Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) ldave válasza Psychonaut (#8000) üzenetére


ldave
félisten

Köszi. Még annyi lenne, hogy azt olvasom hogy a PSP játékokon nincs régiókód, de azt nem tudom hogy ez a PSone classic-okra is vonatkozik-e, mert azok eredetileg PAL és NTSC kódolásúak.

A Slime draws near! Command?

(#8002) Psychonaut válasza ldave (#8001) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt én sem tudom pontosan, de ha ami kapható EU storeban (tehát pl. UK), az biztosan játszható a gépeden. De szerintem az USA Sotreosak is.

(#8003) ldave


ldave
félisten

Egész jó szeptembernek nézünk elébe RPG téren:

Kingdom Hearts: Birth by Sleep - szeptember 10.
Valkyria Chronicles II - szeptember 3.

A Slime draws near! Command?

(#8004) rudymester


rudymester
senior tag

Mindössze egy kérdésem van: be akarok szerezni egy PSP-t és van pár játék, ami csak japánban jelent meg. Ezeket beszerezném eredetiben, de egy EU-s gép futtatja majd? Van régiókódozás?

UPDATE: Na most látom, hogy nincs. SZóval válaszoltam is magamnak. EPIC FAIL! :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#8005) Mazsika válasza rudymester (#8004) üzenetére


Mazsika
őstag

itt nincs régiókód ja... de ügyes vagy te megoldod magadnak! :DDD :P

Dáccsika

(#8006) ldave


ldave
félisten

Kingdom Hearts: Birth by Sleep előrendelve, már csak 12 napot kell aludni :) Külföldi kritikák szerint jó lett nagyon ez a rész, hozza a régi PS2-s részek hangulatát. Grafika a képek alapján pedig ott van a PSP legjobbjai között.

A Slime draws near! Command?

(#8007) rudymester válasza ldave (#8006) üzenetére


rudymester
senior tag

Most olvastam, hogy megszívatták ezzel a játékkal a PSP Go tulajokat. Európában nem jelenik meg digitális formában, csak lemezen.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#8008) Zsom! válasza rudymester (#8007) üzenetére


Zsom!
tag

A 3,14-csába!
Miért? :F

(#8009) ldave


ldave
félisten

Olvastam én is. Szerencsére engem nem érint, PSP-3000-esem van. A miértről fogalmam sincs, gondolom kiadiói problémák lehetnek a háttérben.

A Slime draws near! Command?

(#8010) rudymester válasza Zsom! (#8008) üzenetére


rudymester
senior tag

Nem tudom, egy rövidhírben olvastam a gamer365-ön. A kiadók döntik el, hogy legyen-e vagy sem GO-ra. Gondolom a gép harmatos sikere az indok, pedig egy haldoklót nem kellene még rúgdalni is.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#8011) ldave


ldave
félisten

Mindenesetre egyre kevésbe szimpatikus amit a Sony művel manapság.
Mikor bejelentették a GO-t 2 dolgot ígértek, miszerint minden játék meg fog jelenni rá onnantól kezdve és lesz megoldás az UMD-k valamilyen módon GO-ra másolására.
Ebből eddig csak a 2.-ról derült ki, hogy nem igaz (érdekes módon persze csak a gép megjelenése után, amikor már sokan megvették), most már az elsőről is.

A Slime draws near! Command?

(#8012) xxman


xxman
senior tag

tudtok valami jó kis játékot(okat) ajánlani?
autós , sport nem nagyon érdekel
GTA-k megvannak
Tekkenek megvannak

I just wanna have some fun.

(#8013) james001 válasza xxman (#8012) üzenetére


james001
veterán

én most a Resistance Retribution-re kattantam rá nagyon,jó kis lövöldözős gamma :K
de pl. Assassin's Creed Bloodlines,God Of War: Chains Of Olympus,Metal Gear Solid-ok,stb.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#8014) ldave válasza xxman (#8012) üzenetére


ldave
félisten

Én most a Crisis Core-al játszok, jó kis akció-RPG, ha szereted a stílust, akkor mindenképp ez egy jó játék, kb 15-20 óra játékidő simán benne van.

Ha a stratiégiát szereted akkor a Final Fantasy Tactics PSP-s verziója érdemes beszerzésre, nagyon jó történet, karakterek és garantáltan leköt hosszú időre. Esetleg most héten jön ki a Valkyre Chronicles 2 szintén ebben a stílusban. Ennek a demója már elérhető amcsi PSN store-ból, nekem nagyon tetszik a látványvilága.

A Slime draws near! Command?

(#8015) xxman válasza james001 (#8013) üzenetére


xxman
senior tag

a resistance ilyen resident evil stílusú pofásan néz ki
a crhis core se rossz ,kipróbálom őket

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#8016) xxman


xxman
senior tag

amúgy mitől lehet az h ha megnyomom a /\+O és a lefele nyilat akkor kimozdul az akksi??? (FAT,GYÁRI AKKSI)?

I just wanna have some fun.

(#8017) james001 válasza xxman (#8016) üzenetére


james001
veterán

:Y :Y

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#8018) Psychonaut válasza xxman (#8016) üzenetére


Psychonaut
addikt

LOL :D

(#8019) xxman válasza Psychonaut (#8018) üzenetére


xxman
senior tag

ez miért ilyen mókás? :D

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#8020) Karma válasza xxman (#8016) üzenetére


Karma
félisten

Rá kéne rakni az akku takarólapját :P

“All nothings are not equal.”

(#8021) xxman válasza Karma (#8020) üzenetére


xxman
senior tag

rajta van :D
és ezért csodálkozok! úgyvan a helyén ahogy kell lennie , fedlap rajta , és ettől a nyomástol (ahol irtam) kikapcsol , nem a gombok miatt hanem egyszerüen laza a csatlakozás.
és ez normális(nem gondolnám) és ha nem az mit tehetek ellene? az akksi csere megoldhatja nem?

I just wanna have some fun.

(#8022) Karma válasza xxman (#8021) üzenetére


Karma
félisten

Ez tényleg nem normális :( Az enyém már sokszor esett pofára (többek között földúton is), sok pörgős játékot játszottam már rajta, szóval voltak préselve a gombjai minden kombinációban, de akkor se csinál ilyet. Szerintem a gomboknak nem szabadna semmilyen hatással lenniük az akkura, ott még legalább egy réteg műanyag elválasztás van...

Ha tudod, próbáld ki másik akkuval, célszerűen kölcsönkérttel.

“All nothings are not equal.”

(#8023) xxman válasza Karma (#8022) üzenetére


xxman
senior tag

nem a gombok hanem csak az a tájék vagyis hogy ha az a jelenség megy végbe hogy ellentétes irányú hajlítást kap (egyik oldalon fel másikon le) és ettől a PSP nem volt még durván leejtve (de kicsi esése is csak 1x volt) most leragasztottam az érintkezésnél meg az alján , így meg se kottyan neki semmi ilyesmi erőhatás. akkor megpróbálom majd másik akksival.

Jah valaki akinek van türelme leírná priviben a pandora akksi lényegét? (azt tudom mire használható ill. elkészíthető azt nem , de nagyon kíváncsi vagyok rá

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#8024) Mazsika válasza xxman (#8023) üzenetére


Mazsika
őstag

én az akksi és a fedlap közé szoktam berakni egy félbe, negyedbe hajtott papírt, és akkor nem mozdul el semmi, bár nekem nem csinál ilyesmit, de legalább nem lötyög a fedlap, ez neked is megoldhatja a problémát! szerintem a pandora akksi témát ne erőltesd amíg nem ismered ki jobban a gépet, vagy ha csak elméletben vagy rá a kíváncsi akkor néz szét a psphungary-n, de itt semmiképp ne beszélj róla mert wareztémát súrolhat! ;]

Dáccsika

(#8025) xxman válasza Mazsika (#8024) üzenetére


xxman
senior tag

ok kipróbálom a papírlapos témát :) igen nem akarok warezolni azért gondoltam hogy privátban :)

I just wanna have some fun.

(#8026) ldave


ldave
félisten

Metal Gear Solid: Peace Walker
Erről mit tudtok? Nem igazán játszottam még egyik Metal Gearrel sem, egy kezdőnek is élvezetes vagy inkább a rajongóknak készült?

A Slime draws near! Command?

(#8027) xxman


xxman
senior tag

én is ezen elmélkedtem... szerintem játszható bár nekema játékmenet videók alapján nem jönne be

I just wanna have some fun.

(#8028) ldave válasza xxman (#8027) üzenetére


ldave
félisten

Hát ja, csak ha már rendelek angoloktól játékot (már csak 7 nap:), gondoltam akkor veszek még mellé 1-et, postaköltséggel így jobban járok és kritikák szerint utóbbi idők legmagasabb pontot kapott PSP játéka ez a Metal Gear.

A Slime draws near! Command?

(#8029) xxman válasza ldave (#8028) üzenetére


xxman
senior tag

miért tied nincs '""megvilágítva""" :P ?

I just wanna have some fun.

(#8030) kúú


kúú
csendes tag

sziasztok!
psp-t szeretnék moddolni, veszek rá átlátszó külsőt, ki szeretném ledezni. a ledeket hova érdemes kötni? kapcsolót rakjak szerintetek?

ja és a 2004/3004 a kijelzőn és az ezüst körön kívül különbözik valamibe? mert a 2004-est 30ér venném 6giga memkarivel (2+4) 15umdvel

[ Szerkesztve ]

2010 / 2011-es Tanévemet cserélném 3 hónapos felhőtlen jőidővel rendelkező, partyképes Nyáriszünetre.

(#8031) ldave válasza xxman (#8029) üzenetére


ldave
félisten

Nincs, OFW van rajta. Talán az egyetlen hazánkban ezek szerint :)
Amúgy az egyetlen dolog amit utálok ebben, hogy a PSone emulátorra csak a PSN-ről újra megvett játékokat játsza le, nem tudom miért nem lehet megoldani, hogy mondjuk egy PS3-ről át lehessen vinni a sok régi játékot, hisz az úgyis csak eredeti lemezeket ismer fel, nem lenne warez a dolog...

A Slime draws near! Command?

(#8032) Karma válasza ldave (#8031) üzenetére


Karma
félisten

De akkor nem fizetnél a Sonynak külön azokért a dolgokért, amiket anno már megvettél :U Nem tudom ezt hogy képzelted ;]

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8033) xxman válasza kúú (#8030) üzenetére


xxman
senior tag

30 ért az BESTBUY kategória...

I just wanna have some fun.

(#8034) kúú válasza xxman (#8033) üzenetére


kúú
csendes tag

akkor az lesz.:R

2010 / 2011-es Tanévemet cserélném 3 hónapos felhőtlen jőidővel rendelkező, partyképes Nyáriszünetre.

(#8035) xxman válasza kúú (#8034) üzenetére


xxman
senior tag

még jó :R:R

én a fatemet 1umdvel adnám ennyiért (megjegyzem a hirdetéseket nézve más is ):D

I just wanna have some fun.

(#8036) kúú válasza xxman (#8035) üzenetére


kúú
csendes tag

és a LEDeket hova érdemes kötni? közvetlen az akksihoz?

2010 / 2011-es Tanévemet cserélném 3 hónapos felhőtlen jőidővel rendelkező, partyképes Nyáriszünetre.

(#8037) Mazsika válasza kúú (#8036) üzenetére


Mazsika
őstag

hát nem nagyon foglalkozok iylesmivel, azért nem bontom szét feleslegesen a gépem hogy beletegyek egy pár ledet, aminek csak annyi haszna van hogy az akksit szívja... de ha tennék akkor a power led-re kötném hogy akkor legyen bekapcsolva ha a gép is megy, főleg ha pl a gombokat világítod, vagy a memkártya olvasó ledjéhez is lehet kötni, láttam már olyat is hogy egy pici kapcsolót tettek a memkártya fedél alá. ez sem rossz ötlet, vagy még esetelg ha a hangszórókra kötöd akkor meg akkor villog ha szóval a hang, ez pl zenénél jó hogy ritmusra villog! remélem tudtam segíteni, bár kicsit hosszúra nyúlt :D

Dáccsika

(#8038) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Tudna valaki segiteni nekem abban hogy hogy tudok hagyományos tv-re rákötni a pspt és játszani vele a tv-n keresztül ? Mi szükséges hozzá milyen kábel ? A tv-n három csatlakozo juk van sárga , fehér , piros . Ha van ilyen kábel holl lehet kapni és a psp-n kell e valamit állitani ? Köszi a választ !

(#8039) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok! Gondolkozok egy PSP beszerzésén és lenne egy pár kérdésem mire kell a memória kártya (ugyan arra mint a PS3-nál a HDD?), van valami FF XIII-hoz hasonló játék (történet, harcrendszer)?

(#8040) xxman válasza memoril (#8038) üzenetére


xxman
senior tag

scart átalakitó kell , egy tv av kábel meg egy slim psp:)

I just wanna have some fun.

(#8041) gamek!ller válasza tomgabor (#8039) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szia!

Játékok, filmek, zenék, mentések, böngésző könyvjelzők, skype adatok(már ha van benne) mentésére szolgál. Sajnos a játékokról nem tudok mit mondani, kezdetek óta Fifa10, GTA-Vice City Stories, Assasin's Creed, GTA-Chinatown Wars-t tolom.

Üdv: Gamerkiller

(#8042) ldave válasza tomgabor (#8039) üzenetére


ldave
félisten

Itt egy lista a Gamespot szerinti legjobb PSP RPG-ről: link

PS3 híján FF 13-al még sajna nem játszottam, de PSP-re én ezek közül a Crisis Core-t, a Persona 3-at (ennek csak a PS2 eredetijét ismerem, de nagyon jó lett a port a kritikák szerint) és az új Kingdom Hearts-ot ajánlom, mint RPG-t az első körben.

A Slime draws near! Command?

(#8043) james001 válasza memoril (#8038) üzenetére


james001
veterán

pl. ilyen

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#8044) memoril


memoril
aktív tag

Ez jo kábel a tvvel valo össze kötésre , amivel lehet játszani ?

[ Szerkesztve ]

(#8045) memoril


memoril
aktív tag

http://www.konzolvilag.hu/psp/psp-av-kabel/355

(#8046) Mazsika válasza memoril (#8045) üzenetére


Mazsika
őstag

jaja ilyen kell, vagy ha hd tv-hez kötöd akkor kompozitot nézzél, aminek 5 csatija van a tv felé! ;)

Dáccsika

(#8047) gamek!ller válasza james001 (#8043) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Kint Grác külvárosában egy media marktban ez 2 euró volt.. :)

(#8048) Karma válasza ldave (#8042) üzenetére


Karma
félisten

A CC:FF7 messze a legjobb játék szerintem PSP-re (nem véletlen, hogy ez mentette meg a konzolt), de a listából ajánlanám a Half Minute Hero-t is, eszméletlen jó, nagyon nem az, amire számítanál :D Nagyon sok minden belefér harminc/300/három másodpercbe. :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8049) ldave válasza Karma (#8048) üzenetére


ldave
félisten

Half Mintute Hero demoját próbáltam, jónak tünt, de nem az a játék amit eredeti áron megvennék, majd ha olcsóbb lesz biztos beszerzem.
Dissidiát rendeltem még meg Birth by Sleep mellé, aztán majd meglátjuk lesz-e még idén valami, max talán Store-ból valami Essentials (Papaton 2-vel szemezgetek).

A Slime draws near! Command?

(#8050) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van valakinek tapasztalata netezés kapcsán PSP-vel? Tudja kezelni a PSP az új N-es vezeték nélküli hálózatot?? Illetve kezeli a WPA2-es titkosítást? Mert van egy ilyen router amin ilyen a titkosítás, és egyáltalán nem látja a hálózatot! Miért lehet ez?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.