Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122601) Landsmann válasza kovacsmi_74 (#122600) üzenetére


Landsmann
addikt

A Mentésre nyomkodtam mindig. Mégis ezzel kezdte mikor elindítottam az appot.
A beállításokban módosítottam, most már elfogadta. Kiírta, hogy elmentve. Eddig ezt sosem írta ki.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#122602) kovacsmi_74 válasza Landsmann (#122601) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Érdekes. Akkor viszont próbáld meg utólag kikapcsolni a nem kötelezőket.

(#122603) Landsmann válasza kovacsmi_74 (#122602) üzenetére


Landsmann
addikt

Azt tettem, most jó. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#122604) lugosi válasza South Velen (#122577) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nevetséges, vagy inkább szomorú.

(#122606) lugosi válasza #40993792 (#122605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, inkább írnának egy olyat ami nekik "kb" ennyibe kerül, de ne forintosítsák. Pl havi 50 perc ingyen beszélgetés, vagy havi 500 mega net 1 éven át vagy ilyesmi, érted hogy értem. De ne adjanak 220 Ft kedvezményt mert akkor az ember megalázva érzi magát.

(#122607) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#122512) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Meglett a hiba forrása. Az Ügyfél Nyilvántartó Rendszerben nem volt hozzárendelve mobilinternet csomag az előfizetésemhez, ezt egy 2020-as mobilnet csomag aktiválással megoldották. A hiba okát nem tudtàk megmondani. A lényeg, már működik :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#122608) m1lan válasza South Velen (#122577) üzenetére


m1lan
őstag

Ezek voltak az első moduláris csomagok 2017-ben. Szerintem a mostaniak határozottan jobbak. Lehet, hogy akkor több készülékkedvezmény járt, de rosszabb tartalmú csomagot kaptál lényegesen drágábban. A kedvezményrendszer is sokkal jobb most, bár az tény, hogy erősen integrált ügyfélnek kell lenni az igazán jó ajánlatokhoz. A pofátlan listaárakat én egyébként nem látom, a legtöbb esetben a hivatalos forgalmazók árával megegyezik vagy csak minimálisan tér el. A másik kettőre sokkal inkább jellemző, hogy a kedvezményt irreálisan magas listaárból adják, így azért elég könnyű a 220 forintot felülmúlni. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#122609) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Egy barátomnak próbálok segíteni: IP kamerát akar elérni t-mobilos internet előfizetéssel. APN beállítva, de percek után nincs csatlakozás - gondolom NAT-ol a telekom. Van olyan APN ami publikus netet ad?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122610) 4Grider válasza kuksa90 (#122609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomnál nincs már publikus ip.

(#122611) #08176384 válasza kuksa90 (#122609) üzenetére


#08176384
törölt tag

Egyedül a Telenor hipernet home csomagok (net apn) adnak publikus ip címet. Elviekben a Vodafone is ad a nem tömörített apn-nel (standardnet, snet), de azok erősen tűzfal mögött vannak, nem biztos, hogy menni fog. Telekom kérésre sem ad nem natolt elérést.

[ Szerkesztve ]

(#122612) kuksa90


kuksa90
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Továbbítom, szerintem nem lesz boldog.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122613) bopeti98 válasza South Velen (#122577) üzenetére


bopeti98
őstag

Én most gondolkodom egy Xiaomi Mi 10T Lite vásárlásán. A Telekomnál Mobil M + 15GB csomaggal 93 ezer ft, a Media Marktban 95 ezer ft. Ki ír alá 2 évet 2 ezer ft kedvezményért? Oké, kamatmentes részlet jó lehet, de most a médiában is 0% thm van. Persze az macerásabb mert munkáltatói, meg elbírálás meg a többi, de ez akkor is gáz. Arról nem is beszélve, hogy kisebb csomagot választva még többet is fizethetek a telefonért a 2 évért cserébe.

(#122614) martonl válasza kuksa90 (#122609) üzenetére


martonl
senior tag

Ha az IP kamerának van felhős elérési lehetősége, akkor használja inkább azt. Pár funkció lehet, hogy nem fog menni (pl. lassított/gyorsított lejátszás), de a maradék legalább használható lesz.

(#122615) FLD1987 válasza m1lan (#122608) üzenetére

Szerintem én látom a pofátlan árakat, amikre mások gondolnak. Beteszek neked képeket, hogy te is lásd az árakat.

Ha megnézed, akkor a Telekom a legdrágább díjcsomagjával tud csak akkora kedvezményt adni, hogy olcsóbb legyen, mint a normál cégek* által eladott mobiltelefon. Az lenne a normális, ha nem 472.780 HUF összegből adná a Telekom a kedvezményt, hanem mondjuk maximum 400.000 HUF összegből. Szerintem a Telekom, ha akarná, akkor 379.990 HUF összegből is tudná adni a kedvezményt, mert nehéz elhinnem, hogy a Telekom drágábban kapja meg a Samsungtól a Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefont, mint amennyiért az Extreme Digital megkapja a Samsungtól a Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefont. Érdekes, hogy hűségkedvezmény nélkül az Extreme Digital odaadja a Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefont 379.990 HUF összegért, de a Telekom 2 év hűséggel a legnagyobb, vagyis a 19.480 HUF összegű díjcsomagra vállalt 2 év hűségért, 99.000 HUF összegű kedvezménnyel 373.780 HUF összegért tudja odaadni a Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefont.
*Pl. Extreme Digital, Media Markt, stb.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefon árak:
• Extreme Digital 0 év hűségidő, 0 HUF hűségidő miatti kedvezmény (Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefon): 379.990 HUF
• Media Markt 0 év hűségidő, 0 HUF hűségidő miatti kedvezmény (Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefon): 389.999 HUF
• Telekom 2 év hűségidő, 99.000 HUF hűségidő miatti kedvezmény (Samsung Galaxy Note 20 Ultra mobiltelefon): 373.780 HUF

Ha bárki megnézi, akkor láthatja, hogy néhány ezer HUF összegért nem éri meg a 2 év hűség. Más mobiltelefonnál is ilyen kedvezményeket ad a Telekom. Lehet, hogy vannak normál árból adott valós kedvezmények a Telekomnál, de amiket néztem mobiltelefonokat, azokat jobban megérte volna nem hűséggel megvenni más cégtől.

[ Szerkesztve ]

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#122616) btudos válasza FLD1987 (#122615) üzenetére


btudos
veterán

"Szerintem a Telekom, ha akarná, akkor 379.990 HUF összegből is tudná adni a kedvezményt"

Biztos tudná, de mivel piaci alapon működő cégről beszélünk, ami nem csak hardverértékesítésből él, nincs rászorulva. Míg egy Extreme Digital vagy Media Markt fő célja, hogy a hardvert értékesítse, a Telekom a szolgáltatásból él, a hardver csak a csali a hűségeltetéshez.

Az egyértelműen látszik, hogy a Telekom kedvezmény miatt a standalone előfizetésekhez adott kedvezményeket durván megvágták, ami a különböző gazdasági folyamatok hatására elszálló készülékárakkal együtt már igazán fájó tud lenni, de néha azért előfordul, hogy egy-egy készülék meg pont a Telekomnál érhető el a hivatalos független piaci ár alatt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#122617) kovacsmi_74 válasza btudos (#122616) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

"de mivel piaci alapon működő cégről beszélünk, ami nem csak hardverértékesítésből él, nincs rászorulva."

A Telekom a legnagyobb online forgalmat bonyolító mobil- és tablet értékesítő a kiskereskedelmi szektorban

(#122618) kuksa90 válasza martonl (#122614) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem avval próbálkozom... Látja a DVR-t, de folyamatosan, az idők végeztéig csatlakozik.Nekm telenorom van, az átállítottam a net apn-re, úgy működik... online apn-nel nem. :F Csakhát neki telekom megoldás kellene. A router is mobilkártyás, így végképp nem értem.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122619) Kaba válasza FLD1987 (#122615) üzenetére


Kaba
veterán

Kiragadtál egy készüléket,ahol a Telekom listaár magasabb,mint máshol,viszont vannak olyan Telekomos ajánlatok melyek hasonlóak másokhoz képest és vannak olyan készülékek is,ahol a Telekom ár alacsonyabb,mint máshol.Nincsen olyan webshop ahol minden olcsóbb,mint máshol,vannak jobb és rosszabb ajánlatok mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#122620) szabonagyur válasza Kaba (#122619) üzenetére


szabonagyur
félisten

+kamatmentes reszlet akar, ami mashol ritka., szoval meg azonos aron is jobb deal lehet.

[ Szerkesztve ]

(#122621) elfelejtette válasza szabonagyur (#122620) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont azért tudják kamat mentes részletre adni, mert alapból drágább, mint normál üzletben.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#122622) Diák66


Diák66
őstag

(#122623) btudos válasza elfelejtette (#122621) üzenetére


btudos
veterán

Hogy függ össze a kettő? Azt is elviheted részletre, ami olcsóbb, mint máshol.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#122624) DrBubo77 válasza szabonagyur (#122620) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Azért az MM-nél is elég gyakran van kamatmentes részlet és ott nem kell sem hűséget, sem minimális költést vállalnod.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#122625) elfelejtette válasza btudos (#122623) üzenetére


elfelejtette
veterán

Persze, de maradjunk annyiban, hogy nem sok terméknek szokták csökkenteni az árát, néha néhány telefont leakcióznak, hogy ráharapjanak az ügyfelek, aztán megy vissza az ár.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#122626) rin33 válasza Diák66 (#122622) üzenetére


rin33
senior tag

B20-ról átterel B28-ra a hálózat úgy mint pl. B3-ra vagy B1-re?

(#122627) Diák66 válasza rin33 (#122626) üzenetére


Diák66
őstag

Nem tudom. A B28 úgy lett a routerben kikényszerítve, egyébként esze ágában se lenne használni, mert van erős B20 jel. Viszont nem vonja össze a két sávot,

(#122628) 4Grider válasza Diák66 (#122627) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a szolgáltató nem fogja össze a B20-at a B28-al. Hülyeség is lenne, nincs eszköz, ami támogatná. Ezeket a frekiket B1-B3-B7-el fogják össze, nem egymással.

(#122629) Ateszpapa válasza DrBubo77 (#122624) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ott gondolom kérnek munkáltatóit, vagy bankszámlát, közműszámlát, vizelet és székletmintát.
Ha rendesen fizeted a Telekomos számládat, nem kukkantanak be a seggedbe sem.

Ez a nagy előnye.

(#122630) szabonagyur válasza DrBubo77 (#122624) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ott kevesebbszer látom vagy rosszabb feltétellel, de mindegy igazából.

(#122631) zzola válasza Ateszpapa (#122629) üzenetére


zzola
félisten

Legjobb a képé, ott senki nem kukkant sehová és semmi nem kell a pénzen kívül! :DDD ;]

(#122632) lugosi válasza Ateszpapa (#122629) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Legfeljebb előleget kérnek. :/

(#122633) lugosi válasza FLD1987 (#122615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd nem tudom mi bajod, több mint 6 ezer Ft kedvezményt kapsz a 2 évért. ;] Az havonta leosztva 250 Ft. Ne legyél már telhetetlen ;]
Abból szerintem kijön havonta egy dobozos üdítő, de feladhatsz ennyiért 1 levelet (nem tértivevényes!), tankolhatsz több mint fél liter benzint. Vehetsz érte 3-4 db almát (lédig), ha spórolsz még hozzá kijön egy gombóc fagyi.
És ez minden hónapban full ingyen a megtakarítás árából.

Szerintem legyen alma. :DDD

(#122634) szpetyko válasza lugosi (#122633) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Hidd el, hogy kiszámolták, és ennyiért is megéri árulni nekik. Amúgy nagyon sokan nem nézik az árakat. Árösszehasonlításokat pedig még kevesebben végeznek vásárlás előtt. Arra jár - bemegy - megtetszik neki - árban belefér - megveszi.

Előfizetéseknél ugyanez van. Sokakat nem érdekel annyira, hogy váltson is. A cégesnél már nem így van, ezért kedvezőbbek a flottás előfizetések.

(#122635) pdr755 válasza Ateszpapa (#122629) üzenetére


pdr755
tag

Ez konkrétan nem igaz. Én magam is meglepődtem hogy a budapest bank tuskós hitelkartyáját milyen egyszerűen megkaptam. Ha egyszer megvan a megítélt hitelkeretet nem változtatják (lefelé legalábbis) és bármelyik BB hitelkártyával lehet 0%os részletre vásárolni a Media Markt-ben minden további ügyintézés nélkül (annyi hogy a pénztárnál fizetés előtt a hitelpultnal kell kérni egy papírt).
Téged nem akarlak meggyőzni de másnak lehet hogy hasznos az információ.

(#122636) Ateszpapa válasza pdr755 (#122635) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekomot nem érdekli a fizetésed, ellenben a bankokat nagyon is. Úgy döntik el kinek mekkora lehet a hitelkerete. Telekomot ha rendesen fizeted, van múltad már náluk akkor kihozhatsz tőlük szinte bármit részletre.

És ez a nagy előnye a Telekomnak.

Amúgy nekem is van Euronicsos BB kártyám még 2013 óta. Azt csak arra használom, hogy a telefonnal fizessek a boltban. :)

(#122637) balinlin


balinlin
senior tag

Telekom alkalmazásban a mobil előfizetésem nem tudom megnyitni, mindig hibára fut. Böngészőben tudok ügyintézni meg minden.
Gondoltam leválasztom a fiókomról, majd újból hozzá adom, de ez nem lehetséges, mert a leválasztás opció csak a prepaid számom esetén látszik, a magentás pakknál nem.
Van valami megoldás, vagy ügyfélszolgálat?
App reinstall megvolt.

(#122638) kovacsmi_74 válasza balinlin (#122637) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Leválasztani gondolom azért nem tudod, mert az a fő számod, a prepaid-ot ahhoz a számhoz tartozó fiókhoz adtad hozzá.

(#122639) balinlin válasza kovacsmi_74 (#122638) üzenetére


balinlin
senior tag

Egyik magentás előfizetést sem tudom leválasztani, lehet ezért, mondjuk ha az app megjavulna, nem is akarnám.

(#122640) anadroid válasza kovacsmi_74 (#122638) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem évek óta selejtes, többször reklamáltam, nem tudok semmilyen funkciót hozzáadni vagy bármit módosítani. Már többször adtak emiatt "pénzjutalmat". Ha nekik ez jó...

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#122641) #08176384


#08176384
törölt tag

Sokan jönnek már le a Balatonhoz hétvégén. A Telekom féle 5G is bedugult sajnos. Ez a dss nem az igazi.

(#122642) m1lan válasza FLD1987 (#122615) üzenetére


m1lan
őstag

A fenti három képen én azt látom, hogy a Telekom 472 780 ft, a Media Markt és az eDigital pedig 484 990 ft listaárból adja a kedvezményt. Ha a listaárat a listaárhoz hasonlítjuk (mivel a fenti felvetés szerint az pofátlan), akkor ebben a példában pont a Telekom nyert 12 210 forinttal. Jelenleg a "Kuponnapok" miatt adnak ekkora kedvezményt a műszaki áruházak, aminek végével vissza fognak állni az áthúzott árra, úgy pedig máris nem a Telekom lesz a pofátlan, hanem a Media Markt és az eDigital. A szolgáltatók és a boltok/áruházak teljesen más alapon működnek, éppen ezért nem is "reagálnak" egymás ajánlataira.

Írtam is, hogy "A kedvezményrendszer is sokkal jobb most, bár az tény, hogy erősen integrált ügyfélnek kell lenni az igazán jó ajánlatokhoz", amivel pont arra céloztam, hogy manapság egy mobil előfizetésnél több kell a jó kedvezményekhez. A Mobil XL + Gigaerős Net+ kombóért lehet fizetni 19 480 forintot havonta, de akár 9740 forintig is le lehet vinni az árát, miközben a hozzá kapcsolódó készülékkedvezmény nem csökken. A 472 780 forintos listaárat meg 373 780 forint alá is lehet csökkenteni Telekom Készülékkedvezménnyel, akár egészen 0 forintig is.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#122643) pdr755 válasza m1lan (#122642) üzenetére


pdr755
tag

Mondjuk arra kíváncsi vagyok (csak matematikai példa kedvéért) hogy mi kellene ahhoz hogy az említett helyzetben az ár 0 legyen. Gondolom a vezetékes szolgáltatás plusz még X másik mobil előfizetés által adott kedvezményt összevonva jönne ki.

(#122644) lugosi válasza pdr755 (#122643) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

0 Ft-hoz valószínűleg kéne egy 10-20 közötti masszív havidíjú hűség.

(#122645) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Telekomos mobilnetem van otthon, és annak ellenére, hogy megvan a le- illetve a a feltöltési sebesség ( [kép] ), korlátozzák-e az adatforgalmat felfelé, a NAS és a telefon (myQNAPcloud (www.myqnapcloud.com) ) között ? Mert WIFI-n tökéletes minden, de ha mobilneten akarok valamit letölteni a NAS-ról, akkor alig csordogálnak a bitek ( [kép] ).

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#122646) szalai112 válasza Buckey (#122645) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Sajnos a telekom a mobilneten szinte mindent korlátoz.
p2p stb stb , 1X meg kérdeztem hogy mitörténe ha 1TB ellene forgalmazva , bünti.

(#122647) zzola válasza szalai112 (#122646) üzenetére


zzola
félisten

De ha szinte mindent korlátoz, akkor mégis mire használható a "Gigaerős Net" csomagjuk?
Én zenét szoktam hallgatni (yt) illetve telefonról megosztom a netet, ha dolgozni kell házon kívül. Eddig nem volt gond, mondjuk napi 30 GB nem fogy el...

(#122648) Buckey válasza szalai112 (#122646) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Köszönöm! :R
Ez így nem jó, bár, eddig meg voltam a feltöltés nélkül.
Mondjuk volt már havonta egy-két P2P (torrent, és csakis éjszaka!) letöltés (feltöltéssel nem foglalkoztam), és volt olyan, amikor majdnem 2 TB anyagot kellett leszednem, de semmi büntetés nem jött. Akkor ezek szerint a feltöltés van csak korlátozva? :F Azt hittem, valami beállítási hiba van a rendszeremben (bár, lehet, hogy ez sincs kizárva).
Sebaj, megleszek nélküle, mint ahogy eddig is megvoltam. Csak most (másodszor) kíváncsivá tett, hogy miért nem lehet filmet nézni NAS-ról mobilneten keresztül. Akkor WIFI-vel nem próbáltam, és azt hittem, a NAS (QNAP TS-228) a gyenge. Ezek szerint nem.
De azért kipróbálom videóhívással (Signal), az is igényel némi feltöltési sebességet, és ha jól tudom P2P kapcsolatot használ. :))

[ Szerkesztve ]

(#122649) kali válasza zzola (#122647) üzenetére


kali
legenda

Nem mindent korlátoz és még az is több tényező függvénye, hogy hol, mikor és mit.
Régebbi felállásban is a csak a P2P (2/0.2 Mbps) és a VPN (10/5 Mbps) volt korlátozva, de én a leírtak ellenére VPN korláttal sosem találkoztam, pedig sokszor használtam arra a céges kapcsolathoz, néha néhány óra alatt nagy adatforgalommal. A Torrent és társai korlát passz, az nálunk nincs használatban még vezetékes neten sem.

(#122650) szalai112 válasza Buckey (#122648) üzenetére


szalai112
senior tag

Én telekomos iletővel beszéltem és felsorolta az összes olyan eszközt ami zabálja az adatot.
Pl Xbox játékok letöltése Ps4-5 játékok letöltése stream stb.
Az rendben van a mobil net nem torrentre való!
De azt is mondta hogy nem win10 telepitőt letölteni meg update :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.