Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191851) 30z.Samu válasza Zoleee83 (#191818) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szintén zenész. Nem az a bajom, hogy nem tudnám félretenni rá, hanem nem akarom, nem adnék érte ennyit. Ezzel az erővel fejleszthetem a PC-met is. Gondoljunk bele, legyen 200k a konzol, ennyiből összeraksz inkább egy PC-t, amivel 2, esetleg 3 évig még el is vagy. De még ha hozzávesszük a Plus-t, amit megveszel minden évben mondjuk 20k-ért, az 5-6 éven keresztül elég húzós. Annyiból meg simán lehet karbantartani a gépet is. Oké, hogy exkluzív címek nincsenek, de remélem érted mire akarok kilyukadni. Nem vitát kelteni akarok ezzel vagy ilyesmi, csak szerintem egy konzol fenntartása ne kerüljön már annyiba, mint egy PC.

Sic Parvis Magna

(#191852) hitvanyalak válasza 30z.Samu (#191851) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Viszont konzolon nem bukod el végleg a lemezes játék árát.
Mindemellett tök igazad van.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#191853) Deck válasza 30z.Samu (#191851) üzenetére


Deck
titán

Évi 13k a ps+ ha akcióba veszed. Van többször is.

PS5

(#191854) 30z.Samu válasza Deck (#191853) üzenetére


30z.Samu
félisten

A rendes árát írtam, ami tudom hogy jelenleg 18, de bármikor emelhetik azt is, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#191855) Domaximus


Domaximus
tag

Skacok, ebben a DMC5-ben tenyleg piritos zenek vannak, tetszetos. Jo azert nem olyan brutal mint Doomban, de lehet ra rendesen szeletelni.

Am ez a Resi engine amivel mostansag a Capcom dolgozik, hihetetlen jo sztem. Olyan faszan meg lehet alatta jeleniteni az arcokat, az effekteket is.. Ha a Capcom tenyleg megcsinalja a Resi3 remaket ( esetleg DinoCrisis-t is ) akkor minden tiszteletem az ovuke, mar most egyik kedvenc fejlesztocsapatom lett.

:P

(#191856) F-ECT$ válasza 30z.Samu (#191851) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért a PC-s árak nagyon elszálltak, igaz a fejlődés is lassult, azaz nem kell 2-3 évente teljesen kikuáznod mindent, mint mondjuk 15-20 éve. De egy konzollal 5-6 év múlva is elég szép grafikát élvezhetsz elég jó fps-sel, míg egy pc-vel addigra már eléggé le kell butítani a részletességet, hogy elfusson.

Dive ever, work never.

(#191857) markknight válasza tboy93 (#191850) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem se, én 11 éve foglalkozom vele :K

[ Szerkesztve ]

(#191858) .LnB válasza 30z.Samu (#191851) üzenetére


.LnB
titán

"200k a konzol, ennyiből összeraksz inkább egy PC-t, amivel 2, esetleg 3 évig még el is vagy."

Halkan súgom meg, hogy haver most tett össze a The Div2-re egy Pc-t. Ami egy normális gamer pc, semmi eget vető dolog nincs benne. 425ezer. Monitor, és perifériák nélkül.

Szóval jó lesz az a konzol 200-250-ért.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#191859) tboy93 válasza hitvanyalak (#191852) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, csak kb nincs olyan ismerősöm aki valaha vett PC-re játékot :DDD

(#191857) markknight
;)

[ Szerkesztve ]

(#191860) Domaximus válasza F-ECT$ (#191856) üzenetére


Domaximus
tag

+1
Ismeros szitu.

(#191861) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#191856) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pont ezt írtam, ha ráfordítod a gépre a Plus árát akkor abból már elég szépen karban lehet tartani és nem kell annyi kompromisszumot kötni. Félreértés ne essék, szeretek konzolon játszani, de remélem nem szállnak el az árakkal, a szolgáltatásokkal úgyis megfizetjük a "kiesést". De ez szubjektív vélemény.

(#191858) .LnB: Mit rakott össze?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#191862) .LnB válasza 30z.Samu (#191861) üzenetére


.LnB
titán

Leírtam, hogy mit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#191863) Zoleee83 válasza .LnB (#191858) üzenetére


Zoleee83
addikt

"Szóval jó lesz az a konzol 200-250-ért."

Jó lesz az megjelenés után fél évvel hardverapróról 150k-ért is amennyi a reális induló ára kellene hogy legyen. ;) Továbbra sem érdekel a 4-8k, vagy 13 évesekkel harcolni multiban, nekem elég a FullHd, csak normális story based gamek jöjjenek.

Nevetséges hogy egy Alma, vagy egy gamernek mondott pc 400-500k-ról indul a magyar fizetésekhez viszonyítva. Nem kicsit vannak túlárazva a termékek, meg elszállva a gyártók.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#191864) 30z.Samu válasza .LnB (#191862) üzenetére


30z.Samu
félisten

De mit rakott bele ennyiért? Konkrétumot nem írtál. :)) Mondjuk ha 4K-ban akar játszani, ahhoz tényleg kell vas.

(#191863) Zoleee83 : Vagy egy Black Friday. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#191865) Domaximus válasza .LnB (#191862) üzenetére


Domaximus
tag

Sztem a parameterekre gondol.

(#191866) .LnB válasza Zoleee83 (#191863) üzenetére


.LnB
titán

Én nem tudom mit gondoltok ti. Én mikor megvettem a slim-et akkor az Uncharted 4-grafikájától lefostam a bokámat. Rögtön az jutott eszembe, hogy egy 60k-s konzol szebb játékokat futtat mint a q**a PC-m, amiben csak a 1080-as VGA többe kerül mint 200k. Szóval... 250K-ig simán megéri a PS5. Szerintem.

(#191865) ezTeknika

Tudom, hogy arra gondolt, de leírtam amit le kellett. Nem kell nekem, hogy most összekukázzon egy gépet 200k körül, ami se a Div2-t nem futtatja, se nem jó 2-3 évig (amit ő említett).

Egy közepes gamer PC ma 425ezer, ennyi. (Ja és FHD-ra)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#191867) 30z.Samu válasza .LnB (#191866) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, az tény hogy 250-ért nem igen raksz össze olyan gépet ami képes 4K-ban futtatni a játékot vagy csak rohadt nagy kompromisszummal.

(#191866) .LnB: Nem akartam én összekukázni semmit, csak kíváncsiságból kérdeztem. :F De egyébként fHD-hoz már nem kell erőmű. A jelenlegi gépemmel simán megy a Resi 2 1080P-ben 60fps-sel majdnem max grafika mellett. A Division 2-t nem tudom, azt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#191868) erahurka válasza .LnB (#191866) üzenetére


erahurka
félisten

Legen 500k a PS5, ne aprózzuk el.

[ Szerkesztve ]

(#191869) F-ECT$ válasza .LnB (#191858) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért a 250k-s konzoltól nem kell tartani. Én azt gondolom, hogyha lesz drágább és olcsóbb verzió, akkor a drágább lesz 200k körül megjelenéskor. Ha meg csak egy fajta lesz, akkor annak 200k alatt kell nyitnia, és biztos lesz már az első karácsonykor akció rá.

tboy93: eleinte én is virágbolti beszerzést toltam pc-n, de az utóbbi időben főleg a netes multi címeknél már inkább kifizettem azt a pár ezer forintot, minthogy "szenvedjek" a mindenféle tört szerverekkel.

Dive ever, work never.

(#191870) #58978304 válasza tboy93 (#191850) üzenetére


#58978304
törölt tag

+1

(#191871) hitvanyalak válasza tboy93 (#191859) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem ebből indultam ki :) Ráadásul manapság elég korrekt koop/multiélmények vannak, azokat nem tudod a tékából töltöttel kihasználni :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#191872) Diego46 válasza Zoleee83 (#191863) üzenetére


Diego46
csendes tag

Ha a magyar fizetésekhez képest túlárazott egy bármi, arról nem a gyártó tehet, hanem a magyar fizetések, illetve a világon legmagasabb 27%-os ÁFA.
Egy PS4 vagy egy fejhallgató vagy egy OLED TV vagy bármilyen műszaki cikk olcsóbb (az alacsonyabb ÁFA miatt mindenképp) például Ausztriában, ahol az átlagfizetés háromszorosa a magyarénak.

Ettől függetlenül én sem gondolom, hogy túlzott áremelkedéssel kellene számolnunk, ugyanakkor a magyar fizetésekkel való összehasonlítás teljesen értelmetlen.

(#191873) .LnB válasza F-ECT$ (#191869) üzenetére


.LnB
titán

Gondolod, hogy én se azt szeretném. De ha az lesz akkor még nem fogom anyázni a Sony-t. Persze ez függ a teljesítményétől, és a szolgáltatásoktól is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#191874) Zoleee83 válasza Diego46 (#191872) üzenetére


Zoleee83
addikt

Teljesen igazad van, a miértbe nem is mennék bele mert erősen politikai/gazdasági okokra lyukadnánk ki. :)
Ettől függetlenül a kasszánál azt fogom/fogod látni, hogy ezek a termékek igenis drágának számítanak.
Másik oldalról megfordítva a dolgot viszont jó esteben a PS5 is éveket fog menni 1-1 háztartásban tehát nem kell évente venni. (Nagyon remélem, hogy nem lesz 2 évente új konzol, vagy félgeneráció mert ez így méginkább problémás)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#191875) Diego46 válasza Zoleee83 (#191874) üzenetére


Diego46
csendes tag

Egyetértek. :)
Sőt, biztosan lesz a PS4 Pro-nak is még egy pár éves kifutása az új generációval párhuzamosan, nem gondolom, hogy ne nyújtana kiváló szórakozást (és új címeket) még 2-3, akár 4 évig is.

(#191876) 30z.Samu válasza .LnB (#191873) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nyitnak egy Uncharted-el vagy egy God of War-al, akkor nincs mit tenni... :DDD

Sic Parvis Magna

(#191877) sutyesz96 válasza Deck (#191853) üzenetére


sutyesz96
őstag

Szerintem ps plus-al már nem lehet kalkulálni a jövőt illetően. Nagyon stream szolgáltatások felé megy a piac, nem igazán látom azt, hogy kétrétegű blu-ray lemezeken fogjuk kapni a next-gen élményt. Szvsz a Ps plust le fogja váltani valami egészen más. -> (Már most is elkezdték leépíteni.)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#191878) F-ECT$ válasza 30z.Samu (#191876) üzenetére


F-ECT$
titán

De. Várni :) Tényleg iszonyat pénzeket lehet spórolni a játékokon, ha tudsz várni pár hónapot. (Vagy megveszed azonnal, nagyon gyorsan végigjátszod, és eladod.)

Dive ever, work never.

(#191879) Lacee98


Lacee98
csendes tag

Sziasztok! Fél éve nem használtam DUALSHOCK 4-es kontrollert.
Oka a következő: Egy nap elhoztam iskolába majd az eredeti töltő kábelével rácsatlakoztattam az iskolai PC-re, egyszer felvillant sárgán és azóta semmire nem reagál.
Töltést nem vesz fel. A PS4 nem kapcsol be amikor a joysticken megnyomom a PS gombot.
Telefonra BLUETOOTH segítségével csatlakozik. Próbáltam:
több kábellel is, dugtam mind a két USB slotba a kontrollert akkor se működött. Van másik kontrollerem amivel el navigálhatok a ps-en belül ha van rá megoldás. Garancia nincs már rá!!!
Esetleg ha van Link ami segíthet azt megköszönném.! :R :)

(#191880) Deck válasza sutyesz96 (#191877) üzenetére


Deck
titán

Persze..

PS5

(#191881) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#191878) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én inkább az utóbbi vagyok, ha van egy olyan játék ami tényleg érdekel, az instant get, végigtolom és továbbadom. :) Viszont ha a gép ekkora összeggel fog startolni, ott tényleg várás lesz valószínűleg. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#191882) erahurka válasza sutyesz96 (#191877) üzenetére


erahurka
félisten

Elkezdték leépíteni a PS Plus-t? A 100 GB-ra növelt online mentési tárhelyre gondolsz? :U

(#191883) Kendek válasza Lacee98 (#191879) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van rajta az alján egy süllyesztett RESET gomb, nyomd be 5 másodpercig, majd próbáld újra a párosítást.

<-ƘƘ->

(#191884) sutyesz96 válasza erahurka (#191882) üzenetére


sutyesz96
őstag

A ps3 és ps vita támogatás megszüntetésére gondolok. :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#191885) zzola válasza sutyesz96 (#191884) üzenetére


zzola
félisten

És ez egyenlő a PS+ leépítésével?
Értem...

(#191886) Deck válasza sutyesz96 (#191884) üzenetére


Deck
titán

Elég sokáig támogatták..

PS5

(#191887) 30z.Samu válasza sutyesz96 (#191884) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azzal szerintem nem építették le, csak Ők sem támogatnak örökké egy elavult hardvert. :) A Vitát amúgy sajnálom, vagyis inkább azt hogy nincs utód.

Sic Parvis Magna

(#191888) markknight válasza 30z.Samu (#191887) üzenetére


markknight
veterán

Mondjuk azért valamit adhattak volna cserébe, mert a mostani felhozatal hihetetlenül karcsú. (főleg ha megnézem az xboxos oldalt) 100 giga ingyen tárhely a mentéseknek? Na nee :D Ha nem nézem az exeket, akkor egy xbox one jelenleg magyarországon sokkal jobb választás a gamepass és a gold erejével. Jó lenne ha a ps5 ezen a szinten hozna valami áttörést.

[ Szerkesztve ]

(#191889) tboy93 válasza hitvanyalak (#191871) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy sokan akik a PC mellett kampányolnak, az "ingyen" játékokat szokták felhozni, mint legfőbb indok.

(#191890) Wesder válasza tboy93 (#191889) üzenetére


Wesder
félisten

Mert ez az egyetlen indok:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#191891) ldave


ldave
félisten

Március 26-án jön a Path of Exile PS4-re.

A Slime draws near! Command?

(#191892) seniman válasza markknight (#191888) üzenetére


seniman
addikt

Adtak.15 éves CoD-ot,amit mindenki hatszor kitolt már négyféle gépen meg valami indie szutykot. :((( Le is szoktam a plus vásárlásról,egy év alatt volt három játék ami tetszett,azokat majd behúzom használtam,a multi meg hidegen hagy.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#191893) penge111 válasza ldave (#191891) üzenetére


penge111
addikt

Pillars of Eternity 2 nem tudod mikorra várható? :R Bár ha azt is játszhatatlanná teszik, akkor elengedem azt is, pedig piszok jó játékok :W

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#191894) .LnB válasza penge111 (#191893) üzenetére


.LnB
titán

Na? HZD? :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#191895) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

a játék mentések automatikus feltöltése felhőbe csak pihenő üzemmódban történik meg? vagy teljes kikapcsolás esetén is van rá mód?

(#191896) ldave válasza penge111 (#191893) üzenetére


ldave
félisten

Passz, azt nem követem annyira. Elég volt a Torment most az év elején. Idén még a Divinity OS 2 van tervben, lemez már a polcon, de majd csak valamikor nyáron állok neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#191897) penge111 válasza .LnB (#191894) üzenetére


penge111
addikt

Még mindig szeretem, valami lvl 12-es főküldi jönne, de már lvl 23 vagyok csak bóklászom a vadonban, pucolom a rablótanyákat, vadászom a pulykákat, malacokat, a corrupt zónákat megtisztítom, gyűjtögetem a dolgokat, megülöm a legvadabb robotokat. Tegnap lementem az első Cauldronsba (na ez a rész irgalmatlanul tetszett, mintha egy sci-fi filme csöppentem volna), mellék küldizgetek, csinálom a vadászkihívásokat. Nagyon sokat tátom a számat, hogy milyen gyönyörű a játék... Még egyelőre nem csömöltem meg, a sztorira rá se néztem még szinte, tényleg csak felfedezgetek, akárcsak a Witcherben anno :C

Idave: esetleg majd lenne kedved kipróbálni milyen a coop a DOS2-ben, én is kb nyáron kezdem majd csak el, nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet egy ilyen játékban a coop :Y

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#191898) seniman válasza penge111 (#191897) üzenetére


seniman
addikt

Jó lesz az,főleg ahogy kerekedik majd a sztori. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#191899) Bencus88 válasza ldave (#191891) üzenetére


Bencus88
nagyúr

uhhh köszi az infot! :R

(#191900) ldave válasza penge111 (#191897) üzenetére


ldave
félisten

Persze, megnézhetjük majd :) Engem is érdekel, nem tudom milyen módon van megoldva, de gondolom más játékába belépve átvehetjük az irányítást egy karakter felett.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.