Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#3001) jeni válasza erahurka (#3000) üzenetére


jeni
félisten

oda rakod ahova akarod,pont olyanom van.
persze mindent külön-külön-külön 3 sarkaikba nem teheted mert ahhoz nem elég hosszú,de nem is kell,mert ott sosem lesz úgy kialakítva a laptop ventik.
nálam minden a kettő ellentétesen van mindkét majdnem a szélén és a harmadik meg az egyik alatt van kb.1cm-re
van ilyen felrakva a youtube-n.
többi is

[ Szerkesztve ]

(#3002) opeter87 válasza sea (#2997) üzenetére


opeter87
senior tag

Szia az egyik legjobb ár/érték aránnyal rendelkező hűtő az E1, így igen ajánlott a g580 alá.

#2998 erahurka
Használt U3, ahogy jeni is írta. Érdemes itt aprón nézegetni néha szokott lenni. Lehet hamarosan nekem is lesz egy két eladó laptop hűtőm, mert sok gépet cseréltem le mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#3003) jeni válasza erahurka (#3000) üzenetére


jeni
félisten

ha használtra van 6000 Ft-d és az zsír új meg 7700 az Edigitalban,7500 a digitaltrendnél,akkor nem is keresnék tovább használtat hanem a vadiújat megvenném,hacsak opeter87 szaktárs pont olyat adna el neked.

(#3004) erahurka válasza jeni (#3001) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen a gépem kialakítása. Kettőt gondoltam a függőleges "lyuk" alá, és egyet vagy a memóriákhoz vagy a bal alsó sarokba hogy hűtse a belső venti alatti műanyagot. De most hogy így ránéztem nem olyan nagyok ezek a távolságok.

(#3005) opeter87 válasza erahurka (#3004) üzenetére


opeter87
senior tag

Ennél sokkal nagyobb "távolságokat" is elbír az U3. Szóval ez alatt gond nélkül fog üzemelni :))

(#3006) RA541


RA541
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Lenovo z580 típusú laptophoz milyen hűtőt javasolnátok?
kép az aljáról
Olyan 5k körüli áron gondolkozom.

(#3007) opeter87 válasza RA541 (#3006) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master E1, újra lehet 5k körül kapni :C

(#3008) RA541 válasza opeter87 (#3007) üzenetére


RA541
csendes tag

köszi

(#3009) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Tiszteletem!

Van egy HP DV6-6169SL laposom (15,6" , core i7-2670QM, 4GB RAM, ATi 6770M 2GB) és elég sűrűn gamelek vele. Mit ajánlanátok hozzá?
(a "légzet" a bal felső oldalon jön ki amint a képen is látszik. )

Így + Hűtés nélkül az adatok:
CPU: 80-84°C
VGA: 79-84°C
Borderlands 2 alatt FULL grafon, AIDA 64 Extreme-el mérve

IDLE:
CPU: 48-56°C
VGA: 50-54°C

Előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#3010) adidas4death


adidas4death
aktív tag

vazzzz kicsúsztam az időből :W
Azért ennyik a hőfokok mert picit rántottam a VGA-n :)
Core: 725 - 850Mhz
Memory:800 - 890Mhz

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#3011) opeter87 válasza adidas4death (#3009) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezek még nem is "annyira" durva adatok. Sőt i7-hez képest alacsonyak. Ha szeretnél egy nagy teljesítményű hűtőt, akkor neked is az E1-et ajánlanám.

(#3012) adidas4death válasza opeter87 (#3011) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Ráfér az enyém is még? csakmert 15.4" van irva a CM oldalán az enyim meg 15.6" Tudom az a 0.2" nem sok de azért nem árt ha megkérdezem. :B

Valamint, hogy mennyire csúszik le róla a noti? Mert látom, hogy fémrács van a tetején.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#3013) opeter87 válasza adidas4death (#3012) üzenetére


opeter87
senior tag

Ráfér rengetegen használják itt a fórumon 15,6-os notival az E1-et és nem fog lecsúszni sem róla.

(#3014) BlueHors


BlueHors
csendes tag

Sziasztok! 17,3"-as laptophoz(Dell Inspiron 5720) valaki tudna valami hűtőt ajánlani? eddig a max méret amihez találtam az 15,6"-os volt. Árilag max 10-12öt szánnék rá,főleg passzív érdekelne(pl.Luxa2 Thermaltake M1 Pro-hoz hasonló),de ha ventilátoros se baj csak ne legyen hangos :D

(#3015) opeter87 válasza BlueHors (#3014) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master Infinite EVO. Sokan használják itt a fórumban is 17-es notival. Erős, de halk hűtő. Árban is belefér.

(#3016) BlueHors válasza opeter87 (#3015) üzenetére


BlueHors
csendes tag

köszi! :) :D

(#3017) AxBattler válasza AxBattler (#2995) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

Ígéretemhez híven hétvégén teszteltem a 2540p-met, de nem éreztem nagy különbséget a megemelt, és a vízszintes pozíció között: csupán 5 fok volt a különbség!

Általános használat közben (böngészés, háttérben szól egy youtube lejátszási lista, megnyitva 1-2 doksi): az alaplap 44, illetve 46 fokos, míg a cpu 51, illetve 57 fokos.

Terhelés alatt (firefox a tálcán, aida64, fraps, L4D2): az alaplap 49, illetve 52 fokos, míg a cpu 91, illetve 96 fokos... :Y

Asszem' nem halogatom tovább ezt a hűtőpad dolgot. :D
Az usb hub, és a minimalista dizájn miatt szerintem a Chieftec lesz, na meg az a 12cm-es venti sem rossz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3018) thomeef


thomeef
őstag

Vettem egy Cooler Master notepal U3-at a Dell 7720-am alá, nagy átlagban 10-15 fokkal lett hűvösebb a max hőfok 100%-os terhelés mellett. Ami 80 fok volt most lekúszott 70 alá. Baromi jó ez a szellős, lyukacsos alu lemez, és a 3 venti max fordulatszámon is szinte hangtalan. Nagyon ajánlom 17-es gépek alá, de 15-ösök alá is jó alternatíva lehet :C

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3019) jeni válasza thomeef (#3018) üzenetére


jeni
félisten

+1 dolog,hogy cipelhetőbb lett vele mert megfordítva betehető kettő közé.
Ráadásul védi is a gép egyik oldalát

(#3020) opeter87 válasza thomeef (#3018) üzenetére


opeter87
senior tag

Szép eredmények, gratula :C

#3017 AxBattler
Az a 91, 96 fok nem olyan durva. Gondolom ment végig az Aida test, azaz 100%-on pörgött a proci.
Az alapjárati hőfokok rendben vannak és gondolom többségében így használod a gépet.
Mindenesetre kíváncsi vagyok arra a Chieftec hűtőre és az úgy mért adatokra. Mikorra lesz meg a hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#3021) AxBattler válasza opeter87 (#3020) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem AIDA alatt lett meg a 90+ fok, hanem játék alatt; AIDA-val csak naplóztam a hőmérsékleteket. Először szervizbe viszem a gépet (pasztázás, stb.), a többi csak utána jön...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3022) Muerte válasza AxBattler (#3021) üzenetére


Muerte
addikt

Jó választás volt. :K A sok kipróbált csilli-villi bóvli közül nálam is csak az U3 vált be,minden tekintetben.

(#3023) AxBattler válasza Muerte (#3022) üzenetére


AxBattler
félisten

De én Chieftec-et akarok venni! :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3024) Muerte válasza AxBattler (#3023) üzenetére


Muerte
addikt

Most látom Neked válaszoltam sry.Az U3-ra akartam adni +1 :R -et

[ Szerkesztve ]

(#3025) opeter87 válasza AxBattler (#3021) üzenetére


opeter87
senior tag

Milyen játékkal játszottál egy 2540-nel? Játék alatt egyébként teljesen normálisak ezek az értékek. Nem egy olyan hozzászólással találkozok itt, hogy 98-100 fokos a cpu játék alatta gép és elkezd visszavenni a cpu a teljesítményből, aminek kemény fps visszaesés az eredménye, szóval a 90-egy-két fok nem olyan durva.

(#3026) AxBattler válasza opeter87 (#3025) üzenetére


AxBattler
félisten

L4D2
Annyira azért nem sikerült megnyugtatnod... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3027) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok, egy 17"-os laptophoz keresek jó kis hűtőt ami meggátolja, hogy még egyszer megsüljön az alaplap :U Mit ajánlotok?

(#3028) opeter87 válasza GeGexx (#3027) üzenetére


opeter87
senior tag

Milyen gép alá keresel hűtőt? Mi a keret árban?

Megsült az alaplap már egyszer :Y

(#3029) Muerte válasza GeGexx (#3027) üzenetére


Muerte
addikt

Notepal U3.Pont a szellőző lyukakhoz tudod tenni a ventiket.

(#3030) GeGexx válasza opeter87 (#3028) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Dell n7110, és igen már egyszer cserélni kellett az MCP-t az alaplapon :W
Max 5-6 ezret szánnék rá.

Muerte75: ezen még el is gondolkozok :K

[ Szerkesztve ]

(#3031) Muerte válasza GeGexx (#3030) üzenetére


Muerte
addikt

17"-os alá az való.Egy nagy ventis kb.semmit sem fog rajta hűteni,ez mellett pár hónap alatt zörögni fog,telerakodik szösszel,porral amit nem lehet normálisan kitakarítani,ha meg szétszedi a user kitakarítani akkor utána füldugó is kell majd hozzá,mert úgy nyekereg,zizeg mindene.Az U3 a felsorolt tulajdonságoknak az ellentéte.

(#3032) opeter87 válasza GeGexx (#3030) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem biztos, hogy az U3 a legjobb megoldás. Én inkább a Cooler Master X2, X3 vonalon nézegetnék.
Biztosan jó lenne 17-es géphez és sokan használják itt megelégedettséggel a szintén CM Infinite EVO-t, de az árban inkább a 10k környékén van.

#3031 Muerte75
"17"-os alá az való.Egy nagy ventis kb.semmit sem fog rajta hűteni,ez mellett pár hónap alatt zörögni fog,telerakodik szösszel,porral amit nem lehet normálisan kitakarítani,ha meg szétszedi a user kitakarítani akkor utána füldugó is kell majd hozzá,mert úgy nyekereg,zizeg mindene."

Ezt meg is tudod valamivel indokolni? Tapasztalat, stb. mert én sok nagy ventis notihűtőt használok és egyetlen egy ilyen történettel sem találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#3033) Muerte válasza opeter87 (#3032) üzenetére


Muerte
addikt

Én meg már 3-al is úgy jártam ahogy leírtam.Poros helyen dolgozok sűrűn ki kell takarítani,gépet is ventit is.Ezt egy zártal nem lehet megcsinálni,mert értelmesen szétszedni sem lehet őket.Ezenkívül sokkal hatékonyabb nagyobb gépnél ha közvetlenül befúj a szellőző lyukakon friss levegőt minthogy az egész alját fújja egy nagy venti.És ezek tapasztalatok,nem légből kapott dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#3034) wwhy


wwhy
veterán

Ilyet /vagy hasonló passzívat/ valaki próbált már?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3035) GeGexx válasza opeter87 (#3032) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Egyébként ha jól meggondolom lehet megérné egy ilyesmi ebben az árkategóriában, mint megint javíttatni az alaplapot.

(#3036) opeter87 válasza Muerte (#3033) üzenetére


opeter87
senior tag

Poros hely az más. Ott ezen nagyon nem kell csodálkozni.

De melyik nagy ventis hűtő zárt? mindegyikből ki lehet fújni a port 1 másodperc alatt.

Nem minden gépnek hatékonyabb az ha közvetlenül befújod a hidegebb levegőt a szellőzőrácsokon.
Sőt van olyan gép, ahol ezt nem is tudod megtenni. pl. egy hosszú de vékony szellőzőrács van csak a gép alján és összeérnek a ventilátorok és ahol összeérnek ott nem fog bemenni semmilyen levegő sem, sőt ki sem fog jönni. tipikusan ilyen gép pl. a Hp ProBook 4530 és 35-ös szériája.
Volt itt a fórumban is olyan, akinek 1-2 fokot hozott csak az U3 adott gépen, de pl. az E1-gyel -10 fokot nyert.

Szóval szerintem kijelenteni azt, hogy az U3 és társaik jobbak a nagy ventilátoros hűtőknél hülyeség. A hűtő kérdés nagyon gépfüggő.

(#3037) opeter87 válasza wwhy (#3034) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát ez rengeteg pénz ez passzívért, ezért (5k) megkapja az ember a legjobb ár/érték arányú hűtő a Cooler Master E1-et, ami legalább ér is valamit.

#3035 GeGexx
Igen az Infinite Evo az egyik legjobb hűtő, de ez az árán is meglátszik. Én elgondolkodnék azon is vagy az X3-on (nem tudom fejből, most hol lehet kapni).

[ Szerkesztve ]

(#3038) Muerte válasza opeter87 (#3036) üzenetére


Muerte
addikt

Ez igaz,gépfüggő is a dolog valóban.Nálam csak az U3 hozta az elvárható szintet,de ez a gép a felső harmadában teljesen nyitott és pont oda passzol a 3 venti ahova kell,két szélén vga,középen proci.Alulról szívnak a ventik hátulra fújja a meleget.Próbáltam 1 ventiset is de szinte semmit sem ért.Persze az nem x2,x3 volt még annó hanem egy ilyen [link] Megy egy cooler master valami kék ledes csoda(5 forintot sem ért :DDD ) meg valami silence xy,na az se ért semmit.

(#3039) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Most nézegetem a CM NotePal X3 és X2 között a különbséget és a +4000Ft mellett csak annyit látok, hogy az X3 az tud kezet is szárítani.. hát ez zseniális parasztvakítás :))

(#3040) Muerte válasza GeGexx (#3039) üzenetére


Muerte
addikt

Szerintem ha feldobnál ide egy képet a notid aljáról akkor többet tudnánk segíteni esetleg.

(#3041) GeGexx válasza Muerte (#3040) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Hirtelen ezt sikerült csinálni, a célnak megfelel remélem:

Elsősorban a két középső rácson keresztül kéne hűteni, itt melegszik a legjelentősebben a gép. A Cooler Master Infinite EVO ahogy néztem pont alkalmas lenne a feladatra, szerinted?

(#3042) Muerte válasza GeGexx (#3041) üzenetére


Muerte
addikt

Ha így állnak a szellőzők ebben az esetben igen.Az U3-at nem lehetne rendesen elrendezni,el sem férnének rendesen egymás mellett a ventik.Bár egy U2 megfelelne,a szélső lyukhoz és középre tett ventivel.Az a legalsó szellőző a vinyónak van?

[ Szerkesztve ]

(#3043) GeGexx válasza Muerte (#3042) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Azt hiszem igen.

(#3044) Muerte válasza GeGexx (#3043) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor U2,X2 vagy X3.Evo felejtős mert elzárná pont a venti szellőző nyílását,de ha rajtam múlna akkor U2.

[ Szerkesztve ]

(#3045) GeGexx válasza Muerte (#3044) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Köszi a segítséget! Plusz még olcsón is úszom meg.

(#3046) opeter87 válasza GeGexx (#3039) üzenetére


opeter87
senior tag

Az X2 és az X3 között azért ennél nagyobb különbség van. Konkrétan 6cm-rel nagyobb az x3 ventilátorának az átmérője. Ez azért lényeges különbség.

#3042 Muerte75
Pont ezért írtam, hogy jelen esetben nem biztos, hogy az U3 a legjobb választás. Ezért is javasoltam az X2/X3 párost. Én googliztam és megnéztem a gép alját már előre.

(#3047) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Nagyon megtetszett az evo... biztos nagy baj lenne ha kicsit eltakarná a vinyó nyílását?

(#3048) opeter87 válasza GeGexx (#3047) üzenetére


opeter87
senior tag

Hány fokos most a hdd? (terhelve és alapjáraton)

nem tudom egyébként hol takarná el a hdd szellőzőnyílását? Itt az Infinite működési elve.

(#3049) GeGexx válasza opeter87 (#3048) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Itt van egy everest stabilitásteszt.
A vinyó csak 5 fokot mászik fel.. lehet más progival kéne megizzasztanom, vagy ennyire faszányos a toshiba?

[ Szerkesztve ]

(#3050) opeter87 válasza GeGexx (#3049) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem kell másik program, mert reális adat ez a 44 fok. Ezek szerint nem melegedik "annyira" a hdd, ennek "örülni" kell.
Mondjuk a 30 fok környéki adatnak kéne igazából örülni.
Na mi lesz a döntés, melyik hűtő a befutó végül?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.