Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8701) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

A segítségetek szeretném kérni két dologgal kapcsolatban.
Iskolánkban korábban Win 2008 R2 és XP kombinációval volt a hálózat felépítve.
A közelmúltban tönkrement a szerver és az új szerverre Win 2012 R2 kerül. Közben valami pályázatból kaptunk Lenovo gépeket Win 8.1 oprendszerrel.
A tartományba beléptettem őket, működik is a rendszer csak néhány dologgal nem boldogulok.
1, A csoportházirendben bekapcsoltam a hálózati felderítést és azt is, hogy látszódjon a számítógép a helyi hálózaton. Annak ellenére, hogy be van kapcsolva ez az opció nem látom a helyi hálózaton az új Lenovo gépeket, csak a régi XP-s gépeket.
Mit kell még beállítanom, hogy látszódjanak a gépek a hálózaton?
Csatolok egy képernyőképet, amit a csoportházirend szerkesztőről készítettem. Itt látszik, hogy engedélyeztem mindkét beállítást. A csoportházirend rendben letöltődik a gépekre, mert látom, hogy a többi beállítás rendben érvényre jut.

2, A tartományban a beépített rendszergazda fiók a legnagyobb jogosultságokkal bír. Ezt nem szeretném használni a mindennapokban, ezért magamnak készítettem egy felhasználói fiókot. Amikor programokat indítok el, nem mindegyiknél azt az üzenetet kapom, hogy nem rendelkezek elég magas szintű jogosultsággal. Az AD-ban a felhasználói fiókoknál hozzá adtam a fiókomat a rendszergazdák és a vállalati rendszergazdák csoportjához, ezzel azt gondoltam, hogy elég magas jogosultságokat szereztem.
Hogyan tudok a saját fiókomnak olyan jogosultságokat adni, mint a beépített rendszergazda fióknak? Nagyon zavaró, hogy minden alkalommal, amikor módosítani akarok valamit a gépen, akkor bekéri a rendszergazda felhasználónevet és az ahhoz tartozó jelszót. Az én fiókom jelszavát kevesli a rendszer. A két tanár kollégának is van fiókja, és szeretnék nekik is nagyobb jogokat adni, hogy ne kellejen mindig hozzám jönni, ha valamit módosítani akar magának a gépen a tartományi jelszóért. Nem szívesen adnám ki ezt a jelszót.
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#8702) Timer


Timer
veterán

Kissé mellékág, de hátha valaki éppen érintett: fut most valamilyen pályázat, amely révén kisvállalkozások informatikai beruházásait támogatnák? Ideje lenne egy második szerver beszerzésének, és egy wireless hálózat sem ártana.

Köszönöm!

(#8703) Roxeus válasza kraftxld (#8693) üzenetére


Roxeus
tag

Nem is tudtam, hogy van (majdnem?) enterprise minősítésű routere. Az ubi-féle RouterOS egyébként is átlátható rendszer, ha erre alapoz az EdgeOS, akkor nagyon nem lehetne vele mellélőni. Nem utolsó sorban a 300$ körüli árával, és a specifikációjával igencsak jónak ígérkezik.

Esetleg valaki üzemeltetett már ilyet?

(#8704) Cxgrav válasza szaniszlokar (#8701) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Talán, de nem biztos:

1.
To resolve the issue, follow these steps:

Make sure that the following dependency services are started:
◦DNS Client
◦Function Discovery Resource Publication
◦SSDP Discovery
◦UPnP Device Host

2.Configure the Windows firewall to allow Network Discovery.

To do this, follow these steps:
a.Open Control Panel, click System and Security, and then click Windows Firewall.
b. In the left pane, click Allow an app or feature through Windows Firewall if you are running Windows Server 2012. Or, click Allow a program or feature through Windows Firewall if you are running Windows Server 2008 or Windows Server 2008 R2.
c. Click Change settings. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
d.Select Network discovery, and then click OK.

3.Configure other firewalls in the network to allow Network Discovery.
4.Turn on Network Discovery in Network and Sharing Center.

2. Tartománygazdák, sémagazda, csoportházirend-felelős csoportokba is pakold be a usered, majd egy logoff/logon. hátha.....

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#8705) szaniszlokar válasza Cxgrav (#8704) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Szia Cxgrav!

A másodikra rájöttem ma véletlenül magamtól. Megnéztem, hogy milyen csoportok tagja a beépített rendszergazda. Hozzáadtam a saját felhasználó fiókomat azokhoz a csoporthoz. Ma nem dolgoztam, holnap ki tudom próbálni.
Az első problémára írt dolgot, holnap megnézem.

Visszajelzek, hogy mire jutok!

Köszönöm! :)

Minden ellenállás hasztalan.

(#8706) gaborbol


gaborbol
őstag

Van valami kalkulator Remote desktop loadra?
Meg sosem volt a cegnel akinek dolgoznuk es egy 500 fos rendszert kene osszerakni nekik, internet, youtube outlook-word-excel semmi mast nem hasznalnak. Mennyi rammal es CPU-val erdemes szamolni?

(#8707) kraftxld válasza gaborbol (#8706) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

Ahogy a vén kecske mondaná, a jó RDS-hez meg VDI-hoz három dolog kell, storage, storage, és storage :D
Tehát minden menjen SSD-re és nem lesz gond :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8708) gaborbol válasza kraftxld (#8707) üzenetére


gaborbol
őstag

Lol! Koszi Szepen! :DDD
Dell $2,274 dollart ker a 800Gb-os SSD-ert nekem meg kene 6 TB hely csak a file servereknek :)
300GB 15K RPM SAS 6Gbp HDD darabja $337/db abbol kene kapasbol 24 darab.

Milyen gyartot hasznaltok storagre?

(#8709) kraftxld válasza gaborbol (#8708) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Használunk elég sokféle storage-t, IBM XIV, EMC, Netapp, Dell, HP.
Én esetleg egy IBM V3700 cuccost néznék, abba tudsz rakni SSD-t meg HDD-t is.
Bár lehet most lesz egy projectem, kivénhedt HP DL380G6 szervereket fogunk feltápolni kicsit Samsung 850 Pro-val meg egy marék DDR3 rammal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8710) gaborbol válasza kraftxld (#8709) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi! :R

Elvileg $75-100K van csak a vasra, de kell melle mas is, ez csak egy resze lenne, ha hozzaadogatom a levelezest meg a kulonbozo szervereket akkot karcoljuk a 10 TB-ot, es elvileg 5 evre kene tervezni, tehat kene legalabb 15-20TB hely, akar tobb eszkozon kiosztva.

Pont DL380G6-okat szorunk ki mi is :)
Mondjuk a 1 Tb-os samu $700 -ert 10 ev garral picit jobb ar mint a dell 800-asa $2200-ert :)
[link]
Es mit raksz ra ? Windows storage server ? Direct attached megoldas kene, mert az iSCSI a nyomaba nem er annak.

[ Szerkesztve ]

(#8711) NEOSIGNAL válasza gaborbol (#8710) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Láttad már hogy mit kapsz az SSD mellé ha onnan rendeled? :)

(#8712) szaniszlokar válasza Cxgrav (#8704) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Hello Cxgrav!

Ígértem, hogy visszajelzek, hogy mire jártam.

A jogosultságokkal kapcsolatban sikerült, hozzáadtam a fiókokat a csoportokhoz. Mintha még nem lenne teljes rendszergazdai jogosultságom, mert nem engedi kikapcsolni a vezérlőpultban az UAC-ot, azt mondja, hogy csak a rendszergazdák kapcsolhatják ki (lehet, hogy valami más oka van), de a programok nem reklamálnak, hogy nincs elég jogom a futtatáshoz. Valamint, ha van valami változás, amihez rendszergazdai engedély kell azt a saját fiókommal is engedi mostmár módosítani.

A hálózat felderítéséhez pedig a csoportházirendben a fokozott biztonságú tűzfalnál kellett készítenem egy bejövő és egy kimenő szabályt, hogy engedje ezeket a funkciókat ki.
Ezen a linket találtam segítséget, hátha másnak is hasznos lesz.

[link]

Köszönöm a segítséget!

Minden ellenállás hasztalan.

(#8713) Cxgrav válasza szaniszlokar (#8712) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Szuper ;)
UAC-ot a fő admin fiókkal registryből kapcsold ki, az lesz a legegyszerűbb :K

Picture me Rollin' by 2pac

(#8714) Ygg


Ygg
senior tag

Segítséget kérek.

Nem találtam még rá megoldást.

Win7 HUN Ultimate SP1

Kékhalállal elszállt, javítani nem tudja.

Chekdisket próbáltam, rendben lefutott.
DISKPART-tal nézve az tűnt fel, hogy a C: meghajtóból, ahol a Windows van, E:-t csinált.
A 100 MB rendszer számára fenntartottból meg C:.
Próbáltam visszarakni, látszólag ok, de újraindítás után ismét csak rossz.

Újratelepítettem 0-ról, egy teljesen szűz SSD-re, mert az előző drive hibájára gyanakodtam.

A telepítés közben pár újraindításig ment is, majd ismét kékhalál.
Először azt hittem, hogy a BIOS frissítés ment félre, mert az után indítottam újra.
De nem hiszem, mert megint ugyanaz a volume betűjel hiba.

Van valakinek tippje?

Köszönöm.

(#8715) kraftxld válasza Ygg (#8714) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Kékhalál hibakód és pontos gépleírás nélkül nélkül csak széttárjuk a kezeinket sokáig az égre nézünk majd elkiálltjuk magunkat, hogy "atápaszar"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8716) Ygg válasza kraftxld (#8715) üzenetére


Ygg
senior tag

A hibakódot sajnos még nem tudtam kivakarni.

Igazából arra vagyok első körben kíváncsi, hogy futott-e bele valaki ebbe a volume letter átnevezős történetbe.
Bár olyan cikket már láttam, hogy a betűjel váltás nem téma, felismeri, hanem hardverváltozás, driver probléma.

Viszont új driverekkel, másik meghajtóval, friss installal is.

(#8717) kraftxld válasza Ygg (#8716) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, belefutottam már párszor VMware és Hyper-V közötti migrációknál.
Hatékonyan és gyorsan csak Shadowprotect IT edition-al tudtam helyrerakni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8718) Ygg válasza kraftxld (#8717) üzenetére


Ygg
senior tag

Király :(.
DISKPART-tal hiába írtam át, jónak mutatja, de újraindításkor ugyanúgy nem jön fel.
Mivel nem jön fel, a Windoes, hol tudom megnézni a Bluescreen logokat?

Simán újratelepíteném, csak attól félek, ismét előjön...

(#8719) kraftxld válasza Ygg (#8718) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A minidump mappából kimásolod és bluescreenview-el megnézed.
Vagy F8 és bekapcsolod, hogy ne indítsa újra a gépet hiba esetén.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8720) Ygg válasza kraftxld (#8719) üzenetére


Ygg
senior tag

Ya, tényleg, a minidump.
Kösz a segítséget, megpróbálom.

(#8721) iwu


iwu
addikt

hosszú történet, szopóág...de maradjunk annyiban, hogy a tönkrement inverter rendett tett a rackszekrényben...
ha van egy 1 napos edbm logok nélkül, meg egy 1 hónapos full backupom. Van esély kinyerni a pstket. Pár vajákolást már olvastam...
valaki csinált már ilyent? toolok kicsit drágák...

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8722) gaborbol válasza iwu (#8721) üzenetére


gaborbol
őstag

Milyen exchange? Ha 2010 vagy 2013 akkor a free Veeam tool a baratod:

[link]

Betallozod neki az EDB-t a logok nelkul latod asz osszes mailboxot es siman kirakja pst-be pikk-pakk amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#8723) gaborbol válasza gaborbol (#8722) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez a jo link hozza:
[link]
Csinaltam egy vagy ket eve par mailbox restore-t 2010-en belole es nem emlekszem, hogy kellett volna neki a log fajl , de lehet tevedek es kell neki valami.

(#8724) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnek segitseget kerni storage ugyben.

Adott egy szerver egy LSI-9260-8i 512 RAM + BBU-s kartya, alatta van 8 db WD RED 4 TB-os HDD. A vasra ESXi 5.0 u3 van telepitve, adott alatta a MegaCli.

Jelenleg 7 disk-es raid-5 + 1 hot spare a rendszer kialakitasa, adatvesztes nelkul, online van-e lehetoseg ezt a rendszert raid-6-ta konvertalni?

A neten ezt talaltam megoldaskent:

# megacli -PDHSP -Rmv -PhysDrv [32:5] -a0

Adapter: 0: Remove Physical Drive at EnclId-32 SlotId-5 as Hot Spare Success.

# megacli -CfgLdDel L1 -a0

Adapter 0: Deleted Virtual drv-1(target id-1)

# megacli -CfgLdAdd -r6[32:2,32:3,32:4,32:5] -a0

Adapter 0: Configured the adapter!!

forras:

Ha torlom a virtual drive-ot es ujra letrehozom a fenti leiras alapjan, akkor nem bukom az adatokat a hdd-ken?

Koszonom!

(#8725) gaborbol válasza Rocko007 (#8724) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha torlod akkor bukod az adatokat.

Az almoskonyv 158. oldala alapjan raid5-ot migralhatsz adatvesztes nelkul raid 6-ra, de hogy en nem vallalnam az fix.

Meg, ha van is normails mentes, de ha valami szarul ut ki es vissza kell allitani 24 Tb adatod az azert eltart egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#8726) Rocko007 válasza gaborbol (#8725) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Koszi az infot, home lab szerver, kb 4,5 TB netto adattal, amibol keves a kritikus, keszitek egy mentest a fontos dolgokrol es kiprobalom. :R

(#8727) iwu válasza gaborbol (#8722) üzenetére


iwu
addikt

:C :R
ezt az én guglim mé nem dobta ki?:P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8728) InfiniteReality válasza Ygg (#8720) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A betűjelet a <bootdrive betűjele>:\boot.ini-ben vagy ha ott nincs akkor az előző betűjelű drive-on maradt boot.ini-ben is át kell írni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8729) Ygg válasza InfiniteReality (#8728) üzenetére


Ygg
senior tag

Köszi.
Igen, szétfeküdt így is.
Újratelepítettem 2x, és mindkétszer adott betűjelet a 100 MB rendszer számára fenntartott partíciónak is.
Friss install, teljesen új meghajtó, újraparticionálva, stb..
Ilyet még nem tapasztaltam, nem értem, miért csinálta.
Most erről levettem a betűjelet, idáig úgy tűnik, megy.

(#8730) InfiniteReality válasza Ygg (#8729) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mivel csináltad a particionálást és a formatot?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8731) Ygg válasza InfiniteReality (#8730) üzenetére


Ygg
senior tag

A Windows telepítővel.

(#8732) InfiniteReality válasza Ygg (#8731) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor jónak kéne legyen. Persze azt is lehet, hogy olyan winyón, amin a Win telepítő ilyet csinál, telepítés előtt mikor már bejött a Windows mini-install, megnyomod a SHIFT+F10-et (kapsz egy cmd ablakot) és a drive-ra kiadod:

bootsect /nt60 SYS /mbr
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr

Ez gyakorlatilag ágyúval verébre, de meg kell oldja az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8733) Ygg válasza InfiniteReality (#8732) üzenetére


Ygg
senior tag

Köszönöm.

Most úgy tűnik, hogy a legutolsó install jó lett, de itt leszedtem a 100 MB-s partíció betűjelét.
Ez nem fordul meg bennem, hogy miért adott neki.
De most legalább megy.

(#8734) gaborbol válasza Ygg (#8729) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem szoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8735) Ygg válasza gaborbol (#8734) üzenetére


Ygg
senior tag

Mire, mester?

(#8736) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Vezeték nélküli acces point-ot keresek, az alábbi igényekkel:

- 2,4 GHz, Wi-Fi N hálózati elérés biztosítása, nagyjából 100 méteres körben
- MAC cím szűrés ismerete kötelező, naplózás képessége, email értesítések küldése státuszról nem árt
- A Wi-Fi rész működése időzíthető legyen, csak munkaidőben kellene mennie
- Statikus IP-t kapna, kézzel konfigurált gateway és DNS címekkel
- Legyen az eszközön még legalább két gigabites ethernet aljzat a vezetékes eszközök számára
- Lehetőség szerint ne kavarjon be a működésével a CISCO switchünkbe :)
- Ne kerüljön többe harmincezer forintnál (ha csak lehet)

Köszönöm a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8737) Ranagol_5 válasza Timer (#8736) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Azthiszem ez minden igényednek megfelelő lehet. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#8738) kraftxld válasza Ranagol_5 (#8737) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaja, jó cucc, én is ezt ajánlom.
Bár a kicsit fura kitételt nem teljesíti, hogy legyen rajta 2 gigabites port is, szerintem ezt egy AP se tudja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8739) Timer válasza Ranagol_5 (#8737) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, ezzel van is tapasztalatom (igaz, nem éppen kedvező), és emlékeim szerint nem tudta az időzített WLAN kikapcsolást de lehet, hogy már megkoptak az emlékek (vagy frissült a szoftver/firmware).

Mikrotik AP-n van ethernet port, az biztos, kérdés, hogy gigabites-e.

KATT

[ Szerkesztve ]

(#8740) gaborbol válasza Timer (#8739) üzenetére


gaborbol
őstag

Amit linkeltel abba benne van,hogy:
Vezetékes hálózat: 10/100MBps
Portok száma: 5 db

Unify vagy amit kineztel + egy 5 portos Tp-link/Netgear fem hazas gigabit switch es jo is vagy. Ami vezetes eszkoz annak ugyis kell valamilyen betap.

Vagy ez kicsit dragabban,viszont ex 2X 2.4 Ghz gondolom megy AP-kent is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8741) iwu válasza gaborbol (#8723) üzenetére


iwu
addikt

hmm, csak saját backupból tudja és csak ha vannak logok...
viszont a support jó, mert a tegnapi angol chat után ma felhívott egy magyar supportos:D:D:D

idő hiányban vettem egy ost2pst kovertert 100$ért...teszi a dolgát...ssd-n corei7tel gyors is...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8742) gaborbol válasza iwu (#8741) üzenetére


gaborbol
őstag

Fix hogy nem kell/kellett hozza sajat backup, mert a macrium reflect backupbol szettem ki az EDB-t legalabb 3-4 alkalommal

Ha meg nincs log viszont nincs dirty state sem akkor mount es ennyi vagy dismount es ott a log file aztan mehet a restore
Ha meg van dirty state akkor eseutil /p +eseutil /d & isinteg -fix, aztan mehet mount/sidmount es megint jo vagy.

Hetvegen lesz idom akkor kiprobalaom valahol.

(#8743) iwu válasza gaborbol (#8742) üzenetére


iwu
addikt

nekem is furi...
viszont a kérdés még adott, a megreparált edb-ből hogy lehet kivenni a leveleket az eredeti szerver nélkül? (hobbiból, mert közben az ost-kből már visszatettem mindent)

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8744) kraftxld válasza iwu (#8743) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Legalább egy tartományvezérlőd megmaradt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8745) iwu válasza kraftxld (#8744) üzenetére


iwu
addikt

semmi...:P
delles fiúk is széttárták a kezüket...az összes disk elhasalt a kicsikében (110, kis cég) :P meg a mentő disk is kampó. Egy régebbi full backup volt, meg egy friss adat és az edb, ami megmaradt...
de már öröm és bodottá, megy minden újra.
Adatok megvoltak. ost-kben levelek megvoltak, meg a public folder is pstben. más nem kellett. gyorsan kaptak újat, most már csak érdekel, mit lehet esetleg tenni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8746) bobsys


bobsys
addikt

Exchange 2003->2010 Public Folder cross forest migracio szavakrol kinek mi jut eszebe? Van nativ cucc hozza, vagy 3rd party vagy csak PSTben lehet atmasolni stb?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8747) bobsys válasza bobsys (#8746) üzenetére


bobsys
addikt

Meglett kozben, IORepl, PFDAVAdmin es Exfolder toolokkal megoldhato.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8748) Rocko007 válasza gaborbol (#8725) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Belevagtam a migralasba, eleg lassu lesz...

Reconstruction : Completed 7%, Taken 1801 min.

Ha a reconstruction rate-en novelek, akkor gyorsithato-e a migralas? Nap kozben szinte csak malmozik a vas.

(#8749) bobsys


bobsys
addikt

Allmenyezetben valo halozati kabel huzogatasra vegyek egy behuzo szalat vagy inkabb legyen egy felxibilis "bot"? Itthoni bohokodasra kell, de vannak kanyarok. Ranezesre 10 meter siman nem lesz eleg a koyhabol indulnak a vezetekek es mennek el egeszen a lakas legtavolabbi pontjaig (ott mondjuk mar beton menyezet van tehat ott a gipszkarton moge lesz berakva)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8750) gaborbol válasza bobsys (#8749) üzenetére


gaborbol
őstag

A szallag kimondottan csore van kitalalva,flexibilis ezert konnyen kanyarodik csoben, de ha kihuzod nem eleg merev hogy tavolra el lehetne vezetni, a bot lesz a baratod. Van erre kis pisztoly is ami ellovi a behuzoszalat egy orsorol, en azzal meg sikert nem ertem el :D

Mondjuk en eddig ilyennel bohozkodtam parszor:
[link]

De most latom, hogy ez kellett volna: Lol

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.