Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

"a Smartflash nem gyárt eszközöket, nincsenek munkatársai, nem teremt munkahelyeket, nincs jelen Amerikában és olyan szabadalmakért kíván jogdíjakat beszedni, amelyeket az Apple talált fel"

Na, akkor más is trollkodik a szabadalmakkal?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Polllen válasza Csapoati (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Visszanyalt a fagyi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Úgyis sok a profitjuk mostanában, rájukfért. ;]
Ez remélhetőleg lecke lesz nekik, mert máskor ők is ezt csinálják.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#4) bagkri01


bagkri01
őstag

Készítem a popcorn-t.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#5) Wildpath válasza bagkri01 (#4) üzenetére


Wildpath
tag

a vajas már a micróban pattog

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#6) mekka_kola


mekka_kola
tag

Mélyen, ja, kac-kac, nekik ez aprópénz. Viszont ezt a Smartshit szart feloszlatnám a 'csába, mint minden ilyen féreg céget. Értem én, hogy ha én találok fel valamit, akkor blablabla, sz*r duma, a középkorban még biztosan szerettük, de haladni kéne a korall.

(#7) Csapoati válasza mekka_kola (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ahogy mondod! :DDD

Egyébként tényleg le a szabadalmi trollokkal (de mindegyikkel)!

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) #65675776 válasza mekka_kola (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor a két fő szabadalmi trollt (RAMBUS és Apple) is feloszlatnád gondolom.

(#9) f_you


f_you
tag

Nem mondom, hogy nem húzódott mosolyra egy pillanatig a szám, de ez akkor is undorító dolog, bárki is csinálja.
Érdemes megnézni milyen szabadalmakkal bír ez a cég; akinek van kedve és ideje, olvasson bele egy-kettőbe. Undorítóan tág megfogalmazások, semmi konkrétum. Ezeknek a szabadalmi trolloknak kijárna a tarkólövés. Na jó az nem, de simán leültetném őket egy pár évre.

Mellesleg az egész amerikai szabadalmi rendszer egy nagy fos. Normális helyen ilyet nem lehetne elfogadtatni.

(#10) Anfänger


Anfänger
őstag

Szép "kis" összeg. :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#11) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Háháháháháháháháháháhá!!!! :))

Amikor a "szabadalmi troll" fagyi visszanyal. :P

Samsung Galaxy A54

(#12) Freiherr


Freiherr
őstag

A hívők majd ezt is kimagyarázzák,oszt jónapot.

XXX

(#13) Graphics válasza #65675776 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos!
:C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) gerii


gerii
addikt

Ejnye-ejnye.

(#15) Halkow.


Halkow.
senior tag

Pióca cég aki a nagy testvért akarja lehúzni 143milliárd Ft-al...

( #10 ) Anfänger: 7150000*30perces éjjel pillangókra elég lenne 20k/nő vel számolva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) GSPLR


GSPLR
senior tag

Ez kellemetlen ;]

Huawei

(#17) hdanit610


hdanit610
aktív tag

"A szabadalmak másolásvédelmi és adatkezelési technológiákra vonatkoznak. Az Apple szerint maximum 4,5 milliót érnének, ugyanakkor lopásról már csak azért sem lehet szerintük beszélni, mert a szabadalmak már érvénytelenek, a Smartflash pedig túl sokat várt a perrel, és túl sokat követel." forrás index.hu

Ez a kattintásvadász és trollkaja cikk ezt a részt nem másolta be. Persze, fizessenek, ha tényleg használják, de azért ennyi túlzás.

(#18) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Nekem az ilyen hírekről mindig a lekerekített sarkok jutnak eszembe...

Romanes eunt domus

(#19) adamssss válasza mekka_kola (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Ha korallokkal kell haladni... [link] :) :R

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21) sutyesz96 válasza adamssss (#19) üzenetére


sutyesz96
őstag

:D

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#22) azopi74 válasza Tomi_Ohl (#3) üzenetére


azopi74
addikt

Majd jól felvásárolják a Smartflash-t, és onnantól majd ők húzhatják le a Google -t, Samsungot és többieket... :)

(#23) azopi74 válasza FіkuszKukіsz (#18) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem meg a lesarkított kerekek :)

(#24) munnergep


munnergep
senior tag

"Nem csak az Apple-nek gyűlik meg a baja a kis texasi céggel. A következő felvonás a Samsung ellen várható, de a Google-t és az Amazont is beperelte a Smarthflash szabadalomsértés miatt."
forrás: index.hu

Hatereknek: höhöhö...

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#25) Weeman1


Weeman1
veterán

Majd ráterheli az Apple a vevőkre. :)

Xiaomi 11T Pro

(#26) mizu


mizu
aktív tag

Jó sok pénz. Ez azt jelenti hogy drágulnak az almás termékek és nem 200 lesz egy ájfón, hanem 300ezer?

▫️ PH! FAN ▫️

(#27) Csapoati válasza mizu (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha egy az egyben leosztanánk csak az iPhone-okra (kihagyva a tableteket, Macbookokat stb.), akkor az éves eladott mennyiséggel számolva darabonként 3 dollárral drágulnának...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) mizu válasza Csapoati (#27) üzenetére


mizu
aktív tag

Akkor kiheverik. :)

▫️ PH! FAN ▫️

(#29) dreamdancer válasza mizu (#26) üzenetére


dreamdancer
őstag

Kemény két dollár per iOS-készülék, 2014-es eladásokból, ess neki újra a mateknak! :)

Amúgy meg szabadalomtrollok végső soron mindenkinek ártanak, nekünk, fogyasztóknak is.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) mizu válasza dreamdancer (#29) üzenetére


mizu
aktív tag

Eszembe sem jutott számolgatni! Gúnynak szántam! ;]

▫️ PH! FAN ▫️

(#31) Lirion válasza hdanit610 (#17) üzenetére


Lirion
addikt

Az eredeti cikkből (ami nem az indexes változat) az is kiderül, hogy az eladott termékek után lett kiszámolva a követelt kártérítési összeg, beleértve az összes ipodot, macet és ipadet is. Mindent, amiről az itunes elérhető. Ha hivatalosan, szerződéssel licencelnének, akkor is fizethetnének egy éves eladás után kb. ennyit...

Amúgy szerinted az apple 2.19 milliárd dolláros kártérítési igénye a 37 millió eladott samsung termék után nem volt túlzás? Az termékenként 35-40 dollár, ez meg termékenként kb $2...

(#32) Fejvadi válasza Freiherr (#12) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Először megmagyarázzák ahogy mondod, aztán meg lelkesen meg is fizetik. :)
Nem is az Apple lenne, ha nem így fejezne be egy mondatot. "az Apple talált fel"

(#33) #65675776 válasza Fejvadi (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha minden jól megy megéljük, hogy beperlik az oroszokat a szamovár miatt.

(#34) Sub-ZeRo válasza Tomi_Ohl (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bolond a saját hibájából sem tanul...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35) Fejvadi válasza #65675776 (#33) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Már azon sem lepődnék meg. :)

(#36) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Kivancsi vagyok mi lesz a vege.. Viszont durva, hogy a tobbieket is perelni fogja.
Amugy erdekes egy ceg..

(#37) Polllen válasza Touch-ko (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dehogy érdekes, hiszen csak védik a szellemi termékeiket. Pont mint más. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) MaUser


MaUser
addikt

Akik itt szabadalmi troll-t kiáltanak legalább vehetnék a fáradtságot, hogy megnézzék a cég honlapján a szabadalmaikat. Nos Sándorunk a saját szabadalmai után kéri a pénzt, amit Apple és társai felhasználtak. Talán még emlékeztek arra a feltalálóra akinek az irányítósávos focicsukáját nyúlta le az Adidas és a Nike. Itthon alig kapott valami kártérítést. Szóval nincs itt semmi látnivaló, egy normális helyen biza ilyenkor a cég bevételével arányosan megy a bünti...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) fornettisuti


fornettisuti
veterán

aprópénz

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#40) doooo válasza MaUser (#38) üzenetére


doooo
veterán

Az a cipős ügy tényleg kész kib@szás volt szegény feltalálónak.. :O
Mellesleg meg egyáltalán nem sajnálom az almásokat, mert ez nekik úgyis aprópénz.. meg ha fellebbeznek, meg ilyenek (meg veszik a bíróságot ;] ) a végén ki sem kell fizetniük..

(#41) Anfänger válasza Halkow. (#15) üzenetére


Anfänger
őstag

De csak gumival. :D :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#42) Touch-ko válasza Polllen (#37) üzenetére


Touch-ko
őstag

Pont azert.

(#43) ROBOTER válasza #65675776 (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szégyen, hogy moderátor vagy ezen a portálon.

(#44) Csapoati válasza Touch-ko (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Xiaomis hasonló ügynél még nem ez volt a véleményed. :) Amúgy az lesz, hogy a többiek is fizetnek szépen. A szabadalmi harcok ilyenek.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#45) Mooka-Miki válasza bagkri01 (#4) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Én egyszer egy ilyen beírásért kaptam itt egy warn-t, pedig aki ismer tudja, hogy sosem flame-elek. Vigyázz nehogy te is rossz passzban találd modi bácsit! :D

(#46) kovy79 válasza Csapoati (#1) üzenetére


kovy79
őstag

Az utolsó mondatot olvasva sejtettem, ki írta a cikket...
Mod: hogy sikerül mindig ilyen nyakatekerten fogalmazni?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#47) Touch-ko válasza Csapoati (#44) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen, ott leirtam. Lett is belole anyazas, iSheep-ezes, hulyezes. Szoval itt most ezt nem teszem meg.

Amugy ha egy szolgaltatas egy reszevel sert valaki valamit, vagy ha egy ceg a masik ceg termekpalettajanak a felet lemasolja azert lassuk be az nem
Ugyanaz.

De ebbe inkabb ne menjunk bele, nem
Akarok vitat.

(#49) Penguin95


Penguin95
senior tag

Csak nem fordult a kocka? :D

(#50) ONEFREE válasza mekka_kola (#6) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Nem is értem ezt az egész pert.. Hisz mindent az Apple talált fel! ;] Máig felfoghatatlan, hogy a 6plus még veszi valaki :)) Könyörgöm! Hát hajlik! :DDD És ezt is az Apple találta fel.. Még a tervezés hibás modellből csinálnak eget verő profitot.. Nagy a nyáj... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.