Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) janos666 válasza nobela (#23) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én látom, de elviselem, ha néha-néha leesik 45-re, mert az alternatíva erre általában az, hogy drasztikusan le kéne butítani a képminőséget, hogy az a néhány kivételes jelenet is stabilan 60-al menjenek Vsync mellett, ami így már nem éri meg, de ha 30-ra esik, az már zavar, azt pedig én sem tudom ma elképzelni, hogy 30 alá is rendszeresen engedjem bemászni játék közben (kivéve, ha az valami passzív átvezető "mozi", vagy csak egyetlen, rövid jelenet), egyéb esetben gépet kell fejleszteni, vagy hanyagolni a játékot (későbbre, ha olcsóbb lesz az alá passzoló vas, vagy örökre, mert ami a megjelenésekor lebutított beállításokkal is szarul fut az aktuális gépeken, ott valószínűleg más baj is van).

Emlékszem, hogy valamikor gyermekként még játszottam úgy, hogy sokszor alig volt 30fps, mégis élveztem, mikor még maga az FPS játék is egyfajta "csoda" volt számomra (Half-Life 1 időszak), illetve olyan gépen próbáltam ki játékokat, amihez épp hozzáfértem, nem én raktam össze gépet direkt játékra. Viszont ma is emlékszem, ha visszagondolok, hogy bizony azért zavaró volt a "szaggatás". Sőt, akkor még CRT monitorok voltak, ami ilyen szempontból jobb, mint egy hagyományos (sample-and-hold, BFI nélküli) LCD ami manapság divat (ezeken több képkocka kell, hogy folytonosnak tűnjön a mozgás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.