Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) werttzui válasza Jeannie (#299) üzenetére


werttzui
őstag

Két fél vodka a legjobb képstabi :DDD :DDD :DDD

PENTAX

(#302) biggamer válasza werttzui (#301) üzenetére


biggamer
veterán

Te kis muslinca. :) ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#303) biggamer


biggamer
veterán

Esetleg nem akarja valaki hamarabb kezdeni 16.-án a napot ?

[link] :Y

Jaaaaa, és állványt nem szándékozik senki hozni ?

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#304) biggamer


biggamer
veterán

Kalandor kollégával mi van ? :Y
Ő volt az egyik fő szervező.
Nem is akar jönni ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#305) pacorro


pacorro
aktív tag

Szívesen elmennék, de sajnos nem tudok.
Azért mindenkinek jó szórakozást! :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#306) adik válasza biggamer (#303) üzenetére


adik
őstag

vonatozni sajnos nem fogok tudni, pedig tetszene, nagyon.

állványom nincs, így nagy valószínűséggel nem is fogok hozni - állítólag.

Kalandor, Kalandor jelentkezz! Itt a fórum, itt a fórum. Kalandor, hallasz? Jelentkezz! Kalandor, 1503, Nyugati pu! Kalandor, megerősítést kérek! Vetted? Kalandor, itt a fórum! Hallasz, Kalandor?

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#307) j.bravo válasza adik (#306) üzenetére


j.bravo
addikt

Én szívesen kölcsönadom az állványom addig.
Mondjuk ha egy belevaló gyorscserelapot tudnánk kölcsönbe szerezni, hogy ne kelljen azt is le-fel tenni a te gépe(i)d és az enyém között, nem lenne baj :)

Bár, ha jobban belegondolok, ha még akkor is csak a Pana FZ5 lesz nálam, a maga max 8másodperces leghosszabb expo idejével, lehet hogy át is engedem az állványt... vagy elviszem a kis 2MP Canon A60 szappantartót ;)

Whatever.

(#308) Predator...


Predator...
tag

Nálam lesz egy állvány...
de nemmindig fogom használni ugyhogy ha kell ott lessz;)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#309) Jeannie válasza biggamer (#300) üzenetére


Jeannie
aktív tag

:P :P :P

(#310) biggamer válasza Jeannie (#309) üzenetére


biggamer
veterán

[kép][kép][kép]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#312) adik válasza adik (#291) üzenetére


adik
őstag

Jeannie
biggamer
Hydra SR
j.bravo
Kalandor
KrenAtesz
Predator... +1,5
werttzui
adik

Kettő, csipkebokor vessző!

(#313) Allien


Allien
veterán

Én is lehet, hogy megyek, bár nem teljessen 100%.:B Ráadásul az is előfordulhat, hogy a barátnőm is jön.;) Ha megyek, akkor álványt viszek. Két fajta, egy mezei ~15 centis kicsit, meg egy normál álványt, kb 1 kilós terhelésest, ha jól emléxem erre az adatra. :)) A Gellért hegy-ről panorámát szerintem még akkor érdemes, amikor a pesti oldalt még süti a nap, késöbb már nehezebb, már a kisebb gépekkel, mert hírtelen csökken a fényerősség. Bár, álvánnyal ez nem gond, de akkor már inkább akkor érdemes, amikor már majdnem sötét van, tehát amikor már az autók reflektora fel van kapcsolva. Az még jó lehet hoszabb záridővel. ;] Ja persze ez is giccsfotózás lenne! :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#314) adik válasza Allien (#313) üzenetére


adik
őstag

Jeannie
* Allien +1
biggamer
Hydra SR
j.bravo
Kalandor
KrenAtesz
Predator... +1,5
werttzui
adik

Kettő, csipkebokor vessző!

(#315) werttzui válasza adik (#314) üzenetére


werttzui
őstag

Lassan úgy fog kinézni a kis csapat mint a japán túristák .Mindent elözönlünk mosolygunk és kattingatunk :D

PENTAX

(#316) Jeannie válasza adik (#314) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Egy Hydra SR-rel kevesebben vagyunk, anyukával mennek nagypapát látogatni, családi program, lemondhatatlan, reménytelen :(
Én meg kettőig dolgozom, de várhatóan odaérek... :W

(#317) adik válasza Jeannie (#316) üzenetére


adik
őstag

Jeannie
* Allien +1
biggamer
j.bravo
Kalandor
KrenAtesz
Predator... +1,5
werttzui
adik

Kettő, csipkebokor vessző!

(#318) biggamer


biggamer
veterán

:Y Ha mégis valakit érdekelne ez : [link] akkor 09.20-ra érkezem a Nyugatiba.
Onnan állitólag kisvasút visz a kiállításra.
Na szóval akkor az illető jelezze felém, és megbeszéljük a továbbiakat.

Persze utána 15.00-tól megyünk tovább. :DD

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#319) j.bravo


j.bravo
addikt

Ne legyen igazam, de a kis desktop-időjárás előrejelzőm szerint (konfabulator/yahoo widgets) valamint a met.hu szerint nem lesz túl jó időnk szombaton :(
Reméljük tévednek. De ha mégse, akkor legfeljebb kávézós/sörözős/pizzázós/amit kitalálunk fotóstali lesz.

Mindenképpen megtartjuk, ugye?

Whatever.

(#320) biggamer válasza j.bravo (#319) üzenetére


biggamer
veterán

Másnem aktfotózás lesz. ;) :D
Önként jelentkezőt kérek, és ha lehet ne a fiúk közül. :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#321) zsiga667


zsiga667
addikt

Haldoklik a 300D-m, és mivel szombatig tuti nem készülne el a javítás (nameg azt se tudom miből fizetném ki...) ezért csak akkor tudok menni ha le tudom nyúlni a D50-et fateromtól.

(#322) biggamer válasza zsiga667 (#321) üzenetére


biggamer
veterán

Nem látom a problémát. :F :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#324) j.bravo válasza zsiga667 (#321) üzenetére


j.bravo
addikt

Gép nélkül is lehet fotóstalálkozni jönni :) De átérzem a helyzetet, az A1-em 34 napja van szervizben :(((

Egyébként én tudok kölcsönadni egy A60-at (nem ugyanaz, de gépnek gép), nekem meg marad egy kölcsön-Pana FZ5.

Különben is lehet hogy a találkozó jellege lesz a hangsúlyos, ha az időjárás közbeszól.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#325) Batman


Batman
őstag

Haliho!

Ha lehetséges mennék én is, lehet már tudni pontosan mikor és hol lesz?


Nagy gáz ha kompakt géppel megyek? :B

üdv
Batman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#326) werttzui válasza Batman (#325) üzenetére


werttzui
őstag

Szept 16 nyugati főbejárat /Tábláknál/ 15 00 -kor és mindenkit szeretettel várunk ;)

PENTAX

(#327) werttzui válasza j.bravo (#324) üzenetére


werttzui
őstag

Mikor lessz kész??

PENTAX

(#328) j.bravo válasza Batman (#325) üzenetére


j.bravo
addikt

Sokan jövünk kompakttal. De olvass vissza, le lett írva hogy talán még kamerásmobillal is lehet :) De camera obscura-val biztosan.

werttzui: a szerviz nem tudta megmondani (kiküldik Németországba, blablabla). Most dobtam nekik egy emailt hogy mi a görcs van de eddig nincs válasz.

Whatever.

(#329) zsiga667 válasza j.bravo (#324) üzenetére


zsiga667
addikt

Igaz, bár úgy nem az igazi, legalábbis egy olyan fanatikusnak mint nekem. (Egyszerűen nem érzem jól magam ha nincs nálam a gép. :) )
Köszönöm a felajánlást, még az is lehet hogy szükség lesz rá, de azért bízom benne hogy el tudom kérni a D50-et, vagy legalább az F65-öt. Vagy esetleg aznap épp úgy dönt a 300D-m hogy működik, mert ilyet is szokott...

Kalandor: Kompaktom nincs. Illetve van egy kisfilmes Canon kompaktom talán 38-76mm es üveggel és semmi manuális beállítással, nameg egy Szmena is akad, de az azért már mindennek a legalja... :DDD

A Canon szettet azért mindenképp magammal cipelem ha megyek, hátha valakinek jól jön menet közben a 70-200 meg a 430EX.

(#330) zsiga667


zsiga667
addikt

Ha már úgyis szóbakerült, van valakinek ötlete hogy mennyibe kerülhet egy teljes exponálógomb-csere? A probléma ugyanis az, hogy a félig lenyomott állás megszűnt létezni szegénykémen...
Bár végülis már több mint fél éve úgy használom a gépet hogy nincs bajonett-kioldó gombja, lehet ehhez is hozzá tudok szokni. :DDD

(#331) werttzui válasza zsiga667 (#330) üzenetére


werttzui
őstag

Nem lehet,hogy csak meg kéne pucolni bár ahhoz darabokra kéne szedni. :F

[Szerkesztve]

PENTAX

(#332) zsiga667 válasza werttzui (#331) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem szeretném szétszedni, ismerem magam, azt is megjavítanám ami működik... :D És az említett két apróságtól meg a kosztengerben úszó szenzortól eltekintve semmi baja. :)

(#333) werttzui válasza zsiga667 (#332) üzenetére


werttzui
őstag

Marad a szervíz ott ki is pucolják csak sok kp kell hozzá :O

PENTAX

(#334) biggamer válasza zsiga667 (#329) üzenetére


biggamer
veterán

Nyúld le az öreged gépét, aztán fogd a nyuszira. ;) :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#335) zsiga667 válasza biggamer (#334) üzenetére


zsiga667
addikt

Ezzel a fő probléma az hogy a gép céges, jelenleg a vezérigazgatónál van, és nemtom meddig van rá szüksége. :)

(#336) Allien


Allien
veterán

Ha már itt tartunk, lenne 1 problémám. Ez pedig ''személyiségi jogi'', tehát, mi van, ha lefotózunk valakit, akitől nem kérünk valami papírt, majd éppenséggel azzal a fotóval pl. pályázunk? :F Van valakinek ilyen szerződéses izéje?:B Valami minta, amit elvileg alá szoktak írattni (gondolom, modellekkel is szokatk ilyet is csinálni;) )!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#337) zsiga667 válasza Allien (#336) üzenetére


zsiga667
addikt

Mivan? :F

Lehet én tudom rosszul mivel nem néztem utána sehol, de mintha közterületen azt fotóznék le akit/amit csak akarok. Ami pl. megerősít ebben a hitemben az az hogy előfordult már hogy rendőrök megkértek hogy ha lehet őket ne fotózzam le, és miután megkérdeztem ők mondták hogy elvileg megtehetném. Mondjuk úriember nem fotóz le olyat aki ezt külön kéri (kivéve részeg haverok és jó csajok :DDD)...

(#338) werttzui válasza Allien (#336) üzenetére


werttzui
őstag

Ha olyan pózba fotózod le ami sértő lehet akkor beperelhet amúgy azt fotózol akit akarsz ha nem vág képen :DDD

PENTAX

(#339) j.bravo


j.bravo
addikt

Az indexen erről sokezer hozzászólásos topikok vannak, pro és kontra. Lehet hogy nem annyira egyszerű kérdés ez, utána kéne olvasni.

(nekem pl olyan dereng hogy közterületen nem annyira triviális hogy szabad lenne fotózni akárkit, ellenben nyilvános rendezvényen, hacsak nincs explicit tiltás, akkor igen.)

Whatever.

(#340) werttzui válasza j.bravo (#339) üzenetére


werttzui
őstag

Szombaton úgy is kiderűl ki vág képen minket :DDD

PENTAX

(#341) Jeannie


Jeannie
aktív tag

A pizzázás jó ötlet, legfeljebb fényképezzük egymást teli szájjal, csámcsogva ;] Amde esőben is lehet jó képeket csinálni, ha szerencsék van lesz pl. szivárvány, amugy meg mehetünk Parlament, Bazilika, ilyesmit fotózni belülről...
Én úgy tudom hogy rendezvényeken csak az illetékes szervező, sajtó, ilyenek fotózhatnak személyiségi jogokat sértés nélkül, a többi helyszínen magánember csak a ''téma'' engedélyével. Régebben sok szó esett erről, amikor bejöttek a kamerás mobilok, volt pár ilyen próbálkozás is hogy ne tudj a telefonnal exponálni hang nélkül, zugban ;]

Mod: az meg tényleg a másik fele, hogy a legtöbb embert szerintem nem érdekli ha lefényképezed, csak akkor, ha számára kellemetlen helyzetben kapod le :D

[Szerkesztve]

(#342) werttzui válasza Jeannie (#341) üzenetére


werttzui
őstag

Igaz nem mindegy kit és hogyan kapsz le :D

PENTAX

(#343) adik válasza Jeannie (#341) üzenetére


adik
őstag

A pizzázás jó ötlet, legfeljebb fényképezzük egymást teli szájjal, csámcsogva

he? :P

személyiségi jogok

azt tudom, hogy intézkedés közben nem szabad, hogy felismerhető legyen a rendőr (hülyére verés közben szabad fotózni?), publikálni egy elkapott portrét csak közszereplőről lehet közszereplés nélkül (bár ebben sem vagyok biztos).
többet nem írok erről, mert még annyit se tudok, amennyit leírtam, szóval még félre vezetnék valakit. mentolos cukorkát kértek? nem kábszeres, tutira! :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#344) adik válasza Jeannie (#341) üzenetére


adik
őstag

hogy a legtöbb embert szerintem nem érdekli ha lefényképezed

tudod te, hogy itt hányan hallottuk már hány embertől, hogy ''ne fényképezzél már, rosszul áll a hajam, nem vagyok szép, ez nem előnyös ruha...'' és naphosszat sorolhatnám még, és akkor a ''tedd el azt a s..rt, mert feldugom a s...edbe!'' kompatibilis hozzászólásokat még nem is idéztem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#345) adik válasza adik (#317) üzenetére


adik
őstag

Jeannie
* Allien +1
Batman
biggamer
j.bravo
Kalandor
KrenAtesz
Predator... +1,5
werttzui
adik

Kettő, csipkebokor vessző!

(#346) Batman válasza adik (#345) üzenetére


Batman
őstag

Hali!

Bocsi de családi esemény jött közbe , így nem tudok részt venni ezen az eseményen , pedig nagyon vártam, de majd legközelebb.

Neketek pedig minden jót, sok szép fotót.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#347) zsiga667 válasza Batman (#346) üzenetére


zsiga667
addikt

Az asszonyt is viszed? ;]

(#348) Predator...


Predator...
tag

Hali:D
Ha annyira fotózni szeretnétek tsajokat én mondtam h jön velem egy lány akinek portfolio-t kéne készíteni tehát lessz egy lány aki szabad préda...

amúgy jönnek velem: a modellünk:D,egyik barátom,barátnőm,és még1 havercsajszi, közülük csak bnőm és a modellünk nem fotózik;)

amúgy jó 5let a pizza...akkor 15:00 nyugati....eddig 14:30 volt:D
najó mind1 remélem ott lesztek még ha 15:00-kor érek oda...
az utitervet át se olvastam...nekem mind1 hol vagyunk fotozni lehet...
Jogok: én is úgy tudtam h engedélyt kell kérni...namost akkor nem hogyha lefényképezek sok tömeget...és odamegyek mindenkihez hogy: ''...bocsi rajta vagy a képen amit az uccáról készítettem baj?...'' na értitek...de olyasmit megkell kérdezni ha lácc egy lány-t/fiú-6 és leszeretnéd fotozni mert megláttál benne valamit akkor viszont télleg megkell kérdezni...ált-ban sztem megengedik az emberek:)

na majd lessz valami...bocsi a hosszú hsz-ért :R

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#349) adik válasza Batman (#346) üzenetére


adik
őstag

Jeannie
* Allien +1
biggamer
j.bravo
Kalandor
KrenAtesz
Predator... +4
werttzui
adik

Predator... téged is javítottalak.

Kettő, csipkebokor vessző!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.