Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) feco93 válasza D@reeo (#7788) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#7802) V.Stryker válasza bigdee888 (#7798) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor majd egyszer. :) Esetleg ha magyarül leírnád a lépéseket, ha lesz időd. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7803) bigdee888 válasza V.Stryker (#7802) üzenetére


bigdee888
tag

Megprobalom nem elfelejteni! ;)

(#7804) azbest válasza Benoe77 (#7799) üzenetére


azbest
félisten

az androidos képátadás így néz ki a gyakorlatban például [link]

(#7805) Benoe77 válasza azbest (#7804) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, én olyan megoldást keresek, ami a telefon képét kirakja a tv-re a pi segítségével. Találtam is egy ilyen proof-of-concept-et: Piracast, ami nekem nem működött, és amúgy is úgy lenne jó, hogy ha ezt az általam használt mediacenter tudná (raspbmc vagy xbian).
Ezért akadt meg a szemem azon, hogy az xbian tudja (vagy tudná, de majd kipróbálom)
Kicsit más amúgy a miracast, mint az airplay, mert ehhez hardveres támogatás is kell, amit a piracastnál a wifi-dongle biztosít, és csak közvetlen wifi kapcsolaton működik, normál, egy hálózatra kapcsolódó eszközöknél nem.

(#7806) polcsa válasza Benoe77 (#7805) üzenetére


polcsa
aktív tag

A kepeket es videokat tudja fogadni a telefonrol, most is.
Vagy az op.rendszer kepet is at szeretned kuldeni?

(#7807) Benoe77 válasza polcsa (#7806) üzenetére


Benoe77
őstag

op rendszer képét is.

(#7808) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok! Raspbmc-vel van gondom.
A rádugott usb-s vinyó kb 5 másodperc után leáll, ha nem használja épp a rendszer. Ami azt eredményezi, hogy kb 10 másodpercenként elindul és leáll... Tudomásom szerint ez nem használ a vinyónak...
A szokásos hdparm -S 120 /dev/sda nem használ! Kiírja, hogy beállította a 10 perces stand-by-t, de aztán 5 másodperc és leáll!

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7809) itanczos válasza itanczos (#7808) üzenetére


itanczos
senior tag

No, ez a WD vinyók sajátja! Annyira GREEN, hogy gyárilag 8 másodperc a parkolási idő! :Y

A hdparm -B 255 /dev/sda parancs hatására kikapcsolódik a következő indulásig ez a rendkívül fejlett energia takarékos funkció...

Természetesen a /dev/sda csak példa!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7810) itanczos válasza Kroni1 (#7770) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem vagyunk egyformák és az ízlések és pofonok... :)

Nézz meg egy jó NVIDIA kártyás, mondjuk Openelec rendszert VDPAU-val beállítva, milyen közelről a fekete. Mennyire kockásodik a kép, főleg a sötétebb jeleneteknél.
Aztán lehet, hogy csak nekem rosszalkodik olyankor a Pi.

Van erősítőm, amin most pl DTS-HD-ben hallgatok filmeket. No, azzal aligha boldogul a Pi..

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7811) lord.lakli válasza itanczos (#7810) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem kötekedés képen, de mekkora az árkülönbség a kettő rendszer között?

(#7812) itanczos válasza lord.lakli (#7811) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem is veszem kötekedésnek. Tényleg olcsóbb egy Pi, bár azért az sem egy tízes, ha mindent megveszel hozzá. Mint ahogyan a htpc is sokszor maradék anyagokból van összerakva.
Csak az én szubjektív véleményem volt. Nekem nem tetszett még 720p-n sem a lejátszott videó! :R

De ez olyan, mint a tv-s topic-ban a vita, hogy 3-4m-ről 32 vagy 50"-os lcd tv-t kell nézni? :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7813) Hyperion válasza itanczos (#7812) üzenetére


Hyperion
senior tag

Pedig majdnem! :)
[link]

(#7814) itanczos válasza Hyperion (#7813) üzenetére


itanczos
senior tag

És ez elég a működéshez?!? :)
Kell még SD kártya, tápegység, kábelek...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7815) g0dl válasza itanczos (#7812) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a fogyasztás, hőtermelés, és zaj is jelentős eltérés.

(#7816) Hyperion válasza itanczos (#7814) üzenetére


Hyperion
senior tag

majdnem! :D

Ha azt nézem, hogy ez a kombó itthon mennyi....

(#7817) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Nézegettem a Raspberry Pi-t, és nem tűnik rossznak, de teljesen laikus vagyok a témában. Az első kérdésem az lenne, hogy mennyire bírja a Full HD-t vatgy esetleg a sima HD-t? Mik ezzel kapcsolatban a tapasztalataitok? Mennyire jól lövi át a hangot? Köszönöm szépen előre is, ha gyorsan összefoglalva valaki megosztja velem a tapasztalatát. :)

Steam Deck | PC | PS5

(#7818) Hyperion válasza agaron (#7817) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szervusz!

Minden második újonc ezeket a kérdéseket teszi fel, szóval ha visszaolvasol sokkal több infót kaphatsz...

Azért 1-2 infó:

- Openelecet telepíts ha lehet(Kevesebb szívás, minden megy szinte kapásból)
- HDMI-n szépen továbbítja a többcsatornás hangot
- Ha nem házimozi erősítővel kötöd össze, akadás lehet az 1080p-s, valamint DTS hangal megáldott filmek stereo lekeverésénél. Ha passtr. HDMI-vel megy a pi és DTS licences erősítőd van akkor nincs gond.
- MPEG, valamint VC1-es videókhoz szükséges a codec licensek megvásárlása!

(#7819) itanczos válasza g0dl (#7815) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyedül a fogyasztásba lehet belekötni szerintem.
Manapság egy intel atom-os nvidia ION-os miniITX-es lapot párezer forintért meg lehet szerezni használtan.
Annak a komplett fogyasztása 20W körül van. Ahhoz már csak egy 1-2GB-os ram-ot kell tenni és kész a Pi-nél nagyságrendekkel gyorsabb és jobb minőségű média lejátszó!
Openelec-el pár másodperc alatt használható az XBMC.

Persze ezzel nem akarok senkit sem lebeszélni a Pi-ről! Nagyszerű készülék és én is szeretem, használom!
Csak szerintem nem média lejátszónak való!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7820) g0dl válasza itanczos (#7819) üzenetére


g0dl
addikt

most fog megjelenni a humminboard. 4 mag 2gb ram teljesen Pi szerű fizikai kialakítás, de van rajta pl. spdif kimenet is. én ettől várok sokat.

(#7821) V.Stryker válasza g0dl (#7820) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És kik lesznek azok, akik ezekre a csodálatosan erős hardverekre optimalizáláják a rendszereket?

Ez kb. ugyanaz, mint az android, hogy hú de sokat tud, hú de testre lehet szabni, csak épp b.sszák optimalizálni, egy 25k-s Windows Phone körberöhögi a 60k-s androidos készülékeket, csupán az optimalizálás miatt még ha fele olyan erős a hardvere is. Az almásról meg ne is beszéljünk... Na ez az rPi előnye, nem a hatszor annyi ram és a dinnyényi maggal rendelkező processzor.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7822) golya87


golya87
őstag

Hello

Elsősorban Hyperion felhasználókhoz szólna kérdésem:
Nektek OE4.0-val lekapcsol a led sor képernyővédő (dim), vagy tv kikapcsolása után?
Nekem sajnos nem. :W
Configban beállítottam, hogy menüben, zene alatt és képernyőkímélőnél lekapcsoljon a hyperion.

(#7823) moli.hu válasza g0dl (#7820) üzenetére


moli.hu
őstag

*+g

(#7824) tPedro_ válasza tPedro_ (#7735) üzenetére


tPedro_
őstag

Na a TV már megvan, úgy néz ki, hogy a szélétől kb 3 cm-re fogom tudni végigvezetni a szalagot. Ha az túl közeli, akkor bajos lesz, mert beljebb vannak mindenféle szellőzők, csavarok stb.

Így lemérve 51-52 ill. 94-95 cm-nyi led szalagra lesz szükségem, így stimmel az előre tippel 16 ill. 30 led, max ha szűkös a sarkoknál akkor 15/29 lesz belőle.
Illetve alul a talp csatlakozásánál valószínűleg ki kell hagynom egy kis részt, kb. 10 centit, gondolom az még nem lesz zavaró.

Ha ideér a led szalag, ismét jelentkezem. :))

(#7825) lord.lakli válasza itanczos (#7819) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mi a helyzet az oprendszerrel?

(#7826) polcsa válasza Hyperion (#7818) üzenetére


polcsa
aktív tag

"Ha passtr. HDMI-vel megy a pi és DTS licences erősítőd van akkor nincs gond."

Akkor ez most hogy is van? Ezt valahol be kell állítani, hogy 'passthrough'-olja a hangot. Nem találtam.
Az a bajom, hogy ha a tv-be dugom a filmet, akkor optikain szépen kiadja a DD5.1-es hangot, de ha az rpi-be, akkor valahol downmixelődik dd surround-ra. Az xbmc pedig írja, hogy DD5.1, de vagy az rpi vagy a tv downmixel és optikain már az megy ki.
Esetleg ötlet?

(#7827) bigdee888 válasza polcsa (#7826) üzenetére


bigdee888
tag

Leirnad az osszeallitast, hogy mi, hogyan, hova van bekotve?

(#7828) Kavinton75 válasza V.Stryker (#7821) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ahogy mondani tetszik :C

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#7829) Pulsar válasza golya87 (#7822) üzenetére


Pulsar
veterán

én rasbmc alatt használom, és ott nekem lekapcsolja. Amikor dim van talán kép terc után, akkor szépen leáll. De már kikapcsoltam a menüben fényt.

(#7830) golya87 válasza Pulsar (#7829) üzenetére


golya87
őstag

OE 3.2.4 alatt nekem is így működik, 4.0 alatt vannak gondok.

(#7831) polcsa válasza bigdee888 (#7827) üzenetére


polcsa
aktív tag

Az RPi HDMI-vel összekötve a TV-vel.
A TV optikaival összekötve az erősítővel (DD és DTS képes)
Egy filmet dughatok az RPi-be és a TV-be is.
A TV-be dugva szépen átmegy a DD5.1,
viszont RPi-be dugva (RPi->TV->erősítő) csak Dolby Surround megy át az erősítőbe, gondolom valamelyik downmixeli.
Lehet, hogy a TV-m nem tudja passzolni HDMI-ről a DD5.1-et, csak ő játsza le?

(#7832) itanczos válasza lord.lakli (#7825) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem értem a kérdést!
A HTPC-n Openelec 4.0 van.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7833) itanczos válasza golya87 (#7822) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem mindig világít a kék fény, ha nem játszik épp egy filmet.

Pi-n raspbmc, HTPC-n Openelec 4.0

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7834) UsagiYojimbo válasza polcsa (#7831) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

A Pi nem mixeli le? XBMC-ben pl milyen hangszóró-konfiguráció van megadva?

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#7835) V.Stryker válasza itanczos (#7833) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem ide tartozik, de érdekes dolog. Szóval egy htpc-n...vegyünk egy intel atom procis vagy valami mini itx alapú normál pc-t, azon fut az xbmc? Mi van alatt, milyen rendszer?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7836) g0dl válasza V.Stryker (#7835) üzenetére


g0dl
addikt

Vagy windows, vagy valamilyen linux változat. pl. Openelec egy teljes rendszer, van x86 platformra is.

Korábban kérdezted ki optimalizál hummingboardra. Erősen közösségre alapoz, de pl Openelec van solid run eszközökre, gondolom erre is lesz.

(#7837) bigdee888 válasza polcsa (#7831) üzenetére


bigdee888
tag

Az a problema, hogy a TV csak stereo jelet kuld tovabb... A TV konvertalja at az 5.1-et stereo-ra.
Nalam is ugyanez volt a problema.
Megoldas - ha az erositon van HDMI -, hogy megcsereled a sorrendet: RPi --> erosito --> TV.

(#7838) polcsa válasza UsagiYojimbo (#7834) üzenetére


polcsa
aktív tag

Próbáltam 2.0-tól 5.1-ig mindet, de nem változott (7.1-et nem, de már nem hittem benne).

(#7839) polcsa válasza bigdee888 (#7837) üzenetére


polcsa
aktív tag

Mivel mindent kipróbáltam, erre jutottam én is, Köszönöm, akkor nem izmozom vele.
Jó kis pioneer erősítő, de sajna HDMI még nincs rajt.
Végül is nem az RPi hibája.
Ilyenkor kijönnek az olcsó tv hátrányai, HDMI-CEC sincs benne. Mondjuk az sem óriási probléma.

(#7840) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hali,

gyors kérdés. Ha rádobok egy i2c-s real-time órát, a Raspbian automatikusan kezelni fogja?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7841) lord.lakli válasza itanczos (#7832) üzenetére


lord.lakli
őstag

Openelec alá nem kell más oprendszer? Látom másnak válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#7842) itanczos válasza lord.lakli (#7841) üzenetére


itanczos
senior tag

Az nem én voltam, de az openelec egy komplett linux alapú rendszer! Felteszed egy usb pen-re, amiről boot-olsz és egy komplett, önállóan működő xbmc-t kapsz!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7843) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#7840) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már megoldottam magam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7844) itanczos válasza Jim Tonic (#7843) üzenetére


itanczos
senior tag

Ennek örülünk! :C
Esetleg megosztod a megoldást az utókornak? :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7845) hedgehog válasza itanczos (#7819) üzenetére


hedgehog
senior tag

A táp zúgásával nem kell számolni?

-- aka p3d3str1an

(#7846) itanczos válasza hedgehog (#7845) üzenetére


itanczos
senior tag

Egy mai normális, 12cm-es ventilátorral szerelt tápnak alig van hangja. A videó kártya természetesen passzív hűtésű.

Kiemelném, hogy nem egy brutál gamer asztali gépről van szó!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7847) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Heló kedves mindenki.
Gyors kérdéssel fordulnék hozzátok.
Adott a kis rPi, még mindíg CarPC-t szeretnék belőle faragni, de valamiért Raspbian Wheezy (XBMC) alatt akadozik a videólejátszás, míg RaspBMC alatt semmi gond nem volt vele. Több fájlt is próbáltam, több helyről is lejátszani, de valamiért mindegyik akadozik... Az érdekes az az, hogy a futó rendszer bootolásnál egy .mp4 formátumú videóval indul, ahol semmi gond nincs a lejátszással, viszont mikor már a teljes rendszer fut akkor gondok vannak vele. Próbáltam ugyan azt a fájlt ugyan onnan futtatni, ahol bootolás közben is fut, de XBMC alól ez is akad.
Valakinek valami ötlete? :U
(sajnos linux szinten le vagyok maradva úgyérzem...)

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7848) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Volt már olyan,hogy kiakadt az openelec? Film nézés közben már másodjára játsza el, hogy egyszer csak megáll a film, mintha megállítanád és onnan nem lehet vele csinálni semmit. Mire hazaérek, pár óra után meg csak fekete képernyő. Viszont kifagyva nincs mert Putty-val elérem és újra is tudtam indítani.

Már volt újratelepítés és már eljátszotta a régebbi openelec-el is és most az új 4-es verzióval is. Van valami log fájl, ahol visszanézhetnénk, hogy mi a vihartól akadhatott ki?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7849) Sh4rKy válasza Sh4rKy (#7847) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Probléma megoldva

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7850) itanczos válasza Sh4rKy (#7849) üzenetére


itanczos
senior tag

Örülünk! :C

De ha már beírtad a kérdést, oszd meg velünk légyszi a megoldást is! :R

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.