Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hapakj


hapakj
aktív tag

Ennyi. Továbbra is az apple megoldásai lesznek a legprémiuabb és legjobb ár / érték arányú termékek :U

Good job MS + Qualcomm :D

(#2) .mf


.mf
veterán

Hahahahahaha, hogy ez mekkora bukás lesz... :))
Meg is érdemlik, saját kapzsiságuknak köszönhetik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) freeapro


freeapro
senior tag

Prémium áron limitált megoldás? Biztos bejön.

(#4) kalimist


kalimist
aktív tag

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

valahogy nem sikerült meglepődnöm.

anyway, ha a bootloader nincs kriptográfiai úton lezárva akkor akár egy értelmes kiadás is lehet. nyilván nem windowssal.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) hapakj válasza fatpingvin (#5) üzenetére


hapakj
aktív tag

Arra már ott az Apple Silicon macek ^^

(#7) fatpingvin válasza hapakj (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

valóban, már egész jó a szoftveres támogatottsága is. a GPU driver egész jól alakul, ez az első Rustban írt kernel driver, ezen kívül már igazából csak a Thunderbolt support van hátra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

Teljsen normalis ez egyebkent, majd ahogy telik az ido, jonnek olcsobb megoldasok mas gyartoktol is, akik benyelnek kisebb margint.
Illetve ha jol tudom eddig QC exkluziv volt a dolog, azutan johet tobb Arm-os megoldas is Windows ala, ami szinten lenyomja az arakat.

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Chromebook-ok is ARM-esek voltak, nem?
És azok az olcsó szegmensben próbáltak helytállni. Most megpróbálják a "másik oldalt" is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) fatpingvin válasza tibaimp (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

még mindig azok, és amire li lettek találva (óccsó vason fut valami android appokat futtatni képes akármi) arra teljesen jók is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) Busterftw válasza tibaimp (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt most a Windows-os gepeken van a hangsuly.

(#12) tibaimp válasza Busterftw (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Busterftw: Igaz! Elkerülte a figyelmem :B

fatpingvin: Nem vitatom!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a 16 órás üzemidő milyen jól jönne. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) sanyci válasza pusszycat (#13) üzenetére


sanyci
senior tag

Az a 16 óra elég komolyvisszalépés lenne a mostani 20+-hoz képest! :D

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#15) pusszycat válasza sanyci (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tippeltem, de tudtam, h sok. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Pikari


Pikari
őstag

Kukából kiszedett 18 éves core2duo agyonveri minden olyan alkalmazásban, aminek a készítői nem töltöttek el 4-5 évet az ARM-ra való optimizálásban.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem elég hogy armos, még drága is? Jó kezdés...

(#18) hapakj válasza Pikari (#16) üzenetére


hapakj
aktív tag

Épp van egy szépen működő 15 éves core 2 duo-m meg egy Macbook Air-em (Windows-sal is). Szóval tudom tanusítani, hogy ez nem igaz :D

(#19) Pikari válasza hapakj (#18) üzenetére


Pikari
őstag

Várj csak, meglátod, hogy mit fog művelni azon az armos windowson egy libreoffice, és majd átértékeled :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) User64476


User64476
őstag

Ez megnyugató hír! Eddig se volt nehéz de így még könnyebb lesz az egészet leszarni.

(#21) hapakj válasza Pikari (#19) üzenetére


hapakj
aktív tag

Jó, de Libreoffice még mindig javaban van írva? Az by design akad, még egy threadripperen is.

Én néztem hogy mi kell ennyi idő elindulni egy Wordnek :D Míg az MS word kb 1 másodperc alatt konyhakész, a Libreword már azthittem elmurdált loading közben :D

(#22) Pikari válasza hapakj (#21) üzenetére


Pikari
őstag

10 féle nyelvben van írva az a hulladék, amikor utoljára néztem, a java is köztük vol t:D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23) Busterftw válasza Pikari (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell kókány libre officet használni.

(#24) Lokii


Lokii
tag

Open Office se rossz :K

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#25) Raymond válasza Pikari (#16) üzenetére


Raymond
félisten

Miert kell mindig ilyen es ehhez hasonlo irdatlan baromsagokat irkalni kulonbozo temakban? Azt hiszem a multkor mar az egyik topic-ban kerdeztem hogy most direkt trollkodsz vagy...a masik opciot inkabb nem irom le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én épp tavaly év végén cseréltem le a laptopom és azon vacilláltam, hogy ARM procis notebookot vegyek. Gyorsan körülnéztem a piacon és az egyetlen életképes ARMos Windows notebook, amely szóba jöhetett volna, drágább volt egy M-chipes Macbooknál(Thinkpad x13s Snapdragon 8cx Gen 3). Macbookot a macOS végett nem akartam venni, mert nem szeretem, de ezt csak zárójelbe mondom.

Végül vettem egy AMD Ryzen 5 7530U-s Asus Zenbookot Oled kijelzővel 700 Euro körül, igaz alacsonyabb üzemidővel, de nekem teljesen megfelel és nem kell szívni az appok emulálásával.

Ráadásul a Microsoft nemrég bejelentette, hogy megszünteti az Android appok natív futtatását Windows 11-en, szóval még egy gyomros az Arm laptopoknak. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) hapakj válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


hapakj
aktív tag

Gondolom az az Asus Zenbook az nem passzív hűtésű megoldás. Én ezt nagyon szeretem az M1-es Air-embe, s nagyon hiányolok hasonló megoldásokat Windows-os vonalról, akár alacsonyabb teljesítménnyel is.

S igen, ahogy írtad bár Macbook kategóriás Windowsos gép vagy ugyanolyan árban van vagy drágább.

(#28) Pikari válasza Raymond (#25) üzenetére


Pikari
őstag

Na végre! Raymond személyében megvan az első önként jelentkező a Qualcommos Windows notebook megvásárlására. Már alig várom a beszámolót a készülékről! :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#29) Geri Bátyó válasza hapakj (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Használod is a Libre Office-t, vagy csak beszélsz hülyeséget? Utóbbira tippelek, mert én használom és gyorsabban indul, mint a mikrofos bughalmaza. Ráadásul olyat is tud, amit a MS Office nem. Konkrétan olyan megoldást adott, amit a munkámban nagyon jól tudok használni és az MS ennek a közelében sincs.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) graphicsp válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


graphicsp
kezdő

Mindig ezek a legendák a opensource csodákról... :N

Én mindenesetre a GIMP-pel voltam így, egyik munkatársam ajnározta, és feltelepíttette velem a gépre. Onnan kezdve minden nyomorult bmp-re is az az alkalmazás volt a default. Olyan lassan indult, hogy sokszor nem tudtam kivárni, és inkább kilőttem a task managerből még a splash screen ideje alatt.

Ezzel szemben ott volt egy Paint .NET, pikk-pakk elindult, és még használni is simán tudtam, a GIMPpel ellentétben. Azóta ha valaki azt a bloatware-t ajánlgatja nekem, azt személyes, megtorlandó támadásnak veszem. :))

[ Szerkesztve ]

(#31) pusszycat válasza hapakj (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az asus vivobook-om normál használat mellett a 0 decibelhez konvergál. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) paljani válasza pusszycat (#31) üzenetére


paljani
aktív tag

Nem csak erről (ma milyen hangos/halk) van szó. Van egy Asus GL703VM-em, két ventivel (sokat megy: plex, torrent stb.) viszont a 6. életévébe lépve elkezdtek ordenáré módon kerregni a ventik, most fogom cserélni őket. Ha nem tudnám kicserélni őket akkor kuka lenne (másik szobából is hallani, annyira gatyák!) az egész gép. Most remélem kap még így egy másik 4-5 év szolgálatot, de utána tuti passzív lesz az utódja.

(#33) Pikari válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


Pikari
őstag

Szívemre teszem a kezemet. Mind a kettő írtózatosan nagy fos. De a libreoffice egy árnyalatnyival jobb.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#34) Pikari válasza graphicsp (#30) üzenetére


Pikari
őstag

Az jó, csak nem arra, hogy képeket nézegess vele. Inkább a photoshop szintű cuccok alternatívájaként lett kitalálva. És azért olyan lassú, mert indításnál betölti, inicializálgatja azt a sok grafikai plugint, amit feltelepít magához. Ha csak valamibe egy vonalat kell húzni, akkor ott linux alatt is inkább mást használunk, pl kolourpaint.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#35) freeapro válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


freeapro
senior tag

Word indítás nekem 1 vagy 2 másodperc. Ezt tényleg számít valakinek annyit, hogy lecserélje, vagy csak imádja a flame háborút?

(#36) freeapro


freeapro
senior tag

Én egyébként azt nem értem, hogy az ARM-os gyártók miért szívnak a windows-al? Ott a teljes Android ökoszisztéma. Van rá office is. Annak a user interface-t kell desktop alkalmassá tenni. Ezt már meg is tette a Samsung (Dex) és a Huawei/Honor (asztali mód). Nekem Honor Magic 5 pro-val a Snapdragon 8 Gen 2 SOC-al használható sebességgel fut.

Ebből egy tökéletes passzív irodai gép összerakható, hiszen natívan kell egy office, minden más (Jira, Confluence, Sharepoint) böngészőből fut.

(#37) pusszycat válasza paljani (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Néha nem árt sűrített levegővel vagy porszívóval nekiállni ha ráragad a por a ventire akkor elkezd verni persze lehet csapágy is. De az előző laptopom ujjkorában is hangosabb volt mint ez amit a tavaly vettem.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) Pikari válasza freeapro (#36) üzenetére


Pikari
őstag

Androidos és Linuxos ökoszisztémájuk van már régóta, desktop változata is van az androidnak, viszont sok az irodista jellegű user, és rengeteg otthoni felhasználó is a windowst részesíti előnyben. Ezek körében hatalmas piaci részesedése van a windowsnak. Sok pénz lenne az nekik, ha pár százalékot ki tudnának harapni ebből a tortából maguknak. Csak ez eddig nem sikerült nekik. Részben a saját hibájukból, részben a microsoft hibájából.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#39) hapakj válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


hapakj
aktív tag

vagy 10 éve próbáltam aztán néztem, hogy ez komoly? Van MS Office, szóval minek erőlködjek?

(#40) hapakj válasza pusszycat (#31) üzenetére


hapakj
aktív tag

hát a 0 decibelhez konvergál az nem nulla. És idővel az a nem nulla, epszilon, egyre kevésbé lesz nulla.

Macbook Airnél a nulla az nulla és az is marad.

(#41) hapakj válasza freeapro (#36) üzenetére


hapakj
aktív tag

Jogos, nekem is jónak tűnnek ezek a desktop android megoldások, de egyébként én nem látom, hogy az ARM-os windows-zal lenne a baj. Szépen teszi a dolgát és olyan x86 alkalmazásokat is tudsz vele futtatni amik régebbiek mint maga az Android :D

Szóval szerintem létjogosultság az lenne, itt tényleg az a baj, hogy valahogy nem sikerül jólárazni a termékeket :D

(#42) paljani válasza pusszycat (#37) üzenetére


paljani
aktív tag

Cukorborsó vagy, köszi a tippeket! Havonta takarítom, félévente szétszedem ill. évente pasztázom. Sőt a környezetét hetente portalanítom. Gyakorlatilag enni lehet a külsejéről/belsejéről, annyira tiszta. Esélyesen a venti persely kopott szét, de annyira kicsik, hogy nem tudom (merem) házilag “javítani”. Most megjönnek az újak, akkor lehet nekiállok hátha…

Long story short: ami mozog, annak hangja van (plusz a koszt is beviszi) idővel egyre több és több.

(#43) Hopkins95 válasza hapakj (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem passzív hűtésű, de ahogy pusszycat is mondta, rohadt csendes, ma éjjel is mikor használtam, alig kapcsolt be a venti, szinte észre sem veszed.

#36 freeapro amire te gondolsz, azt úgy hívják, hogy Chromebook. Egy Windowsos vagy macOS géphez képest sokkal kevesebb mindent tud a ChromeOS, nem tudsz pl. Photoshopot vagy Lightroomot használni rajta vagy Premiere Prot, nem tudsz rajta pl. autódiagnosztika programot használni(unokatesóm napi szinten használja) vagy pl. nem tuddz rajta játszani sem normálisan. Egy Windowsos, macOS vagy Linux rendszerű gépen a lehetőségeid tárháza szinte végtelen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) hapakj válasza paljani (#42) üzenetére


hapakj
aktív tag

Akkor adok én is tippeket :D

Nekem Macbook Air-em van 0 venti teljesen zárt ház, a külsejéről kell néha letörölni a dzsuvát csak, nem kell szétszedni, nem kell portalanítani se benne, se körülötte :D :D

Egyébként én most passzióból egy 15 éves laptopot szedtem rendbe és annak is elég vacak volt a ventilátora. Kb az egészet megfürdettem izopropil alkoholban meg WD40-ben, majd végül varrószer boltban vásárolt varrógépolajjal megkentem. Kb két nagyságrenddel jobb lett. Egyetértek vásárolni új ventit egyszerűbb, itt pusztán a fun factor miatt babráltam vele, de elég jó lett az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pikari válasza hapakj (#44) üzenetére


Pikari
őstag

Az úgy nem jó, idővel megint szarakodni kezd a venti. Szilikonzsírt tegyél bele (pl ami a láncfűrészek orrkerekébe való), az tartós, nem szárad ki belőle.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#46) sanyci


sanyci
senior tag

Második éve használok WinArm64-es notebook-ot.
Nagyjából nulla hátránya volt az én felhasználási módomban (normál otthoni/irodai használat).
Emulálva minden olyan elfut, amiből nincs natív (akár pl. a LaserGRBL is) app és nekem eddig kellett, viszont 20 órákat bír 5G nettel, így pl. Wifi-t se használok rajta, max. szkenneléshez/nyomtatáshoz kellett.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#47) Hopkins95 válasza sanyci (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Megkérdezhetem, hogy melyik modellt használod? Asus Novagot kerestem tavaly, mert az volt olcsóbban, de már sehol sem volt elérhető. :(

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) hapakj válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


hapakj
aktív tag

Szerintem ott van az aláírásában: Lenovo IdeaPad 5G

Szimpatikus gép, de én drágállom. Macbook Air-t egy 100-assal olcsóbban szereztem be, mint ami árat most találok erről.

(#49) S_x96x_S válasza hapakj (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ennyi. Továbbra is az apple megoldásai lesznek a legprémiumabb
> és legjobb ár / érték arányú termékek

kivéve,

- hogyha sok memória kell ..

valószínüleg lesz upgradelhető DDR5 SODIMM verzió is,
amit olcsón fel lehet 96GB DDR5 (2x48) -re upgradelni.
( később talán 2x64 -re is.. )

- és ha sok diszk kell ( >= 2 TB )

Mottó: "A verseny jó!"

(#50) robi4040 válasza hapakj (#48) üzenetére


robi4040
tag

a lenovo fele annyiba kerül még egyszer leírom, hogy egyértelmű legyen kettő darab lenovo kijön a megbook air árából

legalábbis hivatalos árakon számolva most hagyjuk az egyéni lopott törött elromlott hibás termékeket

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.