Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) sicli válasza #20749568 (#100) üzenetére


sicli
tag

Hiszen elfogadom az érveket, és kezelem azt, hogy feltételezés-e, avagy személyes kitalált vélemény, vagy tények-e azok!

Ne aggódj, én nem fogok megsértődni, ha neked van igazad!:)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#104) galaxys80 válasza sicli (#103) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyszer tényleg szívesen leülnék néhány emberrel beszélgetni egy sör mellett, hogy tulajdonképpen mi vezérli mikor ilyen módon viselkedik egy fórumon.
Mi az okozója, hogy egy ember beteges módon utál vagy éppen imád egy márkát.
Biztosan valami mélyen leledző lelki okai vannak. Az mindenesetre egészen biztos, hogy nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#105) sicli válasza galaxys80 (#104) üzenetére


sicli
tag

Megspórolom az idődet és a sört!

Unalmas az életük és valamihez fanatikusan ragaszkodni kell! Én is ragaszkodom a telefonomhoz, a mai világban ezzel dolgozom, de nem a márkához, hanem, hogy elérhető legyek!

Akik nem is használják, mint telefont, mert egész nap a facebook és a viber, meg az ilyen marhaságok, hogy amikor egy plázában sétálva be kell borítanom a kirakatba, mert lefelé néz és vigyorog a telefonjára, mint degenerált, az engem hátráltat! Komolyan elgondoltam, hogy veszek egy jelzavarót és a zsebembe teszem, szivatom vele ezeket!:)

Ők egyébként a modern kor betegei, majd az "okos" pszichológusok pár év alatt kitalálnak neki egy jó nevet is és azontúl mentális zavarral kezelni fogják Őket!

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#106) Csapoati válasza Touch-ko (#97) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Teljesen lényegtelen, hogy milyen a cég (Amerikában ilyen a szabadalmi rendszer), ha valaki nem fizet, jön a per. Akkor is, ha nem tudott a szabadalomról, és többi gyártónak is. S még egyszer mondom, az Apple sértett védekezése annak fényében vicces, hogy mennyi pénzt toltak ki offshore helyekre (ezzel ugye nem adózva...).

A cicaharc pedig kimondottan szórakoztató eddig, ha továbbra is etetitek a trollokat, akkor megvan az egész napos szórakozásom a topik olvasásával. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#107) galaxys80 válasza sicli (#105) üzenetére


galaxys80
veterán

Azért azt remélem észrevetted, hogy a korábban említett kategóriába nálam te is beletartozol. :U

(#108) sicli válasza galaxys80 (#107) üzenetére


sicli
tag

Nem barátkozni akartam!:)

Ha pedig az utálatot láttad meg a káröröm helyett, akkor Te is félreértettél!:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#109) GALARDO válasza Cyberpunk (#79) üzenetére


GALARDO
addikt

Én imádom, mondjuk a cikk szerint a HTC is sorrakerülhet, na ott majd mit fog mondani?

;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#110) galaxys80 válasza sicli (#108) üzenetére


galaxys80
veterán

Az én értékrendemben a káröröm még az utálatnál is sokkal rosszabb, de ez már a te magánügyed.

(#111) sicli válasza galaxys80 (#110) üzenetére


sicli
tag

Pontosan!:) Ha csak egy fajta értékrend létezne, akkor felborulna az egyensúly és nem lenne mihez viszonyítani ki-ki szerint jót, vagy rosszat!:)

Világ életemben egy rohadék voltam, mert a puhányok elbuknak!:) Lehet nincs igazam, de nekem ezzel a mentalitással összejönnek a dolgaim. Ez van!:) Csak a filmekben nyernek a jók!:)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#112) Cyberpunk válasza sicli (#98) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyilván minden gyártó a sajátját emeli az egekbe. Furcsa is lenne, ha mondjuk elkezdené magasztalni mondjuk a Samsungot nem de bàr?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#113) sicli válasza Cyberpunk (#112) üzenetére


sicli
tag

Jajj, nem értesz!:) Ezzel semmi baj nincsen, de az Apple nem csak az egekbe emeli! Hagyjuk, felesleges!:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#117) henrik1 válasza sicli (#105) üzenetére


henrik1
tag

te ahhoz ragaszkodsz, hogy mindenképpen valami rosszat mondj egy vállalatról, és/vagy annak termékeiről.
szerintem ez rendkívül szánalmas dolog.

és itt nem az a baj, h vki szidja az Apple-t, de te, és néhány sorstársad már egyfajta hobbiként tekintetek erre a tevékenységre.

meg az is vicces, h valamiféle rohadéknak tartod magad, aki sátáni kacajjal lép bele mások lelkivilágába, de valójában csak magadból csinálsz hülyét. persze ez is lehet életcél.

[ Szerkesztve ]

(#118) galaxys80 válasza sicli (#111) üzenetére


galaxys80
veterán

Majd az élet eldönti nálad is, hogy kifizetődő-e ez a fajta mentalitás.

[ Szerkesztve ]

(#119) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Édes istenem. Ti ezt nem birjatok megunni. A Lenovo s90 topik után most erőt kell gyujtenem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#120) sicli válasza henrik1 (#117) üzenetére


sicli
tag

Hjajj, ne mááár:) Be foglak titeket íratni a saját költségemen egy szövegértés tanfolyamra! Nem csak rosszat írtam róla! Felhasználójukként engedtessék meg nekem, hogy felháborodjak a brutális hibáikon, amikhez nem szoktam hozzá! Ahhoz pedig pláne nem, hogy nem értenek annak a kijavításához!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#121) sicli válasza galaxys80 (#118) üzenetére


sicli
tag

Az élet már eldöntötte!:) Én nem vagyok ilyen misztikus beállítottságú őrült, aki a sorsra bízza magát, mint az ókorban a keresztények, ahol kínjukban istentől várták a csodát!:) Ez már nem az a téma...

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#122) Touch-ko válasza Csapoati (#106) üzenetére


Touch-ko
őstag

A szabadalmi rendszer US-ben `nem tokeletes` -es akkor meg szepen fogalmaztam. Ezt mar anno Cook is megmondta.
Meglatjuk mi lesz az itelet reappeal eseteben.

Amugy adoztak, csak nem abban az orszagban. Erdekesseg, hogy pont ok a legnagyobb adofizetok US-ben.

Nem hivnam cicaharcnak a szemelyeskedest. Raadasul amikor hozza sem szoltam (direkt, mert legutoljara ennel meg durvabbakat irt)

(#123) sicli válasza alkatraz3000 (#119) üzenetére


sicli
tag

Ahol tacskó megjelenik, ott vitát provokál:)))

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#124) sicli válasza Touch-ko (#122) üzenetére


sicli
tag

Ja, mert Cook megmondta:DDDDDDDDDDDD

Kedves 10 éve Apple szakértő Úr! Az adó és a szabadalom megfizetése külön dolog.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#125) Cyberpunk válasza henrik1 (#117) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Minden egyes Apple topicban ez megy. Meglátják a hírt és egyből jönnek. Sajnos nem csak almás topicokban ha nem képesek flamewar-t kirobbantani máshol is, aminek semmi köze nincs az adott gyártóhoz. Szerintem ez már komoly feltűnési viszketegség vagy nevezzük aminek akarjuk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#126) galaxys80 válasza sicli (#121) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne legyen igazam, de szerintem te még nagyon csúnya pofonokat fogsz kapni az élettől.
De részemről téma lezárva. Teljesen más világban élünk mi ketten.

(#127) sicli válasza galaxys80 (#126) üzenetére


sicli
tag

Köszönöm az aggódást, de megnyugtatlak, nem lesz igazad!:) Én alakítom:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#128) koxx


koxx
MODERÁTOR

Touch-ko és sicli, ha nem ignoráljátok egymást a továbbiakban és ezt itt folytatjátok akkor hosszabb pihenőt kaptok! Ne kelljen még egyszer visszajönni takarítani.

(#136) f_you válasza MaUser (#38) üzenetére


f_you
tag

Most komolyan, te vetted a fáradtságot és megnézted őket? Ha igen, akkor magyarázd már el nekem, hogy szerinted miért jogos egy ilyen (az ábrákat itt láthatod) szabadalom után jogdíjat követelni?

szerk.: Ez nem hogy levédetni nem szabadott volna engedni, hanem még egy büdös nagy pofont is megérdemelt volna az illető, hogy megpróbálkozik ezzel (főleg 2006-ban)...

[ Szerkesztve ]

(#137) Lirion válasza f_you (#136) üzenetére


Lirion
addikt

Azt gondolom, hogy nem a te hatásköröd eldönteni, hogy jogos-e az igény. Másfelől pedig akkor is ilyen nagy arcod lenne, ha te találtad volna ki ezt a módszert, amit használva egy cég évi 60 milliárd dolláros profitot termel?

Nem mondom, hogy tökéletes ez a szabadalmi rendszer, de az se normális, hogy egyes cégek lenyúlják mások ötleteit, megoldásait. Egyébként ez még mindig értelmesebb szabadalom, mint az Apple felé design szabadalmak, amivel a samsungot perelte...

(#138) f_you válasza Lirion (#137) üzenetére


f_you
tag

"találtad volna ki ezt a módszert, amit használva egy cég évi 60 milliárd dolláros profitot termel"

Hát de pont ez az. Ha elolvasod mit tartalmaz az a szabadalom, rájössz, hogy lófaszt nem találtak fel.

(#139) sicli válasza f_you (#138) üzenetére


sicli
tag

Most nem azért, de, ha a bíróság megítéli, hogy az Apple ellopta az ötletet, úgy hogy nem az olcsó ügyvédek próbálták ezt cáfolni a nevükben, akkor csak lehet ott egy Apple által ellopott fejlesztés!:)

Ez csak 1, amiről tudunk, az iPhone 70%-a lopott ötletből épült, ám ez nem jelenti azt, hogy gond lenne a készülékkel! Jó telefon, de, mivel a szoftverben is sok az általuk innovációnak nevezett, ámde mástól ellopott fejlesztés, ezért nem lesz sosem jó az iOS, mint ahogyan a 8 is az eddigi legrosszabb szoftverük, az adott korban nézve persze!

Mindenki ott lop ötleteket, ahol csak tud, az Apple sem egy különleges, innovatív cég, tök átlagos ilyen téren, semmi egyedi nincsen benne, csak a birkák torkán lenyomják a marketinget, ennyi!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#140) Cyberpunk válasza sicli (#139) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na sorold fel mi az a 70% lopott ötlet! Ha állítasz valamit illik alá is támasztani valamivel! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#141) sicli válasza Cyberpunk (#140) üzenetére


sicli
tag

Bármi, belőlük kiindulva:) Erről sem tudott senki, amíg ki nem derült:) Papíron Vida Ildikó sem lopott:) Épp ilyen!

Nem megyek bele ilyen bizonyítós játékba, csak a filmekben szórakoznak ezekkel!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#142) f_you válasza sicli (#139) üzenetére


f_you
tag

"Most nem azért, de, ha a bíróság megítéli, hogy az Apple ellopta az ötletet, úgy hogy nem az olcsó ügyvédek próbálták ezt cáfolni a nevükben, akkor csak lehet ott egy Apple által ellopott fejlesztés!"

A helyzet az, hogy ez nem így működik. A szabadalom nem tartalmaz semmi konkrét technológiát, fejlesztést, csak egy nagy vonalakban leírt módot ahogy egy online bolt működik. Természetesen ez alapján az Apple xsérti ezt a szabadalmat, de ugyan így sérti az Play Store stb.
Nagyon sarkítva olyan, mintha lenne egy szabadalmam ami így szólna: "Egy jármű ami rendelkezik emberek elhelyezésére szolgáló térrel. Az emberek ebbe a térbe egy interface-en keresztül (pl. ajtó) jutnak be, stb.".
Majd ezután beperelném az összes autógyártót, mert sértik a szabadalmam.
Nem véletlen, hogy most már nem lehet elfogadtatni ilyen tágan határozott szabadalmakat.

Ha mást nem, ezt mindenképpen olvasd el. Egy fotós levédette azt, hogy sporteseményeken fotózza a résztvevőket, majd a fotókat felteszi az oldalára kategorizálva, rajtszám szerint, így mindenki megtalálhatja a maga képét. Ennyi, csak maga az "ötlet" semmi más. A szóban forgó szabadalom is kb ilyen szintű.

(#143) sicli válasza f_you (#142) üzenetére


sicli
tag

Én elhiszem és nem posztom belefolyni a részletekbe, csak örülni, az Apple-t is lehet pofozni.

Apropó, ebben a pillanatban ment valamelyik csatornán egy technikai műsor, pont az iPhone-t hozták fel példának, hogy semmi forradalmi nincsen benne. A mikrochipet a katonaság, a kézzel érintő képernyőt a CIA találta fel és még sorolták a sok sok dolgot, amire az Apple veri a mellét.

Én csak ennyit mondtam korábban is, hogy a valódi találmányok nélkül okostelefon sem lenne, és így tovább!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#144) f_you válasza sicli (#143) üzenetére


f_you
tag

Lehet örülni, csak sajnos ez - bármelyik cég is szenvedi el - szomorú, hogy megtörténhet.
Amúgy ne igyál előre a medve bőrére mert természetesen ez nem a végleges ítélet. Valami felsőbb bíróság ezt az ügyet úgy is kihajítja az ablakon, pont az előbb linkeltek miatt.

(#145) sicli válasza f_you (#144) üzenetére


sicli
tag

Óóó, nekem mindegy melyik céggel mi történik. Itt sem annak örülök, hogy valakinek rossz, bár ez esetben van ott pénz és mindegy nekik! Igazából kicsit törik az a szarv, ennyi, ami tetszik! Én is iPhone-t használok, ez nem jelent semmit.

Igazából a bizonyítékokat a fellebbezéshez nem mi mezei emberek fogjuk összeszedni, ami linkre hivatkozol, kár belefolyni!:)

Mire gondolsz, hogy szomorú, hogy megtörténhet? A lopásra, vagy a perre? Továbbá nem tudjuk megítélni, hogy mi is történt. A bíróság megtette, ennek részleteibe nem látunk bele.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#146) Cyberpunk válasza sicli (#141) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valahogy ezt vártam tőled. Nem baj, nem várom el!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.