Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) zkosaras válasza K82 (#900) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Így van! :K

(#902) peti85 válasza K82 (#900) üzenetére


peti85
senior tag

Okostelefonként használva is elmegy nálam 2 napot úgy, hogy második nap este még legalább 20%-ot mutat. Persze nem használok Facebook és hasonlókat, de a Bluetooth egész nap be van kapcsolva, levelezőt, naptárat frissíti. A WiFi-t a BatteryGuru kezeli, ajánlom mindenkinek, nagyon sokat spórol az energiával úgy, hogy a telefon használati értéke semmit sem csorbul. Zenét nem szoktam hallgatni róla, illetve a GPS is ki van kapcsolva, mert sokszor jó ha van, de nem kell az év 365 napján 24 órában.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#903) zkosaras válasza peti85 (#902) üzenetére


zkosaras
aktív tag

A Facebook nálam sem játszik, ahogy a GPS sem. Wifi, zenehallgatás, böngészés jellemzően, amivel ha elmegy 2 napot akkor már jó. Ezek az akksi spórolós alkalmazások nálam eddig mindig bekavartak.

A szürke verziót lehet még kapni valahol?

(#904) K82 válasza peti85 (#902) üzenetére


K82
őstag

A BatteryGuru meg a többi "hókuszpókusz" mit sem ér amikor a kijelző zabálja az energiát. Persze, be van kapcsolva csomó minden ez is elmegy egy napot legalább, csak a kijelzőt ne használd...

Pixel / OnePlus Pad

(#905) FrankóStein válasza K82 (#904) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Nem állítanám erről az app-ról, hogy "hókusz-pókusz". Én is használom, és már a telepítése utáni percekben észrevettem, hogy nem melegszik a teló. Több, mint egy hónapja használom. Ahogy leállítottam, egyből melegedett ismét. Valamit biztos ér, ma is délben töltöttem fel a telót fullra, délután (még most is) dolgozom, telefonáltam rengeteget, e-mailek jöttek, és most 21.56-kor 77%-on áll az aksi. Ez enélkül a progi nélkül még használat nélkül sem biztos, hogy meglenne. Ja és Wi-Fi + GPS mindig be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#906) K82 válasza FrankóStein (#905) üzenetére


K82
őstag

Nem leszólni akartam a programot, hanem arra akartam felhívni a figyelmet, hogy akármilyen energiamegtakarító programot rak fel az ember gyereke, nem sokat ér ha a kijelzőt is használja.

Pixel / OnePlus Pad

(#907) peti85 válasza K82 (#906) üzenetére


peti85
senior tag

Tény hogy a kijelző zabál a legtöbbet, de a BatteryGuru egy hasznos program, ami azért sokat segíthet anélkül hogy a telefon használati értéke csökkenne.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#908) janes1976 válasza peti85 (#907) üzenetére


janes1976
őstag

FrankóStein, peti85:

Hogy kell faszán beállítani? ;)

Van pl. ez a Low Power Mode. Ez nálatok be van kapcsolva? :F

Valaki nyomhatna egy fasza beállítást, optimálisat erre a telefonra, nagyon megköszönném. Aki tudja, hogy mit mér kapcsol be. Akár ide (sztem több ember kíváncsi lenne rá), akár privibe is jöhet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#909) janes1976


janes1976
őstag

Mer felteszed oké, de ha szarul állítod be, akkor nem ér semmit se, gondolom, úgyhogy valami fasza, szájbarágós beállítás igazán jöhetne, hogy még én is megértsem. :D

Ha már fenn van, legyen már normálisan beállítva. :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#910) FrankóStein válasza janes1976 (#908) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

[L:/dl/upc/2013-10/30/5052_tfanqg1fph7xzmyv_screenshot_2013-10-30-12-23-51_01_01_2.png](IMG:/dl/upc/2013-10/30/5052_tfanqg1fph7xzmyv_screenshot_2013-10-30-12-23-51_01_01_2.thumb.png) [L:/dl/upc/2013-10/30/5052_fv84q5fx2pge6qnq_screenshot_2013-10-30-12-24-03_01_01_2.png](IMG:/dl/upc/2013-10/30/5052_fv84q5fx2pge6qnq_screenshot_2013-10-30-12-24-03_01_01_2.thumb.png) [L:/dl/upc/2013-10/30/5052_k8faj8rbazbd5ck1_screenshot_2013-10-30-12-24-11_01_01_2.png](IMG:/dl/upc/2013-10/30/5052_k8faj8rbazbd5ck1_screenshot_2013-10-30-12-24-11_01_01_2.thumb.png) (/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]Semmi extra, alapból jó.

[ Szerkesztve ]

(#911) janes1976 válasza FrankóStein (#910) üzenetére


janes1976
őstag

Köszi! :R

Jó, elnéztem, alapból jó, szinte nincs is beállítási lehetőség. :B

A low power mode meg az, hogy mit csináljon ha a beállított akksi százalék alá megy. :DDD

Felraktam, kipróbálom aztán majd látjuk. :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#912) K82


K82
őstag

Ha esetleg valaki jó árat mond, hajlandó lennék megszabadulni az S500-asomtól. Augusztus végén vettem, szürke, bőr tok + fólia.

Pixel / OnePlus Pad

(#913) maláj válasza K82 (#912) üzenetére


maláj
őstag

mit veszel helyette ???

(#914) K82 válasza maláj (#913) üzenetére


K82
őstag

Motorola razr i vagy maxx a jelölt, de ugye egyáltalán nem biztos h elmegy az S500

Pixel / OnePlus Pad

(#915) BloodRay válasza K82 (#914) üzenetére


BloodRay
veterán

Csak az akksi miatt? Mert ugye egyébként gyengébbek a készülékek amiket írtál.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#916) K82 válasza BloodRay (#915) üzenetére


K82
őstag

Amire nekem kell, azokra bőven elég lenne az a teljesítmény is. Nyilván az 1GB RAM és dual core proci alap, de nem kell csúcsteljesítmény; méretben pedig a Cloudmobile a maximum nagyjából. Kicsit olyan ágyúval verébre effektus, ahogy most jártam. Vagy még inkább, sportkocsival munkába járni - oké hogy hamar beérek, de gyakran is kell tankolnom.

GPS-t, mobilnetet elég sűrűn használom, és azokkal együtt hamar merül.

Játszani ott a Nexus 7, az S500 meg elég nehezen viseli az Ingress-t.

Pixel / OnePlus Pad

(#917) BloodRay válasza K82 (#916) üzenetére


BloodRay
veterán

Az Ingress-t minden nehezen viseli, arra inkább pótakkukat érdemes betárazni. :)
De persze megértem, ha neked az üzemidő a prioritás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#918) K82 válasza BloodRay (#917) üzenetére


K82
őstag

A pótakku nem tudja olyan gyorsan tölteni napfényben, mint ahogy merül, pedig 1.5A-es a kimenete... :P

Tény h az Ingress zabálja az akkut, a kis akkut meg még hamarabb megzabálja :D

Pixel / OnePlus Pad

(#919) darál0w


darál0w
Jómunkásember

vajon lesz-e 4.4, ha már 4.3 nem...

ott ugy sem volt tul sok ujdonság...itt azért már akad...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#920) HawerKing válasza darál0w (#919) üzenetére


HawerKing
őstag

Nekem biztos :DDD mert benevezek egy N5 re

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#921) -KP-


-KP-
addikt

egy kérdésem lenne a Cloud Mobile tulajokhoz.

full hd filmeket viszi-e a telefon és van-e rajta hdmi kimenet?

(#922) goped


goped
csendes tag

nekem is egy kérdésem lenne a Cloud Mobile tulajokhoz:
az sms már nem 160 karakteres?
sehol nem tudom átállítani és csak jóval kevesebbet enged. átvált mindig következő -sedre, és összefűzi.
valami megoldás??

Roborock S6 MaxV

(#923) K82 válasza -KP- (#921) üzenetére


K82
őstag

Viszi a full HD filmeket, külön HDMI csati nincs, csak MHL adapterrel.

#922

az sms még mindig 160 karakter, jobban jársz ha felhívod...

Pixel / OnePlus Pad

(#924) darál0w válasza goped (#922) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

magyar karakterekkel asszem' 70...á, ú, ó...stb....kerüld ezeket.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#925) peti85 válasza goped (#922) üzenetére


peti85
senior tag

A válasz Handcent SMS. Ebben a programban beállítható, hogy kódolja át az ékezetes karaktereket GSM formátumúra, így megmarad a 160 karakter egy SMS-re. A gyári SMS program letisztultabb, a felülete annak nekem jobban tetszik, de a karakterkódolást nem tudja, így marad ez nálam.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#926) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Tervezem, hogy veszek egy Acer CloudMobile-t (ez lesz az első okostelefonom), de az akksi üzemidő miatt kicsit bizonytalan vagyok (elolvastam az összes hsz-t.).
Telefonálni bizrosan nem fogok vele (mivel nem is lehet ezzel a kártyámmal). Netezésre (e-mail, néha Skype, gyakran Facebook stb.) használnám (mobilnet, elég nekem a 2G is) Opera Minivel (naponta összesen átlagosan fél, max. 1 órát, de amikor nem használom vagy wifi-zek, akkor offline módba kapcsolom), de videókat és egyéb kifejezetten nagy adatforgalommal járó tevékenységeket csak akkor, ha tudok Wifizni (tehát nem túl gyakran). Filmnézésre nem, de zene (rádió) hallgatás céljából néha igénybe venném (kb. 1 óra), de játék nem lenne. Éjszakára minden esetben kikapcsolnám. Milyen üzemidőre számíthatok így nagyjából? Pontosabban inkább arra lennék kíváncsi, hogy kb. mennyivel rövidebb az üzemideje, mint egy átlagos mai okostelefonnak? Illetve segédprogramokkal milyen mértékben lehet meghosszabbítani?

(#927) HawerKing válasza kw3v865 (#926) üzenetére


HawerKing
őstag

Ha bekapcsolod a takarekos uzem modot szerintem siman lesz meg 25-30% az aksidbol nap vegere ha ezekre fogod hasznalni....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#928) janes1976 válasza kw3v865 (#926) üzenetére


janes1976
őstag

Szia!

Mír nem tabletet veszel? :U

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#929) kw3v865 válasza janes1976 (#928) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mert nagyok, számomra meg bőven elég a 4"-os kijelző. 4,5"-nél nagyobb semmiképpen nem jöhet szóba.

(#930) HawerKing


HawerKing
őstag

Hello, ma ujra vettem egy zsír uj S500 at :) Rémélem ez is sokkáig meglessz, mielőtt megvettem még nézelődtem , de ilyen olcsón ilyen jó erős és uj telót nemnagyon lehet kapni... Max valami kinai mTK procis gagyi müanyag telót :DD na jó még a Nexus 4 ami olcsó és kiváló, d ugye abban nincs rádió, elég sérülékeny és nekem az már nagy :D tehát maradt a jól bevált CloudMobile, első dolgom az volt, hogy rakattam egy kijelzővédő fóliát :)

Aki már felrakta ezt a Battery Gurut mi a véleménye ér valamit???

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#931) -KP- válasza HawerKing (#930) üzenetére


-KP-
addikt

honnan vetted?

(#932) -KP-


-KP-
addikt

olvasgatva a hozzászólásokat jó lenne tudni, hogy most tényleg akad-e a zenelejátszás vagy sem? Egy ilyen erős hardverrel rendelkező telefonnál elég fura ez. egyáltalán miért van ez? Én most tervezek telefont venni és az ACM is a jelöltek közt van. Viszont a zenelejátszás nekem kiemelt fontosságú.

(#933) darál0w válasza -KP- (#932) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

winampot használok...nem tapasztaltam akadást...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#934) -KP- válasza darál0w (#933) üzenetére


-KP-
addikt

kipróbálnád nekem flac fileokkal is? :) :C

(#935) darál0w válasza -KP- (#934) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megvoltak ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#936) -KP- válasza darál0w (#935) üzenetére


-KP-
addikt

és egyébként milyennek ítéled a teló hangminőségét?

(#937) darál0w válasza -KP- (#936) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

füles kérdése a dolog...előtte htc one volt, az előtt egy lg, előtte iphone...eddig ez tűnik a legjobbnak nekem ugyan azzal a fülessel...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#938) FrankóStein válasza HawerKing (#930) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Ér, - sokat...

(#939) BloodRay válasza HawerKing (#930) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem vettem észre eddig óriási változást, bár hozzá kell tenni, hogy én nem engedtem a programnak, hogy a wifi-t kapcsolgassa. Majd még jövő héttől kipróbálok egy olyan időszakot is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#940) luosto válasza -KP- (#932) üzenetére


luosto
újonc

Én Powerampot használok, nálam sem fordult elő akadás eddig, kifejezetten szépen szól a Dolby-val. Párom IPhone4-ének hangzásával tudom összehasonlítani, annál sztem szebb.

(#941) -KP-


-KP-
addikt

ha javítani/gariztatni kell a készüléket az mennyire macerás? gondolom az alkatrészellátása a nulla körül lehet az ACM-nek, és garis probléma miatt fel kell küldeni pestre minden esetben az expansysnek :(

(#942) janes1976


janes1976
őstag

Na csatlakozom azoknak a táborához, akik azon az állásponton vannak, hogy a Batteryguru szart se ér. Vagy inkább azt mondom diplomatikusan, hogy nálam nem jött be. :D Inkább kapcsoljátok be a takarékos üzemmódot, annak több haszna van. :D Na most lehet megkövezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#943) BloodRay válasza janes1976 (#942) üzenetére


BloodRay
veterán

Én egyelőre hagyom fent, hadd tanulgasson. Romlani legalább nem romlik tőle az üzemidő. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#944) HawerKing


HawerKing
őstag

ma kb 1-masfel meterrol kiejtettem a telot a csempere :( hala istennek semmi baja nemlett. De azert ujraindult :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#945) modflow


modflow
veterán

A Krussel védőfóliát hogy lehet letisztítani? Amit adtak hozzá kis rongyon a sok szöszmösz mind rátapadt a fóliára és így felrakva atom gázul néz ki.

(#946) FrankóStein válasza modflow (#945) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/re_acer_cloudmobile_s500/hsz_650-650.html

(#947) modflow válasza FrankóStein (#946) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

(#948) modflow


modflow
veterán

Az mitől függ, hogy egy telefonra milyen androidot lehet felrakni?
Mert ugye nekem 4.1.2 -van rajta, ami több mint 1 éves szoftver. Azóta már a 4.4 is megjelent.

Ha egy készülék androidos, miért nem megy rá egy friss android?
Pl. ha van egy PC-m és Win 7-em van rajta, bármikor felmegy rá a Win 8.1.

Telefonnál ez miért más? A gyártóknak testre kell szabniuk az aktuális Android verziót és lusták rá?

(#949) FrankóStein válasza modflow (#948) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

A Windowsos telepítőket telerakják driverekkel. A hiányzókat pedig az updateröl le lehet tölteni. Mobilra azért kisebb a telepítő, mert célirányosan adott hardware-re készül, és a gyártók a saját programjaikkal spécizik fel.

[ Szerkesztve ]

(#950) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Másfel hete van egy ilyen készülékem. Vásárláskor volt mar pár (egész pontosan 7 drb porszem a kijelző és a touch között). Egy hét alatt azonban nagyon megtelt porral. Ami érdekes, hogy bal feléről, a kijelző teljes hosszában telik meg (nem csak az USB csati kürnyéke)

Más tapasztalt hasonlót?
Arra, hogy hol mehet be ötlet?
Esetleg, kijelző+touch csere nélkül kitakarítani :F

A bal széllen van egy olyan 0.2-0.3 mm illesztési hézag kijelző és a keret közott...én arra gyanakszom. De ezt is csak "úgy lehet észrevenni", hogy keresgéltem lehetőségeket, ahol bemehet a por... :(
Egyszer szépen le volt ejtve kijelzővel lefele, padlóra. Semmi törés, semmi karc...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.