Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14638) Comic válasza batai15 (#14636) üzenetére


Comic
aktív tag

Már egyszer leírtam, de szerintem megér még egy misét a dolog!
Világ életemben SonyEricsson - Sony párti voltam. Mégis azt kell mondanom, hogy le a kalappal az Alca előtt, hiszen szerintem (és ez tapasztalat) a mindennapi felhasználásban mértékrendekkel jobban teljesít az OT, mint bár melyik Sony-m. A fórum posztjainak kicsit ellent mondva, de kijelenthetem, hogy sokkal kevesebb baj is van vele, mint a Mini-mmel, vagy az Arc S-emmel. Annó vaciláltam, hogy a 995-öst, vagy az Xperia P-t vegyem és inkább beruháztam mind kettőre. A meglepetés a dologban, hogy a 995-ös maradt nálam, a P-t pedig átpasszoltam a páromnak. Számomra nem volt érezhető "használati" sebesség különbség főleg, hogy a P papíron erősebb és jobb... Biztos, hogy a későbbiekben a P hosszabb távlatban jobban megállja majd a helyét, de ár/érték arányában verhetetlen a 995-ös. Vannak még az Alcának (Mint gyártó) betegségei, de ezt nem hiszem, hogy egy ilyen árfekvésű készüléknél a szemükre lehetne vetni, legfeljebb a hírverésük miatt...
Az Alcák mindig is az "olcsó" és "egyszerű" kategóriát találták meg, így nem csoda,hogy nem nagyon vetett rájuk jó fényt a "történelmük". Egy azonban biztos. Lehet, hogy egyszerű, lehet, hogy nem csúcskategóriás készülékeket csináltak, de amit várt tőle az ember azt hosszabb távon kiszolgálták, mint az azonos "felszereltségű" társaik. Most vettek egy nagy lélegzetet és megint oda tették magukat a 995-össel. Tudom én is, hogy 2012 végén vagyunk és nincs 2-4 magos SoC-ja és/vagy 1Gb ram-ja, de a papíron megfelelő teljesítményű társainál mértékrendekkel jobban teljesít.
(Ez magán vélemény, de érdemes végig rágni rajta magát az embernek, ha az elmúlt idők benyomásai alapján ítél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.