincs jel, de nem csak az Alcatelen, van hogy az egész család jel nélkül marad 1-2percre, aztán működik minden tovább.

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#2152) hawkfoto


hawkfoto
tag

Sziasztok!

Azt hogyan lehet beállítani, hogy üzenet írás közben ne akarja folyton automatikusan kiegészíteni a begépelt szöveget?

Köszi, és boldog karácsonyt Mindenkinek!

(#2153) joe465 válasza püki (#2151) üzenetére


joe465
tag

Köszi a választ.Én néha nyomok taskillert,meg beállítások-alkalmazásokban is nézem mi fut,wifi nekem is csak akkor megy ha szükséges,és szinkronizálás nuku,remélem 2napot kifog bírni.Mai nap még mindig nem dobta el egyszer sem a hálozatot.

(#2154) joe465


joe465
tag

Milyet tokot ajánlotok hozzá én valami [hasonlóra] gondoltam.Beleférne ez a telefon?

(#2155) imiadmin


imiadmin
őstag

ájnídhelp... ROOT-olás után eltünt a play áruházam... :F
próbáltam több félét, de valahogy nem műxik egyik sem... valaki megszánna és felrakna egy apk-t valahova.. :R

(#2156) pietrrr válasza joe465 (#2154) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Korábban már említettek néhányat, de én is mostanában nézelődöm, rövid keresgélés után grandon találtam néhányat.
Ilyen "ráhajtósat" tud valaki, amit konkrétan erre a típusra gyártottak, nem pedig csak "univerzális"?

(#2157) imiadmin válasza imiadmin (#2155) üzenetére


imiadmin
őstag

upsz.. megvan a megoldás: factory reset... minden visszajött és megmaradt a root is... :))

(#2158) ronar válasza püki (#2151) üzenetére


ronar
tag

Szasztok,

Ez egy mai screenshot az üzemidőről, google mail&contact sync, imap email és exchange sync van beállítva, napközben (8-20) megy a mobilnet de csak 2G-n, mondjuk az is benne van hogy hétvége volt és Karácsony is, ezért nem zargattak annyian céges ügyben, szerinte tök jó ez az uptime:

[ Szerkesztve ]

(#2159) püki válasza ronar (#2158) üzenetére


püki
aktív tag

Mindenképp kiemelkedő a mai okostelefon mezőnyben :D

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#2160) joe465 válasza pietrrr (#2156) üzenetére


joe465
tag

Köszi a választ, szerintem innen választok valamit,mert eddig élőben sehol sem láttam hozzá illőt.

(#2161) GuruZone válasza ronar (#2158) üzenetére


GuruZone
őstag

EZ BRUTÁLIS! :R

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2162) SaGa59 válasza ronar (#2158) üzenetére


SaGa59
őstag

Így az ünnepek alatt, mikoris az ember nem mozog túl sokat, így a telefonja is nyugodtan tartja a kapcsolatot a legközelebbi tornyokkal, nem is beszélget annyit, elég jól bírja. 24 óra alatt kb 8%-ot esett az akku töltöttsége, direkt nem bántottam, hogy kipróbáljam, tényleg szól-e 10%-nál ahogy beállítottam, de nem ment le addig. Este meg már feltöltöttem, mert ma teljes készültségben kell lennie.
Az eddigi okoskáim is így működtek: az első napokban, mikor az ember mindenféléket felpakol, kipróbál leszed, naponta tölteni kellett, de amikor beáll a normál használat, fél-egy órányi olvasgatás, napi fél-egy órányi telefonálás, levelek szinkronizálása, éjjel nyugi (nincs kikapcsolva, csak a wifi és a gps), simán elmegy két napot is, illetve komplett hétvégéket átvészel, mert olyankor a munkahelyi levelezés is pihen.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2163) ezmivolt


ezmivolt
tag

Olyan navigációt keresek, amivel beszélni is tudna a telefon. Épp az Origo írt fontos alkalmazásokról, de a google térkép, amiről ők azt írják hogy hanggal is működik, a 997-esen nálam nem. Pedig az lenne a tuti ha bemondaná hogy mikor merre... Van ilyen erre a készülékre?

(#2164) Logitech válasza ezmivolt (#2163) üzenetére


Logitech
aktív tag

Nálam hanggal navigál a Google navigáció. Térképben a 2. ikon balról, /a keresés melletti/ ott beírod hova szeretnél menni, és a navigációra kell menni, nem az útvonaltervezésre.

(#2165) zsbalazs


zsbalazs
csendes tag

sziasztok, nemrég kaptam egy ot-997d telefont. Az elején lelkes voltam, örültem az új szerzeménynek, de mostmár kezdenek bosszantóak lenni a telefon hibái. A legrosszabb az, hogy hívás befejeztével lefagy a telefon, s újraindítani csak akkor tudom, ha akksi ki, majd vissza s újra bekapcs. Volt valakinek hasonló problémája. Az előzőekben leírt térerő vesztés is meg van, sajnos előfordul, hogy beszélgetés közben is.
Írjon akinek volt hasonló problémája, s talált megoldást, kezd nagyon frusztráló lenni a dolog.
Az elsődleges kártya egy T SIM, a másodlagos pedig külföldi orange, a telefonon legfrissebb 4,0,4 OS van.

Várom a visszajelzéseket. Üdv, :F

(#2166) Logitech válasza zsbalazs (#2165) üzenetére


Logitech
aktív tag

Szia!
Nem tettél fel valamilyen progit ami lefagyaszthatja beszélgetés után? Kezdetektől megvan a hiba?
SIM kártyáid nem tudom mikoriak, lehet egy csere nem ártana, próbálgatni kéne csak az egyik majd csak a másik simmel a telót, úgyis előjön e a hiba.

(#2167) zsbalazs válasza Logitech (#2166) üzenetére


zsbalazs
csendes tag

Hát van néhány progi, de az a furcsa, hogy nem minden hívás után történik hasonló...?! A sim csere-bere működhet, kipróbálom. A T sim nincsen egy éves, vario sim, nem gondolom hogy gondja lenne, ezen szoktam a hívásokat bonyolítani az esetek 90 százalékában. Hagyom csak ezt magában, hátha kiderül az igazság... Köszi mindenképp a tanácsot.

(#2168) customrobi válasza zsbalazs (#2165) üzenetére


customrobi
tag

nálam a go launcher fagyasztott. Te mit használsz?
Amióta váltottam, (kb 3 hét) zökkenőmentesen fut.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#2169) torrente79


torrente79
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbálom még egyszer, hátha...
Igo Primo-t próbált már felrakni valaki?
Milyen offline térképes navigációt használtok?
Tudtok ajánlani valamit, ami ingyenes, vagy fizetős de megéri az árát?
Köszi előre is..

(#2170) GuruZone válasza zsbalazs (#2167) üzenetére


GuruZone
őstag

gyári beállítások visszaállítása, egyértelmű.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2171) mistar válasza torrente79 (#2169) üzenetére


mistar
tag

22-én írtam privátot. olvastad?

(#2172) zsbalazs válasza customrobi (#2168) üzenetére


zsbalazs
csendes tag

Launchert a gyárit használom, az nem lehet gond. Van Viber meg Voip progi, amik a telefonálással kapcsolatos progik. Egyébre nem tudok gyanakodni... Egyelőre nem tapasztaltam a problémát amióta kivettem a külföldi SIMet.

(#2173) hunati


hunati
csendes tag

Sziasztok,
nekem ez az okos telefon fejlesztés, meg testreszabás nagyon kínai, pedig műszaki ember vagyok...
De lenne egy két kérdésem, mégpedig a rootolásról.
Ha jól sejtem ezzel el is veszti a garanciát a telefon és az eredeti állapot visszaállítása a szervizben történő javíttatáshoz sem lehetséges...?
Mert itt olvasgatva a fórumot, ennél a telefonnál, a jó testreszabhatósághoz elégé el kéne ez a beavatkozás. De az is igaz, hogy a megbízhatóságról meg nem nagyon van tapasztalat a készülék "fiatalsága" miatt...
Ez így elégé hazárdirozásnak tűnik... Pedig tetszik a telefon, de valószínű még várok a vásárlással míg több tapasztalat lesz vele...

(#2174) torrente79 válasza mistar (#2171) üzenetére


torrente79
csendes tag

Nem, mert béna vagyok, megnézem.
Köszi.

(#2175) imiadmin


imiadmin
őstag

plíz segítsetek... már volt róla szó, de most nem találom... hogy is lehet kikapcsolni azt a fantasztikus ficsőrt, hogy a kimenő híváskor -amikor felveszi a hívott fél- ne rezegjen a fülembe a teló?

(#2176) joe465


joe465
tag

És azt hogy lehet kikapcsolni hogy állandóan rákérdezzen arra hogyha nincs 3g biztos hívom-e a számot,mivel ritkán van errefelé 3g.

(#2177) fornettisuti válasza joe465 (#2176) üzenetére


fornettisuti
veterán

3G kikapcs és 2G-n használod.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2178) joe465 válasza fornettisuti (#2177) üzenetére


joe465
tag

Akkor pedig még a hívást sem engedi elíndítani,3g szolg. nem engedélyeztem,csak gsm hálozaton van,de még így is rákérdez. :/

(#2179) Logitech válasza imiadmin (#2175) üzenetére


Logitech
aktív tag

Telefon - menü - beállítások - egyéb beáll. - emléketrető rezgés

(#2180) imiadmin válasza Logitech (#2179) üzenetére


imiadmin
őstag

nekem a beállítások-ban nincs "egyéb beáll." lehetőség... :F
(vB5Y-0)

(#2181) Logitech válasza imiadmin (#2180) üzenetére


Logitech
aktív tag

Ne a beállításokban keresd, hanem mintha tárcsáznál /zöld kockában telefon kagyló/ azon belül menü /3 pötty/ és ott beáll.

(#2182) Ceree válasza SaGa59 (#2162) üzenetére


Ceree
senior tag

Abszolút egyetértek. Most, hogy szabin vagyok, nálam is hasonló a helyzet, nagyon nyugodt körülmények között elment közel 4 napot a telefon (meg is lett volna, ha nem dugom töltőre 2 órával korábban). Pedig volt benne bőven wifin böngészés, sőt bt-n való zenehallgatás is.

Ebben egyébként a frissítésnek tényleg nagy szerepe volt, azóta még jobb az üzemidő! Javaslom, hogy tegyétek fel.

Másolat_eredetije

(#2183) Ocsy válasza Ceree (#2098) üzenetére


Ocsy
aktív tag

És tényleg. :C
Én is ilyesmire gondoltam, ezért kérdeztem, hogy volt-e szinkronizálva, mert nekem az volt a gyanúm, hogy a Gmail rakja hozzá az évfordulót a névjegyhez. Korábban boncolgattam a Gmail által exportált csv adatformátumot, és abban rengeteg cimke van, amit alapból a telefon nem ajánl fel, de (vissza)importálva meg látszania kéne. És valóban.

(#2184) Ocsy válasza joe465 (#2178) üzenetére


Ocsy
aktív tag

Biztos, hogy emiatt kérdez rá? Ennek semmi értelme. Ha ki van kapcsolava a 3G, és a hálózatoknál is csak GSM van beállítva, akkor mit érdekli, hogy van-e 3G hálózat...? Rá se kéne néznie. :F

(#2185) 19_OsY_81 válasza torrente79 (#2169) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

A Sygic Europe nagyon nagyon jó, megéri az árát.

Én is megvettem, nagyon nem bántam meg.

Sajnos a Navigon egyelőre nem működik ezzel a telefonnal, sokáig azt használtam még az előző htc-vel.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#2186) Ocsy válasza imiadmin (#2175) üzenetére


Ocsy
aktív tag

Én ezt kimondottan szeretem. Pl. nagy háttérzajnál hasznos, amikor nem hallani jól, hogy még kicsöng, vagy már vonalban van a hívott fél. Így nem hallózok mint egy félhülye, miközben még fel sem vették. Kifejezetten jó ötlet sztem. Bizonyos telefonoknál (több Nokiánál is tapasztaltam) olyan is előfordul, hogy fáziskésésben van a fülhallgató, hiába veszik fel, nem hallani, hogy beszél a hívó, csak egy fél mp után. A rezgésből én legalább biztosan tudom, hogy vonalban van a hívott, csak legfeljebb még nem hallja, amit beszélek. :D

(#2187) Ocsy válasza hunati (#2173) üzenetére


Ocsy
aktív tag

A rootolás garivesztéssel jár, az eredeti állapot nem állítható vissza (factory reset nem hozza vissza). A testreszabáshoz (értem ezalatt, hogy minden olyan funkció telepítve legyen, amire a usernek szüksége van) abszolút nincs rá szükség. Custom ROM telepítéséhez kellhet, de ilyen tudtommal még nincs ehhez a telefonhoz. Meg a felesleges előretelepített programok végleges kinyírásához sem árt, de amíg elférnek, addig csak ezért rootolni nem érdemes sztem.

[ Szerkesztve ]

(#2188) Ocsy válasza ezmivolt (#2163) üzenetére


Ocsy
aktív tag

Az egyetlen legálisan használható offline navi, ami állítólag (én nem próbáltam még) probléma nélkül megy (hangnavigáció is van hozzá), a Sygic. Az árát sztem megéri, 7 napos próbaverziója is van ingyen.

(#2189) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Mi a készülék valódi felbontása?
Ugyanis mindenhol 480*800-at látok, de az alsó gombsor állandóan ott van.
Vagyis ez a rész statikus, nem lehet eltüntetni? Mert akkor ez levesz egy sávot a tényleges tartalomból.
Például iGO-nál igen zavaró, belelóg a gombokba! El lehet tüntetni? Lehet az iGO-t vagy más programokat valahogy teljes kijelzőn futtatni?
Valaki valami ötlet?

Köszi, Zoli

(#2190) GuruZone válasza Ceree (#2182) üzenetére


GuruZone
őstag

:Y :Y :Y

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2191) Ocsy válasza bzoly (#2189) üzenetére


Ocsy
aktív tag

Az ájgózást mellőzd, moderálás jár érte, mivel warez. Az appokat általában nem zavarja az alsó gombsor, ami egyébként állandóan ott van. Ha mégis belelóg valahol valamibe, és egy app felbontását kézzel kell macerálni, akkor 480x740 környékén érdemes próbálkozni, azután esetleg lehet kísérletezni feljebb is. Kérdés, hogy az adott app mit fogad el.

(#2192) Ocsy


Ocsy
aktív tag

Aki használja: a világvégi Köpönyeg widget probléma megoldódott már (gyk. 21-én mindenféle hibákat kezdett produkálni, itt is volt szó róla, meg a Play-en is sokan panaszkodtak)?

(#2193) püki válasza bzoly (#2189) üzenetére


püki
aktív tag

Hali! Általában mindíg ott van a "gombsor", van hogy csak 3 szolid pont jelzi, és csak érintésre mutatja az ikonokat, de vannak olyan appok is amiknél egyáltalán nincs gombsor. Pl az mx player esetében filmézésnél automatikusan teljes képernyős lesz (gombok nélkül) csak a kijelző érintésére húzza össze annyira a képet hogy látszódjanak a gombok.

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#2194) püki


püki
aktív tag

Abban tudtok segíteni hogy sima mezei TV-vel, amin RCA van, össze lehet-e kötni a telefont, éss ha igen hol lehetne hozzá kábelt szerezni? Gondolom valami USB - RCA kábel kellene, nem?

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#2195) Logitech válasza püki (#2194) üzenetére


Logitech
aktív tag

Nem hiszem hogy USB-RCA működne, inkább HDMI-RCA kellene neked, de ahoz kell egy konverter. Ilyesmit találtam.

(#2196) püki válasza Logitech (#2195) üzenetére


püki
aktív tag

Köszönöm! Igazából fogalmam sincs mi kellene hozzá, sosem foglalkoztam ilyennel, de ahogy az árakat nézem nem is igen fogok :(

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#2197) fornettisuti válasza püki (#2194) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ha nincs hdmi a tv-n, akkor nem ártana uj tv-t beszerezni (vagy pc/notebook-ot tvre kötni, de inkább az előbbi). ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2198) grafnet válasza püki (#2194) üzenetére


grafnet
veterán

Amit Logitech kolléga mutat, olyasmit kell beszerezni.
Azon a TV-n, amin csak RCA van, az csak analóg jelet tud fogadni. :O
A HDMI meg ugyebár digitális. Gondolom tudod mi a különbség köztük, a lényeg, hogy csak DA konverterrel tud működni a telefon-TV kontakt.
Vagy marad a fornettisuti kolléga javaslata.
Az átalakító ára miatt érdemes elgondolkodni rajta... Mondjuk én csak drágább cuccot találtam eddig.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2199) customrobi


customrobi
tag

Na kaptam ma egy kékfog fagyást. Kitalálta, hogy kikapcsolja. Bekapcsolni csak akku ki-be után lehetett újra. (mármint a kékfogakat) Azért elég fákk dolog ez vezetés közben. Majd persze nem tudtam az első kártya pin kódját. Szóval valaki monnyon le.:D

És kipróbáltam a csilliókért vásárolt fülhallgatómat, amit kb 3 alkalommal használtam eddig. Csak az egyik oldal szól, szóval kuka, vehetek egy másikat. Gondolom a sok pakolásban megszakadt a vezeték.

Szóval valami zenehallgatásra alkalmas fülesötlet? A gyári minőségnél jelentősen jobb kéne.:)

Vessetek az oroszlányok elé.

(#2200) mistar válasza Logitech (#2195) üzenetére


mistar
tag

Regebbi keszulekemhez hasznaltam ilyen kabelt. Megmaradt, kiprobaltam, nem megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.