Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Ősember válasza SHOKKZjE (#12299) üzenetére


Ősember
őstag

árfüggö. tehát? mennyibe van az a 2 kit? hátha van jobb alternativa is ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12302) dave118


dave118
senior tag

sziasztok! 10k ig milyen ramot tudnátok ajánlani(2Gb dual)?? geil vagy csx ramokon gondolkodom. csx nek nagyon kecsegtető a 10 év gari. tuningban tök amatőr vagyok de tervben van :)
(giga p35 ds3 E2180) előre is kösz.

... Ami ami, az az.

(#12303) Daemon09 válasza dave118 (#12302) üzenetére


Daemon09
őstag

Inkább csx. Havernak volt geil, lecserélta csx-re és jobban megy.

(#12304) Skodry válasza dave118 (#12302) üzenetére


Skodry
aktív tag

"Cosair":)
Szerintem elég jó nem down....

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#12305) Chaser válasza dave118 (#12302) üzenetére


Chaser
titán

Geil ultrát nyugodtan vehetsz.

Múlt héten próbálgattam pár ramot, gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat. Volt egy kingmax 2GB-os modulom, típusszámot sajnos nem írtam fel, az 2.1-en 1000 fölött orthos stabilan hasított. Becseréltem Geil value 2x2GB kitre, míg az eladó srác a számlát intézte, nézegettem a dobozát, CL6-nak volt felüntetve..mondom a srácnak ez nem faxa, nézzen már utána. A Geil honlapján csak cl5-ös volt ebbeől a kitből, jó mondom kipróbálom, ha mégse jó visszacsere. Kipróbáltam..mikor kivettem a dobozból a ramok matricáin virított a 6-6-6-24...ehhe mondom:D Cl5@800-on 2.1-en se indult, visszacseréltem kingmaxra, de ez már más típusú volt, dobozos, de nem Mars, KLDE88F-B8KB5 a típusa, 2.1-en DC-ben mennek 1000+ cl5-ön.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12306) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!
Megpróbálom röviden összefoglalni a kérdést:
Geil (Value, Black Dragon vagy Ultra?), Corsair, Kingmax,
Kingston HyperX, A-Data, Transcend JetRAM (esetleg, más)?
Elég a 800MHz vagy érdemes 1066MHz-est venni? Ha jól tudom, a CL4-es időzítésű jobb, viszont 1066-osból csak CL5-öst láttam.
Elég jelenleg a 2GB, netán érdemes egyből 4GB-t venni?
Nincs szándékomban tuningolni és kb. 20.000.- lenne rá.
Előre is köszi!

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#12307) Chaser válasza cvn69 (#12306) üzenetére


Chaser
titán

Ha intel alá veszed elég a cl5-ös, AMD-nél jobb a cl4. Mint nemrég írtam, valueval vigyázz, ultrában én még nem csalódtam, azok cl4-esek. BD-ról rosszat nem hallottam, Kingston hyperX-ek jók, engem most a kingmax meglepett, nem számítottam ennyire. Na meg a nagy kérdés, tuningolni akarsz-e? 20k alatt újan megkapod a 2x2GB kingmaxot, BD-t is, sztem nem érdemes már 2x1GB-os kitet venni.

szerk: jah látom, tuningolni nem akarsz, akkor meg 1értelműen kingmax, mert az a legolcsóbb, csak olyan helyen vedd ahol 3 év garit adnak rá, ha azután behal már oly mind1...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12308) wens33


wens33
csendes tag

Üdv emberek! :R
Nos, egy hetes ram nézelődés, válogatás után döntés előtt állok, ugyanis lecserélem a 2X1GB DDR2 800-as Kingmax-om, mert szeretnék tuningolni, meg picit gyorsítani. :)
A legutolsó kinézatt memó, amire most esett a választás Crucial Ballistix DDR2 800Mhz 2X1GB kit, száma: BL2KIT12864AA804.
Mindenképpen Micron chipeset szeretnék, méghozzá D9GMH chipeset, és olyat amin 16 db chip van. :))
Ha vki tud nekem jobbat ajánlani, akkor kérném, h tegye, vagy ha tapasztalata van crucial-lal vagy bármi mással kapcsolatban, írja meg! :R Az keret kb 15k + posta...Sajna ennyim van rá, de sztem ebből még éppen ki lehet hozni egy jó 800-as kitet.
(Ezek között válogattam: Corsair, A-Data, Crucial, Super Talent, gyári Micron, CSX, TeamGroup. Transcend meg Cellshock forgalmazót nem találok. :F Illetve Transcend van, a hrp.hu. Más gyártó 800-as, esetleg 1066-os memóriái nem igen érik el ezek teljesítményét, és nem ennyire tuningbarátok, ha jól tudom.)
Legyetek szívesek segíteni, ha tudtok!
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#12309) cvn69 válasza Chaser (#12307) üzenetére


cvn69
tag

Köszi!
A 4X1GB vagy a 2x2GB előnyösebb?
Intelbe lesz.
Még annyit, megérné 1066-t esetleg, 1200-t venni?

Wenss33!
Transcend RAM-ok itt is vannak, szerintem korrekt árakkal: pcx.hu

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#12310) ggx


ggx
tag

Sziasztok,
Megkértek, hogy vegyek 1gb pc3700 ddr466 cl3-as memóriát.
Körbe néztem a boltok honlapjain, de nem nagyon találtam ilyet, csak ddr400-asakat.
Miért van ez?
Illetve elképzelhető, hogy ddr400-as memóriával is menni fog a rendszer?

(#12311) Jorus válasza ggx (#12310) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mert elég ritka RAM fajta, főleg most, hogy a DDR modulok gyártási kapacitása jelentősen csökkent. Mien rendszerbe menne a memó? Szinte biztos, hogy menni fog DDR400-assal is, mivel a lapok specifikációjában nem nagyon van DDR466-os RAM kikötve. Ha tuning miatt kellene a gyorsabb memó, akkor egyszerűbb, ha DDR500-ast veszel, mert az még talán kapható is. Érdemes lehet szétnézni az Apróban is, elég jó áron szokták adni a DDR modulokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12312) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok Micron E-ről valakinek valami infója?Milyen minőségű chip?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#12313) ggx válasza Jorus (#12311) üzenetére


ggx
tag

Szia Jorus, köszi a választ. Sajna a pontos rendszer speckót nem tudom, de akkor valószínűleg rápróbálok egy 400-asra...

Egyébként ha minden igaz én ismerlek téged egy másik forumról is ;-)

(#12314) Jorus válasza ggx (#12313) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tom, én is. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12315) wens33 válasza cvn69 (#12309) üzenetére


wens33
csendes tag

Köszi cvn69!
Igazság szerint aXeRAM kéne Transcendből, ezek meg JetRAM-nak vannak írva... :U
De azért utánanézek, hátha a kódszám alapján mégis aXeRAM az... :D :Y
:R

(#12316) tommy-gear


tommy-gear
tag

Hali!

Van nekem 2*1 gb kingston 800mhz-es ramom dualba, ehez szeretnék még venni 1 gigát...ugyebár így már nem lesznek dualba, az lenne a kérdésem hogy ez mennyi hátrányt jelentene ha jelent egyáltalánt?

Előre is köszi!

(#12317) Lenry válasza tommy-gear (#12316) üzenetére


Lenry
félisten

szvsz semennyi hátrányt nem jelent, sőt, az is lehet, hogy az alaplapod bekapcsolva hagyja a dual channelt, csak átvált úgynevezett aszinkron dual channel módba...

az aláírásoddal vitatkozva: nem minden Core 2 DualCore, úgyanis van Core 2 Quad proci is, ami négymagos :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12318) tommy-gear válasza Lenry (#12317) üzenetére


tommy-gear
tag

köszi a választ :)

jah jah tooom :D még anno amikor nemvolt akkor írtam

(#12319) Ősember


Ősember
őstag

láttátok már ezeket? OCZ DDR2 PC2-9200 Flex II 4GB Series :DDD

gyárilag 2x2 1150 :))

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12320) Daemon09 válasza Ősember (#12319) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez nagyon durva! Szép darab! Van ilyened eladó? :D

(#12321) Ősember válasza Daemon09 (#12320) üzenetére


Ősember
őstag

nincs, csak éppen nézelödtem :D de 40-ért bárkinek hozok :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12322) forceberg válasza Ősember (#12319) üzenetére


forceberg
veterán

De 1300-1400-at gondolom, simán elkocognak...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12323) wens33


wens33
csendes tag

Ez ennyire melegedne vagy csak a sokpénzes emberkéknek csinálnak ilyet? :Y :D
Sztem a sima -Flex XLC-s - hűtő is elég, én még csak ezt láttam, de lehet erre sincs szükség. Oké, h tuning memó, de itt úgy látom mind2 oldal külön van hűtve. Nem semmi... :R

(#12324) wens33


wens33
csendes tag

Üdv!
Crucial Ballistix 2X1GB DDR2 800Mhz-ről vkinek van esetleg tapasztalata? (BL2KIT12864AA804)
Örülnék, ha írna rá vki. :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#12325) evitiguF válasza wens33 (#12324) üzenetére


evitiguF
senior tag

Crucialról Ősembert kérdezd! :K

(#12326) Kelvin válasza Ősember (#12319) üzenetére


Kelvin
őstag

Szépek, ezekkel az OCZ-kal csak az a baj, h a dizájnos hűtést fizettetik meg velünk.
Kb egy 15e-es ramja annyit tud mint egy más gyártó 10e-es darabja :K

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#12327) Ősember válasza Kelvin (#12326) üzenetére


Ősember
őstag

azért azt ne felejtsük el, hogy ezek 2x2 gigás kitek és sehol máshol nem találsz ekkora kiteket 1066 felett :K ez egy nagy ugrás elöre és én azt hiszem tudom is hogy mi tette ezt lehetövé :D valoszinü uj chip van a láthatáron 2 gigás kiszerelésben is. legalább is crucial weboldalon talált infok is ezt sugallák :))
amugy tényleg az ocz elég erös marketingben :D de ez a kit kategoriáján belül elsö, és azt mindig meg kell fizetni :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12328) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Nem tudja vki megmondani,hogy a memóm DC-ből miért állította vissza magát SC-re?Eddig tök kira volt és 1xerűen nem tudom hogy mi a gyík van vele.Próbáltam minden féle módon cserélgetni a memókat a slotokban de csak SC-ben hajlandó működni :F Eddig simán ment DC-ben és nem nyúltam hozzá...Esetleg tudna vki vmilyen megoldást a problémára?

Bye!

(#12329) wens33 válasza Kis zöld izé (#12328) üzenetére


wens33
csendes tag

Ugyan nem tudom milyen alaplapod van :F , de 1. lépésként én megpróbálkoznék egy BIOS reset-tel aztán addig cserélgetném amíg nem lesz Dual Channel. :)

(#12330) Lőre


Lőre
tag

Kérdés a nálam okosabbakhoz!!

Mi lehet az oka annak,hogy 4db 1GB os Crucial memót egy gépben a windows és az everest is darabonként rendesen egy gigásnak lát de egyben csak 3,5 Gb nak ismeri fel???

Az alaplap egy Gigabyte P35-DS4 es legújabb BIOS-al

[ Szerkesztve ]

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#12331) Kis zöld izé válasza wens33 (#12329) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Kösszeeee!!!! :DDD Amúgy Asrock P4v88+ 2db 512-es A-Data DDR400 és 2db 256-os Samsung DDR400.Próbáltam resetet is.Pontosabban nekem csak Load Optimal Bios Settings default-van.

Bye!

(#12332) sgergi válasza Lőre (#12330) üzenetére


sgergi
veterán

A 32 bites oprendszer 4GB-ot tud kezelni összesen. ebből lejön a vidkarid memóriája.(512MB)

(#12333) Lőre válasza sgergi (#12332) üzenetére


Lőre
tag

akkor ez elfogadható jelenség?
A videókártyam 1 gigás ! És eddíg a két giga memóriából nem vette le az előző 256 os videókártya méretét.
Csak most hogy kapott +2giga memót meg új vidkarit ??

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#12334) wens33 válasza Kis zöld izé (#12331) üzenetére


wens33
csendes tag

BIOS reset az alaplapon van, egy jumpert kell levenni kb 10 mp-ig vagy átteni, mert 3 tű van és alapból vmelyik szélen van, összesen 2 tűt köt össze. Szóval azt vagy leveszed, vagy átteszed, nem tudom AsRocknál hogy van.
Világ életemben Abit lapom volt :) , azon (C)CMOS(1) felirat van annál a bizonyos jumpernél. :)
Remélem ez segít.

(#12335) wens33 válasza Kis zöld izé (#12331) üzenetére


wens33
csendes tag

A "Load Optimal Bios Settings default" az, ha jól fordítom akkor betölti az optimális BIOS beállításokat, pontosabban alaphelyzetre állítja az optimális/jelenlegi beállításokat.
A biztos a hardveres nyúka-piszka. :P

(#12336) FehérHolló válasza sgergi (#12332) üzenetére


FehérHolló
veterán

Amennyiben az a 32 bites oprendszer Windows XP, vagy Vista.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12337) Kis zöld izé válasza wens33 (#12335) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Na ja!Megnézem azt a jumperes történetet mert az optimális szarság jóformán semmit nem ér .Ha esetleg nem találnám meg a jumpert akkor a gombelem kiszedésével is elérném a célomat?

Bye!

(#12338) Arnoux


Arnoux
tag

Üdv!

Kb 1 hónapja vettem egy gépet e4500-as proci van benne (2.2 alap, 2.7-re emeltem) emellett 2*1giga 800mhz kingmax ram. Érdekes dolgokat csinál a gépem mondjuk pár óra játék után megáll a gépem(ventilátor marha hangosan zúg de kép nuku). Elindításnál meg mindig 3szor kapcsol ki-be. Visszaraktam 2.2ghzre a procimat és a 3-szori kibe kapcsolás megszünt mostmár elsőre elindul.

Hallottam h a kingmaxok nemjók tuningra, én nem is tudtam, h ha procit emelek akkor a ramom mhz-e is emelkedik. Amiket leirtam előbb azok RAM problémák lesznek? Mien 2*1gigás 800mhz-es ramot ajánlotok hogy a procimat nyugodt szívvel tudjam min 2.7-re de akár 3ghzre is húzni (alapfeszen, gyári ventilátorral, semmi plusz ventilátor)

(#12339) Gyuri27 válasza Arnoux (#12338) üzenetére


Gyuri27
félisten

1 tudni kellene milyen ram osztót használsz, mennyin mennek a ramok.
2 gyárihűtőt hanyagold szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12340) Arnoux válasza Gyuri27 (#12339) üzenetére


Arnoux
tag

Na, megnéztem 2.2ghz-en és 2.8ghz-en is mindkettőn ugyan az. Képfeltöltésre felraktam egy screenshot-ot
Megnéztem bioszban a haladó beállításokat és a cpu tuningnál minden AUTO-n van csak a processzor sebességét tudom beirni (255). A feszültség is auto. Lehet az a baj, h ahogy emelem a cpu sebességét ugy megy fel a fesz és ezért instabil a rendszer? Az a baj, h nem tudom a normális értékeket. Próbáltam a legkisebb feszt beállítani de ugy sem sem indult a gép :D

(#12341) Gyuri27 válasza Arnoux (#12340) üzenetére


Gyuri27
félisten

Drágaszág valami cpu-z-vel készült valamit linkelj. :K Mert ebből nem derül ki mennyin mennek a ramok. Az se milyen osztóval. A ramoknak adhatsz 1.9v-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12342) Arnoux válasza Gyuri27 (#12341) üzenetére


Arnoux
tag

(#12343) Gyuri27 válasza Arnoux (#12342) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megölsz!!! Megtennéd, hogy a memory fülre kattintasz és azt linkeled. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#12344) Arnoux válasza Gyuri27 (#12343) üzenetére


Arnoux
tag

A negyedik képen ott van a memory-.-, de itt van egy memorys kép teljesen külön

(#12345) wens33 válasza Kis zöld izé (#12337) üzenetére


wens33
csendes tag

DEHOGYIS!!! :Y
AZT KI NE VEDD!!! :Y
Ha azt kiveszed vége a BIOS-nak, elveszik. Azért van benne, h ha nincs bekapcsolva a gép, meg egyáltalán nincs fesz. alatt a gép akkor vmi kraft kell neki, h tárolni tudja. Meg gondolom az máshoz is kell...azt hiszem :F
Annyira nem vagyok szakértő, de remélem nem mondok sok zöldséget.
Egyébként megkeresheted a BIOS-nak a jumperjét az alaplap kiskönyvében is, és kis szerencsével ott magyarul is benne lesz, hogyan kell csinálni.
Sok szerencsét hozzá! :)

(#12346) geza01


geza01
csendes tag

Nekem nem ártott még sosem az elem kivét! :))

ASUS M2N-VM HDMI, Athlon 64 5200+, 250GB WesternDigital+ 80GB segate, 450W chieftec, kingmax 2x1GB 800Mhz

(#12347) FehérHolló válasza wens33 (#12345) üzenetére


FehérHolló
veterán

1. Egyszer az életben olvasd végig az alaplapod kézikönyvét! (Ezt ajánlanám Kis zöld izé fórumtársnak is.)
2. Érdemes lenne utánaolvasni a ROM-oknak (szám szerint mondjuk az EEPROM-nak). Mi általános iskola hatodikban tanultunk róluk számítástechnikán.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12348) Daemon09 válasza wens33 (#12324) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, van. Mi érdekelne? Nagyon jó ramok! Nekem is ilyen van. 1200MHZ akadály nélkül. :C
(Köszönet érte Ősembernek!)

mod : Ősember : Köszi, most kihagyom. ;)
sgergi : De nem látja pl. az XP mind a 4gb ramot. :U

[ Szerkesztve ]

(#12349) wens33 válasza FehérHolló (#12347) üzenetére


wens33
csendes tag

Üdv!
Azt már végigolvastam, csak nem magyar volt, hanem angol és nem értettem meg mindent.
Hát akkor minek van benne az az elem, nem a BIOS-hoz? :)
A kedvedért utánaolvastam és ezt találtam: "CMOS-RAM:
A ROM-BIOS-ban lévő programok egyike az ún. CMOS-SETUP program. Ennek segítségével a rendszerkonfigurációt (dátum, idő, lemezegységek típusa stb.) kis fogyasztású, akkumulátorral táplált, CMOS technoloógiával készűlt RAM-ban tárolják, így tartalma kikapcsolás esetén is megmarad. (amíg az akkumulátor vagy újabban Lítium elem bírja szuflával)."
"ROM:
Csak olvasható tárú memória. Tartalmát a gyártó az előállítás, gyártás során rögzíti, később tartalma nem módosítható. Szintén véletlen hozzáférésű, mint a RAM típusú memória, de áramkimaradás esetén is megtartja tartalmát."
Tehát akkor itt ellentmondás van?
Kérlek világosíts fel, ha vmit ebben rosszul írnak!
Legalább akkor ma sem keltem fel hiába. :)
Természetesen igazat adok Neked, csak írd meg mit tudok rosszul!

(#12350) wens33 válasza Daemon09 (#12348) üzenetére


wens33
csendes tag

Most rendeltem Nándikától - csak, h népszerűsítsem :) - egy 2X1GB-os DDR2-es 800-as kitet, elvileg holnap jön meg.
Csupán az érdekelne hogy bírják a gyűrődést, mennyivel gyorsabbak a hasonló D9GMH chipes memóriákhoz képest? (bár ez utóbbi tesztekben is benne van, de nem találtam kifejezetten ilyet :F )
Esetleg leír6od, h mióta van meg. Vagy olyat is hallottam , h melegszenek nagyon, ez igaz?
Meg úgy ilyen-olyan visszhangokat ír6sz, ha hallottál... :))
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.