Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) Tuco Ramirez válasza Rolcsi20 (#1350) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

C&C 3. Tiberium Wars? Full grafikán annak is is nagy étvágya van. :) Egyébként az év végéig jó pár olyan új játék kijön, ami meghálálja ha 8800-ast lát a gépben.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1352) keszegduda


keszegduda
őstag

Elég érdekes, hogy nem használ senki sem TV kimenetet... :(

(#1353) Rolcsi20 válasza Tuco Ramirez (#1351) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

azt úgy 3hónapja vittem végig 1-2 nap alatt:D unalmas volt:F

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#1354) Ribi válasza keszegduda (#1352) üzenetére


Ribi
nagyúr

En ugy emlexem hogy sokan akarnának TV kimenetet, de senki sem tudja mukodesre birni.
De keress vissza, ott a kereso.

Coh, TDU, Oblivion, Two worlds ... Van meg par ami tud lassu lenni max grafon.

[Szerkesztve]

(#1355) Beaumont válasza Rolcsi20 (#1353) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Szia! Én komponens kábellel kötöttem össze a tv-t, és a gépet. Driver-ből pedig be van állítva a Dual képernyős mód... Semmi mást nem állítottam. A filmeketet tv-n nézem...

Üdv:

Beaumont

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#1356) Dark Archon válasza keszegduda (#1352) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mi a gond a tv-kimenettel? Nekem gond nélkül megy, nem kell hozzá semmi progi, csak összekötöd a tévével és úgy kapcsolod be a gépet, aztán már jön is a TV Varázsló. Más kérdés, hogy sok örömöd nem lesz benne, mert ez a b*zi nvidia kiírtotta az overscan-t (vagy rohadtul eldugta), így fekete keret van a kép körül (de beállítható szürkére is!! ez tényleg rohadt fontos opció volt!) és nem lehet nagyítással eltüntetni. De, ha valaki tud erre megoldást, vendégem jó sok sörre :)

[Szerkesztve]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1357) Beaumont válasza Dark Archon (#1356) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Én mondjuk csak filmnézésre használom. Az ffdshow segítségével állítottam szélesebbre a képet, és semmilyen keret nincsen.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#1358) keszegduda válasza Dark Archon (#1356) üzenetére


keszegduda
őstag

Megjelenik a varázsló, de nem látja a TV-t... Túl régi lenne maga a TV? Pedig S-video RCA-val kötöttem össze és elvileg AV-n kell hogy jöjjön a jel, de nem. Bedugtam a kariba a kábelt amit adtak hozzá, ott a sárga színű ugye a videó jel összekötöm és egyszerűen nem csinál semmit, pedig minden jól van összekötve..
Eseleg más színnel kéne, mert a videonak sárga van...?
Progi nincs rá?
Leírnád, hogy mit hogyan csináltál, mert nekem egyszerűen nem működik, pedig fontos lenne nagyon...
Rémlik nekem valami TV tool progi, esetleg az? :F

(#1359) mfranky válasza Rolcsi20 (#1353) üzenetére


mfranky
őstag

Oblivion meghajtja rendesen, ha ez a fajta bejön...
Nézz szét teszteken, milyen játékokkal tesztelik a kártyákat...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#1360) keszegduda


keszegduda
őstag

Elég bosszantó, hogy a volt X300-as ATI-n gyönyörűen ment a TV kimenet, itt meg egy 60-70K-s VGA-nál pedig nem működik....elég szomorú hogy az NV is agyonra bonyolítja a TV kimenet megvalósítását...
A kézikönyve meg valami 6000 éves MX szériának a bekötésést részletezi... :((

(#1361) keszegduda válasza Dark Archon (#1356) üzenetére


keszegduda
őstag

Akkor annyit mondj meg, hogy melyik drivert használod jelenleg, mert állítólag utalhat ez driver hibára is akár... :U

(#1362) Dark Archon válasza keszegduda (#1361) üzenetére


Dark Archon
addikt

162.18 WHQL. Miért használsz SVideo-RCA kábelt? Házilag gyártott? Mert, ha nem eleve szar lehet, videokártyánként változhat a lábkiosztás. Próbáld ki sima RCA-RCA kábellel. Enyémhez van egy adapter, aminek a középső (kék) kimenete szolgál a kompozit jel kimenetére s valszeg nálad is, tudtommal a 8800GTS-ek egyformák.

Szerk.: ugye a kábelek dugdosását kikapcsolt gépnél és tévénél végzed? Ellenkező esetben kinyiffanhat a kártya kimenete.

Egyébként tényleg dühítő, hogy a legalja Ati kártyáknál gyönyörűen megy a tv kimenet. Az nVidia meg először a képarányt kúrta el, most meg már overscan sincs. Ennyire elterjedtek volna a digitális megjelenítők, hogy már le se tojják a mezei tévéket? Bár tudtommal a DVI overscanhoz is egy progit kell letölteni, ami aktiválja a beállítást.

Beaumont: köszi, kipróbálom :)

[Szerkesztve]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1363) hoffman_ válasza Rolcsi20 (#1350) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha az imént felsorolt kb 10. brutál mai játék közül(legalább 3-4 féle stílus közül!) egyik sem köt le,akkor minek neked iylen zúzós gép,sőt 1általán gép? ;] :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1364) deicide válasza Dark Archon (#1356) üzenetére


deicide
veterán

nekem 1920x1080ban megy a TV, ott nincs keret, inkább nagyobb a kép kicsit, mint a kijelző...:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1365) deicide válasza keszegduda (#1360) üzenetére


deicide
veterán

nincs ez túlbonyolitva, vagy klón, vagy egyedül van, nekem semmi bonyolult nincs benne, én is 162.18at használok pedig, igaz nekem DL DVI-vel van összekötve.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1366) XbandX


XbandX
tag

Hali!

Most újítottam egy Asus 8800GTS320-ra (Ati 9500pro-ról...nem ragozom...)
A konfig még nincs összedobva...ugyebár az alien és a logisztika :D
Szeretnélek titeket kikérdezni, arról, hogy milyen driver-t érdemes használni hozzá xp alá?
Kellenek-e e nekem ezek az asusos szir-sz@rok (progik)...?
Miért szidja mindenki...?...sajnos sg-n nem tudtak normális választ adni...
Ha sz@r nem lehet-e normálissá varázsolni vmi progival....és ha igen milyennel...(én anno omega drivert használtam az atimhoz...abban benne volt minden...)
Meg egyéb jótanácsok, tapasztalatok!
PLZ!

Előre is köszi :R

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#1367) Csabahun válasza XbandX (#1366) üzenetére


Csabahun
senior tag

Szerintem rakd fel a legújabb drivert 162.18 WHQL,más nem is kell hozzá.
Amiket adnak a kártyához azok meg csak kiegészítők és nem fontos felrakni.
Milyen géped lesz??




[Szerkesztve]

(#1368) XbandX válasza Csabahun (#1367) üzenetére


XbandX
tag

- Gigabyte gap35-ds3
- e6300 + ZMCS1 + Cnps7000cu
- Asus 8800GTS320
- 2x1GB A-Data VEE (CL4) pc6400
A többi meg marad:
- Superflower 400W
- Dvd olvasó
- Samsung sp2004c

asszem ennyi...

[Szerkesztve]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#1369) taxi


taxi
aktív tag

320MB-os gts-em van,és COD2-nél folyamatosan csökken az fps-em.Valamelyik fórumon olvastam,hogy megtelik a memóriája,és ez az oka.Igaz lehet e ez,és ha igaz akkor mit lehet tenni ellene,mert az az igazság,hogy a 7950GT-vel magasabb fps-t produkáltam,mint most ezzel.Egyébként a legújabb driver van fennt(162.18),és xp alatt tolom.

[Szerkesztve]

Hakuna matata

(#1370) Tuco Ramirez válasza Csabahun (#1367) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Vagy a 162.50-es WHQL-t... az a legújabb. Bár nagy különbséget nem láttam a kettő közt (kivéve, hogy a SCDA megy a 162.50-essel :) ).

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1371) Tuco Ramirez válasza taxi (#1369) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ha jól emlékszem úgy olvastam, hogy a Ctrl+Tab-ot kell nyomni, ha belassul, aztán ezt időnként ismételni. Mondjuk nekem nem jött elő ilyen probléma. Szeptemberre igéri a javítást hozzá az nVidia.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1372) edgR válasza XbandX (#1366) üzenetére


edgR
őstag

jaja, mindig a legujabb whql driver, es nem lesz gond :)

(#1373) edgR válasza Tuco Ramirez (#1371) üzenetére


edgR
őstag

alt+tab :)

(#1374) Tuco Ramirez válasza edgR (#1373) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

:R :B

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1375) taxi válasza Tuco Ramirez (#1371) üzenetére


taxi
aktív tag

thx

Hakuna matata

(#1376) Csabahun válasza Tuco Ramirez (#1370) üzenetére


Csabahun
senior tag

162.50-es WHQL??? ezt honnan vetted ,csak mert julius 26-án adta ki az Nvidia a 162.18 WHQL-t és most néztem meg még mindig ez a legújabb!!

Viszont érdekes ,hogy az Nvidia nem jelzi az oldalán,de megvan!!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1377) Csabahun


Csabahun
senior tag

Úgy látom ez Quadro driver(162.50)

(#1378) D@ni88


D@ni88
addikt

az inno 8800GTS320ról mi a vélemény? megéri innót venni? mert a boltban az asust ajánlották, mert az innoban sok a hibás

(#1379) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Up :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1380) XbandX válasza Csabahun (#1377) üzenetére


XbandX
tag

a 162.50-es driver..én azt néztem, hogy 64 bite xp-hez van...míg a 162.18-as az 32 biteshez...
ennél újabb driver jelenleg nincs az nvidia honlapján...legalábbis ezekhez a rendszerekhez.... :(

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#1381) edgR válasza D@ni88 (#1378) üzenetére


edgR
őstag

osztom a velemenyuket. 4even at szivtam az elozo (inno) kartyammal.. :((

(#1382) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok.
Arra lennék kiváncsi, hogy tegyek-e majd be a házba ventit, mert most nincs benne egy darab se, és ha jön a gtx, akkor nem fog-e nekem itt radiátorként üzemelni, ha nincs melette venti, ami legalább valahogy keringetné körülötte a levegőt, vagy huzatot csinálna. A házam jó kis mezei 10 ezer forintos codegen, és csak hátul, meg oldalt van egy 80 mm-es hely ventinek, de az oldalsót ugysem használnám, mert le van véve az oldala, vagy max úgy használnám, hogy odadöntöm. Szóval? Gondolom érdemes, mert nem akarom megsütni, vagy főzőlapot csinálni a nyákból. Persze majd kiderül, hogy milyen a hűtése az asusnak, mert amint látom, még márkán belül is más a hőmérsékletük a kártyáknak.

[Szerkesztve]

(#1383) Csabahun válasza T.Peter (#1382) üzenetére


Csabahun
senior tag

Még kérdezed???
Persze ,hogy tegyél ha nem akarod,hogy hibázzon(VGA) és fagyjon a rendszered!!!!!!
És az alkatrészeknek sem tesz jót ha 80 fokosak lesznek!
Zárt házba ki se próbáld venti nélkül!!
Én is nyitott házzal használom+egy 8cm-es venti fújja el a VGA-tól a meleget.

Nekem is ASUS van ,és nagyon jó a hűtése.




[Szerkesztve]

(#1384) T.Peter válasza Csabahun (#1383) üzenetére


T.Peter
őstag

Rendben :D Gondolom egy nem elég, mert csak hátulra tudnék, sajna. Akkor lazán csak állítsak be párat, vagy az oldalába is még egyet, és úgy nekidöntve? Melyik a jobb, vagy jó választás? Nem valami sok lehetőség van, mert az új házra nem lesz utána pénzem(mármint a vga), egyelőre.

Szerk: Látom megelőztél. Jó megoldás. Akkor lehet, hogy én is majd így csinálom.

[Szerkesztve]

(#1385) Csabahun válasza T.Peter (#1384) üzenetére


Csabahun
senior tag

Nekem úgy van megoldva,hogy a 8cm-es venti be van szoritva a ház alja és a vga kártya ventis végéhez!!
Pont befér és ami az 5 koportyún jön ki meleg azt ki is fújja!!

Amig nem volt és bemelegedett a Stalker-el hibázott alapórajelen!

(#1386) Csabahun válasza T.Peter (#1384) üzenetére


Csabahun
senior tag

A riva tunerrel is tudod szabályozni a vga venti fordulatát .
Alapon kb 60-70%-on megy.
Nekem alapon ha venti 100% volt ugy hogy 47 fokos volt a VGA!!!
Most ilyen melegben 53fokos.

Amúgy nekem is szar Codegen házam van :D :DDD :DDD




[Szerkesztve]

(#1387) T.Peter válasza Csabahun (#1386) üzenetére


T.Peter
őstag

Mondjuk egész jól teszi a dolgát a ház, ahhoz képest, hogy már 3 éves. Nem mintha olyan sok mindent kéne csinálnia :DDD Még éppen be fog férni a gtx, de h kiszedem a floppy meghajtó tartóját, akkor meg bőven el fog férni a házban.

(#1388) Csabahun


Csabahun
senior tag

Mikor lesz meg a GTX???
Kiváncsi vagyok te meddig tudod húzni.

(#1389) T.Peter válasza Csabahun (#1388) üzenetére


T.Peter
őstag

Heh. :DDD Csak augusztus végén, mikor gianni visszajön :D Engem nem érdekel ez a dx10.1, mert nem tud annyival többet, és nem lényeges számomra, meg még gondolom jó pár embernek, játékosnak, hogy ezek az ''új'' cuccok benne lesznek. Amúgy meg nem vagyok milliomos, hogy 160-170-ért vegyek kártyát, na meg eleget vártam már.

(#1390) Csabahun válasza T.Peter (#1389) üzenetére


Csabahun
senior tag

A DX10.1-el nem kell foglakozni,még DX10-re sem tudnak programozni!!
Amúgy GRAT a jó kareszhoz,remélem meglesz hamar!!

(#1391) T.Peter válasza Csabahun (#1390) üzenetére


T.Peter
őstag

Én is remélem. Már nagyon várom. Az biztos, hogy azon a napon nem fogok aludni, mert tesztelni fogok egész este :DDD

(#1392) T.Peter válasza Csabahun (#1390) üzenetére


T.Peter
őstag

Kössz a gratot. A tied is eléggé korrekt :D Főleg ezeken az órajeleken. Mondjuk én nem fogom húzni, mert a gari odavész(persze bármikor vissza lehet állítani az órajeleket), és amúgysem értek hozzá.

(#1393) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

''Végre fellélegezhetnek a DirectX 10-et támogató videokártyák tulajdonosai, a DirectX 10.1 kompatibilis lesz a jelenlegi hardverekkel. Mindezt a Microsoft DirectX fejlesztő részlegének egyik fejese, Sam Glassenberg árulta el a Next-Gen weboldalnak egy telefonos interjúban. A DirectX 10.1 alapvetően egy frissítése a DX10-nek, ami kiterjeszti a hardverek lehetőségeit...''

Forrás:Next.Gen...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1394) XbandX válasza jaffa 2843 (#1393) üzenetére


XbandX
tag

Annyjukat mááá :W ...ijesztgetik itt a jónépet...

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#1395) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#1393) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

sztem ez valami kamu ijesztegetés volt, hogy utána azt mondják hogy nemkell ám VGA-t cserélnetek, és még mi vagyunk hálásak nekik :((

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1396) Csabahun válasza jaffa 2843 (#1395) üzenetére


Csabahun
senior tag

Tudod ki cserélt volna VGA-t!!!!!

(#1397) Tuco Ramirez válasza jaffa 2843 (#1393) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ezt határozottan okosan tette ez az úriember. Ugyanis elég komoly sérülést tud ám okozni egy GTX ha tiszta erőből az ember fejéhez vágják... ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1398) XbandX válasza Csabahun (#1396) üzenetére


XbandX
tag

Van benne ráció! :D ...ezek mindenre képesek...''Ember a Holdon''

Tuco Ramirez: :DDD már a GTS is elég nagy darab...GTX-et még nem láttam élőben...

[Szerkesztve]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#1399) Tuco Ramirez válasza T.Peter (#1382) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A GTX-hez erősen javallott egy jól szellőző ház. Csak úgy ontja magából a meleget, még alapórajelen is. Vagy vedd le az oldallapot, vagy barkácsolj be a házba pár ventit, különben kazán lesz a házadból...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1400) AMATŐR válasza Tuco Ramirez (#1397) üzenetére


AMATŐR
őstag

[kép]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.