Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) tresh válasza ESP (#15850) üzenetére


tresh
addikt

Tartósságra mindenképp..ja és nincs kettős tömegű ami valljuk meg nem hátrány :))

(#15852) SocketA


SocketA
aktív tag

Penteken voltam fenyszorot beallitatni (elvileg megcsinaltak, gyakorlatilag nem lattam).

Tegnap viszont tobben is ramvillantottak varoson kivul, lattam is odafele a trafit, viszont vissza is ketszer villantottak ram, egymastol vagy 20km tavolsagban, es akkor mar nem lattam, hogy fotoznanak.

Aztan amikor lealltam a kocsival, eszrevettem, amit faterom mar regebben is mondott, hogy a bal oldali fenyszoro kicsit feljebb all. Aztan eszrevettem, hogy csak a jobb oldali emelo mukodik, a bal nem.

A kerdesem az lenne, hogy mit kellene megnezni az emelonel, vagy hogy esetleg manualisan lehet-e allitani a lampat (par csavarral), meg hogy szabad-e? Vagy azt muszerrel kell beallitan? Csak akkor kerdes, hogy penteken allitottak-e barmit is rajta...

Szerk.: tudom, hogy valakinek nem reg volt ilyen problemaja, de nem talalom a hozzaszolast, mert emlekszem, hogy neki megoldodott a gond.

[ Szerkesztve ]

(#15853) Reaper04 válasza SocketA (#15852) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Persze szabad és lehet manuálisan is. Belenézel a motortérbe, és a lámpa tetején lesz egy kis lik, abban meg egy ezüst színű csavar, azt kell jobbra, vagy balra tekerni, attól függően föl vagy le akar állítani :K

De nem árt orvosolni a problémát azért. Annyi lesz a hátránya, hogy amikor többen ülnek a járgányba, akkor nem tudod lejjebb állítani, hogy ne vakítsa a szembejövőket.
De ha nem ülnek bent és nem rakodod teli a csomait, akkor hanyagolhatod egy ideig. A rendőr nem veszi észre. (műszakin már lehet :D )

(#15854) SocketA válasza Reaper04 (#15853) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nagyon koszonom a segitseget!
Majd megprobalok egy falhoz allni, aztan piciket allitani, nagyon nem akarom, nehogy valamit elrontsak.

Csak ha ez feljebb van, akkor ezek szerint penteken nem allitottak rajta semmit...

Van amugy valahol valami tampont, hogyan kellene beallitani helyes ertekre? Ha belenezek, akkor a kettonek egyforman kellene vilagitani? Mert azt tudom, hogy a jobb oldali az messzebbre visz.

(#15855) tresh


tresh
addikt

Megane 2 tulajok ne nézzék ezt meg :Y

Ezt hogy a f*szomba tudta így felhajtogatni :Y

(#15856) ESP válasza tresh (#15855) üzenetére


ESP
senior tag

Gondolom ment vagy 140-el és megcsúszott :U

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#15857) tresh válasza ESP (#15856) üzenetére


tresh
addikt

tehetséges volt... :W

(#15858) _NCT válasza tresh (#15855) üzenetére


_NCT
őstag

Ide keves lehetett az 5 csillag meg a 8 legzsak....

(#15859) rob210 válasza _NCT (#15858) üzenetére


rob210
Topikgazda

valahova már minden kevés.
:W

Renault power

(#15860) tresh válasza rob210 (#15859) üzenetére


tresh
addikt

Na igen szép meg jó dolog ez a sok védelmi berendezés csak a hülyeségtől/hülyéktől ez se védd meg :(((

(#15861) Reaper04 válasza tresh (#15855) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Masszív egy oszlop az tuti. De szerintem 130 és felette volt a sebesség. Gyakorlatilag a másik ajtónál állt meg az oszlop. :(

SocketA: Támpont? 1,3%-kal kell a ízszintestől lejjebb állítani a lámpákat. Ergo 10 méternél 13cm-rel kell lejjebb állítani a fényt a vízszinteshez képest.
Ezt úgy tudod beállítani, hogy beállsz egy fal elé. Leméred a lámpád magasságát (60-70 cm), felméred a falra is, majd hátramész 10m-t és a csóvát a feljelölt ponthoz képest a fent írt értékkel lejjebb állítod.

Javítsatok ki ha tévedek. :B

(#15862) SocketA válasza Reaper04 (#15861) üzenetére


SocketA
aktív tag

Nagyon koszonom a kielegito valaszt! Szerintem tekerek rajta kettot, oszt jo lesz :)
De a kerdes inkabb az, hogy egy vonalba allitsam a jobb es bal oldali fenyszorot? Mert a jobbnak tavolabbra kellene vinnie, nem ?

(#15863) rob210


rob210
Topikgazda

A mindenit ez nekem tetszik.
Még a végén elcsábulok:D

Renault power

(#15864) tresh válasza rob210 (#15863) üzenetére


tresh
addikt

Jó gép de azért vannak sarkalatos pontjai ha gondolod pube segitek ;)

(#15865) FRENK1988


FRENK1988
veterán

szép GrandTour 2.0! DCi pezsgőmetál FULL

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15866) tresh válasza FRENK1988 (#15865) üzenetére


tresh
addikt

Na ez tenyleg baba es a szine is nagyon elegans:)

(#15867) giigz válasza FRENK1988 (#15865) üzenetére


giigz
veterán

Nem kellene kétszer mondani, hogy fogadjam el...

(#15868) _NCT


_NCT
őstag

No gyerekek ez az izzócsere elég fos feladat M2-nél...Ilyen idiótán kitalálni valamit...

(#15869) giigz válasza _NCT (#15868) üzenetére


giigz
veterán

Hát igen, egy Golf-nál könnyebb :) ;]

(#15870) Josi válasza _NCT (#15868) üzenetére


Josi
aktív tag

Na az ilyenek miatt van M I-em :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#15871) mycso válasza FRENK1988 (#15865) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Óóóó, hát ez nagyon kéne....szép és szép állapotban is van.

Színes középső kijelző, meg gyári navi, bőrkormány+váltógomb, xenon, esp, tempomat....ha még panorámatető is lenne, akkor meg aztán , nah, nem is álmodozom inkább.

(#15868) MMA87: csak az első alkalom nehézkes, én elsőre egy jó félórát sz@rakodtam.
Most kb fél-1perc (leszedem a kupakokat, lehúzom a kábelt, kiveszem az izzót, berakom az újat, viisza a kábe + a kupakok) a teljes művelet.

Egy a jó benne, hogy teljesen mindegy világos, vagy sötét van-e, mert úgyse látod, tehát érzésből megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15872) _NCT válasza mycso (#15871) üzenetére


_NCT
őstag

Rajottem h reggel ujra kell csinalnom a dolgot,mert a rugot szarul tettem vissza..Sotetben 10 perc volt...Viszont a kezem megdagadt rendesen. :P

(#15873) tresh válasza _NCT (#15872) üzenetére


tresh
addikt

Minek verekszel izzócsere közbe ;]

(#15874) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

3 év után megesett a második legnagyobb javítási költség a kocsin. Egyik reggel nem tudtam kinyitni a csomagteret. Tekert a motor, de nem kattant. Szétszedtem, sajnos elért a típus hiba. A csomagtérzár fogaskerekeinek pöckei letörtek. Próbáltam megjavítani a megane-klubos javaslat alapján, pár nyitás erejéig működött, aztán teljesen szétnyűtte magát. Úgy tűnik már mechanika is akadt benne. Besétáltam ajól bevált boltba és rendeltem egyet. 22.000 Ft :Y Viszont ránézésre ez kicsit komolyabbnak tűnik az előzőnél. Kíváncsi leszek!

Hogy teljes legyen az örömöm, múlt kedden belecsúsztam egy Suzukiba. Pár rögzítő pöcök elpattant (rögtön cseréltem, mindig van nálam egy csomag) más sérülés nem is látszik, a Suzuki viszont...

Jobb hetet kívánok nektek!

(#15875) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hello!
Megane1rol a visszapillanto burkolatot hogy lehet lepattintani?? Nem szeretnem eltorni de tegnap nem tudtam leszedni. Elektromos jobb elso visszapillanto.

Üdv: Csabee.

(#15876) tresh válasza Csabee. (#15875) üzenetére


tresh
addikt

Én ilyen hidegben nem játszanék a műanyag alkatrészekkel..max fűtött garázsba...:)

(#15877) FRENK1988


FRENK1988
veterán

MII külső visszapillantót hogy lehet levenni? Fóliázni szeretném

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15878) eTrade válasza giigz (#15869) üzenetére


eTrade
tag

(#15879) SocketA válasza _NCT (#15868) üzenetére


SocketA
aktív tag

MMA87: Ne mondd mar! En egyszer csereltem, ket perc alatt megvolt. Szolj, ha segitsek!

Reaper84: Megegyszer koszi a lampaallitasi trukkot, tok konnyu volt! Lejebb allitottam, oda, ahol az 1-es szint van a jobb lampaval, remelem, mostmar senkit nem vakit el. De azert jo lenne valahogy megjavitani hazilag az emelomotort. Lehet csak beazott, mert nincs meg a takarolemez a bal oldali sarvedoben...

Amugy az allitocsavar az sosem esik ki ugye? Mert eltekertem mindket iranyban, en ugy erzem, hogy nem jon ki.

(#15880) tresh válasza SocketA (#15879) üzenetére


tresh
addikt

Erre az m2-es lámpa izzó cserére is csak azt tudom mondani hogy 2-3szor kicseréled és reflexből fog menni utána...a cégesnél is itt töketlenkedtek vagy 20-25 percig mondom akkor ácsi majd én kb 1 perc se volt.. néztek mint pocok a lisztbe :)) Mondjuk az más kérdés hogy az M1 be a kettő kicserélése tart eddig ;]

(#15881) _NCT válasza tresh (#15880) üzenetére


_NCT
őstag

Most már nekem sem tart tovább, amit csak lehetett kiszedtem és visszaraktam :D Ellegóztam 5:20-kor ma reggel vele :DD

Amúgy izzókat párban kéne cserélni?

(#15882) tresh válasza _NCT (#15881) üzenetére


tresh
addikt

Nem árthat :)) Legalább is én mindig így teszem

rob: kis csinos családi autónak jóféle választás szerintem :))

[ Szerkesztve ]

(#15883) Csabee. válasza tresh (#15876) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Fűtött garázs ;) De valahogy le kéne kapnom.

Üdv: Csabee.

(#15884) tresh válasza Csabee. (#15883) üzenetére


tresh
addikt

Keresek neked épp valami manualt de nem nagyon akadtam eddig használhatóra :(

(#15885) Reaper04 válasza SocketA (#15879) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nincs mit. :)
Az előző kérdésedre az a válasz, hogy egy szintre. (szerintem)

A kiszárítást kipróbálhatod. Nálam egy érzékenyebb berendezésnél sikerült. Igaz nem tudtam, hogy beázott, csak hogy rossz. 1 hét tökölés bontott csere, de az sem ment, procedúra után vissza tettem, erre ment.

Valami jó száraz helyre vidd be, és hagy ott egy pár napot. :K Veszteni való nincs.

(#15886) SocketA válasza Reaper04 (#15885) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ilyen egyszeru kiszedni az emelomotort? Meg nem neztem utana, hogy hol bujik. Service Manualban merre van?

(#15887) AMD Power


AMD Power
titán

270-ig skálázott óra, 1,2-es motor
Teszt: Renault Mégane Dynamique 1.2 TCe GTline 115LE

Szép ez a kék. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15888) giigz válasza AMD Power (#15887) üzenetére


giigz
veterán

Be kell vallani: Brutálisan tetszik! :K

(#15889) AMD Power válasza giigz (#15888) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a legjobban a belseje tetszik. Szolid, átlátható 1x szép és ízléses.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15890) tresh válasza AMD Power (#15887) üzenetére


tresh
addikt

Babetta motor+turbó :P 2.0 liter szívó és jöhet ;]

(#15891) _NCT válasza AMD Power (#15889) üzenetére


_NCT
őstag

Én ültem benne (nem GT, de a belseje ugyanaz), annyira nem jött be anyósülésről a belseje. Csendes, meg jól húz, de a mostani FL-es M2 nekem jobban begyün.

Amúgy a kuplungom már kicsit fentebb fog, mint mondjuk 1 hónapja, ez köszönhető annak, hogy bekopott? Azóta sztem belevertem 1000-1500km-t.

(#15892) tresh válasza _NCT (#15891) üzenetére


tresh
addikt

Automata önbeállós ha jól tudom...így szerintem igen :)

(#15893) _NCT válasza tresh (#15892) üzenetére


_NCT
őstag

Vezérműszíj feszítője, kuplung, minden automata??? :D

(#15894) tresh válasza _NCT (#15893) üzenetére


tresh
addikt

Modern autók már csak ilyenek :P :DDD

(#15895) mycso válasza AMD Power (#15887) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért ez mát picit vicces....1.2@115ló --> GT Line???
Nem érzik, hogy valami baj van? Nevetséges...

Egyébként valóban szép, csak ez a motor, meg a GT Line valahogy nem tudom, hogyan kerültek össze.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15896) Reaper04 válasza SocketA (#15886) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Egyszerűnek nem mondanám, de nem is nehéz. ;)
A 80B-10 es oldalon van ha jól néztem.

Elméletileg a lámpák nem az állító motoron keresztül kapják a kraftot. Olvasgasd át.

(#15897) FRENK1988 válasza mycso (#15895) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mert sajna elég kihalt a Megane motorválasztéka az 1.2TCe mellett van még a szivó 1.6 110 lóval

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15898) mycso válasza FRENK1988 (#15897) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

2.0T ???
Az is ott van, amit az RS-be raknak. :U

Mindegy, tudom most ez a trendi, hogy kis turbós motorok, nekem ezzel nincs is bajom, csak ne a sportosnak szánt modelleket készítenék ezzel.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15899) Csabee. válasza tresh (#15884) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megoldottam. A visszapillantó tükör mögött volt 4 pöcök amit ki kellett pattintanom. Eléggé nehézkes volt mert a tükröt rendesen hajlítanom kellett már..

Üdv: Csabee.

(#15900) FRENK1988 válasza mycso (#15898) üzenetére


FRENK1988
veterán

az a cupéé (RS) de azon kivül csak az általam említett 2 benyás van csak

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.