Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) anulu válasza Smiley (#49) üzenetére


anulu
félisten

ha van valami, amit rábíznék a virtualizációs rétegre és nem b@xtatnám az a CPU assign. főleg nem nagy környezetnél. egy ponton a sys admin saját magának csinál plusz melót, hogy melyik virt gép melyiket használhatja, annak az adminisztrációja, illetve az overhead-ek kiküszöbölése (túl sokat tol egyre, stb). szerintem ez a "van, de minek" kategóriájú feature.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#52) aelod válasza pprod94 (#35) üzenetére


aelod
veterán

:DDD
Hát az AMD Fx 9590 a maga 220w-os TDP-vel sem kutya...
5ghz-ra húzva majd 300w lesz az a TDP. :DDD :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#53) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Na, végre elfogadható sebességgel fog futni a Karateka :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#54) Döglött Róka válasza imibogyo (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha 40-50 ember hasznalja erdemes 4 virtualis geppel nekiesni. Gepenkent 12 user nem fogja lassitani a rendszert, 4 vcpu 8-16 giga ram, ha fejlesztok vagytok (pont nemreg epitettem sap fejlesztoknek vm-et). A hattertar mellekes, egy jo SAS disk boven eleg, inkabb azon legyen a hangsuly, hogy az egyideju felhasznalokat tobb gepre osszatok el.

En 16 maggal, es min 64 giga rammal kezdenek.

Altalanos celok alatt mit ertesz? DHCP, AD, SQL? Mert akkor lehet mar ket gep kellene (amugyis a redundancia miatt).

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55) Fiery válasza Peter13 (#50) üzenetére


Fiery
veterán

Nincs, de ez szerintem legyen az Intel problemaja :) Ha nekik le kell gyartani egy HCC-t, es letiltani 14 magot a 18-bol, az nekik faj, es nem a vasarlonak ;) Akarmilyen die-bol is indul ki az Intel, a vegen az eladasi ar ugyanannyi lesz egy adott SKU-nal.

[ Szerkesztve ]

(#56) Smiley válasza anulu (#51) üzenetére


Smiley
őstag

Ezzel egyet is ertek, de lehetnek olyan bizonyos esetek amikor egy ilyen jol johet, teszem fel, kisebb hosting max 2 cpu a hoston, par darab virt gep, amik kozul mondjuk 2 baromi fontos dolgot csinal, esetleg egyenkent sajat IO-val is rendelkeznek, itt azert elgondolkoznek azon, hogy ez a 2 veletlenul se maradjon cpu ido nelkul, azert mert a 3-ik gepen valamelyik barom nem tud programozni es vegtelen ciklusba kuldi a sajat vcpu-it.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57) Döglött Róka válasza Smiley (#56) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez fajt...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#58) Smiley válasza Döglött Róka (#57) üzenetére


Smiley
őstag

rendben

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#59) anulu válasza Smiley (#56) üzenetére


anulu
félisten

az általad vázolt esetre van a processor throttling Hyper-V alatt, meglepődnék, ha VMWare nem tudna hasonlót. jópár éve foglalkozom nagyvállalati IT-val, de vannak dolgok, amikbe nem szívesen piszkálnék bele :) a legkisebb hostban is 16 mag volt :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#60) DooMbo


DooMbo
tag

E7-8893 v3 (4 mag) - 3,2 GHz - 4 / 8 utas - 45 MB - 140 W

Nekem ez gyanus nagyon... 4magra 45mb L3?

(#61) Smiley válasza anulu (#59) üzenetére


Smiley
őstag

Meg nekem se volt szuksegem arra, hogy a cpu-t baszkuraljam, csak folyamatosan olvasom a changelog-okat es abbol tudom, hogy van lehetoseg ilyesmire, de ha felszadul 1 teljes hostom, akkor ki fogom probalni, hogyan is mukodik ez... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#62) Abu85 válasza DooMbo (#60) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az úgy jó. Csak 14 magot tiltanak le, de az L3-at érintetlenül hagyják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#63) Döglött Róka válasza Smiley (#61) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De minek? Tudod milyen elszabott korulmenyek kellenek ahhoz hogy erre szukseg legyen? Ott mar eleve szar a design. Olyat meg ertelmes rendszermernok nem csinal amit te felvazoltal.

anulu: Es legalabb ket host van egy adag vm alatt... :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#64) Balala2007 válasza Fiery (#55) üzenetére


Balala2007
tag

Az E7 8893 v3 QPI sebessege, a 8 socket tamogatasa es az ara is elegge a HCC fele mutat.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#65) Smiley válasza Döglött Róka (#63) üzenetére


Smiley
őstag

Csupan kivancsisagbol... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#66) Döglött Róka válasza Smiley (#65) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csupan kivancsisagbol letrehozol egy hasznalhatatlan, alultervezett kornyezetet. Gratulalok :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#67) Smiley válasza Döglött Róka (#66) üzenetére


Smiley
őstag

Elolvastad azt amit irtam? Ha felszabadul teljesen egy host-om akkor megnezem mi ertelme van ennek az egesznek, de inkabb ne is menjunk bele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#68) Döglött Róka válasza Smiley (#67) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elolvastam :U

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#69) Fiery válasza Balala2007 (#64) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor az az egy SKU kivetel a szabaly alol :) (bar van me'g masik gyanus SKU is, ami HCC-bol van megvagva) Amugy meg az Intel sosem allitotta, hogy a HCC-bol nem keszitenek -4 magnal jobban megvagott verziot.

[ Szerkesztve ]

(#70) hemaka


hemaka
nagyúr

Pofás darabok. :D

(#71) imibogyo válasza Döglött Róka (#54) üzenetére


imibogyo
veterán

Altalanos celok alatt mit ertesz?
Már írtam. Ez csak egy belső fejlesztői gép lenne, de emellett még számtalan (nagyon időszakos) feladata is lenne (vid. conf. anyagok renderelése stb.). Mivel szinte minden gépünk mobil munkaállomás, ezért kellene egy bika vas. Elsődleges feladata természetesen a homokozó lenne, de be szeretnénk fogni más feladatokra is. Nem kell redundánsnak lennie. Vannak komoly szervereink amik ilyen feladatokat ellátnak, ennek csak ezt a 30-50 embert kell kiszolgálnia és izmosabb feladatokat ad-hoc módon ellátnia. Szóval ez ilyen "játszós" gép lesz majd, ha úgy tetszik. Nem kritikus szolgálatra lesz, nem kell 99,9%-os készenlétet produkálnia... :B

(#72) Döglött Róka válasza imibogyo (#71) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezt en ertem, de nem bantasbol, a tapasztalatom az hogy a fejlesztoi gepet nagyon szeretik barmolni a fejlesztok -> Virtualizaljatok es min 4 gep, 4 vcpu, 8-16 giga ram per vm.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#73) imibogyo válasza Döglött Róka (#72) üzenetére


imibogyo
veterán

És hol írtam azt, hogy nem lenne VM? Én is 4 VM-ben gondolkozom. De mondjuk ha mindenki hazamegy, én meg amúgy is benn maradok, akkor menne bele egy saját felépített rendszer, amin mehetnének az "izmosabb" feladatok. Ezt amúgy is csak a fő munkaidőn kívül tudom megoldani (mármint a 8:00-17:00-es munkaidőn kívül. ;)

Az a baj, hogy nem vehetünk csak egy gépet, de abból lényegében "akármekkorát". Tehát van pénz, de csak egy eszközre tudjuk elszámolni. Ezért ilyen orvosi ló most ez a gép. :B

[ Szerkesztve ]

(#74) shabbarulez válasza Fiery (#69) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az összes Xeon-EX chip HCC kivitelű. Csak a HCC die tartalmazza az EX vonalhoz szükséges komponenseket, mint pl.: a második memória vezérlő blokk a 8 csatornás kivitelhez, a 3. QPI-t a 8 utas kialakításhoz.

(#75) Döglött Róka válasza imibogyo (#73) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"De mondjuk ha mindenki hazamegy, én meg amúgy is benn maradok, akkor menne bele egy saját felépített rendszer, amin mehetnének az "izmosabb" feladatok." - ezt megis hogy kepzelted el?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#76) imibogyo válasza Döglött Róka (#75) üzenetére


imibogyo
veterán

Különálló OS-ekkel. Most is így használom az otthoni gépemet, innen jött az ötlet. 3 MR-em van, közülük az első 2-t kapcsolgatom gépindítás előtt (1-1 előre beállított OS). 1-en fut a fő rendszerem, 1-en fut egy alternatív/teszt/buherálós rendszerem, 1-be pedig egy 3TB-os merevlemez van adatokkal, filmekkel, programokkal stb.-vel (de ez igazából nem lényeges). Úgy gondoltam itt is kialakítható hasonló megoldás (persze a több merevlemezes kiépítést figyelembe véve), attól, hogy nagyobb teljesítményű gép, az alapjai gondolom ugyanazok, csak mondjuk 2-2 háttértárral. Persze még soha nem próbáltam ténylegesen ilyet megoldani egy ekkora rendszeren. Eddig még csak elméleti síkon játszottam ezzel. Persze ha nagyon-nagy hülyeség, akkor sztornó. Csak úgy agyalogtam, mert mint mondtam egy gépből kellene kihoznunk a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#77) imibogyo válasza imibogyo (#76) üzenetére


imibogyo
veterán

Az lemaradt, hogy ha ez meg is oldható, akkor se úgy képzeld el, hogy erre naponta, vagy hetente lenne szükség. A jelenlegi vid. renderek rendszeressége jó ha megüti a havi egyet, akkor viszont 30-40 GB-os anyagokkal is kell dolgozni ezért kellene egy nagyon bika gép hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#78) Döglött Róka válasza imibogyo (#76) üzenetére


Döglött Róka
veterán

4+1 vm es amekkora vas a csovon kifer. A +1-et meg megcsinalod bikaerosre. OS-cserelgetesnek a tobbi ember nem biztos hogy orulne amikor nap vegen otthagyja a munkajat RDP-n. Szoval igen, hulyeseg :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#79) Fiery válasza shabbarulez (#74) üzenetére


Fiery
veterán

Ez sok mindent megmagyaraz, koszi az infot. Ezek szerint az LCC/MCC/HCC tema csak az E, EN es EP szegmensre vonatkozik.

(#80) imibogyo válasza Döglött Róka (#78) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs olyan eset, amikor úgymond "úgymaradna" RDP-n. Most sincs és a jövőben sem lesz. Ez egy belső homokozó, most sem megy 24/7-ben és nem is látszódik kifelé. Ha valaki olyan munkát akar csinálni, amihez "állandó" hozzáférés kell, arra most is ott vannak a "kifelé látható" homokozók a nagy tartalék szervereken. Ez a gép csak arra kell, hogy az "extrém ötleteket" ki tudjuk próbálni, de úgy, hogy ne terheljünk olyan gépeket, amiket nagyságrenddel többen használnak, valamint mivel érzékeny adatokkal is dolgozunk, ezért ha valamit elrontunk, akkor is "házon belül marad". De elfogadom, hogy hülyeség. Itthon működik, de ez azért más felhasználás. :K

(#81) Döglött Róka válasza imibogyo (#80) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hidd el kényelmesebb, ha fix az a gép :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#82) imibogyo válasza Döglött Róka (#81) üzenetére


imibogyo
veterán

:R

(#83) joysefke válasza Smiley (#56) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erre a Vmware kitalálta a CPU illetve memória "reservation" fogalmát: Ha egy virtuális gépnek be van állítva reservation (pl 1000MHz CPU reservation és 4GB memória reservation) akkor a VM a futása során bármikor hozzájuthat legalább ennyi erőforráshoz, függetlenül attól, hogy a hoston hány másik VM fut és azok éppen mit csinálnak. Értelemszerűen egy reservation-nel konfigurált VM-et csak akkor lehet egyáltalán elindítani, ha az őt futtató Host vagy cluster rendelkezik elég erőforrással a reservation kielégítésére.

Ha disk I/O intenzív a VM, akkor vagy külön storage partícióra kell rakni, vagy (megfelelő vSphere licensz esetén) lehet share-ekkel priorizálni a VM i/o kéréseit a többi VM-el szemben.

Egy VM hez konfigurált vCPU-hoz fixen fizikai CPU magot hozzárendelni, míg a többi VM-elől azokat eltiltani (pl.: Affinity beéllítás segítségével) így kiiktatva a virtualizációs réteg ütemezőjét műszakilag nonszensz, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ilyet önként akarjon beállítani, amikor az erőforráskezelésre sokkal jobb módszerek vannak.

J.

(#84) Smiley válasza joysefke (#83) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi! Igazabol vmware-el es hpyerv-vel meg nem volt dolgom, amire mi hasznaljuk boven eleg a libvirt/kvm paros, meg amugy is tul vannak meretezve a fizikai vasak. Akkor csak azt nem ertem miert eri meg a redhat-nak foglalkozni/kifejleszteni ezeket a feature-ket amik a qemu-ban vannak...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#85) Z10N


Z10N
veterán

Az tobbi 2,5MB/core-hoz kepest az E7-8891 v3 (10 mag) 45 MB 4,5MB/core egesz jo, de a E7-8893 v3 (4 mag) 45 MB 11,25MB/core azert elegge erdekes :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#86) pprod94 válasza aelod (#52) üzenetére


pprod94
aktív tag

Erről nem is tudtam.. Akkor nem hülyeségből mondják, hogy gyári hűtéssel ne használd az AMD-t :DDD
Az én kis X2 250-em viszont full loadon sem több 55 °C-nál, gyári hűtéssel.

(#87) stratova


stratova
veterán

Kici lap(c)ka :)) :

[ Szerkesztve ]

(#88) westlake


westlake
félisten

Ez egy (valamilyen) E5 v3-as példány. Gondolom ekkora lehet az összes E7 v3-as magja is. Majd megpróbálom letakarítani.
Érdekes, mert úgy tudtam, hogy az Intel már egy ideje (megint) nem forrasztja össze az IHS-t a maggal. Sajnos de. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#89) Oliverda válasza westlake (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

Lényegesen jobb hőátadást biztosít a forrasztás, ergo jobb ha forrasztják. A pasztázás olcsóbb és egyszerűbb, de rendszerint olyan is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) westlake válasza Oliverda (#89) üzenetére


westlake
félisten

Tudom, hogy miért forrasztják össze őket. Viszont ennél a darabnál is látszik, hogy az alsó rész nem ugyanúgy érintkezik, mint a felső. Ráadásul azt meg végképp nem értem, hogy miért van szükség majdnem 1mm-nyi ónra.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.