Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74) MaUser válasza szabonagyur (#71) üzenetére


MaUser
addikt

Khm, azért win7 ablakezelése viszonylag időben volt, nagyjából az első oprendszer volt az ms-től azután, hogy nv/ati behozta ezt a driverjeibe a saját megoldását. De ettől függetlenül igazad van, nyilván jöhetett volna előbb is, mert jó dolog és nem hiszem, hogy bárki fújna erre.

Win7 nálam kezeli a képfájlokat, de még a 3.1 is kezelte, nem tudom mire gondolsz :F

Ms topikba már vagy két éve beírtam, hogy hatályos ms OEM licence szerint nem vehetsz otthonra már jó ideje OEM verziót hivatalosan. Ekkor teli volt vele a net, a nagy vízen túl lett is jó nagy perpatvar. Ms itthon ködösít, nem ismerik a saját szerződésüket, ha meg kéred, hogy definiálják egyértelműen, hogy én mint OEM vásárló system builder vagyok-e akkor nem hajlandóak. Ellenben tény, hogy hagyják itthon az oem-eket forgalmazni és nem indítanak semmi retorziót, de ha elolvasod a licence-üket elég egyértelmű a dolog, hogy biza az OEM nem nekünk szól...

Innentől viszont win7 nincs, ugye a nagy lázongás miatt egy darabig ms engedte a visszaváltást (céges oldalon még év végig biztosan lehet), de customer oldalon ez megszűnt. Vagy veszel egy fél gép áráért egy még raktáron lévő dobozost. Az is érdekes, hogy xp-nél pl. ilyen gondja nem nagyon volt az ms-nek vista/win7 mellett engedte élni sokáig, azt is win8 kapcsán kezdték kiírtani...

Kaiku: Azért mert aki más idejét rabolja, az a legnagyobb gazságokra is képes. Ha xy odaül egy win8 elé z ideig szoknia kell, mert valami megmagyarázhatatlan oknál fogva nincs win7 funkcionalitás. Érdekes módon vista/win7 estén volt xp theme ami nagyjából hozta a megszokott xp-s dolgokat, ahogy xp-ben is volt 98-as nézet.

Na most pl. nálunk win7 -> win8 váltás lesz kb. 100.000 gépen. Nem azért mert nekünk jó (most hozták be nemrég a win7-et), hanem mert ms annyira szenved a win8 részesedéssel, hogy gyakorlatilag ingyen kapja a cég és még a többi csomagból is komoly árengedményt ad, csak menjünk win8-ra. Ellenben ez baromi sokba kerül a cégnek, mert ha 50.000 mérnök csak egy órát csesz el (szvsz ennél legalább egy nagyságrenddel többet fog) a win8-ra váltás miatt dolgok keresgélésével meg tool-ok frissítésével, akkor az röpke 5.000.000€ mérnökóra költség, amit te fogsz megfizetni a termékeink árában. Remélem így már elég érhető miért gond ez neked is. :U

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.