Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153351) 30z.Samu válasza ldave (#153350) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért tegyenek csak bele egy erősebb VGA-t. ;]

Sic Parvis Magna

(#153352) penge111 válasza .LnB (#153347) üzenetére


penge111
addikt

Én pl. nem is értem grafikában már mi a jó Istent lehet javulni? God of War, Uncharted 4, Horizon Zero Dawn stb. ne mondjátok már nekem, hogy ezekkel a címekkel grafikailag gond van. Szerintem a túl realisztikus játék meg már a ló túloldala, azt az életnek hívják. Elegendő lenne egy stabil fps és egy lagmentes környezet a fenti játékok grafikai színvonalával, és csókolom!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#153354) vg válasza penge111 (#153352) üzenetére


vg
addikt

Már kb 5 éve elég lenne, de mivel mindig jönnek az új tv-k az átverős 4k, 8k, stb hülyeségekkel, soha nem lesz az amit szeretnél.

(#153355) Lackooo84 válasza RudY (#153353) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Uncharted 4: Lost Legacy - 4K resolution, HDR support, 60fps. - ezt mindenhol látom, de senki nem magyarázta meg, hogy hol tud az 60fpst. (nem, nem a multi, az sima PS4-en is annyi).

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#153356) 30z.Samu válasza Lackooo84 (#153355) üzenetére


30z.Samu
félisten

1080p-ben?

Sic Parvis Magna

(#153357) .LnB válasza ldave (#153350) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na várjál, én most nagyon "PC-s fejjel" gondolkodtam. Igazad lehet. Mert a Ryzen utolérte az intel procikat, az addig oké, azokkal nincs gond. Ha meg belemegy egy 1080 (ne adj isten 1080 Ti szintű, bár ilyen az AMD-nek nincs) GPU. Akkor abból már lehet kipréselni durva dolgokat. Főleg ha igaz, hogy ebben csak egy 5xx-as VGA-nak megfelelő GPU van (plusz persze az alacsony hozzáférés).

(#153352) penge111 Teljesen igazad van. De anno a Tomb Raider 2-nél (az eredeti TR) is már úgy gondoltam, hogy úr isten ennél szebb már nem lehet, aztán a Mafia-nál is, aztán most az Uncharted 4-nél is... :D És mégis mindig van előre.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#153358) saelin válasza sp8787 (#153348) üzenetére


saelin
veterán

Nem vagyok helikopter, tudom hogy egy 60 Hz-es kijelzőn is látszik ha valami 100 FPS-el fut, de attól még sokkal folyamatosabb képet ad egy 120 Hz-es
képfrissítéssel bíró monitor/tv. Ehhez nem kell fizikusnak lenni.

A Hertz azt jelenti megjelenítőknél hogy másodpercenként hány darab képet tud fizikailag megjeleníteni. Lehet hogy van egy 60 Hz-es monitorod de egy játék rajta 75 FPS-el fut (látod és érzed is), de ott akkor is "vesztel" 15 framet. YouTube-on nagyon jó szemléltető videók vannak fent erről.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#153359) Dvix válasza .LnB (#153357) üzenetére


Dvix
senior tag

Igen, de a konzol játékok mindig is CPU intenzívek lesznek, és csak integrált grafikai eljárásokkal, hogy lent tudják tartani az árakat. Bármilyen grafikai számítás amit a CPU-ra rá lehet terhelni azt ráterhelik. Az AMD-nek meg a következő generációban is folytatódnia kell, a játékok visszafele-kompatibilitását is nagyban segíteni lehet ezzel. Azt már én is látom hogy AMD ryzen procim PC-ben jobban tartja a 1%low okat és avg fps eket(ezért is választottam tulajdonképpen AMD-t), és hűsebb. Ha ezt még mobilabb fronton ugyanúgy továbbviszi az AMD akkor új generációs konzolokat is megnyeri

(#153360) Persie12


Persie12
aktív tag

Srácok ha csinálok egy gyári beállítások visszaállítását akkor minden elveszik a gépemről igaz? Mentések, profil, telepített játékok, ilyesmire gondoltam.

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153361) szzoo válasza .LnB (#153357) üzenetére


szzoo
tag

Szerintem a most elérhető eszközökből is létre lehet hozni a PS5-öt, csak a bekerülési költségnek kell csökkennie hogy meg is valósuljon. Továbbra sem PC-s fejjel kell gondolkodni. Ha egy erősebb processzor mellé beleraknak még 256 GB HBM2 memóriát máris jelentős az előrelépés. Bevezetnek még pár "olcsó" trükköt (mint a PS4 Pro 16bit precizió melletti 8,4Terraflop) és megint nem hisszük el, hogy nézhet ki így néhány játék. Meg külön csapatok dolgoznak a firstparty motorokon (pl ICE Team, Xdev) így ilyen szempontból is várható előrelépés, ha a hardver ehhez asszisztál.

[ Szerkesztve ]

(#153362) Dvix válasza szzoo (#153361) üzenetére


Dvix
senior tag

Így van. Fejlesztői kittek távol vannak még. A piac most ál rá a DDR6 memóriákra az AMD a Vegával most repült rá a HBM2-re aminek horribilis az ára és ami a legrosszabb, rohadt nehéz hűteni, ha nem tweak-elik rohadt pontosan a settings-eket. :K Szerintem a konzolok maradni fognak az olcsóbb megoldásnál és az valszeg a ddr6 lesz. ;)

(#153363) KaitouP válasza .LnB (#153357) üzenetére


KaitouP
veterán

De, majd egy 200-300K szintű VGA kerül majd az új konzolokba. :DDD Kolléga, most mond hogy én értettem félre a gondolatmenetedet. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#153364) toompa válasza Persie12 (#153360) üzenetére


toompa
őstag

Én még nem próbáltam,de ha az a cél hogy minden eltűnjön,akkor inkább a a PS4 inicializálása-t válaszd. Mehet nyugodtan a gyors. Az is mindent gyalul.

[ Szerkesztve ]

(#153365) Persie12 válasza toompa (#153364) üzenetére


Persie12
aktív tag

Nem, nem az a cél. Pár napja írtam ide egy bejegyzést hogy folyamatosan ugrál a kép miközben játszok és mivel itt nem tudod senki segíteni sajnos, írtam egy e-mailt a magyarországi playstation képviseletnek, amire ez volt a válasz: Kedves Bence,

Köszönjük, hogy felvette velünk a kapcsolatot.

Amennyiben PS4 konzolról van szó, kérem próbálja meg a következőt.

1. Gyári beállítások visszaállítását.

Ehhez be kell lépnie a biztonsági menübe (Safe mode) a következő módon:
- Kapcsolja ki a PlayStation 4 készüléket az elején található power gombbal.
- Miután a készülék kikapcsolt, tartsa nyomva a bekapcsoló gombot 2 sípolásig.
Eressze el miután hallotta a második pittyenő hangot: első a bekapcsoláskor, a második 7 másodpercel a nyomvatartást követően.
- Csatlakoztassa a DualShock 4 kontrollerét a saját USB kábelével és nyomja meg a PS gombot.
- A képernyőn megjelenik egy sor választási lehetőség: kérjük válassza a 4-es opciót (Restore Default Settings)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153366) Dvix válasza Persie12 (#153365) üzenetére


Dvix
senior tag

Én még csak most leszek Playstation 4 tag de úgy tudom hogy a mentéseidet a PSN tagsággal a "felhőbe" mented, hogy bárhol tudj játszani. Nem? :/ :U
Ezt mondjuk nekem is jó lenne a jövőben tudjam. A mentéseidet nem tudod valahova exprotálni? akárcsak pendrive-ra?
:F

[ Szerkesztve ]

(#153367) #20844032 válasza saelin (#153358) üzenetére


#20844032
törölt tag

Vsync mellett semmi nem fog 60fps felett futni egy 60Hz-es kijelzőn. Vsync nélkül igen. akkor meg tearing lesz.
Azaz az egyik esetben semmit nem fogsz látni meg érezni, mert nem lehetséges. A másik esetben meg az ótvart fogod látni, de legalább nem "vesztesz" frémet. Amit te írsz, az meg nincs.

(#153368) Persie12 válasza Dvix (#153366) üzenetére


Persie12
aktív tag

A helyzet az hogy ez a téma még nem foglalkoztatott mert nem voltam érintett benne. Ezért is írtam ide, mert itt általában sok a segítőkész, és nálam okosabb ember és hátha tudnak választ adni :)

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153369) toompa válasza Persie12 (#153365) üzenetére


toompa
őstag

Sosem próbáltam,mert szerintem semmit nem ér. A helyedben lementeném a játékállásaim egy pendrive-ra és nyomnék neki egy inicializálás-t. Annak talán van értelme. Az olyan,mintha most vennéd ki a dobozából és most kapcsolnád be. Bejelentkezel a fiókodba és visszarakod a játék mentéseid.
Persze,ha volt valami letöltve,újra letöltheted és a beállításokat is újra be kell állítanod.
Gondolom a tv-vel minden rendben és hdmi kábel csere is volt. Bocsi,de nem olvasok most vissza. :)
Garis még a gép?
Ha ez nem segít,kivenném a hdd-t,megnézném hd sentinellel pc-n,aztán formáznám,vissza a ps-be és full fw telepítés.
Hátha.
Ha marad a hiba,akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#153370) .LnB válasza KaitouP (#153363) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

160é megy aprón. :D

2 év múlva közel sem lesz annyi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#153371) Persie12 válasza toompa (#153369) üzenetére


Persie12
aktív tag

Igen, minden oké, több tvn és hdmi bemeneten lett kipróbálva, több fajta kábellel. Csak a szervizeltetést utolsó opciónak akarom megtartani mert külföldön vagyok és a garanciapapírok sincsenek nálam. Amúgy van még rá asszem 2-3 év garancia. Mert 5 évvel lett megvéve.

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153372) toompa válasza Persie12 (#153371) üzenetére


toompa
őstag

Akkor amit leírtam,megpróbálhatod. Ha nem nagy bukta hogy mindent letörölsz.
De ha már törölsz,szerintem menj végig inkább a hdd kivételen és ellenőrzésen és formázáson,illetve fw újratelepítésen. Az a biztos. Így nem kell kétszer belaknod.

(#153373) ProEvoFan válasza .LnB (#153347) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Persze van még ~2év,"
Három év. :)

(#153374) Dvix


Dvix
senior tag

Na! A "platinumshop" végre legalább a honlapja elejére kirakta, hogy "Készen állsz_Days of Play", nah legalább ennyi, fejlődünk :C

(#153375) .LnB válasza ProEvoFan (#153373) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a hullám "~" azt jelenti kábé! :D Vagy mire gondoltál a váltóáramra? (Mert azt is jelentheti) ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#153376) Csabee86


Csabee86
senior tag

Én nem tudom, de szerintem teljesen felesleges egy esetleges PS5 még. Egy fél lépést tennék csak előre és elhagynám a sima PS4-et és PS5-ként kezelném a PS4 pro-t. Ha pedig valóban fejleszteni kellene a PS4 Pro-t akkor a CPU-n fejlesztenék, GPU-n nem változtatnék. Esetleg majd utána lehetne ténylegesen PS5.

(#153377) ProEvoFan válasza .LnB (#153375) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Csak tájékoztatás volt, semmi egyébb :B

(#153378) gyuromoj válasza Xaels (#153307) üzenetére


gyuromoj
veterán

Neten 6-10 napot ír, mire rendelkezésre áll.
Tételezzük fel hogy megrendelem és pénteken mondjuk store-ba olcsóbb lenne, akkor csak simán lemondom az MM-nél?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#153379) saelin válasza #20844032 (#153367) üzenetére


saelin
veterán

Tényleg. A V-sync-ről teljesen megfeledkeztem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#153380) Persie12 válasza saelin (#153379) üzenetére


Persie12
aktív tag

Most végeztem a Last of Us-al. Tényleg csak ennyi a vége? :O

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153381) Tegla80 válasza gyuromoj (#153378) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem ennyi lesz mashol is....amugy par oraja mikor raneztem meg volt igy ezt most fosztottak le :D . Nameg ha ez csak kesobb jon meg es kozben veszel akkor pl el is adhatod hisz ujra 18e lesz mindenhol.....apron meg 15/15.5be vinnek sztem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#153382) Xaels válasza gyuromoj (#153378) üzenetére


Xaels
félisten

Ebben nem tudok segíteni, nincs ilyen tapasztalatom. A képet is küldték nekem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#153383) Dvix válasza Persie12 (#153380) üzenetére


Dvix
senior tag

ne izgulj. E3-an bejelentik a második részét tutti :) MEg van egy DLC-je is a két kiscsajjal ha jól tutdom

(#153384) Persie12 válasza Dvix (#153383) üzenetére


Persie12
aktív tag

Ja a dlcnek most fogok nekiállni. Amúgy érdemes New game +t tolni?

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153385) Gery9112 válasza Persie12 (#153384) üzenetére


Gery9112
őstag

Ha tetszett a játék igen. :DDD De ha arra célzol, hogy ha végigviszed kapsz valami csili-vili skin-t, új befejezést akkor azt ne várd.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#153386) Persie12 válasza Gery9112 (#153385) üzenetére


Persie12
aktív tag

Ahogy olvastam trophy-t lehet szerezni még. Amúgy az gáz hogy a lángszórót egyszer se használtam? :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153387) Gery9112 válasza Persie12 (#153386) üzenetére


Gery9112
őstag

Ja igen, trófeázás szempontjából kell. Nem gáz, az NG +-ba csak a kioldott fejlesztéseket és képességeket viszed, "lőszert" úgy emlékszem nem.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#153388) Persie12 válasza Gery9112 (#153387) üzenetére


Persie12
aktív tag

Valahogy nem éreztem fontosnak azt a fegyvert :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#153389) RangerFox válasza Dvix (#153383) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Már egy ideje be van jelentve

(#153390) sutyesz96 válasza Bogyi007 (#153317) üzenetére


sutyesz96
őstag

Már miért zárnának ki dupla regisztráció miatt? Mind a kettő site-on azonos PSN ID-t adtam meg, azonos e-mail címet, stb. Az már az ő bajuk legyen, hogy nem képesek egy olyan adatbázist vezetni, ami összevetné a különböző régiós regisztrált adatokat.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#153391) Dvix válasza Persie12 (#153388) üzenetére


Dvix
senior tag

Az biztos ha most venni fogok egy PS4-et, (kvázi ajándékként érted :D ) az első amit megveszek hozzá az The last of Us: remastered, Horizon Zero Dawn, Journey collectors edition. :U

(#153392) penge111


penge111
addikt

Várom mint kisgyerek a cukorkát ezt a nagy áresős ps ajánlatözönt, remélem azért lesz pár lemezes, és digitális játék amit érdemes lesz megvenni :DD .

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#153393) Dvix válasza penge111 (#153392) üzenetére


Dvix
senior tag

Én is! :K De hype is real!!! :)) De én elsősorban csak lemezes játékokra gyúrok, nekem nagyon hiányzik h a polcomon ott csücsüljön a doboz. PC-n van 200+ játékom és bevallom eléggé hiányzik néha h nem látom őket fizikai valójukban. :U
Majd ha bevásároltunk mindenki ide fogja írni mit vett, hogy totál örüljön mindenki feje! :DD

[ Szerkesztve ]

(#153394) Nayrobi válasza Dvix (#153391) üzenetére


Nayrobi
őstag

Hatalmas pacsi a Journeyért, gyönyörű alkotás.

(#153395) pr0bi válasza penge111 (#153392) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mikortól lesz ez a "baromi nagy" akció?

(#153396) Dvix válasza Nayrobi (#153394) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszi! Igen szeretem a "szípet"! :) Alig várom :K Utána elkezdem az összes 60fps game-et zsákolni :) :C

(#153397) Dvix válasza pr0bi (#153395) üzenetére


Dvix
senior tag

Péntektől! Júni 8-tól. A hivatalos honlapon megtalálod a visszaszámlálót és a partnerek neveit!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#153398) prokxy válasza Dvix (#153391) üzenetére


prokxy
veterán

A többi játékot értem, de ez a Journey mièrt jó? Néztem YT-ot róla, vhogy nem vonzott be, megy a sivatagban a karakter, fúj a szél, de mi jó ebben, mit nem látok?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#153399) Dvix válasza prokxy (#153398) üzenetére


Dvix
senior tag

Gyakorlatilag csak az előre gombot kell nyomnod és élvezned a látványt és a zenét. :) Egy "walking simulator" ha úgy tetszik. :U Tehát azzal az élménnyel leszel gazdagabb h láttál valami szépet.

(#153400) saelin válasza Dvix (#153391) üzenetére


saelin
veterán

Arra figyelj hogy a Last of Us remasti tartalmazza a left behind dlc-t. Nehogy megvedd külön mint itt páran - köztük én is.

Dvix
Ugyan ez az abzu.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.