Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) ngabor2 válasza Kephamos (#5700) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezúton kívánok nagyon boldog Béla napot, ne maradj szárazon :D iszok egy sört az egészségedre.

(#5702) Kephamos válasza ngabor2 (#5701) üzenetére


Kephamos
addikt

Köszönöm szépen! Megittam néhány italt én is a nagy ijedtségre! :)

(#5703) Kephamos


Kephamos
addikt

Biga mester!

Mi is a városotok neve?

(#5704) biga válasza Kephamos (#5703) üzenetére


biga
senior tag

Mi van? A nélkül már ide sem találtok? :DD

Guebwiller egyébként és Elzász (alsace) régióban van. Google Earth a barátod :) És ott még sétálgathatsz is a városban :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5705) Kephamos válasza biga (#5704) üzenetére


Kephamos
addikt

Keresni tudok, csak akkor van baj, ha nem tudom, hogy mit kell keresni. :)

(#5706) Sianis válasza Kephamos (#5705) üzenetére


Sianis
addikt

Írd fel most már, mert kb ez a 3. alkalom mikor megkérdezted.

Sianis

(#5707) Kephamos válasza Sianis (#5706) üzenetére


Kephamos
addikt

Hatalmas tévedésben vagy. Egyszer kérdeztelek téged és ugyanannyira nem tudtad, mint én. Kvázi ez az első alkalom, csak másodjára nincs kedvem visszaolvasni ~1000 hsz.-t. :P

(#5708) SAMYka válasza Kephamos (#5703) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Lusta vagy megnyitni az adatlapját ugye? :DDD :DDD ;]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5709) Kephamos válasza SAMYka (#5708) üzenetére


Kephamos
addikt

Ja, hogy ott is ott van? :)
(Jólvan, jólvan! Bevallom, csak gyűjtöm a hsz.-t. :DDD)

(#5710) SAMYka válasza Kephamos (#5709) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Még ha én mondanám... :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5711) biga válasza SAMYka (#5710) üzenetére


biga
senior tag

Hogy álltok egyébként a dologgal?

Mondjuk nálunk most történt pár rossz dolog, de remélhetőleg ez nem árnyékolja majd be a dolgot.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5712) Kephamos válasza biga (#5711) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem speciel fogalmam sincs. Csak sodródok az árral.

(#5713) SAMYka válasza biga (#5711) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A 6 személyes kocsi megbeszélve a tulaj annyit mondott hogy dobjunk össze neki valamennyi lóvét és vihetjük.
Egy ilyen kocsi bérlése irányelvnek 10K/nap ennyit nem szándékozom adni érte csak irányként mondom
Slax szellemi völgyben van 6.án dől el fixre hogy tud e jönni vagy nem
Ha nem jön akkor megyünk a rönóval ha jön akkor a 6 személyessel.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5714) Kephamos válasza SAMYka (#5713) üzenetére


Kephamos
addikt

Lehet okosabb döntés lenne akkor is a 6-ossal menni, ha neagyIseten' Slax mester nem jönne. Vagy butásogot beszélek? Gondolom a 6 személyes gázolajos és akkor árban ugyanott lennénk kb, csak kényelmesebben tudunk utazni. Butaságot szóltam?

(#5715) biga válasza Kephamos (#5714) üzenetére


biga
senior tag

Nem tudom milyen az a 6 személyes autó, de biztos, hogy nagyobb, mint a Laguna. Akkor meg többet is eszik. Nem biztos tehát, hogy lesz különbség a fogyasztásban (persze nyílván függ a lábatoktól is :) ). De részünkről mindegy, mivel jösztök :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5716) SAMYka válasza biga (#5715) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ez egy toyota hiace csak az a a gond vele hogy a régebbi motor van benne 2.4 szívó dízel ez 10 litert eszik ha kell ha nem. Az újabb D4-D motor az jobb de olyat nem tudok.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5717) Kephamos válasza SAMYka (#5716) üzenetére


Kephamos
addikt

És a Rönó mennyit eszik 5 emberrel? Persze ótópályán.

[ Szerkesztve ]

(#5718) biga válasza Kephamos (#5717) üzenetére


biga
senior tag

Elméleti kérdés, ha hatan vagytok :)

De szerintem ha nem nyomjátok ki a szemét nem többet ennél. Persze Samy majd megmondja :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5719) Kephamos


Kephamos
addikt

Ok, én csak azon morfondírozok, hogy lehet, hogy csak egy kicsivel jönnénk ki kevésbé jól anyagilag, viszont nem nőne tyúkszem 13 óra alatt. :)
Persze reméljük, hogy jön Slax és akkor megoldódik a probléma. :)

(#5720) SAMYka válasza Kephamos (#5719) üzenetére


SAMYka
aktív tag

6-7 liter között benzinből.
Egyenlőre várunk hogy mi lesz aztán majd kiderül.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5721) Kephamos


Kephamos
addikt

6-a van. Slax, remélem jössz! :K

(#5722) SAMYka válasza Kephamos (#5721) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Én is az ő hszét várom

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5723) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, Samy? Milyen volt a tegnapi bogrács? Az itteni elég erősre sikeredet, ugye Sian! :)

(#5724) SAMYka válasza Kephamos (#5723) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A miénk elég lightos volt
Gyenge halászlé kb 6 óra alatt készült el :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5725) Sianis válasza Kephamos (#5723) üzenetére


Sianis
addikt

Kérdésed költői?

Sianis

(#5726) Kephamos válasza Sianis (#5725) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem, prózai.

(#5727) biga


biga
senior tag

Az asszony lebetegedett és táppénzen van. Ez a ti jöveteleket nem különösebben zavarja meg, ellenben annyi kellemetlenséget okozhat (remélhetőleg nem fog), hogy gőzünk nincs arról, hogyan megy itt a táppénz. Mármint hogy mikor fizetik ki :) Ha akkor, mikor a fizut, akkor semmi probléma, de ha később, akkor nagy lakomára ne készüljetek, mert így kocsivásárlás után nincs tartalék még egy hónapig, Kenyér és valami zsiradék rá lesz akkor is :D Meg víz a csapban :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5728) Kephamos válasza biga (#5727) üzenetére


Kephamos
addikt

Egy magamfajta kollégistának a csapvízen felül már minden luxusnak számít.

(#5729) Slax


Slax
senior tag

Passzolok. Tényleg sajnálom, de most egyszerűen nincs rá keret. Ez van.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#5730) biga válasza Slax (#5729) üzenetére


biga
senior tag

Ez rossz hír :(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5731) SAMYka válasza biga (#5727) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Slax úgy látom az állami cégek sem biztosak ma már sajnos.

Ha tényleg nem leszünk láb alatt akkor szerintem meg tudjuk oldani mint eddig is megoldottuk (összedobjuk és improvizálunk). :)
Mivel 5 főre szűkült a társaság akkor előterjesztem hogy a rönót használjuk szállító eszközként.

[ Szerkesztve ]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5732) biga válasza SAMYka (#5731) üzenetére


biga
senior tag

Na! Csak nem valami munkahelyi probléma okozta Slax-nak a problémákat? Slaxtól kérdem: lehet tudni róla? Publikus a probléma?

Más: Láb alatt nem lesztek, hogy is lennétek :)
Elvben semmi gond, ha a fizuval jön a táppénz, akkor no para :) Csak hó elején adtunk ki majdnem 6000€-t kocsira, így a havi keret erősen beszűkült (ezzel számoltunk egyébként). Na erre jött Viki lebetegedése és táppénzre helyezése, ami a bizonytalanságot hozza (na ezzel nem számoltunk). És ha nem jönne meg időre a lóvé mondjuk a táppénz miatt (aminek elvben 25-26 környékén kell megjönnie), nos akkor kenyér és víz lesz a választék. A környék megismerésére pedig a 2 db lába mindenkinek na meg a böhöm nagy hegyvidék :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5733) Sianis


Sianis
addikt

Nem akarok szkeptikusnak tűnni, de csak nekem tűnik úgy, hogy ez nem nagyon akar összejönni? :)

Nekem ugyan nem problémáim vannak, épp ellenkezőleg, viszont az is kb pont hónap végén esedékes (Béla pls ne áruld el).

Ettől függetlenül még nem 100%, hogy nem tudok menni, csak kicsit necces. :)

Sianis

(#5734) Sianis válasza Sianis (#5733) üzenetére


Sianis
addikt

Esetleg Augusztus-Szeptember forduló? Addigra hátha mindenki rendezi a sorait és az még idén van. Asszem.

Sianis

(#5735) SAMYka válasza Sianis (#5734) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Biga meg én szervezzük Béla meg néha érdeklődik kb ennyi ahogy áll a szervezés
A halasztás nem rossz ötlet de akkor szeptember első hete lenne jó mert a forduló az pont úgy esik hogy az aug. pénz még nem érkezik meg.
És ebben még felvetődik egy kérdés hogy a gyerkőcöknek és a fiataloknak mennyire szól közbe a suli.
Na megnézzük mit szól ehhez a felvetéshez Biga mester aztán meglátjuk (a vak is ezt mondta)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5736) Kephamos válasza Sianis (#5734) üzenetére


Kephamos
addikt

Valóban nem lenne butaság. Ha többen megyünk, akkor anyagilag is jobban jövünk ki, ráadásul az már nem vizsgaidősuck.

(#5737) biga válasza SAMYka (#5735) üzenetére


biga
senior tag

Te szervezed :) Én az itteni dolgokat szervezem csak :D

De akkor ha jól értem, nem jó Slax-nak, és jó eséllyel Sianiséknak sem, illetve Béla sem bánná, ha eltolnánk :) Nálunk ugyan nincs nagy vész (egyelőre), de tény, hogy leheletnyivel jobb lenne, ha Viki is 100%-ig harcra kész lenne, így lehet, hogy számunkra is egy paraszthajszálnyival előnyösebb a halasztás. De a dolog nem elsősorban tőlem függ, hisz én - remélhetőleg! - itt leszek most is és szeptemberben is :) Így nekünk bármelyik időpont megfelel. Ha Úgy döntötök, hogy eltoljuk, nekünk megfelel a szeptember eleje szerintem, a gyerekeknek mindegy, most is suliba járnak és akkor is abba fognak :) Esetleg hátha akkor Slax-nak is rendeződik minden :) Szóval a döntés a tiétek :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5738) SAMYka válasza biga (#5737) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Részemről nyugtázva lehet nekem is jobb lenne a szeptember.
Szerintem akkor ebben maradhatunk is ahogy az eddigi szervezés áll.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5739) Kephamos válasza SAMYka (#5738) üzenetére


Kephamos
addikt

Ok, akkor szeptember? Szerintem akkorra mindenki jobban tud tervezni. Na, megyek aludni, mert az utóbbi 72 órában sikerült 4 órát pihenéssel töltenem. Megárt a sok alvás. :D

(#5740) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Sziasztok falumbéliek! :)

A segítségetekre lenne szükségem! Tud valaki ajánlani esetleg valami jó MP3 lejátszó szervizet...vagy valami olyan helyet, ahol megtudnák javítani? :F
Tegnap este óta nem tudom bekapcsolni. Valami komoly baja van. 3 év után először történt ilyesmi és nagyon ragaszkodom hozzá. :(
A legeslegvégsőbb eset az, hogy újat vegyek!

Kérlek titeket, ha van valakinek ötlete, segítsen! Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#5741) Kephamos válasza művésznő4 (#5740) üzenetére


Kephamos
addikt

Sziasz!

Az eldobható dolgok világát éljük. A helyedben nem fűznék hozzá sok reményt, de hátha valaki tud majd ajánlani valami szervizt. Esetleg hívd fel a forgalmazót, hátha tud mondani valami okosat.

(#5742) biga


biga
senior tag

Nagy csönd vagyon. Gyönyörű idő lett volna, ha jöttetek volna :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5743) Sianis válasza biga (#5742) üzenetére


Sianis
addikt

Mindenki rá van feszülve a dolgos hétköznapokba!

Tényleg táborozni nem jöttök haza? :)

Sianis

(#5744) biga válasza Sianis (#5743) üzenetére


biga
senior tag

Nem valószínű sajnos. Lehet egész nyáron nem megyek haza. Illetve jovő héten 1 napot otthon leszek, de azon kívül lehet, hogy csak ősszel.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5745) biga


biga
senior tag

Úgy látom pártunk elintézi, hogy lassan ne is akarjak majd hazamenni. Új ötletük szerint ha a francia rendszámú saját kocsival hazamegyek majd, jó eséllyel megbüntetnek majd, mert semmilyen módon nem tudom majd igazolni, hogy itt élek. Szerintetek gogy lehet ilyet igazolni? Vagy hogy igazolhatom akár az ellenkezőjét?

Ez a kormány de nem érti ezt az EU dolgot...

Nem akarok politizálni, csak felháborítónak tartom, hogy gyk a saját hazám akadályozza meg, hogy legálisan hazamehessek :(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5746) Montesz


Montesz
csendes tag

nahát úgy látom itt semmi változás. Elvagytok, megvagytok szervezkedtek. Minden a régi kerékvágásban. :))

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#5747) Kephamos válasza biga (#5745) üzenetére


Kephamos
addikt

Lakcímkártyát nem adnak a franciák?

(#5748) biga válasza Kephamos (#5747) üzenetére


biga
senior tag

Európa nagy részén nem ismerik a bejelentett lakcímet :) Itt soncs. Gyk ha nagyon muszáj, akkor egy közüzemi szlával tudjuk igazolni a címet, de abból egy sem szól a nevemre :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5749) Kephamos válasza biga (#5748) üzenetére


Kephamos
addikt

Érdekes! :)
Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy akkor most mi Európa nagy része előtt vagy mögött járunk 1-2 lépéssel.

(#5750) biga válasza Kephamos (#5749) üzenetére


biga
senior tag

Ebben mögötte: olyan szabályt hozunk létre, ami - tudottan - sújthat olyan embereket, akik egyébként a törvény célján kívül esnének. Ez főleg azért baj, mert ezt tudják is, de "járulékos veszteség"ként kezelik. Szerintem meg olyan nincs, hogy járulékos veszteség egy önmagát jogállamnak nevező államban. Normális országban ha egy törvényben ezt nem tudják kivédeni, akkor inkább nem is eröltetik. (általában ki tudják).

Kb az lenne, mintha holnap kitalálnák azt, hogy mivel rengeteg a gyorshajtó, ezért (visszamenőleg!) bevezetik, hogy minden, jogosítvánnyal rendelkező ember fizessen be büntetést, így minden gyorshajtót sikerült (olcsón, rendőrök nélkül) megbüntetni. Na bumm, legfeljebb pár olyan is beleesik, aki sosem hajtott gyorsan. És a cél, hogy elkaptuk a nótórius gyorshajtókat!

Ugye milyen furán hangzik? Pedig erről van szó...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.