Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G92 (8800 GS/GT/GTS) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) d@minator


d@minator
addikt

Asszem behalt a VGA-m. Csíkos a képernyő és a windows új drivert akar telepíteni. Hűtőcserém volt ettől még ha jól tudom garanciát nem veszít. Az eredeti természetesen meg van.

(#36002) Kloss válasza d@minator (#36001) üzenetére


Kloss
őstag

Az utóbbi időben nagyon halnak a VGA-k, mindenki ennyire túlhajtja? Vagy csak simán sz@rok a karik?
A hűtőcsere esetén azért jobb ha nem lehet látni, hogy már le volt szedve.
Van aki kötözködik, hogy miért cserélted le?

(#36003) d@minator válasza Kloss (#36002) üzenetére


d@minator
addikt

Nem volt túlhajtva 650-1620-1900-on ment valamelyik EVGA biosszal. A kártya így 42fokos volt. Szerintem egyszerűen szar mind. A kollégámé például nem vitte a gyári órajeleket (Gainward)
Fogyasztói társadalomban álünk.

(#36004) Dr.Én válasza Kloss (#36002) üzenetére


Dr.Én
veterán

Én is cseréltem anno a galaxyn a hütöt mi elött meg halt :((( , de ügyesen csináltam és nem látszott rajta :) és nem kötöttek bele :K

d@minator Részvétem, nekem is ez a harmadik 8800GT sajnos, mert kettő már behalt nálam :(((

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#36005) fagy53 válasza Dr.Én (#36004) üzenetére


fagy53
nagyúr

Háát...Te rontod legjobban a statisztikát! ;]
Nem keresett meg az nV tesztpilótának? :DDD

(#36006) Dr.Én válasza fagy53 (#36005) üzenetére


Dr.Én
veterán

:R Még nem, de nem lenne rossz :D Könnyen jutnák vga-hoz ;]

WOT: kissio

(#36007) Tosee


Tosee
őstag

Ezek az AC S1-es hűtők könnyen rászerelhetők egy galaxy 8800gt-re?
Azokat a kicsi bordákat amiket rárakok a memóriákra valami hőelvezető ragasztó pasztával lehet felrakni... (ezt adják az AC S1-hez?) Eltávolítás esetén meglátszik ez a memóriákon?
Már csak a garancia miatt kérdezem!
A GPU-ra mennyi pasztát kell rakni?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36008) Dr.Én válasza Tosee (#36007) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szerintem könnyen rá szerelhetőek az ilyen hütök :K (én vf1000-el és VF700-al már párszor csináltam)
A rambordát csak rákell nyomni a ramra és az rátapad.Nekem mondta a boltos ismerösöm hogy ah ilyen vga-ra mint a tied(nincs a vramon borda)és raksz rá, abba nem kötnek bele, azzal nem veszted el a garit :)
Én a gpu-ra vékonyan szoktam elkenni a pasztát, és alkohollal takaritom le agyári megkemyénkedett pasztát

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#36009) NFree válasza m4rc! (#35973) üzenetére


NFree
addikt

Nem tudom, azért kértem volna tanácsot vkitől, aki esetleg útbaigazított volna.
Egyébként a nibitor nev progival gondoltam, abban lehet feszeket állítgatni, csak sajna hülye vagyok hozzá akár a helyesíráshoz bocsika , de ez már így marad.
További kellemes nap
Csövike

[ Szerkesztve ]

vga

(#36010) Tosee válasza Dr.Én (#36008) üzenetére


Tosee
őstag

a vramokon (a tápcsatlakozója mögött, ha nem keverem össze!) van nekem egy borda (kb 5cm hosszú csíkba) tehát arra nem kell tennem! csak ami a gpu körül van!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36011) Dr.Én válasza Tosee (#36010) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ami a hátulján van hosszukás borda az a feteket hüti(fesz.szabályzó), oda nem kell, csak a ramok-ra ami a gpu körül van :K

WOT: kissio

(#36012) Tosee válasza Dr.Én (#36011) üzenetére


Tosee
őstag

Értem! Mégegyszer köszi! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36013) Dr.Én válasza Tosee (#36012) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nincs mit :)

WOT: kissio

(#36014) Tosee válasza Dr.Én (#36013) üzenetére


Tosee
őstag

Még annyit kérdeznék, hogy terhelés alatt 70-75 fok az normális ezeknél a kártyáknál, vagy ennyinél már indokolt a hűtőcsere?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36015) Dr.Én válasza Tosee (#36014) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az még elmegy, de már azért a hütö csere ajánlott :) olyan 80Ckörbe már hosszu távon nem egészséges a vga-nak

WOT: kissio

(#36016) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,

valaki,akinek fent van, megnézné,hogy a CoH OF-ben a beépített benchmark-kal milyen átlag/max/min. értékeket kap? Nagyon érdekelne, mert ezt:
[link] a hsz-emet sajnos még mindig "tartom", sőt, ott tartok, hogy 3120Mhz-en futtatott x2 5000+ BlackEdt+Gainward 8800GT karival 1280*1024 mellett XP-n minden max-on, elveri a gépem egy 2300Mhz-es X2 + egy 9600GT. Nem értem..
XP ugyanaz a két gépen, más progival nem tudom most a másik gépet (9600GT-st) megnézni, de ott 32 volt a min.fps, nekem meg sehogyse megy 22 fölé ?!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#36017) Kloss válasza d@minator (#36003) üzenetére


Kloss
őstag

Ettől félek én is, hogy sz@r mind, pedig azt hittem, hogy ezzel a kártyával kihúzom egy jó darabig. Úgysem játszom az aktuális játékokkal.
Neked mennyi idő után ment tönkre?

(#36018) apro válasza d@minator (#36003) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nekem kb. 7 hónapja van INNO 8800Gt 512-es megvan kicsit piszkálva igaz egy AC S1 hűtő van rajta Terhelten sem megy 48C felé.
majd linkelek képet
a lényeg ez a kártya előtt ATI-k voltak nehogy aszt hidd hogy azok jók 1. év alatt 4.DB NÉGY darab ment gajra Garicsok voltak( 1950. 1950 gt, pro.)
cak azért írom hogy sajna a minöség az egyenlö a 0-val a jónevü gyártóknál.
Eddig az INNO- ban nem csalódtam ime a kép
[link].
hali

(#36019) fagy53 válasza Dr.Én (#36006) üzenetére


fagy53
nagyúr

A GX280-hoz kevés lesz a procid! :D

(#36020) d@minator


d@minator
addikt

Köszi srácok az együttérzést. Azért így írok mert a sűrű csíkoktól alig látok valamit. Ezt a kártyát még decemberben vettem alig több, mint féléves. Akkor még nem ennyibe került, mint most de úgy voltam vele, hogy majd sokáig kihúzza. Hát igen. Nem is tudom mit várok amikor olvasom, hogy procihűtők ventillátor lapátja szakad le, 20ezres tápok mennek tönkre, 3 RAM-ból amit veszek biztosan egy rossz és amit leírtatok, szinte negyedévente megy tönkre VGA függetlenül, hogy ATI vagy NVIDIA.
Jut eszembe:pröbagari. A VGA-m nem ilyen de ezentúl biztos, hogy nem veszek semmit próbagarival.
Szerintetek milyen kártyát érdemes venni arra egy egy hónapra amíg garizzák? Amit könnyen el lehet adni.És mi van ha nem garizzák? Buktam a postát és marad a másik valamilyen kártya?..

(#36021) MrCsiT válasza MrCsiT (#36016) üzenetére


MrCsiT
addikt

Fura dolog történt:
rivatunerrel belőttem a 8800GT-t 750/1875/999-re, így már normális CoH OF értékeket kaptam: 92.6/139/34 avg/max/min, ezek után visszatettem alap 600/1500/900-ra, és így
78.3/117/32.4 fps lett. Most már csak azt nem tudom (tekintve, hogy előtte is a gyári alapórajelen ment) hogy mi változott vajon a kártya szerint az oda-vissza állítgatás alatt :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#36022) Kloss válasza d@minator (#36020) üzenetére


Kloss
őstag

Hát ez szomorú, pedig elég borsos áruk volt ezeknek a kártyáknak is, ennek ellenére sorra adják meg magukat, nem tudom, a meleg miatt-e? Lehet hogy a hűtést nem megfelelően tervezték? Esetleg 1-2 alkatrészről úgy gondolták, jó lesz hűtés nélkül is, aztán mégse :F
Nehéz megmondani, mit lehet könnyen eladni, illetve azt ami olcsó :)

(#36023) Kloss válasza MrCsiT (#36021) üzenetére


Kloss
őstag

Szerintem a te kártyád nem is az alap órajeleivel ment, vagyis a 2D-s órajelekkel ment 3D-ben is :)

(#36024) Dr.Én válasza fagy53 (#36019) üzenetére


Dr.Én
veterán

:D majd megoldjuk, összel ha mindenjól meg akkor ugyis proci csere és akkor E8200-ast veszek, egy picikét meghuzom ;] majd azzal már eldöcögne talán :DDD

#36020# d@minator én nekem volt gariztatásos dolgom most nem rég, nekem kicserélték a vga-t, igaz jó időbe telt, de kicserélték.Addig a boltos adott nekem egy 6600GT-tazzal neteztem :DDD Galaxy-n cseréltem én is hütöt és nem is vették észre :)kicserélték
Utánna kaptam egy MSI 8800GT OC vga-t, ami félnap alatt memoria hibás lett.Ugyan oylan csikos képernyővel és még drivert se tudtam hozzá felrakni :((és sajnos nem csak én jártam igy)rá egy hónaap után kaptam a gigabyte turboforce-t, ezzel azota gond nélkül vagyok...
Sok szerecsét a griztatáshoz :K

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#36025) Macka


Macka
veterán

Urak! Aki külső Nvidia PshyX kártyában gondolkodik, annak van egy GAINWARD 8600 GT PASSZÍV DDR3 eladó.

(#36026) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Látom van most itt 1-2 ember, aki garanciáztatással küzd(?):

Sajnos épp én is ebben a cipőben járok, úgyhogy a saját érdekemben egy kicsit utánaolvastam a témának. Akit érdekel megteheti saját maga is (Ptk. 360.§)

-3 napon belüli meghibásodás esetén kötelesek azonnal cserélni

-3 napon túli meghibásodás esetén 2 lehetőség áll fent:
-javítás
Nincs rá törvény, hogy hányszor lehet javítani valamit, és hány javítás után kötelező cserélni. Nem kötelező cserélni egyáltalán.
3 napon belül be kell vizsgálni a leadott terméket.
Törekedni kell a 15 napon belüli javításra, de törvény nem kötelez rá. Ha cserekészüléket biztosítnanak akkor rugalmasabbnak kell lenni, olyan 25-30 nap körül már lehet pattogni.
Csak új alkatrészt használhatnak fel.
-csere
Egyből kérhető, de simán megtagadhatják, irrálisan nagy költségre hivatkozva. Egyébként cserét csak ugyan olyan típusú dologra vagy köteles elfogadni.

Amennyiben nem tudják/nem akarják megjavítani és nem tudják/nem akarják kicserélni, ebben az eseten is 2 lehetőség áll fent:
-árleszállítás
Ennek módjáról és min./max mértékéről nem sokat találtam, ez olyankor jöhet szóba, amikor a hiba nem megy a fő funkció rovására.
-elállás
Na, itt a lényeg. Ha nem tudják cserélni/javítani, visszakérheted a vételárat. Semmi nem kötelez, hogy nem azonos típusú terméket elfogadj cserébe, és semmi nem kötelez arra, hogy levásárold a vételárat. Egyszerűen elállsz az adás-vételi szerződéstől, és ennyi.

Ami még fontos lehet:
-mindig kell kapnod garancialevelet
-amig a cuccod "gariba" van, annyival tovább tart a garanciaidő
-ha máshogy nem rendelkeznek, az alap garidő 1 év
-ez nem vonatkozik mindenre, pl. egy fürdőszobaszőnyegnél nem biztos, hogy ez a helyzet, ez a tartósan használt elektronikai cikkekre vonatkozik, amelyek 10.000 Ft felett vannak.

Így nagyjából ennyit tudtam összeszedni...

(#36027) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Ugye 8800GT-vel is lehet használni a Phyx-et? :F

(#36028) Qru válasza ImI87 (#36027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az összes 8-as sorozatú Geforce-al lehet.

#nincsbennetarcsi

(#36029) fagy53 válasza ImI87 (#36027) üzenetére


fagy53
nagyúr

Lehet, ezzel.

(#36030) csutkaa


csutkaa
senior tag

hy

megéri lecserélnem egy eVGA 8800GTS (G92)-t egy GTX 260-ra? :U

(#36031) fagy53 válasza csutkaa (#36030) üzenetére


fagy53
nagyúr

Simán, ha a monitorod is nagyobbra cseréled. ;]

(#36032) csutkaa válasza fagy53 (#36031) üzenetére


csutkaa
senior tag

:DD az oké hogy a felbontás miatt megéri,de teljesítményre???

(#36033) pityeszka válasza csutkaa (#36030) üzenetére


pityeszka
őstag

Cserélné a halál,akkor már inkább 4870! ;)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#36034) fagy53 válasza csutkaa (#36032) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hát ez az, nem igaz, hogy erre a felbontásra nem elég a GTS! A 24-26"-nál már lehet hogy kevés, de akkor valóban az ATi a nyerő. :K
Nem érdemes a Crysis-re VGA-t venni, nem ér az annyit, a többi játékot ezen a felbontáson a 22" wide-n megeszi a GTS reggelire. :DDD

(#36035) csutkaa válasza pityeszka (#36033) üzenetére


csutkaa
senior tag

:DDD az igaz hogy nagyon jól sikerült a 4870, de nem vagyok ATI párti elismerem hogy jóó lett de soha nem fogok venni :D

(#36036) csutkaa válasza fagy53 (#36034) üzenetére


csutkaa
senior tag

mostanában úgy sem lesz nagyobb monitorom :) én nem akarok a Crysis-re vga-t venni :DDD csak érdeklődtem hogy megéri-e a váltás, de szerintem sem :(
az igaz hogy 1680*1050 felbotnáson még nem votl bajom a gamekkel :DD kivéve a crysis, de az is elág jól jácható :U

(#36037) fagy53 válasza csutkaa (#36036) üzenetére


fagy53
nagyúr

A GTS-ed egy nagyon jó kiegyensúlyozott működésű, a teljesítményéhez képest jó hűtésű kártya. Ha minden megy vele, akkor nem várhatsz semmi rendkívülit egy nála gyorsabb kártyától sem, legfeljebb melegebb lesz a szobában. ;] 50 és 65 FPS között nincs különbség a megjelenítésben, ugyanúgy megy a játék.

(#36038) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv.

Tervezem lecserélni az öreg harcos 7900GS-emet és a 8800-as széria tetszetős.
Vissza olvastam kicsit, meg is rémültem ettől a sok behalt kártya post-tól. Széria hibás lenne, vagy csak titkos összeesküvés?
Másik kérdésem: melyik márkát érdemes venni?
A mostani karim Inno3D, 2 év alatt semmi bajom nem volt vele 575/1400-on megy húzva mióta megvettem persze egy Zalman vf700-zal.
3. kérdésem lenne: ha netán referencia nyákos 8800GT-t veszek, arra rá menne-e a mostani hütőm, vagy egy újba kell belefektetnem?
Előre is köszönöm :R

Na még valami eszembe jutott: mostani procim képes lesz kihajtani? x2 4200+ @ 2750mhz, jövő héten megjönnek az új RAM-ok, akkor kicsit többet is ki tudok húzni belőle ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#36039) fagy53 válasza MaddeNNNN (#36038) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem tudod teljesen kihajtani, a VF 700 édeskevés neki.

(#36040) MaddeNNNN válasza fagy53 (#36039) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

VF900-ra gondoltam, csak már nem látok :(
Szóval kevés lesz a procim?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#36041) fagy53 válasza MaddeNNNN (#36040) üzenetére


fagy53
nagyúr

A procid is kevés és a VF 900 sem sok. A 88GT-hez 3GHz kell X2-es procival és jobban kell hűteni, mint a VF900. Ha a VF900 dolgozik azt már hallani rendesen!
Persze, ha veszel egy 88GT-t és berakod a 7900GS helyére így is sokkal jobb lesz, de jó esetben egy 96GT szintet tud.

(#36042) MaddeNNNN válasza fagy53 (#36041) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A 3ghz nem lesz gond az említett új ramokkal, de akkor úgy nézem új hütőt is kell vennem. Gondolom a VF1000 már elég lesz neki. Még annyi, hogy szerinted melyik gyártóét érdemes vennem?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#36043) d@minator válasza MaddeNNNN (#36042) üzenetére


d@minator
addikt

Ha a teszteket megnézed a mai játékokhoz a 9600GT is elég de ha ragaszkodsz a 8800GT-hez a VF1000 marha drága neki nem ér annyit. Auras Fridge vagy Accelero S1 alig több, mint fele annyiba kerül. Egy 1000Ft-os 12cm-es ventivel a számítógépem leghalkabb része.
Vagy a Gigabyte-nak van zalmanos változata olyasmi, mint a VF700, elég csendes tudom, mert próbáltam. Egyéb hűtés nincs rajta, nem tuningkártya de nem is javaslom a húzást, pár fps-t nyersz vele és hamarabb kipurcan a kártya. Sőt ha nem húzod is kipurcan.
A procit viszont ne kíméld.

[ Szerkesztve ]

(#36044) Kloss válasza d@minator (#36043) üzenetére


Kloss
őstag

Ez azért nem volt túl biztató számára, bár megértelek, a halott kártya után.
Egyébként ebben a nagy melegben, nekem többször csinált olyat a kártyám, hogy játék közben átment lilába a kép. Vakon kiléptem a játékból, win újraindít, aztán minden tökéletes.
Lehet nekem is inkább 96GT-t kellett volna venni? :U
Jah, S1 hűtő van a karin + 12cm-es venti alul, 12cm-es felülről is szállítja rá a levegőt egy nagy házban.

(#36045) Qru válasza MaddeNNNN (#36038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VF900 is kevés rá, főként, hogy kb 3 fokkal jobb a VF900 mint a VF700Cu. :) Accelero S1 kell rá. Inno3D-m volt (8800GT), a gyári hűtése semmit sem ér kb, viaszont van egy nagy pozitívuma, hogy olcsó és van a FET-eken is borda. Ha mindenképpen cserélsz hűtést akkor érdemes (én is vettem rá S1-et) ilyet venned (ez a Rev2-e hűtésű). S1 a legjobb ár/érték arányú hűtés 8800GT-re. Ha nem akarsz vacakolni a hűtőcserével, akkor vmi gyárilag dupla slotos hűtésű megoldást keress. Gainward 8800GT GS, MSI 8800GT Zilent (ezen VF1000 van gyárilag), ezeken van rendes hűtés gyárilag.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36046) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

A "versenyzők":
- Inno3D GeForce 8800GT 512MB rev.2. hűtéssel 24 990 Ft
- Gainward 8800GT 512MB 2slotos hűtéssel 33 075 Ft
- XFX 88000GT 600M 512MB Alpha Dog Edition 29 040 Ft
Szerintetek? :F

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#36047) Kloss válasza MaddeNNNN (#36046) üzenetére


Kloss
őstag

Én megvenném az olcsóbbat és tennék rá egy S1-et :)

(#36048) Dikk


Dikk
tag

Hi all

a kérdésem a következő lenne.. van egy 88GT-m és nem tudom milyen hűtést lenne rá érdemes venni.. anno láttam hogy az ARCTIC COOLING Accelero-kat teszik rá.. csak kérdés melyiknek jobb a hűtő értéke.. S1 vagy S2.. vagy esetleg mi lenne még v.mi jó hűtés 6e-ig? köszi előre is.

üdv

(#36049) hitman,


hitman,
őstag

Üdv!
Van egy 512-es 8800gts-m (g92) amit nem tudok riva tunerrel húzni.
Jött már ki olyan verzió ami felismeri ezt a kártyát?

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#36050) tatamama válasza hitman, (#36049) üzenetére


tatamama
tag

Riva Tuner v2.09 ugyanilyen kártyám van simán felismeri huzni és ventit szabályozni is lehet vele [link]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G92 (8800 GS/GT/GTS) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.