Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7600 GS


7600 GS
addikt

nyilj meg... :U

(#2) Lauda válasza 7600 GS (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Nem neztem meg, de az amerikai alomrol majd akkor, ha voltal/eltel kint. Amugy az amerikai alom mar nem letezik.

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Én megnéztem, érdekes volt. :)

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A végén a paródia jó volt, amúgy eléggé sarkos és demagóg az egész. Tartom azt, hogy a hitelválságokat főként a felelőtlen hitelkezelés okozza, ami a vezetés (vagy épp a kisember) döntése. A bankok minden feltételt, kitételt, áttételt leírnak a szerződésben, a hitel és kamata maga - adott valután belül - kiszámítható. Hogy mennyire is fontos ez az intézmény, az Széchenyi műveiből is látszik.

(#5) cskamacska válasza 7600 GS (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

És a megoldás az, hogy a bankárokat belökdössük egy feneketlen kútba? ;]

Mondjuk ha már válság: Inside Job
Igaz, ez nincs fent a jútúbon, mint a zeitgeistek. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#6) dabadab


dabadab
titán

Szerintem azon lenne erdemes elgondolkodni, hogy esetleg erdemesebb lenne a vilagrol valo ismereteket nem a youtube-o terjengo hazug propangandamuvekre alapozni :U

DRM is theft

(#7) TheShow

Köszi, hogy belinkelted.
Miután megnéztem, én is elgondolkodtam pár dolgon:
1., akinek volt ideje megcsinálni ezt a videót, annak miért nem volt ideje olvasni a gazdaság működéséről?
2., akinek van ideje megnézni, annak miért nincs ideje utánaolvasni dolgoknak?
3., miért van az, hogy kritika nélkül képesek az emberek benyelni valami butaságot, amit szépen csomagolnak?

(#8) 7600 GS


7600 GS
addikt

Akkor sorban válaszolnék.

Lauda: Nem csak Amerikáról szól, hanem az egész bankrendszerről.
Crystalheart: Ez elméletben jól hangzik, de (szerintem) sajnos nem igy működnek már a dolgok. Hogyha tévednék akkor elnézést érte.
cskamacska: Köszi, ezt a filmet meg fogom nézni, érdekesnek tűnik első blikkre.
dabadab: Mindennek utánna lehet keresni, nem kell mindent egyből elhordani hazugságnak, ami egy picit is gyengithetné Amerika nimbuszát.
TheShow: Mester, oktass minket, mondd el ezeket a dolgokat! :R

Marci

(#9) Crystalheart válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért ne így működnének? Van egy adott hitel, mondjuk 10% kamattal. Ha a vállalkozásom első évben visszahozza a befektetést, akkor a második évben már bőven a kamat fölött termelhet. (Pl. méhészkedés ilyen lehet, ha optimális az év.) Ha azonban azért veszek föl hitelt, mert nincs pénzem TV-re vagy saját lakásra, de én azért csak előbb akarok, akkor magamra vessek! A hitel mellett Széchenyi is úgy érvelt, hogy a befektetésre kerülő, és várhatóan megtérülő költségekre való, ez a legfőbb ok. Pl. az ő esetében a birtokai fejlesztése. Akkor az ősiség törvényének kapcsán (ugyebár a nemesi földbirtok elidegeníthetetlensége) jött föl a hitel kérdése, ott jól látszott, micsoda hátráltató tényező, ha valami - pl. hogy az ősiség miatt nincs fedezet - megakadályozza a felvételét.

De hozhatnám példának Őrbottyán és Veresegyház történetét is: én Bottyánban lakom, a szomszéd város Veres. Őrbottyán azt az utat választotta, hogy nem bocsátkozik adósságokba, így most van valami +100 millió raktáron, ami nem sok, de legalább nem mínusz. Így azonban kb. semmi sem fejlődik. Tíz év alatt, mióta itt vagyok, állami támogatással lett csatorna és egy lapos, szürke tér, és a falu önerejéből kb. a járdát építette meg a főút mellett; de olyan alapvető gondokkal küszködik, hogy pl. az iskola kicsi, elavult, a diákok menekülnek máshova, nincsenek üzletek, nincs kultúra, egyszerűen egy alvófalu az egész. Veresegyház ellenben egészen eladósodott, több (kb. 7) milliárd kölcsönt vett föl az intézmények, a főtér, a külcsín fejlesztésére, lakosonként úgy félmillát, de gondolkodtak is mellette. Ugyanis így a régióban a legfejlettebb és legdekoratívabb településsé vált, az üzletek és vállalkozások a jobb piac (akár szó szerint is, mert heti kétszer van egy irdatlan forgalmú piac) miatt oda települnek elsősorban, így az iparűzési adót is oda fizetik. Veresegyház a jelenlegi kölcsönt a befolyó iparűzési adókból, újabb kölcsönök fölvétele mellett két-három évtized alatt tudja visszafizetni.

Gondolkodni kell és előrelátónak lenni. Szociális kiadásokat sem lehet hitelből fedezni, az olyan, mintha kaját vennék belőle: a vég kezdete. Csak megtérülő befektetésekre szabad, de arra szinte elengedhetetlen, ha nagyobb volumenben gondolkodik az ember - és főleg egy ország.

Persze a bankárok sem angyalok, az üzletpolitikájukra valószínűleg bőven ráhúzhatnánk a fogyasztó tudatos megtévesztését. Ugyanis úgy tukmálják mindenkire a hiteleket, mintha mindenki egy pénzügyi szakember lenne, aki fel tudja mérni, kell-e neki vagy sem. Márpedig az emberek nagyobbik része nem tudja, az "ingyen pénz" lehetősége - amiről a kisfilmben is szó van - igen csábító, a következményekbe pedig nem gondolnak bele.

(#10) Bibby válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Bibby
addikt

A hitel a források időbeli eloszlását segíti. Akinek most sok van és "nem kell", az ad annak akinek még nincs de szüksége van rá.
A megtérülést pedig nem pénzben mérik csak. A hasznosságról hallottál már? Közgazdasági alapfogalom.

Ελευθερια η θανατος

(#11) Crystalheart válasza Bibby (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Viszont a gazdaságban a hasznosságot pénzben mérik. :) (Mit nem abban mérnek? A jólét, a kultúra, az egészség, minden ettől függ.) Mondjuk talán kissé én is sarkosan fogalmaztam. Tehát ha pl. egy szociális beruházás várhatóan megtérül, mondjuk egy fejlesztés hatására drasztikusan csökkenhetnek az egészségügyi kiadások, akkor megérheti. Ha úgy javulhat a turisztika, akkor megérheti hajléktalanszállókat építeni, ésatöbbi.

Egyébiránt az igaz lehet, hogy ez az egyszerű megállapítás, amit te írtál, már nem él manapság. Már nem csak az ad, akinek sok van, hanem az is, akinek csupán joga van adni. A tőke elfogyásával akár fedezet nélkül is szórják a hiteleket. Ez akkor üt vissza, ha túl sokaknak bukik be a hitele, akkor lukadnak a lufik. Ettől függetlenül igaz, hogy a források időbeni elosztását, azaz egy időre való csoportosítását segítik a hitelek. A fenti példámban is, Veresegyház időbeli előnyhöz jutott a térséghez képest, hogy előbb költötte el azt a pénzt is, amit harminc év múlva keresne.

[ Szerkesztve ]

(#12) baluka26 válasza TheShow (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Szia Show, rég láttalak itt a fórumon :B :B
Egyébként egyetértek dabadab-bal, és Veled is. Ezeknek nem szabad hinni, de úgy semminek sem. Meg kell tanulni a gazdaság működését és utána gondolkodni, ezután saját véleményt kialakítani.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) morhange válasza dabadab (#6) üzenetére


morhange
tag

Ez igaz, de akkor mégis hol kéne, mert akárhol keresünk infót, úgy is mindegyik oldal azt ír amit akar. Elolvashatok egy gazdasági szaklapot is de semmi sem tudja garantálni, hogy igaz amit leírnak. Hatalmas tudás kell és folyamatos megfigyelés ahhoz, hogy valaki tudja mi megy pontosan a gazdaságban. Azt szokták mondani, hogy még a legnagyobb guruk sem látják át teljesen és ez csak a gazdaság, hát még a politika meg egyebek területén mi van...

(#14) Bibby válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt írtad:

"Ha azonban azért veszek föl hitelt, mert nincs pénzem TV-re vagy saját lakásra, de én azért csak előbb akarok, akkor magamra vessek!"

A gazdaságban sem csak pénzben mérik a hasznosságot.
Honnan tudod, hogy az egyén, aki vesz egy tévét hitelből, azáltal hogy kielégül, nem lesz produktívabb? És máris a hasznosság kézzel fogható értéket generál.
Csakhogy ehhez fel kell mérni a határokat, amire sok ember nem képes. Túlvállalják magukat. A kereslet meg amit gerjesztenek, magával vonzza azt hogy a hitelpiac élénkül, és megpróbálnak minél többet kiszórni, akár fedezet nélkül is. Ez a lufi pukkadt ki.

Tanuljuk már meg hogy a hitel jó és nélküle bizony sehol nem lennénk. Az hogy rosszul használják, egész más kérdés.

Ελευθερια η θανατος

(#15) Z86


Z86
őstag

A dollár elértéktelenedésével mostanság sokat foglalkoznak, emlékszem is egy grafikonra ami az USA pénzkibocsátását ábrázolta az idő múlásával és a vége kb. úgy festett mint egy Dirac-delta.

(#16) Lauda válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezem majd koszi. ;)

(#17) Crystalheart válasza Bibby (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hááát... Tudod, én ennél puritánabb véleményen vagyok, inkább az azonnali igényekből kell lejjebb adni. Ugyanis a mértéktelen fogyasztás, amit a hitel, hitelkártya stb. lehetősége generál a mohó embereknél, vezet pl. a termékek mesterséges elavulásához és túlzott fogyasztáshoz is, és viszont. De ahogy a normális mérlegelésre, úgy erre sem igazán képesek az emberek.

Az utolsó két mondatoddal természetesen egyetértek, én is ezt papoltam. :)
______________

Azon érdekes helyzeten érdemes szerintem elgondolkodni, hogy míg csomóan mindent hitelből akarnak megoldani, addig hazánkban százezrek munkája és munkájának értéke pazarolódik el, vész a semmibe a munkanélküliség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Doglenek a bankok rendesen.[link]

(#19) D1Rect válasza Lauda (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez vicces.
Csak nehogy az legyen, hogy a végén megveszi egy bank az összes többit. :))

(#20) Lauda válasza D1Rect (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Jah. :D Csak az a baj, hogy amig ezek jol elszorakoznak, addig ha baj van, mindenki szivni fog. Csak gondoljunk vissza a 2008-as valsagukra.

(#21) TheShow válasza 7600 GS (#8) üzenetére

Azt hiszem, hogy kissé eltúloztam a stílust. Késő volt már.

A lényeg, normál hangnemben: semmivel sem mond többet, vagy fed fel többet ez a videó, mint a korábbi társai. Ugyanúgy átsiklik részletek felett, kiragad részleteket az eredeti környezetből, hatásvadász.

Természetesen nem vagyok mester, nem tudok mindent. Ebből kifolyólag nem fogok tételesen megcáfolni mindent. De azért pár példa:
- A Fed nem magánbank, hanem vegyes működtetésű, azaz szövetségi és magán. Az sem igaz, hogy az USA elnökének semmi kontrollja nincs felettük. [Fed-Wikipedia]
- Lehet, hogy J.P. Morgan nem volt szentéletű, de pl. az 1907-es válság megfékezésében nagy szerepet játszott.
- A film által pénzügyi hősnek kikiáltott Andrew Jackson elnöksége alatt, részben a központi bank elleni szabadságharca miatt, elég jelentős válság bontakozott ki az USA-ban 1837-ben.
- Igen, a központi bankok adnak kölcsönt a magánbankoknak, de ez alapvetően drága forrás. Olcsóbb, ha a bankközi piacon (tehát magánbankok egymás között) próbálnak forráshoz jutni, ha szükséges.
- Hitelezéshez kapcsolódóan: pénzmultiplikátor fogalmát érdemes kikeresni.

Még annyit hozzátennék a videóhoz, hogy ha emlékszel, akkor volt egy rész, amikor a "naívszőkefiú főhős" azon lamentál, hogy tulajdonképpen nem is volt szüksége a felvett hitelre. Csak nagyobb lábon akart élni, mint amire lehetősége volt. Persze amikor már egy ideje nem tudta törleszteni a részleteket, jött a bank (szintén szerepel a filmecskében).
Itt sem igazán merül fel a hitelfelvevő felelőssége.

(#22) D1Rect válasza TheShow (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha pontosak az információm a FED 51%-ban van magánkézben. ;)

(#23) TheShow válasza D1Rect (#22) üzenetére

Szóval akkor nem magánbank, hanem vegyes? :)

(#24) dabadab válasza D1Rect (#22) üzenetére


dabadab
titán

Praktikusan a FED allami bank, pont ugy, mint az europai kozponti bankok.

DRM is theft

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, belepörgetés alapján ez eléggé demagóg, de legalább sulykolja azt. fél órát inkább nem szánnék rá.

morhange: forrásanalízist lehet csinálni. meg lehet összehasonlíthatni adatokat. illetve mindig rá lehet keresni, hogy ki áll az adott oldal mögött, és abból kb látszik, hogy melyik érdekcsoporthoz tartozik.

ha nincs rész a weboldalon, hogy mégis ki áll a szervezet mögött, akkor érdemes az egész oldalt nagyon óvatosan kezelni. általában olyankor vagy ferdít, vagy paranoid, vagy a kettő keveréke. egy idő után a nyilvánvaló baromságokat azért lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Crystalheart válasza proci985 (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából az utolsó pár perc miatt éri meg megnézni. :D

(#27) D1Rect válasza TheShow (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudtommal igen.(de én ezt innen nem tudom neked biztosra)

(#24) dabadab: Pff, te még benyalsz ilyeneket?
Én ma megtudtam, hogy a föld tulajdonképpen üreges és egy nap van benne! Google: hollow earth

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007


Dany007
veterán

Azért mondjuk az tényleg meglepő, hogy az összes kiadott hitel mögött valahol tényleg van is fedezet... És most nem csak lakossági hitelezésre gondolok...
Itt euban is szinte az összes országnak irdatlan mennyiségű hitele van...
Nekünk az éves GDP 71%-a, de az olaszoknak, spanyoloknak íreknek még ennél jóval több. Nem is beszélve a Görögökről... De ha mindenki úszik az adósságban akkor hol van a pénz ? :D Mind1 ez már túl magas nekem :)

(#29) Crystalheart válasza Dany007 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kb. minden országnak van adóssága, ez csak úgy lehet, hogy vannak körbetartozások is.

(#30) Dany007 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Dany007
veterán

És akkor honnan a mentőcsomag? Volt szó róla, hogy az EU-s segélyalapot nemtomhány milliárd euróra akarják növelni... De miből ha minden ország úszik az adósságban?
Egy kicsit amúgy szerintem is már túl van spirázva ez az egész bankrendszer... Kölcsön kölcsön hátán a kölcsönt is a kölcsönből fizetjük stb...

Ettől függetlenül persze kölcsönre szükség van. Csak egy kicsit szűkösebb keretet kéne neki szabni.

(#31) Crystalheart válasza Dany007 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem látom át a dolgot, nem vagyok pénzügyi szakember :D, de paraszti ésszel azt gondolom, hogy talán a hitelképes országok képesek némi tőkét kölcsönözni, de kell nekik a biztosíték, mert attól még nekik is fizetniük kell a saját kölcsöneiket, nem tehetik meg, hogy csak úgy kidobják a pénzt az ablakon.

(#32) bullseye


bullseye
addikt

nekem az tetszett a filmben, hogy mennyire tiszteli más szellemi tulajdonát...

egyébként én nagyon értek is a dologhoz, meg nagyon okos is vagyok, de azt hiszem inkább a tőzsdézést kéne valahgy keretek közé szorítani, hogy csak spekulációval ne lehessen felfuttatni vagy bedönteni cégeket, valutákat, országokat...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) dabadab válasza D1Rect (#27) üzenetére


dabadab
titán

Jajj, ezt az ovis szinvonalat muszaj?... :U

Egyebkent nezzuk: az igazgatotanacs het tagjat a Szenatus nevezi ki. A 12 tagu FOMC (ami kb. a magyar Monetaris Tanacs, es mint ilyen, a FED legfontosabb szerve) all a het igazgatotanacsi tagbol (vagyis eleve tobbseguk van) plusz a regionalis FED-fiokok elnokebol (akiknek a kinevezesevel kapcsolatban az igazgatotanacsnak vetojoga van).

Szerintem ez igy ranezesre kimeriti azt, hogy gyakorlatilag allami kontroll alatt van, de ha te jobban tudod, ne titkold.

Dany007: nem az orszagoknak, hanem a kormanyoknak vannak tartozasai, joreszt pont sajat polgaraikkal es cegeikkel szemben, akiknek meg tipikusan megtakaritasaik vannak

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) TheShow válasza D1Rect (#27) üzenetére

Ha elolvasod a hozzászólásom, akkor láthatod, hogy eleve ezt írtam: a Fed vegyes tulajdonú bank.
Dabadab pedig leírta, hogy attól még az állam irányít, azt is, hogy ezt milyen jogosultságokon keresztül érvényesíti..

(#35) Eastman


Eastman
őstag

1992.

"A Foreclosure of a Dream a gazdasági és politikai változásoknak való kiszolgáltatottságot tárgyalja. A dal témáját Dave Ellefson szüleinek esete inspirálta, akik a Reagan-kormányzat idején veszítették el munkahelyüket. A dalban szerepel George H. W. Bush akkori alelnök és elnökjelölt híres 1988-as kampánybeszédének részlete („Read my lips”), ami a politikusi hazugság szinonímája lett az Egyesült Államokban.
(...)
A politikus témájú Foreclosure of a Dream videoklipjének amerikai premierjét szándékosan az 1992 novemberi elnökválasztásra időzítették."
Forrás.

...hogy a címre utaljak.

Úgy érzem, hogy az elmúlt 20-25 év és a következő kb. 30 év az Amerikai Egybesült Álmok utolsó pár villanása volt és lesz aztán kiírják, hogy élt 200 évet. Ami valljuk be, nem sok egy nemzet történetében.

Persze ne így legyen! Ott is emberek élnek. Kívánom, hogy éljenek boldogan! ...és lehetőleg ne hazugságban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) dabadab válasza Eastman (#35) üzenetére


dabadab
titán

A politikusok mindenhol hazudnak, leginkabb azert, mert erre hatalmas tarsadalmi igeny van. Ez erdemben nem befolyasolja az "amerikai almot", ami persze amugy is sokkal inkabb csak propaganda volt, nem maga a valosag.

DRM is theft

(#37) Eastman válasza dabadab (#36) üzenetére


Eastman
őstag

+ 1

...csak annyi, hogy a probléma nem új keletű. A címben olvasható fogalom szerintem csak a fejekben létezik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) dabadab válasza Eastman (#37) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az almok eleve csak a fejekben szoktak letezni :), de minden kozossegnek szuksege van valami idealkepre, ami meghatarozza a kozosseg ertekeit, tavlati celjait. Az USA eseteben ez az amerikai alom volt, vagyis a vallalkozokedv, a munka, az anyagi gyarapodas es a tarsadalmi mobilitas nagyraertekelese ("cipopucolobol milliomos").

DRM is theft

(#39) Eastman válasza dabadab (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Én - sajnos - a TV-n nőttem fel. Az ömeriken drímzből nekem a lobogó, kutya-gyerek, kertvárosi élet fehér léckerítéssel, szott nagy kocsibejáró, autó minden családtagnak, Disneyland, baseball és horgászás a gyerekkel kombó jött át. ...persze kiegészítve az általad leírtakkal. Hősünk is valahol ezt a kényelmet félti. (Igaz, hogy az ő esetében csak kutyára redukálva, de érjük be most ennyivel, válság van.) Ha mindez hiteleken és a munka & fizetőképességen alapul, akkor ezt már kb. hétéves koromban láttam, hogy ingatag. (a TV-ből) Mindig azon csodálkoztam, hogy ők hogyan hiszik el ezt az egészet. Komolyan csodálom őket ezért. Sokat mondogatjuk, hogy kék az alma és tényeg kék lesz. Aztán ha még is piros akkor ßop@'s van.

Kíváncsi lennék a Grét Hangerien Drímzre is... Attól félek, hogy ez mára már nagyon hasonló a fent említetthez.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) D1Rect válasza dabadab (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Most miért?
Az üreges föld elmélet teljesen megalapozott!
Sokáig azt hitték lapos a föld, majd rájöttek, hogy tévedtek, ebből következik, hogy most majd rájönnek, hogy üreges. :DDD

Megnézem alaposan, hogy miként is működik a FED.
Volt szerencsém közelről látni, hogy mi folyik idehaza "politika" címen, valahogy nem bízom abban, hogy odakint jobb(már csak a kétpártrendszer miatt sem).

(#36) dabadab: "A politikusok mindenhol hazudnak, leginkabb azert, mert erre hatalmas tarsadalmi igeny van."
Ezt viszont egészen biztosan tudom cáfolni.
Én nem ismerek egyetlen embert sem aki szereti, ha hazudnak neki a megválasztott vezetők.
Te ismersz ilyet?

(#41) hoffman_ válasza D1Rect (#40) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Te ismersz ilyet?

Az ország 2/3-a :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42) D1Rect válasza hoffman_ (#41) üzenetére


D1Rect
félisten

Én eddig nem találkoztam egyetlen emberrel sem, aki szereti, ha hazudnak neki a vezetők.
Te láttál ilyet?
Én még csak "hallottam, hogy van ilyen".

(#43) Bibby válasza D1Rect (#40) üzenetére


Bibby
addikt

Olyat viszont gondolom ismersz, aki azt akarja hogy 100 forint legyen a benzin, hogy a bére évente duplázódjon, és persze Hawaii magyar kézbe kerüljön.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#44) Dany007 válasza D1Rect (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Nem ide tartozik de mostmár lassan én is azt szeretném ha hazudnának :D

Annyi fost olvasni a hírek között azt esti híradóban is csak a szart nyomatják az emberre....
Csődközelben Mo, meg Közel a bóvli kategória, meg mindjárt leminősítenek, meg nagyon rosszul állunk és sok hasonló főcímet lehet olvasni / hallani.
Lassan már az életkedvem is elmegy, annyira nyomatják ezt a negatív hangulatot...

(#45) dabadab válasza D1Rect (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Én nem ismerek egyetlen embert sem aki szereti, ha hazudnak neki a megválasztott vezetők."

Legalabbis ezt mondjak. Mindenki azt mondja, hogy nem szereti a hazugasokat, csak az igazat, a szintiszta igazat. Persze. Aztan ha azt mondjak neki, hogy budos a szaja, akkor megis megsertodik.
A politikaban is igy van: azt akarjak hallani, hogy minden rendben lesz, szep lesz, jo lesz. Ahelyett, hogy kirohognek azokat a politikusokat, akik azt igerik, hogy a koltsegvetes beveteleit csokkentik, a kiadasait novelik, a deficitjet meg megszuntetik (mert azt azert egy elsos is ki tudja szamolni, hogy ez igy nem megy), inkabb megvalasztjak oket.
A politikai hazugsagokat altalaban kb. annyira konnyu leleplezni, mint a kakaotocsa kozepen, kezeben bogrevel alldogalo haromevest, aki azt allitja, hogy nem o ontotte ki, aztan valahogy megis elhiszik oket az emberek, nagyon durvan az arcukba kell nyomni a hazugsag tenyet ahhoz, hogy atjusson a "nemakaromlatni"-szuron.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) D1Rect válasza Bibby (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, ilyet sem ismerek. :N
Olyannal szoktam találkozni, hogy "Vissza a trianoni területeket!!!négy!!!".
Persze arra a bonyolult kérdésre, hogy "Mégis hogyan?" már nem tud válaszolni.

(#44) Dany007: Kérem kapcsolja ki, menjen ki az utcára, nézzen szét.

(#45) dabadab:
A "büdös a szád" az egy durva kritika, amivel bántod a másikat, persze, hogy megsértődik.
Én inkább a "Kérsz egy rágót?" kérdést használom ilyen esetben, nem bántó és kap egy rágót.
Mindenki boldog. (L)

Az "elvárt hazugságról":
Sajnos ez lesz abból, ha az emberek 4+ órát ülnek egy képernyő előtt amire ráfogják, hogy "tájékoztat és hozza a híreket".
Aztán ott lehet egymásnak szögegyenesen ellentmondó "híreket" tálalni, hogy 1bites csak odáig jusson, hogy "hát ez nekem bonyolult, nem tudom ki hazudik...hazudik az összes".

Aztán választásokkor csillogós celofánba csomagolják a sz@r és aki a nagyobb média tam-tamot tudja verni, meg nagyobb masnit teszi rá, attól az oldaltól fogják kibontani a "csomagot".
Aztán mindig meglepődnek, hogy "jééé, ebben sz@r van". :U

(#47) baluka26 válasza D1Rect (#46) üzenetére


baluka26
veterán

Egyszerű példa:
Szeretnéd azt hallani választásoknál, hogy nőni fog a jövedéki adó, nőni fog az ÁFA, nőnek az energiaárak, megszorítások lesznek a válság miatt, vagy azt, hogy ÁFA csökkentés, növeljük a támogatásokat, jólét lesz?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) Dany007 válasza D1Rect (#46) üzenetére


Dany007
veterán

De ott is ez megy csak nem ilyen közvetlen módon...
Mindenki magába van roskadva... Szomorú életunt arckifejezéssel. Néz maga elé.... Látszik, amint azon agyal vajon megvegye-e azt a Rama margarint, vagy inkább válassza az 50 forinttal olcsóbb Tescosat.
Mosolygós embert 15-18 éves kor fölött én még nem láttam az utcákon :D Sajnos.
Na, hagyom az offot.

(#49) dabadab válasza D1Rect (#46) üzenetére


dabadab
titán

"A "büdös a szád" az egy durva kritika"

Nem, ez egy teny a leheto legegyszerubb formaban megfogalmazva.
Egyebkent itt is vagyunk a problemanal: az emberi psziche ugy mukodik, hogy bizonyos dolgokat kormeszakadtaig ved (pl. a pozitiv enkepet) es barmit, ami ennek ellentmond, megprobal valahogy semlegesiteni. Ezen nem azert sertodnek meg, mert durva kritika (mert nem az), hanem azert, mert nem kompatibilis az enkepukkel, ennel fogva el kell valahogy hessegetni. Marpedig ha a valosag vs enkep meccs szinte fix kettes, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy az embereknek igenyuk van a hazugsagokra.

DRM is theft

(#50) D1Rect válasza baluka26 (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyiket se.

Én ezt szeretném hallani:
- növeljük az alkohol és a dohánytermékek jövedéki adóját, mert ezek fogyasztása jelentős többletköltséget jelent az egészségbiztosításnak
- csökkentjük a 12(pl.) főtől kevesebb dolgozót foglalkoztató cégek, vállalkozók közterheit, hogy a hazai kis-közép vállalkozásokat előnybe hozzuk a multikkal szemben
- felszámoljuk a hosszútávú munkanélküli megélhetési lehetőségeket, mert az bűnözés melegágya
- megszüntetjük az iskolakötelezettséget, hogy azok a diákok akik gátolják a többiek tanulását eltávolíthatóak legyenek
- a főiskolák/egyetemektől elvesszük a "büfészakok" állami támogatását mert használhatatlan képzést nyújt, aki "hülyeséget" akar tanulni az fizesse ki zsebből
- egyszerűsítjük az adórendszert, hogy átlátható legyen mindenki számára
- csökkentjük a parlamentbe kerülési küszöböt 1%-ra vagy 0,5%-ra a tényleges demokráciáért, mert kettőből választani nem demokrácia
- stb. stb. stb. ezek most csak így hirtelen jöttek

De amit leginkább hallani szeretnék:
- megszüntetjük a megélhetési politizálást, aki nem ténylegesen az adófizetőkért van és az ő életüket segíti annak nincs keresnivalója a "vezetésben"

(#49) dabadab: Nem, a "büdös" egy szubjektív fogalom, nem tény.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.