Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) Mozso26 válasza hülyegyerek (#1198) üzenetére


Mozso26
senior tag

Ezt már egyszer kérdezted de sajna én nem tok segiteni. Nem lehet h azota másik drivert használsz , vagy esetleg kicsináltál valamit. Nézd meg h a tv-n az rca bemenete jo -e mondjuk dugd oda a videot vagy a kis fütyid és ha az mükszik akkor legalább a Tv-t kizárhatjuk.A vezetéket már nézted igy végsö esetben marad a másik videpkari...stb.

(#1202) Mozso26 válasza SirVigh (#1199) üzenetére


Mozso26
senior tag

Dobj már egy képet létszi ha tudol :R

(#1203) Mozso26


Mozso26
senior tag

Érdekesség az everest 3 fokkal többet mutat mint az nv temp logger nevü progi a gpu dioda hömérsékletének.Melyik lehet a valos? :F

(#1204) magi20


magi20
senior tag

na végre rájöttem hogy a 1gb-os micron modulom volt a ludas,,,,,ha hazajön ősember bízom benne cseréli,igaz rendes arcnak tűnik tehát nem hinném hogy baj lesz.

Ghost 2-vel nyomultam,
azt figyeltem hogy 61 fok fölé nem megy fel,ha 85-905-on pörgetemn a ventit és így még nem is hangos

Evga..------------

amúgy valami jobb léghűtésre vagy lehet lesz vízem milyen megoldások léteznek?
mennyire gázos leszedni a vga hűtőjét?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1205) Elmör válasza Mozso26 (#1203) üzenetére


Elmör
senior tag

Jó kérdés. Én Everestnek hinnék. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1206) szasanyi válasza magi20 (#1204) üzenetére


szasanyi
félisten

A probléma az, hogy garancia vesztéssel jár a hűtő levétele. A Zalman
oldalán itt [link] találod a 8800 sorozatra készített hűtőjüket, illetve a TR HR-03
Plusra [link] is azt mondják jó. De nem tudom megéri-e lecserélni... :(

MOD: megjegyzem, azért az áruk sem csekély, amit pluszban fizetsz a kártyára.

[Szerkesztve]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1207) rob210 válasza magi20 (#1204) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha lesz vized akkor javaslom az általam is használst zm-gwb8800gts blokkot.

Renault power

(#1208) mazda626 válasza szasanyi (#1197) üzenetére


mazda626
addikt

Köszönöm! :R
És ez a garaciavesztés? :F Nem értem. Ha visszateszed a gyárit, ugyanúgy jó nem? Vagy más módon van a karihoz illesztve? Viaszozott a csavar? :F

(#1209) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat G80-nál, hogy pár játéknál (nálam S.T.A.L.K.E.R. és Far Cry) néhány grafikai elemet/effektet hibásan tölt be? S.T.A.L.K.E.R.-be a villámlásnál színes csíkok jelennek meg az égen, Far Cry-ba pedig a talaj egyszerűen fekete lesz, ha nézem a földet, meg akkor is, ha csak úgy megyek. S.T.A.L.K.E.R.-be egyébként mindkét Patch fel van téve, Far Cry-ba viszont azt hittem, hogy a 64 bites XP Pro miatt van, de a 32-esnél is ezt csinálja, bár így valamennyivel kevesebb benne a hiba. Van erre valamilyen megoldás?

(#1210) edgR válasza szasanyi (#1206) üzenetére


edgR
őstag

ez a zalman huto miota is jo a 8800-as sorozatra :F

(#1211) SirVigh válasza edgR (#1210) üzenetére


SirVigh
tag

A Zalman weblapját én is néztem, valamint összehasonlítottam a Thermaltake leírásával, (ennél többre nem futotta) :(....amit leszűrtem, hogy a HR-03 Plus hőfelvevő felülete akkora, h a, hogy a G80 (ugye ez a 8800GTS?) egészét lefedje. A Zalmannak nincs (tudomásom szerint) hűtője a 8800-hoz. Persze barkácsolni mindig lehet :)

[Szerkesztve]

Mindenki másképp csinálja...

(#1213) LeslieG Jr. válasza Jhonny06 (#1209) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Igen van rá megoldás. :D Általában driver csere megoldja a problémát. Nálam is ilyen és ehez hasonló effektek jelentek meg és egy drivercsere megoldotta a dolgot. :D Nekem a S.T.A.L.K.E.R.-ben az esőnek volt érdekes megjelenítése. Nekem olyan hatása volt mintha ropik esnének le az égből. :)) Azaz hosszú csikok voltak az eső effektek. :P

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1214) Jhonny06 válasza LeslieG Jr. (#1213) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi! Azaz töltsek le egy régebbi ForceWare-t és jó lesz?

(#1215) LeslieG Jr. válasza Jhonny06 (#1214) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Innen le tudsz tölteni megfelelő drivert: [link] 32bites vagy 64bites rendszerhez is. Mazsolázgass. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1216) Elmör válasza Jhonny06 (#1214) üzenetére


Elmör
senior tag

Nem-nem. Nekem pont az újabbal ment jobban a Stalker. Nálam is az volt a gond, amit leírtál. A legújabb driverrel jól megy! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1217) Hemi 426/RT válasza SirVigh (#1211) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

sziasztok!
de van neki már asszem vagy két hete de kicsit huzos!
tehát zalman 8800 Gts-Gtx:
[link]

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#1218) szasanyi válasza edgR (#1210) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazad van, mellényultam. Ez akart lenni [link]
a Zalman 8800-as hűtője.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1219) Mákos7észta válasza szasanyi (#1218) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

mindezt átszámítva jó 13K forintért, külföldről. Több, mint a HR-03 plus, mondjuk kevesebb helyet foglal, az tény, de akkor is maradok a gyári hűtésnél :D

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1220) Nikkel15


Nikkel15
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy az új driverrel (162.50) nincs-e gondotok mert nekem állandóan kilép a Graw 2-ből.

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#1221) edgR válasza szasanyi (#1218) üzenetére


edgR
őstag

! :C !

(#1222) Hemi 426/RT válasza szasanyi (#1218) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ja és majd elfelejtettem nagy nehezen sikerült beszereznem egy gtx-t a végén!
és köszönöm mindenki segitségét aki hozzájárult a választásban!
:R :R

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#1223) SirVigh válasza Hemi 426/RT (#1217) üzenetére


SirVigh
tag

Kösz az infot, erről nem tudtam... :R

Na mindjárt lesznek képek, hogy is sikerült összerakni. :)

Megjegyzés: ha az ember elfelejti a plusz tápcsatit felrakni akkor eszeveszett sípolás lesz a jutalma :B

Mindenki másképp csinálja...

(#1224) SirVigh


SirVigh
tag

Ime a képek a karimról, meg ahogy sikerült megbarkácsolni:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Véleményeket is várok...mit lehetett volna jobban csinálni?

Mindenki másképp csinálja...

(#1225) bigdigit válasza hülyegyerek (#1198) üzenetére


bigdigit
addikt

minap én is kiakartam rakni tv-re a képet de semmi.se klónba se egyedül sehogy nem teszi ki a képet...


szerintem driver lehet...de ezért most nem keresek régebbi drivert...

(#1226) bigdigit


bigdigit
addikt

ja legutóbbi asszem 162.50-es driverrel tökéletesen fut és pöcre (trükközés nélkül) indul a SCDA....

[Szerkesztve]

(#1227) kumpl válasza szasanyi (#1200) üzenetére


kumpl
aktív tag

Tudnál nekem linket adni néhány ilyen tesztről? Hopp 3 hozzászólással elöttem már látható a kártya... Bocsi..Bár a tesztek érdekelnek...


[Szerkesztve]

(#1228) kumpl válasza SirVigh (#1224) üzenetére


kumpl
aktív tag

Királyság... :C Az eredeti ventit kikötötted? Az AMD-s mennyin megy? Mármint Hány volton?

(#1229) kumpl válasza LordVader80 (#1187) üzenetére


kumpl
aktív tag

A Fearnél?? Nekem 40 alá nem is megy... Még a 7900GS-emmel is megvolt fullon a 25fps... Valami ott nem stimmel.

(#1230) magi20 válasza SirVigh (#1224) üzenetére


magi20
senior tag

és mennyit számít?????ez a plussz venti? az eredetit nem kötötted ki nemde?

figyusz baumax -ba pl lehet kapni ezt az összehűzó madzagot,ami ilyen műanyag, összehúzod majd licsíped a fölösleges cuccot,,azért az szebb lenne mint így összetekerve.

Azért arra kíváncsi lennék ha pl,,a túloldalról egy 12-essel rögtön meg lenne fújva,,,,akkor mi lenne?tehát marad az alap venti,és a felső részről rögtön egyx 12-estől kapja.

csak a kérdés hogy lehet rögzíteni.,mihez?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1231) SirVigh válasza kumpl (#1228) üzenetére


SirVigh
tag

1. A Saját ventijét nem kötöttem ki az is legalább kavarja a levegőt ott...
2. Simán az alaplapra van dugva házventiként jelenik meg az Everestben, ezek ha jól tudom 12Voltosak..ha hülyeséget mondok nyugodtan ki lehet javítani....fordulaton először naygon durva volt (felment 5k-ra) ezért közveiktattam egy Zalman kézi szabályzót :D így már ok.
3. ezzel nyertem 10-12 fokot..mostmár Supreme Commanderben jó kis csata közben, 2x AA-val 60 fok körül van és nem 75 körül...ami azért különbség... :DD
4. Valaki megmondaná, hogy mi a különbség a GPU és a GPU Dióda közt? Az Evereset időnként 'elfelejti' a GPU Diódát megjeleníteni (simán újraindítom az Everesetet és ok), az értékeik közt indulásként van vagy 5-6 fok aztán tesztelés közben 'szinkronizálódtak'..58 fokon...valaki hardver mérnök urak? :F

Mindenki másképp csinálja...

(#1232) magi20


magi20
senior tag

tud valaki nekem olyan progit mondani,,ami egyszerre játék közben méri az fsp-t és a hőmérskletet?
rivába be lehet állítani gondolom ,,de hogy hol?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1233) magi20 válasza SirVigh (#1231) üzenetére


magi20
senior tag

Én úgy tudom hogy a GPU dióda a lényegesebb,de szerintem majdnem mindegy,

azért ezt a részét nem igazán értem,mivel nekem akármennyit tolom,akármivel max 65 fok-úgy hogy simán leszabályoztam 88%-ra a ventit,,így pont nem hangos.

ezenkívűl elöl 12-es silentblade hátra fújja
oldalt egy 8-as kifele
hátul egy 12-es kifele.

bár kezdek rájönni hogy csak az első ér igazán valamit,,ez a kiefel szívás sajna kalap szart sem ér.

viszont az első 12-es ami hátra fújja,,,,azért az számít,mert pont a vga környékéről viszi hátra a levegőt.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1234) szasanyi válasza Mákos7észta (#1219) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, osztom az álláspontod. Ezek is hőcsöves hűtők, és nem is hangosak
annyira, hogy zavaró legyen. Elég drága kártya ez önmagában is, na meg a
garancia is biztonságot ad. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1235) szasanyi válasza Hemi 426/RT (#1222) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek, használd egészséggel! Egy ideig nem lesz komoly problémád 3D
vonalon. :C

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1236) szasanyi válasza SirVigh (#1224) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem rossz, de én egy kicsit nagyobb ventit választottam volna. Az betakarja
az egész bordás részt, vagyis jobb hűtést biztost. És nem biztos, hogy a
kártyára kellene azt erősíteni, hanem a ház mellette lévő slotjába. Nagyobb
felületen kapná a zokszigént... ;)
DE jobban érdekel a CPU hűtőd. Az miféle-fajta? hasonlít a Zalman 9700
hűtőjére...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1237) SirVigh válasza szasanyi (#1236) üzenetére


SirVigh
tag

A ventiről annyit,h azt kellett használnom ami volt itthon...mivel a procim dobozos, ezért volt egy kihasználatlan ventim...ha lesz zsé, akkor veszek rá egy 90-s ventit...valami silentblade szerüséget...

Na most érdekes, de a procihűtöm nem tom pontosan mi:DD..nem most vettem...annyit tok, h full réz, és nincs benne LED (gyűlölöm a csicsázást)...szal vagy 9500 vagy 9700..a Zalman az biztos..és az is, h zárt ház és egy órás full gépterhelés kell ahhoz, h a procim a 45 fok közelébe eljusson...8% túlhajtás mellett :))

Mindenki másképp csinálja...

(#1238) szasanyi válasza SirVigh (#1237) üzenetére


szasanyi
félisten

Az elég jónak tűnik, ha load állapotra vonatkozik. Én is 9700-re gondoltam
lecserélni a Hyper TX hűtőmet, de nem tudom mennyire jó.
Csak azt tudom mennyire drága... :U Meglátjuk, és köszi. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1239) LordVader80 válasza kumpl (#1229) üzenetére


LordVader80
senior tag

gondolod?

hmmmm akkor nem értem :W

May The Force Be With You!

(#1240) LordVader80 válasza LordVader80 (#1239) üzenetére


LordVader80
senior tag

csináltam egy auto detect-et Fear alatt, a következőket állította be magának:

Computer: High
Graphics Card: Custom

mindent max-on hagyott kivéve:

felbontás 1024*768
Anisotropic 4x
FSAA off
Soft Shadows off
pixel doubling off
dx8 shaders off

így egy teszt futtatása után 59-69 fps között mozgott
Ez így elfogadható, vagy valami gebasz van????? :( :W

[Szerkesztve]

May The Force Be With You!

(#1241) Elmör válasza LordVader80 (#1240) üzenetére


Elmör
senior tag

Az auto-detect mindig ''kíméli'' a gépet. Szerintem ha beállítod amiket kikapcsolt (kivéve DX8) és úgy van gond, akkor biztos van valami gebasz. Driver melyik?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1242) LordVader80 válasza Elmör (#1241) üzenetére


LordVader80
senior tag

driver 158.24
FSAA és anisotropic-ot is maxra tegyem?
És a felbontást mennyire? a monitorom max 1280*1024-et támogat, viszont ezt a felbontást meg a játék nem támogatja, vagyis vmi ilyesmit ír ki, mikor beállítanám

May The Force Be With You!

(#1243) Kobor


Kobor
aktív tag

Egy kis gondom van, ha valaki tapasztalt hasonlót írjon.
Szóval az a lényeg ha a driver-ben beállítok globális részen dolgokat pl. 8X élsímítás, 16A stb. egyik 3D-s alkalmazásra sincs hatással. Mintha nem állítottam volna be semmit.

Próbáltam a drivert újratelepíteni, 160.02, 162.18, ill. a driver cleaner-rel eltávolítottam minden Nvidia bejegyzést.

A dolog nem javult......

Köszönöm

(#1244) Csabahun válasza Kobor (#1243) üzenetére


Csabahun
senior tag

Elképzelhetőnek tartom,mivel nekem sem megy az élsimitás ott ahol eddig ment(Oblivion).
A 158.22-es driverrel még be lehetett kapcsolni az élsimitást, a mostanival 162.18 viszont nem!
Én azt mondom,hogy driver hiba,ráadásul nekem még az élsimitást sem lehet alkalmazásvezéreltre tenni,mert kikapcsolt módba ugrik.
A Rainbow Six Vegasban is volt élsimitásom a 158.22-es driverrel ,162.18-al most nincs!

(#1245) r-chee válasza SirVigh (#1224) üzenetére


r-chee
őstag

Én is ugyanígy oldottam meg a 8800GTX-em nél a hűtést :) . Gyári ventijét RIvatunerr-rel 100%-on hajtom, a réászerelt venti mpedig szívja el a gépház alja felé a levegőt, a gépház oldalán alul pedig egy 12cm-es szívja ki a meleget. Így a GPU most 61 fok helyett 51 fokos. Sztem egy 12cm-es venti rászerelése javíthat még kicsit a hőfokon.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1246) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Gainward 8800GTS GoldenSample kártyám garis cserében ül és valószinűleg nem is jön már cserekártya mire belefut a 15. napba aztán akkor ugye azt kérek a pénzért amit akarok...
Gondolkodtam azon is hogy nem-e akkor HD2900XT, de aztán mondtam is hogy NEEEM!!
Viszont szerintetek megérhetné 640Mb-osra cserélni (most le van náluk akciózva a Leadtek sima 640-ese amiért csak egy 10-est kéne rádobni a tuningos 320-asomra) ha csak 1440x900-as LCD-m van? Mert húzni meg lehet hogy tovább lehet ezt a gainward GS-t (az előzőn is 710-ig bírta a GPU alapfeszen, csak picit memóriahibás volt), szerintem picit még voltmoddolni is fogom miután átbaszkurálok a gyári bordára egy 8cm-es ventit.

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1247) C.Brigante


C.Brigante
veterán

srácok a GTX-nek húzva, terhelve is elég egy 450W táp? mondjuk ezek mellett: P5B, c2d 6400@3300 2x1giga 800 ram + 8800 GTX köszi (sztem elégnek kell lenni)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1248) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, néztem a Dirtben a csotrogányos 10 versenyző egyszerre pályákat is. Itt is ugyanolyan a sebesség, mint egy kocsival volt, s ami a legjobb, hogy rájöttem, hogy lehet irányítani az irányítás érzékenységén elég rendesen, így már király a játék. :R

I am having fun staying poor.

(#1249) mfranky válasza SirVigh (#1224) üzenetére


mfranky
őstag

pl. visszaolvasni egy kicsit, már páran próbálkoztak vele...valakinek bevált, valakinek nem. A gyári mellé valami légterelő kellett volna... :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#1250) edgR válasza magi20 (#1233) üzenetére


edgR
őstag

meg jo h szart se er.. mivel nincs tulnyomas odabent. az oldalsot forditsd meg, hogy befele fujja a levegot!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.