Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Kér dolog: 1. Ez a noti csak 14,1"-os nem 15-ös;
2. Én is szedtem már szét ilyen gépet apró darabokra (a gombok mikrokapcsolói elég hamar megadják magukat); hát jószar munka, mi ne mondjak...

Lett volna rá más, drágább megoldás is: Power Board-ot lehet kapni az márkaszervizükben olyan 10+fa környékén... na meg a töltő is olyan 8+fa körül van; ha otthon csináljátok, akkor még úgy is jóval olcsóbb, mint ha velük csináltatjátok.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) Boxi88


Boxi88
őstag

Hát ez van ha szakszervízbe viszi az ember, elkérik a javításért azt az árat amennyiért vetted az egész gépet :(((

Az írás jó, bár szerintem több képpel jobban mutatott volna :K de Grat!

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog (1)

Régi noti szakszervizben = totálkár....

(#4) hcl válasza Zotya84 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, szerintem ha 18-at nem szánt rá, akkor 10-et sem... Na meg a márkeszerviz mennyiért adott volna tápot hozzá...

Én pl. nem is kerestem Power Board-ot, mert gondoltam, hogy aranyárban van, és aúgy is elég sürgős volt a meló, mire felhajtok egyet, és megjön...

@Boxi88 : Hát ja, ha a képek felét nem rontom el (közben nem nézegettem hogy jók lettek-e, aztán persze, hogy fele bemozdult), lenne több is :D :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Boxi88 válasza hcl (#4) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem baj, ettől független nagyon jó lett :R

(#6) partymaci


partymaci
aktív tag

nekem is ilyen notim van, és pont olyan bajban vagyok hogy nemjó a wifi, nem érzékel hálót, atheros kari van benne errol tudsz valami infót szolgaltatni?
Valamit ugy tudom hogy x2-es proci is (TL-xx) belemegy és ezáltal elég jó az upgrad-je.

Amugy jó cikk lett, nekem is tetszik a kis masina.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#8) hcl válasza partymaci (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én párszor már telepítettem Atheros-os Acereket, és mindegyiknek kalapálni kellet a driverét... Amúgy korábban működött a wifi?
Nekem álatlában 20 drivert le kell tölteni, mire egy jó lesz.

X2 proci? Nemtom, a chipset elviszi-e?

@rolkaDB : Köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) partymaci válasza hcl (#8) üzenetére


partymaci
aktív tag

egyszer az egyik driverrel ment kb fel napot, de aztan behalt, es azota sem tudtam megcsinalani

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#10) hcl válasza partymaci (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Háááát, akkor az lehet HW hiba... Fel se megy a driver? Everest látja?

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) partymaci válasza hcl (#10) üzenetére


partymaci
aktív tag

persze, minden okes latszolag minden driver fel is ment amit kiprobaltam, csak a hálózatokat nem érzékeli, ott a nagy piros x a rackákon. Másik Atheros karival is ezt csinálja. Hardverhiba kizárva.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#12) hcl válasza partymaci (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor mégis a driver lesz :) Atheroséknak esetleg levél, hogy WTF?

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) partymaci válasza hcl (#12) üzenetére


partymaci
aktív tag

linux alatt megy a wifi :W

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#14) hcl válasza partymaci (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Enynit a windózról :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) partymaci válasza hcl (#14) üzenetére


partymaci
aktív tag

kiszedtem a vinyót a gépből, letöröltem a particiokat, aztan kinulláztam az osszes sectort, majd ujra csinaltam a particios táblát és feltelepitettem a win-t és láss csodát a wifi megy mint a karikacsapás.
Valóban az eredetileg feltelepitett linux-bol maradt fent valami ami miatt nem ment. :F

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#16) hcl válasza partymaci (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Valóban az eredetileg feltelepitett linux-bol maradt fent valami ami miatt nem ment. "
Na ne, ezt nem mondod komolyan :D

Nem nagyon lehet köze a partíciós táblának a wifi működéséhez.
Ha csak a driver nem túrja a bootszektort, de 1. miért tenné, 2. azonnal visítana a vírusirtó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) partymaci válasza hcl (#16) üzenetére


partymaci
aktív tag

Fogalmam sincs, ez egy nagy bromság, de megoldotta a problámát és nemcsak nekem. Mivel elsore en sem hittem el ezt az egesz szarsgot, nem is volt erom baszkodni vele.

Na a masik meg hogy sztem menne a gepben a x2-es amd mivel a 3050-es alaplapja megyegyezik elviekben a 5050-esével amibe mar x2-esek vannak, de majd keritek egy procit.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#18) partymaci válasza partymaci (#17) üzenetére


partymaci
aktív tag

itt egy 5050-esben cserelnek procit

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#19) hcl válasza partymaci (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az alaplapja lehet egyezik, de a BIOS...?
Mondjuk ha egy BIOS frissülés megoldja, akkor nem ügy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) partymaci válasza hcl (#19) üzenetére


partymaci
aktív tag

Sikerult, egy ph-s kollega segitett és kicsereltuk a procit egy AMD Turion 64 X2 Mobile cpu-ra TL-50-esre konkretan (2x1.6ghz). Simán megy a dolog! :))

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#21) -=TS=-


-=TS=-
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom valaki lesi-e még ezt a fórumot de lenne pár kérdésem ezzel a géppel kapcsolatban. nekem is van egy ilyen, és bizony melegszik mint a rossz baj. Zörög a venti egy kicsit mondom szétkapom kap egy kis szilikont meg kitisztitom előtte.Szét is kaptam az egészet, és itt lenne a két kérdésem: Ahol sziv a ventillátor gyakorlatilag több mint a fele el van takarva egy ilyen kis fekete biszbasszal. Nem tudom mi az, vagy valami vékony müanyag, vagy még az sem, tehtá a ventillátor gyakorlatilag ott tud csak szivni ahol az alulrol nevü képen látszik a fehér porszürő. Annyi van szabadon. Az miért van, illetve azt le lehet e szedni róla? A másik: a venti egyik csavarja ugyszint le van ragasztva valamivel. Az mi? Szolgál valami célt, vagy csak azért van ott hogy ne lehessen piszkálni? Asztali gépek terén járatos vagyok, de lapost még sose szedtem szét és nem tudom ezek miért vannak ott. Szerintetek leszedhetem őket a francba?

(#22) hcl válasza -=TS=- (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Le van ragasztva... erről jó lenne egy kép.
A fekete fóliát meg nyugodtan kiszedheted, javul tőle a hűtés.
De ha nem volt atom mocskos a hűtő, akkor maga a heatpipe lyukadhatott ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) -=TS=- válasza hcl (#22) üzenetére


-=TS=-
csendes tag

Azért nem gyanakodok a heatpipe-ra, mivel azért az a melegedés nem annyira vészes. Terheletlen állapotban a cpu 48-50 fok körül mozog, terhelt állapotban 68-73fok. Ez még az elfogadható tartományban van. Ami zavar az a ventillátor zörgése, mondjuk érdekes hogy csak mikor bekapcsolom a gépet akkor ad ki olyan hangot, amugy bár hangosabb mint kéne szerintem, de egyáltalán nem zavaró.
Ha kiszedhetem a fóliát akkor ki is szedem, nem is értettem mi célt szolgál az ott. Marha kevés helyet hagy a ventinek szívni.

(#24) hcl válasza -=TS=- (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fólia valszeg porvédelem.
Amúgy a ventibe valahogyan "lődd be" az olajat. Volt melóhelyen sűrített levegő+olaj volt a megoldás : sűrített levegőhöz való palack, meg az ahhoz való is cső : belenyomni az olajat a csőbe, és ezzel fújni a ventibe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) -=TS=- válasza hcl (#24) üzenetére


-=TS=-
csendes tag

Leszedtem az egész hűtőt, kiporoltam a ventillátort, kapott új pasztát, kiszedtem a fóliát ami takart a ventinek és láss csodát, teljes terhelés mellet sem megy 70 fok fölé....

(#26) hcl válasza -=TS=- (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

jaja, az a fólia nagyon nem kéne...

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) -=TS=- válasza hcl (#26) üzenetére


-=TS=-
csendes tag

Amit még akartam kérdezni. A chipseten nem volt paszta egyáltalán....oda szerinted tehetek? Vagy méginkább nem tenne jót neki ha tennék oda?

(#28) hcl válasza -=TS=- (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tegyél, az nem fog ártani.
Ha parás vagy, akkor fehéret, az nem vezető :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) aceraspire99


aceraspire99
csendes tag

nekem is van egy acer aspire 3050 és a kijelző mérete: 14,1
:K

(#30) aceraspire99


aceraspire99
csendes tag

én nagyon szeretem az acer aspire 3050-t nem tudom hogy megye valaki valamire ezzel:
az én lapimba:
HDD: 320Gb
CPU: AMD 3600+
RAM: 1,5 Gb DDR2
Wifi
14,1" kijelző
Bluetooth
SD Kártyaolvasó 5 in 1
DVD-RW dual
ATI Radeon Xpress 1100
Billentyűzet magyar
Op. rendszer: WIN 7
a ramot majd bővítem 2gb
nagyon jo gép ajánlom mindenkinek!
kipróbáltam és viszi az újabb játékokat is pl 2011-es needforspid
további szép napot mindenkinek!

(#31) aceraspire99


aceraspire99
csendes tag

az előző hozzászólásban leírtam hogy mit tud a laptopom de én ezt a gépet feltúrbóztam ezért van benne 320gb hdd
2 gb ram :D :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#32) -=TS=- válasza aceraspire99 (#31) üzenetére


-=TS=-
csendes tag

Tegyél bele még dual core procit...az enyémben az van, és marha szépen muzsikál vele.....

(#33) nikeferi


nikeferi
csendes tag

Engem az érdekelne pontosan, hogy ebben a tipusban meddig lehet bőviteni a memóriát ill, a vinyót??? most 2 GB ram ill. 80GB vincester van benne.....ám az enyémbe is dual core van és egész jól megy vele :DD

(#34) hcl válasza nikeferi (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, de mondjuk az Acer oldalán elég jó eséllyel találsz róla adatot. Ha nem,akkor egy levé nekik, és megmondják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) -=TS=- válasza nikeferi (#33) üzenetére


-=TS=-
csendes tag

Vinyót tudom hogy 360ig tudi belemegy. Ha neked is 64bites proci van benne, és 64bites oprendszer van rajta, szerintem meg kell ennie a 4giga ramot is!

(#36) titi.30


titi.30
csendes tag

Üdv.
Nekem is van 1 ACER aspire 3050 es gépem.Annyi gondom van vele,hogy ha felteszem a HDD-t takaró müanyagot,akkor nem talál rendszert,mi okozhatja ezt?A másik kérdésem :Most Windows XP Freedom van telepítve rá,de Linuxot szeretnék tenni fel (azt olvastam hogy azzal adták ki) jobb lesz vele a gépem?Ja és annyi hogy amióta felraktam a FREEDOMot azóta szar lett a hangom halk és zörög is a hangszoró,előtte sima xp-vel szépen hangosan szólt.Ja és még annyit hogy most 3600+ AMD proci van benne ,de kicserélném dual Core-ra milyen lenne bele való?Köszönöm a válaszokat előre is.

(#37) hcl válasza titi.30 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AMD proci csere : Franc tudja, milyen chipset van benne? (Eszközkezelő kiírja).

Illetve a HDD takaróra meghalás az valami kontakthiba lesz, vagy át kellene forrasztani a winyócsatit az alaplapon, vagy rossz a winyó.

Amúgy nem Linuxszal adták ki, de egy XP-nél jobb választás rá egy Lubuntu vagy Xubuntu ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) titi.30 válasza hcl (#37) üzenetére


titi.30
csendes tag

Kösz a gyors választ.Abban tudnál segíteni,hogy melyik operációs rendszer volna a legtökéletesebb a gépemre?Ja és még annyi,hogyha leveszem a hdd-t takaró müanyagot tökéletesen működik a gép,így használom.Ez a Freedom nem jön be bekapcsoláskor két alkalmazást nem is tölt be le kell ok-ézam mind kettőt.Várom a válaszod Köszi.

(#39) hcl válasza titi.30 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fentebb írtam válaszokat ezekre a kérdésekre :) (37-es hsz.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) titi.30 válasza hcl (#39) üzenetére


titi.30
csendes tag

Üdv
Hadd kérdezem már meg hogy a Linux Mint 12 akkarom most letölteni torrent oldalról.Az jó operációs rendszer?Feltesz minden drivert alapból ?

(#41) hcl válasza titi.30 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt olvasd el :)

Amúgy a VGA driveren kívül mindent, azt meg felkínálja telepítésre :) És teljesen jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) titi.30 válasza hcl (#41) üzenetére


titi.30
csendes tag

Bele olvastam a leírásodba,de Én túl gyenge ismeretekkel rendelkezem ehhez a Linux programhoz.Inkább feltelepítem a Windows7-et. Ahhoz mit szólsz jól fog menni vele a gépem?A gépem paraméterei:3600+AMD,256 vga,1 gb ram,80 vinyó.Nem túl gyenge a gépem ehhez a programhoz?Vagy maradjak inkább az XP-nél?

(#43) hcl válasza titi.30 (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld csak be a Linuxot, jó lesz az. HA meg bajod van, akkor itt segítenek
A Win7 1Gb RAM-mal elég tetű. XP meg már nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) titi.30


titi.30
csendes tag

Üdv volna 1 nagyon fontos és érdekes kérdésem:
Tesómnál Invitel szolgáltatás van és Motorola set up boxról ment a tv is neki,Nekem adta a Motorola Set up box ot és a modemet ami a következő:ZTE ZXV10 W300 Series
A helyzet az hogy nálam nincs net előfizetés,hanem a szomszédomtól (Közös számla fizetéssel)veszem át a netet TP-Link TL-WN422G USB-s wifivel.Nos a kérdésem hogy ez a ZTE ZXV10 W300 Series wifis is,mert rá van írva hogy tudnám nézni a tvt és hogy tudnám inkább ezt használni az usb-s wifi helyet?Amikor bekapcsolom vele a laptopomat nem érzékeli a netet.Valahogy bekell kapcsolni a wifit?Mert ha menne vele a gépem akkor lehet hogy a set up box is elindulna vele.Kérem Segítsetek már.Köszönöm.

(#45) hcl válasza titi.30 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt szerintem máshol kérdezd, ez egy valamikor cikk topicja, szóval inkább az UPC-s topicban, vagy ha van wifi routeres, ott kéne megkérdezni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) titi.30 válasza hcl (#45) üzenetére


titi.30
csendes tag

Azt szeretném kérdezni,hogy melyik operációs rendszerrel menne a legjobban az Acer aspire 3050 gépem.Köszi előre is.

(#47) hcl válasza titi.30 (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntu.
Windózokat elfelejteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) titi.30 válasza hcl (#47) üzenetére


titi.30
csendes tag

Köszi.Tudnál küldeni 1 linket ahonnét letudnám szedni,köszi.Regisztrálva vagyok:majomparádé,beload,microbit.Köszi

(#49) hcl válasza titi.30 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://lubuntu.net/

Hahó, ez Linux!
Ingyenes, és legális.
Nem kell torrentezni hozzá :) És crackelni sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.