Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Noxy válasza Studi22 (#746) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt hogy érted? A fájl neve micrososft.exe? Ha igen akkor: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#752) h_143570


h_143570
addikt

Studi22
Miert mert az.

qtrica
A valasz egyszeru mert valoszinuleg az. A messenger.exe a windows messenger allomanya, annak a messengernek ami alapbol be van epitve a windowsba es senki sem hasznal. Az msn messenger es a messenger live mar mas futathatot hasznalnak, igy telepitsd valamelyiket aztan lazan toroltetheted a messenger.exe-t a nodal, mert nem kell, de sok spyware hasznalja tamadasi feluletnek.


[Szerkesztve]

(#753) qtrica válasza h_143570 (#752) üzenetére


qtrica
aktív tag

Az a gondom, hogy LIve van a gépen, most is fut. A NOD viszont takaritja a telepitőfájlt, mentéseimből. Ui. jártam a letőltés közben.

Yoda Jr.

(#754) Studi22 válasza h_143570 (#752) üzenetére


Studi22
aktív tag

Itt nem csak a letöltéssel volt gond hanem elötte nekem megvolt wincsin is és onnan is törölte amint nyitni akartam de nem csak messenger-t dobja el hanem pl Microsoft .Net Framework 2.0-t

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#755) h_143570 válasza qtrica (#753) üzenetére


h_143570
addikt

Akkor virus adatbazis frissites, ha tovabra is felre osztalyozza akkor had torolje es szerezd be egy megbizhato helyrol. [link] Es egy teljes kezzel inditott lemez atvizsgalas.

[Szerkesztve]

(#756) h_143570 válasza Studi22 (#754) üzenetére


h_143570
addikt

Virus adatbazis frissit, kezel inditott virus kereses minden maxon indit a virus irtas gombal. Ja es a 2.70es legyen fent a nodbol, ugytunik van egy rejtozkodod a gepen vagy tobb ami nis utan nem meglepo. A spyware irtokat se felejtsd el.

Tenyleg mit mond mit talalt benne?

[Szerkesztve]

(#757) qtrica válasza h_143570 (#756) üzenetére


qtrica
aktív tag

2006.12.29. 15:17:08 AMON fájl C:\WINDOWS\system32\wextract.exe Win32/TrojanDropper.Agent.NDN trójai NT AUTHORITY\SYSTEM A riasztást kiváltó alkalmazás (művelet: fájl-hozzáférés): C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe.

Yoda Jr.

(#758) qtrica válasza h_143570 (#755) üzenetére


qtrica
aktív tag

Mindegy, hogy honnan töltöm, letöltés végén riasztás!

Yoda Jr.

(#759) h_143570 válasza qtrica (#757) üzenetére


h_143570
addikt

TC-vel csinalj egy crc elenorzest a C:\WINDOWS\system32\wextract.exe filon az ablakban pipald be az md5 ot a letrejovo md5 filbe a kovetkezo hashnnek kellene lennie:
24533cafcd4c7c99ad3fd9178fe1037b

A file datuma 2004.08.17.

(#760) qtrica válasza h_143570 (#759) üzenetére


qtrica
aktív tag

Rendes ember, aki azt hiszi, hogy én tudom mi az a TC (biztos, hogy nem a Magnum sorozatból). Kicsit gügyébb vagyok, pls forditsd le. Köszönöm.

Yoda Jr.

(#761) h_143570 válasza qtrica (#760) üzenetére


h_143570
addikt

TC = total commander [link]

Bocsi.

(#762) qtrica válasza h_143570 (#761) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nevetni fogsz, sak ez jutott az eszembe, csak nem hittem, hogy ez a megoldás utja.

Yoda Jr.

(#763) qtrica válasza h_143570 (#761) üzenetére


qtrica
aktív tag

Abban a pillanatban, hogy elinditom a crc ellenörzést, riasztás ablak a NOD-tol.

Yoda Jr.

(#764) Noxy válasza qtrica (#763) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi, kapcs.. ki a rendszer-visszaállítást, temp..intenet fájlok, és a Temp mappák kiürítése,
oszt NOD32: click the In-depth analysis button (mélyreható vizsgálat)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#765) h_143570 válasza qtrica (#763) üzenetére


h_143570
addikt

Noxy tanacsai szerint eljarva talan megszabadulsz tole, remelhetoleg vegleg. Meg valamit lehet hogy spyware a kicsike.

(#766) qtrica válasza Noxy (#764) üzenetére


qtrica
aktív tag

Minden kikapcs, elinditva. (többször lefutott már a mélyreható vizsgálat, csak a leirt beállitások nélkül.

Yoda Jr.

(#767) h_143570 válasza qtrica (#766) üzenetére


h_143570
addikt

Azok a beallitasok azert kellenek, hogy a windows ne allitsa vissza sajnos jelemzo ra, viszont ha spyware a kicsike akkor eleged lesz mire megszabadulsz tole.

(#768) qtrica válasza h_143570 (#767) üzenetére


qtrica
aktív tag

Win32/TrojanDownloader.Zlob trójai - törölve
Ez már valami!

Yoda Jr.

(#769) qtrica


qtrica
aktív tag

Jelentem megvan a bűnös. Esmét letölthető a Messenger, s a NOD32 sem riaszt.

Yoda Jr.

(#770) qtrica válasza h_143570 (#767) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nagyon köszönöm a hathatós megoldást. :R

Yoda Jr.

(#771) Studi22


Studi22
aktív tag

Nekem most lett újra rakva ez a partíció amin a win fut és így nem hiszem hogy bármi is maradt volna nis után valami bejegyzés is mivel a partíciót töröltem!

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#772) Studi22 válasza qtrica (#769) üzenetére


Studi22
aktív tag

Hogy sikerült?

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#773) h_143570 válasza Studi22 (#772) üzenetére


h_143570
addikt

(#774) qtrica válasza Studi22 (#772) üzenetére


qtrica
aktív tag

Olvass kicsit vissza, minden ott van. Rendszer visszaállitás kikapcs, NOD mélyre, oszt irtja. Még csökkentett mód sem kellett.

Yoda Jr.

(#775) mzx


mzx
senior tag

hali


bocsi , h kicsit off ,de általanos antivir kerdesem van.

1.) Mi az a subscription key? Jelenleg f-prot -ot hasznalok, és az kéri.

2.) Amugy kiirja: invalid subsc. key, és XP-m kis ablakban már figyelmeztetett is engem fprot telepites utan ,h adjam meg . Na most, attol, h ne madom meg neki (mert ne mtudom , mi az , és ne mtudom ,hogyna kell) , szal' attol még végzi a dolgát az f-prot antivir ? azaz gondom ne mlesz abbol , ha nem foglalkozom a subsc. key -vel ?



3.) Tudom ,h lamer kérdés, de mi az az update? A windows -on kell. midnig erre utal minden számomra .... és a subsc. key -t is update nagymenu-n belul jelzi az antivirem.



[Szerkesztve]

(#776) h_143570 válasza mzx (#775) üzenetére


h_143570
addikt

Tenyleg nem ide tartozik.

1, elofizetesi kulcs
2, elmeletileg csak nem kapod meg a legujabb virus adatbazist vagyis az uj fenyegetesek ellen mar vak; vagy beszerzel egy kulcsot pl megveszed esetleg letoltesz egyet illegalisan vagy surgosen valts virus keresot, ha ingyenes kell alllor avast vagy avg; de szvsz a nod32 veri mind2ot.
3, update = frisstes ez esetben a virus adatbazisra utal

(#777) ati2


ati2
őstag

Hogy lehet elindítani az In-deep analizist?

Ui: Megvan...

[Szerkesztve]

(#778) qtrica válasza ati2 (#777) üzenetére


qtrica
aktív tag

Benne válaszd indulás után a NOD32-őt, majd jobb oldalon a Mélyreható vizsgálatot.

Yoda Jr.

(#779) h_143570 válasza ati2 (#777) üzenetére


h_143570
addikt

Vezerlo kozpont elindit.
NOD32-re ra katint a vezerlo kozpontba.
A jobb oldali panelon az elso oszlop utolso gombjara rakatint.

(#780) ati2 válasza h_143570 (#779) üzenetére


ati2
őstag

Köszi mindkettőtöknek.

Pedig nyár óta használom a NOD-ot, csak erre még nem volt szükség (szerencsére most sincs csak jó tudni előre, ha véletlen kellene).

Először nortont használtam, de az rettentő módon lelassított mindent.
Majd jött az AVG ami egész jó volt, kivéve hogy az ingyenes verzió elég nehezen szedi le a frissítéseket.
Közben bekaptam egy fajin 0day-es downloader-t, ami szépen töltötte le a társait.
Se az AVG, se a NOD nem ismerte fel azonnal.
A NOD a 2 nappal későbbi frissítéssel szerencsére nagyjából leírtotta, de az AVG 4 nappal későbbi frissítése is talált még belőle elrejtőzve.
Egyenlőre úgy tűnik, hogy a NOD-hoz jönnek ki a leggyorsabban a frissítések és szinte mindent meg tud fogni azonnal, és tényleg alig fogja a rendszert ami nem elhanyagolandó.
Plusz a NOD32.FIX-el ki lehet tolni a trial-t is rendessen (persze nem céges gépen).

(#781) tkazmer


tkazmer
addikt

Van valakinek ötlete, hogy miért fagyhat ki az apache, amikor nod32-t használok? Ma du úgy döntöttem, kipróbálom, mert sokan mondják, hogy egész jó. Namármost van egy website-om, amely képeket jelenít meg. Eleve, amikor a képeket töltötte be, sokkal lassabb volt, mint előtte, a KAV-al. Aztán az egyik kép nem is jött be. Ráklikkeltem, h hátha nagyban bejön, erre kiirja a win, h az apache hibát észlelt....előtte, és most, hogy visszatettem a KAV-ot, sosem csinált ilyet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#782) h_143570 válasza tkazmer (#781) üzenetére


h_143570
addikt

Az IMON modul beallitasainal a http fulon van a szerver kompatibilitas gombocska ide kell hozadni az apache szerver futathato allomanyat, ha meg nem lenne, es attalitani kompatibilis modra, majd okezni.

(#783) zedok


zedok
senior tag

Hali! Nos nekem volna eg problémám a NOD32-vel..nem hixem h nagy gond lenne csak engem idegesit kicsit.. :((( Nos arról lenne szó h mikor bekapcsolom a gépet betölt a windows, és mikor benn vagyok az inditási képernyőn...mikor még csak töltödnek a programok...köztük a nod32 is! És kijön az ablaka a képernyő közepén..és tölt,tölt, tölt kb 2-3 percig..és közben meg semmi sem tud betölteni mert a progi keresi az adatbázisát, és ez mitől lehet h ilyen lassan tölt be? vagy csak nálam van a gebasz?Vagy ez a normális? mert ismerősömnél nem volt ilyen gond..és volt már ujra telepitve is! :F :F szall előre is köcce ha tudtok segiteni!

zedok

[Szerkesztve]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#784) h_143570 válasza zedok (#783) üzenetére


h_143570
addikt

A kerdeses kepernyo megjelentiese letilthato. A vezerlokozpontban a rendszereszkozok/system tools azon belul rendszerinditas/system startup azon belul setup/beallitas es itt do not display nod32 splash screen at startup a magyarban felulrol a masodik jelolo negyzet.

Egyebkent a lassulast nem a nod okoza egyedul hanem a windows, mert regen raktad fel, toredezet a vinyo /ez is eleg kemenyen be tud vagni a rendszernek/, sok program akkar indulni egyszerre /ez a fo gond/, es a prefetch konyvtarban sok az elavult bejegyzes, vagyi a kerdes konyvtar tartalma havonta egyszer torlendo, a tartalma es nem maga konyvtar.

Ezt egyebkent elenorizheted is a fealdatkezeloben (CTRL-ALT-DEL), ott lathato lesz, hogy a nod32 csak rovid ideig eszi maxon a porcit a tobbi progi viszont szeretne egyszerre zabalni es egymastol veszik el az eroforsokat, igy a windowsnak nem marad eleg erej, hogy rendesen mukodjon mig el nem indul mind, ami akar percekig is eltarthat foleg ha az svchost.exe nekiindul.

(#785) zedok válasza h_143570 (#784) üzenetére


zedok
senior tag

Ahaaa ! köce a tippet ! viszont az mappa amit emlitettél azt hol találom meg? és mégeccer köszi! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#786) h_143570 válasza zedok (#785) üzenetére


h_143570
addikt

A windows telepitesi konyvtaraban van alapertelmezes szerint c:\windows\prefetch\

(#787) zedok


zedok
senior tag

és ami benne van azt töröljem havonta? akár most is?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#788) h_143570 válasza zedok (#787) üzenetére


h_143570
addikt

Nyugodt lelekel, bar a legjobb megoldas toredezetseg mentesiteni elobb a vinyot start / minden program / kellek / rendszerezkozok / toredezetseg mentesito. Majd miutan vegzet a toredezetsegmentesitessel torold a kerdes konyvtar taralmat majd ujrainditas. Az elso alkalommal lassab lesz egy kicsit mivel ujra epitti a kerdeses konyvtar taralmat, de mar friss informaciokkal.

[Szerkesztve]

(#789) zedok


zedok
senior tag

Köszönöm a helpet! nagyon hasznos volt! :D :C :C :C :R :R :R :R :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#790) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,
nod32,ff 2.0 ill. flashget 1.73 kombót használok.Flashgetben beállítom,hogy letöltés után a nod32-vel vizsgálja meg a letöltött fájlt,amit letöltés után a nod32 el is végez. Azt szeretném kérdezni,hogy van-e olyan opció,stb. amivel a víruskeresés/és esetleges irtás/ után a nod32 ablakot automatikusan bezárja? Továbbá ilyen keresésnél is be lehet állítani,hogy ha irtható az esetleges kártevő,írtsa le,vagy ha nem,törölje a file-t?

Előre is köszi a segítséget
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#791) Sianis válasza Balinov (#790) üzenetére


Sianis
addikt

- Profilokat lehet állítani nem? Most nem tudom neked kipróbálni, de biztosan be lehet állítani az ilyesmit, hogy törölje, ha vírusos és nem tisztítható.
- A bezárós dolog sajna még nekem sem sikerült, de régóta készülök, hogy mint több éves licenszes írok nekik egy levelet egy ilyen funkcióról. Eddig mindíg nagyon segítőkészek voltak!

Sianis

(#792) Balinov válasza Sianis (#791) üzenetére


Balinov
félisten

Üdw,Sianis

igen,most nézem a melóhelyi nod-ot,valszeg az akció beállításával nem lesznek gondok.
a főbb kérdés a nod32 bezárása keresés és esetleges irtás után. Asszony ma éjjeles lesz,lehet lekapom a nagyobbik falad pdf manualt a nod32.hu-ról és átnyálazom,hátha van vmi utalás mégis,csak nem vettem észre

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#793) Sianis válasza Balinov (#792) üzenetére


Sianis
addikt

Ha ''átnyálazás'' után sem találsz megoldást, akkor írj egy privát üzenetet és írok nekik, hogy tudnak-e beletenni egy ilyen funkciót. Ez nem egy nagy munka, ha meglenne a forrás még én is megtudnám csinálni.

Sianis

(#794) Balinov válasza Sianis (#793) üzenetére


Balinov
félisten

Ok,és köszi! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#795) Balinov válasza Sianis (#793) üzenetére


Balinov
félisten

Sianis,
privát reppent. :R
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#796) P.O.C.


P.O.C.
tag

Helló Mindenki!
Zöldfülű újoncként máris lenne egy kérdésem:
A gépemen nod32 van + mellette ''itt figyel'' a WinAntiSpyware. A minap a nod - frissítés után - vírusosnak találta a c:\program files\common files\winantispyware 2006\was6cw.exe-t. Egészen pontosan:''Win32/Adware.SystemDoctor application''. Igencsak elcsodálkoztam, majd lefutattam egy in-depth analízist, és több was file-ra is ugyanezt írta ki. Hát jó, hiányos számítástechnika tudásom birtokában - gondoltam - jobb lesz ha letörlöm a was-t, és felteszek a nod mellé vmi más antispy-t. Még 3 másikat próbáltam ki, és mindegyikre ezt írta ki egyből a telepítésük után.
Az érdekes a dologban, hogy egyik haveromnál (aki szintén nod32-t és was-t használ) ugyanez volt a helyzet.
Azóta újrahúztam a gépet más miatt, és amint rádugtam a netre és frissítette magát a nod, egyből felvillant az AMON.
Ja és akkor a kérdés :) : Mi lehet ennek az oka? Vagy ne használjam ezt a 2 cuccot együtt? Vagy?
Bocs, hogy ilyen hosszasan írtam :B
Előre is köszönöm a segítséget!

(#797) ttomi válasza P.O.C. (#796) üzenetére


ttomi
tag

Egy másik víruskereső is ráugrik és FraudTool-ként azonosítja. Ezt a kis leírást találtam róla: [link]
Hirtelen települni szándékozó védelmi programok telepítése előtt érdemes a következő listát átnézni: [link]

(#798) Boeing 737


Boeing 737
senior tag

A nod32 könyvtárából melyik fájlt kell kimásolni hogy ne kelljen a havikat mindig állítgatni csak azt a fájlt az új havi nodba másolni.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#799) P.O.C. válasza ttomi (#797) üzenetére


P.O.C.
tag

A probléma is megoldódott, és értem is mi volt a baj.Ezt a két cuccot nem nagyon fogom együtt használni, asszem.
1szóval: Köszi
:))

(#800) Gyomman


Gyomman
aktív tag

Nagyon sok olyan progi van, amik nem ártanának, de a vírusírtók meg az anti-spywarek rosszfiúnak nézik, mert néha vírus által akarnak feljönni a gépre (a winantispy nékem pl. a legutóbb így akart).

Cogito ergo sum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.