Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122201) Landsmann


Landsmann
addikt

Na, most már nem értek semmit. Az este a Network Cellinfoval ránéztem a Telekom hállózatra. 2G -69dBm, a 3G -78 dBm térerőt mutatott, ami szerintem egyáltalán nem kifogásolható. Gondoltam, bizonyára javították a hibát. Bejövök a boltba, nézem a routert, még mindig csak sárgán világít a led, képtelen kommunikálni. A SIM-et kivettem belőle, beraktam telefonba. Full térerős 3G van. Na, akkor most mi hibádzik itt a rendszerben? Routert SIM-el együtt cserélték, úgyhogy az kizárható, hogy a kártya van a router lenne hibás, hiszen az előző is ugyanígy viisellkedett. Az emberek mégsem tudnak rendesen telefonálni. Többen jelezték a hibát, a válasz az volt, nincs hiba a rendszerben. Valami csak van. Nem hinném, hogy a 2 és 3G-t is átrakták volna olyan frekvenciára, amit a telefonok egy része nem támogat, hiszen nemigen van már olyan készülék. Meg ehhez túl sok a panasz.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#122202) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Légyszi segítsetek már, most út közben vagyok és nem tudok előkeresni.
Mobil L 2019 díjcsomagom van a hozzá tartozó 3 gb nettel (tehát ez még a régebbi csomag, netből is, nem a mostani).

Ebben a netcsomagban van valami, ami nem számít bele az adatforgalomba (pl. böngészés)? Mert úgy tudom az újnál van ilyen, de a réginél nem emlékszem.

(#122203) kali válasza lugosi (#122202) üzenetére


kali
legenda

NET 3 GB 2019

Mely alkalmazások használata nem csökkenti a 3 GB adatmennyiséget?

Az alábbi alkalmazások használata böngészővel és a letölthető alkalmazással sem csökkenti a 3 GB adatmennyiséget:

Facebook, Instagram, Waze, Messenger, WhatsApp, Spotify, Tidal, Apple music, Deezer, HBO GO és TV GO.

Fontos!

A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazáson belül bonyolított telefonálást és videotelefonálást, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget. A díjmentes adatforgalom a BlackBerry APN használata esetén technikai okok miatt nem érhető el.

(#122204) lugosi válasza kali (#122203) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen!

(#122205) DBoy1983


DBoy1983
lelkes újonc

Sziasztok!

Céges előfizetés terén szeretnék kérni egy kis segítséget.

Gipsz Jakabnak egyéni vállalkozóként és magánszemélyként is lehet külön-külön számlája, vagy együtt kezelik a kettőt?

Előre is köszönöm!

(#122206) 4Grider válasza DBoy1983 (#122205) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sehol nem kezelhetik egy ügyfélszámon egy adószámos egyéni vállalkozó előfizetését egy magánszemély előfizetésével.

(#122207) zzola válasza DBoy1983 (#122205) üzenetére


zzola
félisten

Igen, lehet. Külön ügyfélszámon.

(#122208) DBoy1983 válasza zzola (#122207) üzenetére


DBoy1983
lelkes újonc

Köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdés. Számít a magánszemélykénti ügyfél előélete, vagy teljesen új ügyfélként indul?

(#122209) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Telekomos előfizetésű, de céges flottás telefon esetében van arra lehetőség, amennyiben mindkét gyerek telefonja az én nevemen van, és mindkettőhöz van adatkapcsolat, hogy a mobilnet használati ideje szabályozva legyen? Konkrétan az kellene, hogy este 10 és hajnal 5 között ne legyen rajta mobilnet...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#122210) dptrsk válasza vaakuum (#122209) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ilyet szolgáltatói oldalon nem tudsz beállítani.
Apple/Google Familyvel tudsz ilyet szabályozni.

(#122211) #08176384 válasza hellopeti (#122161) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ez nagyon jó érték, csak sajnos pillanatnyi állapot. Van itthon 5G-s HUAWEI CPE PRO 2 routerem és a gyakorlatban a Telekom 5G 350 megabit kb egy órát tart, utána a hálózat leszabályozza a sebességet kb 30-50 megabitre használat közben és van amikor meg is áll az adatforgalom. Eleinte egyedi hibára gondoltam, de mástól is hallottam a jelenségről. Router újraindítás után kezdődik újra a folyamat.

(#122212) 4Grider válasza #08176384 (#122211) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a szokásos nat-os probléma. Ha nem lennél nat-olva, nem jelentkezne a probléma. Vagy ha nem nat-olnád tovább saját routerrel.

(#122213) MadMancs válasza vaakuum (#122209) üzenetére


MadMancs
veterán

Ahogy fórumtárs írta erre Google Family a megoldás. Ennek a hátránya hogy neked kell csinálni gyerekfiókot és azt beállítani rendszerfióknak gyerekek telefonján.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#122214) #08176384


#08176384
törölt tag

Lehet gondolkodni az 5G bővítésén már most. Siófokon a belvárosban elhasalt már az 5G hálózat az első turista tömeg napon. Sok már az 5G-s új készülék. Konkrétan gyengült a térerő és kb 1-2 megabitre esett be az 5G hálózat sebessége a megszokott 350-400 megabit helyett, majd le is dobott. 4G+ vígan ment 80 megabiten. B opció, hogy egy csomó 5G-s mobil folyamatosan próbált bejelentkezni a hálózatra, de a csomag nem engedte nekik és ez fektette le a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#122215) kakuk.tamas válasza Trolee (#122150) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Apple cuccokat az Apple központi szervízébe küldik, nem?

Oda Te magadtól nem tudsz cuccot leadni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#122216) kakuk.tamas válasza #04441088 (#122132) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sorstárs! :DDD
Ugyanígy jártam… Egy Samsung GWA2, iPhone 12 Mini és egy iPad 8 volt a vesztes. :DDD :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#122217) #04441088 válasza kakuk.tamas (#122216) üzenetére


#04441088
törölt tag

Üdv a klubban. :DDD :DDD
Hamar tultettem magam rajta, a telefon es a laptop meg masnap ment vissza Telekomhoz.

(#122218) zzola


zzola
félisten

Azt tudja valaki, hogy dolgozói flotta díjcsomaghoz miért nem lehet multisimet igényelni? Saját néven van az előfizetés. Talán a szolgáltató és a munkáltató így kötött szerződést?
Kösz.

(#122219) 4Grider válasza zzola (#122218) üzenetére


4Grider
nagyúr

A multisim használata adott díjcsomagokhoz kötött, ráadásul multisimet kizáró szolgáltatások is vannak, amiknek flottánál fontos szerepe lehet.

(#122220) zzola válasza 4Grider (#122219) üzenetére


zzola
félisten

Értem, kösz. Futok még egy kört ezzel kapcsolatban.

(#122221) Flowtation válasza dptrsk (#122210) üzenetére


Flowtation
őstag

és #122213MadMancs
Én ezt próbáltam annó, viszont mivel gyerekfiók volt, ezért pl youtube-on se tudott semmit megnézni, csak ami olyan címkés, tehát gyakorlatilag semmit, pl. egy zenét, klippet. Persze értem én ennek a lényegét, de arra nincs mód, hogy ezeket finomítani lehessen? Most "sima" gmail fiókjuk van, de jobban örülnék én is ha felügyelhetném.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#122222) MadMancs válasza Flowtation (#122221) üzenetére


MadMancs
veterán

Gyermekfiókon szülői fiók be tudja állítani korhatárt külön youtubera is, alapban valóban csak gyermek tartalom érhető el, de fel lehet tolni egészen 17évig 18+ nem lehet, de gondolom az nem is kell. Ha letöltöd Google Family Link appot abban nagyon részletesen testre szabható. Húgom kislányának (4éves) kezeltem ilyen fiókot, mondjuk ott pont az volt a cél hogy csak gyermek mesék működjenek, de láttam a lehetőségeket.
Most nem tudom megmutatni mert nincs már meg kislány telefonja és töröltem appot, hiába telepítettem fel most, nem jegyezte meg mely volt gyermek fiók, újra fel kellene vennem, amit telója nélkül nem tudok. :)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#122223) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Szeretnék pár dolgot megérteni, így lenne 2 kérdésem:

1. Az mms szimpla adatforgalom, pl korlátlan nettel akármennyit mms-hetek, vagy ez ettől független adatforgalom, és a díjszabás is más emiatt?

2. A VoLTE ip alapú (voip), így a wifi hívással összefügg?
Tehát ha engedélyezve van nálam a volte akkor a wifi hívást is tudom használni? (már csak a készüléken kell bekapcsolni). Ha megjelenik a hd ikon telefonálásnál (samsung s7), az volte-t jelent?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#122224) zzola válasza ArthurShelby (#122223) üzenetére


zzola
félisten

1. [Mi a feltétele annak, hogy MMS-t tudjak küldeni?] Külön díja van, mert üzenetnek számít.

2. [Mi a Wi-Fi Hanghívás?] Egyik a másik nélkül nem működik. Külön kell bekapcsolni a Wi-Fi hívást.

(#122225) kakuk.tamas válasza ArthurShelby (#122223) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az MMS-nek külön díja van. Üzenetenként 180-200 forint körül van.

A VoWifit külön be kell kapcsolni a kártyán és a telón is.

Díjcsomagodhoz a 4G Hang és Wi-Fi Hanghívás aktiválását kérheted Ügyfélszolgálatunkon, valamint díjmentes SMS-ben a +WIFIHANG vagy a +VOWIFI kódok elküldésével a 1414-es számra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#122226) MadMancs válasza ArthurShelby (#122223) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha sima üzenetküldővel szeretnél képet/videót/hangot küldeni ingyen (adatforgalmat fogyaszt) akkor kapcsold be RCS és másik oldalon is kapcsoltasd be fogadó féllel. Ingyenes szolgáltatás, Samsung/Huawei gyári sms kezelője is támogatja. Sima mms elavult és drága szolgáltatás (ha jól tudom egyedül voda reddel korlátlan és ingyenes mms).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#122227) ArthurShelby válasza MadMancs (#122226) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
A csomag amiben vagyok minden ingyenes és végtelen (hívás, sms, adat), csak pl szerelők szoktak kérni képet és mivel csak a telefonszámuk van meg sokszor, így ott kérik.
Családdal csevegő app-okon keresztül tartjuk a kapcsolatot. Az RCS nem rossz, de ha nincs net, akkor mobilnetet használ, vagy mms-t?

Meg azt vettem észre, hogy az mms kép is úgy jön meg, hogy feltöltik egy t-s oldalra, és sms-ben kapok egy linket a képhez, meg egy kódot (a link meg csak mobilneten működött nálam a dns miatt)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#122228) Landsmann válasza ArthurShelby (#122227) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor szokott így jönni az MMS, ha a készülék MMS konfigurációja nem jó, vagy nem MMS képes a készülék.

Nálunk még mindig vajúdás van a hálózattal. Többen bejelentették a hibát, de semmi eredménye. Általában le akarják rázni azzal az ügyfeleket, hogy nem jelentettek hibát. Érdekes, hogy van térerő, de olyan, mintha egyes készülékeket nem engedne fel a rendszer a hálózatra, így kénytelen távolabbi bázisálomásra kapcsolódni, ami megnehezíti/lehetetlenné teszi a telefonálást.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#122229) MadMancs válasza ArthurShelby (#122227) üzenetére


MadMancs
veterán

RCS: Ha neked nincs net akkor MMS, ha neki nincs akkor is MMS.
Küldés mezőben érthetően írja hogy Üzenet vagy csevegőüzenet e amit küldeni fogsz, legalábbis Samsung gyári üzenet küldője. (ugye ez attól függ van e net mindkettőtöknél, fogadó fél RCS képes e).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#122230) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, jelenleg milyen költséggel lehet feltöltőkártyához jutni, amit egy évig lehet hívni (kártya+feltöltés)? Tehát csak az elérhetőség lenne a fontos.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#122231) MadMancs válasza Lauda (#122230) üzenetére


MadMancs
veterán

Legegyszerűbb online a domino fix extra kártyát rendelni. Alapból tartalmaz 1gb netet és 80perc lebeszélhetőséget. 1 évig érvényes a kártya alapból. Persze ha rátöltesz tolódik az érvényesség, 2500ft tól a feltöltés napjától 1 év újra. De ha csak az elérhetőség számít úgy is jó 1 évig ha nem töltesz rá.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#122233) Lauda válasza MadMancs (#122231) üzenetére


Lauda
félisten

#122231MadMancs, #122232Zsolt_72

Szuper lesz, köszönöm szépen az ötletet! :B :R

(#122234) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Az lehetséges, hogy kötök 2 év hűséget Magentában, de a készülékkedvezményt csak hónapokkal később használom fel?

(#122235) m1lan válasza pana0017 (#122234) üzenetére


m1lan
őstag

2 éves hűség csak készülékkel együtt választható.
"Az új jogszabályi előírás szerint 2 éves határozott idejű szerződés csak készülékvásárlással együtt köthető.További jogszabályi megkötés, hogy ilyen esetben a szerződés létrejöttéhez legalább egy olyan készüléket kell választani, amely internet-hozzáférésre és audiovizuális médiaszolgáltatás igénybevételére, kép és hang megjelenítésére egyaránt alkalmas."

[link]

Röviden: nem, mivel a szerződéskötéskor nem vásárolsz készüléket.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#122236) pana0017 válasza m1lan (#122235) üzenetére


pana0017
senior tag

Végülis csak kétszer kérdeztem rá a Corvinban az eladónál, de ő inkább abban volt kompetens hogy állítson össze minél drágább csomagot többszöri kérésem ellenére :DDD

(#122237) Zeki válasza pana0017 (#122236) üzenetére


Zeki
nagyúr

A jutalékért mindent.

(#122238) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
A Telekom online rendszere mit vesz figyelembe új előfizetéskor/hűség idő meghosszabbításakor? Gondolom számít az előfizetések száma, torlesztok összege.
Jelenleg van 4 aktív mobil előfizetés: 2 telefon, 2 laptop. Az egyik laptop 10 hónapos előfizetéssel lett vásárolva, 2 havi részlet van vissza, 14k havonta. Ha most vennék telefont olyan mobil előleget kér be, ami konkrétan magasabb, mint a listaár. Ha kifizetem előre a 2 havi laptop törlesztőrészletet utána pár nappal mire lekonyvelik vajon engedne új előfizetést vagy ezt hosszabbítani olyan termékkel, ami belefér ebbe a 14k/hó-ba? :R

[ Szerkesztve ]

(#122239) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Valaki próbálta a multisim csökkentett sebességű verzióját? Mennyire lehet vele netflixen filmet nezni? A teljes sebességűert a 4k vicc. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#122240) dptrsk válasza #04441088 (#122238) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Összetett fizetőképességi vizsgálaton esel át.
Van egy virtuális hitelkereted is, amit a rendszer állapít meg.
Az segíthet, ha befizeted a laptop 2 törlesztőjét.
DE például az is lehet kiváltó ok, ha az elmúlt hónapokban kezdted kihordani az eszközöket. (pl. eddig 2 évente vettél 1et, most hirtelen 2-3 hónapon belül hoznád ki a 3.-at pl.)

(#122241) Lauda válasza MadMancs (#122231) üzenetére


Lauda
félisten

Még annyit szeretnék erről kérdezni, hogy ide a megrendelésnél, ha nem valid adatokat ad meg az ember, akkor is küldik a kártyát és tudom használni?

(#122242) dptrsk válasza V.Stryker (#122239) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Válts Gigaerős Net+-ra és akkor bennefoglaltatik.
A GigaerősNet+ díjcsomag mellé 2 db MultiSIM kártya díjmentesen igényelhető

(#122243) dptrsk válasza Lauda (#122241) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

NEM.

A folyamat során ellenőrzik a központi nyilvántartással és a 10 darabos korlátot is vizsgálják.

(#122244) Lauda válasza dptrsk (#122243) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! Csak nem szerettem volna kényes adatokat így megadni, de akkor ez van. ;)

(#122245) V.Stryker válasza dptrsk (#122242) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, csak szó szerint dupla lesz az elofizum. Most 5k sincs és a benne lévő 20giga teljesen elég.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#122246) dptrsk válasza V.Stryker (#122245) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha nem korlátlan csomagod van, akkor 990 forint a multiSIM, lakossági ÁSZF alapján

(#122247) Kaba válasza #04441088 (#122238) üzenetére


Kaba
veterán

A mobilelőleget a rendszer állapítja meg.Többek között függ az eddigi pontos fizetéstől,a havi költségszintedtől,a kintlévő eszközök értékétől,a szerződések futamidejétől,stb.A rendszer által megállapított egyéni hitelkeretedet túllépted ezért kér a rendszer mobilelőleget.2 havi részlet előre való befizetése vélhetően nem fog rajtad segíteni,vagy csak csekély mértékben.Egyet tehetsz időközönként végzel egy próbavásárlást,melyből látod majd a fizetendő mobilelőleg nagyságát.

[ Szerkesztve ]

(#122248) V.Stryker válasza dptrsk (#122246) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, de az 1Mbs-re van korlatozva. Ezért kérdeztem, hogy valaki probalta-e azt Netflixre.

Ami nincs sebességileg korlatozva, az 3990.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#122249) blackmajesty válasza V.Stryker (#122248) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

De a sebességkorlátozás csak a korlátlan adatforgalommal igénybe vett multisim esetén van. Ha neked nem korlátlan az adatforgalmad, ahogy írod 20GB, akkor neked a multisim 990ft/hó, és nem korlátozott a sebességed.

(#122250) V.Stryker válasza blackmajesty (#122249) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez tényleg így van? A csaj tegnap ezt mondta... Személyesen voltam bent.

Illetve, nekem még a regebbi csomagom van és ha ahhoz akarok, akkor csak úgy lehet ha atvaltjuk az új csomagra .

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.