Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem tudom mit várnak ettől... Aki elégedett a win7-tel, ugyanúgy nem fog áttárni win9-re se sztem..

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) goodboy007


goodboy007
senior tag

Tehát a Start menü implementációjához kellett 2 év, de a további esetleges újításokat, majd a megjelenés utáni fél év alatt dobálják össze valahogy ;]?! Köszöntünk mindenkit a publikus bétatesztben!

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#3) Gomez86 válasza Polllen (#1) üzenetére


Gomez86
őstag

De át fog, mert nem lehet kapni majd Win7-et szerintem...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) Polllen válasza Gomez86 (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Új, komplett gép vásárlása esetén, hiszen a meglévő példányokat ugyanúgy lehet aktiválni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) t72killer válasza goodboy007 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy látszik, nem csak nálam jött ki a "rengeteg újítás"+sietség =bughalmaz... Úgy néz ki, ebből is várhatjuk a 9.1-et, kritikusabb esetben 9.2-t. Sajna pár dolog miatt, pl DX12 kb muszáj lesz az átállás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Azt lehet tudni, hogy miért 9, és miért nem 8.2? Úgy emlékeztem, hogy át akarnak térni az OSX-hez hasonló számozásra / kiadási szisztémára. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) kukulec


kukulec
őstag

akinek eredeti win 8 rendszere van, az frissítésként megkapja a 9-et?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#8) prolad


prolad
őstag

Az egyéb (nem dizájnbeli) újításokról lehet tudni valamit?Directx12 ehhez lesz kötve?

(#9) StLui


StLui
veterán

Ez most ingyenes frissítés lesz még a win8-ra vagy csak fizetősen lehet áttérni?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10) Воланд válasza StLui (#9) üzenetére


Воланд
titán

ez meg nem nyilvanos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Воланд válasza Polllen (#1) üzenetére


Воланд
titán

onnantol, hogy a hordozhato kutyuk piacan is ugyan azzal a rendszerrel akarnak jelen lenni maris ertelmet nyeri a gyors kiadasi ciklus, ugyanis az a piac iszonyu utemben fejlodik. pc eseteben egy hw-val elvan a user akar 10 evig is, a tablet, mobil vonalon ez mar nem mondhato el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) joghurt válasza AxBattler (#6) üzenetére


joghurt
addikt

A Microsoft verziószámozását ne akard megérteni! Azt pedig, hogy a mélyben hogyan megy a verziózás, azt még kevésbé! (Pl. a Windows 7 az igazából 6.1, a Windows 8 az 6.2, de a Windows 8.1 már 6.3.)

A tej élet, erő, egészség.

(#13) ncc1701 válasza Воланд (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Éhesek. Tuti fizetős lesz természetesen.

(#14) jani04


jani04
aktív tag

Istenem.Megint az a kibasz@ot start menü meg a többi marhaság......

[ Szerkesztve ]

(#15) hibavissza válasza kukulec (#7) üzenetére


hibavissza
veterán

csak az kapja akinek nem eredeti :DDD

(#16) Воланд válasza ncc1701 (#13) üzenetére


Воланд
titán

nem hiszem. max valami jelkepes osszeg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) t72killer válasza prolad (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eddig mindíg új windowshoz kötötték a directX-et és általában a drivermodellt is megpiszkálták OS váltáskor.

Hogy mennyibe fog kerülni és hogy lesz-e ingyen upgrade, arról csak pletykák vannak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Dilikutya válasza t72killer (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

A DirectX 12 sem úgy van már, érkezik az is Windows 7/8-ra, bár talán lesznek korlátozásai. Nem feltétlenül lesz bughalmaz, nem újraírt rendszerről van szó, olyasmi lehet, mint a Windows 7 a Vista után, ott is nagyjából ennyi idő telt el a kettő között. Maga a rendszer valószínűleg csak finomításon esik át, végülis az egy teljesen jó alap, igazából egyedül a kezelőfelület miatt morognak a felhasználók, ami viszont messze nem tragédia eleve, mivel a 8.1 óta bekapcsolható, hogy az Asztalra bootoljon a Windows, tálca, menü pedig van. A jelenlegi Start menü nekem tökéletesen elég, a beállítások elérhető onnan, másra a régit se használtam. Ha néha kell egy program, aminek nincs kint az ikonja, a Modern UI-n is lehet keresni begépeléssel. Persze hagyományos PC-n a csempék nem kényelmesek, meg se próbáltam megszokni. Ha az érintős felület különválik a hagyományostól (ami eddig is megoldható volt segédprogram nélkül is), akkor a felhasználók se fognak hápogni, és sikeres lehet. Igaz, Windows 8-ról nem lesz értelme váltani, régebbi gépeken a Windows 7-ről sem feltétlenül, pláne amíg van támogatás. A Windows 7 más volt, az kellett a korszerű gépeknek, és ugye a 64 bites XP nem volt túl jó, a Vista meg népszerűtlen, így jókor jött. Most a váltás kevésbé fontos, csak mesterségesen lehet ösztönözni az embereket (DirectX, driver-támogatás megszűnése).
A driverekkel már most is ijesztgetik az embereket, újabb telepítőlemezek programjai már nem kínálják fel a Win7-es drivereket sem, pedig magán a lemezen ott vannak, meg a gyártó honlapján is. Legalábbis laptopoknál így látom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) SRII


SRII
őstag

Remélem a win7 rendszert már le lehet erre cserélni! Ha nem akkor marad a következőig! :U

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#20) hito válasza StLui (#9) üzenetére


hito
nagyúr

Ha tippelnem kéne inkább fizetősre tennék, mert a "főverzió szám" változik. A win8.1 inkább csak egy nagy update-je volt szerintem a 8-nak, azért is lehetett ingyenesen frissíteni. De maga a win8 fizetős volt vastagon, tehát szerintem a 9 is az lesz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21) Dilikutya válasza SRII (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én már az alap Windows 8-ra lecseréltem, és azt sem bántam meg. Kíváncsian várom a tesztverziót.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) SRII válasza Dilikutya (#21) üzenetére


SRII
őstag

remélhetőleg tetszetős lesz, vagy csalódás! :DDD én nem cseréltem win7 -ről eddig mindenre megfelel, 4-5 napig volt 8.1 fent és nem tetszett. :(((

ja azt majd ha szar lesz meg édontalan, akkor majd lesz mire fogni miért is sikeredett ilyen rosszra, meee sietünk és a felhasználóknak akartunk jóóót... :P

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23) satz18


satz18
őstag

Remélem a dpi upscalinget megoldják, mert különben sose jutunk el a mobiltelók felbontásáig a notipiacon.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) zoli03


zoli03
őstag

Hol a kikapcsoló gomb?

(#25) Воланд válasza zoli03 (#24) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Petyyyyy válasza kukulec (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Erősen kétlem. A 9 egy önálló, új rendszer lesz.

Személy szerint bánom, hogy a gyorsabb kiadás érdekében hajlandóak elkekszelni egy új rendszer debütálását. Ha netalán mégsem lesznek benne (ordító) hibák a kezdetekben, akkor is csak egy a fícsörei felétől megfosztott Win lesz. Nem kellene impulzus terméket csinálni belőle.
Kiadják félkészen, használja a nép, kialakulnak az első vélemények, aztán mire megérkezik az összes folt is, addigra már mindegy lesz milyenné válik a rendszer. A "nagy hajót" így is elszalasztják, hisz oda az újdonság előnye. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27) SRII válasza zoli03 (#24) üzenetére


SRII
őstag

eztet má nem lehet kikapcsolni sem! :DD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#28) zoli03 válasza Воланд (#25) üzenetére


zoli03
őstag

Hát csinálhatták volna úgy is, hogy mindig látszik.

(#29) Steve1207


Steve1207
veterán

Nekem iszonyúan tetszik az új tálcakezelés és ezen felül az egész kialakítás. Ugyan WP párti nem vagyok, de komoly lehet ilyen eszközökkel együtt élni. Most tényleg egy komoly koncepciót dobtak össze. Jöjjön csak a tesztverzió és a végleges is!

.

(#30) Воланд válasza zoli03 (#28) üzenetére


Воланд
titán

ha megnyitod a start menut, akkor mindig latszik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) Lacok


Lacok
őstag

"A Microsoft számára láthatóan fontosabb, hogy minél hamarabb lerakjanak az asztalra egy eladásokban várhatóan jól teljesítő Windowst"- úgy gondolom, hogy hamar munka ritkán jó de ne legyen igazam.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) zoli03 válasza Воланд (#30) üzenetére


zoli03
őstag

De h a programokat megnyitom, akkor már nem, vagy ha elkezdek keresni valamit, akkor sem. Bár így biztos jobban néz ki, csak meg kell szokni.

(#33) Tigerclaw válasza Воланд (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy nekik a mostani 30 ezer Ft feletti összeg is jelképes. Én inkább azt várnám, hogy ha valaki megvett már egy windows-t, pl. a 7-est, akár dobozos, akár OEM verzióban, az újabbat tényleg valami upgrade áron kapja, vagyis jóval olcsóbban, mintha újra megvenné OEM verzióban.

Azt sem értem, hogy hogy lehet hogy online frissítve a W7-et olyan 32k huf, ha meg OEM veszem boltban DVD-n, akkor meg 27k.

Az egész termékskála és árazás egy katyvasz már évek óta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) MaUser


MaUser
addikt

Inkább adnának lehetőséget a sok szerencsétlennek, akik win8-ra kényszerítenek gép vásárlásánál. Szomszéd hölgyhöz mehettem át, mert vettek új gépet, win8-cal (hp) ami kapásból frissítette magát win8.1-re.

Az egy dolog, hogy használhatatlan vacak az egész a sok bloatware-től. A vicc, hogy ezek 90%-nak a win7-es verizója egész diszkrét, de itt nekiáll mind felhőbe szinkronizálni kapásból. Mondjuk ez nem az ms hibája, az viszont az, hogy egy 60 éves nőt, aki nagy nehezen megtanulta a win7-et kezelni, mi a rákért szivatnak azzal, hogy minden másutt van és ráadásul az egész kezelés egy merő szerencsétlenség. Felrakja az ember a hp nyomtató driver-t, run-ra nem találja, de az ikon ott van az asztalon, oldalról a dinamikus menü vagy előjön vagy nem, rengeteg dolog nem elérhető a megszokott módon, hiányoznak driverek(!), stb. Talán az idióta, drogtól beszívott design-erek akik kitalálták ezt a "terméket" beszélhettek volna a szerencsétlen felhasználókkal, mielőtt szivatni kezdik őket. Most ott vagyunk, hogy egy értelmiségi kedves hölgy elküldte a francba ezeket, mert tegnap vagy három órát szívott ilyen baromságokon. Mi értelme volt ennek, de tényleg :F Mi a fészkes fenevadakért nem lehetett meghagyni választási lehetőségként a win7-es nézetet? Az egy dolog, hogy úgy néz ki a design mint a gyp-sek kirakósai az általános iskolában, de az még elviselhető talán, de hogy funkcionálisan mindent feltúrnak...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#35) berVi válasza AxBattler (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Azert, hogy a faszlamak ne nyavoghassanak ra, hogy fujwindowsnyoc.

(#36) Duree


Duree
veterán

Vajon mekkora bukta lesz? Kicsit el fogják kapkodni és kapunk egy félkész rendszert.

duree54

(#37) berVi válasza ncc1701 (#13) üzenetére


berVi
senior tag

A seggbol elohuzott kommenteket kerjuk megtartani. Ha tudsz konkretumot, tamaszd ala. A nemtomhany inch alatti eszkozokre mar ingyen van a Windows fel eve, pedig az meg csak nem is upgrade. Az ehsegrol meg annyit, hogy sorozatosan rekordokat dontogetnek a tozsden.

(#38) Goblin12 válasza MaUser (#34) üzenetére


Goblin12
őstag

Honnan a francból tudja az MS hogy éppen egy 18 éves vagy egy 75 éves akárki használja a gépet?Nem szívatás ők elmondták, hogy ami 8 van az egyből fog frissíteni 8.1-re és amúgy is a 8.1 jobb mint a sima 8, ülsz rajta 2 órát végig nézed még telepít és kész.

Remélem ebből is lesz 30€-ért frissítési lehetőség, csak úgy mint 7-ről 8-ra, és akkor ez is meglesz véve. :K

(#39) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

A preview verziókról még nincs információ?

(#40) Воланд válasza tothjozsi96 (#39) üzenetére


Воланд
titán

szeptember 30-an lesz a bejelentes, akkor kiderul egy par dolog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Ha a mobil vonalra is az asztali, elnagyolt, erőforrás-igényes katyvaszt akarják ráerőltetni, akkor egy ideig lesz miért fejleszteni a mobil-gyártóknak, -felhasználóknak is! ;]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#42) sirály12 válasza jani04 (#14) üzenetére


sirály12
őstag

Már akinek marhaság!

És különben is ha nem tetszik nem veszed meg! ;]
Mert ugye nem kényszerít rá fegyverrel senki, hogy megvedd!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43) Polllen válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

Volt ilyen akció a win8-ra váltásnál is. Azt hiszem 10k alatti összeget fizettem a 64-bites full rendszerért.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) Baryka007


Baryka007
őstag

Ezekből ítélve... a Win 7 úgy fog járni mint a Windows XP .... Több mint egy évtizedig az egyetlen normális Windows oprendszer lesz ....

(#45) E.Kaufmann válasza Kotomicuki (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mintha az Android egy olyan nagyon halálra optimalizált rendszer lenne.
Valamit valamiért elve teljesül. Beáldoznak a sebességen, mert úgyis az új hardverek már bírják, viszont cserébe egyre átjárhatóbb valamint könnyebben jöhetnek a dokkolható, ha akarjuk magunkkal vihető rendszerek. Bár kicsit tudathasadást érzek. Mert ugye a felhő miatt nem kell már annyira, hogy egy rendszer/egy eszköz legyen mindenre. Hisz, ha van net akkor minden adatunk megjelenik az összes eszközön. Na majd látjuk, mi lesz ebből.

Baryka007: A Windows 8(.1) is már jól használható rendszer, persze Win7-ről nem érdemes váltani rá. Szerintem sokkal jobban sikerült a Vista-nál, legalább nem lassú és stabil (most tekintsünk el attól, hogy változott egy kicsit a driver modell és szarnak egyes gyártók frissíteni a meghajtóprogramokat) .

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46) jani04 válasza sirály12 (#42) üzenetére


jani04
aktív tag

Figyelj nekem jól műkődik a win 8.1 is és win 7 is jó volt.Igaz én nem warez verziót használok.Csak arra próbáltam rávilágítani,hogy röhejes ami az oprendszerek körül zajlik.Mindenki azt teszi fel ami neki tetszik.Ha kijön a win 9 azt veszem meg.És leszarom a start menüt.Ennyi :R

(#47) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az biztos, hogy én az első 10 között leszek magyarországon, aki felrakja a legelső publikus, akár bétaverziót! Már nagyon várom!

(#48) MaUser válasza Goblin12 (#38) üzenetére


MaUser
addikt

Szerintem itt valamit nagyon félreértesz. A 60 évessel nem arra utaltam, hogy mennyire ért a géphez. Felhasználói szinten teljesen jól elpötyögött a win7-en, jobban mint az okmányirodák nagy részében pl.:) A gond ott van a szívatással, hogy már nincs win7, a régi gépről az oem nem átrakható és az egésznek egy oka van, hogy valaki sokat szívott ms-nél és nyomni kell a win8-at, mert apple meg google is ilyesmit csinál, akkor ők is bégetnek velük együtt. Olyannyira, hogy máig nem került elő kinek engedélyezte és kinek az ötlete volt a win8 irány. Pedig ha siker lenne, már régen tudnánk. Ehelyett tesznek a visszajelzésekre (pedig hánymillió blog kéri azt a nyamvadt aero-t meg start menu-t... és milyen minimális munka lehetne visszarakni...)

Kicsit emlékeztet arra, mikor telefonra csináltunk egy autóipari rendszert és megjött a szintén erősen véreres szemű designer "expert" és vázolta, hogy hogyan kéne kinéznie a proginak. Az egyik negyvenes tapasztalt kolléga végig hümmögött, majd közölte, hogy a tile design nevetséges és ronda, óvodába való, nem kocsihoz. A szagértő ezen vérig sértődött, hogy hát ez most a menő és ebbe az irányba megy az ipar, stb. Kolléga kérte, hogy tegye fel a kezét akinek tetszik, 45-ből ketten jelentkeztek, de ők is mondták, hogy tudnának szebbet. A szagértő meg továbbra is kötötte az ebet a karóhoz, hogy a tile design igenis jó, csak éppen ama egyszerű kérdésre nem tudott választ adni, hogy milyen mintán és milyen statisztikával mértek, hogy erre a következtetésre jutott... Na valami ilyesmi a win8 esete is, elszabták és óvodás gyerekként csak azért sem ismerik el, miközben úgy már a vista is jobban fogyott ilyenkorra, pedig az nem volt kötelező, mint már egy ideje a win8...

Szerk: Csak hogy teljesen világos legyen mi a gond. Pl. én most egy új funkción dolgozom, amihez van számos ötletem. Nem nekiállok kifejleszteni nyakra-főre max. a legközelebbi kollégát megkérdezve, hanem összeszedtem a vevők sokaságát remélhetőleg jól leíró mintát (i.e. kollégák) és beültettem az autóba őket, hogy x szempont alapján véleményezzék a funkciót és persze szubjektíven is kommenteljék. Na most ha 10-ből 8 azt mondta, hogy ez meg az hülyeség a jelen formájában, akkor változtattam és újra teszteltünk. Van amikor visszamentünk az eredetihez, van amikor nem, de ők döntöttek és nem én. Ez ms-nél valahol nagyon elveszett...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#49) stratova válasza Krugszvele (#47) üzenetére


stratova
veterán

De vigyázz mert figyelünk, ha 11. leszel büntit kapsz :DDD

Üdv a Start menünek.
Windows 7-ben az Aero-t kedveltem. Szerintem hasznos, hogy kicsiben látja az ember az adott futó alkalmazás állapotát (nem kell nézetet vagy ablakot váltani). Win 8/8.1 ill. 9 ezt ugye megtartotta?

(#50) Воланд válasza stratova (#49) üzenetére


Воланд
titán

igen, meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.