Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) adee. válasza nexwo (#18050) üzenetére


adee.
csendes tag

én sem találtam határidőt :N viszont accounton aktiválod nem kártyára ugye? tehát egy kártyával több játék is aktiválható csak más-más fiókban :U

Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

(#18052) warcat válasza adee. (#18051) üzenetére


warcat
veterán

február 1x ig lehet beváltani a codot ha az utóbbi 2 hétben nem változtatták meg

EA: It's in the crate!

(#18053) GTA5 válasza nexwo (#18050) üzenetére


GTA5
csendes tag

Szia, én kb másfél-2 hete rendeltem iPonról, szerencsére még egész jó áron (411 bruttó). Kaptam hozzá kódot és be is aktiváltam, bár nem vagyok benne biztos, hogy életem legjobb játéka lenne. Bár ugye ajándék lónak... :DD Ha kérdésed van, csak bátran... :R

[ Szerkesztve ]

(#18054) nexwo válasza GTA5 (#18053) üzenetére


nexwo
őstag

Akkor még ebben a hónapban, de fel is volt tüntetve hogy kapsz hozzá? (Hát igen, "ingyen van" hamár az árában benne volt, jó lenne, de nálam legalább a kártya lenne meg :D)

@ALL
Csak én használom munkára a VGA-kat?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18055) A.tessz válasza nexwo (#18045) üzenetére


A.tessz
senior tag

Azt a rohadt, micsoda tetves keselyük vannak, ilyenkor csak csodálkozok. (Remélem beszarik neki és fél évig garizza)

[ Szerkesztve ]

(#18056) GTA5 válasza nexwo (#18054) üzenetére


GTA5
csendes tag

Igen, az MSI Gaming Trio X kártyánál ott volt egy COD-os "plecsni", hogy jár mellé... bár hozzáteszem utólagosan kellett "reklamálnom" a kódért, mert a dobozban sehol nem volt, aztán nagynehezen csak átdobták emailben... :U

(#18057) JasonB8 válasza A.tessz (#18055) üzenetére


JasonB8
újonc

Látva a HA-t és a szinkronba ide írt hozzászólásokat, én semmin nem lepődök meg. :))
nexwo:
Reméljük megoldódik és a kezedbe lesz a kártya :R

[ Szerkesztve ]

(#18058) boogie84 válasza nexwo (#18050) üzenetére


boogie84
veterán

Promóciós időszak
2020. október 30. - 2021. február 11
A beváltás utolsó napja az ASUS webhelyén
2021. március 3
A beváltás utolsó napja az NVIDIA webhelyén
2021. március 10

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#18059) nexwo válasza boogie84 (#18058) üzenetére


nexwo
őstag

zsir.

Ha valaki szeretne 3090-et 752e Magyar Forinért [link]
INNO3D, szóval.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18060) warcat válasza nexwo (#18059) üzenetére


warcat
veterán

Amazonon is lehet HUFban fizetni és még mindig van Asus Strix :))

A kuponokon meg toltak egy hónapot úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#18061) nexwo válasza warcat (#18060) üzenetére


nexwo
őstag

Lemondtam a 3090-ről (meggyőztek az itteni kommentek, meg az ár/érték) hamár gyakorlatilag lecsaptam egy 3080-ra amiért most harcolnom kell (ment a levél) :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18062) syIex válasza nexwo (#18061) üzenetére


syIex
veterán

Hát, ha munkára kellene akkor azért nagyon sok a különbség. :U
Játékokban nyilván az a 10-15% vagy mikor mennyi...

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18063) boogie84 válasza nexwo (#18059) üzenetére


boogie84
veterán

Redemption period ends on March 10, 2021.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#18064) nexwo válasza syIex (#18062) üzenetére


nexwo
őstag

Persze ezért ugrottam volna arra, de "sokat akar a szarka és nem bírja a farka", mivel nem bányászok, ezért nekem kell megkeresnem a pénzt rá :DDD

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18065) MPowerPH válasza warcat (#18060) üzenetére


MPowerPH
félisten

En filoztam rajta, de szvsz nem akarok a hatamra 2db 3090 -et.

Don't Tread On Me

(#18066) Frozen válasza warcat (#18060) üzenetére


Frozen
őstag

Hol?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#18067) warcat válasza Frozen (#18066) üzenetére


warcat
veterán

Nem egyértelmű a kérdésed így reggel, ha a kuponokra kérdeztél rá, a kicsivel előtte beillesztett szöveg alapján írtam, hogy toltak egy hónapot rajta, hó elején ugyanez még február 11 volt.

Ha a hol kapható a 3090 Strix-re gondoltál, egész este és éjszaka vissza-visszatért időnként itt olasz amazonon:

[link] 1934.99€? -ért. Német címre rendelve 1887.41€ + 6.83€ szállítás. Jelenleg nincs, de amilyen sokat volt még visszatérhet.

Jelenleg ami kapható, az az Asus TUF GeForce RTX 3090 OC 1829.99€-ért

EA: It's in the crate!

(#18068) Laraxior


Laraxior
titán

EVGA
GeForce RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming, 24576 MB GDDR6X

2212EUR ~800k

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18069) warcat válasza Laraxior (#18068) üzenetére


warcat
veterán

Kicsit túl sokat halnak evga fórumok alapján a FTW3-ak (amibe egy kicsit az én cserélt 3080-am is beleesik).

Nem gond mert Evga cseréli, de ekkora értéknél már fájdalmas, ha tényleges csomagértékre biztosítva kell elküldened Németországba.Sunnyogásnál meg nagy lehet a pofáraesés.

Szerencsére ha jó, akkor utána jó, én jelenleg ajánlok mindenkinek egy hónap belakási időt rájuk :)

Itt lehet szétnézni [link]

Why are soooo many people and me having the 3090 FTW3 Ultra something die within a month

Is there an issue with the 3090 ftw ultra?

És van társa bőven - tény, hogy lehet csak a sok vásárló miatt van ennyi, de Buildzoid FTW3 elemzése alapján lehet valami mögötte. Szerencsére jó a gariztatás velük.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#18070) Frozen válasza warcat (#18067) üzenetére


Frozen
őstag

Az nem éri meg bányába nem kell :N

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#18071) koxx válasza warcat (#18069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jo hirek :((
mennyi amugy full ertekre biztositas, 30k?

(#18072) warcat válasza Frozen (#18070) üzenetére


warcat
veterán

Jelenleg olyan brutál a felár a 3080-ak esetében, hogy ha jó áron jutottál hozzá, teljesen megfontolható a csere 3090-re :) Nyilván sosem jön ki teljesen a matek a "megérte"-re. De a matek most nem 700 vs. 1500. vagy, extra modellek esetén 850 vs 1800

@koxx nem tudok neked most árat mondani, de ugye az én kis normál 3080-am nem céges (mennyiségi áras) GLS-el volt 12900 kb.
Na most valamelyik ilyen topikban írt egy görög srác az ő esetéről, neki a biztosított 3090-e UPS-el 130 euró vagy dollárba fájt (nem emlékszem melyik) szóval a becslésed nincs messze

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#18073) Laraxior


Laraxior
titán

Minek full értékre biztosítani? Már az alap is biztosított, azzal sem lesz semmi gond.
Én is mindig az alapot választom, nálunk az is "csak" 500EURig van biztosítva.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18074) koxx válasza Laraxior (#18073) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert ha vki trombitának nézi a 600k-s kártyádat akkor a vételár negyedét kapod vissza.

(#18075) pRoject22


pRoject22
őstag

EVGA-nál a 3080-ak is lehalnak nem csak a 3090?

¯\_(ツ)_/¯

(#18076) Segal válasza pRoject22 (#18075) üzenetére


Segal
veterán

Enyém atom stabil. Semmi baja nincs.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18077) pRoject22 válasza Segal (#18076) üzenetére


pRoject22
őstag

Milyen bios van rajta és megtudnád írni nekem ,hogy hajtod? ( v/ mhz ) :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#18078) Frozen válasza warcat (#18072) üzenetére


Frozen
őstag

Nekem 1260 ert adtak el ( az a beszerzesi aara volt aki eladta annyiert vette.) +400-500 euro nem ér +15-20MH/s et

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#18079) warcat válasza pRoject22 (#18075) üzenetére


warcat
veterán

Kérlek ne csak ez legyen levonva az egészből, hogy lehalnak.

Evga nagyon sok kártyát szállított le (ampere viszonylatban) és a fórumjuk is közkedvelt, nyilván akinek gondja van fel is bukkan ott. De azért van bőven panaszos/problémás (én is köztük voltam, ami nehezítheti az objektivitást) Viszont a gariztatás jó és fájdalommentes, ha már kell, inkább Evga legyen mint más (korábban leírtam a menetét, tapasztalatokat).

3080 és 3090 is érintett.Ha pár hét alatt nem jött elő, akkor hátradőlhetsz utána.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#18080) GAbre válasza Laraxior (#18068) üzenetére


GAbre
veterán

Ne haragudj,de minek linkeled be a külföldit,amikor magyarban is ennyi,és rendelhető?
[link]
[link]
Annyi,hogy azóta elfogytak tufok 800-870 között.Csak ez a 2 normális maradt jelenleg rendeléshez.

Durva:
340 majdnem a legolcsóbb 3070 most [link]

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#18081) pRoject22 válasza warcat (#18079) üzenetére


pRoject22
őstag

5 hete használom napi szinten, nem húztam agyon, 925/1950-en megy, nincs coil whine és nem volt fagyás sem, eddig életemben nem kellett VGA-t gariztatnom és nem szeretnék ezután sem, a legjobb az ha nincs vele baj, ezért nem is tuningolom agyon sem a CPU-t sem a GPU-t de azért ha valamiért kiadsz 400K-t akkor nyílván felkapod a fejed ha olyat írnak, hogy magas a meghibásodási ráta

¯\_(ツ)_/¯

(#18082) koxx válasza warcat (#18079) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amúgy mi a konkrét hibajelenség?

(#18083) Segal válasza pRoject22 (#18077) üzenetére


Segal
veterán

alap/gyári oc módban

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18084) warcat válasza koxx (#18082) üzenetére


warcat
veterán

Ha nem egyből végzetes a dolog, akkor használat közben elmegy a kép, a ventik100%-on felpörögnek és csak a hard reset segít.
Amikor pedig elhunyt, akkor már nem kapsz videójelet a kártyából reset után sem, csak a kis piros red villog alaplapnál.

Nálam is így zajlott le. (nagyjából egy hét alatt)

Nem keverendő össze az egyeseknél felbukkanó 'pillanatra sötét képernyő, majd nvidia driver recovered' - problémával, aminél driver hibát sejt már nvidia is, csak még nem találták meg az okát.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#18085) Laraxior válasza GAbre (#18080) üzenetére


Laraxior
titán

Ne haragudj, de nem fér el? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18086) GAbre válasza Laraxior (#18085) üzenetére


GAbre
veterán

Elférni elfér,de folyamatosan rendelhető foramaxon ennyiért a kártya,nem is olyan rég ki is linkeltem.És anno iponon vagy hol volt közel ennyiért tuf. meg még 2 fajta kártya van olcsóbban.
Tehát érdemes körülnézni linkek előtt(kedves vevők)

Avatar

(#18087) nexwo


nexwo
őstag

Hamar megoldódna a bányász dolog ha valaki szánná a fáradságot és VHDL vagy Verilog nyelven implementálná célhardverre az algoritmust és publikálná kis leírással. A nagyoknak úgy is van pénze, megvenne egypár FPGA-t és csá.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18088) X Factor válasza nexwo (#18087) üzenetére


X Factor
addikt

Akkor létrehoznak egy másik coin-t ami asic resistant, legalább egy ideig.

Make things work

(#18089) GAbre


GAbre
veterán

850 magyarban a gyári 3090 founder: [link]

Avatar

(#18090) omfgk


omfgk
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=0tk9vTaxRNc

Aorus Xtreme 3080-as teszt.

Nem estek hasra tőle. 4 slot, de így is a TUF vagy a Gaming X hűtése azonos zajszint mellett jobb.
Eddig se vettem Giga kártyákat, de ,hogy 4 sloton és ilyen drágán se sikerül összerakniuk a hűtést az durva.

[ Szerkesztve ]

(#18091) nutella1 válasza GAbre (#18089) üzenetére


nutella1
őstag

Ezek a Founder-ek alapvetően jobbak, vagy sem a custom, emelt órajeles hűtésűeknél?

https://erdélyízei.com

(#18092) Warzoz válasza warcat (#18084) üzenetére


Warzoz
senior tag

Ráadásul ez nem is EVGA specifikus jelenség, mivel az én esetemben is ez történt, igaz néhány óra leforgása alatt a RTX 3080 Phoenix GS-emmel.

(#18093) nexwo válasza Warzoz (#18092) üzenetére


nexwo
őstag

Hol vettétek és mi lett az eredmény, remélem nem visszafizetés, hanem működő kártya :/

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#18094) boogie84 válasza pRoject22 (#18075) üzenetére


boogie84
veterán

Enyém jó! ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#18095) GAbre válasza nutella1 (#18091) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom.Talán sose volt nvidiától közvetlen kártyám.
Costumok elvileg jobbak,nem tudom "vízesek" vagy gyűjtőkön kívül mire jó a ref kártya.
De jó páran keresik ezt.

Avatar

(#18096) warcat válasza nexwo (#18093) üzenetére


warcat
veterán

Részemről olasz amazon, és valószínűleg visszafizetés lett volna, ezért fordultam a gyártóhoz, amire buzdít(ott) is az EVGA, réggebben egyből ott volt a dobozban a felhívás, hogy a bolt helyett fordulj hozzájuk.
Cserélik, mivel van erre külön készletük, illetve javítják is a kártyákat.

EA: It's in the crate!

(#18097) JasonB8 válasza GAbre (#18095) üzenetére


JasonB8
újonc

Megkockáztatom ,hogy az FE jelzés és kinézet sokat számít egy bizonyos rétegnek, pláne ha még fanboy is vagy.
Nekem is baromira tetszik a FE, ettől függetlenül nem kéne.

(#18098) Warzoz válasza nexwo (#18093) üzenetére


Warzoz
senior tag

Még december 1.-én, az egyik fórumtárs adta át a megrendelését. Aznap át is vettem a VGA-t az Alzában. Este, otthon összeraktam a gépet, tesztelgettem a vga-t játékokban, minden rendben volt, elégedett voltam. Másnap reggel már kezdődtek a gondok, böngészés közben fekete képernyő, ventik visítanak, csak hard reset segít. Kb fél órával később ismét ugyanez a jelenség, de már nem adott életjelet többé a VGA.
Itt most leírom az én történetemet tanulságként az Alzás garanciáztatásomról, ahol is nem készült adásvételi és a számla sem az én nevemre szólt.
Még aznap visszavittem Alzába a VGA-t, ahol kérdeztem is, hogy nem az én nevemre van a számla kiállítva, lehet-e ebből gond. Azt mondták, nem, nincs probléma, amikor leadom garanciára a terméket, ott úgy is meg kell adnom az adataimat és majd azokat veszik figyelembe.
Nem ez történt. A számlán szereplő email címre küldték az üzeneteket, a fórumtársnak kellett végig intéznie mindent (ezúton is köszönöm neki). Én mindösszesen sms-eket kaptam, hogy az email címemre üzenetet küldtek (persze nem az enyémre küldték).
Természetesen szó sem lehetett VGA-cseréről, hanem a vételárat utalták vissza.
Ez úgy működött akkor az Alzánál, hogy mivel én fizettem ki a VGA-t a saját bankkártyámmal, így azt a bankkártyát kötötték a számlához. Tehát alaphelyzetben arra a kártyára ment volna a jóváírás, amivel a fizetés történt. De ez sem automatikus volt, mivel meg kellet adni nekik, vagy telefonon vagy üzenetben, hogy milyen módon szeretnénk megkapni a jóváírást. Ha utalással, akkor név+ számlaszám iban formátumban. Amíg ez nem volt meg, addig nem ment a jóváírás. Miután ez megtörtént 2 napon belül a számlámon volt az összeg.

A következő, jelenlegi VGA-m (ehhez is egy átadott megrendelés útján jutottam hozzá, most is Alzánál) esetén már szemfülesebb voltam, mert itt már a vásárlás előtt szóltam, hogy a megrendelés nem az én nevemen van. Nem csináltak belőle gondot most sem, megadtam az adataimat, így már ezekkel az adatokkal lett a számla kiállítva (elkerülte a figyelmemet és már csak otthon vettem észre, hogy a lakcímet csak nem sikerült átírni a számlán).
Viszont nem kaptam értesítést a vásárlásról és az Alza fiókomhoz sem lett hozzákötve a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#18099) warcat


warcat
veterán

Durva. A német amazonra kirakott 5 darab 3080 Asus Strix 1427€ árban elkelt bő fél óra alatt.

EA: It's in the crate!

(#18100) muxi-muxi válasza omfgk (#18090) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nekem csak Master van. Nem tudom, mit baltázhattak el ezzel a konkrét példánnyal, de ennyire azért nem sz@r. A hőfok nálam is olyan 73 fok körül jár zárt házban (négy, szuperlagymatagra állított ventivel - 600RPM), 63 fok levett oldallappal (nem is teszem vissza az üveget. majd csak ha eladom a házat - nagyon szép, csak füllesztő, és atomérzékeny). Stabil magfrekvencia vége olyan 2000 MHz körül van. Szerintem a gyári órajelhez képest egész jó eredmény. Idle-ben néma és ötven fokos, a ventik pedig állnak (lenyúltam, megtapiztam). Az Extreme-n található három tápcsatlakozót teljes mókuszem-fotonkezelésnek vélem, 350W-ból is ki lehet hozni ezeket az eredményeket, a fentebb látható hőfokok mellett. Az egérmozinak a fedlapon akkor lenne értelme, ha játék közben kitekintenék rá, de mivel a lábamat szagolgatja, ezért hát ritkán bámulom. Ráprogramoztam azért legfontosabb leolvasnivalókat, 'oszt kampó. RGB azonnali kikapcsolásra került. Designértelemben az egyik legpuritánabb prémium kártya, ez eleve tetszett benne.

Azért vettem, mert CSAK EZT LEHETETT KAPNI, ezen nincs mit szépíteni. Viszont a fent említett TUF lassan ugyanennyibe kerül, a Gaming X meg eleve ugyanennyi volt. Nagyon szép ígéretek voltak olcsóbb, butuskább kártyákra, csakhogy azokat a mai napig nem láttam egy percre sem "on stock" jelzéssel - van értelme h olcsóbb, ha egyszer nem lehet kapni? :F Jelenleg ott tartunk, hogy három hónap használat után minimális haszonnal értékesítheném, nem pedig ukóval. Mai eszemmel tuti beletolnék még hétszáz eurót és 3090-eset vennék, mert annak az ára a folyamatos kínálat/TÚLkínálat miatt nem szált el ANNYIRA, és hát a 24 gigányi ram is csábít. Rentábilitásról meg amúgy sem kellene beszélnünk, mert a tavalyi év arról szólt, h dobj egy használtkocsi árát a gépedbe, ha 4Kban akarsz játszani - a megfizethető játékot ebben a felbontásban a nextgen konzolok jelentenék, csakhát azokat sem lehet kapni, muhaha. Amint dekleráltan lehetne otthon maradni és kockulni, akkor másoknak is csak ez marad, és el lehet adni most mindent ami a gép előtt ragaszt. Jellemző módon a home office marháskodások miatt most még forgószéket sem lehetett kapni offline az IKEA-ban (igen, ottjártamkor összeállíthattam volna egyet rózsaszín kartámaszokkal, króm görgőkkel, almazöld ülőlappal - de csakis alkatrészekből. Maradt a konyhai szék.)

Megint más tészta, ha a gyártók mintha amúgy is az extrásabb verziók felé tereltek volna, legalábbis a kezdetekben. Strix volt, Gaming X volt, Aorusok dettó - más kérdés h most gyakorlatilag SEMMI sincs. Magyar pénzre leszámítva akkor potom 360 ezerbe fájt. Nem volt egy szuper ár érte, ellenben az idő engem igazolt és jól felverte az árát mindenféle 3080-asnak. Most pedig ott tartunk, hogy a cifrább 3070-esek utolérték a novemberi 3080 árakat... - áh, felesleges is ragozni - vannak bajok bőőőven, na.

Nem tudom, de engem valahogy megnyugtat, ha egy téglányi hűtést bámulok, a bordákban tuti van anyag - éshát a beregelt NÉGY év gari sem olyan riasztó. Messzire kalandoztam, végülis a tesztnek tökiagaza van, de hadd veregessem már vállon néha magam, h "nem is volt annyira sz@r vétel"...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.