Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#3451) skatebab


skatebab
tag

700ft a különbség kb slim szebb az tuti főleg az alsó résznél :U

Igyunk barátaim yo-ho!

(#3452) skatebab


skatebab
tag

olyan nagyon csak nem gyengébb 10 % vagy mennyivel na mindegy kösz skacok a seggítséget megpróbálom beszerezni :DD

Igyunk barátaim yo-ho!

(#3453) haslam


haslam
csendes tag

hello,
http://hardverapro.hu/apro/hp_elitebook_8440p_garanciaval/hsz_1-50.html
ehhez a géphez vennék hűtőpadot ágyban való használathoz, netezéshez, filmezéshez, torrentezéhez használom. 5e Ft körül venném. köszi a javaslatokat :R

(#3454) opeter87 válasza haslam (#3453) üzenetére


opeter87
senior tag

Jó hűtőt ágyban/ölben való használathoz nem kapsz 5ezerért. Az általad említett felhasználási területre a leginkább ajánlott hűtők:
-Cooler Master Infinite EVO (10k és inkább 15 col fölötti gépekre ajánlott)
-Logitech N200 (10k, méretben jó és nagyon kényelmes)

(#3455) haslam válasza opeter87 (#3454) üzenetére


haslam
csendes tag

a kettő közül melyik a jobb? melyik hangosabb, hűt jobban?

(#3456) opeter87 válasza opeter87 (#3454) üzenetére


opeter87
senior tag

Az EVO a jobb hűtő egyértelműen. A Logitech inkább kényelmes, illetve annak még plusz hangszórói is vannak, így filmezésnél jól jöhet.

(#3457) haslam válasza opeter87 (#3456) üzenetére


haslam
csendes tag

akkor veszem az evo-t a hangszoró nem érdekes van külső hangfalam, hollandiában ahol lakom még €1,11 olcsóbb is :K köszi a javaslatot

(#3458) opeter87 válasza haslam (#3457) üzenetére


opeter87
senior tag

:R

(#3459) mreni


mreni
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni laptop hűtéssel kapcsolatban! Toshiba satellite L300-hoz szeretnék hűtőt venni, de nem tudom milyet. Ágyban használom, és bár még sosem csinált ilyet tegnap kikapcsolt mert túlmelegedett. Igazából csak netezésre használom, játék soha. Vagyis gondolom nem kell túl nagy teljesítményű. A logitech n120-as mennyire felelne meg? Köszi!

(#3460) idegen lény válasza mreni (#3459) üzenetére


idegen lény
őstag

Nekem is ilyen gépem van. Nem kéne ágyban használni, csak hűtővel, mivel elzárod vele a szellőzőnyílásokat. Talán már ki is kéne tisztítani, ha régi. Sajnos nekem borzasztóan forrósodik, pedig én is csak netezésre használom. Pár éves. Mondjuk eddig nem tisztítottam, de most el fogom vinni. Már rég el kellett volna. Venni fogok hozzá egy hűtőt is, de erőset akarok. Egy gyenge hűtő szerintem pénzkidobás. 1-2 fokért fizetnél? Ha veszel, akkor már jót vegyél. Szerintem. De az is lehet, hogy már a ventilátor se a régi.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3461) idegen lény válasza mreni (#3459) üzenetére


idegen lény
őstag

A vélemények alapján ennyit biztosan nem adnék a Logitech N120-ért: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3462) mreni


mreni
csendes tag

Hát több, mint 3 éves. De akkor sztetek milyet vegyek? Konkrét javaslat esetleg?

(#3463) EstiloL2 válasza mreni (#3462) üzenetére


EstiloL2
tag

Cooler Master NotePal E1. Olvass vissza, írtak róla véleményt, nekem is ilyen volt a régi gépemhez. Szó szerint fáztam előtte. (Néha nyáron is)

(#3464) mreni


mreni
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Akkor ezek szerint az x-slim is megfelelne, igaz?

(#3465) EstiloL2 válasza mreni (#3464) üzenetére


EstiloL2
tag

Az E1 erősebb.

(#3466) opeter87 válasza mreni (#3459) üzenetére


opeter87
senior tag

Ágyban/ölben való használathoz olyan hűtő javasolt, ami kifejezetten elölről (oldalról) szívja a friss levegőt. Ilyen hűtő pl. a Cooler Master Infinite EVO.

A linkelt Logitech inkább kényelmes, mint teljesítmény centrikus, így én most ezt nem ajánlanám, hanem a fenti CM-et.

(#3467) mreni


mreni
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#3468) idegen lény válasza mreni (#3462) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha három éves, akkor már legalább háromszor ki kellett volna takarítani, még jobb lett volna félévente. A helyedben azzal kezdeném, és asztalon használd a gépet, és emeld meg valamivel.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3469) 4ron


4ron
senior tag

Üdv. mindenkinek!

Toshiba Satellite L850-13M gépemet használom mostanság asztaliként és nagyon megvisel, amikor beindul az aktív hűtés. Kifejezetten sajnálom olyankor, amikor megizzasztom mondjuk játékkal vagy bármi mással. Úgy gondoltam, hogy egy hűtőt veszek alá. Az alábbi képet a laptop alsó részét ábrázolja:

Mit ajánlanátok? Nem akarnék túl drágát, viszont olyan kell, ami megéri a pénzét. Sok boltban láttam €10-15-ért Intex és Gigatech meg ki tudja milyen márkát, nah ezeket én kerülöm.

Előre is köszönöm az ajánlásokat.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3470) idegen lény válasza 4ron (#3469) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3471) 4ron válasza idegen lény (#3470) üzenetére


4ron
senior tag

Nem gyenge ez egy kicsit? Nekem csak akkor kell a hűtés, amikor asztaliként használom. Olyankor megy FIFA13, F1 2012 meg hasonlók. Nem fontos, hogy hordozható legyen. De azért köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3472) EstiloL2 válasza 4ron (#3471) üzenetére


EstiloL2
tag

De, az elég gyenge. A Cooler Master NotePal E1-et ajánlom, pár hozzászólással előbb írtam is róla, de az előző oldalon van részletesebb vélemény is.

(#3473) 4ron válasza EstiloL2 (#3472) üzenetére


4ron
senior tag

Alighanem ez mellett döntök majd, csak meg kell várnom a következő havi ösztöndíjat :D
Kösz a segítséget.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3474) EstiloL2 válasza 4ron (#3473) üzenetére


EstiloL2
tag

Szívesen, nekem is ilyen volt, teljesen meg voltam vele elégedve.

(#3475) opeter87 válasza idegen lény (#3470) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez valami borzalmas hűtő.

#3469 aaron111
Innen is +1 a CM E1-nek.

(#3476) Haploos


Haploos
csendes tag

Sziasztok!

MSI VR630x-es laptomonhoz szeretnék hűtőpadot venni. Olyan kellene ami jó ehhez a 16"-os géphez, illetve az ágyban való használatot is lehetővé tenné.

Köszönöm a segítséget!

(#3477) thomeef válasza Haploos (#3476) üzenetére


thomeef
őstag

Ágyban használathoz Notepal Infinite Evo szerintem, mert eléggé középen koncentrálódnak a szellőzőnyílások és hátulról szívja a levegőt. Ezen kívül méretben is megfelelő lenne.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3478) opeter87 válasza Haploos (#3476) üzenetére


opeter87
senior tag

+1 az Infinite EVO-nak, ahogy thomeef is ajánlotta.

(#3479) Haploos


Haploos
csendes tag

köszi! bár ez némileg meghaladja a keretet. vmit tudtok még ajánlani, úgy hogy lemondok az ágyban aló használatról, m azért azt esetlegesn úgy is megtudnám oldani, hogy a hűtő alá raknék pl egy nagyobb könyvet.

(#3480) opeter87 válasza Haploos (#3479) üzenetére


opeter87
senior tag

Akkor a Cooler Master E1, de nézd meg a géped fizikai paramétereit, hogy ráfér-e az E1-re.

(#3481) thomeef válasza Haploos (#3479) üzenetére


thomeef
őstag

Esetleg Notepal X2, de ez alá kell egy plexi/üveg lap hogy legyen értelme, mivel alulról szívja a levegőt.

(#3480) opeter87 Az E1-ről sztem le fog lógni, bár 16"-os noti.

Nézd meg a paramétereket és mérd le a notit széltében:)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3482) opeter87 válasza thomeef (#3481) üzenetére


opeter87
senior tag

Annál már jobb az X3, de az árban kb. egyenlő az EVO-val.

Szóval E1, ha méretben "belefér".

(#3483) thomeef válasza opeter87 (#3482) üzenetére


thomeef
őstag

mm-re pontosan ráfér az E1-re is meg az X2-re is. Ugyh jah akkor a legjobb választás itt van.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3484) Dester31


Dester31
tag

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, nézegettem hűtőpadokat, de nem tudom, milyen lenne az ideális választás. A laptop egy Lenovo Y580-as, és főleg ölben történő használatra keresek hűtőpadot. (Asztalon eléggé jól szabályozza a saját hőfokát, de ölbe véve pont eltakarja a combom az alsó ventilátort.) Tehát ölben, így fontos, hogy a lábnak legyen kényelmes, párnázott, a laptop viszont ne csússzon le róla.
Tehát ha nagyon szigorúan veszem, akkor egy megfelelő méretű rajztábla is jó lenne, de inkább adjuk meg a módját. :) Az nem hátrány, ha normál egérnek is van hely mellette. Ilyet csak egyet láttam, a Logitech N315-öst, ennek kihúzható egérpadja van, de az meg kicsi ehhez a laptophoz, ahogy olvastam.

Árban 10-12e Ft a felső határ.

Köszönöm a segítséget előre is!

Des

(#3485) opeter87 válasza Dester31 (#3484) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master Infinite Evo esetleg? Méretben, árban jó. Ágyban/ölben pedig nagyon jó hűtéssel rendelkezik.

(#3486) Dester31 válasza opeter87 (#3485) üzenetére


Dester31
tag

A hozzászólások alapján nézegettem (miután persze megírtam a fenti hozzászólást :) ), és tényleg egész jónak tűnik. Bár műanyagnak tűnik az alja, most tényleg egy bő fél centis, rohadt nehéz, festőknek való fatáblát használok, annál biztos kényelmesebb. :) Köszi a tippet! :)
Ajánlottak itt N200-at is feljebb, de azt elvetném, ugyanis néztem külföldi oldalakon review-kat, és saccra 10-ből 8 embernek megállt a ventilátora pár hónap után.

[ Szerkesztve ]

Des

(#3487) idegen lény válasza Dester31 (#3486) üzenetére


idegen lény
őstag

Azért ezekre az arányokra ne túl sokat adjál, mert általában azok írnak kritikákat, akiknek nem működik. Meg hát akkor vissza lehet vinni, és ki lehet cseréltetni, ha véletlenül pont egy hibás példányt fogsz ki. Meg van garancia is. A legjobb hűtők között is akadnak hibásak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3488) EstiloL2 válasza idegen lény (#3487) üzenetére


EstiloL2
tag

De drágán nem érdemes egy 4cm-es ventilátorral szerelt sz*r hűtőt venni. A Logitechnek meg van 1 kis ventilátora, oszt' ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#3489) Cola111


Cola111
aktív tag

Megjött a Cooler Master - Notepal Infinite Evo hűtőm, és nagyon jó tapasztalatom van vele. Eddig az ssd-m és a hdd-m közel 40-45fokos volt, most a hűtő mellett, 30-33fok mindkettő. A CPU pedig 55fok. Csak ajánlani tudom

(#3490) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Mit gondoltok, egy Lenovo Y570 alá mi lenne jobb?
Egy CM Notepal E1, vagy CM Infinite Evo?
Főleg a GPU szeret megsülni benne.

Az alja pedíg így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#3491) opeter87 válasza Beerwolf (#3490) üzenetére


opeter87
senior tag

CM U3 vagy CM Infinite EVO, ezek amiket használnak az Y570 alá itt a fórumon. A kettő között nem hiszem, hogy lenne lényeges különbség teljesítményben a te esetedben, így bármelyiket választhatod véleményem szerint.

(#3492) Dester31 válasza idegen lény (#3487) üzenetére


Dester31
tag

De nem ekkora arányban :)
Köszönöm, meggyőztetek, a Cooler Master - Notepal Infinite Evo lesz. A tapasztalatokról beszámolok majd, az Y580-as is eléggé melegedős fajta (bár ebből még probléma sosem volt, és ugye az ölben történő használat lesz a fő cél).

Des

(#3493) opeter87 válasza Dester31 (#3492) üzenetére


opeter87
senior tag

Az Y580 melegedő fajta lenne? Pedig a tesztek alapján az Y570/Y580 az egyik legjobb hűtéssel rendelkező consumer gép (most az Asus G sorozatát leszámítva).

(#3494) thomeef válasza opeter87 (#3493) üzenetére


thomeef
őstag

Y580-nál általános hiba a melegedés. Sok esetben throttingol is a gép, ennek oka hogy gyárilag túlhúzták a GTX660 memória órajeleit. Vagy hűtés kell alá, vagy szoftveresen normál beállításra kell tenni a vga-t.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3495) 82deadcode


82deadcode
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer V3 471G laptopot:

Intel® Core™ i3-3110M Processor
(3M Cache, 2.40 GHz)
Intel HD Graphics 4000 + Nvidia GeForce GT 630M 2GB
6GB DDR3-1600 memória

Keresek hozzá hűtőpadot, vissza olvastam a fórumban és a CM E1-et tartom megfelelőnek, mivel a laptop 14 colos és csak a bal oldalán vannak szellőző nyílások az E1 nagy ventillátora majdnem átéri az egész laptopot.
Végeztem terheléses tesztet AIDA64-el, az eredmények(alapjárat/terhelés max):

CPU: 37/83
CPU package: 38/85
CPU IA Cores: 38/85
CPU GT Cores: 38/78
CPU/1 mag: 39/78
CPU/2 mag: 39/85
PCH dióda: 53/58
GPU: 34/75

2 perc kellett a max értékek eléréséhez, akkor kapcsolt be a CPU Throttling, tovább nem gyötörtem.
Készítek egy mérést játék közben is, később leírom az eredményeket.

(#3496) 82deadcode


82deadcode
csendes tag

Na megvolt a játék is, assassin's creed 2, nem sűrűn játszom, ezt találtam meg gyorsba, grafikában mindent maxra állítva 1 órát toltam, az eredmények:

CPU: 78
CPU Package: 79
CPU IA Cores: 79
CPU GT Cores: 78
CPU1/ Core1: 78
CPU1/ Core2: 79
PCH Diode: 61
GPU: 78

A Toshiba vinyo játék alatt sem ment 34 fölé, akkor véleményetek szerint jó lesz CM E1?

(#3497) opeter87 válasza 82deadcode (#3496) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen szerintem jó választás lesz. Sajnos ez az Acer hajlamos a melegedésre. (minden tesztben ezt írták és most ez is megerősíti.)

(#3498) 82deadcode válasza opeter87 (#3497) üzenetére


82deadcode
csendes tag

Jövő héten rendelek egy CM E1-et, megírom az eredményeket.

(#3499) 82deadcode válasza opeter87 (#3497) üzenetére


82deadcode
csendes tag

Még egy kérdés, nem egészen tiszta számomra, hogy honnan kapja az áramot a CM E1, találkoztam olyan leírással, hogy usb-ről, de olyannal is, hogy áramforrás szükséges neki.
?????

(#3500) opeter87 válasza 82deadcode (#3499) üzenetére


opeter87
senior tag

Tudtommal USB-ről.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.