Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108151) rasotamas válasza szabonagyur (#108150) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagy nehezen egyszer lefutott

https://tinyurl.com/rasoapro

(#108152) akaszajanos


akaszajanos
tag

Kértétek, hogy jelezzem, így megteszem: a Yettel elsejével törölte nálam a "túlhasználat" miatti sebességlimitet, így már újra jön az 5-600 megabit stabilan, nem korlátoz le 100-nál.

Ez azért is érdekes, mert a fordulónap április 10. lenne, tehát nem a számlázási ciklust nézik.

[ Szerkesztve ]

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#108153) donjohnson válasza akaszajanos (#108152) üzenetére


donjohnson
addikt

inkább a flottádat nézd meg, hogy mennyi a havi adatkeret. szerintem nem "korlátlan" az a korlátlan nálad.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108154) akaszajanos válasza donjohnson (#108153) üzenetére


akaszajanos
tag

De, látom a Yettel appban és a szerződés nálam lévő példányán is, hogy korlátlan a belföldi adatkeret.

Egyszerűen nem tetszett a Yettelnek, hogy egy új PS miatt hirtelen sokszáz GB adatot forgalmaztam le, ezért egy időre korlátoztak. (Amit meg is tudok érteni – csak érdekességként osztottam meg, mert gyakran felmerül itt, hogy mit csinál a Yettel a gyakorlatban, ha valaki eléggé elszabadul korlátlan csomaggal.)

A 100 megabites letöltés egyébként kifejezetten méltányos, mert bőven tökéletes még az a sebesség is.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#108155) slug


slug
senior tag

A Yettelnel is elindult a felujitott es hasznalt telefonok program

https://www.yettel.hu/mobiltelefon/felujitott-es-hasznalt-telefonok

[ Szerkesztve ]

(#108156) 4Grider válasza slug (#108155) üzenetére


4Grider
nagyúr

239000 Ft-ért biztosan megéri egy használt 13-as szifon, ha újonnan Apple garanciával már 236500 Ft-ért elérhető itthon.
Szerk.:
Vagy esetleg az Alzánál 247590 Ft-ért.
Persze lehet, hogy a részletfizetéses vásárlóréteg a célközönség...

[ Szerkesztve ]

(#108157) INGJOKE válasza 4Grider (#108156) üzenetére


INGJOKE
veterán

De ha kötsz hozzá egy szép nagy előfizetést akkor havi 32k-ért "ingyen" is elhozhatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#108158) TODI1111 válasza slug (#108155) üzenetére


TODI1111
addikt

Eléggé iphone specifikusnak tűnik. Lehetne inkább használt és felújított iphone készülékek.

(#108159) thomanyek


thomanyek
újonc

Szerintetek igaz,hogy a yettel otthonnet külön sávot használ?Így nem kell osztozni a többi előfizetővel.Mindig magas a le és a feltöltés.Vagy nincs különbség az internet csomagok sebessége között?

(#108160) csaszi75 válasza thomanyek (#108159) üzenetére


csaszi75
senior tag

Részben igaz.
Az otthonet pro-t vagy hogy hívják, azt csakis meghatározott pontokon lévő előfizetőknek adják ki, ott ahol van nagy 5G sebesség.. ha így veszed máshol nem is használhatod, csak az adott cellákban.
Sima otthonnet előfizetők nem kapnak olyan 5G jogot, mert náluk csak a 4G érhető el..
Ha így vesszük, csak bizonyos cellákon használhatóak..
Ezzel akkor más nem homenet PRO előfiezők el vannak vágva a PRO nyújtotta előnyöktől.
Csak talán a régi csomagokat lezárták, mert gondolom rájöttek, hogy túl sokat elvesznek a hálózatból :)

(#108161) azbest válasza thomanyek (#108159) üzenetére


azbest
félisten

Nem feltétlen, talán kezdetben volt úgy, amíg szerelővel kültéri egységeket tettek fel.

5G NSA-ra eddig kb bárkit felengenek, azt is, akinek a csomagjában azt írják, hogy nincs 5G. Akkor lesz szívás, ha valaha elkezdik tényleg szűrni.
Az 5G SA az, amit talán korlátoznak.

A régi, nem helyhez kötött otthonetemről átváltott 30gigás hordozható internetnél is ír n78 nsa -t a zte 888 routerem.

A telefonok közül lehet nem mind tudja az n78-at, a samsung a52s-emet még nem láttam 3500-as frekin (n78?) ugyanazzal az előfizetéssel. Pedig talán tudnia kéne. de lehet a progi nem jelzi ki érthetően, amivel nézem.

[ Szerkesztve ]

(#108162) 4Grider válasza thomanyek (#108159) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem létezik külön otthonnet sáv. Azaz ugyanazokat a frekvencia blokkokat használja az összes yeti előfizető az otthonneteseket is belevéve.

(#108163) tomp


tomp
félisten

5G-nél a tényleges adatra az 5G-s Otthonnet sem külön sávot használ. Ugyan arra megy fel mint egy sima kártyás telefon.

(#108164) trec12 válasza tomp (#108163) üzenetére


trec12
addikt

Olvastam, hogy a cellát figyelik és ha "betellik" akkor oda nem mehet több OtthonNet. Tényleg így van?

(#108165) Landsmann válasza azbest (#108161) üzenetére


Landsmann
addikt

Nincs mindxen telefonban gyárilasg aktívvá téve az SA mód eléártése. Redmikben például csak az NSA van engedélyezve, de be lehet kapcsolni az SA-t. Nem hinném, hogy az A52 műszakilag ne lenne képes kezelni az n78-at. Szerintem ott sincs alapból engedélyezve az 5G SA mód ha nem látja az elérhető hálózatok között az 5G-t. Azt akkor is látnia kerllene, ha a rendszer nem engedi fel a hálózatra.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108166) vence válasza azbest (#108161) üzenetére


vence
junior tag

Elméletileg támogatja!
A52s
5G bands1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 78 SA/NSA/Sub6

persze van pár aláltozat, de talán más (SIM stb) okokból.

(#108167) azbest válasza vence (#108166) üzenetére


azbest
félisten

inkább arról lehet szó, hogy nem tudja b1 és b3 mellé az n78 nsa-t összakapcsolni a telefon, míg a router meg a kiírt adatok alapján talán tudja (bár sebességben mégsem jobb - de egyik sem rossz, 500-700 le és 80-133 fel körül szokott speedtest menni, a telón kicsit jobban)
NR only módra téve itt (szeged) nem lát hálózatot, gondolom nincs publikus lista arról, hogy hol vannak már SA tornyok.

#108165 Landsmann
a router sem ír SA -t
5G(SA) Cell ID - -

[ Szerkesztve ]

(#108168) rin33


rin33
senior tag

Feltérképeztem az új medgyesegyházi állomást, B1, B3, B8-ra csatlakozott, ezek fel is kerültek a Cellmapperre majd eltűnt a B1. Ez a Cellmapper hibája?
A B28-nál érthető hogy később jelenik meg mert ,,hátra van sorolva” , nagyon ritkán csatlakozik rá.

(#108169) donjohnson válasza azbest (#108167) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem az a52s úgy írja ki az n78-at cellmapper-ben, hogy Unknown NR NSA. b1-ről és b3-ról tud fellépni speedtest közben. amúgy nem tartja meg folyamatosan az n78-at alaphelyzetben (csak letöltés közben marad connected).
indíts egy speedtest-et és ha 300-400 mbit/s vagy afelett mérsz akkor biztos lehetsz benne, hogy az az n78. át is léphetsz mérés közben a cellmapper app-ba és akkor látni fogod legfölül az Unknown NR NSA sort (ez valami kijelzési hiba lehet a programban).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108170) Landsmann válasza azbest (#108167) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha a készülék tudja az SA módot, és Nr Only-ban van, akkor látnia kell az n78-as cellákat, de rákapcsolódni nem fog tudni. Cellmapper vagy Netmonster szépen mutatja a cellákat.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108171) Landsmann válasza vence (#108166) üzenetére


Landsmann
addikt

Ezaz, hogy elméletben. Nekem a Redmi Note 10 5G-nél is ezt írja:
5G sávok 1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA
A bökkenő az, hogy az SA mód gyárilag ki volt kapcsolva. Közvetlen hozzáférés nincs a kapcsolóhoz, kóddal lehet előcsalni a menűt, ahol be lehet kapcsolni ezt és még egy halom dolgot lehet állítani. Nem értem és nem tudom az okát, hogy miért van tiltva alapból az SA mód. Nem is nagyon írnak róla, egyszerűen csal elintézik azzal, hogy 5G képes a készülék. Azért ez még így kevés. Lehet egy átlag felhasználónak elég, (azt sem tudja, hogy az 5G még nem feltétlenül az az 5G amit reklámoznak) de aki kicsit jobban konyít hozzá, annak nyilván ennyi nem elég. Ha 5G-s készüléket szeretne, akkor az legyen már tényleg az és ne inkább csak 4G++.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108172) donjohnson válasza Landsmann (#108171) üzenetére


donjohnson
addikt

samsung-nál nem kell trükközni. azért kerül többe, mint egy redmi.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108173) Landsmann válasza donjohnson (#108172) üzenetére


Landsmann
addikt

De a korábbi hozzászólások alapján mégsem látja az SA cellákat. Nem a Cellmapper vagy a Netmonstet hibás kijelzése hogy NSA cellákat lát. A programok jól mutatják mit látnak. Nem ezzel a Samsung típussal volt olyan gond, .hogy egy.frissítés után egyáltalán nem látott 5G cellákat?
Redmi Note 10 5G Netmonstet képetnyőkép:

Jól látszik az elkülönülő SA és NSA cella.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108174) azbest válasza Landsmann (#108173) üzenetére


azbest
félisten

valsz szinmplán csak android 14-gyel nem tud mindent kiolvasni a netmonster. A phone infóban látni hogy nr_nsa módban van, de a netmonster 4g-nek loggolja.
Cellmapper meg haszálhatatlan, dual simmel ezer sor ugrál össze-vissza.

(#108175) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Lehetséges, hogy a Cellmapper hülyeséget mutat?
2 napja alig van szolgáltatás, használhatatlan minden net, tv, mobil. (Szomszéd is mondta.)
Vészhelyzetre van Telekom mobilnetünk is, de az sem megy, az is a Yettel csatornáját használja.

Tegnapelőtt este felhívtam őket, ügyintéző nem tudott semmi hibáról, karbantartásról, vagy fejlesztésről. Azonosítás után mondta honnan kapjuk a jelet, a szokásos torony 3 km-re, amit én is ismerek.
Reggel jött email-ben.
"....A bejelentés alkalmával ügyintézőnk tájékoztatta Önt a Yettel álláspontjáról: a panaszát az ügyintézés során nem tudta kivizsgálni, ezért azt a Technikai Csoportunknak továbbította.
Tájékoztatjuk, hogy panaszát (B)részletesen kivizsgáltuk. A címet ellátó állomásunkat érintően hálózati problémát regisztráltunk, melynek az elhárítása folyamatban van.(/B)"

2 napja még mindig nem javították meg? Most is csak korlátozottan tudok netezni, pár percig van, aztán percekig semmi, a korábban legjobb jelerősségű B 20, 8, 28 most a leggyengébbek és valami nagyon zavarja a jelet, mert a SINR pl a 19 dB helyett -2dB.

Kínomban ránéztem a Cellmapperre és a másik utcában jelez új 4G Yettel tornyot 1, 3, 20 csatornákkal, első észlelés dátuma 2024.03.02 :Y (ott tényleg van egy nagy torony tele antennákkal, egy helyi mikrós cég használja).
Semmilyen fejlesztésről nem hallottam. Ez most mi lehet?
Mobillal néha van térerő, sokszor semmi, most E-t mutat (edge?).
A Network Cell Info app szürke... mintha nem lenne kártya és csak ezt a helyi tornyot látja, írja 4G gyenge a jel.
Elég durva lenne ilyen közel. A kertből tisztán rálátni, de arra nincs itt fent ablakom.

[ Szerkesztve ]

(#108176) 4Grider válasza Krystal_s (#108175) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha abból indulsz ki, hogy a cellmapperrel a bázisállomás helyét kézzel meg lehet adni és a felhasználói között egy csomó dilettáns van, akkor fenntartásokkal kezeled az új tornyok helyét,

(#108177) Krystal_s válasza 4Grider (#108176) üzenetére


Krystal_s
addikt

Cellmapper ezt írja:
Bands 1, 3
First Seen 2024. 03. 02.
Last Seen 2024. 03. 02.
Located by: leo9341
Location/deletion History: View History
Tower Metadata History: View History
Contributors: leo9341 lazlow19
Last Generated: 2024. márc. 8., P 11:40

Bands 20
First Seen 2024. 03. 02.
Last Seen 2024. 03. 25.
Located by: leo9341
Location/deletion History: View History
Tower Metadata History: View History
Contributors: leo9341 Teniadris lazlow19
Last Generated: 2024. márc. 25., H 22:56
-------------------

Mobilon a Network Cell Info app térképe is pont ugyanazon a helyen jelzi a Yettel 4G-t.
Ez a program nem független a Cellmappertől?

(#108178) zzola


zzola
félisten

2 kérdésem volna:
1. e-sim-et hányszor tudom aktiválni, van valamilyen korlátozás erre vonatkozóan?
2. Samsung eszközön ugye az APN protokoll IPv6-on van, ezt kézzel szoktam átállítani, hogy legyen adatkapcsolat. IPv4-gyel és a IPv4/IPv6-tal is van adatkapcsolat.
A kérdés az, hogy a IPv6 az kell bármihez is? Bármilyen hátrány származik a csak IPv4-es használatból adódóan?
Kösz.

(#108179) Dave1984 válasza azbest (#108161) üzenetére


Dave1984
őstag

A52s tegnap átettem teloba az otthonnet simet b1+b3+n78 al szépen kapcsolódott.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#108180) donjohnson válasza Dave1984 (#108179) üzenetére


donjohnson
addikt

úgy se hiszi el. hiába írod te is.
leírom neki, hogy speedtest közben nézze, mert gyenge 5g-nél nem folyamatosan kapcsolódik n78-ra.
erre válasz: cellmapper ugrál össze-vissza, használhatatlan.
persze a másik sim-et nem veszi ki.
majd néha erre jár és beírja szokás szerint, hogy nem minden csomagot engednek fel az 5g-re.
így terjed a hülyeség.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108181) Dave1984 válasza donjohnson (#108180) üzenetére


Dave1984
őstag

Nagyobb adatforgalom esetén kapcsolódik 5Gre , egyébként csak időnként 🙂

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#108182) azbest válasza donjohnson (#108180) üzenetére


azbest
félisten

nyugi pajtás. Írtam, hogy felmegy 5g nsa -ra, csak ezek az appok nem tudják kiolvasni az új androidon az összes paramétert. A telefon maga és a netmonsterből kinyitható phone info service menü látja hogy nem 4g.

De root nélkül, friss renszerrel, qualcommmal az appok úgy látszik nem tudjék kiolvasni.
És korábban is írtam, hogy jelenleg olyan csomagokkal is felengednek 5g nsa-ra, aminek az ászf szerint csak 4g jár. Az sa/nr elérés viszont lehet korlátozott.

A cellmapper pedig valóban használhatatlan, mert folyton változó amit ír, követhetetlen és valsz ő sem látja az 5g cellákat ezzel a készülékkel. Az engem nem érdekel, hogy 5 éves rendszeren mindent is lát vagy hogy rootolt telefonnal mit tudtok kiolvasni honnan.

Dave1984
tudsz egy screenshotot mutatni, hogy nálad hol látszik n78 benne? A legfrissebb rendszerrel használod, vagy megálltál korábbi android verzión? Nekem a528b/ds van egyébként.

SA módban pedig se a telefon se a zte rooter nem lát hálózatot, eleve onnan indultam, hogy nem sa van velük. Cellmapper webes terkép szerint SA n78 van itt is, de lehet rosszul írja.

[ Szerkesztve ]

(#108183) Viktor0610 válasza azbest (#108182) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy a lényeget megragadjam, a router szót véletlenül írtad rooternek, ugye? ;]

Samsung Galaxy A54

(#108184) azbest válasza Viktor0610 (#108183) üzenetére


azbest
félisten

sudo su :DDD

(#108185) donjohnson válasza azbest (#108182) üzenetére


donjohnson
addikt

fals információkat terjesztesz, amit később megmagyarázol mintha mi sem történt volna. az idetévedő ember meg rögtön ezt látja.
még most sem veszed a fáradságot hogy kivedd a másik sim-et (30 mp-es művelet), vagy hogy közelebb sétálj a bázisállomáshoz és meggyőződj magadtól, hogy milyen távolságtól lesz folyamatosan connected n78 amit kírnak az app-ok, hanem egy másik embert kérsz meg, hogy bizonygassa neked screenshot-okkal.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#108186) Dave1984 válasza azbest (#108182) üzenetére


Dave1984
őstag

*#0011#
itt minden infót látsz.
Bocsi most nem szedem ki a routerből a kártyát,max holnap délelőtt 🙂

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#108187) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e bármilyen előnye SIM-ről ESIM-re váltásnak Yettelnél (új telefon tudná, ezért merült fel most kérdésként), vagy bármilyen előnye egyszerű SIM cserének? (kb 2 és fél éves, még Telenor emblémás SIM-em van jelenleg)

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#108188) azbest válasza Dave1984 (#108186) üzenetére


azbest
félisten

ja szervizkóddal, erre voltam kíváncsi, hogy hol látod. Akkor te sem az appokban. Itt én is látom. Erre volt szükségem, köszi.

(#108189) Viktor0610 válasza tuto558 (#108187) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eSIM-re /-eSIM-ről váltás díjmentes.

Samsung Galaxy A54

(#108190) vence válasza tuto558 (#108187) üzenetére


vence
junior tag

Úgy tudom, több profilt is tud kezelni az eSIM-nél a teló,
ha a Moto G54-ről van szó,
de lehet ez mindegyiknél így van.
A számokban lehetnek eltérések.

Gyorsan el is olvasom az eSIM-es cikket, hátha ott szóba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#108191) szabonagyur válasza tuto558 (#108187) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az előny pl. iPhone esetében, hogy csak így lesz 2. SIM kártyád, illetve lopás esetén ugye nem tudják a SIM részt csak úgy deaktiválni. Illetve sok telefon tud több profilt kezelni, így váltani könnyű, de a max aktív így is 2 lesz a fizikaival együtt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#108192) rin33 válasza azbest (#108182) üzenetére


rin33
senior tag

Nálam se Android 13-alapú gyári Miui, se 14 alapú custom ROM-al se rögzíti a Cellmapper az 5G cellákat a telefon. (NR Only módban)
Celluar Pro-ban is csak akkor van 5G NR fül amikor aktív NSA kapcsolat van (root-ot kap az app). Poco F3, mással most nem tudom kipróbálni.
Szerintem nagyon hardver függő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#108193) rin33


rin33
senior tag

Mától megy Kaszaperen is az új állomás. Azon a tornyon ahol a B20 is van így a település másik végére érve ,,elfogy” a B3 és B1, de a B8 elég erős.
A környéken még Mezőkovácsháza és Csanádapáca lóg ki a sorból. (Utóbbi helyszín valamiért le van kapcsolva)

(#108194) PLaci58


PLaci58
őstag

A Yettel minden kártyán bekapcsolta magától a VoLTE szolgáltatást és csak a VoWifit kell sms-el bekapcsolni?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#108195) Ryser válasza PLaci58 (#108194) üzenetére


Ryser
csendes tag

Akinek van 4G szolgáltatása annak be van kapcsolva a VoLTE is

iPhone 12

(#108196) blue eyes


blue eyes
tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék menyi a maximális sebessége a 4g+-nak? ennyit sikerült mérnem

[

[ Szerkesztve ]

(#108197) Dave1984 válasza blue eyes (#108196) üzenetére


Dave1984
őstag

Ez nagyon sokmindentől függ.Hány frekvencián ad ott a szolgáltató.Optikai betáp van e stb.
Nálad valószínű van b3,b7 szerintem elég jó sebesség 4gn.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#108198) Landsmann


Landsmann
addikt

Ma voltam Esztergomban és egy rövid időre átugrottunk Párkányba. Yettel kártyával az O2-nekl semmiolyen 5G-t nem látott a telefon. Se NSA, se SA-t Nr Only módban Pedig elvileg roaming partrner 5G-ben is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#108199) CellWalker válasza Landsmann (#108198) üzenetére


CellWalker
junior tag

(#108200) Landsmann válasza CellWalker (#108199) üzenetére


Landsmann
addikt

Tudom, kíváncsi lettem volna, hogy működik-e az adatkapcsolat, illetve ha nem Nr Onlyra van állítva, megy-e rendben az SA és az NSA is ha olyannal találkozik.
Mondjuk román hálón egyik yetteles kártyát sem bírtam rávenni az adatforgalomra. A híváas az ment, de az adat az nem.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.