Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#3301) Muerte válasza menjapipaba (#3300) üzenetére


Muerte
addikt

Hát az is lehet hogy pont a szívónyílásnál nem kap friss levegőt,ezért is melegebb mint cooler nélkül.Tedd rá és nézz alá mi a helyzet,egyébként sajnos az a hűtő nem volt egy jó választás valóban.

(#3302) menjapipaba válasza Muerte (#3301) üzenetére


menjapipaba
tag

Hát csak a közepét hűti..
Megpróbálom visszacserélni, hátha.

Köszönöm! :R

(#3303) menjapipaba válasza menjapipaba (#3302) üzenetére


menjapipaba
tag

Az U2 jobb lenne?

(#3304) Muerte válasza menjapipaba (#3303) üzenetére


Muerte
addikt

Mindenképpen.

(#3305) #13260800


#13260800
törölt tag

Sziasztok! Tudnátok javasolni olyan noti hűtőt ami nem emeli meg a gépet? Thinpad-hez kellene és bal hátul meg felül fújja ki a levegőt oda gondolnák valami rásegítőt. Van ilyesmi?

(#3306) opeter87 válasza #13260800 (#3305) üzenetére


opeter87
senior tag

"nem emeli meg a gépet?"

-ilyen hűtő nem nagyon van.

Milyen TP-hez kéne hűtő?

(#3307) #13260800 válasza opeter87 (#3306) üzenetére


#13260800
törölt tag

Thinkpad T60. CPU és VGA igényes feladatoknál a szenzor 90 fokot is szokott mutatni. Mondjuk alap netezésnél 50-t mutat. Nagyon szeretem ezt a tipust a 4:3 kialakítás és az IPS kijelző miatt. Csak nagyon melegszik.

Annó vettem egy noti hűtőt pár ezer forintért, de olyan sután emelte meg a notit, hogy gépelni borzasztó kényelmetlen volt rajta. Vissza is vittem a boltba. Az a gond, hogy a beépített venti alig alig dolgozik, persze így is szépen tolja kifelé a meleget a gépből de azért kicsit zavaró.

(#3308) opeter87 válasza #13260800 (#3307) üzenetére


opeter87
senior tag

Sok hűtő paddal találkoztam már, eddig számomra a "legkényelmesebb" a Cooler Master X-Slim volt. Ott jelentkeztek az általad említett rossz tulajdonságok legkevésbé. Így elsőre ezt ajánlanám.

(#3309) #13260800 válasza opeter87 (#3308) üzenetére


#13260800
törölt tag

Köszönöm a tippet. Megnézem ezt a típust!

(#3310) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Toshiba Satellite L580-hoz tudnátok ajánlani mondjuk olyan 5k-ig hűtőt? A srác ágyból használná inkább, az alá meg kell szerintem. :R

(#3311) metalbull


metalbull
csendes tag

Sziasztok!

Notebook hűtőt szeretnék venni Lenovo y560-hoz. E1 vagy U3-on gondolkodtam, szerintetek melyik lenne jobb választás? Illetve ENERMAX Aeolus cp003 [link] van valakinek valami tapasztalata? Megéri ez inkább? Köszi a válaszokat és Boldog Karácsonyt! :)

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#3312) opeter87 válasza metalbull (#3311) üzenetére


opeter87
senior tag

Elsőre az E1-et mondanám, mert ez áll a legközelebb az X3-hoz és ezzel közel 10-12 fokot tud hűlni az Y560 az itteni fórumos tapasztalatok alapján. Így az E1-el is legalább 8-10 fokos hőmérséklet csökkenésre számíthatsz.

(#3313) opeter87 válasza KaiotEch (#3310) üzenetére


opeter87
senior tag

Szerintem az L850 lesz és nem L580.

Sajnos olyan hűtő, ami jó de ágyból/fekve/kanapén/stb. is jól teljesít nem nagyon van 5k-ért. A legjobb ilyen hűtő az a Cooler Master Infinite Evo, de az inkább 12k igaz az előbb említett felhasználási területen a legjobb. Itt a fórumon volt akinek 15 fokot hűtőt, úgyhogy fekve/kanapén használja.

Így vagy az ágyban használat nem teljesül vagy a hűtési teljesítmény ennyi pénzért. Ha ennyi a max keret, akkor sajnos a kettő közül valamelyiknek ki kell esnie.

(#3314) metalbull válasza opeter87 (#3312) üzenetére


metalbull
csendes tag

Az X3 is lehet még jó alternativa, azt nem is néztem. Nekem a kényelmi szempontok nem lényeg. Legjobb teljesitmény a lényeg.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

(#3315) opeter87 válasza metalbull (#3314) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen az X3 jó csak sajnos kétszerese az ára, mint az E1-nek. Ha árban belefér, akkor én azt venném.

(#3316) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Lenovo G580 laposhoz keresek hűtőt.
Így néz ki az alja.

A 2 legfontosabb szempont, hogy halk legyen, valamint ágyba is lehessen használni a laptoppal.
Persze lehetőleg a legolcsóbb, mint mindenkinél szinte. :)
Látom sokaknak ajánlottátok ezt a CM E1-t. Nem csúszik le erről a masina?
Mennyivel lesz magasabb a laptop, ha asztalon használom, lehet olyankor még kényelmesen gépelni?

[ Szerkesztve ]

(#3317) xors válasza Jamboo529 (#3316) üzenetére


xors
senior tag

Hali! :)
énis lenovo g580 -hoz keresek hűtőpadot, legfőképpen ágyban szeretném használni, vagy ölben, tehát előnyös lenne ha nem alulról szívná a levegőt hanem valamelyik oldalról. annyira nem fontos hogy baromi erős hűtés legyen, mert nem kritikus a melegedés. eddig a földrajzi atlaszom ;] szolgálta ezt a célt, csak ez nem túl kényelmes, meg nem ártana a ventilátor.. 10ezernél nem szeretnék többet szánni rá
amit találtam az a logitech cooling pad N120 [link] csak nem túl olcsó az a gond vele... valakinek tapasztalatok?
esetleg másféle ami kényelmes ágyban ölben használva (nem csúszik le róla a gép, oldalról szívja a levegőt)
előre is köszönöm a segítséget! :R

(#3318) opeter87


opeter87
senior tag

Ágyban való használathoz javaslom mindkettőtöknek a Cooler Master Infinite Evo-t. Ez a legjobb hűtő az említett használathoz.

(#3319) xors válasza opeter87 (#3318) üzenetére


xors
senior tag

ez nekem is tetszik, jó választásnak tűnik és megéri a pénzt. utánanéztem gyártó honlapján is és nem értem pontosan h most honnan kapja az áramot? mert képen láttam hogy van rajta USB és hálózati töltő bemenet is. [link] adnak hozzá vajon mindkét fajta kábelt is? :F
köszönöm a segítséget :R

(#3320) skatebab


skatebab
tag

hali
ahol a gép alulról nyomja levegőt milyen fajta hűtőpad jó? aktív!
ilyen pad nem is jó hozzá? pl.?!

kösz :U

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#3321) skatebab válasza skatebab (#3320) üzenetére


skatebab
tag

lehet nem jól írtam..nem tudom milyen típusok vannak hogy hol szívja és hol fújja ki a laptop és hogy melyikhez milyen aktív hűtőpad jó :F

Igyunk barátaim yo-ho!

(#3322) opeter87 válasza xors (#3319) üzenetére


opeter87
senior tag

Szerintem adnak hozzá mindkét fajta kábelt. De úgyis az USBt használja az ember, hiszen lényegesen kényelmesebb.

(#3323) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok!
Milyen hűtőt ajánlotok 17.3-as DELL Inspire 7720 alá? Főleg ágyon/puha szövetes széken fog tartózkodni a drágám :)
Vagy melyik/milyen típust nem ajánljátok?
Előre is köszi!

(#3324) Fragosus


Fragosus
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék laptop hűtőt venni egy Packard Bell TK81- es laptophoz 15,6"-os.
Ilyen az alj kialakítása.

Mit tudnátok ajánlani?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3325) opeter87 válasza Tiboy86 (#3323) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master Infinite Evo a legjobb az ágyon/ölben/fekve/stb. használathoz, plusz a 17-es noti is kényelmesen elfér rajta.

(#3326) Tiboy86 válasza opeter87 (#3325) üzenetére


Tiboy86
tag

Köszi! A Coolermaster Notepal U3 miben rosszabb/jobb nála? Azon ha jól látom magasabb fordulatszámon 2 helyett 3 ventillátor megy. USB hubom van, nem szükséges, ha ezért van a felár.

(#3327) opeter87 válasza Tiboy86 (#3326) üzenetére


opeter87
senior tag

Az általad említett használathoz az Infinite Evo a legjobb hűtő, az U2/U3 nem kifejezetten az ágyban/ölben/stb. használathoz ajánlott/tervezett hűtő.
Az U3 teljesítménye kisebb mint az Evo-é, a ventilátorok számától függetlenül. Az U3 legnagyobb előnye, hogy a 3 db ventilátor szabadon mozgatható bárhova, így olyan notikhoz ajánlott, ahol egymástól távol eső, "fura", stb. helyen vannak a szellőzőnyílások.

(#3328) opeter87 válasza Fragosus (#3324) üzenetére


opeter87
senior tag

Érdemes használni a keresés gombot. Mert Cobra652 fórumtárs pontosan ilyen gép alá keresett hűtőt és az eredményről egy rövid teszt keretein belül be is számolt.

Az akkor eredmények alapján kijelenthető, hogy az említett notihoz a Cooler Master E1 illetve U3 a legjobb ajánlott két hűtőpad. Ha azonos árban tudod venni a két hűtőt, akkor én az U3 ajánlom, de valószínűleg az E1 az olcsóbb még mindenhol, így azt is nyugodtan megveheted, mert az E1 jobb ár/érték aránnyal rendelkezik.

(#3329) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Dell Inspiron N5010-es laptopomhoz szeretnék hűtőt vásárolni.
Az alja ugye így néz ki:

Visszaolvasva a topicban láttam, hogy egy Cooler Master NotePal U2-őt ajánlottak egy korábbi kérdezőnek.
Jó lenne ez a fajta nekem is, vagy esetleg van-e valami más hasonló típus, ami szintén jó/jobb lenne?
Az esetek 95%-ban asztalon használom a laptopot. Ágyban csak nagyon-nagyon ritkán.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#3330) opeter87 válasza BassHead (#3329) üzenetére


opeter87
senior tag

Én inkább a Cooler Master E1-et ajánlanám.

(#3331) Fragosus válasza opeter87 (#3328) üzenetére


Fragosus
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#3332) Zoiczy válasza Muerte (#3179) üzenetére


Zoiczy
csendes tag

Abszolut igazad volt!!! Koszi szepen, az u2 nagyon bevalt, nagyon passzol ra, sulyos fokoktol szabaditottam meg :D gpu 1130/2500on megy: http://www.3dmark.com/3dm11/5361689
Vegig nezem a homersekletet, turbot alapbol kilottem rajta. FarCry3 4-5ora utan, 900p-be ultran stabil 30fps-el cpu: 60-65 magtol fuggoen, gpu-m viszont 58-61, ami hihetetlen szamomra az eddigi olvasgatasok utan vagy csak egy jo modellt sikerult kifognom ;)
Pad nelkul viszont, plusz 5 fok siman, ha nem tobb. Es nagyon praktikus is, kepet majd toltok, csak kicsit elkapott az urleny ;)
BUEK és koszi az infot!!

(#3333) Muerte válasza Zoiczy (#3332) üzenetére


Muerte
addikt

Szivesen :) Egyébként a turbót minek lövöd ki :U Adjál neki aztán hadd szóljon :DDD Ivy bridge a 45W-jával nem fogja fűteni a géped nyugi, cserébe viszont lesz kakaó bőven ;)

[ Szerkesztve ]

(#3334) Zoiczy válasza Muerte (#3333) üzenetére


Zoiczy
csendes tag

Jatekokhoz nem kell a turbo, mert bog mint a sakal :D kilove csendesebb

(#3335) Muerte válasza Zoiczy (#3334) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor ezek szerint nem tolod multiban a BF3-at :DDD Oda kell a turbó is.Ha hangos vagy nem jó a gyári szabályzás használhatod majd a HWiNFO fan controlt is,már régóta azt használom én is.

[ Szerkesztve ]

(#3336) xors válasza opeter87 (#3322) üzenetére


xors
senior tag

ma jött meg a CoolerMaster Notepal infiniteEvo és eddig meg vagyok elégedve vele:) hűt rendesen az ágyban is jól lehet használni nem csúszik le róla a gép. csak egy usb kábelt adtak hozzá, de van rajta egy hálózati port is hogyha a +3 usb nagyon lehúzná a teljesítményét a cuccnak.
lehet szabályozni a ventilátor teljesítményét egy kis görgővel az oldalán
a fölösleges kábelt be lehet csúsztatni egy kis résbe ami hűtőpad körül van
ami hátrány az hogy nem túl halk. pl a laptopom (mondjuk az alapból hallhatatlan..) nem is hallható mellette.. de szerintem nem vészes ha nem rakjuk fel maxra bőven elviselhető. szerintem ennyi a minimum amennyire búgnia kell hogy ennyi levegőt toljon:)
összességében meg vagyok vele elégedve, bár lehetne szerintem kicsit olcsóbb 10ezernél (adtak hozzá két év garanciát is)
mindenkinek ajánlani tudom aki ágyban akarja használni a laptopját és nem akarja, hogy megfőjenek a tojásai :DD
bármilyen méretű laptophoz jó 12és17coll között
köszönöm a tanácsot @opeter87 jó ötlet volt:)

(#3337) opeter87 válasza xors (#3336) üzenetére


opeter87
senior tag

Örömmel olvastam a hozzászólásod :R

(#3338) thomeef válasza Tiboy86 (#3323) üzenetére


thomeef
őstag

Nekem U3 van a 7720 alatt, ami remekül helyt áll, viszont én vágtam alá egy plexi lemezt ami pont lefedi az U3 méreteit, így tökéletes a lég szállítása. Ha simán ágyban használod és nem raksz alá valamit, akkor a ventik kb 50%-on fognak csak teljesíteni.

Viszont az említett Evot semmiképp nem ajánlanám 7720 alá, mert ahol a legjobban melegszik a noti alja, az evonak pont ott nincs légszállítása.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3339) Muerte válasza thomeef (#3338) üzenetére


Muerte
addikt

Jogos :K Én egy üvegtálcát teszek mindig alá ha ágyban használom.

(#3340) Zoiczy válasza Muerte (#3335) üzenetére


Zoiczy
csendes tag

Raneztem a progira, tenyleg fasza :)
Jo a gyari szabalyzasa, 4500ot leforogja siman, tegnap aktivan teszteltem turboval,turbo nelkul.Igaz nem multiztam, de a homerseklet proci/gpu legalabb 6-7fok minusz ha nincs belove, meg persze nem is forog 4500on. Turboval nem ereztem semmilyen pluszt, csak hamarabb-tobbszor forogott a venti.
Multinal bizti kell a kakao, de probalj ra hatha :)

(#3341) Muerte válasza Zoiczy (#3340) üzenetére


Muerte
addikt

Hát nálam még rendesen megrántva (3,5GHz-en) is olyan procilimit van 64-es szerón BF3-ban mint a ház :DDD Na de ez tényleg egy kirívó példa mert ott tényleg van mit számolni szerencsétlennek.Single játékokban biztos nem volna gond turbó nélkül sem.Egyébként a HWiNFO-val való ventivezérlésnek pont az a lényege hogy nem kell fullon pörgetni a ventit.Nálam max 3500-on megy mikor a proci átlépi 80°C-t és így sokkal csendesebb mint a gyári vezérlés.Ilyenkor télen sosem lépi egyébként át,nyáron is megáll 2-3 óra játék után 80-82°C-nál.
Ha van kedved próbáld ki ezt a profilt nemrég állítottam be a procimnak:

0°C---- 2000 RPM
40°C---- 2000 RPM
50°C---- 2000 RPM
60°C---- 2800 RPM
70°C---- 2800 RPM
80°C---- 3500 RPM

(#3342) Zoiczy válasza Muerte (#3341) üzenetére


Zoiczy
csendes tag

koszi szepen a configot, lementettem!! lenyegeben igen 3500on meg elviselheto, de 4500 az mar turbina :)) 70fok folott mar 4000en porgeti az kicsit korai sztem is. Ennek ellenere, nem tudom kulfoldi forumokon minek panaszkodnak allandoan, h igy ugy szar a hutes-pasztazas. Mondjuk ic7 diamond-al biztos nyerheto par fok de sok a gyari hibas is, mondjuk ilyen arkategorianal ez erthetetlen.

(#3343) Muerte válasza Zoiczy (#3342) üzenetére


Muerte
addikt

Szivesen ;) A gyári vezérlés kissé el van túlozva,bár az IC Diamond-ot én is bevetettem az ügy érdekében,de a helyzet az hogy a proci 90°C-ig nem fog sem károsodni sem throttlingolni.100°C-nál meg úgy levágja gépet mint a sz@rt a hővédelem úgyhogy NO PARA :DDD Sokkal csendesebb így és terhelve is tartja a 62-78°C tartományt.
A vga az más tészta,azt már tényleg illik 80°C alatt tartani,oda már kicsit agresszívabb profilt csináltam én is.

(#3344) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!:)

Dell N5010-re milyen hűtőt ajánlotok?! Úgy látom itt értenek hozzá az emberek, úgyhogy gondoltam meg kérdem!:) Amúgy úgy lennék kíváncsi, hogy 6k érték környékén melyik a legjobb?! És ha véletlen úgy döntök, akkor 10k környékén melyik lenne a legjobb?! (környék=+-3k) (persze az adott laptop típushoz).
Ja és nekem nem igazán feltétel a kényelmi funkció...az sem baj ha hangosabb kicsit...a lényeg, hogy nagyon jól hűtsön, és azért ne legyen annyira ronda!:)

Köszi előre is a segítséget!

(#3345) opeter87 válasza HollywoodBoy (#3344) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master E1 az ajánlott hűtőpad a géped alá. kb. 5-6k

(#3346) HollywoodBoy válasza opeter87 (#3345) üzenetére


HollywoodBoy
tag

És drágább kategóriában, melyiket ajánlanád ehhez a laptophoz?

(#3347) opeter87 válasza HollywoodBoy (#3346) üzenetére


opeter87
senior tag

Felesleges szerintem drágábbat venni, de akkor a Cooler Master X3 vagy U3 az ami ajánlott ehhez a géphez.

(#3348) HollywoodBoy válasza opeter87 (#3347) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Azért felesleges mert nem hűt többet, vagy az árához képest nem jó?

(#3349) vonvarga


vonvarga
csendes tag

Sziasztok! Toshiba satellite l850-13u hoz milyen laptop hűtőpadot ajánlanátok? válaszokat előre is köszönöm!

(#3350) opeter87 válasza HollywoodBoy (#3348) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezt a gépet valószínűleg egy drágább hűtű 1-3 fokkal hűtené hidegebbre, mint az E1.
Ez szerintem nem ér meg plusz 4-6k-t. Így kell érteni, azt amit írtam. Rengeteg gép van, ahol pl. a kialakítás miatt a drágább hűtők az ajánlottak, most azonban az E1 is tökéletesen megfelel számodra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.