Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) mart42


mart42
csendes tag

Processzor vásárlás előtt állok, kérdésem lenne, milyen procit vegyek, Intel 2 magos jöhet szóba, ehhez a videokártyához?

(#402) LaMotta válasza bulika25 (#392) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Szerintem még érdemes. És az a szerencséd, hogy még a Vista-val is minden tökéletesen fog menni :). Ahhoz a konfighoz még bátran megveheted.

(#403) LaMotta válasza mart42 (#401) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Persze, jó az... Csak kérdés, mibe akarod bepakolni :D...

(#404) dzseron


dzseron
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte GA-K8NSC-939 AGP-és alaplapom van benne egy 7600-as GS 256mb.

A kérdésem az lenne,hogy ha kicserélném egy HD 3850 AGP-ra akkor a játékok is jobban pörögnének rajta vagy a procim nem birná kihajtani a kártyát?
Nem szoktam tunningolni a gépem a procim +3500 Athlon 64 939 Venice.
A ramom 2 Gb PQI 400

A tudás a legnagyobb hatalom

(#405) smithbandi


smithbandi
csendes tag

abit kv8 pro alaplapom van,3gz proc,512 ram es 580w táp.És istennek nemindul el a kari a gepemmel....fagy!meghal!kampec!
Akkor ez kompatibilitasi gond lene?k8t800 chipset van rajta!
Elsot viszakuldtem kicsereltek mondtak jo..de masodikal is szarakodok es a ceg nemakarja kicserelni,mert nekik jo.De nemtom mit csinaljak,szerintem elkene menni a karinak.Nincs huzva semmi!BIOS kisutve...Táp gond meg csak nem mert 580w azert!Pfff...

Üdv:Bandi

(#406) joi29 válasza dzseron (#404) üzenetére


joi29
őstag

-Nem akarlak elszomoritani de a procid kevéske egy ilyen kaliberü kártyához,
ha tudnál a cpu-n húzni 200-300mhz-et még akkor is sok kihasználatlan tartalék,
maradna a kártyában.

smithbandi
-Ha van rá mód próbáld ki egy másik tápkábellel,vagy esetleg kipróbálhatnád egy
másik gépben is... :U

[ Szerkesztve ]

(#407) LaMotta válasza smithbandi (#405) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Ajánlok két fórumot. Böngészd ezt, mert mint ha beszélnének erről ott valamit.

VIA - ATI Arena
VIA - Video & Graphics Arena

(#408) smithbandi


smithbandi
csendes tag

kosz!

Üdv:Bandi

(#409) mart42


mart42
csendes tag

Még egy hír az nforce2-es alaplaposoknak, akiknek kiakad a 3850agp-je. Most vettem Corsair 550W-os tápot, ami az ati honlapján hivatalosan is fel van tüntetve, mint támogatott tápegység ehhez a karihoz. Jelzem, EZZEL SEM MEGY A BÜDÖS KÁRTYA!!!!! :W :W :W

(#410) LaMotta válasza mart42 (#409) üzenetére


LaMotta
aktív tag

nForce 2-be még nem érdemes 3850 AGP-t venni.. nForce 3-ba, vagy híbrid lapokba igen, P4-es gépekbe meg talán. Szerintem.

(#411) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...látszólag rendben megyeget az enyém...ahogy viszont elnézem nekem is van gondom...

...Asus P4C800e Deluxe lap 2x512+2x1024Mb DDR500 cl3.3.3.6.ram P4 2800@3500MHz Sapphire HD3850 AGP...ja,és SATA RAID0-ás tömbben...
...a 3Dmark2001-es eredmény jelenleg19800-és 27600pont (alapból ennyit ingadozik)körüli a csúcsom...
...3Dmark2005:85xx körűl...

...ahogy itt körbenéztem nekem ezek kevésnek tünnek...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#412) Speed® válasza Str8 sk8r (#411) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

DMark01el nem tudsz mit kezdeni, a soktízezres eredményekhez nem videókarira van szükség (elsősorban), hanem procira. A 3.2GHzre húzott C2Dmmel egy 7300GT is 31000 pontot dobott..
DMark05 közel fele a reálisnak, de ez is a procilimit miatt van, más baj nincs.

Csak lazázik abban a gépben a 3850 :( X1950/2600XT/HD3650, max..

(#413) Str8 sk8r válasza Speed® (#412) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...köszike...sajna a konfig marad...de a proci most kap egy kis "vizet" és felrántgatom 4gigáig...ha addig él is...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#414) valaki654


valaki654
tag

Sziasztok!
Van egy P4 3Ghz-s prescott magos procim, 2gb DDR400 ramom, és egy ati x1300 agp-s kártya. Ki tudna-e hajtani a proci egy 3850-s agp kártyát? És megéri-e lecserélni a mostanit?

(#415) DigitXT válasza valaki654 (#414) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak 1-2 HSZ-t kéne visszaolvasni.:)

(#416) Str8 sk8r válasza valaki654 (#414) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nem éri meg...a mostani végét próbáld meg kihajtani...én már annyit ráköltöttem,hogy abból egy komolly 4 magos konfiget építhettem volna...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#417) Str8 sk8r válasza valaki654 (#414) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...kicsusztam a mod-bol...max egy3650-esre érdemes költeni...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#418) w.simmons


w.simmons
csendes tag

Hali

Vettem egy Asus AH 3650 Silent 512Mb-s videókarit és amikor be kellene jönnie a Windowsnak (XP) mindig kifagy a gép. Abit NF7-S2 alaplapom van, AMD SEmpron 3000+-os proci, 1,5 giga ram és valami névtelen 450w-es táp. Mi lehet a gond??? Már tiszta ideg vagyok!!

(#419) Str8 sk8r válasza w.simmons (#418) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...[link]...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#420) mart42 válasza w.simmons (#418) üzenetére


mart42
csendes tag

Valszeg valami driver gond, keress rá. Win reinstall, lépésről lépésre figyelni mit raksz fel, hol fagy ki.

(#421) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy egy c2d e2220 vagy egy e5200 alapórajelen, 1024x768-as felbontásban kihajtja-e 100%-osan ezt a kártyát. Ha nem akkor pls mondjatok ilyen procit.
Segítségetek előre is köszönöm!

(#422) LaMotta válasza labuwx (#421) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Valószínűleg mindent maximumon tudsz majd használni, ekkora felbontásban, a legtöbb esetben.

(#423) Sgt.Dexter


Sgt.Dexter
csendes tag

Sziasztok!

Egy Abit Ic-7be vettem egy Sapphire Radeon 3850 AGP vidkarit. Olyan kérdésem lenne, hogy mikor elindítottam, láttam, hogy a gyári órajele: 668/1400MHZ. De ez hogy a fenébe??
Mindenhol azt olvastam, hogy a Sapphire HD 3850 agp vidkari órajele: 668/1656MHZ.

Most én vagyok a hülye vagy mennyi ennek az agp-s karinak a tényleges órajele?

Nem lehetséges h a biosával van gond? Mert ha felakolom 1656-ra simám bírja. És a Sapphiron elég szutyok hűtő van szal nem hiszem h ha felnyomom majdnem 300MHZvel röhögve kibírja.

Valaki plse szánjon meg és mentse le a gpuz-ban a biosát és küldje el: skumat.csaba@gmail.com címre

Válaszotokat előre is köszi.

Dying in your arms!

(#424) benz válasza Sgt.Dexter (#423) üzenetére


benz
csendes tag

(#425) Sgt.Dexter válasza benz (#424) üzenetére


Sgt.Dexter
csendes tag

Hy!

Oké köszike így már tom h tényleg 1656MHz nek kellene lenni. De én megnéztem a biosát, ami 2008/7. abban az van :669/700MHZ. Vagyis 1400. De mi a francért? Ezt nem értem. Múlt héten vettem újonnan remélem ez garanciába beletartozik.
Valaki lenne olyan kedves elküldené az ő Sapphire HD 3850 512MB GDDR3 Agp kariájának a biosát h meg tudjam lesni?

Előre is köszi

bye.

Dying in your arms!

(#426) Str8 sk8r válasza Sgt.Dexter (#425) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a problémád még fennáll? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#427) smithbandi


smithbandi
csendes tag

helosztok lene egy kis gondom..
vettem egy sapphire 3850 es videokarit es amikor aval akarom elinditani a gepet nemindul.
egy hosszu ket rovid a hang amit kiad a gep.elvileg a videokartyaval van vlmi.
masik karival persze sokal regebivel mukodik siman a gepem.nemtudom keves a tapom?hiper 580w.vagy az alaplapom nem tamogatja?lehet ien?abit kv8 pro alaplap 2gb ram...
masnak esetleg van ien karija hasonlo konfigal?
kosz a segitseget

Üdv:Bandi

(#428) smithbandi


smithbandi
csendes tag

abit kv8 pro alaplap kijelzovel...es ugyanazt jelzi ki mikor nics benne VGA mint mikor a 3850 van benne.szegeny alaplapnak fogalma sincs,hogy beraktam neki a 3850-et:)ez gáz!!!a tapom jo meg szerintem birja is 580 w-al.nfroce 2 ot latam nemviseli jo szivel de nekem via k8t800 as csipszetel se megy:)komolyan mar nevetseges:)pls HELP

Üdv:Bandi

(#429) smithbandi


smithbandi
csendes tag

nah mint mar egyszer egy hozairo irta lehet kicsi a tapom:)580w elivleg persze ez össz leadott teljesitmenyt akarja jelenteni.de sajna 12 v on 360w:)szerintem itt a bibi...neztem 670w osakat 19k lehet veszek egyet persze azok 12v on adjak le:)nemkell vlkinek a tapom hiper 580w?hihi

Üdv:Bandi

(#430) mikesa válasza smithbandi (#429) üzenetére


mikesa
tag

Kártya másik gépben megy?
Nálam az volt a gond, hogy a kártya nem ment bele az agp csatiba rendesen a ház miatt. (Made in china). 1 tized mm hiányzott,hogy teljesen belemenjen a csatlakozóba.!!!! Ha a kártya nem kapja meg a +12V-ot, kigyullad rajta egy piros led. Ha ezt nem látod, 90%-ot adok, hogy nem csatlakozik rendesen. Én ezzel szívtam 2 napot.(Nem biztos, hogy a táp lesz a probléma, a kártya 2D-ben nem vesz fel sok kraftot.)

Próbáld ki úgy hogy az alaplapot vedd ki a házból!!!!!!

(#431) shteer válasza smithbandi (#429) üzenetére


shteer
titán

elégnek kell lennie :U persze ha azt a 360W-ot le tudja adni egyáltalán

..szerintem jónak tűnik

(#432) smithbandi


smithbandi
csendes tag

kivettem az alaplapot mar az elejen mert konyebb hozzaferni!szal csatlakozik,neztem nem poros az agp foglalat nincs gondja baja.mien ledet irtal?a videokarin led?en nemlatok rajta.amugy a tapom markas szal elvileg birnia kene de en mar mindenel probalkoztam.masik gepbe nemraktuk mert ugye agp es haveroknak mar nincs ien sajna.hirtelen nemtok mit mondani.de az tuti felporog a ventije sipol hogy a vga val van baj,konkretan hogy nincs benne vga.tapokat radugtam masat nemtok:(nem nforce hanem k8t800 a chipset szal jo.

Üdv:Bandi

(#433) smithbandi


smithbandi
csendes tag

nah csatlakozasrol jol csatlakozik full bentvan-oan erovel nyomtam be alaplap mar hajlott kicsit:)elozo vga jo szal agp jo.8x-os szal jo.piros led?azt sehol nemlatam vilagitani.feszt kap mert felporog a venti,de sipol kiirja az alaplap nincs VGA illesztve.bazzz

Üdv:Bandi

(#434) mikesa válasza smithbandi (#433) üzenetére


mikesa
tag

Hát akkó marad a vga teszt másik gépben....

(#435) smithbandi


smithbandi
csendes tag

jaja most viszem nemsoka haverhoz.meglatjuk

Üdv:Bandi

(#436) smithbandi


smithbandi
csendes tag

nah sajnos a masik gep pci expres volt:(csak tapot tudtunk cserelni!az ove 650w:)es az ovevel bejon 10 bol 5 szor viszont meg fagy akoris allt a biosnal.egyszer ketszer indult el a redszer sokboli prbalkozasra.itthon 580w al egyszer sem 100bol!!
holnap meg nekiugrok hatha jutok vlmire masik havernal:)de mar kezd alakulni.de durva lesz ha 700w koruli tap kelesz neki!egy VGA nak!milenne ha pci expreses lene ket VGA-val!gyu

Üdv:Bandi

(#437) Speed® válasza smithbandi (#436) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Made in gagyi sokszáz wattos tápoktól nem kell sokat várni. A 3850eshez egy átlag konfigban simán elég egy 350Wos FSP.
Találj egy másik AGPs konfigot amiben letesztelheted a karit, hátha halott..

(#438) smithbandi


smithbandi
csendes tag

erdekes hogy 650 es tappal neha felall a rendszer de 580 w os markas! tapal nem...aztolvastam,hogy 450 w os tapokal mar mukszik akari masoknak nekem nem...lehet alaplap:(legujab bios hoza 2007 04 ho ...aki tud ujabat szoljon

Üdv:Bandi

(#439) Speed® válasza smithbandi (#438) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Látom még mindig aban a tudatban élsz, hogy név=minőség. Tévedés.
Az alaplapod nemigen lehet gond, ha fel van téve a Via4in1 AGP része.
De mivel nem bootol fel a gép, valszeg magával a karival vannak bajok..

[ Szerkesztve ]

(#440) smithbandi


smithbandi
csendes tag

egy masik markas 650 esel is csak neha kapcsolt be a monitor.alaplap tuti nem?fene tudja kompatibilis e vagy nem ez mar a sokadik ien kari eben es egyse mukodott...mind hibas???es pont nalam landolna?fene az AGP be mar nemtom sehol se mas alaplapba kiprobalni,mindenki uj lappal jaccik

Üdv:Bandi

(#441) Speed® válasza smithbandi (#440) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Látod ezért nem ajánlott az AGPs konfigot foltozgatni ilyesmi karikkal (sem).

(#442) smithbandi


smithbandi
csendes tag

gondolkodom gondolkodom....de megfogott ez a dolog!
nah volt mar powercolorom amit kicsereltetem,hogy nemjo ellenkeztek de ok kuldtek sapphire-t.es egyikse indul el.vetem uj tapot is 580w.masnak irtak a legujabb karik menek tuningal 450w os taprol na jo.de ha nem tap akor 650w rol miert kapcsol be neha csak neha a monitor es nalam egyaltalan nem.ha alaplap,de masnak meg megy hasonlo konfigokban.regi agp-s lapokban perzse nforce 2 ben nem de nekem k8t800 van.elvileg alaplap jo,tap jo:)de megis all a kari mint f*sz a lagziban:)veszek uj tapot 1kw tegyuk fel es ha nemmegy?masik veszek uj alaplapot procit..es ha nemegy?lehetrosz a kari,de egymas utan 5 ien VGA kerul hozam hibasan?a ceg akitol vetem persze ua.kerdeztem mert nekik mukodik mondtak,hogy mien lapba tettek stb.de nemtudtak megmondani.mindig kicsereltek,mert megmondtam nekik nemjo.OK!viszont nemtudtak sose megmondani mi a baja amikor megis irtak emailben valoban hibas.most vagy szivatnak gecc,a ceg kamu,vagy en beszoptam de nagyon:)pls irjatok le akinek ien karija van hogy mien lapba tettetek,es hogy mien tappal:)amd athlon 64 es alaplap van nekem azokba jo?

Üdv:Bandi

(#443) smithbandi


smithbandi
csendes tag

nah megvan a gond!a fenebe!alaplap nem kompatibilis.haverhoz levitem regi AGP 4x es mondom áhh ugyse isemri fel es poccre elindult minden.enyemel meg barmien tapal sem!omg!mostmar csak az a kerdes mien alaplapot vegyek.DDR1 es es athlon 754 es proc van benne.ehez kene masik alaplap:)
lenyeg az,hogy ABIT kv8 pro alaplapba ien ujabb karit ne vegyen senki!nem nforce 2 via,de akorse kombi.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Bandi

(#444) smithbandi


smithbandi
csendes tag

ASRock K8UPGRADE-NF3 szerintetek ez a lap tudja majd kezelni?

Üdv:Bandi

(#445) smithbandi


smithbandi
csendes tag

meg mindig gondolkodom.....most az alaplap inkombi csak vagy maga a 754 proc csalad?
van vlkinek 754 es lapja amiben ien kari van??

Üdv:Bandi

(#446) Speed® válasza smithbandi (#445) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A processzornak semmi köze a kompatibilitáshoz, inkább chipkészlet szinten van a gond. Az alaplapodhoz az elérhető legfrissebb BIOSt felpakoltad már?

S754ben ha még szeretnél pénzt áldozni rá (nem javaslom..), akkor nF3-250Gb chipsetes lapokat keress, ABIT KN8, ASUS K8N-E, MSI K8N és társaik.

Iletve blőd lehet, de próbáld ki a monitorodat a másik kimenetére átalakítóval rádugni, hátha az a baj. Sőt, akár az átalakító is lehet a rossz, ugye..

(#447) smithbandi


smithbandi
csendes tag

ja minden uj rajta!akor amit leirtam szerintem megrendelem mast nemtok...havernak 300W os tapjaval es 4x AGP ju alaplapjaba ment siman...en csunyan beletrafaltam:(

Üdv:Bandi

(#448) Speed® válasza smithbandi (#447) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hagyd a fenébe szerintem az AGP témát, cseréltesd ki a karit egy PCIEsre és vegyél egy normális nF4 S939 lapot, ha már annyira ragaszkodsz a procidhoz.
Bár az igazat megvallva egy PCIE 2600XT/HD3650 is túlzás lenne mellé, max akkor hajtaná ki őket valamennyire, ha 2.4GHz körülre (9x266) feltolnád.

(#449) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nah megjelent az első probléma a kártyámnál... :((( ...játék közben, de van hogy a menüben,egyszerűen mint egy tulhúzott kártyánál ősszetörik a kép mint egy nagy tükőrlap,pedig gyári frekin megy... :F ...SapphireHD3850...ha viszont CTRL+ALT+DEL-t nyomok, és a Windovs-ba (XP SP2) várok egy picit,majd visszalépek a gaméba,akkór megjavúl... :W ...lehet hogy gyenguszka a gyári hűtője? :U ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#450) elttiL válasza smithbandi (#443) üzenetére


elttiL
senior tag

Na üdv! Nekem is szarozik kicsit a dolog. konfig adatoknál egyébként abit av8 /k8t800 via/ + 4200+ x2 s939. a bios szép fekete néhányszori resere indúl, tegnap olvastam külföl,di forumokon, kapott + feszt az agp csatoló 2.65 a 2.55 helyett, és ezután 5-ből 5x indult a gép rendesen, de másnap megint töbszőr kellett próbálkozni.
Ezeket találtam, hátha te ki tudsz belőle hámozni valamit, nekem nem volt méf olyan sok időm rá.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.