Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

kinek mi a tapasztalats velük, lehet -*e őket eredményesen használni, van-e valakinek nagyon tetsző tipus,

kalória-, pulzus mérés
sebesség mérés (GPS)
adatkommunikáció zavarhatatlansága
számítógépes program, adatfeltöltés



mihelyst lesz időm befirkantok ide ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) T. Almeida válasza rii (#1) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A Polar a király a pulzusmérő órák között...
Nekem egy Polar 71ti van, rettentő elegáns óra, amikor vettem, azt is figyelembe vettem, hogy utcán is hordhassam...Alsó-felső pulzustartományt be lehet állítani rajta, ha kilépsz belőle, csipog. Van benne stopper, méri, hogy x időből mennyit töltöttem a pulzushatáron belül, méri az elégetett kalória mennyiségét.

Számítógépes program: Minek az ? :)

> lehet -*e őket eredményesen használni
Persze, miért ne lehetne? :D

Az egyik kedves partnerünk egy Sigma Sport pulzusmérős órával lepett meg tegnap :)

(#3) rii válasza T. Almeida (#2) üzenetére


rii
nagyúr

az biztso, hogy csak polar, bár én ezen a téren oly primitív vagyok, hogy a külső dominál.... :B

nekem a polar S410, illetve S210 tetszik a legjobban.

meg szeretnék venni egy kerékpárt is .... a kettő együtt jó páros ... :) mondjuk ezek nem kimondottan kerékpáros, hanem futóórák....

Az S210-ben OwnCal is van ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4) rii


rii
nagyúr

s810: [link]
s610: [link]


de persze egy S120 [link] is bőven elég lenne

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) rii válasza rii (#4) üzenetére


rii
nagyúr

az S120 linkjét elrontottam, senki nem szól ? :) íme: [link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) Integra


Integra
titán

voltam nem is olyan rég a mountexben, egy alap ilyen óra 60-70 ezer pénz volt... durva

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Janesz válasza rii (#1) üzenetére


Janesz
őstag

én eddig csak polar órákat használtam...

eddig amim volt:
-protrainer NW
-xtrainer plus
-M91ti

jelenleg egy s410 tulaj vagyok...
nagyon meg vagyok velük elégedve!!

a legtöbbet eddig az xtrainer plus tudta (kerékpáros funkciók) de az s410 jobban tetszik...

[Szerkesztve]

(#8) Janesz válasza rii (#3) üzenetére


Janesz
őstag

s210 és s410 közt csak a számítógépes összeköttetés a különbség..

(#9) Dirtyz válasza rii (#5) üzenetére


Dirtyz
őstag

A bikemag kerékpáros újságban volt egy teszt a pulzusmérőkről, a Polar tarolt mindenhol, pontosság kényelem, funkciók tekintetében.
Ha kerékpározásra akarod venni, érdemes a 720, 725-ben gondolkodnod. Ezeket tudod futásra is használni, de főként kerékpározásra használatosak. Tudnak sebességet is mérni, meg magasságot, hőmérsékletet, meg minden finomat.
Nekem egy régi Polar-om van, most a jézuska hozott volna egy 720-ast, de másra kellett a píz. E-bay-on nézz körbe, nagyon olcsón vannak.
a futótopicban írtam Neked, még anno...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10) Manitou válasza rii (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Én Sigma Sport PC-7 pulzusmérős órát próbáltam anno, haverom vette kerózáshoz.
Valami 7 ezer volt az egész cucc (akciósan) Szerintem annyiért megérte nagyon.

(#11) Janesz válasza Dirtyz (#9) üzenetére


Janesz
őstag

sztem hót felesleges neki olyan drága óra...a funkciók tizedét nem fogja kihasználni...egy s150 bőven elég neki ha bicózáshoz kell...

amúgy a Suunto órák fényévekkel jobbak!! de nagyon-nagyon drágák...

(#12) Dirtyz válasza Janesz (#11) üzenetére


Dirtyz
őstag

Azért ajánlottam a 720-at, mert Ő egy másik topicban a 810-et akarta megvenni :)
Suunto órát csak merüléshez használtam eddig, viszont Polar-om van vagy 8-10 éve.
Amikor még nem volt Polar, sima Timex-et használtam, no pulzusmérés. Utcára még mindig a jó öreg Timex-et hordom.

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#13) panizzi


panizzi
aktív tag

[link]

no limit

(#14) rii válasza Dirtyz (#12) üzenetére


rii
nagyúr

Jah, olvastam, hogy írtál a futós topikban annó, de semmi okosat nem tudtam visszaválaszolni, ezért nem is tettem .... :) sajna a futás még azóta is várat magára ... nekem ez az óra azért kell, hogy ezzel is rávegyem magama mozgásra, ami a rohadt kevész szabadidőm miatt nagyon-, de ténlyeg nagyon nehéz feladat, és már maga egy kemény kihívás .... vangát most fogok venni, egy használtat 45ért, ami tmajd feltuningolgatok idővel .....

szemtanuja lettem a testem elmacskásodásának, az elkényelmesedésnek, és azért akarok ilyen órát venni, hogy eggyel több okom legyen mozogni .... amiket írtál, óratipusok, utánuk fogok nézni .... őszintén szólva én olyan tipus vagyok, hogy szeretek mindent mérni ... az egerem áltel megtett utat, leütött billek számát, és lehet, hogy kihasználandó ezt az órát, rá tud venni engem arra, hogy magasabbra is menjek vele, mert élvezném, hogy tudom mérni, hogy milyen magasan járok .... valahogy nem szeretek vaktában végezni dolgokat. Ha látom az eredményét, tudom magam arra ösztönözni, hogy csináljam még ... ezért kellene nekem az OwnCal is. ... illetve a számítógépes összeköttetés ...


valamelyik nap majd összeszedem a jellemzőiket ezeknek az óráknak ...


Janesz: mint írtam én is tudtabában vagyok annak, (és a weboldalak is utalnak erre) hogy a legalapabb tipussal is ki tudnám elégíteni pulzusmérési szükségleteimt.

Az hogy most ki akarok ''dobni'' ennyi pénzt egy ilyen dologra, hát ez most az én személyi luxumom lesz nehéz szívvel. De olyan órát szeretnék venni,ami külsőre is nagyon tetszik

(most vettem mérleget, ... analógot is vehettem volna, fehéret, műanyag burkolattal ... de ez olyan eszköz lett volna, hogy sose tekintettem volna rás szívesen. Így hát vttem egy digitális tefalt 10 pénzért)

Órában is egy olyan darabt szeretnék, amit bár lehet funkcionalitásában soha nem fogok kihazsnálni, a töredékést sem, de ha már ezzel az eszközzel rá tudom magam vnni bármilyen mozgásra, azt mondom, már megérte hogy 50 Ft-al többet kötsek rá ....

--------------------

öntudatlanság határához vészesen közel engedély nélkül távozom .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) rii válasza panizzi (#13) üzenetére


rii
nagyúr

itt mintha borsosabb lenne az ára, mint hazánkban ... vagy az i betű miatt drágább, vagy itthony akciós? (32%)

Polar S810i NEU [link] 360 EUR - 360*250=90,000,-

Polar s810 [link] 74.590.-

Dirtyz: privi megy, mer' nem akarok ebélyezni ... :) meg garancia, meg doboz ...


remélem jól értettelek ebben a kietlen téli sötét éjben, hol farkasok hada lesi léptem, s szagolja nyomom :U

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) Dirtyz válasza rii (#14) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ha rászánod magad a vételre, az e-bay-t ajánlom, még mindig :) , ha újat akkor dobj egy privit.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#17) Janesz válasza rii (#15) üzenetére


Janesz
őstag

de ha külalakra mész akkor az s sorozatból ugyanúgy megteszi egy s210 ugyanis alakra ugyanaz mint az s810i de nem akarlak győzködni...sok olyan funkció van ezekben az órákban,hogy a büdös életben semmi hasznát nem veszed...(ownindex ,fitt teszt stb...)

az én s410-emet ebayről vettem kicsit használtan 75euróért (20k alatt itthon volt)...szal érdemes azért ott is szétnézni... :U
ha külsőre mész akkor ajánlanám megintcsak a suunto órákat amik az ebayen sokkal olcsóbbak mint nálunk!!

(#18) Dirtyz válasza Janesz (#17) üzenetére


Dirtyz
őstag

A suunto-t próbáltad már? Milyen a jeladója, kényelmes? Mikor vetted az S410-et és mire használod?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#19) rii válasza Janesz (#17) üzenetére


rii
nagyúr

sajna az ebay-ban csalódtam már, no nem vásárlás, hanme más kapcsán ..

és azért kell nekem ilyen komoly óra, mert számítógépes kapcsolatot mégsem hagyhatom ki, ha már kockafejű vagyok,és van itthon egy
p4 3ghz-m 2db 21''os monitorral,
egy Power Macintosh 6100/60
egyy biege Macintosh quadra 800-om
és tervezek majd cégtől hitelre venni egy laptoptot, és egy oylan órát vegyek, ami nem tud kommunikálni ezen eszközökkel ...? :DDD

az az igazság, hogy eddig semmit élvezeti cikket sem vettem magamnak, és ezzel tenném élvezetessébbé a sok munkahelyen töltött órát .... :U

tudom, értelmetlen, és tényleg elég volna egy S120 is .....

nemsokára összegyűjtöm is a jellemzőket ...

S810 tudás:
• Vezeték nélküli EKG-pontosságú pulzusmérés
• Edzésbeállítás: 1
• 7 kibővített edzésprofil
• köridők pillanatnyi/átlag/max. pulzusszámmal
• kódolt jelátvitel
• edzés alatt felhasznált kalória mérése
• Fitness teszt (OwnIndex)
• 6 célzóna vizuális és hangjelzéssel
• max. pulzus meghatározás életkor/fitness teszt alapján
• interwall üzemmód
• edzés alatti átlag/min/max. pulzusszám
• szívrelaxációs index
• minden egyes pulzusütés tárolása
• pulzus/idő alapú pulzusszámmérés
• memória: 99 edzésfile, RR/ 5/15/60 másodperces pulzusmintavétel
• UpLink beállítások letöltése a pulzusmérő órára
• órafunkciók: pontos idő, ébresztés, naptár
• stopper
• háttérvilágítás
• merülő elem jelző

• edzés emlékeztető
• számítógépes csatlakozás: kétirányú infravörös adatátvitel
• Polar Precision Performance 4.0 szoftver
• opcionálisan USB/soros csatlakozású infra interfész
• Online adatátvitel számítógépre
• vízálló: 50m

szerk.: kiemeltem, miket használnék ... :B

Polar S720i: [link]

hoppá-1: összehasonlító táblázat [link]

hoppá-2: itt a S810 ára: 110,000,- [link] ez előbbi 74 mégsem olyan rossz ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) rii


rii
nagyúr

[link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) rii válasza rii (#20) üzenetére


rii
nagyúr

Ez hülye !!!!!!!!!!!!! ... mindegy .. az alábbi linket két lépésben lehet elérni ....

katt ide: [link] itt pedig -új órák- link ....

de S710 nincs pölö

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22) Janesz válasza Dirtyz (#18) üzenetére


Janesz
őstag

suunto-t én személyszerint még csak próbáltam...
de van egy futó haverom neki is polárja volt de azóta erre a suunto-ra esküszik...
az s410-et nyáron vettem...előtte a felsorolt tipusok voltak..régen versenyszerűen bicajoztam és futogattam is mellette (maratonok,félmaratonok) de csak hobby szinten (3órás maratont tudtam ami azért nem olyan rossz de a fő profilom a bicaj volt.. :DDD )
jelenleg kondizgatok és azért kell pulzusmérő,hogy szálkásításkor a megfelelő pulzustartományban tudjam magam tartani,hogy a zsír égetődjön csak...

(#23) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Én most vettem egy fullos evezőgépet, és az mér/mutat mindent. Kell is, mert a szivem miatt kell edzenem naponta, és muszáj a pulzusomat kordában tartani.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#24) brownus válasza rii (#21) üzenetére


brownus
veterán

hmm, ennyi pénzért már adhatnának egy kis dizájnt is hozzá!:) olyan gagyin néznek ki, 70-120000hufos órák és hogy néznek már ki? vagy élőben karakteresebbek?
és kamera mér nincs bennük? :DDD


AXN700 - ez jól is néz ki

[Szerkesztve]

(#25) Janesz válasza rii (#19) üzenetére


Janesz
őstag

a legalapabb funkciókat használnád télleg...ez az edzés alatt elégetett kalória egy forintot nem ér hisz honnan tudná az óra mekkora izomtömeged van...(a magasságot és a testsúlyt be kell állítani meg azt,hogy mennyire vagy aktív egy héten de abból nem következik,hogy izmos vagy-e vagy sem...)és mivel az izomzatod égeti a kalóriákat így ennél a pontnál be is igazolódott,hogy semmit nem ér...

de megértelek,hogy ha már elköltöd a pénzed akkor költsd el rendesen és olyanra ami tetszik is...a fémházas s720-et ajánlanám ha a külső is számít...vagy az m91ti-t olyanom volt és szép óra csak nincs sajna számítógépes összekötésre lehetőség...

(#26) panizzi


panizzi
aktív tag

echowell van valakinek?

no limit

(#27) rii válasza Janesz (#25) üzenetére


rii
nagyúr

Ha valaki kiváncsi az elégetett kalóriákra, akkor azt hogy tudhatja meg?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28) Janesz válasza rii (#27) üzenetére


Janesz
őstag

óra segítségével vagy anélkül?
igazából sehogy nem tudod meg igazán...ugyanis sehol semmilyen kalkulátorban nem tudod beütni,hogy mennyire vagy izmos...ugyanis a kalóriákat az izommunka égeti el...nagyjából fogod mindig csak megtudni...

(#29) rii válasza Janesz (#28) üzenetére


rii
nagyúr

ez szomorú hír, mert számomra fontos hajtóerő lett volna az elégetett kalürák száménak az azonnali és pontos ismerete.

Amikor szálkásítottál, tehát a zsírégetésre koncetráltál, akkor egy adott pulzus-intervallumon belül kellett maradnod? Az ez alatt a ''ideális'' pulzus alatt, illetve felett elvégzett gyakorlatok milyen hatással vannak a szervezetre, az izomzatra?

Ha nagyobb a pulzus akkor pld izom növekedés lesz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) T. Almeida válasza rii (#27) üzenetére


T. Almeida
senior tag

(#31) T. Almeida válasza rii (#29) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ha nagyobb a pulzus akkor pld izom növekedés lesz?

Alapfogalmak:
[link]

(#32) attilam válasza T. Almeida (#31) üzenetére


attilam
őstag

Érdekes ez a kalkulátor az alján, de egy kicsit gyanús is nekem. A Fogyasztási zóna túl magas pulzustartományon belül van. Szóval nagy az eltérés az ajánlott 120-130-as pulzustartománytól.

(#33) Janesz válasza rii (#29) üzenetére


Janesz
őstag

zsírégetésnél a lényeg,hogy a célzónán belül maradj...mondjuk én nem a monoton mozgásra esküszöm hanem az intervall szerűre...tehát mondjuk 5 perc monoton 1 perc intenzív...
amit tudnod kell még,hogy az első 25-30 percben nem égetsz zsírt...ezután kezdi el a szived termelni az L-karnitin nevezetű aminosavat...ezt kintről is beviheted (pl. scitec nutrition mega carni-x) edzés előtt 45perccel és akkor már a mozgás 1 percétől kezdve a zsír égetődik...kérdésedre pedig,hogy magasabb pulzusnál mi lesz a válasz az,hogy először az izomzat által tárolt glikogén ég el majd maga az izmot kezdi bontani..
a testedet a zsír égetésére a legnehezebb rávenni...pl. ha edzés előtt nem alacsony az inzulinszinted (vércukorszint ) tehát ettél előtte valami szénhidrátot akkor bebuktad a zsírégetést...ezért jó reggel éhgyomorra kardió edzést végezni illetve késő este amikor az inzulinszint alacsony..

(#34) Janesz válasza attilam (#32) üzenetére


Janesz
őstag

igazából ez a 120-130 nem mérvadó...meg kéne mindenkinek néznie mennyi egyáltalán a max pulzusa mert van akinek kb 140 fölé nem megy és annak 1 óra 130-as pulzussal leégeti a lábát a helyéről.. :DDD nekem tuti magasabban van mint 120 mert a max pulzusom 200 körül van...

(#35) rii válasza Janesz (#33) üzenetére


rii
nagyúr

''...........ezt kintről is beviheted (pl. scitec nutrition mega carni-x) edzés előtt 45perccel és akkor már a mozgás 1 percétől kezdve a zsír égetődik............''[/L]
ő lenne az? [L]http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=2281


tudom, hogy már kaptam rá linket, de meg tudnád mondani, hogy ha valaki a napi mozgásaival izmot is szeretne, hogy ''képződjön'' akkor az ''csak'' a szériázással, rövid ideig tartó, nagy erőkifetétést igénylő gyakorlatokról szól, mely során úgymond sokkoljuk az izomzatot?

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36) rii válasza rii (#35) üzenetére


rii
nagyúr

a link újból: [link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) ByB


ByB
addikt

Én a mamámnak vettem egy Polar F6 (női rózsaszín) órát, imádja!!! :U [link] - Ha van kérdés, valamennyire én is vágom, hogy miként működik! Az poén, hogy hétfő reggelente, a kijelzőjén megjelenik egy levél és közli üzenetben, hogy ideje edzeni... ;)

(#38) Janesz válasza rii (#35) üzenetére


Janesz
őstag

igazából mindentől izomosodsz amiről a tested úgy gondolja,hogy nagyobb izomtüömeggel jobban el tudja végezni az adott munkát...
de igen általánosságban attól izomosodsz inkább ami rövid ideig tart és nagy megterhelés az izmoknak...hosszab idejű megterhelés esetén inkább az izmok oxigénfelhasználó képessége javul és maga az izom nem nő...

(#39) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én nyáron a www.pulzusmeres.hu oldalat nézegetve szúrtam ki az Echowell gyártmányú órákat. Ezek a polárnál elfogadhatóbb áron kínálnak számomra gusztusosabb felépítésü órákat. Aztán végül itt vásároltam egy T201típusu órát: [link]

Az óra megfelelően működik. Az egyetlen megkérdőjelezhető dolog, nem tudom, hogy a hasonló tudásu Polar óráknál ez hogy van, de ez viszonylag gyorsan fogyasztja az elemet, durván kéthavonta kell benne cserélni egy CR2032-es (talán jól emlékszem) elemet.

Feel Good Inc.

(#40) Janesz válasza Pompi (#39) üzenetére


Janesz
őstag

az órában vagy a jeladóban?
bár mindkettőnél nagyon kevésnek számít ez az idő...
az én régi poláromban (Protrainer Nw) 4 évig ment az elem úgy,hogy kb 1 évig minden nap használtam vagy 1-2 órát a jeladót...

(#41) Nyul..Ur


Nyul..Ur
csendes tag

Hello!

Most szeretnék venni egy polar 120-at.
Az igaz, hogy nincs rajta számlap megvilágítás?
Az még egy ezer forintos piaci órán is van.

(#42) RAM


RAM
őstag

Hello!

2 db CR 2032 lítium ('telep') gombelemmel van nekem egy pulzusmérő órám.
Meddig bírja (ha állandóan mér vagy. ?)? Mennyibe kerül az elem? Hol kapható? Cserélheti bárki könnyen?

A manuálban érdekes dolgokat írnak...

Csak tisztán

(#43) T. Almeida válasza RAM (#42) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Google? [link]

Mik azok az érdekes dolgok? Kiváncsivá tettél :)

(#44) RAM válasza T. Almeida (#43) üzenetére


RAM
őstag

:) Lehet, hogy csak számomra érdekesek, majd este bekopizom. :)

Csak tisztán

(#45) RAM


RAM
őstag

(elemek lenyelése egészségre veszélyes)


...az elemek kifolyhatnak és tönkretehetik a készüléket.


mindig egyszerre cserélje ki.


ne használjon különböző rendszerű v. különböző gyártó által készített elemeket


nem szabad feltölteni


A telepet csak szakember cserélheti ki, aki gondoskodni tud a szerkezet tömítettségéről.


Ha kb. 5 percen keresztül nem érkeznek pulzusjelek nyugalmi menüre kapcsol át. Az adószíjat és az órát célszerűen egymástól kb. 2 méter távolságra tárolja, hogy kímélje a telep kapacitását. :F


Csak tisztán

(#46) RAM válasza RAM (#45) üzenetére


RAM
őstag

Amit leszűrtem:


A telep vmi zabáló lehet....


A jeladó fogyaszt akkor is ha nem villog a szív jel és 2 m-en belül van (de miért?)


Vigyázni kell majd a cserével.


Ha nyugalmat akarok a jeladót letépem magamról,
ha újra akarok méretni, be kell öltözni. :(




Hogy is van?
Cseréltetek már telepet, stb? :R

Csak tisztán

(#47) panizzi


panizzi
aktív tag

nos, vettem egy Sigma PC15-öt

eddig tetszik, nem is volt drága

van valakinek?

no limit

(#48) panizzi


panizzi
aktív tag

érdekes, ma 254 volt a max pulse

lehet, hogy már nem is élek ? :DD

no limit

(#49) rii


rii
nagyúr

egy iylet akarok venni: [link] tök olcsó, 15pénz.

nekem bőven elég ....

Azt szeretném megkérdezni, hogy honnan tudom megállapítani, melyik az a pulzus-tartomény, ahol a szervezetem zsírt éget el, mert fogyni szeretnék, kardiózni .......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50) rii válasza rii (#49) üzenetére


rii
nagyúr

ez nem igaz, hogy nincs benne háttérvilágítás ..... !!!!!!!

most ezért kell(ene) 610-et [link] vennem? világítás nélkül nem bírom ki .... )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.