Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G92 (8800 GS/GT/GTS) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40701) BeerBier válasza kpal (#40700) üzenetére


BeerBier
senior tag

Ha hozol nekem egy olyan "gétéikszet",megnézzük majd :DD

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#40702) Alastair' válasza kpal (#40700) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A GTX285 egymagában is gyorsabb mint egy 8800GT SLI.

Alister from Hell

(#40703) kpal válasza Alastair' (#40702) üzenetére


kpal
veterán

Tudom gyorsabb de mennyivel ?

(#40704) Alastair' válasza kpal (#40703) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd én nem vagyok fps vadász, ha nekem 35 - 40 fps-el megy egy játék, az bőven elég, nem vágyom 200 fps-re sehol. Nem szoktam multizni az a 15 éves gyerekek játéka, ezért nem is érdekel sem az SLI, sem a GTX285, nem is olvasok ilyen teszteket.

Alister from Hell

(#40705) kpal válasza Alastair' (#40704) üzenetére


kpal
veterán

Én sem vagyok fps vadász de csak kíváncsiságból érdekel mennyi a különbség . Én szoktam multizni de nem vok 15éves :B igaz régebbi játékkal .

(#40706) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv mindenkinek.

Jelentem sikeresen összeraktam a 2 db 8800GT-t :B
Jelenleg tesztfázisban üzemelnek,gyors eredmény 3dMark05-el:
1 kártya:16800 pötty
2 kártya:28450 pötty

A mafia2 viszont szellemékpes,igaz gyorsabb :DD
Késöbb még megizzasztom őket egyéb dolgokkal is.

utóirat:
Lehet mától az ELMŰ kiemelt ügyfélként fog kezelni a fogyasztásom miatt :DD

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#40707) kpal válasza BeerBier (#40706) üzenetére


kpal
veterán

Grat szépen megy az sli ;) Az Elmű az ilyen ügyfeleket szeretik :DD

(#40708) danati válasza BeerBier (#40706) üzenetére


danati
senior tag

Jó nagy cpu limited lehet. Én 1db kártyával érek el 16k pontot 3dmark 06-ban.
Erősebb processzorral nem tudod kipróbálni esetleg?

Várjuk a többi eredményt. :)

(#40709) Alastair' válasza danati (#40708) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tegnap volt a sarki trafikosnál, de pont előtte vitték el az utolsó akciós Q9650-est. A Tescóba meg csak decemberbe lesz akciós, 3 csomag szaloncukor mellé adnak 1-et ajándékba.

Alister from Hell

(#40710) kpal válasza Alastair' (#40709) üzenetére


kpal
veterán

:R :DD

(#40711) BeerBier válasza danati (#40708) üzenetére


BeerBier
senior tag

Bocsi,de a gazdasági válság,a nyugdijpénztári reform és egyéb okok miatt nem áll módomban processzort venni.. :B

A tesztelgetést hétvégére halasztom,jelenleg se időm se kedvem az állandó sli-hid ki-be rakosgatásához

[ Szerkesztve ]

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#40712) danati válasza Alastair' (#40709) üzenetére


danati
senior tag

Nem azt mondtam, hogy vegyen új processzort hanem csak megkérdeztem, hogy nem tudja-e kipróbáli másikkal. Pl kölcsön proci vagy valami...
Nem kellene egyből belekötni a másikba! :W

(#40713) szatocs


szatocs
őstag

Ilyen hibával találkozott már valaki? Ez VGA hiba?

=== Szatocs ===

(#40714) Alastair' válasza danati (#40712) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Poén volt, nem kötekedés. Ne legyél ilyen mogorva.

Alister from Hell

(#40715) szatocs válasza szatocs (#40713) üzenetére


szatocs
őstag

Eddig úgy tűnik, hogy a monitor a hibás.

=== Szatocs ===

(#40716) Hitman


Hitman
aktív tag

A héten drivert frissítettem winxp alatt 260.99 WHQL verzióra, és azóta nem jelzi semmilyen monitorozó program a videokártya hőmérsékletét (8800GTS 512), de a venti. hallhatóan terhelésre felpörög, mi lehet a hiba oka :F

Az új driver előtt leszedtem a régit, de nem tudom 100%-ra megmondani, hogy minden eltűnt -e belőle.

(#40717) jancsiii válasza szatocs (#40713) üzenetére


jancsiii
tag

Pont ilyen volt mikor elkezdett haldokolni ram-om..majd meghalt.

(#40718) jancsiii válasza Hitman (#40716) üzenetére


jancsiii
tag

Igaz w7 alatt de én meg színt nem tudtam vele a tv-re fakítani így eggyel régebbit tettem vissza.

(#40719) Malklar


Malklar
tag

Üdv, lenne egy Gigabyte 8800GTm zalman hűtéssel. Az érdekelne hogy milyen okból nem veszi fel az órajeleket 3d-ben? Hiába húzok rajta semmit nem érek el vele. Se 3dmark se játék se furmark alatt nem járatja magát 3d órajelen. Csak is a 450/1100/1400-as 2d órajelen. Azonban ha ezt a 2d-s órajelet emelem a maximális megengedettre rivatuneren belül ami 675/1800/2000 akkor megy tökéletesen. Esetleg ez a 2d-s limit rivatuneren belül feloldható? Gyárilag 700mhz-es a gpu, legalább annyin had menjen...

(#40720) BeerBier válasza Malklar (#40719) üzenetére


BeerBier
senior tag

Szia.

Neked van külön 2D-s és 3D-s órajeled is??
Milyen kártya az pontosan?Milyen driverrel?

[ Szerkesztve ]

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#40721) kpal


kpal
veterán

a legújabb 262-es driver jól működik ? valaki próbálta már ?

(#40722) Alastair' válasza kpal (#40721) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 262-es GTX580-ra van, nekem a GTS450-re nem megy fel.

Alister from Hell

(#40723) kpal válasza Alastair' (#40722) üzenetére


kpal
veterán

Láttam én is 580-nek csak gondolom megkérdezem hátha jó a régi karikhoz. :R

(#40724) KukkSteve válasza Malklar (#40719) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Érdekes történet.
Biztos hogy nem emeli az órajeleket, milyen programmal nézed? Gyári bios van a karin? Driver cserét próbáltál?

A számom az adatlapomon. ;)

(#40725) Malklar válasza KukkSteve (#40724) üzenetére


Malklar
tag

3dmark06, furmark illetve játékok alatt sem vette fel a 3d órajeleket. Sikerült megoldani mostmár megy rendesen. De viszont olyan problémám van a karival hogy 3dmark illetve furmark alatt ciripel. Olvastam itt ebben a topikban a ciripel szóra rákeresve hogy ez nem hiba csupán feszszabályzó ad ki ilyen hangot. Ezzel visszavihetem gariba? fifa alatt pl nem ciripel, csak ha nagyon levan terhelve.

(#40726) aspicboat


aspicboat
csendes tag

Üdv!

A minap elszállt a 3 éves 8800 gts-em (csíkok, pontok a képernyőn, a windows hibásnak észlelte stb.), a szétszedése és kitakarítása után nagyot koppantam amikor rájöttem, hogy nem kellett volna leszednem a hővezető párnákat, mert a paszta nem érinti össze a hűtőt és a memóriákat.
Ebből adódóan több kérdésem is lenne:
1. Mennyi rá az esély, hogy a kitakarítástól magához tér a kártya? (Érdemes-e tovább próbálkozni, pasztát meg hővezető párnákat venni többezer forintért?)
2. Kb. mennyit kapnék ezért a kártyáért?
3. Milyen mai kártyát tudnék vásárolni 10-15k körül, ami teljesítményileg egy szinten van ezzel a kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#40727) jancsiii válasza aspicboat (#40726) üzenetére


jancsiii
tag

Nem fog megjavulni a takarítástól,ha jól tudom memóriahiba a jellemző gond ezeknél a kariknál. Itt a PH-n egy két ember foglalkozik a javításukkal kb.: 4000Ft-tól kezdődően.
Jó állapotban 15k körül eladható. Az egyik aukciós oldalon most vittek el egy rossz 9800gtx-et 5k-ért.
Bár gyanús lehet ,hogy pont én írom de van egy 8800 gt oc 512mb karim eladó 15-ért valamennyi bolti garancia is van rá!

[Ez az!]

Nem is indult el "hidegen"?

[ Szerkesztve ]

(#40728) aspicboat


aspicboat
csendes tag

Elindulni, elindult, de a grafikai hibák megmaradtak. Kérdés, hogy a kijavított kártyánk mennyi az élettartama.
Köszi a választ. :)

(#40729) Alastair' válasza aspicboat (#40728) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az nV elismerte, hogy a 8000-es szériánál nem megfelelő minőségű forrasztó anyagot használtak. Ebből adódnak a problémák. Valamelyik ram alatt egy forrasztásba hajszálrepedés keletkezik, ezért hibázik a kártya. Megfelelő felszereléssel ki tudják javítani a hibát, csak az a kérdés, hogy mikor dobja el magát egy másik forrasztás. A 9000-es széria már mentesebb ettől a hibától, jóval kevesebb a meghibásodás.

Alister from Hell

(#40730) KukkSteve válasza Malklar (#40725) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Az én GTX-em is ciripelt néha, mégsem volt semmi baja...Amíg az eszköz, a neki szabott használatra alkalmas, addig nem lehet szó cseréről. A számtech boltban is úgy vizsgálják be hogy tesztelik. Ameddig nincs baja a 3d-s megjelenítésben addig nem cserélhető.

A számom az adatlapomon. ;)

(#40731) KukkSteve válasza Malklar (#40725) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Bocsi---2klikk--- :B :B :B :B

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#40732) TaaT


TaaT
veterán

Voltam havernál akinek a 9800GTX-n egy scythe setsugen hűtője van, everest 36fokot ír terheletlenül a gpu-ra, nálam ez az érték 8800GTS 512-nél 50 fok, pedig az enyémnek hidegebb a nyákja mint az övének.
kérdés melyik kártya mér félre vagy nincs értelme így összehasonlítani a 2-t? :)

Give them hell Ukraine!

(#40733) danati válasza TaaT (#40732) üzenetére


danati
senior tag

A 9800GTX 2d-ben lejjebbveszi az órajelet és a feszültségget a 8800GTS viszont nem. Ezért lehet hidegebb a 98GTX.

(#40734) amok válasza aspicboat (#40726) üzenetére


amok
csendes tag

Sziasztok!

Ugyan ez az eset, de ez még 5 hónappal tovább bírta, mint a garancia. :(
Hibajelenség, kék pontok indulásnál, majd össze vissza karakterek, windowsnál fekete képernyő.

a bűnös [Gigabyte 8800GT]

[ Szerkesztve ]

(#40735) Alastair' válasza amok (#40734) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A zalmi hűtőt küld el nekem, a kártyát meg add fel Gigabájt Károlynak. G92 szegény, szegény

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#40736) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok,
már hónapokkal ezelőtt is hibázgatott,olykor csíkba,villózásba is borult miatta a képernyőm de most úgy tűnik végleg beadta a kulcsot Galaxy 8800GT-m,rev2es hűtésű volt ha jól tom, pontosan ilyen: [link]
ez már sajnos a windowsban kezdődik,néha-néha netezni enged x időt,de mihelyst elindítok egy játékot pár sec múlva eljő a vég...
karira 2 év gari van rá ugye?(még nem néztem utána) 2008 tavaszán vettem iponban szal akkor azt buktam ha ennyi... :(

[ Szerkesztve ]

(#40737) Alastair' válasza zitromz (#40736) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy komplett takarítást, portalanítást, újrapasztázást próbáltál?

Alister from Hell

(#40738) zitromz válasza Alastair' (#40737) üzenetére


zitromz
tag

portalanítani portalanítottam de azér még lenne mit szvsz ha biztosnak akarnék lenni h nem itt van a hiba forrása
újrapasztázást nem próbáltam még,nem vagyok egy nagy számtech guru nem is tudnám hogy kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#40739) Alastair' válasza zitromz (#40738) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha esetleg még a gyári 3 éves paszta van rajta, lehet annyira megkeményedve, hogy amiatt túlmelegszik a kártya. A por is nagyon nagy ellenfele a hűtőnek.
Ha te nem tudod szétszedni, keress egy hozzáértő személyt, barátot, ismerőst, az esélyt meg kell neki adni.
Én szedtem ki olyan vga-t, ami olyan poros volt, hogy már a venti nem is forgott rajta, alapos takarítás, friss paszta, egy kis műszerolaj a venti tengelyére, sokszor csodákra képes.

Alister from Hell

(#40740) zitromz válasza Alastair' (#40739) üzenetére


zitromz
tag

kösz szépen a tanácsot meg fogom próbálni,gyári paszta van rajta igen :)
kártya haldoklása egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40741) zitromz


zitromz
tag

na belevágtam..paszta ugyan nincs itthon(holnap majd veszek) de ez a vidkari rendesen poros..szegény memóriamodulok telestele vannak porgumókkal :B
a kérdésem az lenne h a venticsatit ami itt a fenti Gigabyte karis képen is látható h a fenébe kell leszedni? mer nem nagyon akarja az igazságot :U

[ Szerkesztve ]

(#40742) Alastair' válasza zitromz (#40741) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A venti csatit úgy lehet kiszedni, hogy egy nagyon kicsi, vékony csavarhúzóval be lehet nyúlni a csati egyik oldalán. Ha közelebbről nézed, lehet látni melyikre gondolok. Amolyan biztonsági záras jellegű a csati, óvatosan ki kell egy picit feszíteni amibe bele van dugva, és akkor könnyen kijön belőle.
A gyárilag rászáradt pasztát, körömlakk lemosóval lehet lemosni róla, kapargatni nem szabad. Nem vágom most pontosan milyen hűtő van rajta neked, egy képet rakhatnál. Ha a ramokat is eltakarja a hűtő a gap-padokat nagyon óvatosan szedd le, szét ne menjenek.

mod: ismerem ezt a Galaxy hűtőt, volt nekem is 9800GTX-en, volt rá példa, hogy a gyári cuccal 100 fok felett volt, takarítás és pasztázás után 85 körül megállt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#40743) zitromz válasza Alastair' (#40742) üzenetére


zitromz
tag

ez nekem sajna nem segített,maradt ugyanaz a ronda csíkozódás mint előtte...de legalább megpróbáltam,kösz szépen a helpet :R

(#40744) m.lala


m.lala
aktív tag

sziasztok

Egy kérdésem lenne giga 8800gt turboforcos vga-n cseréltem hűtést accelero S1 rew 2 re de a 2 kis ventit levettem felraktam egy 9cmes ventit a bordára a kérdésem alapra dugjam v bízzam a vga ra?

Eddig 51 fokos volt de hibás volt az eredeti venti, a 2 közül csak egy ment, most a 9-es ventivel 44 fok alaplapra dugva.

A kérdésem, van jelentősége, hogy a vga vagy a lap szabályozza?

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#40745) BeerBier válasza m.lala (#40744) üzenetére


BeerBier
senior tag

Szerintem a vga hűtését a vga-ra kellene bizni... :K

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#40746) szlac77 válasza Malklar (#40719) üzenetére


szlac77
csendes tag

A szoftveres húzási problémákat annak idején úgy küszöböltem ki a GTS-emmel (is), hogy leszedtem a bios-át, módosítottam, visszaírtam és onnantól úgy ment. No, meg a hűtő gyári beállítása is hagyott némi kívánnivalót maga után (80-90fokra melegedett, most 750/1950/1150@1,15V esetén MSI Afterburnerrel max 70 fok volt fél óra után is)

PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

(#40747) rumkola


rumkola
veterán

visszatérek a G92-höz egy Gainward GTS512-vel. Ár/teljesítményben a mai napig a legjobb vétel. 15K alatt kialkudható itt az apróban.

[ Szerkesztve ]

(#40748) Alastair' válasza rumkola (#40747) üzenetére


Alastair'
nagyúr

*NGC*PS2* ?? vigyázz, mert nagyon sok az apróban a javított, és peregnek mint a levél

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#40749) rumkola válasza Alastair' (#40748) üzenetére


rumkola
veterán

megvannak még
ez meg 1.5 éves, talán még garipapír is meg lesz, nincs megbontva a hűtője

(#40750) Alastair' válasza rumkola (#40749) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha ez mind igaz, az jó lehet.

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G92 (8800 GS/GT/GTS) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.