Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Kelvin válasza bajusz15 (#12450) üzenetére


Kelvin
őstag

Ha a procid fsb-je 400 és 1:1 et állítasz be akkor a ramok 800-on fognak menni.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#12452) Ősember válasza bajusz15 (#12450) üzenetére


Ősember
őstag

hello
ha leveszed 1.1-re és 800-on megy a ram, akkor ugye az 400fsb-t jelent... ilyenkor a ram ugy viselkedik, mintha 800-opn menne, mert 800-on is megy :D nem kell zenem it magyarázni, annyin megy a ram, amire beállitottad ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12453) barii86


barii86
tag

Sziasztok!
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz - 6600FT
CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT - 10000FT
CORSAIR TwinX 2048Mb DDR3 1600Mhz DHX CL9 KIT - 36000FT

2 kérdés:
mennyi számít a márka? ha meghal, vissza kapják? mivel tud töbnbet a Corsair?
mennyire gyorsabb az 1600as cucc? jóval drágább, de mondjuk ddr2-ből bele tennék 2*2 gigát, ha meg a corsair, akkor azért 72 ezer ft dorva lenne:)
egy INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz mellé menne

köszi

(#12454) bajusz15 válasza Ősember (#12452) üzenetére


bajusz15
senior tag

és ugye ez nem árt neki?? ha itt msot leveszem 1:1-ra??
mert így egy kingmax 800-as ram sztem nem nagyon menne nekem 1200on 1:2-ben ha az fsb-t húzom fel :DDD , ezért levenném 1:1-be és így máris 400-ról menne 800-ra, amit simán bírna :))
remélem hogy jól látom a helyzetet, ha meg nem akk bocs a sok hülyeségért xD :D :B

(#12455) lipi67 válasza bajusz15 (#12450) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!Mit szabad,s mit nem?_Attól függ-
Ha sex,akkor ami mind a kettőtöknek jó,az minden belefér:)
Ha memória,akkor meg amit Kelvin és Ősember mondott.
Bocs az offért,de a mit szabad..-nem bírtam kihagyni! :B ;)

MOD:800-as ramokat azért hajthatsz gyorsabban egy kicsit!Az lenne a jó ha 1:1-ben maradna,s pl 420-as FSB-t vinne a cucc,s ez ugye 840-es ram amit tudni fog tutira..
Ha nem ,s 400a max FSB amit tudsz..
akkor se csak 1:1-és 1:2 van (gondolom)van közte vmi amin 8-900közültt viszi a ramokat.nmem tom gigánál mi,de vmi1:1,2 ami ugye 480(400+40*2) s ez 960-as ramok.
Keress,s ismerd ki a jól a deszkádat.(ha elcseszed a ramokat észre fogod venni mert majd reset jön..-azt meg kibírod,nem?
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12456) Ősember válasza bajusz15 (#12454) üzenetére


Ősember
őstag

miért ártana? :) mint irtam, 800-on fog menni...ennyi. ezen nincs mit ragozni :D használd egészséggel :K

barii86: corsairnál vigyázni kell, mert 2x1 800 cl4-es ramok között van vagy 5 féle verzio :) és persze minden verzio más chipel van szerelve. ez max tuningnál jelenthet gondot, mert nagyon könnyen belefuthatsz valami gyenge chipbe. ez persze nem törvényszerü, de matematikai esélye van a dolognak :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12457) bajusz15 válasza Ősember (#12456) üzenetére


bajusz15
senior tag

nah mostmár okés minden! :)) :)) :))
köszi Neked és lipi67-nek is :R :R :C

(#12458) Theodolit


Theodolit
tag

hello!
Mint elottem sokan ram vásárlásra készülök:D
CSak annyit kérdezek hogy az itten szakértők mit (melyik mákát)ajánlanak?
mert ddr2-t 3gb-ot vennék 800mhz-st
vagy ddr2-t 2gb-t 1066mhz-st...
nem tuningolnék csak a sima teljesitményre (játékoknál persze) koncentrálok és a strapabirásra tehát ne mennyen taccsra túl gyorsan:D :DD
Meg az is jó lenne ha megmondanátok melyiket válasszam ha játszani akarok a 3gb-os verziót vagy a 2gb-st?
kössz elöre is ha valaki segit...

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#12459) lipi67 válasza Ősember (#12456) üzenetére


lipi67
veterán

Hali!
Szétszedtem a gépet,tettem bele ventiket,fagynak meg a cuccok!:)
Ott,minden ok?
Szállnak már a falevelek?Kéne egy cseléd...:)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12460) Hawk1979 válasza Theodolit (#12458) üzenetére


Hawk1979
őstag

3giga 800on...(2*1+2*512 persze csak,ha nincs asszinkron dual támogatás a lapodon,mert akkor mehet 3*1giga is bele "duálba")
Ennyi,nem kell túlbeszélni.
Pláne hogy nem tudjuk milyen géped van,hogy hajtanád,milyen fsb:dram aránnyal.
De sok különbség játékokban nem lenne a 800 és 1066között,így inkább vegyél 3gigát,csak kényelmesebben megy a win+gém kombó rajta..

[ Szerkesztve ]

(#12461) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
GIGABYTE GA-EP35C-DS3R alaplapomhoz és E8200 Prockómhoz szeretnék egy jó RAM-ot venni ezeket néztem: Corsair TwinX 2GB 800 CL4 ;KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz ;GEIL Ultra DDR2 RAM Dual Channel Kit (2x1024MB), PC6400 800MHz, CL 4-4-4-12;CORSAIR XMS2 DHX Twin2X DDR2 RAM Dual Kit (2x1024MB), PC6400 800MHz, CL 4-4-4-12
Melyiket ajánljátok közülük??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#12462) Brumi˘ válasza Bzzz (#12461) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha ezek körül kell választani akkor ezt: CORSAIR XMS2 DHX Twin2X DDR2 RAM Dual Kit (2x1024MB), PC6400 800MHz, CL 4-4-4-12. Ha elfogadsz mást is ebben az árban akkor ezt.

(#12463) FehérHolló válasza Hawk1979 (#12460) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hagyjuk már ezt a baromságot... Nem először olvasom fél héten belül...

Körülbelül 4-5 évvel ezelőtti lapok tudtak csak aszinkron dual channelt. Még a kezdetek kezdetén, amikor a DC lehetőségét bevezették. Ezek egytől egyig 3 memóriafoglalatos alaplapok voltak, nem 4. A ma kapható lapok közül egyik sem tud aszinkron módon DC-ben hajtani RAM-okat.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12464) Bzzz válasza Brumi˘ (#12462) üzenetére


Bzzz
senior tag

2GB 800MHz DDR-II RAM CSX milyen ez a RAM párosítás, jól lehet húzni??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#12465) Brumi˘ válasza Bzzz (#12464) üzenetére


Brumi˘
addikt

(#12466) lipi67 válasza FehérHolló (#12463) üzenetére


lipi67
veterán

Ezt minek neveznéd?2db PQI 2Gigás 800-as,és 1db PQI 512-es 667-es,Abit IB9-ben(ma is kapható)128-biten..Ezek nem dualban mennek? :U :R
[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12467) FehérHolló válasza lipi67 (#12466) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezt Everest bugnak nevezném leginkább.
Véletlen sem a memory fület shotoltad volna le CPU-znél, ahol kiírja jobb felül, hogy Dual, vagy Single...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12468) lipi67 válasza FehérHolló (#12467) üzenetére


lipi67
veterán

Sajna már uracsinálni nem tudom,mivel eladtam,de a megoldás más...
Ja!S nem most direkt,s Neked készült!Ez egy véletlen volt hónapokkal ezelőtt,Agregátor és Zájec tuti emlékszik még rá.Én se hittem,s az everestet szidtam,de van ám!!!
[link]

Ha továbbra is ennyire bizalmatlan lennél,hogy csalok..(nem szokásom,s miattad sem)akkor olvasd ezt végig légyszives ,itt kezdődött. :K ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12469) Pubszon válasza Brumi˘ (#12465) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet hülye kérdés, de én a cikkből nem tudom kivenni hogy ez a 800-as rammal tesztelnek 1296Mhz-en? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12470) lipi67 válasza FehérHolló (#12467) üzenetére


lipi67
veterán

Most nézem 4x volt megnyitva a cpuZ.S a legfelsőn ott van:4,5GB Dual C...

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12471) FehérHolló válasza lipi67 (#12470) üzenetére


FehérHolló
veterán

Meg az is, hogy symmetric.
Valami nem kóser ezzel.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12472) lipi67 válasza FehérHolló (#12471) üzenetére


lipi67
veterán

Már a kóser szótól is ráz a hideg.Ez nagyon remélem,hogy nem is kóser. :K
Ez az igazság!
:K
Olvastad a "születését"
MOD:Azt nem mondtam,hogy tudodm,hogy miért van így,ha elolvasnád,nem engem cseszegetnél,hanem inkább megoldást keresnél rá,vagy simán elfogadnád,hogy ez van..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12473) FehérHolló válasza lipi67 (#12472) üzenetére


FehérHolló
veterán

BIOS-t frissítettél már azóta?
(Egyébként biztos nem megy dualban, szerintem a jelzőbit állítódott el.)

Szerk.: Arra próbálok, de nincs sok ötletem a jelzőbiten kívül.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12474) lipi67 válasza FehérHolló (#12473) üzenetére


lipi67
veterán

Na:Nekem csak 2x2Giga volt benne,csak itt volt egy gép,s pont azt akartam megtapasztalni,hogy melyik jobb,dual Vs több ram.S szentül meg voltam győződva,hogy abban a pillanatba amikor beteszem a 3.modult,ugrik a dual.Órákon át ezen gondolkoztunk,de Dualban ment.Az alaplapot eladtam már ,most IP35-E van.A bios .Nekem 12-es bios volt fent az IB9-nél,Gyárilahg is azzal vettem,s azzal tudtam a legjobban tuningolni..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12475) danee91


danee91
senior tag

Hali!
800MHz-es Kingmax ramjaim vannak. Nincs rajtuk borda, most 2V-on mennek. 2,1V sem okoz nagy gondot nekik? És a lenti konfignak(vagy általánosságban a Core2-nek) mi tesz jobbat? Pl esetemben 750MHz CL4-4-4-10-el(Rainbow Vegas 2-vel eddig stabil, de igazi nyúzóprogival nem néztem), vagy 900MHz CL5-5-5-15 körül(ezt sem tom, h atomstabil-e)? Melyikből profitálhat többet a Core2?
Jah, és a Turbo mode miatt nem fagyhat ki a gép ugye? Mivel úgy tom az annyi TRC értéket tesz be, amennyit a ram télleg bír(amúgy meg a default is a Turbo mode).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#12476) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Tesztelgettem a ramokat egy kicsit, ez szerintetek jó eredménynek mondható? ( 2x1GB ST800@2,2v )
De ez így stabil is legalább. :)

edit: ha lehet még vmit finomítani a dolgon, akkor azt szívesen 'meghallgatom'.

[ Szerkesztve ]

(#12477) Hawk1979 válasza FehérHolló (#12463) üzenetére


Hawk1979
őstag

Leragasztom a csőrödet.....
Én csak mint lehetőséget írtam,ki tudja milyen lapja van a srácnak.
Hogy védjem a mundér becsületét,kicsit bogarásztam a neten,hátha találok valami okosságot,és pl. az intel 965-ös cumója is tud asymetrikus dual channel-t.
965 chipsets :P
Szerk:
Most látom Lipi67 által említett Abit ib9-esen pont ilyen 965-ös dolgozik...

[ Szerkesztve ]

(#12478) FehérHolló válasza Hawk1979 (#12477) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fogalomzavar.
Intel szerint más az asymmetric DC, mint az alaplapgyártók szerint.

Intel a Flex memory technology-t érti rajta, az alaplapgyártók pedig azt, amit fent leírtam. (3 slot, az A csatornán 2 slot, a B csatornán 1 slot, és mindkét csatornára azonos kapacitású modulokat kell pakolni, így megy DC-ben.)

Például itt ez a kedves lap 3 slottal, (lapgyártók szerint) asymmetric DC-vel: [link] (remélem jót linkeltem, mert vannak olyan 3 DIMM slotosok is, amiknél csak 1-1 modul használatával megy DC.)

Egyébként ezek alapján ha p965 chipset mellé bepakolsz 3GB-ot, akkor abból 2GB megy DC-ben, 1GB pedig magányosan.

Bocs, hogy leszóltalak, én még a múltban élek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12479) DTP-muki


DTP-muki
csendes tag

Tisztelt nagyérdemű!

Nem nagyon értek a HW-es dolgokhoz bár ami eddig kellett, azt meg tudtam oldani, most viszont egy rendkívül érdekes problémába futottam.

Alaplap: Asus P5L VM-1394

Eddig 2 GB memória volt a gépben de gontoltam egyet, talán jobban menne a Photoshop - Illustrator páros egymás mellett (alapvetően DTP-re használom a gépet), ha kibővíteném a memóriát a maximumra, 4 GB-ra. Meg is vettem, az eddigi két modullal teljesen azonos típusú újjabb két kártyát. Beleraktam, bekapcsoltam a gépet és a rendszer mit mutat? Van kb. 3,1 GB felhasználható memóriám. Mi a fene?

Restart, majd turkálás a BIOS-ban. Memória információ:

System Memory: 4 GB
Appropriated: kb. 860 MB
Available: kb. 3,1 GB

Nem emlékszem a pontos számokra.
Keresgéltem a neten, volt pár ilyen probléma viszont megoldást egyet sem találtam. Az rendben van, hogy az alaplap fenntart magának valamennyit (nemtudom mire) de ennyit????????? 2 GB RAM mellett miét nem kellett neki ennyi? Max 10-20 MB mehetett a levesbe mert nem tűnt fel a dolog. Az alaplap a leírás szerint támogatja a jelzett mennyiségű memóriát.

Az tuti, hogy nem oprendszerfüggő a dolog mert bakapcsoláskor is csak 3100 valameddig számol el memóriaellenörzéskor maga az alaplap
Lehet ez ellen tenni vagy feleslegesen vettem mega memóriát? Egyáltalán mi ez a hülyeség?

Előre is, utólag is!

(#12480) Zájec válasza FehérHolló (#12478) üzenetére


Zájec
veterán

"Egyébként ezek alapján ha p965 chipset mellé bepakolsz 3GB-ot, akkor abból 2GB megy DC-ben, 1GB pedig magányosan." :DD :C :(

bocs, de ilyet se hallotam még hogy eszerre menjen DualCh és SingleCh -ba is...

hidd el, DualCh megy olyankor is , csak asszimetrikusba, ami nem baj,

tessék már elhinni :K

"én még a múltban élek" az nem baj, de azért ez a DualChannel
még igy van ....

(#12481) lipi67


lipi67
veterán

Bocs..Én csak azt akartam megmutatni,hogy van ilyen,mert átéltem(átéltük)Nem is ragoztam volna,csak az zavart,hogy úgy jött le,mintha most,direkt e miatt manipulált képet tettem volna fel..Ez esett szarul.. :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12482) danee91 válasza DTP-muki (#12479) üzenetére


danee91
senior tag

A 32 bites operációs rendszerek max 4GB memóriát kezelnek, amiből le kell vonni pár dolgot, de főleg a videókártya memóriája jön le belőle. Tehát átlag 3,5GB-ot látsz belőle, esetleg még kevesebbet. A teljes 4GB kihasználásához 64 bites operációs rendszer kell.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#12483) lipi67 válasza danee91 (#12482) üzenetére


lipi67
veterán

A 32bites oprendszerek nem tudnak kezelni 4GB-ot.(memóriatábla)Látni láthat x-y -t(ahogy írod)de max 2GB-ot rendel a programok futtatásához.A registry manipulálásval (3gigás kapcsoló)ki lehet használni elvileg 3Gigát,de 4GB ramhoz x64-es Win,vagy Vista 64 kell..-szerintem-

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12484) lipi67 válasza DTP-muki (#12479) üzenetére


lipi67
veterán

Hú,bocsi,nem figyeltem erre:"Az tuti, hogy nem oprendszerfüggő a dolog mert bakapcsoláskor is csak 3100 valameddig számol el memóriaellenörzéskor maga az alaplap
"
Hát ez érdekes.Ott valóban látnia kellene!Cserélgetsd a slotokba,vagy vedd ki a régieket,s 1enként tedd be az újjakat.Akkor mi van?Külön -külön látja az új jövevényeket?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12485) DTP-muki válasza lipi67 (#12484) üzenetére


DTP-muki
csendes tag

Egyenkét betéve minden modul megy rendesen, párosával is igaz, ekkor a BIOS "levág" magának kb. 20 MB-ot. Csak akkor ugrik meg ez a szám, ha mind a 4 modult beletolom az alaplapba.

A gépben semmi különösebb extra: 3 db. SATA vincsi és egy IDE DVD író plusz az integrált GMA 950. Kaptam egy üzenetet miszerint a "Memory Remap Feature"-t vagy az "Overlap" funkciót kell bekapcsolni de ilyet vagy hasonlót nem találok sehol a tegnap frissített BIOS-ban. Lehet az alaplap nem támogatja ezt a fícsört?

(#12486) lipi67 válasza DTP-muki (#12485) üzenetére


lipi67
veterán

Sajnálom,de fogalmam sincs.Be kellene nézned a az alaplapod topikjába,hátha vki tud segíteni..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12487) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello! Milyen összállításban vegyek ramot?

KINGMAX - TinyBGA 1024Mb DDR2 1066Mhz 4x
GEIL Value 2048Mb DDR2 800Mhz KIT (2x1Gb) 2x
CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT (2x1Gb) 2x

Vagy valami más? a ! gb-re összesen 30e Ft-ot szánok. Köszi!
Érdemes az 1066-osra költeni, vagy nem nyújt annyival többet egy 800 mhz-eshez képest?

Konfig:

GIGABYTE GA-EX38-DQ6 lap
Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz 6M 1333MHz boX proci

(#12488) ToBeY válasza lecterdoctor (#12487) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha valóban 30k szánsz a dologra,Ősember fórumtárnál van Balistix SuperTalent stb igazán márkás ramok

(#12489) FehérHolló válasza Zájec (#12480) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ott van a Hawk1979 által adott linken szépen leírva az asymmetric DC működése, abban van benne, hogy az alsó, egyező címtartományban aggregált sávszélesség van interleavenél. Ez még a DC-t definiáló doksival is összhangban van. Tehát csak 2GB megy DC-ben 3x1GB esetén.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12490) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hahó!

Mennyi voltot lehet max adni szerintetek a ramjaimnak???:

2x1GB A-DATA Vitest Extreme Edition 800+

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#12491) Brumi˘ válasza Sziszifeca (#12490) üzenetére


Brumi˘
addikt

Aktív hűtéssel max 2,2V.

(#12492) Sziszifeca válasza Brumi˘ (#12491) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Tehát van a gyári hűtőborda, és pluszba tettem rá felülről egy ventit.
Akkor ez elég?

Valamint ha 2,2V-ot adok neki, akkor nem lesz gáz a ramom ugye, nem hal meg hamar? :B
Köszi. :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#12493) Brumi˘ válasza Sziszifeca (#12492) üzenetére


Brumi˘
addikt

Elméletileg nem halhatna meg, de gyakorlatba nem tudni milyen chip van rajta. Sógornak már lassan 1 éve mennek 2,2V-on a 800+os adaták.

(#12494) Sziszifeca válasza Brumi˘ (#12493) üzenetére


Sziszifeca
őstag

köszike :DD

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#12495) Zájec


Zájec
veterán

4-5-5-15 idözités az cl4-nek vagy cl5-nek számit ? :F

(#12496) Brumi˘ válasza Zájec (#12495) üzenetére


Brumi˘
addikt

CL4-nek mivel a cl = CAS Latency ami a 4-5-5-15-ből a az első azaz a 4-es. :)

(#12497) Zájec válasza Brumi˘ (#12496) üzenetére


Zájec
veterán

köszi, :R nem voltam képbe, ezért gondoltam megkérdem.. :)

(#12498) lipi67 válasza Zájec (#12497) üzenetére


lipi67
veterán

Már vmire készülsz..... :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12499) danee91


danee91
senior tag

Hi!
Még mindig él a kérdésem. Szóval a 800-as Kingmax ramok borda nélkül elviselik a 2,1V-ot? Eddig 2V-on volt, én úgy gondoltam 2,1V még mehet nekik. Nincs igazam?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#12500) attrax


attrax
aktív tag

Hi All,
Van nekem 2 db 512/800 DDR2-őm.(új)De nekem DDR1 kellene 2*512.Valamilyen lehetőséget tudtok?Mennyit kell kb ráfizetnem?
Használt is jó.
Igaz az ha most dc ben megy a 2 db 512 Kingstonom akkor érdemes ismét 2* 512-vel bővítenem hogy ismét dc legyen?

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.