Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Gondwana válasza HIJ (#848) üzenetére


Gondwana
addikt

Rosebiketòl vettem, nekem innen, Szerbiàbòl a magyar garmin se kimondottan gari-opciò. Most nem csinàlok screenshotot, ha asztali gépre kötöd, belépsz a webes felületre, hosszù listàbòl vàlogat6sz telepìtendő nyelvet - de valaki kijavìthatnà a magyar erőttetését tàrsadalmi munkàban.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#852) Petykó78


Petykó78
tag

Sziasztok!

Polar M400 tulajokat kérdezném, hogy a napi aktivitás mérőt mennyire kell komolyan venni? Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy nem pontos értéket ad, de mennyire nem?
Pl. lakáson belül, ami egyik irányban 5 lépes, az ugyanarra visszafelé már 38. Az óra szerint 10 perces alatt mosogatás közben elégetek 300-400 kalóriát. Ha így lenne nem járnék el otthonról izzadni sehová :)
Ez elfogadható, ennyit tud, vagy kezdjek izgulni? Tudom nem erre való a cucc, amire kell arra tökéletes. Csak kíváncsi vagyok mások tapasztalatára.

(#853) kolosanyi válasza Petykó78 (#852) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az ilyen aktivitásmérőket egyáltalán nem szabad komolyan venni. Az órám szerint egy edzésnap elégetek 4500-5000 kcalt (1,5 óra súlyzós edzés, fél óra valamelyik kardiógépen 120-130 közötti pulzussal), ez teljesen nonszensz. Egy jó 1000 kcalt téved felfelé, teljesen használhatatlan a kalóriaégetés meghatározásához.

(#854) Petykó78 válasza kolosanyi (#853) üzenetére


Petykó78
tag

OK, megnyugodtam, nem az óra rossz. Köszönöm a választ.

(#855) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Na megvettem apósnak az emagtól a Garmin Vivoactive HR -t és lenne egy kérdésem: valaki használ garmint windows phone -al? Mert valamiért nem szinkronizálja össze automatikusan az adatokat. Nekem fitbit van, de az időnként magától szinkronizál. Ez viszont csak akkor tölti be az adatokat, amikor megnyitom az appot, pedig folyamatosan kapcsolatban van a telefonnal... Ez normális Garminéknál?

(#856) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Futáshoz szeretnék órát a polar M400at néztem 50000 körül ez a max határ. Van ebben az árfekvésben ami jobban megéri ? köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#857) Petykó78 válasza gyuszmó (#856) üzenetére


Petykó78
tag

Szerintem ennyiért jelenleg nincs jobb. 1,5 hónapja 65000 Ft volt ez a típus.

(#858) gyuszmó válasza Petykó78 (#857) üzenetére


gyuszmó
őstag

Thk

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#859) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék egy egyszerű órát kardio edzéshez. Annyit szeretnék csak, hogy mutassa a pulzust, be lehessen állítani rajta cél zónát (manuálisan), és lehessen látni, hogy amikor épp edzek, akkor mennyi időt töltöttem már el a cél zónában. Másra nincs szükségem. Polar FT1 alkalmas erre?

(#860) kolosanyi válasza geza844 (#859) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!
Abszolút, én anno ilyen célra egy 5 ezer forintos órát vettem a Tescoban, tökéletesen működött.

(#861) geza844 válasza kolosanyi (#860) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, azt gondoltam, hogy ez nem túl bonyolult funkcionális igény, csak elolvastam a Polar FT1 / FT2 használati útmutatóját, és nem látom benne azt, hogy edzés közben hogyan jelzi ki azt, hogy mennyi időt töltöttem már el a célzónában? Valakinek van ezzel valami tapasztalata?

Ha a Polar FT1 nem is tudja esetleg, akkor milyen más (olcsó) óra tudja biztosan? (akár kínai típus is lehet eBay-ről, vagy Ali-ról)

[ Szerkesztve ]

(#862) geza844 válasza geza844 (#861) üzenetére


geza844
aktív tag

Vettem egy Polar FT2 órát, holnapra nálam lesz, majd meglátjuk, hogy tudja e ezt a funkciót. Majd megírom.

(#863) geza844 válasza geza844 (#862) üzenetére


geza844
aktív tag

Megjött az óra, szép és jó, de úgy látom, hogy azt az infót nem mutatja (se edzés közben, se utána), hogy a célzónában mennyi időt töltöttem el, csak azt, hogy mennyi időt edzettem, mennyi volt a max pulzusom, és mennyi az átlag pulzusom. Végül ez se rossz, azt hiszem együtt tudok majd vele élni :) Amúgy pöpec kis óra :) 8e Ft-ért vettem használtan, 2 évesen, újszerű állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#864) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégák
Van egy gondom ; vettem egy polar m400 órát és a Bluetooth semmilyen módon nem csatlakozik. Párosítás t kér, majd nem fogadja el, vagy eldobja, újra kéri android 6 van fent. Van olyan alkalmazás ami segít a csatlakozásban, túl kevés beállítási opció van a Bluetooth menüben. Jellemző ez a probléma, hogy nem lehet párosítani? Köszi Huawei p8 lite a telo

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#865) jeri válasza gyuszmó (#864) üzenetére


jeri
tag

(#866) gyuszmó válasza jeri (#865) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#868) gyuszmó válasza jeri (#867) üzenetére


gyuszmó
őstag

Thk

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#869) Crytek


Crytek
veterán

Vettem egy Garmin Forerunner 25-öt. Eddig csak a lépésszámlálót teszteltem mert nem volt lehetőségem a futást kiprobálni.

2100kaloriát égettem el szerinte a sétálásmmal.... 1 óra 37-es félmaraton alatt nincs ennyi. Ez mit mért vajon? Nem lehet ezt valahol beállítani?

(UI: Az Mi Band 820 kalóriát jelzett ami már reálisabbnak tűnik.)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#870) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Geonaute OnMove 200 -zal kapcsolatban van valakinek tapasztalata/infója?
Tudnék elég olcsón venni egy ilyet (és a hozzá adott övet külön használni: ) ) de nem tudom mennyire pontos, mennyire használható? Kicsit ódzkodom a francia technikától, bár egy Kalenji kódólt pulzusmérő órával már szereztem pozitív tapasztalatot...

J.

(#871) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egyéb:
Van olyan óra, ami az okostelefonon futó app (Strava, Runtastic etc) által mért adatokat:
-Pulzus -övvel, mely a telefonnal szinkronizál-
-Iram/sebesség
-Táv

kiegészítve az idővel/részidővel esetleg tréningtervvel (váltakozó intervallumok)

megjeleníti?

Tehát az intelligencia, az adatok döntő többsége és a szenzorok az okostelefonban maradnának, a kütyü csak megjelenítené ezeket illetve valamennyire vezérelné az okostelefont?

J.

[ Szerkesztve ]

(#872) balbekk12


balbekk12
tag

Az utóbbi 3 futásomnál nem mentett térképet az órám (Garmin FR630). Eddig mindig tökéletes volt.
Mi lehet baj? Gyorsan indulok és nem talál még GPS jelet? (Bár eddig is mindig így indultam...)

(#873) balbekk12 válasza balbekk12 (#872) üzenetére


balbekk12
tag

Újraindítással sikerült orvosolni! :D

(#874) geza844


geza844
aktív tag

Polar H7 képes egy időben jelet adni órának és okostelefonnak?

(#875) Fboy válasza joysefke (#870) üzenetére


Fboy
aktív tag

Szia,

Maga az óra nem rossz szerintem, távolságot pontosan mér, gps jelet hamar talál, pulzusmérőt is nagyon hamar megtalálja.
Előny hogy telefonnal is tudom szinkronizálni.
Viszont a pc-s szinkronizálás az elég gyenge. Én egy órát már cseréltettem, mert elromlott az usb csatija, de most a másiknál is vannak problémák. Csatlakozik a géphez, viszont a programjával már nem tudom szinkronizálni.

(#876) lugosi válasza HIJ (#855) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem igen. Nekem Vivosmart HR van, és az is csak akkor tölti át az adatokat, amikor fut az app, akkor ki is írja a Garmin appban, hogy épp szinkronizál. Pedig folyamatosan kapcsolatban van, az egyéb okos funkciók, pl. értesítések azonnal megtörténnek, de a mozgásadatokat csak időnként szinkronizálja. Ez a legtöbbször az app elindításakor van. Néha, ritkán, naponta párszor legfeljebb szinkronizál a háttérben is, pl reggel néha látom, hogy éjjel 1 és 3 között szinkronizálta a pulzusadatokat, de "folyamatosan" nem szinkronizál.

(#877) Gondwana válasza lugosi (#876) üzenetére


Gondwana
addikt

A 3.8-as fw òta gyakrabban szinkronizàl a hàttérben.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#878) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Pulzus és aktivitásmérő illetve kalóriaszámláló órát keresnék egy kedves ismerősnek. (Crossfit, aerobic illetve súlyzós edzéshez.) Polar A300-at nézegetem, kinntről megállna 30 alatt. Nagyjából ez az összeg a határ, amit nem szeretne átlépni. Van más javaslatotok? (ffinek lesz, ha a leírásból másra következtetnétek.... :) )

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#879) kolosanyi válasza pocokxx (#878) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Szerintem várd meg ezt, nem sokára lehet kapni: link

Esetleg nézd meg az Atlas Wristbandet, vagy a Fitbit Charge 2-t, de szóba jöhet még a Microsoft Band 2. Az Atlas eléggé bumfordi, szerintem a WOD-ok közben zavaró lehet, a Fitbit a tesztek alapján nem rossz cucc és szerintem sokkal jobb a szoftverük, mint a Polarnak (én nem rég adtam el az M400-am), a Microsoft terméke meg drága és keveset bír az aksija. Van még pár szenzor, amiket súlyzós edzéshez és crossfithez terveztek - mint például a Beast Sensor vagy a Gymwatch -, de azok pulzust nem mérnek. Én az Actofitre eléggé rápörögtem, meglátom majd a teszteket, ha jó lesz, megrendelem.

(#880) pocokxx válasza kolosanyi (#879) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi! Szépen összeszedett válasz, megérte rá várni! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#881) agabe


agabe
addikt

Lehet, hogy bugyuta kérdés, de keveset tudtam most visszaolvasni, és "gyorsan" kellene mondani ismerősnek mit érdemes vennie.
Bármelyik normális mellkasöves pulzusmérő (mondjuk polár FT1) alkalmas arra, hogy monitorozza a pulzust folyamatosan egy futás alatt aztán azt feltöltve akár mobilra látni lehessen a diagramot ?

(#882) Kékes525 válasza agabe (#881) üzenetére


Kékes525
félisten

Alkalmas, de ne számíts EKG pontosságra. Összehasonlítási célokra viszont jó (amikor az edzéseidet hasonlítod össze, mikor hol, milyen körülmények között vert nagyobb frekvenciával).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#883) Coc@s válasza lugosi (#876) üzenetére


Coc@s
őstag

Szia!
Úgy látom, mi igencsak sok helyen összefutunk. (BlackBerry, iPhone, most már aktuális lesz az okosóra is.)
Én egy Garmin Forerunner 235-öt vettem + vettem még egy mellkaspántot is. (Fontos a pontosabb pulzusmérés, mint amit a csuklós ad, de azért akartam a csuklóst is.)
Csütörtökön kapom meg - ha igaz - , zargathatlak Garmin specifikus dolgokkal, ha elakadnék? :)

18 éve itt

(#884) Gondwana


Gondwana
addikt

Van-e esetleg még valaki, aki a napokban készül kihajítani a francba a Vivosmart HR-jét, csak hogy ne érezzem magam egyedül?
- Akku üzemidő hirtelen másfél nap lett az eddigi kb. 6 helyett
- Egyre gyakrabban dobja el a bluetooth kapcsolatot, néha csak másodpercekre, néha hosszabban, néha átcsatlakozik véletlenszerűen a másik telefonomra
- Időnként megszűnik háttérvilágítani, ilyenkor fel kell tolnom maximumra, akkor világít, egy idő után visszavéve minimálisra is működik, de még nem találtam összefüggéseket
- A kalóriafogyasztásomat nem nézem, de múltkor meglepett, mintha szénbányában dolgoztam volna iroda helyett - 2900 már koradélutánra.

A nagyobb bajom, hogy mire érdemes cserélnem?
- A legfontosabb, hogy LCD kijelző legyen, ne valami gánylot OLED (van látássérült ismerősöm, köszi, nem azzal a kétkezes mozdulattal akarom megnézni, hogy mennyi az idő)
- HRM azért kellene
- Vibrálós ébresztés/riasztások
- Lépésszámlálás, hrm, alvásmonitor kell, ha többet is tud, az nem árthat
- Vállalható Android app
- GPS nem kell (minek fizessem ki, ha úgyse ezt használom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#885) Gondwana válasza Gondwana (#884) üzenetére


Gondwana
addikt

... és 40.000-ért kapnék bele egy új akkut...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#886) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
A polar H7 m-xxl méretű pántja valószínű kicsi lenne nekem. Mellkaskerületem 117cm.
Kérnék egy megerősítést, ha van valakinek ilyen. Illetve az xxl pánt amit külön kapni minőségre ugyanaz mint amit a gyárihoz adnak?
Bringázásnál, futásnál nem szokott csúszkálni?

(#887) kolosanyi válasza szacsee (#886) üzenetére


kolosanyi
veterán

195 centi vagyok, 115 kiló és nekem jó volt a tartozék pánt. A mellkas kerületem nem tudom pontosan mennyi, de évekkel ezelőtt volt 117, azóta biztos nőtt, nagyobb az izomtömegem.

[ Szerkesztve ]

(#888) Coc@s


Coc@s
őstag

Délután átvettem a Garmin Forerunner 235-öt (+ vettem egy mellkasi övet is).
Izgulok, hogy válik be. (Kifejezetten a pulzus miatt vettem.)
Egyelőre töltőn van, mert egy kanyi szufla sem volt benne.
Nem kaptam magyar nyelvű leírást. Létezik egyáltalán szerintetek?

18 éve itt

(#889) Kékes525


Kékes525
félisten

Vettem egy Fitbit Charge 2-öt. Sajnos a vibrációja nagyon gyenge és nem is lehet állítani. 2 napja használom, de még mindig full az akku.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#890) vscotina válasza Coc@s (#888) üzenetére


vscotina
aktív tag

szervusz!
hol vetted, hogy nem kaptál hozzá magyar leírást???

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#891) Coc@s válasza vscotina (#890) üzenetére


Coc@s
őstag

iPon

Kellett volna?

18 éve itt

(#892) Coc@s válasza vscotina (#890) üzenetére


Coc@s
őstag

Az este kifejezetten keresgéltem és sehol nem találtam.
A Garmin Expressen és a mobil appon keresztül is csak az angolt lehet megnyitni.
Szóval szerintem nincs is magyar belőle.
De ha valaki megcáfol és esetleg küld egy linket, azt megköszönöm. :K

18 éve itt

(#893) medica


medica
senior tag

ezt be meri vállalni valaki? [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#894) vscotina válasza Coc@s (#892) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia
ha magyar beszerzés az ipon részéről akkor fordulhatsz a garmin.hu-hoz, szériaszám alapján kapsz magyar használatit, ha eu garanciás, akkor magyar garanciát sem vállal a Garmin. És akkor semmilyen módon nem fogsz hozzájutni magyar leíráshoz.
Az ipon oldalán gyári garanciát írnak, vajon az mit jelent??? (garmin.hu ügyfélszolgálattal vedd fel a kapcsolatot. A garmin oldalán az IPON nem hivatalos viszonteladó... lehet, hogy csak szürke???
Ha végképp nem jutsz sehova, beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#895) medica válasza vscotina (#894) üzenetére


medica
senior tag

A decathlon is árul garmint 1 év garanciával - nem láttam hogy szerepelne a garmin.hu-n mint viszonteladó. Állítólag ha valami gebasz van, küldözgetik a garminhoz (?) - eladó szerint.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#896) szacsee válasza kolosanyi (#887) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Kicserélték a gyárit xxxl-re, mivel mást is vettem.
A pánt jó, gondolom nem szorít annyira mint az m-xxl.
Kicsit off, de melyik app felé induljak el mobilon?
Runtastik, strava, runkeeper, edomondo?
Melyik havi dílyas és melyikért kell csak egyszer fizetni?
Bringázáshoz használnám elsősorban, télen egy kis szobabiciklizés és beltéri edzés.
M400 és H7 páros. Telóból wp van, de váltani fogok. Droidos tablet van itthon, mobilból lehet iphone lesz a következő, ha a wp-s telóm kiöregszik, így bármelyik app szóba jöhet.

(#897) medica válasza szacsee (#896) üzenetére


medica
senior tag

vegyél ilyet ezzel beszélgetni is tudsz :D [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#898) balbekk12 válasza vscotina (#894) üzenetére


balbekk12
tag

Én hasonlóan jártam a Gramin FR630-cal. Nekem is hozzá magyar kezelési. :/

(#899) kolosanyi válasza szacsee (#896) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Polar Beat adja magát. :)

(#900) Coc@s válasza vscotina (#894) üzenetére


Coc@s
őstag

Garminosok szerint tuti a szürkeimport.

18 éve itt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.