Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42395) Tosee válasza kalmanchris (#42394) üzenetére


Tosee
őstag

Pillangószelep feltanítás megtörtént?
Igen, megtörtént!

Nálam másik franciánál gyújtáson padlógáz 10 másodpercig vagy egyesek szerint gyújtás fél percig és hallani ahogy az elektronika betanulja a szelepmozgató motor segítségével a végpontokat.
Ez egy tipp, próbát megér.

Erről még nem hallottam... a padlógázt 10 másodpercig kicsit drasztikusnak tartom, pláne a nap első indításakor hideg motorral! Persze nem így írtad, de általában naponta első indítás után csinálja függetlenül attól, hogy hideg vagy már pár km után bemelegedett a motor! Ha leállítom a motort és elindítom újra utána jó az eddig tapasztaltak szerint!
Gyújtást fél percig, nem tudom hogyan lehetne kivitelezni, mivel kártyás az autó! Ha kuplungot nyomok és startot, egyből indul...

Amit még megfigyeltem, hogy szerviz előtt ha hideg motorral indítottam 1100 körül volt a fordulat alapjáraton, és kb 10 másodperc után visszament 900 - 1000 környékére! Mióta kipucolták a torkot és újratanították azóta 1100 körül marad! Lámpánál ha lassítok meleg motornál 1100 körül van a fordulat, mikor megáll az autó, pár másodperc után lemegy 750-800 -as fordulatra! Azt mondták a márkaszervizben, hogy ez normális!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.