Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Oracle topic

Hozzászólások

(#51) supi0070 válasza Agressor1 (#19) üzenetére


supi0070
tag

Helló

Hol kezdjem? Most találtam rá erre a topicra, na persze nem véletlenül: kerestem :DDD
A szakdolimat egy adatbázis megtervezéséről írom és hát eljutottam az Oracle -ig. Nem volt nehéz, mert ahogy a külső konz.-om mondta, szinte már ipari szabvány. (Dunai Vasmű a gyakhely)
Szóval. Igazából csak érintőlegesen fogom tudni megírni, mert ahogy írtad (ki is vágtam és hivatkozni fogok rá a szakdolimban lehet :DDD ) ez egy rohadt nagy téma, de nekem se időm sem helyem nincs nagyon bemutatni, mégis írnom kell azért róla néhány oldalt.
Ezért ha tudsz valami alap segítséget adni, azt nagyon megköszönném, mert perpill. nem nagyon tudom merre induljak el. (nem gondoltam volna hogy ekkorra fejszéhez is találok ilyen qrva nagy fát :((( )

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#52) supi0070


supi0070
tag

Valaki lehet hogy tud segíteni. végül is.

Valaki feltudna világosítani ezzel az oracleval kapcsolatosan? Fogalmam sincs hogy működik. :(((

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#53) supi0070


supi0070
tag

vergődök még egy kicsit hátha. soha ne add fel :)

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#54) p2bds2 válasza supi0070 (#53) üzenetére


p2bds2
csendes tag

Mire lenne szükséged?
Az, hogy Oracle olyan mintha azt mondanád, hogy Windows és ebből írod a szakdolgozatod. Bár a win-ről is lehet 1-2 oldalas leírást adni és az Oracle-ről is, de akkor tudni kell, hogy mi legyen kidomborítva, mert ez a kérdés így ahogy feltetted nehezen megválaszolható.

(#55) supi0070 válasza p2bds2 (#54) üzenetére


supi0070
tag

legalább vki foglalkozik velem :DDD

nos nehéz, mert én is folyamatosan nézegetem az oracle oldalát [link] sőt már regisztráltam is és így sok funkciót elérek, de még mindig nem tudom, hogy hogy is van ez.
mi is ez pontosan?
a bajom, hogy nincs róla könyvem. nem tudom merre induljak el.
azt mondod olyan mint a ''windows''. mire gondolsz?
olyan mintha a gondolkodásmódoim miatt nem tudnám felfogni hogy hogy is működik ez az oracle. egyszerűen nem bírok megvilágosodni, ha érted mire gondolok. ezért azt gondoltam valaki tud egy kis fényt gyújtani a fejemben. lehet hogy te leszel az :(((

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#56) Goose-T válasza supi0070 (#55) üzenetére


Goose-T
veterán

Tisztában vagy a relációs adatbázisok elméleti alapjaival? (Egyed-tulajdonság-kapcsolat, stb.)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57) supi0070 válasza Goose-T (#56) üzenetére


supi0070
tag

igen, mert tanultam a fősulin.
egyed-kapcsolat, relációs adatbázis etc...
a j.d.ullman könyv is megvan tehát ha nagyon a mélyére kell ásnom az is renben van, miben tudsz segíteni ? :F

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#58) supi0070


supi0070
tag

van valakinek fogalma, hogy miben különbözik az sqlnet v1 és az sqlnet v2. mi ez pontosan? jó lesz a link is ha valaki tud róla.

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#59) supi0070


supi0070
tag

up :DDD

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#60) supi0070


supi0070
tag

up! :D

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#61) supi0070


supi0070
tag

up! :F

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#62) supi0070


supi0070
tag

up! :U

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#63) Haligali


Haligali
tag

Üdv ALL!

Lenne 2db Oracle8 Client Release 8.0.5.0.0 -öm (bontatlan, fóliázott dobozban), de fogalmam sincs, mennyit is érhetnek...megköszönném, ha segítenétek ''beárazni'', elvégre ti mégiscsak vágjátok a témát...

Előre is hálás köszönetem!!

(#64) #65304576 válasza Haligali (#63) üzenetére


#65304576
törölt tag

Gyakorlatilag 0 forintot. Maximum bepalizhatsz vele valakit, aki kicsit sincs tisztában a release-ekkel és a csomagokkal. A 8.x rég kihalt, a kliensért már akkoriban sem kértek pénzt, a supportszerződéssel együtt járt. Ráadásul az OTN-ről is letölthető már egy jóideje, igaz, értelme az nincs (esetleg ott, ahol még működik egy-két őskövület 8i előtti adatbázis, mert azokkal az újabb (9i - InstantClient) verziók problémáznak).

(#65) Peetry


Peetry
senior tag

üdv

Most tanuljuk sulibna az oracle-t és szeretnék feltenni itthonra is szervert gyakorlás céljából. Akárhogy szenvedek egyszerűen nem akar összejönni. Feltelepül minden, de mikor utána futtatná a net assistant-et elszáll a jre... a database configuratorral szintén...
Így ezeket kihagytam, utána próbáltam csináltam egy adatbázist, minden lépés megy simán, majd amikor a finishre kattintok, és létrehozná, ismét elszáll a jre... eredetileg 6-os jre volt fennt, de probáltam leszedni, ujrarakni, sehogyse akar összejön. pls adjatok vmi tippet, hogy mi lehet a hiba oka, vagy hogyan tudnám megoldani!!! köszi

(#66) nukewar válasza Peetry (#65) üzenetére


nukewar
tag

Látom, hogy itt rég volt mozgás, azért felteszek egy kérdést.
Oracle 10g. SQL commandsban létrehoztam egy táblát, és adtam többek között egy date típusú mezőt is. Viszont insert into-van nem sikerült elsőre eltalálnom a formátumot, hogy mit is szeret Oracle default módon.
Ezért előhalásztam a következő parancsot:
ALTER SESSION SET NLS_DATE_FORMAT = 'YYYY/MM/DD';
amit el is fogad, de mégsem ez lesz az új formátum, hanem marad minden a régiben.
Végülis rájöttem, hogy mit szeret (pl.: '85-jan. -10' ), de ez nekem nem fekszik annyira, meg érdekelne, hogy miért is nem fogadja el az alteres parancsot.
Valakinek esetleg tippje?

[ Szerkesztve ]

(#67) Peetry


Peetry
senior tag

üdvv!

Szükségem lenne egy kis segítségre!
Egy java appletet kell írnunk a suliban házinak, ami jdbc-n keresztül mahinál egy oracle szerverrel. Ennek egy része, hogy ugyebár ha kikapcsolom az autocommitot, explicit commit kiadása nélkül bontom a kapcsolatot, akkor a dbms végrehajt egy implicit kommitot, és érvényeseülnek a módosítások. Nah nekem ezt kellenne valahogy megváltoztatni, vagyis ha bontom a kapcsolatot akkor vesszenek el az utolsó commit óta történt változtatások.
Ötlete valakinek hogy, ezt hogyan lehetne megvalósítani?

(#68) #65304576 válasza nukewar (#66) üzenetére


#65304576
törölt tag

Az alapértelmezett dátumformátum az 'RR-MON-DD', a jelentését megtalálod az SQL Ref-ben (a többivel együtt).
DML műveleteknél nem használhatod ezeket, hiszen a string (varchar2) típusú dátumot date típusra kell alakítani, erre van a to_date() függvény. Az ALTER SESSION-nal csak azt a default formátumot tudod előírni, amit egyébként a to_date() második paramétereként kellene megadni (emellett minden dátumos lekérdezés is automatikusan ilyen formátumra alakul). Az Oracle-nek nincs olyan operátora, ami dátumot definiál, ez alól egyetlen kivétel van: a DATE dátumoperátor, amivel egy meghatározott formátumú (NLS_DATE_FORMAT) dátum-literált lehet megadni, pl.:

alter session set nls_date_format = 'yyyy/mm/dd';

select date '2008/04/09' from dual;

insert into table1 (idx, datum) values (1, date '2008/04/09');

(#69) #65304576 válasza Peetry (#67) üzenetére


#65304576
törölt tag

A DBMS nem, maximum a Java motor. Az RDBMS *soha* nem hajt végre commit-ot, ha erre nem utasítják (COMMIT-tal, vagy DDL művelettel, vagy néhány paranccsal (pl. TRUNCATE)).
Java-s Jdbc-s cuccokhoz nem értek, de sztem annak a mechanizmusában kellene keresgélned. Lehet, hogy kilépés előtt kiadsz pl. egy DROP TABLE-t, ez már elég is a commit-hoz.

(#70) nukewar


nukewar
tag

Sziasztok!
Újabb gondom támadt. Az oracle 10g van fenn a gépen. Írtam egy procedurát, de az execute parancsra hibát dob:
ORA-00900: invalid SQL statement
Mi lehet a gondja? Vagy mi az a parancs, amivel az eljárást futtatni tudom?

[ Szerkesztve ]

(#71) nukewar válasza nukewar (#70) üzenetére


nukewar
tag

Úgy látszik sok helyen magamnak válaszolok.
Blokkba kell foglalni a futtatáshoz.

(#72) #65304576 válasza nukewar (#71) üzenetére


#65304576
törölt tag

Az EXEC(UTE) csak Sqlplus-szal (ill. a vele teljesen kompatibilis eszközökkel) működik, egyéb tool-okban nincs ilyen. Az EXEC egyébként is csak egy makró, nem Oracle parancs: a mögé írt kifejezést BEGIN ... END közé teszi. :)

(#73) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Lenne egy migrációs problémám: MSSQL-ből (T-SQL) kellene migráltatni ORACLE-be tárolt eljárásokat milyen ingyenes vagy fizetős eszközök állnak rendelkezésre? Az Oraclenek van e saját bejáratú migráló progija?
Előre is köszi!!!
üdv

(#74) ibazsb válasza lakisoft (#73) üzenetére


ibazsb
tag

Én nem használtam de jónak tűnik:
[link]

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#75) ALI_G válasza lakisoft (#73) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia!

én úgy tudom az oracle (pénzért) bármely más rendszerről áttesz bármit a saját rendszerére.

(#76) ALI_G válasza Agressor1 (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

hát ez megért volna egy külön topicot :) (bár van is)
De gondolom az ottani fizetésedből bármelyik foci meccsre kimehetsz most :)

indiszkréte már, de mennyit keresel kint? Még mindig developer vagy svájc-ban is?
mondjuk egy DBA magyarországon is megkeres 500 bruttót, csak nem mindenhol. Ott duplája forintban a kereseted?

(#77) mm00 válasza ALI_G (#76) üzenetére


mm00
aktív tag

2004es kommentre írtál, és ha megnézed a srác bannlva van :) választ nemhiszem hogy kapsz!

(#78) ALI_G válasza mm00 (#77) üzenetére


ALI_G
veterán

azt nem néztem, hogy banolva van. :) de kösz.

(#79) ibazsb válasza lakisoft (#73) üzenetére


ibazsb
tag

Találtál megfelelő megoldást?

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#80) lakisoft válasza ibazsb (#79) üzenetére


lakisoft
veterán

igen persze! ... SQL Developer 1.5-ben már be van építve a migrációs modul és a versio control modul is.

(#81) ibazsb válasza lakisoft (#80) üzenetére


ibazsb
tag

Köszi! :R
Most már ezt is tudom! :)
Lehet vmi egyszerű dolgon ki is próbálom, csak a kíváncsiság kedvéért.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#82) rum-cajsz válasza QG (#50) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Hivatalosat valamelyik hivatalos oracle-t oktató cégnél, például magánál az Oracle-nél:
[link]
De magadtól is megtanulhatod és ha a cégnek fontos a papír, akkor majd beiskoláz.
Mert nem olcsó dolog egy ilyen tanfolyam. Ha jól emlékszem olyan 60k/nap.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#83) ibazsb válasza rum-cajsz (#82) üzenetére


ibazsb
tag

Pl: az Iqsoftnál az Az Oracle 10g adatbázis adminisztrálása I. 5 napos és 380k+ÁFA
ugyanennyi a II. is.
Reméljük QG-t érdekli így 2 és fél év után is :)

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#84) ibazsb


ibazsb
tag

Oracle 10.2 ->PostgreSQL 8 migrációhoz milyen eszközöket lehet igénybe venni?

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#85) ALI_G válasza ibazsb (#84) üzenetére


ALI_G
veterán

ez fain kérdés.
Egyik előadáson megkérdezte egy gyerek, hogy az oracle segít-e áttérni más rendszerekre, ha az övére már segít. Hát a kérdés már pillanatában meghalt, ugyanis melyik cégnek érdeke segíteni, hogy áttérjenek róla és az zökkenőmentes legyen.
Oracle kipipálva, ő biztos nem segít, ingyen meg végképp :)
Komolyra fordítva a szót talán próbálkozhatsz a postgreSQL-éknél, Magyaro-n nem tudom mennyire vannak jelen, próbáld meg őket megkeresni e-mailben. Pénzért biztos segítenek :)

(#86) intelfan válasza rum-cajsz (#82) üzenetére


intelfan
aktív tag

Így van :)
Én speciel a SAP oktató központban - közel a Délihez, valami bevásárló központ mellet - kaptam meg az alap oktatásokat amit a CÉG ahol dolgozok finanszírozott...
hát nem olcsók az biztos, durván a három hét alatt valamivel több mint 1 milliót sikerült elköltenie a cégnek rám és persze minden résztvevőre szintén..fejenkét

térkép ;)

Valamelyikőtök korábban említette hogy az ora 8.* kihalt...hát nagy tévedes, csak külföldi ügyfeleknek dolgozunk és ha hiszitek ha nem olyan cégek használnak 8 as oraclet akik halomra vásárolhatnák a 10es licensz... na de mindegy, majd átálnak idővel ők is a 10es re ;)

a magadtól megtanúlás jó dolog...de azzal hogy elolvasod a pdf eket vagy könyveket csak egy piciny részét kapod meg a tudásnak...ha teszem azt szerzel egy (legalább windows-os) oraclet,8 fölöttit , és sikerül beszerezned esetleg egy SAP ot is hozzá...akkor sokkal több értelme lesz annak amit olvasol...hidd el...én is így haladok előre, csak nekem annyi segédlet megadatik hogy ha bemegyek dolgozni akkor mazsolázhatok közel 500 server közül amin oracle-maxdba-db2 az adatbázis, windows-redhat-unix (hp-ibm) az op rendszer...

rettenetes nagy témakör, az ember beleugrik és ha nem figyel akkor már merül is el, már lassan 1 éve foglalkozok adatbázisokkal ami tudom hogy kb picsafüst...de kb mostanra sikerült elérjem hogy átlássam - talán - a témaköröket...

ha oracle ről akarsz áttérni és sap ot használ a cég akkor megoldás lehet a maxdba, az sap saját fejlesztésű adatbáziskezelője....még talán segítenek is :) és ha jól tudom ingyenes (persze csak érvényes sap licenszel)

[ Szerkesztve ]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#87) ibazsb válasza ibazsb (#84) üzenetére


ibazsb
tag

Eszembe se jutott Oracle eszközök között keresgélni. :)

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#88) lakisoft válasza ibazsb (#87) üzenetére


lakisoft
veterán

SQLDeveloper 1.5 Migration modulját nézted?

(#89) ibazsb válasza lakisoft (#88) üzenetére


ibazsb
tag

Most nem, korábbi emlékeim szerint azt nem tudja amit én szeretnék.
Az ora2pg viszont szimpatikus.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#90) lakisoft válasza ibazsb (#89) üzenetére


lakisoft
veterán

De ne legyenek illúzióid azzal kapcsolatban hogy ez majd mindent megcsinál helyetted ... bizony kézzel sokat kell utána dolgozni de gyorsabb a tempó legalább!!! :C :R

(#91) ibazsb válasza lakisoft (#90) üzenetére


ibazsb
tag

Illúzióim voltak, de már leszálltam a földre. :)
Most a package-nél látom úgy, hogy mindenképp kézzel kell megcsinálnom.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#92) lakisoft válasza ibazsb (#91) üzenetére


lakisoft
veterán

hát nem egy hálás feladat. Hogy haladsz? Sok szerencsét hozzá!

(#93) ibazsb válasza lakisoft (#92) üzenetére


ibazsb
tag

A helyzet nem olyan egyszerű, mert még az oracle séma is bővül, változik, így nincs végleges struktúra amit át tudnék tenni. Emiatt a végét még nem látom. :O

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#94) lakisoft válasza ibazsb (#93) üzenetére


lakisoft
veterán

és nem tudod megvárni a séma kialakulás végét?

(#95) ibazsb válasza lakisoft (#94) üzenetére


ibazsb
tag

Kénytelen leszek, de előzetesen nézegetem a lehetőségeket, illetve hogy mibe mennyire kell belenyúlni.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#96) lakisoft válasza ibazsb (#95) üzenetére


lakisoft
veterán

Talán ha folyamatosan követed a séma változást sokkal könnyebb dolgod lesz. Verziókövetőbe nem tolod fel a shéma SQL-t úgy könnyebb lenne az áttekintés?

(#97) ibazsb válasza lakisoft (#96) üzenetére


ibazsb
tag

Megfordult a fejemben a verziókövetés, de még nem érett meg rá a helyzet.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#98) lakisoft válasza ibazsb (#97) üzenetére


lakisoft
veterán

SQLDeveloper v1.5-ben ez a funkció és szépen bele lett implementálva. Annak ellenére hogy bűn lassú szerintem nagyon jól használható "kis" eszköz

(#99) ibazsb válasza lakisoft (#98) üzenetére


ibazsb
tag

Láttam hogy benne van, de nem próbáltam. Egy after ddl triggert írtam korábban, néha hasznát veszem a működésének.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#100) lakisoft válasza ibazsb (#99) üzenetére


lakisoft
veterán

Egy after ddl triggert írtam korábban, néha hasznát veszem a működésének. - beavatsz a működésébe?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Oracle topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.