Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Paranormális jelenségek

Hozzászólások

(#1351) zoltanz válasza cherilady (#1340) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A budhisták érdekes képzelik el a lelket nem úgy min más vallásokban, hogy költözik. A halott, és az, aki a tőle öröklött karmikus erők révén újjászületik, két különböző lény, de mégsem az, mivel az új szükségszerűen következik a régiből. :U
A két lét közötti összekötőkapocs az akaratmegnyilvánulások és hajlamok összessége.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1352) Zscca válasza Csabee. (#1349) üzenetére


Zscca
tag

és tényleg betörők voltak?

(#1353) Zscca


Zscca
tag

de off ez a topic mostanában :(

(#1354) finest válasza Zscca (#1353) üzenetére


finest
őstag

Igazán történhetne már valakivel egy negyedik típusú találkozás!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1355) Wictor válasza finest (#1354) üzenetére


Wictor
senior tag

Nekem ma valaki kilökte az üres lakásban a kezemből a kólás üveget. Ültem, neteztem, és egyszer csak kirepült a kezemből az üveg, be a szoba közepére. Nem mondom, hogy szellem, vagy hasonló, de furcsa. Nem én dobtam el az üveget és ki sem esett a kezemből (mármint én erősen szorítottam, mivel félig teli volt és nem akartam kiönteni. De sikerült)... :K Egyébként furcsa dolgok szoktak történni ebben az elátkozott lakásban. De már megszoktam/tuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#1356) finest válasza Wictor (#1355) üzenetére


finest
őstag

Egészségtudatos a szellemed, minek innál kólát? Hol laksz, mitől elátkozott?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1357) Wictor válasza finest (#1356) üzenetére


Wictor
senior tag

Ja, a Norbi szelleme jelent meg nálam? :DDD

Egy társasház 3. (és egyben legfelső) emeletén, a legszélső lakásban. Az előző tulaj férje állítólag itt halt meg a lakásban, ez már alapból jó előjel. ;] Anyám, mikor megvettük 4 éve a lakást és festegetett (beköltözés előtt), egyik este hátrafordult a tök üres lakásban, és egy pizsamás alak állt vele szemben. Aztán egyik pillanatról a másikra eltűnt. Az ajtó be volt zárva és biztosan egymaga volt a lakásban. A másik, hogy sorra potyognak le a képek a lakásban (ok, ez attól még nem utal szellemre), furcsa motoszkálás hallatszik éjszakánként, nyikorog a fürdőszobaajtó (amikor már mindenki alszik, csak én vagyok még fenn). Meg azért anyámmal történt már pár szép eset, pedig ő az, aki soha nem hitt a szellemekben. :D Mondjuk engem sem kímélt mamám "szelleme", de ezt már régebben leírtam, hogy mi történt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1358) finest válasza Wictor (#1357) üzenetére


finest
őstag

Nem semmi. Én nagyon nem hiszek a szellemekben, biztos kell ahhoz egyfajta lelki beállítottság, érzékenység, h ilyenek megtörténjenek.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1359) Wictor válasza finest (#1358) üzenetére


Wictor
senior tag

Elég simán fáradtnak lenni, és az ember már simán rémeket lát... :DDD

(#1360) finest válasza Wictor (#1359) üzenetére


finest
őstag

Azért a pizsamás, öreg bácsiknál el tudok képzelni félelmetesebbet is, például ugyan ezt, de pizsama nélkül. :))

A képek lepotyogása már érdekesebb dolog, arra nehezebb ráfogni, h hallucináció a fáradtságtól. Talán laza a vakolat.

A filmekben mindig azért keresik meg bizonyos embereket a halottak lelkei, h átsegítsék őket valami traumán. Anyukádra vár a feladat, h kinyomozza mi bántja a halott pizsamás bácsit.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1361) Wictor válasza finest (#1360) üzenetére


Wictor
senior tag

Szellemekkel suttogósat játsszon anyám? Na neee... :D

A képek leesését rá lehet fogni az épület mozgására (mondjuk egy közel 40 éves épület már nem annyira akar beállni, de volt olyan eset, hogy unokatestvéremék egy új társasházba költöztek, és megrepedt pár nap után teljes hosszában az üveg, mindez az épület mozgása miatt), vagy rá lehet fogni bármi másra. Az ajtónyikorgás lehet légáramlattól, a zajok forrása meg lehetnek a szomszédok. Én nem parázok tőlük, csak nem szeretem ezeket a furcsa zajokat. :K

(#1362) finest válasza Wictor (#1361) üzenetére


finest
őstag

Nekem eddig csak első, és második típusú találkozásaim voltak. De azok sem voltak kellemesek. Azt hiszem egyet már leírtam ide korábban. A második második típusú találkozásom azonosítatlan repülő tárggyal gimis koromban volt. Éjjelente sokat néztem az eget, amatőr csillagászkodtam, így első típusú találkozásból is jó párat megfigyeltem. De ez a második elég ijesztő volt.
Esténként szokásom volt nyitott ablaknál aludni nyaranként, és elalvás előtt is mindig körülnéztem az ablakból. Tatabányán laktunk, Újvárosban. Onnan, ha az ablakból kinéztem balra a Gerecse hegyei voltak, szemben pedig a város, jobbra Kertváros. Az egyik ilyen alkalommal három zöldes sárga fényű gömböt láttam felszállni három különböző irányból. Nem lehettek nagyok, max. 1m átmérőjűek. Az egyik a hegy felől, a másik kettő Kertváros irányából repült fel, és szinte előttem cikáztak jobbra-balra az égen. kis idő múlva több ilyen fényes gömb jelent meg, és úgy tűnt együtt mozognak, de pár pillanatra rá, megértettem, h csak a korábbi három mozog, a többi áll. Aztán a korábbi három eltűnt, megállt. Ekkor vettem észre, h a fények maguk körül mélyedéseket világítanak meg, és a sötét égen a szemem előtt kirajzolódott a legnagyobb ufó, amit valaha láttam. Mivel sötét volt, megsaccolni sem tudom, h mekkora lehetett, de az átmérője a fények alapján legalább akkora volt, mint az előttünk lévő négyemeletes ház hosszának kétharmada, háromnegyede - kb. 30m.
Amit az ufóból láttam alulról tele volt kis kiszögellésekkel, amelyekben ezek a fények égtek, a formája maga kereknek tűnt. Méretéhez képest teljesen hangtalanul mozgott, és egész komoly sebességgel úszott felém. Amennyire ártalmatlannak és vidámnak tűnt a sárga fények cikázása, annyira vált félelmetessé a látvány, ráébredve saját védtelen törékenységemet a repülő tárggyal szemben.
Döbbenetes élmény volt, félelemmel töltött el, ahogy felfogtam ennek a járműnek a méreteit. Nem mertem megvárni, amíg közelebb ér, bebújtam a takaróm alá és onnan leskelődtem. Úgy tűnt kisvártatva áthaladt a házunk felett, nem történt semmi. Megkönnyebbültem, nem vettek észre, nem vittek el, azon az éjjel már nem néztem ki az ablakon.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1363) Wictor válasza finest (#1362) üzenetére


Wictor
senior tag

Én nem hiszek az UFO-kban sem. Majd ha egyszer én is látok valami hasonlót, akkor lehet, hogy változni fog a véleményem. :U

[Nagyon OFF:] azonosítatlan repülő tárggyal én tavaly szilveszterkor találkoztam az egyik utcán. Aztán kiderült, hogy az az azonosítatlan tárgy, ami felém repült, egy sörösüveg volt... :D [/Nagyon OFF]

(#1364) finest válasza Wictor (#1363) üzenetére


finest
őstag

Akkor pont úgy vagy ezzel mint én a szellemekkel. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1365) petrelli86 válasza finest (#1362) üzenetére


petrelli86
aktív tag

sztem álmodtad, vagy nem voltál véletlenül vmilyen tudatmódosító szer hatása alatt?:DD
mért nem csináltál vmi felvételt?:)
jó alapjául szolgált volna mondjuk a "függetlenség napja" következő részének :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1366) Wictor válasza petrelli86 (#1365) üzenetére


Wictor
senior tag

Mert talán az embernek ilyenkor nem pont az jut az eszébe elsőre, hogy kattintson párat a fényképezővel... :P

[ Szerkesztve ]

(#1367) petrelli86 válasza Wictor (#1366) üzenetére


petrelli86
aktív tag

hát én nemtom, én abszolut nem zárkóznék el az ilyen jelenségektől..
mégis engem nagy ívben elkerülnek az ilyen dolgok, pedig néha úgy örülnék valami izgalmas paranormális izére:DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1368) Wictor válasza petrelli86 (#1367) üzenetére


Wictor
senior tag

Gyere át hozzánk szellemet keresni. Nem fogsz unatkozni. :D

Az előbb speciel valami akkorát nyikorgott, hogy erre még én is összerezzentem... :U

[ Szerkesztve ]

(#1369) finest válasza petrelli86 (#1365) üzenetére


finest
őstag

Ez legalább 10 éve volt, akkor még nem voltak kamerás telók, és én sem úgy álltam ki az ablakba, h ufót fogok nézni. Másrészt éjjel nehéz fényképezni, semmi sem látszódott volna az éjjeli felvételen. A vaku néhány méterre villan, ez meg azért elég távol volt. - Bár amennyire beszartam, a vakuzás lett volna az utolsó, amit kipróbálok.
Láttam ufót fényes nappal is egyszer úgy negyedikes, ötödikes koromban. Azt hittem már beszámoltam róla a topikban, de most nem találom, nyilván nem itt volt. Majd leírom egyszer azt is.
Első típusú találkozást, vagyis, h látsz valami azonosítatlan repülő tárgyat, biztos hamar észlelnél, ha többet néznéd éjjel az eget. Ilyen egész távoli észlelésem volt vagy 3-4 is.

1368-ra: Nálunk meg bekapcsolt a gyerek játék mobiltelefonja, éppen pezsgőt iszogattunk a konyhában, néha a szinti is üt egyet-egyet magától, ijesztő tud lenni, de annak tudom be, h a gyerekek mindkettőbe számtalanszor belecsóréztak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1370) Wictor


Wictor
senior tag

Na hát igen, ezekre mondják, hogy fake. Mondjuk az a kislányos, tükrös az nem gyenge. ;]

(#1371) Paralyzer


Paralyzer
csendes tag

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy néha megálmodok dolgokat, nem sűrűn, de elég nyomasztó. Pl, egyszer azt álmodtam, hogy egy erdőben futok este és egy faág nyakon csap, ezután egy elég fura érzés fog el, mert tudni, hogy a fájdalom csak később érezhető és a zuhanást a földre is éreztem. Pár hónappal később a táborban az erdő szélén ilyeszgettem ( XD ). Majd egy fél óra múlva ugyanúgy nekifutottam nyakkal az ágnak és ugyanazt éreztem, mint akkor. Beugrott az álom és ez ílyesztő volt. Amikor elmondtam a barátoknak, hogy megint megálmodtam az eseményt, akkor csak néztek, de nem hülyének. Volt, hogy utazást álmodtam meg, egy beszélgetést. De ezek nem napokkal később, hanem hetekkel sőt hónapokkal utána történek. Mi lehet ennek az oka? Valaki hozzáértő tud írni valami szakszerűt, vagy csak néhány ember találgat. Nekem mind1 csak választ kapjak. Nagyon nagy szükségem lenne rá.

(#1372) Wictor válasza Paralyzer (#1371) üzenetére


Wictor
senior tag

Helló!

Ugyan nem vagyok hozzáértő, de én is meg szoktam előre álmodni eseményeket (találkozók, ismerőssel beszélgetés-részletek), ezt azzal magyarázom, hogy foglalkoztat valami (pl: utaznom kell, akkor az utazásról álmodom - ez csak példa, érzékeltetés miatt). Valamint nemrég álmomban ütöttek el bringázás közben, éreztem, ahogy repülök le a bicikliről, földet értem, erre felébredtem, hogy iszonyatosan fáj a lábam és azóta van mindkét bokámon egy-egy, kb. ujjnyi vastag vörös folt (halványodik most már)... :F Szóval van ilyen, okát nem tudom. Lehet, hogy csak bevertem valamibe álmomban. Mindenesetre érdekes.

A jövő heti lottószámokat miért nem tudja senki megálmodni? :D

[ Szerkesztve ]

(#1373) qestion válasza Paralyzer (#1371) üzenetére


qestion
aktív tag

a zuhanás élményt sokszor én is megálmodom
mit jelent ez az álmoskönyvek szerint?
fájdalom nincs, de szívritmus zavar lehet h van ilyenkor, felriadás, stb.

a pálya

(#1374) macikos válasza qestion (#1373) üzenetére


macikos
addikt

Én olyat szoktam álmodni, hogy megyek, futok valamilyen nagy terepen és ahogy futás közben kicsit szökdelek, elemelkedem a talajtól, mintha alacsony lenne a gravitáció és több méteres magasságokba emelkedem, ahonnan visszazuhanok, majd megint...

(#1375) runner 125 válasza macikos (#1374) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1376) runner 125 válasza finest (#1362) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vicces ez a topik. :DDD Ez is tetszik, legalább annyira, mint macikos szökkenései. ;]

Viszlát.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1377) pohár válasza Paralyzer (#1371) üzenetére


pohár
félisten

nekem valami olyasmi rémlik, hogy leálmodod az egész életed, vagy hogy ezt az életed már leélted, és álmaidban előjönnek képek :K

érdekes dolgok ezek, tudnék mesélni, de vár az ágy :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1378) Wictor


Wictor
senior tag

Én azóta semennyire sem hiszek a szellemekben, mióta megnéztem a Paranormal Activity-t. Hogy az milyen elfuserált egy film! Ok, elsőre sokkolt a vége, de többször megnézve már csak mosolygok rajta. Főleg azon, mikor a démonnak d*ghatnékja volt és kikapta a csajszit az ágyból, elvitte a másik szobába és "magáévá tette"... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1379) macikos


macikos
addikt

Na ezek tényleg fosatósak: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1380) Paralyzer


Paralyzer
csendes tag

Pohár, ha majd újra vagy légyszíves erről egy picit többet írni mert érdekelne az amit írtál. hogy ezt az életemet már leéltem és álmomban jönnek elő a képek. Előre is köszönöm!

+ Nem a zuhanást álmodtam, hanem az egész eseményt. A zuhánás csak mellékes, mert kb fél métert zuhantam, az is inkább esés az ág miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1381) pohár válasza Paralyzer (#1380) üzenetére


pohár
félisten

na megjöttem :D

szóval ha jól emlékszem még anno anyám mondta, hogy ezt az életed már egyszer leélted, és álmaidban előjönnek az emlékek, amik még meg se történtek, nekem is sokszor volt már ilyen (párbeszédek, helyek), érdekes dolog :K

mondott olyat is anyám pár éve, hogy levett rólam egy betegséget - kisebb koromban, olyan 10-14 közt eléggé sokszor volt asztmás hörghurutom, mondhatni nagyon szarul voltam ilyenkor mindig - és "magára húzta" mondhatni, én következő napon már gyógyulgattam, ő meg lebetegedett egy hétre :D
szóval vannak itt érdekes dolgok...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1382) runner 125


runner 125
nagyúr

Csesszétek meg, tegnap beleolvastam a topikba, meg leszedtem macikos powerpointjait, aztán ma már egy arcot láttam anya egyik edényében. :Y

Komolyan mondom, holnap befotózom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1383) macikos válasza runner 125 (#1382) üzenetére


macikos
addikt


Szép álmokat! ;]

(#1384) 3.Aragorn válasza Wictor (#1370) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na hát ez vicces volt. Nézem a videót, erre elkezdenek villogni a fények a szobában :D
Amúgy ja, fake. Elég könnyű összehozni ilyeneket. Gondoljunk csak a photoshop-ra... Viszont a zene választás jó.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1385) qdak válasza 3.Aragorn (#1384) üzenetére


qdak
addikt

ok az mind oké, na d e mikor a macska ot t van veled a lakásba pont nézem ahoyg futkoz és 1x csak azt látom h leblokkol mintha ő látna vmit, odanézek semmi de a macska még mindig oda néz, na akkor ez mi ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1386) 3.Aragorn válasza qdak (#1385) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem biztos, h oda néz, lehet hogy csak a fülét hegyezi. Az is lehet, hogy a házon kívülről hallott valami neszt. Ne láss rémeket...

Nem minden vándorút céltalan...

(#1387) Wictor válasza 3.Aragorn (#1386) üzenetére


Wictor
senior tag

Szomszéd egere mindig neszesebb... ;]

(#1388) Paralyzer


Paralyzer
csendes tag

:) Gondolkodj már! Nem rögtön a Paranormális Jelenségekre gondolni. Mindig meg kell fontolni MINDEN LEHETSÉGES VÁLASZTÁST előtte.

(#1389) runner 125 válasza Paralyzer (#1388) üzenetére


runner 125
nagyúr

Másodnick. ;] Csak a topik miatt regeltél, fogadjunk. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1390) qdak válasza 3.Aragorn (#1386) üzenetére


qdak
addikt

DE :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1391) HelloWorld


HelloWorld
tag

Hm, paratopik... fasza! :)

Kismillió ilyen élményem van. Mesélek egyet...
Nos, mindig is faluban éltem, most is. Kicsi voltam még, amikor 13 évvel ezelőtt meghalt a dédim. Ő volt nagyiméknál a legszorgalmasabb ember, falusi öregnénikhez illően rengeteget dolgozott még idős korában is, mikor már járni is csak görnyedt háttal tudott - ő azért csak mégis kiballagott a rétre, összeszedett egy kis szalmát, bálákba rakta, amiket aztán később hazahoztak az állatoknak (disznó, tyúk, szarvasmarha, liba, kutya, macska, de még egér is volt a háznál).
Szóval, dédim, halála előtt egy nappal elhatározta, hogy levág két tyúkot, ahogy szokta. Este összekészítette a késeket, a kisbaltát, a vágódeszkát, lefeküdt aludni, de többé már nem kelt fel... a temetése pár nappal később volt, temetés utáni reggelen pedig jött át nagyanyám nagy csinnadrattával, és sírva mesélte, hogy ott fekszik az a két tyúk, amit dédim le akart vágni a többi között, döglötten, átvágott nyakkal... a tyúkokat éjjelre mindig be szoktuk zárni egy kis ólba, amit lakattal zártunk le, a gyakori baromfilopások megelőzése érdekében. Dédim halála után csak a nagyim járt abban az ólban, naponta többször, ételt is italt vinni az állatoknak...

(#1392) manoarc válasza HelloWorld (#1391) üzenetére


manoarc
senior tag

Öngyilkosok lettek xD

Viccen kívül: Érdekes story :U

{。^◕‿◕^。}

(#1393) sti10p


sti10p
senior tag

Jobbhíjján ide írom:
Sokszor álmodom azt, hogy repülök, csak úgy magamtól és ilyenkor fizikai tüneteket is produkálok: elkezd a testem zsibbadni és fölgyorsul a szívverésem, ezt onnan tudom, hogy sokszor még félálomban is repülök. Nagyon furcsa érzés, nemtudom ki tapasztalt már hasonlót?!

XY

(#1394) God Vazzeg válasza sti10p (#1393) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A repülés és a zuhanás általában kamaszkorban tipikus álom, a növekedés miatt van, legalábbis ezt olvastam valahol.. Hány éves vagy?

(#1395) sti10p válasza God Vazzeg (#1394) üzenetére


sti10p
senior tag

Azon már 10 éve túlvagyok, úgyhogy ez szerintem valami más lessz...

XY

(#1396) God Vazzeg válasza sti10p (#1395) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet kimerült az idegrendszered.. :U

(#1397) HelloWorld válasza manoarc (#1392) üzenetére


HelloWorld
tag

Viccen kívül: Érdekes story

Az. De idővel annyira elfelejtődött, hogy nem is nagyon foglalkoztunk vele.

Álmokról: egyetlen egy álmom volt kiskoromban, amivel mai fejjel azt tudnám mondani, hogy esetleg projekció volt. Amúgy nagyon ritkán voltak visszatérő álmaim, zuhanni és repülni sosem szoktam álmomban. Manapság sokat foglalkozom álmokkal, tanulmányozom a tudatos ébrenlét, és az álmodás közti szakaszokat, a hipnagóg képeket, hangokat, álomnaplót írok. Volt néhány olyan álmom, ahol álom és valóság keveredett, pl. nagy pókról álmodtam, és mikor kinyitottam a szemem, még láttam a falon mászni a pókot, felugrottam, és már eltűnt... ilyesmik.

Szellemeket soha nem láttam, sem nyikorgó ajtókat, sem lebegő tányérokat, villákat... :)
Egyetlen egy fura eset történt velem, amikor is évekkel ezelőtt egy kis fémmegmunkáló cégnél dolgoztam, ahol is volt 4 darab CNC eszterge, és 2 CNC marógép. Kevés terméket gyártottunk, kis, pár fős magánvállalkozás voltunk.
Aznap éjjeles műszak volt, este 10-től reggel 6-ig. Egyedül voltam abban a teremben, ahol ezek a gépek dolgoztak, az egész épületben csak két másik férfi volt a hőkezelő üzemrészben (fémekkel foglalkoztunk), a portás, és egy másik csávó, aki a kimenő-bemenő áruszállítással foglalkozott.
Én járkáltam a gépteremben a gépek közt, felügyeltem őket. Az egyik folyamatosan leállt, kidobott egy hibaüzenetet, és újra kellett indítani, és nem igazán tudtunk mit kezdeni vele. Szerelők már voltak, de semmi hibát nem észleltek. Na mindegy...
Ez a gép szokás szerint leállt, én egy másik gépen ügyködtem, és már indultam oda, hogy újraindítsam, mikor is hallom, hogy valaki lecsapja a vészstopot, gondoltam, biztos valamelyik srác a hőkezelőből. Visszafordultam a gépemhez, és szereltem tovább. Az illető ezek után bekapcsolta a gépet, ahogy azt kell, és elkezdte nyomkodni a gombokat (a gombok pittyegnek, ahogy megnyomják őket, ezt hallottam).
Vagy negyed óra múlva arra lettem figyelmes, hogy csak pittyegnek azok a gombok, és szakaszosan megy a gépben a kés, hol előre, hol hátra. Arra gondoltam, biztos próbálja valaki kideríteni, mi lehet a baja, ezért szórakozik vele. Picivel utána elkezdtem figyelni a pittyegéseket. Mivel eltérő hangja van a fő funkcióbillentyűknek, a számoknak, a többi vezérlőbillentyűnek, így el tudtam dönteni, nagyjából mit csinálhat a gépkezelő. Azt vettem észre, hogy sokszori egymásutánban nyomkodja a számbillentyűket, minden más nélkül. Fura volt, minek visz be valaki a gépbe egy rakat számot anélkül, hogy bármi mást is vinne be? Erre azt vettem észre, hogy néha felpörög a főorsó, aztán leáll, megint felpörög, megint leáll, közben néha meg-meg mozdul a revolverfej, hol szerszámot vált, hogy mozog előre-hátra, hol mindkettőt egyszerre. Attól féltem, valami hozzá nem értő emberke áll ott, és hamarosan nekitolja teljes sebességgel a kést a főorsónak, és akkor bumm, máris adott egy több ezres kár. Még vártam egy picit, hátha abbahagyja, de nem. Közben arra is felfigyeltem, hogy bár egyszer sem nyomja meg a főorsó indító gombot (ugye ez a hangból kiderül), mégis fel-fel pörög a főorsó, majd leáll. Na mondom, ennek a gépnek valami problémája van. Felálltam, hallgatóztam egy picit, de továbbra sem hagyta abba, sőt, a gombokat nyilvánvalóan teljes értelmetlen sorrendben nyomogatta. Elindultam a gép felé, de továbbra sem maradt abba a fura jelenség. Egy nagy monstrumot kellet megkerülni oldalról, hogy oda tudjak menni ahhoz a rendetlenkedő géphez. Már félúton voltam, ránéztem az órámra, hogy később fel tudjam írni, mettől-meddig nem működött a gép (negyed 2 múlt pár perccel). Mikor a kifordultam a nagy monstrum mellől, abbamaradt minden pittyogás meg motorhang. Két lépést kellett tennem, és ott voltam a gép mellett, ami tökéletesen ment, semmi probléma nem volt vele. Nagyon meglepődtem, nem tudtam, most mi van. Megnéztem a gépet alaposan, egészégesen működött, leállásnak semmi jele nem volt.
Másnap a gépkarbantartó srác kérdi, hogy mi történt az éjjel? Mondtam, hogy semmi különös, miért?
Merthogy valószínűleg volt egy pillanatnyi áramszünet, amire a rendetlenkedő gép úgyis különösen érzékeny, és valószínűleg leégett a motor, mivel a három fázisú motor hiányolta a kiment egy fázist... meglepődtem, mondom dehogyis! Megkérdeztem, mikor történt. Éjjel negyed 2 előtt 7 pérccel... mondom, "nem". Erre ő, "de igen", és megmutatta a gép logjait: világosan ott állt, hogy éjjel negyed 2 előtt 7 perccel hiba, majd üresség, nincs több log.
Én csak bólogattam, és azt mondtam, valószínűleg nem vettem észre, de még aznap utánaérdeklődtem, hogy járt-e valaki a gépteremben tegnap éjjel? Kiderült, a két hőkezelő srác akkor a másik üzemrészben volt, egy gépen dolgoztak ők is, a jegyzetelős srác egy másik épületben volt, a portás pedig éjfélkor hazament.
Ma sem tudom, mi történt aznap éjjel, egy biztos, miután a leégett motor meg lett javítva, a gép soha többet nem produkált semmilyen rejtélyes hibát. Biztos, hogy nem a motor volt a hiba oka, mert azt előtte kétszer is kicserélték (sok más alkatrésszel együtt).
Akkor nem jutott eszembe, csak évekkel később, hogy mégis hol vannak azok a munkadarabok, amiket éjjel negyed 2 után gyártott a gép...

(#1398) Paralyzer


Paralyzer
csendes tag

Na ez már tényleg érdekes dolog. Ha a log sincs meg, mégis működött.... GHOST REPORTIN'!

[ Szerkesztve ]

(#1399) Kidus válasza qdak (#1385) üzenetére


Kidus
őstag

Az en macskam is szokott neha rohadtul figyelni a semmire, mindig csak ejjel, es altalaban ezt szonygen jaras hangja kiseri, viszont nincs ott senki :U
Szoktam neki orulni, mikor fekszem az agyikomban, egyedul a lakasban, macskak mellettem fekszenek, es valaki jarkal a szonyegen.
Egyszer a tavkapcsolom is atmaszott a masik szobaba, pedig ott sosem jarok....
Szoval vannak erdekes dolgok :)

Assuming Control

(#1400) Paralyzer válasza Kidus (#1399) üzenetére


Paralyzer
csendes tag

Lehet valaki este betör és figyel... XD

Viccen kívül: sztem csak ottragadt az illető nem akar zavarni, akkor durvábban csinálná, bár most én félek és nem te. XD

(#1401) qdak válasza Kidus (#1399) üzenetére


qdak
addikt

nekunk most 3 kisbéka került be a lakásba, na de hogy ?
mikor kivittem, fél lépcsőnyit sem tudott ugrani és elöl hátul lépcsön kell bejönni, anyu irtózik töle, más meg nincs itt, jó le7 a macska hozta be ?
amuyg a kisebbik tök ügyes, kinyitja az ajtokat :P ( bár ez már macskatopiktéma )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1402) J-Lilith666 válasza amargo (#229) üzenetére


J-Lilith666
újonc

nézd meg inkább az eredetijét, sokkal jobb! Japán film, Ringu a címe. én a Tescoba vettem meg 199 fté, csak hogy legyen mit nézni este xD utána lett kurva ismerős, na mondom ezt tiszta olyan mint a Kör. utánanéztem, abból csinték az amcsik.....

Gombapörkölt über alles!

(#1403) dangerzone


dangerzone
addikt

Eléggé kihalt ez a topik, ahogy látom. :)
De kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről?

Tegnap megint rám jött, hogy összeesküvés elméletek meg minden gönc után kutatok az interneten. Fenn is maradtam fél 5-ig cikkeket olvasva, meg youtube-os videókat nézve.

Az a baj, hogy én könnyen kapható vagyok az ilyen ufo-s sztorikra, mert szeretném hinni, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek az univerzumban. Attól már jóval érdekesebb lenne a világ. Na meg hiszem azt, hogy az emberiség nem csak annyira hivatott, hogy benépesítse ezt a bolygót, aztán lesz, ami lesz.

Szóval érdekes, hogy egyszer csak ennyi év után mégsem tagadják. Ennek így nem látom az értelmét. Csak ez így már nem is tűnik annyira hitelesnek. Bár ha a média jobban felkapná, akkor már rá lehetne fogni, hogy az, mert ugye a média nagy úr. Mindegy, hogy igaz, vagy sem, de bármit el tud hitetni az emberekkel.

Azt gondolom, hogy jogunk lenne tudni, ha tényleg történt ott valami.

(#1404) #54715584 válasza dangerzone (#1403) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, az ufós dolgok nem tudom mennyire parajelenségek?
Mindenesetre nyilván nem vagyunk egyedül - szvsz.
Azért az fura, hogy nem tört ki tömegpánik, ismerve az amerikaiakat :)
Én már inkább vmi használható infót szeretnék látni, vagy technikát, vag bármit, ami előre visz kicsit :)

(#1405) 7600 GS


7600 GS
addikt

Senki nem észlelt mostanában semmi paranormálisat? :( Mondjuk azt elértem a topik olvasgatásával, hogy kb 2-szer gyakrabban nézek hátra. :DDD

(#1406) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Történet

Szerk.: ez nem ijesztgetős lenne, ez valós

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1407) haromegesz14 válasza finest (#1369) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Van pár szintetizátor, ami direkt "üt" le magától hangot, amolyan figyelmeztetés ként, hogy már egy ideje bekapcsolva maradt, de nem volt használva. Gondolom ha nem kap áramot akkor nem szólal meg magától ;]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1408) tinadubfx válasza Paralyzer (#1400) üzenetére


tinadubfx
újonc

hát ez elég érdekes sztori :N

Nekem is rengetek sztorim van, szeretnék egy párat elmesélni és a véleményemet arról h miket gondolok az efféle dolgokról, jelenségek, álmok, és ami talán még hozzá kapcsolódik --> van e élet a halál után?!

Az egyik sztorim, amit anyám mesélt nekem. 8 éves koromban anyám talált magának egy új férjet, a szüleim elváltak de van egy bátyám. Szóval anyám terhes lett, örültem neki :) az új apukám, azaz a nevelőfaterom szülei meghaltak, és ha jól tudom őt is úgy nevelték, sok tesója van, én nem tudom élete szerint de eléggé bonyolult a családi vonásai legalábbis most így nekem.
A lényeg hogy anyámat álmában egy éjjeli lámpa zsinórjával akarta megfojtani nevelőfaterom valamelyik szülője. Lehet h nem akarták h anyámmal együtt éljen. De mondta anyám hogy azt mondta neki vissza, hogy " ne bántsál, mert babát várok" és a zsinór kilazult és minden rendben volt az álmában.
Nos nem tudom hogy talán álmában kapcsolatba került az egyik szülővel. vagy nem tudom.

a másik érdekes sztorim, ezt egy haverom mesélte, meghalt a papája, és hát a mamája nem igen ment ki a temetőbe a papája sírjához hogy kicsit rendbe tegye a sírt. Állítólag ez miatt fura dolgokat észlelt a haverom, pl hogy állandóan felkapcsolódott a villany a fürdőben, volt olyan is hogy megfürdött, lekapcsolta maga után a villanyt és után magától felkapcsolódott, meg hogy a kaput mindig bezárták, a kutya sose ment ki, és mégis egy éjjel kivolt zárva, vonyított mert be akart jönni, de rés nem volt hogy ki tudott volna menni, meg még voltak pár dolgok, és a mamája ráerőltette magát és kiment és a sírt rendbe tette. Azóta elvileg nem történtek dolgok.

Nekem tavaly volt egy eléggé fura átélésem. Korán kellett kelnem mert 25km-re lakom a sulimtól, azaz másik városba járok, minden reggel busszal járok be, szóval reggel 6:10-kor indul a buszom a központból de megáll ott mi felénk, én a falu szélén lakok, nem pont 2 utcányival beljebb, szóval tél is volt és ugye még reggel korán 6-kor sötét. Elindultam a legközelebbi buszmegállóba ami nem tőlünk van messze. 1 háznyira lakok egy kereszteződésben. a keresztezőséd másik oldalánál ami van sarokban ház ott kanyarodtam be. az ház amúgy elég szép, nem túl nagy, de kisebb családi ház. szóval amikor tartottam a buszmegálló fele még csak a ház teraszánál tartottam mikor láttam hogy bent a kerítésen belül ott állt valaki, azt hittem valaki ott van, gondoltam cigizik kint azt nemsokára megy dolgozni ő is. de nem láttam igazán csak annyit h fehér volt. és azért nyílván a kerítésük akkora hogy egy kutya biztos nem látszik ki, meg hát a kutya sem volt akkora mint a kerítés. szóval közben mentem és az a fehér valami ment hátra fele az udvarban, de olyan gyorsaságban mintha görkori lett volna rajta vagy biciklivel ment volna, de vissza fele már nem láttam jönni a terasz felé, de alig tettem max 3 lépést mert ez az egész olyan gyorsan lezajlott. a 3 lépés után vissza néztem a teraszra és ott volt megint. de láttam h engem nézett.. nagyon be voltam fosva. hisz az a 3 lépés nincs meg 2 másodperc sem.a pár másodperc alatt hogyan került vissza a teraszhoz, ha vissza jönni se láttam azt a valamit?? az udvaruk sem nagy max 45-50 m. olyan gyorsan történt ez minden. de nagyon be voltam fosva.

anyám mesélt egy olyat a szembe lévő szomszédunkról, annyámmal amúgy nagyon jóban vannak, meg hát én is szeretem úgy mint szomszédot. a nyár elején mikor volt az évzáróm meg oszt társam is itt aludt nálam mert szórakozni akartunk :) de anyám délutános volt és megvártuk míg haza ér este. aztán anyám mondott fura dolgokat, pl ami engem nagyon megijesztett mert nem is tudtam róla, hogy a szomszédunknál tavaly szellemírtás volt, mert volt egy pasi, aki motorbalesetben meghalt és a szomszédom nem tudta elengedni őt, mármint a lelkét vagy szellemét vagy mit. állandóan ajtócsapkodások voltak elvileg meg ilyenek. na mind1.

aztán a beszélgetés elfajult a teleportáláshoz. hogy állítólag létezik. hogy egy csendes szobába kell lenni és mélyen magunkba kell koncentrálni és állítólag fogsz látni másokat h mit csinálnak épp.. ehhez kapcsolódóan amit anyám mesélt bár én ezt nem hiszem el :N hogy anyámmal voltunk valahol meg velünk volt bátyám is, de nevelőfaterunk nem. és másnap a nevelőfaterom elmondta anyámnak hogy teleportált mert elmondta milyen ruhában voltunk, mikor hol voltunk épp, milyen busszal mentünk, kivel találkoztunk meg ilyenek, hogy ebből mi az igazság, nem tudom.

anyám mesélt még olyat is hogy nagyon régen ők jó párszor ismerősökkel vagy rokonokkal idézett már szellemet. és hogy volt egy olyan szellem idézés mikor ő nem volt ott mert ezt mesélte az ismerőse akik idéztek hogy nem idézték vissza a szellemet, állítólag azt vissza kell, és hogy ez miatt sorjába ment tönkre minden, de nem ritka időkkel hanem pl egyik nap a tv másnap a hűtő vagy mikró.. meg ilyenek...

én még észleltem olyat is pár évvel ezelőtt mikor exemmel telefonáltam este, és nem volt sneki a szobámba de valaki megrázta az ágyamat. nagyon be voltam parázva.

álmokkal kapcsolatosan nekem is volt olyan h álmomba mintha lebegnék, egyszerűen hátra dőltem mintha feküdnék kényelmesen és lebegtem és így mentem a mamámékhoz xDDDD
volt olyan is hogy 2 lebegő kocka volt a levegőben körülötte sötétség volt csak felülről volt világítva valami fénnyel, én voltam a kisebb kockán a nagyobbikon már nem tom.. éés a lényege ha lezuhantam akkor meghaltam. és én lezuhatnam. zuhantam egy darabig azután felébredtem.
ugyan úgy szelemmekkel is álmodtam néha
nekem is voltak vissza térő álmaim de 2 féle képpen. az egyik az hogy volt olyan álmom amit ugyan azt megálmodtam, ugyan az a helyszín, ugyan azt csináltam, ugyan azok a mozgások stb, de volt olyan is hogy pl valamit álmodtam, aztán egy későbbi álmodásban, szóval amikor álmomban voltam akkor tudatosultam hogy azona helyszínen amit előzőleg álmodtam, ott már jártam, és hogy most a későbbi álmomban megint ott vagyok.

amúgy az egészről annyit hogy sok embernek sok fantáziája van ezekről a sok kérdésekről, hogy léteznek e szellemek és a vele járó jelenségek, hogy az állatok látják-e ezeket, hogy az álmunk lehet h egy másik dimenzió, vagy amit régebbi hozzászólásban olvastam hogy egy leélt élet emlékeit idézzük fel álmunkban, sok megmagyarázhatatlan dolog ez mégis sok mindenkinek van rá elképzelése, fantáziája hogy mik ezek, és mivan ha az álmunk valamilyen kapcsolatban van az élettel? szóval valami előre átélés? vagy az álmunk valamilyen összefüggést akar figyelmeztetni olyasmivel ami még nem következett be?
elgondolkoztam ezen is hogy sokszor van olyan mikor felébredünk és nem tudjuk mit álmodtunk, mert mivan ha nem is álmodtunk csak szimplán aludtunk?
és ha emlékszünk rá akkor miért?
miért nem emléxünk rá minden esetben? :O
létezik-e élet a halál után?? sok ember van akit újra élesztettek, vajon a pár másodperc alatt míg nem élt látta a fényt? (ha emlékszik rá)
mivan ha az élet után mi is szellemek leszünk? lehet hogy amiket látunk videókat vagy képeket neten azok is emberi lelkek?
vagy hogy halál után egy másik csecsemőben újraszületünk?
vajon ha egy szerettünket megidézzük és tud jelezni mivel magyarázható? hogy hogy kapcsolatba léptünk vele?

sok ezernyi kérdés van még, én ezeket a kérdéseket az elképzeléssel és a fantáziával illetve ami életemben hallottam ezekkel kapcsolatosan, úgy alkottam a kérdéseket. biztos hogy ti is valamelyik kérdést már hallottátok. biztos hogy más is eszetekbe jut.
leírhatnátok.
ami még utolsó sorban, hogy ezeknek van valami valóság alapjuk? nem hinném h mindent csak úgy találtak ki az emberek, akkor honnan tudják hogy a szellemet pont szellemnek kell mondani? honnan tudják az emberek hogy van fény a halál után? mivan ha az nem is fény?? hanem pl most csak úgy mondom hogy pirosság xD vagy hogy újra születik a lelkünk? miért talán valaki már átélte? de ha nem akkor honnan veszik ezeket a kérdéseket? kitalálják vagy mi? ez is egy fontos kérdés..

ha valakinek eszébe jut amit most leírtam az jó lenne ha írna hozzá :D remélem kicsit érdekfelkeltő voltam :D

(#1409) Sien13 válasza tinadubfx (#1408) üzenetére


Sien13
újonc

Üdv! Az úgymond "paranormális jelenségek" elég tág fogalomkör. Magával a 6.érzékkel mindannyian együtt születünk, de kb 7-8 éves korunkban teljesen "megfeledkezünk" róla, elnyomjuk, mert belénk nevelik, hogy ilysmi nincs, nem létezik. Azonban vannak jópáran, akik fejlesztik, ersítik,stb, akárcsak én. Kisgyerek korom óta szinte naponta kerülök velük "kapcsolatba" és nem pedig egyfajta asztro-ezo telejós kamumédium, aki "tisztánlátó vagyok, mióta a komód fiókjában megtaláltam a kontaktlencsém" stílusban, akik hülyítik a jó népet, miközben fogalmuk sincs semmiről és ráadásul felháborító összeget húznak be. Az alaptörvény, hogy a tudásoddal az embertársait szolgálja, mégpedig viszonzást, ellenértéket, stb nem várva!!!!!! Rengetegen fordulnak hozzám tanácsért, stb, nap mint nap, cserébe pedig nem kérek és nem is várok el semmit. És a "velük" nem csupán a szellemeknek, kísérteteknek nevezett entitásokat takarja, hanem egyéb más stílusú, nem valami kedves "lényeket" is. Ha tudni akarsz erről bővebben, itt felteheted a kérdéseidet, de egyszerre azért ne 100at, kérlek. :)

(#1410) #54715584 válasza Sien13 (#1409) üzenetére


#54715584
törölt tag

Összesítve lesz az 100 is :DDD

Hogy tudod fejleszteni ezt az érzéket?
Hogyan kerülsz velük kapcsolatba?

(#1411) Mellors válasza Sien13 (#1409) üzenetére


Mellors
csendes tag

Idejársz hazudni?

(#1412) qdak válasza #54715584 (#1410) üzenetére


qdak
addikt

remeljuk, engem is erdekel!
meg azt is h nem tunik el a topik a melybe (bar mintha anno az alomfejto topikba lett volna hasonlo tema)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1413) varga.tamas


varga.tamas
tag

Srácok:

Úgy kell ehhez a kérdéshez hozzá állni, hogy nem szabad rettegni az ismeretlentől, habár ez egy természetes reakció, amit nem látunk, attól félünk. A "szellemek" nem tudnak bántani, a valóság nem a Fehér zaj és a Paranormal Activity szerint működik. Nagyon, nagyon ritka, hogy bántó szándékkal történjenek dolgok. Legtöbbször csupán fel akarják hívni magukra a figyelmet.

Egy friss eset:

2 napja éjjel fél 2-kor nagy puffanásra "sikítva" ébredt az asszony és miatta én is. Kimegyek és a másik szobában leesett egy kartondoboz a polcról, ami az elmúlt 3 hónapban úgy állt, mint Katiban a gyerek. Légmozgás nulla, tekintve hogy műanyag ablakok vannak, tehát annyira légmentes a lakás, hogy reggel csurog a pára az ablakon, mert nem szellőzik egyáltalán. Ez elment még. Az asszonynak beadtam a hőtágulás mesét (fél az ilyesmitől, én ebben nőttem fel, nekem "természetes") és mentünk vissza aludni. Tegnap egész nap nem volt otthon senki, én értem haza hamarabb. A hőtűnkön nem hagyományos "kilincs" van, hanem a süllyesztett fajta az ajtó tetején, ahol egy kb 5 centis káva van (egy szabályos árok). Na oda vannak beállítva ilyen 2 centi magas gumi figurák, amit mostanában a Tescoban adnak ha x forint felett vásárolsz. öntapadós cuccok, erősen tapadnak a műanyagra. Na szóval hazaértem tegnap és 2 méterre volt az egyik a hűtőtől a földön.

Na ekkor telt meg a hőcipellőm és meggyújtottam 1-1 gyertyát a két helyiségben (többségében segít). Az éjszaka csendben telt, majd most megyek haza.

Sok sok ilyen "esetem" volt már.

Jegyezzétek meg, a rettegés nem megoldás.

(#1411) Mellors : Miért hazudna? És igen, onnan lehet megismerni az igazi "tisztánlátókat, médiumokat, gyógyítókat", hogy nem fix összegért dolgoznak, csak nagyon nehezen tudod rájuk erőltetni az ellenszolgáltatást. Többségében egy "Köszönöm" elégséges nekik.

(#1410) monstre: A kapcsolatba lépés nem úgy megy, hogy odaszól hozzájuk. Ez teljesen belső, ösztönös. Akárcsak hogy levegőt veszel.

[ Szerkesztve ]

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#1414) gyimger


gyimger
őstag

Emberek, elkezdtem foglalkozni egy honlappal, ami Titeket is érdekelhet. Hasonló történeteket írnak, mint amit itt olvastam. Ha ránéznétek, ide kattintva tehetitek meg.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Paranormális jelenségek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.